EEN FILM DE SCHAT DER ABDIJ vervolg van Patira Spoorwegramp van Lembeeq-bij-Hai Een Fransüb oMsroffioisr te Ds Jacht op Se smokkelaars QooiSelijfc engetek te Uent Be moorddadige lEstorïiag DEN WÜEDE BureSlen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telephoon al4 5 CENTIEMEN Drukker-Uilgever: J, Van Nuffel-De Gendt. <J» publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich to wende!) tot het Agentechep IIavas, 8, Marlelaarplein, Ie Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cbeapside, Londéii, Op 'i gerechtshof der op heeterdaad be trapten misdaden. Db Voorzitter. Uw naam en toenaam? Ue Kaiser. Willem von Hohenzollern. De Voorzitter e Uw beroep of ambt De Kaiser. Gewezen Koning van Prui sen en Kaisor van Duilechland. Voor 't oogenblik zonder fiedrijf. De Voorzitter. Gij wordt Deschuldigd Europa in rep en roer, in vuur en vlam ge zot te bobben on de dood van vijf en twintig miilioe» mensehen veroorzaakt te hebben. Dk Kaiser. Ik moet u doen opmerken.. De Voorzitter. Zwrig Men doolde ons nopens uw persoontje zeer gemeeno en slechte inlichtingen mede. Ge zijt een twist zoeker, èen oproermaker en opsteker, een' opschietende, een driftige, een uitgelaten niet woerd... Gij verwekte schrik en dood ieder uwer geburen sohiuden en beren. Ge bracht eene bende apachen lot stand en stel de u aan hun hoofd om aan de oorlijke liedon do les te spellen en uwe eerlooze wetten op te dringen. De vredesbewerkors en vrede- wachters haddon Teel spel te leveren aan uwe medemisdadigers on medeplichtigen... Doch gij slimmerik ge koos op tijd en stond hot hazenpad. Dat zijn de feiten... Hebt ge daar iels op te zeggen of bij te voegen De Kaiser (een lijvig dossier voor den dag halende). Hoeren, hier is er spraak van een geschiedkundig proces en ik... De Voorzitter. Niets te maken. Dit rechtsgeding is slechts tuchtrechtelijk of lïpotstraflfelijk en moet zoo afgesponnen wor den. Voor wat de gesoliiedenis betreft, kan er hier slechts spraak zijn van eeuo apaehon- historio. We mogen geen tijd verliezen. Ter zake dus Do feilen alleen zijn te onderzoe ken. Ziedaar hoe men te werk zoude moeten gaan met Keizers proces. (Voor wat het von nis betreft mag dit overgelaten worden aan de wijze beoordeelipg van het wereldtribu- naai). Doch geen tooneelsohikking, geen plech tige debatten, geen doekjesomwinding a.u.b effenaf, kort on goed. Vijf en twintig minu ten verhoor en daarmee amen en uit.., en gepast en geoordeeld Anders zal men toe- lateu dat Willem den bloedhond schoimt en kermt en wie weet medelijden bij enkele Ëuropeesche dwarsdrijvers en dwarsloopers verwekt. O reen geen Keizersvertoog, geen be klag, geen blaai. Er valt niet te redekavelen en to handelen over den toren van Londen, of het Kei'z6rsgevang te wege, over de op perrechtsuitspraak, over het wederlandsch gerechtshof met redevoeringen en verwikko liugen voor lieve kinder3... Zoo zou Willem nog eens te meer op het voortooneel geschoven worden, wederom zou hij besproken en uitgebazuind worden. Lof ontbrak hem sinds acht maanden en toch wo mogon 't niet staan houden want de we reld gevoelt medelijden met de misdadiger, alware hij ook de sleohtste booswicht onder wiens voeten ue aarde brandt en glooid. Zou bij peen keizer ioOer herworden, dank aan de Verbondenen En toch wordt hij niet gehangen meent men immers het vlas of do hennep uit wiens draadjes de koord moet gevlochten worden ia nog niet gegroeid. De keizer zou nog een martelaars- straalkrans om het hoofd en een lauwer- kroontje om de slapen kunnen voelen. Beter ware het dus een klein vernederend procesje en een versmadend en versmachtend verslag van Loontje komt om zijn boontje la 't niet vraagt Marc ©oor Raoul De Navery (128° VERVOLG.) Jean l'Enclume hield zich aan zijn idéé fixe. Sedert den dag, waarop hij voor de