LOURDESFiLSVS Hei geluk van boer Jan JE&Ü CANADA Erg automslMongelak te Mulhouse Werken der Fngelsclia admiraliteit Zonderling Spoorwegongeluk BIJ EE STAATSBEDIENDEN XXV» JAARGANG NUMMER 191 VOLE Woen.dag 20 August! ■919 Bureel an: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. 'Teleijlioou 114 3D J?X. Gr TT 'J& r> 3 CENTIEMEN Drukker-UitgeverJ. Van Ndffel-De Gendt, Voor de publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden lot liet ntschap Hayas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. Lourdes, in de hooge Pyrcneên, aan de Spaansche grens, waar Maria achttien maal aan de nederige feernadette verscheen, her leeft. Bijzondere bedevaarten komen dagelijks aan, uit Frankrijk en uit Belgie meest. De bijzonderste onder al deze bedetochten Is de nationale franscbe dte op 34 dezer en volgende dagen 'zal plaats grijpen en waaraan talrijke bisschoppen en priesters zullen deel nemen. Men rekent op duizende en nog dui- zende pelgrims aooals voor den oorlog. De H. Maagd moet bedankt worden om al de gunsten die ze ons in de verledene droeve jaren bij ongeluk en wee bezorgde. De nationale belgischc bedevaart minder in getal dan vroeger, zal ook naar Lourdes in den loop der maand nog, onder 't voorzitter schap van M»r Rutten, bisschop van Luik heenreizen. Zoo herbegint en neemt toe de beantwoording aan het verlangen door de Onbevlekte Ontvangenis aan het meisje uit gedrukt Ik wil dot er hier veel volk home. Werden de bedevaarten binst den oorlog onderbroken Neen, doch de geestdrift en d -eernde pelgrims, builen de soldaten der verb' iden, ontbrakc f Ik zit hier weer op mijn kamertje dat ik te Lourdes in Julimaand 1914 betrok. Mijn blik ken vallen al met eens op de ranke rijzige spits derprnalkerk die tusschen 't gebladerte als eene blanke keers zuiver en blank opwelt. En al die oude gedachten van over vijfjaar vallen mij te binnen De groote en grootsche eucharistieke besprekingen en betoogingen eindigden met een nooit bewonderde apo- theoos de zegening van gansch een volk op 't voorplein. En 's anderendaags riepen de straatventers en gazetverkoopers luidkeels De oorlog is uitgeborsten En iedereen koos hethazenpad. Men verliet haastig, zenuwachtig meer dood dan levend van angst, de Mariastad. En de geschiedenis van het Congres van 't Heilig Sacrament, te Lourdes in 191-1 gehouden, moet nog geschreven worden. In de hoop dat Ze wefliaast 't licht zal zien, trillen we leven en sterven Vijf lange en schrikkelijke jaren vlogen heen en dezelfde venters en nieuwsverkoopers schetteren bij hetGavegemurmel: 't Is vrede hij werd gelcekend. Doch zoo min als het murmelen der Gave- rivier, die tusschen rotsen en pyreneesch gebergte heendwarrert en standvastig voort vloeit, zoo insgelijks hie^l het gebed bij de Grot nooit op. Van in 't begin der mobilisatie kwamen gansthe schadrons of ruiterbenden huzaren in bedevaart naar Massabielle; en welhaast door het toedoen en de medewerking van een vlaamsche priester, Van Hoenackere ge naamd, die voor onderkomen te Lourdes zorgde, toogden de Belgische in verlof zijnde soldalen bij honderden, Maria met vurigheid loven en bidden. Doch thans is Lourdes toch iet wat veran derd sinds den oorlog.'t Is de bedevaartplaats niet meer van vroeger, waar Congressen en grootsche betoogingen plaats hadden, neen, 't is eenvoudiger doch inniger godvruchtige!' en ingetogen. Is het dankend christen volk dat thans in de bedeoorden aldaar te vin den is. Vele kimblauwe pakjes loopen hier door en officieren en soldaten met eerekruisen een zegepraal teekens op de borst. Nog talrijke De eerste zit neer,'t is een priester; de tweede GOftStanfljn VdB OrlOkBUlaKÖ knielt,'tis zijn biechteling. Juist zoouls vroe- „_.i ger op't slagveld. En daarnevens op dezelfde H83i iljH uULt tdTUd bank een baskische boer wiens pijpje dumpt. De bijzondere medewerker van den Tele- 1 graaf tc St. Moritz (Zwitserland) had aldaar De zaak is afgeloopen met l gevolg en een onderhoud met den gewezen Koning de landman spreekt me aan Ge verstaal!" 