Het vreeselijk vliegongeluk IE!e*:o. Film Uitvoer vau aardappelen Boodelljk ongeluk op de foore te DE SCHAT DER ABDIJ De nieuwe bende Bonnet te Parijs. Werkstaking der poüüeggenisn Gestolen goed ontdekt BelgiS heeft de Amerlfeaansche stocks Isvsösmiddelen afgekocht JAARGANG NUMMER Woensdag 6 August! 1919 Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telepkoon 114T"> CS* T i jPü- E> 5 CENTIEMEN Drnkker-UitgeverJ. Van Nuffel-Db Genot. Voor de publiciteit buiten het Arrondissement AÜst, zich te wonden tot het Agentschap Bayas, 8, Martekarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. Met 't feesten is 't amen en uit. De oorlou is bekroond met zege, overwinning, triomf tocht en viering en het vredeslijdperk herbe gint. Laat ons de ooren sluiten voor het Kanongebulder in 't naaste oosten en de blikken afwenden van de vreeselijke slachtin gen door de Turken onder de Armeniërs gepleegd. De mahometaansche kultur bestaat nog en het uitmoorden van vrouwen en kinderen duurt nog voort en in klein Azië worden de Christenen in de oltomaansehe legerbenden binnengelijfd. Dit alles zal van geen duur zijn onze dappere verbondenen zullen daar spoe dig een einde aanstellen. De demobilisatie is dus besloten en weldra voltrokken. Zoodat de gewone orde voor de wapendragers die hun plicht volbrachten gaat hersteld worden. Zij beginnen terug het burgersleven te leiden en zullen wederom het beschaafde leven beleven. Van dat beschaafde leven was er toch zoo dikwijls spraak in de modderloopgrachten aan 't IJzerfront. Hun werk zal thans hierin beslaan dat zij België moeten helpen heropbouwen en herop richten. De soldaten van 't Recht moeten duS meer dan vroegerdc Vaderlandsliefde diep inde herten weten te planten. Die vaderlandsliefde immers was met de eendracht, de macht die de overwinning op den vijand behaald^ die eendracht moet tnans blijven voortduren om *t land te helpen en de verwoeste streken be woonbaar en bebouwbaar te maken. Daarom ook moeten alle geschillen van kant geschoven worden en de vereem^ing tot een zelfde doel van hervorming moet in achtgenomen worden. Natuurlijk zal alles op geen wieltjes loo- pen de- militaire overwinning kregen we slechts met veel moeite en kostbare offers. Tot het bekomen der herstellingsoverwin ning zal er nog meer moeite noodig zijn. Dit gezegde uit 't oog verliezen, ware zon de. Ook de wereld die eens onze wapenhel dendaden bewonderde, moet ook teenemaal verwonderd onze vredesheldenfeiten besta- tigen. Nu aan t werk, 't dralen en wachten is uit, aan 't werk, zooals we jaren streden^ voor God, voor 't Vaderland en voor 't Huisgezin. MARC, Daar de aardappelen schijnen wei te zullen lukken, zal het vierde van de opbrengst, die door de landbouwers verkocht wordt, mogen uitgevoerd worden. Alle aardappel-uitvoerder, gepatenteerd in 1914, zal een wagon aardappelen mogen uitvoeren, als hij bewijst door Ket voorleggen van het ontvangstbewijs der vrachtbrieven, dat hij drie waggons in het binnenland heeft I verkocht. De toelating zou ingetrokken worden, in dien de lange aardappels meer dan 20 en de ronde meer dan 15 fr. gelden. Maandag avond had op dé foore der Voor- uitganaplaats te Ledeberg een doodelijk ongeluK plaats. Een 18jarig meisje had in een balangoire plaats genomen, toen zij bemerkte dat een ander schuitje ook ledig was. Zij wilde zich daar gaan zetten, doch werddoor een schuitje dat reeds volop in gang was getroffen en weggeslingerd. Ooggetuigen namen het slachtoffer, dat geen teeken van leven meer gaf, op, en brachten haar in het policiebureel, alwaar I een geneesheer geroepen werd. AUe zorgen waren echter vruchteloos. Het meisje was op den slag gedood geworden. vervolg van Patira door Raoul De Na ver? (145® VERVOLG.) Onder het dak der loods, omdat ik nu eenmaal hier ben, antwoordde de priester, de