eerste maal eene openbare godsdienstplechtigheid in de abdij bad bijgewoond, dacht hij voort durend aan de groolo schatten, die toen zijn oog en zijne hebzucht streelden. Eigenlijk gaf hij weinig om den dood der mounikon en het verbranden van liet klooster, wanneer hij niets bij dozo heiligschennis zou winnen. Eenmaal reeds was hij in zijne verwach- tingon bitter teleurgesteld in het kasteel van Coëtqeun had bij niets dan een lijk in don kerker gevonden, waarvan hij sedert vijf jaren den sleutel bewaarde. Matr to Coëtquon kon de door hem ge droomde schat niet bestaan. Niets bewees dat Floreut en Gael do diamanten der mar kiezin Bianca en het zilveren vaatwerk der opeenvolgende geslachte.1 niet ergens op eene veilige wijze geborgen of geheel ver bruikt baddeD. Mannen als deze twee kunnen *o een tijdverloop van vijf jaren heel wat dwaasheden begaan. Ma ar da monniken had den den hun toevertrouwden schat onge schonden bewaard en volgens eene in het land verspreide overlevering moest hij zioh ergens in den grend bevinden. Terwijl zijne kameraden de armelijke Een nieuw slachtoffer herkend Zondag nacht werd nog met verdubbelde krachtinspanning gewerkt en Maandag was de baan wederom vrij. Er bleven dan nog drie lijken waarvan men identiteit niet bad kunnen vaslstelleu, namelijk deze van twee meisje is herkend geworden, als zijnde de genaamde Gabrielle Reoard, 24 jaar oud, winkeldochter, wonen de Zuidstraat te Brussel. Hot andere meisje schijnt oDgoveer 22 jaar oud te zijn en gekleed met een kleed in vloers. Maandag morgend wa3 de toestand van den soldaat Godfried Alexis, die 'de twoe beenen erg gep'Ietterd werd, nog bevredi gend. De gensesheeren hopen nog dat hei niet noodig zal zijn hem de boenon af te zetten. De toestand der andere gekwetsten was voldoende. Nauen 15 Juli. Do Fransche onderoffi cier Paul Mannhein werd Zaterdag nacht voor een hotel der Friedrichstrasse door eon messtek gedood, bij eon twist mot eono vrouw van lichte zeden. Eene belooning van 10.000 mark werd uitgeloofd voor dezen die den moordenaar doet ontdekken. Nauen 15 Juli. Een Duitsch bericht nopens de moord op den Franscben onder officier meldt, datzoodra ministervon Haniel tijding gekregen had van de moord, hij zich dadelijk naar het Spaansch gezantschap begaf, dat gelast is met de waarneming der belangen van Frankrijk, om er zijn rouwbe klag en deelneming te gaan betuigen. Nadere bijzonderheden Naar de Kriminaloolizei mededeelt, werd te Berlijn, in de Friedrichstrasse een Fransch soldaat, Paul Manheim geheeton, sergeant van het 32 regiment dragonders, door een groot aaDtal personen nagezeten en doodgestoken. Hij had woorden gekregen met een etraat- doern Andoren zeggen dal hij twist kreeg met Duitsche soldaten. Bij de daarop ontstane vechtpartij werd Manheim door de soldaten bij de keel gegrepen, terwijl zijn makker door een vuistslag in het oog werd gewond. Beiden vluchtten en Manheim had reeds een hotel bereikt, toen hij van een burger een mesteek in den rug kreeg. De agenten brachten den zwaar gewonde naar een cliniek in da Ziegelstrasse, waar hij spoedig overleed. Zijn kameraad werd door een soldatenpa- troelje naar de Fransche legatie gebracht. Voor de aanhouding vau den dader is een belooning van 10.000 Mark uitgeloofd. Het doodsteken van den Franscben ser geant heeft bij do Fransche missie te Berlijn een zeer pijnlijken indruk verwekt. Een lid der missie heeft verklaard, dat de beide ge troffen onderofficieren bekend staan als rus tige lieden. Volgens zijn verklaringen gin gen de onderofficieren rustig huns weegs. Eensklaps werden zij door soldaten uitge scholden. Buagers kozen partij voor de tweo Franscben, en rieden hen aan zich te verwij deren. Die raad werd opgevolgd, en zij be gaven zich naar hun hotel. Terwijl de eefl hot huis binneuirad, werd