Ë88B staking hij ie staatsbedienden Be verdediging van Namen Een drama le S'-Kaüieüjne-Waver JEfli Cüü JtO Jt De tocht van den Goliath Een eigendom geplunderd JAARGANG NUMMER Vrijdag 22 August! 1813 BureelanKerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telephoon 114— 33AG23L AD 5 CENTIEMEN Drukker-Uitgever: J. Van Ncffel-Db GbnöT. Voor da publlclt.lt bulten het Arrondissement Aalst, zich to wonden tot het Agentschap Uayas, 1 8, Martelaarp'.ein, Ie Brunei8, Place do Ia Bourse, Parijs en 105, Choapeide, Londen. 20 TOT 23 OOGST 1914. (Vervolg en slot) De puinen der forten van Cognelée en Marcheveiette werden ingenome, de eenen rond 12 u. 30, de andere rond 14 urede Duitschers stonden verbluft over den helden moed der verdedigers. Zij konden niet geloo- ven dat menschen in den vreeselijken baaierd door hun granaten veroorzaakt leven en voor al weerstaan konden. Dc troepen der verdedigingswerken van de tusschenruimte Marchevelette-Maas, langs voor en op zijde aangevallen, boden een hardnekkigen tegenstand en de vijand kon zich slechts 's namiddags vun die stellingen meester maken.. De groep bolwerken, dichtbij het fort van Marchevelette, door luitenant Piérot aangevoerd, gaf slechts toe, warneer in een krachtige aanval de Duitsche fusiliers inde loopgraven zelf bracht. liet vallen van den sector Cognolée Blaas (stroomafwaarts) bracht de troepen van den sector Cognelée-Samber in een hachelij- ken toestand. Die sector was naar 't Westen gekeerd. Hij werd van uit het Oosten bescho ten en door de Duitschers die Vedrin bezet ten zeer dicht op de hielen gezeten. Terzelver tijd begon het bombardement der forten. Generaal Bansart, hoogere bevelhebber der 2® en 3® sectors gaf om 13 uren, aan de troepen van den 3° sector, het bevel zich op de brug van Bauce langs Blalonne terug te trekken, aan de forten van Suralée en Emi- nes, die wederzijdsch tot den 24 en 25 uit hielden de zorg ziin aftocht te dekken over latend. liet bevel voor den aftocht aan de troepen van den sector gegeven geraakt ongelukkig niet aan het 10® vestingregiment, wier een heden de steunpunten* van dien sector bezet ten en er voor 't meerendeelvtot den 24eD 's morgends bleven. Dan trachtten zij de af wijkende divisies-te vervoegen doch werden omsingeld en krijgsgevangen gemaakt den 25° te Lésvos. In de Z. 0. bocht der Blaas (le sector) op den morgen van den 23", ging de verdedi gingslijn door Lovers, te Bremagne voor de Blaas beschut, daar men de stellingen rondom bet fort van Maizeret bad moeten verlaten. Van af 11 ure konden de verdedigers, in het Koorder Sector der Blaas, de vorderingen des vijands nagaan. Rond 12 uren worden vijandelijke krachten die langs den Zuideroever der Maas geslopen waren voor Brumagne door het vuur dei- verdedigers tegengehouden. Weldra werd het Noorder deel van den sector aan een zeer hevig bombardement op den flank en zelf langs achter onderworpen, zoodat de troepen der loopgraven der verdediging zware verlie zen ondergingen. De beschietingen, gevoegd bij het stelsel matig bombardeeren van zware kaliebers door den vijand op die loopgraven gericht, eindigde met de bezetting dezer laatste onmo gelijk te maken. Bedreigd al achter aangevallen te worden, zonder verweer tegen de vijandige artillerie, van alle verbinding met de Gouverneur afge sneden, besloot generaal Toyserski bevelheb ber van den sector, tot den aftocht. Om 17 u. waren al de troepen van dien sector de Maas langs de bruggen van Velaine en Amée over getrokken en op weg naar Bioul zooais gene raal Blichel had voorgeschreven. Wat de sector Maas (stroomopwaarts) Samber (2de sector) betreft deze had mei den strijd niets te maken gehad. De generaal gouverneur was er zich rond 11 u. 30 komen vestigen, 't ls daar dat hij den doortocht dei- troepen van den sectQr Maas (stroomafwaarts Cognelée bijwoonde en