andere nachten breng ik in het struikge was of eone grot door... morgen zal ik te Dinan zijn. SimoD maakte zioh gereed heen te gaan, toen de abbé mot een zaohte stem vervolgde: God schenkt vergiffenis voor alle zon den Alle herhaalde Simoa óp den toon van een twijfelaar. Allo, behalve de wanhoop. Misschien zeide Simon, maar dan moet men berouw hebben en dat bob ik niet. Met deze woorden sloeg Simon den weg naar Dinan weder in. Do zware nrst waa vroeger overgegaan, bij rilde toen hij te huis kwam. Hij wierp zioh op zijn bed, waar de burger 1 >au hem den volgenden morgen in een L. n- de koorts vond liggen. Terwijl <je aandoening van den vorigen dag en de herinuerlogen aan hot verleden den gewezen adjudant folterden begaf de abbé Gaéthenoo, genoegzaam verkleed, zioh op weg naar het kasteel van Dinan. Toon hij do zaal binnentrad, waar de Carmeliteseen ©n de vriendea van Prémor- van verzameld waren, Het hij zijn gelrofleo to "V"eroné Nadere bijzonderheden. Thans zijn nadere berichten ontvangen, over liet vreeselijk vliegongeluk te Verone, dat wij gisteren meldden. Deze bijzonderhe den zijn ijzingwekkend. De Caproni-drievlakker was Zaterdag mor- gend uit Rome naar Venetie vertrokken en zou eene reis rond Italië doen, in verschillen de tochten. Er waren drie loodsen aan boord, Bellotti, Redolfi en Resnati. deze laatstede broeder van den Italiaansche vlieger, die on langs in Amerika verongelukte. De reis Rome-Venetie was zonder onge vallen afgeloopen. Bij de terugreis, toen het vliegtuig even voorbij Verone was, zag men plotselings het toestel, dat zich op eene hoogte van meer aan duizend meters bevond, omkantelen en lood zwaar len gronde ploffen. Welke angstwekkende oogenblikken heb ben de luchtreizigers dan doorslaan Nie mand zal het ooit weten, want terwijl het reuzenvliegtuig neerviel zag men de reizigers uit het toestel springen. Allen vielen in een omtrek vau vijftig meters van elkander. De lijken waren niet meer te herkennen. Onder de slachtoffers bevinden zich vijf dag bladschrijvers MM. Cipriani, hoofdopsteller van de Carrière delta Sera, Langhieri, op steller van de Secoio, Morgagni, bestuurder van de Gazetta dello Sport, Ciclo Brini, op steller van dé Corrière della Seraen Bisi, bestuurder van de Monde. Een onderzoek werd door de overheden geopend, om d^/oorzaak der ramp vast te stellen.'t Vak" echter te betwijfelen of dit onderzoek iets zal opleveren Allen die zich in het vliegtuig bevonden zijn gedood, en van het vliegtuig blijven enkel eenige vurmlooze stukken over. Zooals men weet, heeft de policie, ondanks de verklaringen van den chauffeur Cellier, alle spoor van den moordenaar Mathieu en van Suard, die ziju medeplichtige was in dc diefte verloren. Gisteren dacht mén dat de moorder-aar aangehouden was, daar de gendarmerie in de statie van Triel een kerel aangehouden had wiens signalement goed met dat van Mathieu Naderhand bleek het echter, dat het een deserteur der Afrika-bataljons was, zekeren Louis Grosbois, 21 jaar oud, laatst onder een vafschen naam te Parijs gewoond heb bende. Hij was 6inds begin 1918 deserteur. Grosbois is naar Parijs overgebracht en er ter beschikking van de krijgsoverheid opge sloten, Da bandieterijen in Pransch - Vlaanderen Op den straatweg Rijsel-Douai, bij het gehücht La Brique, staat de herberg van Edmond Dekeizer, Belg, 55 jaar oud, geboren te Moesgroen. Hij woont er met zijn vrouw, Maria Roys, bo jagr, van Harelbeke, en oefent ook het bedrijf van paardenhandelaar en voddenkoopman uit. Eergisternacht, omstreeks 2 uur, braken drie bandieten in de herberg binnen; door middel van ijzere staven hacden zij een gat in den muur der omheiming gebroken. Zoo kwamen zij aan de keuken, waar zij eën ruit uit het raam namen, dit openden en binnen kwamen. Zij ontsloten de voordeur, voorzichtigheids