den andere deor eon burger eon diepen messteek in den schouder toegebracht, waardoor hij gedood werd. De majoor meent dat het incident, dat helaas niet het eerste is, moet worden toe- gesohreven aan den ophitsenden toon die eenigo dagen door de Duitsche pers gevoerd wordt. Welke slappen de Fransche regee- zal doen, ataat nog niet vast. meubelstukken der cellen verbrijzelden, volg de de smid, met zijn hamer op den schouder, een mes ia don gordel en een eind kaars in de hand, op goed geluk den doolhof der gangen, en vond eindelijk de corridor waar in zich de deur der onderaardsche gewelven bevond. Toen bukte hij zich over den afgrond en staarde de diepte in. Mij dunkt, grommelde hij, dat ik een licht zie, er is mij iemand voorgegaan. Met de hand langs den muur tastende, bereikte hij de eerste trède van de steeuen- trap, en daar het licht zijner kaars hem kon verraden, blies hij ze uit en wierp ze weg. Eene kaars is genoeg voor twee., mom pelde hij, met een nieuwen blik op 't flauwe licht, dat zjch beneden hem bewoog. Zijn hart bonsde hevig hij vermoedde dat hij zijn doel naderde zich te verontrus ten om den perron die hem vóór was, daar aan dacht hij niet. Hij verheugde hem inte gendeel, dat iemaqd die goed ingelicht en op de hoogte van die ondoraardsch verblijf was, hem kon voorlichten en den weg wij zen. Overigons, degeue, die daar beneden zooeven de deur der eerste zaal bereikte, liep zeer langzaam, gebukt als bij was onder een last dien hij veel eer sleepte dan droeg. Hij moest er zich eau oogenblik van ont doen, ten einde den slèütel te nemen en deze in het slot eener nature deur te steken vervolgens bukte hij zioh opnieuw om twee ontzaglijke zilveren kandelaars op te tillen, Gisteren avond heeft de onderstaalssekre^ taris v^n Buitenlandscho Zaken aan den Spaansc'hen gezant, die de Fransche belan gen vertegenwoordigt, namens de Duitsche regëering zijn leedwezen over het incident betuigd. Overigens spreekt het van zelf aldus de officioole mededoeiing dat van do zijde dor Duitsche regeering al het mogelijke wordt gedaan om hot gebeurde op te helderen en den moordenaar op te sporen en te Btraffon. De douanier Victor Dedeurwaarder was van diëtist nabij de statie van Herseeuwe toen hij een aoto zag komen aanrijden uit de richting van Dottenys. Hij deed teeken dat rnen zou stoppen en daar do auto gelei der niet gehoorzaamde sloot hij schielijk den barreel. Do auto sloeg in volle vaart eene zijstraat in, terwijl de douanier met zijn rijwiel oen omweg deed en zoo de aulö op nieuw wilde tegenhouden. Na eorst eon schot in de lucht gelost te bobben, schoot hij nog vijfmaal in do richting van den auto, die maar steeds straat in, straat uit reed. Ver scheidene malen scheoa do auto zich te plot ter le zullen loopen tegen de huizen. Ten slotte vond hij, toch den barreel van Her seeuwe open enikon in Frankrijk ontkomon. In den auto, .waarschijnlijk geladen met suiker, bevonden zich twee Fransche solda ten en tweo of drie burgers. Zondag voormiddag, rond 10 1/2 ure, had in de Burchstraat, te Gent, een schrikkelijk ongeluk plaats. De 60 jarige Desideer Pappens, ijzerdraaier wonende Rabollaan, stond op de voettrede vaD den tram, komende van het Rabot. Door een rukwind vloog zijn hoofddeksel af; de man greep er naar, maar botste met geweld tegen den trolleypaal, staande recht over de Moerslege, met het ongelukkig ge volg dat bij bewusteloos ten gronde bleef liggen. Het slachtoffer werd in de apotheek De Moor binnengebracht en verzorgd, en ver volgens door de policie van de 2 wijk naar het gasthuis overgebracht, waar hij bij zijne aankomst bezweek. De ongelukkige was den schedel en ver scheidene ribben gebroken. De policie Li eft een onderzoek ingesteld, te .A-xi/trssroz-jpeira. Talrijke doodon en gekwetsten Nadere bijzonderheden) Ziehier nadere bijzonderheden over do vreeselijke ramp, in de Genistraat te Ant werpen, voorgevallen, en welke wij reeds gisteren avond in onze laatste berichten me dedeelden Bijna geheel de eene zijde van de Gent straat is bezet.door eên overgroot gebouw, vier verdiepen hoog, een tiental jaren gelo den omgericht door de Raffiuerio Tirlemon? ie. Gedurende den oorlog waren daar verschiilige diëtisten der bevoorrading inge richt. Thans was een doel van het gelijks- vloer in gebruik bij het Belgisch T'.