Generaal liGliel te Malmedy Een ruitenbreker geknipt automobi'eldieven DE SLACHTOFFERS DER M1JH een en ander Laatste Berishten pee TeBefson SPORT. STADSNIEUWS Eene ophefmakende zelfmoord Eenige dagen geleden meldden wij, dat leleren de Prelle de la Nieppe, burgemeester \an Manage, afgezet was, omdat hij zich tijdens de'bezelljng onwaardig had gedragen en 'gedurig met Duitscïers op gang was. Thans wordt gemeld, dat de Prelle de la Nieppe zich in den nacht van Zaterdag tot Zondag gezelfmoord heeft, door zich een revolverkogel door het hoofd te jagen, in ïjjn kasteel te manage. Gruwelijke Vadermoord XE WACQU EMOULIN Een jongen van 14 jaar schiet zijn vader neer met een geweer Op het gehucht La Fontaine Blanche, nabij Wacqueinoulin (Oise) woonde de h. Louis Gaillard, bclg, geboren te Harqimont» met zijne vrouw en zijne twee kinderenhet oudste veertien en het jongste anderhalf jaar oud. De veertienjarige knaap is kwaad van inborst en Tien meermalen geweldige beris pingen op van zïjn vader. Deze was aan 't werk in een kersliweeke- rij, toen geweerschoten weerknaiden die den man neervelden. De jonge deugniet had zijn vader doodgeschoten Hij keerde dan xsnm naar huis terug. Een uur later kwam de moedei ook thuis en vroeg waar haar man was- Vader is ver van hier was het v«schrik PLECHTIGE ONTVANGST Niettegenstaande den motregen die uren en uren aanhield, was veel volk opgekomen om zondag namiddag de ontvangst van gene raal Michel bij te wonen. De stad was feestelijk bevlagd. Aan tal van huizen wapperde onze nationale driekleur met hier en daar de Waalsche Hanenvlag en het stedelijk vaandel groen, geel, zwart. Om 3 uur kwam generaal Michel pet auto uit Eupen aan. Bij den ingang der stad wer den hem door een meisje bloemen aange boden. Daarna begaf zich de generaal, om ringd van zijn staf, naar de Groote Markt, waar talrijke toeschouwers hem luide toe juichten De beiaard speelde hei Vaderlandsch lied en het Waalsche «Valeureux Liégeois». Op de Groote Markt waren de Belgische troepen, onder bevel van majoor Daufresne de la Chevallerie, opgesteld. Aan den voet. van een verhoog, op lieve wijze getooid, na men de gemeentelijke overheden plaats. Generaal Michel deed de ronde der markt en werd warm toegejuicht, terwijl het mu ziekkorps van het 2° linieregiment het Vader landsch lied speelde. Daarna werd de generaal op'®t verhoog door de gemeentelijke overheden ontvangen. oji dankte voorde hulde in zijn persoon aan beheerdersfunctie van Hongarije en dat hij, als privaat persoon, den uilslag der verkie zingen zal afwachten. Het nieuwe gouvernement zal een coalitie kabinet zijn. Owaszij, voorzitter, zal Buitós- landsche zaken hebben Dr Vascy, minister van RechtswezenGeramy, minister van handelField en Payer zullen twee porte feuilles van Sociale politiek hebben. De toestand in Oostenrijk Stephan Friedrich steunt op vaststaande wijze de oogmerken van de monarchie en het is daarom dat de overtuigde demokraten, zoo als Martin Levoczy en den minister van han del Henrich, besloten hebben hun ontslag te nemen. De socialist Garami heeft, bij zijn terug keer te Budopesth, besprekingen gehouden, met zijn partijgenooten, doch zij zullen wel vergeefs zijn, zoolang aartshertog Jozef aan de macht blijft en daarbij steunt op dc politie en op de militaire partij. De opperste raad der verbondenen