halve, en gingen toen naai' de slaapkamer. Door hun gerucht wekten zij Dekeizer en zijn vrouw: drie mannen gemaskerd met wit gordijnen goed, stonden aan hun bed, de blik over de verschillende groepeu wandelen die de gevangenen op dit oogooblik maakten M. Prémorvan schreef oenigo bladzijden over zijn laatste levensdagen, de vrouwen arbeidden aan een handweok, de kloosterlin- gen lieten de koralen van bare rozenkrans langs de vingers glijden. Wat Gael de Coët- quen betreft, deze zat men bet gelaat achter zijn neerhangende baren verborgen, angstig in een donkeren hoek zich af te vragen, hoedanig bet einde van het treurspel zou zijn dat rondom hem werd afgespeeld. Een woord van den pas aangekomene veranderden den loop van alle gedachten De veroordeozden hadden den dood met moed aanvaard, thans kwam het er voor hen op aan, als Christenen te aanvaarden. Beurtelings knielden de dienstmaagden des Heeren, de edelvrouwen, do jonge meis jes, die in het witte doppsldeed zouden ster ven en de mannen, wier offer met hunne ge latenheid klom, voor den priester neder. Daags daarna werd, dank aan het geschre ven biljet van Brutus, de H. Mis in de Con- stabblzaal geoelebreerd. De toespraak, welke haar besloot, werd herhaalde raaien door snikken afgebroken de herder zeide vaarwel aan zijne schapeD Van hel laatste uur, en betreurde het dat zijn plicht hora aan Dinan vastketende. Maar hij had eene zware laak te vervullen hij moet de geloovigen niet meer bij elkander roepen, doch bun te gemoet gaan, zioh over dag verbergen, des nachts gaan, en zijne eenige vreugde putte de aalmoezenier in de hoop daH bij eensdaags revolver in de hand; een hield een eleclrische lamp. Wat zoekt gij vroeg de keizer. Met eenen kwamen ijzeren slaven op fees) Beer; het bloed gudsle Dekeizer waa feet hoofd viermaal gekloveni de vrouw had drie groote wonden aan den schedel. Daar zij nog poogde te ontvluchten greep een der gemaskerde moordenaars haar bij de keel, terwijl een andere de bewustelooze herbergier in een laken wikkelde. Dood mijn man niet, Viep de vrouw, komt gij voor geld, ik zal er u geven. Geefwas hel antwoord. De vrouw haalde uil het bed een beurs met 2000 fr. volgens zij verklaart, en met 10.000 fr. naar het zeggen van Dekeizer- Na nog te vergeefs een kist doorzocht te hebben, schudden de mdieten de beurs uit op den vloer, om den ;ii tc verdeelen. maar toen bewoog Dekeizer zijn laken. De roo- vers, ontsteld, grepen net geld en hun ijzere •staven en verdwenen in den donkeren nacht, j Het tooneel had slechts een kwartier ge duurd. De vrouw liep naar buiten en riep om hulp geburen snelden toe die de eerste zorgen verleenden aande twee slachtoffers van den gruwelijken aanval. KRIJGSRAAD VAN LUIK Verklikking aan den vijand Toen de oorlog uitbrak was Edmond Bra bant, student te Leuven. Hij trad als vrijwil liger in liet leger, werd gevangen genomen te Namen, kwam vrij, trachtte weer het front te bereiken, werd opnieuw aangehouden en vrijgesteld. Hij kwam in betrekking met Mev. Coene- gracht, van Verviers, die jongelieden over de grens hielp. Zij deelde hem mede dat de tegenspionagedienst de brug van Nasproué zou doen springen. Brabant keurde dal af, de wraak der Duitsciiers op de bevolking vreezende. Mev. Coencgracht volgde echter zijn raad niet op, maar Brabant deelde het feit mede aan een Duitscher. Mev. Coene- gracht werd aangehouden en opgesloten. Voor die feilen verscheen Brabant voor den Krijgsraad van Luik De krijgsauditor eischte de levenslange op sluiting de verdediger hield staande dat zijn kliënt wel onvoorzichtig geweest was, maar niet boosaardig. De krijgsraad za! hetfen uitspraak doen. IN ENGELAND Londen, 4 Oogst. Sinds eenige dagen is onder de Londenschc politieagenten eene werkstaking uilgebroken en deze neemt stil aan uitbreiding. Volgens de verklaring