-er, dal er een magazijn van werkgerief had inge richt. Op het eerste verdiep waren talrijke kassen spek opgestapeld. Op de 2e, 3° en 4* verdieping bevonden zich groote hoeveelhe den suiker, toebehoorende aau den Staat. Maandag morgend hoorden eenige Duitsche krijgsgevangen, die op liet gelijkvloers on der bewaking van vier Belgische soldaten aan het werk waren, plotselings, een vreese- lijk gekraak, gevolgd door langdurig geronk het scheen aleof geheel het gebouw tot in ziju groudvesten geschud werd. Ijlings na men de soldaten de vlucht eu pas waren er wier gewicht voor zijne schouders te zwaar was. Op het oogenblik dat hij den drempel overschreed en het massieve met ijzer besla gen paneel aohter zioh wilde toetrokken, werd hij hierin door een onverwacht beletsel verhinderd. Verrast keerde hij zich om. Een angstkreet ontsnapte aan zijne lippen. Jean l'Enclume had den voet lusschen de deur en den muur geplaatst. Ditmaal zeide hij niet, als te Qoetquen Samen deolen I Deie gelegenheid om zijne wraak te koe len, was oenig. Zijne hebzucht en zijn haat gingen gelijktijdig bevredigd worden. Iii den jonkman die zich haastte, de kan delaars weg te slepen had hij Patira herkend De handen-van den smid vielen loodzwaar op de schouders van den jongeling neder. Hij slingerde hem c»m zoo te zoggen de zaal binnen, stiet de kandelaars met zijne voelen op zijde, draaide den sleutel om, om den toegang voor zijne metgezellen af te sluiten, en wendde zich, bevende van woede, tot den fijnsmid Ha, tref ik u hier aardworm I hier vlak tegenover mij zoo ver van de geheele wereld verwijderd dat niemand u kan ver dedigen.... Niet ling, die een reus hebt mee- nen te overvleugelen l schooier die mijn smidse hebt willed rnïneeren ten profijto van de uwe I Ik verfoei, ik haat je I Sedert lang was ik op uw leven uit, vandaag zul ik bet uitblussehen. Daar weidde zioh de oogen van den ra- eenige buiten, of heel het middendeel van het gebouw, op eene lengte vau 30 tot 40 meters, stortte in. Het was een onooglijke hoop steenbrokken, balken, poutrellen, ton nen vél, zakken suiker, kisten spek. enz. De ramp was ongelukkiglijk niet alleen oor.e stoffelijke. Er waren vele slachtoffers. Al het werkvolk dat zich op de verdiepingen bevond lag onder de puinenbedolven. Slechts één was ontsnapt, een douanier die zioh op het vierde verdiep bevond mede in de diepte geslingerd werd, en 'thalven do straat terecht kwam. Hij had slechts eene onbeduidende schram in bet gelaat. Zijn Overste, de dienstdoende luitenant Sandra, die er slechts een paar minuten daags zijne ronde kwam maken, vond er den dood. Vau alle kanten snelde men ter hulp. Verschillige soldatenposten waren weldra tor plaats on daar men hoorde roepen onder do puinen, begreep men ook spoedig dat er slachtoffers moesten zijn. Lang was men niet aan -*t werk, of men haalde een lijk van onder de puinon te voor schijn dat van zekeren Romain Slabbaert, van Lokeren. De ongelukkige was op den slag gedood geworden. Spoedig vond men andere lijken en erg gekwetsten. Met bovenmenscholijke inspanningen kon mon er eenigon van uit de puinen verlossen en naar liet gasthuis overbrengen. Een anderen werkman van Lokeren, Al- fons Van Geert genaamd, lag met het been ondor een steenblok van 15 lot 20.000 kgr. Het was onmogelijk die massa te