weigert de regeering van aartshertof Jozef te herkannen. De verbonden Commissie te Buda Pestb, heeft vanwege den oppersten raad der ver bondenen volgend telegram ontvangen De geallieerde regeeringen bobben op nieuw uw rapporten en de berichten uit net leger gebracht en nerinnerde aan den 1 andere bron over de gebeurtenissen te Buda blijden terugkeer van Malmédy tot den Bel-1 Pestli onderzocht. Zij wenschen zeer een gischen vadérgrond. Iduivzamen vrede te sluiten met het Hongaar- i v i a .c- i Nadien werd door Generaal Michel hei hel^iiem doodgeschoten P Ridderkruis der Leopoldsorde aan den ouden heb hem doodgeschoten Radeloos liep vrouw GaiTIard i1aa> den burgemeester.lntusschen was (lejongoscnelm cr op zijn rijwiel van door gereden en nad zich bij een zijner ooms verstoken, waar hij den nacht doorbracht. Hij vertelde niets van de misdaad, en vertrok den vorgenaen mor gen naar een tol nu toe onbekende bestem ming.' Belssïsgrijke diefstal Eene rentenierster, Mev. P..., wonende Si. ,MichieIsslraat te Brussel, keerde Zaterdag namiddag te huis terug na eenige dagen le Blankenberghe doorgebracht te hebben. Toen zij haren reiskoffer, welke zij als reisgoed verzóndei opende, stelde zij vast. dat een kistje, vuo/25.0Db fr. juweolen inhoudende, uit den "koffer verdwenen was. Eene klacht is neerge)££2 Men weet niet waai ol wanneer de dïctte zou gepleegd zijn. DRAMATISCHE BRAND TE ILEfift 3EE&-BBJ-H ALLE Een knaapje verkoold. De drie kinderen der ephtgenooten Loriers, landbouwers te Lembeek-bij-Halle speelden op een met,schoven rogge volgetastën zolder. De zolder bevindt zich vlak over de slaap kamer der ouders, waar de vrouw, op liet oogénblik dat de brand uitbrak, ziek te bed Ifff. Toen de spelende kinderen het steeds ster ker oplaaiende vuur in den delft zagen, liep de zevenjarige met de kleinste der kinderen angstig schreeuwend naar het bed der moeder die in allerijl opsprong en met de kinderen in haar armen buiten vluchtte. Dadelijk werd het zich snel verbreidend vuur bekampt door geburen en opgeroepen pompiers. Zij werkten omstreeks één uur vooraleer alle gevaar geweken was. Eerst dan werd er gedacht aan den vijf-en-half- jarigen Emiel, die door niemand was opge merkt geworden tijdens de reddingswerken. Toen zoekende het puin omwoelden, von den zij er echter weldra het schier verkoolde lijk van den kleine, onder een hangbalk, waarop hij gekropen was om zich tegen de vlammen te beschutten. Er wordt verondersteld dat de kinderen met lucifers op den delft speelden en derwijze den brand veroorzaakten. Een vrouwelijke gauwdief Eene handelaarster van Jemeppe-aan-Maas Mevr. D.., was voor zaken naar Brussel gekomen. Toen zij aan de Naamsche Poort den tram wilde nemen, bemerkte zij eensklaps dat bare brievèntesch, verscheidene briefjes van duizend frank inhoudende verdwenen was. Tcrzelfdertijd zag zij eene vrouw, welke eenige oogenblikken naast haar gestaan had, iels in hare kleederen verbergen en zich haastig verwijderen. Mev. D. achtervolgde de vrouwen deed haar door een politieagent aanhouden. Naar het policieburcel overge bracht, vond men de gestolen portefeuille in haar bezit. De dievegge, zekere Mane v... wonende Hcrdcrsiraat, is aan haar proclstuk niet Zij is opgesloten. VW Twee agenten der rechterlijke brigade van Brussel, waren op ronde, toen zij een kerel