0 toch mijnheer dat ik zo niet kon geneerefi ofj Griekenland, schoonbroeder hinderen, ik verslond niet wat ze vezelden Schoon eb Op geene plaats ter wereld bidt men als te Lourdes. Men zou vóór de Grot blijven ver nachten, 't gebeurde meer dan eens, om te zien en te hooren vragen en smeeken. Amerikanen, dis te Bayonne: Ca merels ingekwartierd Zijn, volgen dij ploegen op, om onder- netheide nunnei [y legerpriesters Maria te Komen smeeken en danken. Belgische en Engeisdlie kakisziip tv dan minder dan weleer. Mooi is de chnstene kranigheid ei/ waarom mei Daar dicht bij dïe naiiK "bevinden zich twee Kakisoldaicr. én ze vezelen aandachtig, Boer Jan V...., te N...., deed, gedurende den oorloa-, liet tegendeel van de mees'e andere menschen boeren, woekeraars, ketting-handelaars, veekoeplieden, accapa r-ews en profiteurswant liet ware zot den steen naar de boeren alleen te gooien, als ge er in de stad ook met duizenden aantreft, die rijk zijn geworden op de armoede en ellendo hunner medeburgers. Wij zeggen dus boer Jan, van N... han delde anders gedurende den ganse hen oor log, en nu nog, verkocht hij zijne melk aan 30 en 35 centiemen, versch van de koe; zijne Lo'er is nooit meer dan 7 en 8 fr. geweest en zijne eieren heeft bij nooit duurder ver kocht dan 35 centiemen. En er is een tijd geweest, luon de Moffen de eieren opeischten, dat hij liever zijn kie kens den kop afkapte, dan hun de eieren te leveren. Zijne twee zonen dienden iu bet lo- ger en met zijne dochters deed hij al het werk. Mot de kermis geeft boer Jan een maaltijd aan al do soldaten van N..., om zijn geluk uil te drukken, dat zijne twee zonen behou den zijn teruggekeerd, en hij zal opscheppen met echte Vlaamsche gulhartigheid. Iu N,... zegt iedereen Indien iomand verdient gedecoreerd te worden, dan is het wel boer Jan, want weinigen deden zooveel voor hunne medeburgers en offerden zooveel voor hun welzijn. Dat bekennen we mee en we vinden ook dat de Belgische regeering geen enkel dócoratïe schoon genoeg kan vinden om ze aan dien eerlijken man toe te kennen. Maar de schoonste décoralie van boer Jan zal toch neg altijd de overtuiging blijven, dat hij zijD plicht heeft vervuld en naasten liefde heeft begrepen zooals het behoort. Och, daar zijn er veel rijk geworden en boor Jen ;9 arm gebleven. De rijk geworden zullen vinden dat boer Jan een stommerik en dat zij, de platzakken nu met de centen zitten. Sukkelaren, diö zich inbeelden dat centen alleen het geluk aanbrengen en dat dit alles Die zich inbeelden dat geld, op do ellen de en armoede van medeburgers gewonnen, luk verzekeren kan. Er rust een vloek op wat met woeker is gewonnen en nooit heeft het geluk gebracht aan hen, die het opgestreken hebben. Laat ze boer Jan, den eerlijken boer Jan maar uitlachen; zijn geluk bezitten ze ticoiS en ze zullen overigens dat geluk Dooit bar Want wie het aardaohe slijk, boven alles stolt en, om aan geld le geraken, den hon ger van zijnen evennaaste uitbuit, die staat te laag om te beseffen, wat het geluk is van een eerlijk man. En nu vragen we verschooning aan een nederig man, dat we zijnen naam vernoemd hebben; want hij behoort tot diegenen, die to Biar/ltz, te [voelen dat hunne daden in waarde ve ngen maTicaar doren, wanneer ze aan 't klokzeel w Vet vol*; van Patira en De schat der Abdij DOOR RaOUL De NAVERf <lS6® VERVOLG.J Mijnheer Bradway zal lang op een be zoek van mij waohten. Te meer nog. omdat ik over eenige da gen moet vertrekken. Voor lang Dat weet ik niet. Is het om ernstige zaken V Zoo ernstig, dat mijne bevordening er van afhangt. Dan maak ik geen tegenwerpingen, ik weet hoe ongeduldig gij zijt om hooger te klimmen... En niet om u, maar ora mij. O, gij zijt de beste der vaders, en er is er ook Diet één, die zoo vurig bemind wordt. Spreekt gij