keer op keef den gedwongen aftocht der talrijke sectors ver nam. Hij beval aan den Commandant van den 2de sector den algemeenen aftocht langs Six Bras en Bioul te volgen. Die aftocht was traag en lastig, de weg was versperd met het vervoer dat de infanterie niet ver genoeg vooruit was. Bond middernacht, oq zijde en al achter bedreigd, want de Duitschers waren erin gelukt den overtocht der Samber te veroveren en waren te Dinant ten andere over de Maas geraakt, kon de kolom voor 't grootste deel ontsnappen. Aldus geraakten de troepen der 4 D. A. en der versterkte plaats te Bfariembonrg en Cou vin, den 24c te Etoignères en Auvillers, den 25'. Den 26® werden zij per 'spoor van Liart naar Rouen om in den Havre ingescheept te worden voor Oostende en Zeebrugge. Den 5® September, kwam de 4® D. A. te Contich-Edeghem en Oude God aan waar zij zich herinrichtte. Eenige dagen nadien, hernam zij hare plaats nevens de andere legerafdeelingen van t veldleger om het haar aan de schoone ver dediging der vesting van Antwerpen deel te nemen. Luitenant-kolonel X. Vervolg van Patira en De schat der Abdij door Raoul De Navery (158® VERVOLG.) Patina dompelde intusachen zijne han den in het water en bevochtigde er de slapen van Hervé mede, wiens bleeke .wangen Tanguy met eene mtdtuldring van angst en teed'erhefd beschouwde. «ïjet is niets waarschijnlijk ased.de de eigenaar der boot «de schrik heelt het kin dl met bewusteloosheid getrof fen, zijn toestand' bied1 niot hot minste gevaar aan. Ongelukkiglijk heb iki gee- ne zouten t>f flaoohp bij mij. De lucht zal wel voldoende zijn om hem te her stellen... Vergun mij intusschen u een aanbod te doen en eene vraag toe te sturen: «Meendet gij dezen avond Mon treal weder te bereiken. «Ja,» zeade de kapitein. «Is er uwe tegenwoordigheid noodza kelijk?» «Neen, tenzij dén toestand van dit kind «Wee3 dlaarojntreni géruat... ik ben met mijne ondervragingen ten einde; luister nu wat-ik u kan aanbieden. Gij ziet het ik nader den oeVer, gij kunt piijne woning reedé tuaséhon het gebla derte ontdekken... Wilt gij van mijne gastvrijheid gebruik maken, of reist ge liever met dbae uqpt niy «MJjnheerap V het leven Ver< we diens tig aan-- uur vaa oogen nog Iets en Niets PARUS, 20 Oogst. In het militair vlieg- bestuur bevestigt men lijdingen ontvangen te hebben van den Goliath doch 't is slechts eene bevestiging van hetgeen wij gisteren mededeelden, namelijk dat de luchtreizigers om juiste opgave van de windgesteltenis gevraagd hadden. Veronderstellingen Indien1 de Goliath niet van de goede baan is afgedwaald en indien hij van af Casablanca steeds dezelfde snelheid behield, dan zou men kunnen aannemen, dat het vliegtuig is neergedaald op een honderdtal kilometers van Dakar. In het ministerie van koloniën oordeelt men dat het onmogelijk is, in die zandwoestijn, le voet meer dan 25 kim. per dag af te leggen. Dus zouden zij slechts Woensdag te Dakar kunnen aangekomen zijn. Van den anderen kant, had luitenant Bous- soutrot, de loods van het toestel verklaard hebben, dat hij liever over den Oceaan te vliegen had, dan over de onveilige streken van Blauretanie. Hij zou dus ook kunnen in zee verdwaald geraakt zijn. Toen men echter het laatste bericht van Boussoulrot kreeg, moest deze zich reeds bo ven Senegal bevinden, dus was hij reeds voorbij Mauretanie. En indien hij de wind richting vroeg, dan was het wel, omdat hij vreesde zich van boven het vasteland te ver wijderen. Men is nog steeds overtuigd, dat de Goliath ergens is neergedaald tusschen St. Louis en Dakar. PARIJS, 21 Oogst. M. Dich Farraan. de bouwer van de Goliath verklaarde aan een medewerker van Le Pet,it Parisien Wij hebben nog volle hoop, want Boussout- rot is een man Van beproefde koelbloedigheid Hij is vertrokken op den dag en het uur door hen zelf bepaald en heeft niets aan het toeval