verplaat sen. Daar de man in stervensnood was, be- sloton de geneosheeren ter plaats het been af te zagen, om hem te kunnen redden. Slechts alsdan kon men lmm naar het gast huis overbrengen. De man i r bij zijne aan komst bezweken. Naast Vau Geert lag een Duitsch soldaat, Ook deze, zekere Fuog was doodelijk ge kwetst. Dan vond men nog achtereenvolgens het lijk van zekeren Vercauteren, ook van Lokeren en een erg gekwetste Gusta-fDe Coen, ook een Lokeraar. Om 2 1/2 ure waren 14 personen dood of gekwetst van onder de puinen gebaald. Ver scheidene priesters en geneesheoren bevon den zich ter plaats. Een Duitsch soldaat, die erg gekwetst was, on uog gedeelijk bedolven lag, vroeg om een priester. Een dezer ging h?m de HH. Sakramenten toedienen. Wei nige oogenblikken later kreeg de soldaat nog eon balk op het hoofd en bloef op den slag dood. Men hoorde ook om hulp roepen nabij i een scheidsmuur. Een Duitsch soldaat zat er tusschen de kisten spek als in eene doods kist ingesloten. Hij kon doen verstaan dat hij niet gekwet9t was, dooh dat indien hij zich verroerde, de kisten can 't Schuiven zouden gaan. Een Belgisch onderofficier van de ge nie, zekeren Van don Hurck, geholpen door eonige gezellen, kon een opening in de muur maken en dan langs eene soort van tunnel den D'r'sch heelhuids huiten brengen. Het aantal slachtoffers In het St. Eiisabethsgaslhufs waren om 5 ure namiddag vijf dooden en een doodelijk gekwetste gebracht. Het waren Romain Slabbaert, ongehuv. d van Lokeren; Vercauteren, gehuwd en vader van 2 kin- darou van Lokerenj Alfons van Geert, ge huwd en vader van vijf kinderen, van Lokeren; Sterckx Alois, ongehuwd, van Lokeren; August Sandra, dienstdoende lui tenant der douanen, gehuwd en voider van familie. De doodelijk gekwetste, De Coen/ Gu3taaf, ook wonende le Lokeren, is ge huwd on vader van zeven kinderen. In het krijgsgasthuis had men het lijk gebracht van den soldaat Jan Baumans, van de klas van 1916, wiens ouders iu deSalm- Salmstraat te Antwerpen wonen, alsook de lijken van twee Duitsche soldaten-. Men had zende, die langzamerhand aan de duisternis gewoon raakten, plotselings naar de tweede zaal; in liet halfdonker zag hij 't goud en zilver glinsteren, en terwijl hij met de eene kaDd eene fakkel schudde om haar feller te doea branden, en met de andere den arm van Patira tot verbrijzelens toe drukte, daalde hij de treden af die uaar de tweede zaal geleidden, in wier midden zich in eene voor ons zeer verklaarbare wanorde de schatten van het klooster bevonden. Aan mij riep Jean l'Euolume, aan mij alles, alles aan mij I Gij vergist u zeide Patira op kalmen toon, aau God alles, aan God alleen Mijn droom, horhaaldo l'Enclume, een droom van goud en diamanten... van kost bare vazen en wonderlijke dingen 1 ik zal dat alles tot 3taven smelten en de juweeleu to Parijs verkuopen dan zal ik rijk zijn 1 ha, rijk Gij vergist u nog oons, moester Judas, hervatte Patira, terwijl h\j den kolossus recht iu 't gelaat zag, geloof mij, zoo gij deze schatten aai raakt, zijt gij verloren. Wie tal mij straffen God l Ik geloof aan geen God I Neen, ik ge loof er niet aan I en om mqne vreugde te voltooien, zal ik vermoorden, u mijn vijand in de tegenwoordigheid van deze gingen die gij vereert, en ik zal uw bloed uit eon van deze kelken drinken... Op hel oogenblik dat Jean l'Enclume deze afsoauwulykü godslastering uitbraakte, deed er ook re6ds verscheidene gekwetsten ver zorgd. Te half negen baalt men het lijk te voor schijn van den Belgischen soldaat Albert Giliïams, wonende Kloosterstraat, aldaar en ingedeeld bij de M. A. C. A. zijne vrouw stond in de buurt in wanhopige spanning te waohten op nieuws van haar ochtgenoot Evon later vond men liet lijk van don vijftienjarigen knaap Albert Booyen, wonen de Lepelstraat, 33 hij ging juist voorbij