waarheid, Nadie vroeg de man der politie met flikkerende oogen. Ja, het zoogij zijt mijne blijdschap, mijn leven. Voor u werk ik, want voor u alleen wil ik grooter worden, om uwentwille zou ik alle vernederingen en kwellingen verduren won neer men mij folterde, zou ik niet schreeu wen, zoo ik voor die pijningon uitstond in dien ik misdadig was, zou ik mij door een owor blikken gezuiverd achten. Zwijg vader, zeide het meisje met eene «matige stem, God alleen zuivert de zielen, Hij alleen kan u schenken want gij voor mij ■ohijnt na te streven. Éene zenuwachtige trekking doorliep het vermin- ordt enangen. Dat onderscheidt hem ook al van lo .rost iu die lieve werefd van platzakken en egoïs ten, woekeraars en uitbuiters, die morgen met hunne centen zullen laten verkondigen, dat ze de burgerdeugd en <Ta eerlijkheid in pacht hebben. van Willem II. Conslanlijn verklaarde, dat hij hoopte eerst daags, na den vol van Venizelos, welke hij onvermijdelijk acht, naar Griekenland terug te keeren. Volgens Constantijn, was Griekenland niet verplicht aan den wereldoorlog deel te nemen. De gewezen koning verklaarde verder dat het grootste deel van het Grieksche volk in oorlog getreden was om een deel of geheel Thracië en Smyrna tc bekomen. Hij vreest niet dat het Bolsehewism zich meester zal maken van Griekenland, doch wenscht dat het volk de orde zou herstellen op de Balkans. -V DoodeUjkeval te St. Gillis Maandag worgend weiden de bewoners van hel huis n. 92, Fortstraat te St. Gillis opgeschrikt door een gerucht op den koer. Zij gingen zien en vonden een der medehuur ders van het huis, de 30 jarige Maurice Taels wonende op eene kamer van het 3® verdiep, in eenen bioedplas liggen. De man was vreeselijk gewond en moest bij hoogdringendheid naar het gasthuis over gebracht worden. Hij bezweek er kort nadien De man was ongesteld geworden en had zich door het geopend venster gelegd. Waar schijnlijk heeft hij dan eene draaiing gekre gen en is naar beneden gestort. Hij was den schedel op verscheidene plaatsen gebroken. Ben ontrouwe kassier Maandag morgend had M. Saenen, ui* de Lange Leemst a .t, 137, te Antwerpen, zijn kassier gelast, eene som van 60,000 frank naar eene bank te brengen. Daar men den bediende niet zag wederkeeren, werd uien ongerust en ging op inlichtingen uii- De kassier had de som op de ban* niet estort en was ook niet meer 't huis gekomen, lijn signalement is in alle richtingen gezon den. Het is zekere D..., wonende Louiza- straat. Die is denkelijk op zijne manier aan 't kermis vieren. Maandag morgend, rond 6 4/4 ure, vertrok M. Millerand, gouverneur van EIzas-Lorrei- nen, in gezelschap vanM. Poullet, gouverne-, mentskommissaris te Colmar, en twee offi cieren, in auto uit Colmar naar Allkirsch. Nabij Mulhouse moest cle chauffeur schielijk zwenken, om een wielrijder die de baan over stak, te vermijden. Het bovendeel van den auto botste tegen een boom.en een stuk ijzer trof M. Ponlct aan het h<*)fd. M. Millerand werd gekn eusd aan het gelaat. De officieren ontkwamen het ongedeerd. M. Millerand zette in een anderen auto zijne reis voort, doch M. Poullet, die levens gevaarlijk gewond was, moest naar het gast huis van Mulhouse overgebracht worden, alwaar hij de schedelboring moest ondergaan. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. TE OOSTENDE EN ZEEBRUGGE Do Engelsche admiraliteit heeft bevel gege ven dat de kruisers Vindictive n te Oostende en de Irétis Iphigénie en Intrédi- de leZeebrugge, ten allen koste moeten Lvlot gebracht worden. De Engelsche overhe- den, willen die roemrijke tropheën van den wereldoorlog kost wat kost naar hun vader land terugbrengen. De werken zullen ver scheidene maanden duren en miljoenen -aösten. Reeds zijn de mannen van commodoor Youg, een der beste Engelsche vakmannen, erin gelukt zes kompartimenten van net voorste deel van de« Vindictive te stoppen. Binnen eenige dagen zal uit Poulmoutn een