gelaten. Het eenige wat hem zou kunnen hinderen hebben, was een hevig tempeest met iaagdrijvende wolken, wat hem zou verhin derd hebbefi zijn weg te verkennen. Doch, daartegen ook had hij zich voorzien, want onder zijne reisgezellen bevond zich kapitein Brizaud, een specialist der nachtelijke vlieg tochten en bijzonderlijk met het bewaken van den weg gelast was. Er moet niet gewanhoopt worden. Verwachten wij er ons liever aan, morgén te vernemen, dat Boussoutrot en zijne reisgezellen zich reeds een drietal dagen te Dakar bevinden.... TE BRUSSEL. Eene aanhouding Toen de echtgrnooton B..wonende Henri I Bergerstraat te Brussel, Woensdag namiddag na eene afwezigheid van verscheidene dagen te huis kwamen, sjelden zij vast dat de wo ning door dieven bezocht geworden was. Alle plaatsen waren opengebroken, alle meubelen doorsnuffeld en al wat maar eenige waarde had was verdwenen. De policie wei d verwittigd. Bij het onder zoek kreeg déze weldra zekerheid, dat de slag gedaan werd door gebaren. Eene huiszoeking werd gedaan bij zekere Anna D..>, zelfde straat, en leidde tot de ont dekking van talrijke kunstvoorwerpen enz., gestolen ten nadeele der echtgenooten B..., Vrouw D..., werd aangehouden.Zij weigerde hare medeplichtigen bekend te maken en is in hel gevang van Vorst opgesloten. SMAKELIJK Alhoewel de jacht nog niet open is, kan men reeds te Brussel alle soorten van wild koopen. De wildstroopers zorgen ervoor... Doch zulks maakt de rekening niet van het parket en Woensdag morgend werden talrijke huiszoekingen gedaan in Brusselsche restau rants, magazijnen en kramen uit de buurt der hallen. Eene groote hoeveelheid patrijzen, ringduiven, hazen en andere fijne beestjes werden aangeslagen. Men kon er een gan- schen automobiel mede opvullen. Het aangeslagene werd naar de kantienen der zwaar gekwetste soldaten gezonden. Wel bekome hen die smakelijke brokjes ant- eenige outréal voort ïÉfuy, «we zijn öak deze nieu- nkbaar en gre- nuneten^ twee boon opent fijne «Goed!, ik dank u, mijnbeer, woordde de schipper, binnen minuten zijn wij aan dien oever.» De schemering viel terwijl de passa giers dén oever naderden, verdween den anderen oever in het halfdonker. Recht voor zich zagen zij het sombere woud dat aanhoudend grooter scheen te wor den want de blauwe horizont smolt met de kruinen der boomen samen. Ht vaartuig naderde ongevoelig den oever, als de red'der door de voorzienig heid gezonden^ er zich dioht genoeg bij zag sprong hij op den berg, haalde den boot met net touw aan wal en legde ze om een stevigen eik vast. Tanguy was de eerste, die met Hervé op dep arm aan wal stapte; spoedigd werd hij door de overige passagiers gevolgd. Op het oogenblik abt de schipbreu kelingen ondter 't donkergewelf van de woudreuzen doordrongen, werden ze ver welkomd door twee verschillende ge luiden: een vroolijk geblaf en een keel geluid, waarin zioh1 een gevoel van ge negenheid trachtte te vertolken. Een forechgebouwde hond kwam maar zijn meester toegeloopen en hief zijn schoo*- nen verstandigen kop naar hem op, ter wijl een bruine beer van een reusachti ge gestalte, onder het uitstooten van een dof gebrom, langzaam naderde en zijn geklauwde pooten op de schouders van den schipper neerliet. «'t Is wel PI eb us,» zelde déze, «poo ten thuis, MingoIk weet het» wel, gij zijt béide goede en trouwe beesten Nu op zijen toont uwe eerbied aan mijne gasten 1» De bond hief zijn fijnen kop op, be- Een wraakroepende diefstal Woensdag namiddag was een blinde oor- logsinvalied, BI.,, genaamd, bij kennissen gegaan, in de Ladderstraat te Brussel. Daar het zoo warm was, had hij zijne vest uitge daan. Terwijl de soldaat eenige oogenblikken alleen in de plaats was, drong iemarrd binnen en stool eene brieventesch 150 fr. inhouden de uit den binnenzak der vest. De ellendige dief kon ongemerkt ontsnap pen. Zware