het gebouw op weg uaar het Zwemdok, toen de ramp voorviel het kameraadje dat hom vergezelde kon nog tijdig opzij springen. Om 9 uren 'a avonds waren tien lijkon opgehaald 2 Belgische soldalen, 2 Duitsche krijgsgevangenen, 4 werklieden van Loko- ren, de kleine Bueyen en de luitenant der douanen Sandra. Nog vijf werklieden aer Noordnatic, die aan het suiker werkten, worden vermist. Er waren echter ook worklieden in de afdeeling van het 't work, zoodat men voronderstelt dat er nog oen twintigtal personen zouden begraven liggen. De ramp heeft te Antwerpen de grools'o ontroering verwekt. Eone ontelbare menigte verdringt zich in don omtrek der Genistraat, welke voorzichtigheidshalve afgesloten is. Eon onderzoek is geopend om de oorzaak der ramp vast te stellen. Doodelijk tramongeuk te Luik Maandag namiddag stonden verscheidene personen aan de Manghinbrug te Luik. uaar de visscberj te zien, toen een tram in vollo snelheid kwam aangeraden. Een doovo ouderling, de GOjarigo Alexander Snyders, hoorde het bellen van den wattmann niet en <?erd door don tram omgeworpen. Da man kwam onder de wielen terecht en de snden uitstekende om zich le beschermen, werd hij de beide polsen afgereden. Snyders bekwam ook zwaro verwondingen aan het hoofd. Hij werd hij hoogdringendheid naar 't gasthuis gebracht, alwaar hij koü nadien bezweek. Erg ongeluk te Brussel in het Zomerpaleis Tijdens de avondvertooning van Zondag, in het Zomerpaleis te Brussel, had eeu erg ongeluk plaats, dat veel ontroering ver wekte onder de talrijke aanwezigen. Een akrobaat, Jean Barbier, was er met zijn 14jarige zoon aan 't werk op eeue ladder, welke zij zelf in evenwicht moesten houden, toen de laddor eensklaps Doorsloeg en do twee akrobaten in het orkest terecht kwa men. Vader Barbier was erg gekwetst aan den schedel; de zoon had wondeu aan hoofd en beenen en kloeg over hevige inwendige pijnon. Beiden werden naar het St Jaosgast- liuia overgebracht. Na verzorging kon de vader huiswaarts kecren. De zoon moest ter verpleging in het gasthuis gehouden worden. Zal Holland.den Keizer uitleveren of niet? De Nieuwe Rolterdamsche Courant van 12 Juli kondigt een artikel afdat men beweert van de hand van eeu Hollaudsch minister to zijn. In dat artikel wordt namelijk gezegd Indien wij hardnekkig weigeren den gewezen keizer uit te leveren, 't zij opgrond- slag der internation.ale regelen van uitleve ringsrecht, of op grondslag onzer nationale wetgeving, of ook nog, omdat de proceduur van Londen geene voldoende waarborgeo van onpartijdig onderzoek en eerlijk oordeel oplevert, moot er op deze kwestie oiet meer teruggekomen wordon. Die zaak is afge handeld. zich een dof gekraak hooreu de d-ur, die in hel voorste onderaardsch gewelf uitkwam viel met een zwaren slag diont. Patira sidderde. ledero uitweg was aohter hem afgesneden, De God dien gij lastert, antwoo: leao! gij hebt in deze zaal kunnen door n, maar gij tuit ze nooit meer verlate.. De smid snelde naar de deur. De sleutel zeide hij, geef tnjj d#a sleutel Ik heb hem niet, antwoordde de jonge ling. Maar gij kent het geheim om het slot te openen vervolgde de smid. Ik weet alleen dat gij gaat sterven* Sterven ik, ha, gij Houdt mij dol voor Qen nietig wezen zooals gij er waarlik een zijt Ik zal deze deur met een enkelen ribbestoot opeusmijteQ. Benroef bet maar, klonk het kalm oil den mona van Patira. i De reus rende op de deur los en beproefdn om ze met zijn hamer te verbrijzeld, maar de ij zere banden, waarmee ze omriB$d was, maakten al zijn inspanning vruchteloos; hij begreep dit en keerde zioh weder tot fcellra. Zeg mij u geheim, sprak bij, en tk geef u het vierde deel van den buit. Neen, antwoordde Fatira. Welnu, dan sullen we deelen beideu zullen we rijk z^n eu ik zal ophouden té haten... fervolgt.)

De Volksstem | 1919 | | pagina 1