bijzonder materiaal aangebracht worden, om de beschotten ie versterken. Men hoopt dat de Vindictive binnen 2 of 3 maanden m de binnenhaven zal kunnen gesleept worden, waar men het schip geheel zal herstellen en vlot brengen, vooraleer de thuisreis te ondernemen. Te Zeebrugge zijn de voorbereidende werkzaamheden voor het vlotbrengen der drie kleine kruisers reeds ven- gevorderd en de Engelschen die aan niets twijfelen, ver klaren zich verzekerd ook deze drie schepen naar Engeland terug te voeren. Amerikaansche vliegers door Mexikaansche bandieten{ gevangen gehouden Uit Washington wordt gemeld, dat de Amerikaansche militaire viiegers, luitenanten Davis en Peterson, die sinds 10 Oogst ver mist worden, naar het hoofdkwartier van Marfa (Texas) geschreven hebben. Zij lieten weten, dat zij door eene noodlan ding in handen geraakt waren van Mexikaan sche bandieten, die hen enkel tegen een los geld van 15.000 dollars in goud de vrijheid willen teruggeven. Deze som is onmiddelijk gezonder., om de vliegers te beschermen. M. Baker, staatssekretaris van het ministe rie van oorlog, gaf geen verderen uitleg, doch de gemoederen in Amerika zijn zeer opge wonden. V gelaat van Jeff's, maar de wolk, die zich op zijn gelaat had uitgebreid, dreef weg, toen zij re dochter zijne beide banden vastgreep en zoide Zie vader, den geheelen dag heb ik aan u gedacht. Bij dit venster neergezeten, met het oog op de bloemen, die gij voor mij op dat kleine tuintje geplant li6bt, verrukt door hare schoonheid en zoete geuren, zegende ik u in den grond van mijn hart, omdat gij mijne jeugd zoo gelukkig en vreedzaam hebt gemaakt,.. Mijne moeder herinner ik mij ter nauwernood... Ik bewaar alleen de verre herinnering van eene jonge bleeke vrouw, mof een droefgeestigen glimlach en die dik wijls weende... De gedachte ongetwijfeld, dat zij mij vroegtijdig zou moeten verlaten, deed haar die tranen storten... Maar behalve dezo dierbare, in nevelen verborgen schim, heb ik niets dan u, u alleen... Wij waren arm en nooit heb ik armoede goledan. Gij hebt gewild dat uwe dochter bijna eene ge leerde 1Verd, ik heb uit uwe lessen voordeel getrokken. Mijne handen zijn nooit werke loos de zorg voor dit huis is sen geno T en voor mij... Ik bemin God, die u voor mij bewaart, ik benijd niemands goed of geluk, ik bon stil en golukkig Jelfs hoorde zijne dochter stilzwijgen aan. Op dit oogenblik, onder do betoóvering van die heldere stem en dien reine,n blik, vergat hij dat hij nog zooev» n met hot hoofd der politie con complot had beraamd. Jeffs splitste zijn leven in twee geheel on derscheiden doelen, het eene was aan de duistere complotten, aan de geheime val- striken gewijd, het andere ging geheel in teederheid en toewijding op. De juiste kennis van good en kwaad be stond niet meer in zijn ziel. De ongelukkige zou eene misdaad voor geoorloofd gehouden hebben, wanneer deze misdaad zijne dochter kon bevoordeelen. Mot wolk een afgrijzen zou het zoetaardig en godvruchtig kind zich uit de armen van dien vader, dien zij zoo innig liefhad, hebben losgescheurd, indien zij geweten bad dat de mandie van a zaocemênt en fortuin sprak, op tranen en bloed speculeerde. Welk een schrik zou Nadie gevoeld hebben, bad zij het masker van den trawant van Gardiug zien vallen. Jeffs, een ondergeschikte dienaar der po litie, die een oogenblik té voren op het mid del zon, om dochters, zoo schoon on god vruchtig ais de zijne, van haro moeders le scheiden, en eon strik le spannen aan Jean Canada en zijn* vriendeu, waarin zij hun leven zouden laten. Maar Nadie, het onschuldig en vroom meisje, zag niets Zonder schroom opende zij haar hart voor ilc-n sUlswaardigsn Jeffs zij sprak hem van ïeaderhoid, liefde en toe geeflijkheid, en moer dan eens outtroic de deteotivo zijn gelaat, dat rood voelde worden aan liet licht. Een poosje later sliep het kind i.i haar bescheiden kamertje, terwijl Jeffs, over zijn lessenaar