vermoedens wegen echter op zekeren Jean P..., een deserteur, die inde buurt is gezien geweest. De schurk wordt naarstig opgezocht. Sinds den terugkeer van Edward Assche- beek, gedemobiliseerd soldaat, landbouwer te Ste-Kathelijne-Waver, leefde hij in slechte verstandhouding met zijne vrou-w, geboren Van Santen. Woensdag morgend kwam de vrouw uit de woning geloopen, roepende dat een vreeselijk ongeluk gebeurd was. Blen ging in huis zien en vond den man dood ten gronde liggen, het hoofd door twee kogels doorboord. De vrouw beweert, dat tijdens een nieuwen twist, haar echtgenoot haar met een revolver bedreigd had. Zij sloeg hem op den arm waardoor het wapen ten gronde viel. Asschebeek wilde den revolver oprapen en toen de vrouw ook trachtte hem te grijpen, gingen twee schoten af, welke de man in het hoofd troffen. Het parket van Mechelen is ter plaats geweest. De vrouw is aangehouden. snuffelde de gasten en schoof met zijn snuit langs dé beenen van den jonkman terwijl Mingo de beer langzaam aan de zijde van Tanguy voort-stapte. Noch de hond noch de beer overschre den den diempel van hun meester; zon der twijfel was hunne bediening van wachters nog niet ten einde, want zij plaatsten zich rustig ter wederzijde van de deur als schildwachten, belast om, in geval van nood het alarmteeken te Twee bedienden kwamen 'den Canadees te ge moet, terwijl een man van een rij zige ge-stalte, die die nationale dracht dér Indianen droeg, den meester van 't huis met eene waardigheid, gemengd met teed'erhéid naderde. «Mijn broeder heeft een gelukkigen tocht gedaan zeide hij, «mijn broe der brengt vreemdelingen mede «Ja, Zwarte Bison,» antwoordde de Canadees. Hierop keerde hij zich tot Tanguy en wees Jiem aen indiaan aan. «Geef hem zonder vrees uw kind over zeide hij, «mijn broeder de Zwarte Bi son bedt kennissen in de geneeskunde die menigen geleerdé zouden verbazen» Zwarte Bieon nam Hervé met onzich- tdgheid' aan, beschouwde hem met eene soort van, onrust en wendde zich toen tot den Canadees alsof hij zijne beve len afwachtte. «Dat de Zwarte jBison mijne \Voor- d'pn aanhoore en ze in zijn hart griffe., de schrik heeft dit kind het gevoel van hef leven doen verliezen... maak dat het spoedig- weder in de armen van zij den vader glimlach©.» Wij hebben gisteren reeds beknopt verslag gedaan, over de ontvangst van het stakings- comiteit door M. Delacroix en over de ver klaringen in den Senaat gedaan door dehh. ministers Renkin, Van der Velde en Delacroix. Daar de kwestie nog al eenig belang heeft, komen wij er nogmaals op terug. I Zooals wij reeds gisteren meldden, had M Delacroix de afgevaardigden van het sta kingskomiteit, die door eene nota hadden bekend gemaakt dat zij om 1 ure om een be slissend aatwoord zouden gekomen zijn, op dat uur ontvangen. M. Delacroix zegde hen dat het niet onder dwang van een ultimatum was, dat er kon beraadslaagd worden en na een onderhoud van 20. minuten, verliet de af gevaardiging het ministerie van spoorwegen BI. Delacroix noodigde hen uit, de zittim vèn den Senaat bij te wonen, alwaar eene ondervraging over de stakingskwestie van het staatspersoneel zou plaats hebben, en waar het gouvernement eene offïcieele ver-' klaring zou doen. In den Senaat was het M. Carpentier, die het gouvernement ondervroeg over de onrust welke in het land heerschte ten gevolge der stakingsbedreigingen en derhalve verzocht dat het gouvernement klaar en duidelijk zijne zienswijze zou te kennen geven. M. Renkin, minister van spoorwegen, ver klaart gelukkig te zija de gelegenheid te heb ben eene verklaring desaangaande te kunnen doen. Na gewezen te hebben op den ellendi- gen toestand waarin de Duitschers 't belgisch spoorwegnet gelaten hebben, en den korten tijd waarin men, na den wapenstilstand, erin gelukt is het spoorwegverkeer pp zeer bevre digende wijze herin te