van den hoofdkommissaris fe Londen, bedraagt het aantal stakers slechts 1041, terwijl de voorzitter van het syndicaat der politieagen ten beweert dat er 4 tot 5000 stakers zijn. Te Liverpool zijn meer dan 4000 policie- agenten, 't is te zeggen, meer dan de helft van het korps, in staking. De onlusten welke aldaar sinds Vrijdag nacht schier onophoudend voortduren, zijn daaraan wellicht le wijten. Zondag namiddag werden eene suikerfabriek cn twee bierdepots geplunderd. Zeer erge verwoestingen werden aangericht in de voorstad Birkenhead, alwaar de schade op meer dan 1,250,000 fr. wordt geraamd. In het overige des lands is het aan tal werkstakers onbeduidend, uitgenomen te Birmingham, alwaar 400 agenten, 't is te zeggen het derde deel van het korps, allen dienst weigerden. Het is zeker dat het besluit van bet gouver nement, al degenen die slaken af te zeilen, aanleiding zal geven tot genegenheidsbetoo- gingen van wege de verschillige syndikaten. Zondag avond werd te Liverpool eene ver gadering der Trade-Unions belegd. 6000 le den woonden de vergadering bij en stemden den kelk van hot martelaarschap, waaraan hij reeds zijn© lippen had gedrukt, zou ledi gen. Het scheen dat de voorzienigheid deze laat ste vertroosting don martelaars had voorbe houden, teo eiude hun moed tegen de aan staande beproeving le verdubbelen want op den morgend van den derden dag ontving Brutus een brief van burger Carrier, waarin bem gelast werd de gevangenen, die reeds veroordeeld waren, terstond naar Nantes te zenden om hun vonnis te ondergaan, en dat de anderen onmiddelijk voor de reohtbank van het comité van Loire Inférieure zouden verschijnen. Simon liet dit bevel in de gevangenis be kend maken. Een oogenblik koesterde hij het plan om Gael terug te houden en perooonlijk zijne wraak op hem te konlsn, doch sedert zijne ontmoeting met den abbé Gaéthenoo voelde hg iets onbeschrijfelijks dat zijn hart be woog. JHj ketrourde ziju© wreedheden niet, maar aoed ontbrak ham om Dicuwe alachtofferfl naar het schavot te aeuden. Wanneer bet werk zijuer wraakneming een maal voltooid was, kon het overige hem weinig belang inboezemen. Carrier kon met de gevangenen doen wat hem goeddaoht. Zelfs met gevaar van zijn goeden naam als turgor te verliezen, schreef Simon bem, genade to schenken aan Alix, Havoise en AÏielt©, omdat hare jeugd eene voldoende verontschuldiging was. Dom reis moest eeue harde beproeving eene motie ten voordeele der algemeene werkstaking, welke zou uitgeroepen worden ten einde de zaak der policiemannen te doen zegevieren. Londen, 4 O&gst. 60Ö machinisten en stokers van de xoopwarenshitie van Nine- Elms bij Londen, hebben het werk gestaakt óm hunne genegenheid te Detoonen aan het svndikaat der policiemannen. Een schrijven aan de policie van Parijs Londen, 4 Oogst. Tijdens eene meeting heden morgend te Tower-Hill gehouden, las de president der policievereemging een schrijven van de Parijzer policie, waarin deze hare genegenheid uitdrukte en zich bereid verklaarde, zoo noodig eene soüdariteilswerk- staking uit te roepep XE KORTRIJK Een huis door de dienstmeid geplunderd en verkocht. Vooraleer de Duitschers Kortrijk binnen vielen, was de heer Jules Nolf, advokaat, wonende H. Beyaertstraat, 22, naar Engeland uitgeweken. Aan zijne dienstmeid had hij de zorgen van het huis toevertrouwd. Bij zijne terugkomst vond hij zijne woning gansch ledig. Eene klacht were! Ingediend, waarGp een onderzoek volgde. Verscheidene personen, waar tijdens het onderzoek meube len ontdekt werden, waren reeds wegens verheüng door de rechtbank veroordeeld. Dc ontrouwe meid had de stad verlaten, doch bad sinds eenige dagen opnieuw haren intrek genomen in het huis n.. 13 der Paleis straat. Nu werd bij deze eene huiszoeking beleid en men ontdekte aldaar, beddelakens, meubelen, kledingstukken