gebogen, zijn reisplan vaststelde en op de middelen zon, om den zwaarlijvigen Garding om den tain te leiden^ Een trein in botsing met ....eene koe. Een zonderling spoorweg ongeluk had dezer dagen plaats te Meideren, op de lijn van Tongeren. Eene koe was op de spoorbaan ge raakt en weigerde uit den weg te gaan voor een reizigerstrein. Het gevolg was dat de koe onderste boven geworpen werd en onder de lokomoiief verdween. Door den schok sprongen echter twee wag gons uit de riggels. Daar men niet over de noodige werktuigen beschikte, om de wag gons terug op de sporen te brengen of de koe van onder de lokomoiief te halen, verliepen er verscheidene uren, vooraleer de reis kon voortgezet worden, in de waggons welke op het spoor gebleven waren. Het overige van den trein werd ter plaats gelaten, tot bij de aankomst van den hulpwagen van Tongeren. Doorïelijk vliegongeluk Een knaapje door de sobroef van een vliegtuig gedood Een schrikkelijk ongeluk is Zondag namid^ dag voorgevallen te Peerot, een gehucht tus schen Leuven en Waver. Twee Engelsche postvliegtuigen waren we gens motordefect in eene weide neergevallen en zij maakten aanstalten om terug op t* stij gen: Talrijke inwoners der gemeente woonden het vertrek bij. Op het oogenblik dat het eerste vliegtuig opsteeg liep een 12jarige jongen van Sinte Agatha Rode over de weide en werd door de schroef getroffen. De knaap werd op den slag gedood. De samenkomst met de Ministers Zooals het Zondag afgesproken was, wer den de afgevaardigden gisteren om 41 1/2 ure ontvangen door MM. Delacroix, eerste minister, Renkin, minister van Spoorwegen en Wauters, minister van Arbeid. iu afwachting dat hij hem oit zijn verheven post zou kegelen. II. Op den St. Laurensstroom. Op oen heerlijken Junidag, zakte eene boot, door twee krachtig gebouwde negers geroeid en die een gezelschap van wande laars bevatte, den breeden St. Laurensstroom af. Er scheen eene groote hartelijkheid tus schen de passagiers te heerschen, ofschoon men in hunne gelaatstrekken, de onmisken bare sporen van droefheid kon ontdekken, ondanks de pogingen die zij in het werk stelden, om ze te bewimpelen. Ieder hunner haastte zich om vol opgewektheid de onge kunstelde uitroepen van bewondering van een schoon kind, dat midden in de boot tus schen de varenden zat, te beantwoorden. Het was een broos en bekoorlijk schepseltje met eene doorschijnende tint, krullende haar lokken en heldere, flikkerende oogen de toewijding en genegenheid dergdrie overige personen schenen geheel op dit kind samen- gelrokken te zijn. De jongste was een jonkman van omstrent zeventien jaren, groot voor zijn leeftijd en Wiens leaigo ledematen eene zeldzame rap heid verrieden. Hij beschouwde het in blauw gedoschle kind, met bijna gelijk aan die van den man, dat midden in den boot stond, met eene teederheid die meer achterwaarts stond Deze kou omstreeks vijf en dertig jaar tellen. Ofscbooue met diepe litteekeuou be zaaid, Lev. aarde zijn golaat eone groote schoonheid van uitdrukking, {Vervolgt.) De afgevaardigden vroegen uitleg over de toepassing van den achturendag en over de maatregelen te dien einde ontworpen door de gemengde kommissie. Deze maatregelen zijn thans ter studie in h-et ministerie van spoorwegen. Reeds had dTo minister zijn beheerraad gelast, tegen Woens dag 20 dezer, eene oplossing te vinden. De minister deed aan de afgevaardigden opmer ken, dat er wellicht eenige wijzigingen zullen noodig zijn, om van het eene stelsel lot het andere over te gaan. Voor wat betreft de grondslagen van den loonrooèler, bier wordt een gemiddeld loon ran 8 frank daags genomen. Welle verstaan moet het personeel daarvoor een geregeld en voortdurend werk doen, en niet zooals het geval is op de buitengemeenten, eenige mi nuten vóór en na de aankomst der treinen. Ook voor de kwestie der uren arbeid, moet er een middencijfer zijn, voor den zomerdienst en den winterdienst. Het