richten, brengt de minister hulde aan de bewonderensweérdige vaderlandsliefde van het spoorwegpersoneel tijdens de bezetting. (Toej.) Het was geen gemakkelijk werk het spoor wegverkeer na enkele maanden in den tegen- woordigen staat terug te brengen en het ver keer le verzekeren op eene wijze die buiten gewoon mag genoemd worden. En die schit terende uitslag is ook grootendeels het werk van het personeel. (Toej.) En dit zelfde personeel zal begrijpen dat het eene groote fout zou zijn thans eene vol strekt onwettige staking te doen uitbreken. Wat er voor het personeel gedaan werd. Mijn oordeel was, dat de. achterstallige sommen aan het personeel moesten betaald worden. De minister van financen keurde zulks goed. Daarna besloot ik een duurte- toeslag van 3,50 fr. daags toe te kennen, daarbij 1 fr. voor de vrouw en 0,50 fr. per kind. Dien maatregel werd zeer goed door het personeel onthaald. Ik betaalde ook het achterstel voor levensduurte, bepaalde den duur van den arbeidsdag op 8 uren en stelde gemengde kommissiën in, samengesteld uit afgevaardigden der werklieden en der admi nistratie, om de oplossing der andere kwes- tiën voor te bereiden. Wat kon ik meer doen. De nationale heropbouw moet op volgende manier geschieden orde in de beraadslaging en in de werking, billijkheid in de beslissin gen, eendracht in het werk. Het is onmogelijk alle kwestiën op éénen dag en op een bepaald uur op te lossen. Ik heb krachtdadig gewerkt, om aan mijn personeel, aan redelijke prijzen deprodukten te bezorgen welke zij meest noodig hadden. Ik heb hen kleederen en schoeisels bezorgd, aan prijzen ver onder de marktmansschoe nen aan 29 en 32 frank, vrouwenschoenen aan 22 frank, kinderschoenen aan 13,50 fr. En men beticht mij, dat ik 16 frank op een De Indiaan» boog mef eene kalme ma jesteit, terwijl de bedienden de vleu geldeur der groot© zaal openden. Zwarte Bison ontdeed Hervé het eerst van zijne kleederen, verwarmde zijne ijskoude ledematen met Langzame wrij vingen, wikkelde hem in eene warme voseenpels, nam uit een kastje eenige grillig gevormde fleschjes en goot er eenige droppelen van dén inhoud op dé lippen van het kind'. Halgan en Tan guy die- zich over Hervé bukten zagen dat zijne wenkbrauwen bewogen, eene lichte ademhaling deed zijn mond open gaan, hij sloeg verwonderde blikken om zich heen, herkend'© Halgan vervolgens zijn vader, sloeg zijne armen ronctom dén hals van dén jonkman, en toen hij sindelijk het zonderling gelaat van den Indiaan bespeurde, kon hij een kreet die verwond'ering en schrik beiden ver ried niet onder drukken. «Het winterkoninkje Heeft schrik van dén Zwarten Bison,» zeide de Indiaan met een zangerige stem, «maar hij .zal spoedig weten dlat d'e Roodhuiden dé vrienden zijn dér Bleekgeaichtem.» Op dit oogenblik kondigde het getin gel eener schel het begin van het avond maal aan; toen daarop d'e zaaldeur zon der gedlruisch' openging, verscheen er een bekoorlijk' en vreemd wezen op den drempel. Zij scheen dértien jaar oud1 te zijn; hare gestalte die was groot en ^lank; en hare kjeedij paste volmaakt bij hare wonderlijke en tevens vreemde schoon heid. 3F exyolgt, paar schoenen zou gewonnen hebben IJt teeken krachtig verzet aan tegen die laster lijke beschuldiging. De minister vergelijkt de huidige loon- roosters met deze van 1914 en bewijst, dat het loon van 8 fr. daags en zelfs meer betaald wordt aan het personeel. Een spoorwegbediende die 150 frank per maand won in 1914, wint thans 344 frank, en trekt meer dan 9000 frank achterstel anderen die in 1914 123 fr. wonnen, trekken nu 318 fr. en 8.329 fr. achterstel. Van waar komt dan het geschil De gemengde kommissie had in het begin der maand Juli een ontwerp van barerua ingediend-. Eene afgevaardiging van het staatspersoneel wilde van het gouvernement de onmiddelijke toepassing van dat barema eischen. Het