en alle slach van voorwerpen uit de wo.iing van haren vroe- gerc-n meester. De benadeelde advokaat was ook te weten gekomen dat een deel zijner meubelen zich bevonden ter woning van Mad. P., wonende Kanonstraat. Eene huiszoeking aldaar beleid, deed alle slag van kostbare voorwerpen ont dekken, onder andere een kostelijke scliouw- garnituur Style Empire, alsook verscheidene iafclbenoodigheden in glas. Mev. Nolf die bij de huiszoeking aanwezig was herkende al de voorwerpen als zijnde haren eigendom, doch M, P loochende ten stelligste. Zij word met de gewezen meid gekonfron- teerd. Zoo werden bekentenissen afgelegd en kwam men nu le weten dat deze kostbaarhe den aan een spotprijs tc koop gesteld waren. Het onderzoek in deze geheimzinnige en verwarde zaak wordt met icver voortgezet. De verhelers zuiicn met hot gerecht af te rekenen hebben. De Roumenen te Buda-Pestb Weenen, 3 Oogst. De Engelsche mili taire zending te Weenen, heeft telefonisch bericht ontvangen, dat de Roumeensche troe pen, heden namiddag om 3 ure in de voorste den van Bud a Pesth verschenen. Zurich, 4 Oogst. De bevelhebber der Roumeensche troepen kreeg verleden nacht uit Parijs bericht, niet verder op te rukken. De troepen waren uitgeput en dc oppe hevel- hebber wenschte wel hen eens in huizen te laten vernachten. De bevolking was zeer opgewonden ten gevolge der Roumeensche opmarsch. De mi nister van oorlog Hanbrieh verklaart dat alles nog rustig is in de stad en dal hij de orde zal weten te handhaven, doch slechts op voor waarde dat de Roumenen in de stad zelve niet binnen rukken en dat er zich geen inci denten voordoen. Dc Roumenen zijn heden namiddag, te Buda Pesth aangekomen. Eene brigade, on der de bevelen van kolonel Gonstanzcu, be vindt zich op 15 kilometers van de stad ter wijl eene afdeeling, samengesteld uit een voor de veroordeelden -zijn. Men pakte ze in twee wagens op elkander Simon had zorg gedragen dat do een voor de Carmelitosaen en do dames bestemd word. Er waren verscheidene dagen noodig om het traject af te leggen. Het wa9 koud; regen en sneeuw wisselden elkander af, en toen de gevangenen te Nantes aankwamen, was hunne gezondheid aanmerkelijk geknakt Men braoht ze onmiddellijk naar het Entre pot, eene gevangenis die, volgens do uit drukking van Carrier, tot patriottische voorkamer van don dood diende. Eenmaal daar aangekomen, hadden de slachtoffers de keuze lusschen vier manieren om te sterven.- do guillotine, den kogel, hot water on de pest. De beul die eon preraio por hoofd ont ving, verwaarloosde nooit zijn taak; de soldaten e:i gopalenleerde verdrickers namen er een deel van over, do peal deed het overige. Carrier was naar Nantes gezonden om, volgens het woord vdu Robespierre, als oen geeeel ovor de Vendóe to varen. Toen hel comité da salut public dezen nieuwen Holiogabalus naar Nantos zond, wist hel dat hij de gruwelen van een Cavaiguuc, Merlin do Thioiiville, Philippaux en andoren verre achter zich ;-.oj laten. Men was mot do guillotine begonnen; maar de valbijl trof slechts èèn hoofd toge lijk; men liet ze voortdurend in working, en Car vier woonde dikwijls eene terechtstel ling bij fakkellicht bij; maar de dooil deed zjjn werk niet au el genoeg, men moest op schadron ruiterij, 4 kanonnen en 7 mi trail- jeuzen de voorsteden binnendringen er ziek verschanste. De soldaten hebben de telefoon diensten en de spoorwegen onderbroken. Een dagbladschrijver heeft den minister van oorlog geïntervieuwd. Deze verklaarde, dat de Roumenen beloofd hebben, Buda Pesth niet te bezetten en zich builen de stad te houden. Evenwel beeft hij hen aangeboden, twee schadrons ruiterij en twee batterijen artille rie in de stad zelve te laten logeeren. De Roumeensche troepen mogen in de stad komen wandelen, doch niet gewapend. Engelsche ep Amerikaansche troepen zou den wel doftr Buda pesth te bozetten os cie ordele handhaven indien zulks noodig is. Zurich. 