kabinet van den minister van spoor wegen, maakt een ontwerp van Ioonrooster op, op die grondslagen en de minister van financèn, zal op dien Ioonrooster het stelsel der verhoogingen toepassen. De afgevaardig den van het personeel zullen op de hoogte gehouden worden van dat werk. Zij zullen desnoods uitgenoodigd worden himne op merkingen of praktische verbeteringen welxe er kunnen ingevoerd worden te doen kennen. De afgevaardigden schenen aan te nemen, dat de kwestie niet zoo gemakkelijk te schik ken was, als zij opgaven en dat om eene radikale regeling te bekomen, men tot geene voorioopige schikkingen moest overgaan. 2ij weten ten andere heel goed, dat het niet lang meer uitblijven kan, vermits het Parlement reeds op 10 September deze kwestie zal te behandelen hebben, Mededeeling van het stakingskomiteit Het stakingsgevaar is nog niet geweken Wij ontvangen van het stakingskomiteit de volgende mededeeling*. Onze afgevaardigden werden van morgen in het kabinet van hoofdministcr Delacroix ontvangen, in bijzijn van de hh. ministers Wauters en Renkin, en van de hh. Colson, kabinetsoverste van minister Renkin. efi Henin, ambtenaar de finantiën. Bevredigende ophelderingen werden hun gegeven nópens hangende vraagstukken van bijkomend belang, doch het was hun niet mogelijk eene bepaalde verklaring te beko men nopens het vraagstuk van_het minumueft loon in de nieuwe barema's wat de oorsprong van het geschil is Edoch, alleen een bevredigend antwoord op dit hangend punt kan onmiddellijk het geschil tot een einde brengen. Wij vestigen er de aandacht van de open bare meening op, dat onze eischen op dit stuk zeer gematigd zijn wij vragen een minimumloon van 8 fr. per dag voor meer derjarige ongeschoolde werklieden. Eene laatste poging om op dit punt een bevredigend antwoord te krijgen wordt Woensdag a. s. ten laatste gedaan; slaaft deze poging niet. dan zal het stakingskomi teit, van oordeel dat alle verzoeningsmiddeleo uitgeput werden, zich nauwgezet gedragen naar het formeel mandaat hem toevertrouwd door het personeel, zoodat dan de algemeens staking zonder verder uitstel zal intreden. De staking voor den Senaat Naar verluidt zal de h. Carpentier heden Dinsdag in den Senaat den h. Renkin inter- pelleeren inzake het geschil bij het Staatsper- soneei. Wat de Sekretaris van het Syndikaat zegt De sekretnris van het syndikaat van het Staatspersoneel, M. Bauwens verklaarde aan een konfrater: i» De toestand 'is zeer duidelijk Indien Woensdag, om 1 ure wil geen voldoening hebben, is het de werkstaking- zonder ver deren uitstel- voor al de openbare diensten Wij betreuren liet. doch het Stakingskomiteit kan geene andere maatregelen nemen. Deze werkstaking hadde kunnen vermeden wqrden indien wij in plaats van M. Renkin, M. Deia- croix als minister van spoorwegen gehad hadden. Na Woensdag is alle onderhandeling on mogelijk. Alleen ae voldoening op net hoofd punt minimumloon van 8 frank daags kan de werkstaking vermijden. I. Renkin en het Verbond der Vlaanderen M. Renkin heeft aan het Verbond \an Spoorwegbedienden en arbeiders van beide Vlaanderen het volgend telegram gezonden Ik heb de eer ontvangst te melden van uw telegram van 17 dezer. Ik bedank u voor de uitgedrukte bewijzen van trouw, de toe stand van het personeel blijft het voorwerp mijner bezorgdheid. Hij zal herzien worden na de regels dei' rechtvaardigheid, met in acht neming van alle belangen en met het oog op het nationaal herstellingsorde en eendracht. f (Get.) Renkin. Nog verzet tegen de staking. M. Vincart, voorzitter der Antwerp-t he afdeelingvan het Syndicaat van het personeel van Openbare werken (bruggen en wegen) verklaarde Ik ben formeel tegenstander var. alle werkstaking der Staatsagenten, en voorctf op het huidig oogenblik zou het weinig vyaardift zijn, en volstrekt deloyaal, het werk stU tè leggen. In de zitting v&n ona syndicaat, op 10

De Volksstem | 1919 | | pagina 1