gouvernement bestudeerd dat barema, dat nadien aan de goedkeuring der Kamers moet onderworpen worden. Zij alleen hebben er over te beslissen. Het is onverstaanbaar hoe in zulke voorwaarden een deel van bet personeel zich mistevreden toont en van staking spreekt. Indien er op dit oogenblik eene staking uilbrak onder het Staatspersoneel, zou de» afgekeurd worden door de openbare dunk- wijze, die niet zou dulden, dat de ag^ntef der spoorwegen geheel het economisch leyfl' van den Staat ontredderen. (Zeer wel op all banken). Indien de ambtenaren recht hadden tof' staken, dan zouden er nog 100 redenen zij», om de staking thans te vermijden. Het st|l leggen van het vervoer, zou het bestaan vklï alle arbeiders van het land verontrusten ep de herleving van het land verlammen. Daaf- over is heel het land het eens. (Zeer wel). Men heeft beweerd, dat ik mij verdook! In den nacht van Zaterdag tot Zondag ontving ik telegrammen, welke mij eene bil*' eenkomst aanduidden. Het waren schier W- velen. Ik verlang behandeld te worden dtftt den eerbied waarop een minister recht heeft en ik wil den dag en het uur aanduiden, waarop ik verhoor verlang te geven. Ik heb niette gehoorzamen aan eischen van liedttjL die bevelen willen geven aan het gouverne ment. En gij hebt M. VAN DER VELDE, groot gelijk. BI. RENKIN. Ik weiger te gehoorzamen aan bedreigingen en de macht welke het veri trouwen des konings en van het Parlement- mij in handen gaf, laten besmeuren. Ik herhaal het dat ik niets vhn die stakings bedreigingen begrijp. Er is geen geschii, doch eene bestuurlijke studie welke thans nog voortduurt. Geen enkel gouvernement ter wereld, zou aan zulke eischen gehoorza men. Wij zouden dan beter het bewind en... de verantwoordelijkheid in handen dier hee- ren geven. Er zou enkel een geschil zijn, indien het gouvernement Neen geant woord had. Het vraagstuk moet met de Ka mers en zoo spoedig mogelijk opgelost wor den. Belgie is niet rijk genoeg om zich eene vervoerstaking toe te laten. Men heeft gepoogd aan een geschil tus schen den eersten minister en mij te doen gelooven. Dat is valsch, Wij zijn volkomen "t akkoord om te verklaren, dat de eischen van het personeel niet overeenkomen met hunne onmiddelijke behoeften, dat het uit stel door het gouvernement gevraagd niets buitengewoons heeft en dat thans de werksta king uitroepen, eene misdaad en eene fout zou zijn. De syndikaten hebben ons een bepaalden g en uur willen stellen. Het gouvernement kon geene andere stelling nemen, dan deze welke zij aangenomen heeft. (Zeer welop alle banken.) Twee socialistische stemmpn M. COPPIETERS verklaart zich 't akkoord met den minister van spoorwegen. De staking ware eene ramp welke overgroote gevolgen zou hebben. Hij hoopt dat de staatswerklie den redelijk genoeg zullen zijn om te verstaan dat zij de heropbeuring van het land niet mogen beletten. M. LEKEU. M. Renkin spreekt zooals voor den oorlog. M. VAN DER VELDÉ. In 't geheel niet. Ik vraag het woord. M. LEKEU. De stelling van M. Dela croix komt niet overeen met die van M. Renkin. M. Van der Velde verklaart dat het gou vernement niet kan toegeven. 1. VAN DER VELDE neemt vervolgens het woord, te raidden der grootste aandacht. Het uur is gewichtig en al de leden van het gouvernement moeien hun deel nemen van de verantwoordelijkheid. Ik behoor tot diegenen die aan de staats werklieden het recht tot staken toekennen, doch. ik aarzel niet te verklaren, dat op hot huidige uur, zij dat recht erg zouden mis bruiken (zeer wel Het gouvernement heeft duidelijk gezegd wat het zinnens is. Het heeft aan het 'staats personeel gezegd Wij zijn 't akkoord met u, om uw arbeidsdag op 8 uren te bepalen, uwe loonbaremas zullen herzien zijn tegeni einde September en met 1 October zullen rij in voege treden. In afwachting zullen wij ht

De Volksstem | 1919 | | pagina 1