4 Oogst. Een radiolelegram uit Budapesth. vei klaart dat de toestand om4u. namiddag als volgt was De Roumeensche troepen schijnen besloten hunne opmarsch te4 bezegelen door de bezetting van Budapesth. Het bijzonderste leger staat op ongeveer 20 mijlen ten zuiden der hoofdstad. Een scha dron ruiterij bevindt zich reeds in de stad. Deze inlichtingen worden uit Amerikaan sche bron bevestigd. De Buigaarsche kommissie Pai'tjs 4 Oogst. De kommissie gelast met hei nazicht der volmachten der Bulgaar- sche afgevaardigden heeft deze papieren in orde "bevonden. He' antwoord van Oostenrijk op de vredesvoorwaarden der Entente P!triis, 4 Oogst. In strijd met zekere berichten had de Oostenrijksche nfgevaaadi- ging Maandag nog haar antwoord op de vredesvoorwaarden der Entente niet gegeven. Het is overigens slechts Woensdag 6 dezer dat de tiid welke hun gelalen werd. zal ver streken zijn. De herziening tféf verdrage* vffn 1839 Parijs, 4 Oogsl. De Belgiscn-Holland- sche kommissie vergaderde neden morgend voor de tweede maai. M. Segers, Belgische afgevaardigde besprak het regiem der Schelde. De minister van bevoorrading heeft al da stocks levensmiddelen van de Amerikanen, die in België voorhanden zijn, opgekocht. En het is. geen klein bier er zijn voor meer dan 100 miljoen verschillige produklen, zooals spek, boter, kaas, saucissen, spece rijen, koufituren, konserven, pickels, vervro- zen vleesch, meel, melk in doozen. zeep, ci- gnren, cigaretten en eene groote hoeveelheid kleederen. Al deze produklen zullen verkocht worden onder kontrool van het ministerie van bevoorrading, aan prijken die zullen worden openbaar gemaakt en aangeplakt worden. Het gevaar der springstoffen Een knaap levend verbrand te Antwerpen Een tienjarig knaapje, Jozef Van den Bos sche genaamd, wonende met zijne ouders, Ouwmannekcnsstraat te Antwerpen, had aan dc dokken van 'Engelsche soldaten wal poe der gekregen en dit in den zak geborgen. Toen hij later aan 't spelen was langs den Scheldedijk, viel hij, mei het gevolg dat het poeder ontvlamde en de kleine schier oogen- blikkeliik door vlammen omhuld was. Voorbijgangers snelden hel knaapje ter hulp en een hunner kon de vlammen uildoo- ven, door den kleine in zijn jas te wikkelen, liet slachtoffer had ongelukkiglijk reeds zulke erge brandwonden bekomen, dat het in be- dcnkelijken toestand naar het gasthuis moest overgebracht worden. spoediger werkende middelen bedacht zijn. In de voorstad van Gigant, op de boorden van de Cbéaine en aan het uiteinde der wijk Rictiebourg wei don breodo slooten gegravon; men plaatste de koningsgezinden bij vijftig tallen op den rand en liet ze neerknielen; en trommelgeroffel deed zich hooren en er brandde oon polotonvuur los, dat niet ver zwakte vooraleer al do ongelukkigen met kogels doorboord waren. Daarna werden de lijken nog met sabel houwen doorkerfd, uit vrees dat de 00:1 of andere bij geval aan den dood mocht ont snapt zijn. Dooh Carrier, die van Frankrijk een graf wilde maken, vond dat de fusillades van Gigant oven onvoldoende waren als de guil lotine hij wilde den moord op nog reus achtiger schaal en vond daarom de booten met kleppen uit, waarmede velen tegelijk verdronken konden worden. Het verdrinken had oerst 's nachts plaats, doch de beulen, stoutmoediger gowordon, vertoonden eindelijk dit afschuwelijk schouw spel bij klaarlichten dag en do Nanleez: rs, door den schrik verlamd, hadden zoifs don moed zich niet tegen deze monsterachtighe den te verzeilen. Het waa gedurende dit nieuwe tijdperk van het schrikbewind, d l Prémorvan en ook zijne raedogezellou in hut groote Hütvcpét aankwamen. Niemand wist op welke wijze zy rouflba ter dood gebracht worden, (Ver«olgt.)

De Volksstem | 1919 | | pagina 1