bemerkten, die bezig was de uitstalling van een kleermagazijn op den hoek der Kieken- markt en der Paul Devauxstraat, te plunde ren. Eene vrouw, welke op wacht stond, nam de vlucht, weldra gevolgd door den dief. Na een© lange jacht kon de dief door een policieagent tot staan gebracht worden aan de Marqstraat. Hel was een genaamde Frans H..., 24 jaar oud, wonende Degenstraat. Hij loochende «ts misdaan te hebben, doch zijne rechter hand was in een zakdoek en in een vrou- vvenvoorschoot gewikkeld en bloedde erg. Ook In den winkel, waarvan eene vitrien gebroken was, lagen groote plassen bloed. Frans fl.., werd overigens reeds verschei dene dagen opgezocht wegens soortgelijke diefstallen. Hii is. thans opgesloten. 'L> minnares, die de wacht gehouden had, wordt HUJêtlg opgezocht. Waalschgezinden pastoor Bielhin, van Four- brot overgereikt. Om 5 '1 /2 ure had een feestmaal plaats in het hotel van landrat von Korff. Om 8 1/2 ure werd door een kring uit Luik een Waalsche vertooning gegeven. V L.A CLASSE.l. Drie gedemobiliseerde soldaten hadden, vooraleer van elkaar te scheiden, Zaterdag eens goed gefeest te Brussel, 't Was reeds heel laat, toen zij in een hotel der Olijfhof straat gingen vernachten. Om kosten te ver mijden, sliepen zij alle drie in éene kamer. Zondag morgend ontwaakte een hunner en stelde vast dat zij nog slechts getweeën wa ren. Toen zij dan hunne rekening wilden vereffenen, wachtte hen eene nieuwe teleur stelling. Zij bezaten geen knop meer. Hun gezel was er van onder getrokken met de demobilisatiepremiën der twee soldaten. Eene klacht is neergelegd. Een ongeBsik in de Alpen Eene groep toeristen, bestaande uit M. Lu- taud, oud-goeverneur, van Algiers, doktor Geraud, Mej. Grizel en twee nichtjes van' doktor Giraud, hadden besloten den Buch' een berg ten zuiden van Vallorcine (Frank rijk) te bestijgen. De toeristen waren uit Mont Saxonnex vertrokken en naar het ge bruik waren zij bij middel Van koorden aan elkaar gehecht. Tijdens de beklimming bra ken de koorden en verscheidene toeristen werden in de diepte geslingerd. M. Lutaud kon zich aan een uitstekend rotsblok vastgrij pen en werd spoedig gered. Twee zijner ge zellen. M. Faist en dokter Siraud rolden tot beneden. Slechts na verscheidene uren werden bei den bewusteloos teruggevonden. Hunne won den zijn erg doch niet doodelijk. De gekwet sten zijn naar Lyon overgebracht. Verleden nacht zijn dieven in eene garage der Groote Torenstraat) Brussel, gedrongen. Zij stolen er een prachtige automobiel, toebe- hoorende aan den kommandant-vlieger Jacquet, bevelhebber der Belgische jacht- vliegers. De beschrijving van den auto, een grijs machien met vier zitplaatsen is in alle richtingen rondgestuurd geworden. Zaterdag avond, rond 11 ure, had in de mijnen van Many, te Val Saint Lambert eene instorting plaats. De mijnwerker Jozef Lambert werd er onder bedolven. Spoedig snelden zijne ge zellen hem ter hulp, doch toen men Lambert ierugvond, had hij reeds opgehouden te leven. Het slachtoffer, wonende te tvoz Ramet was 38 jaar oad> gehuwd én vader van familie. -VV* EEN HUISGEPLUNDERD TE SCHAARBEEK Eenige dagen geleden, was Mevrouw Van Hove, Rogierstraat, te Schaarbeek, op réis gegaan en had haar huis onbewaakt gelaten- Verl' uueht vond een policieagent dedeui openslaan, hij trad binnen en vond er alles overhoop. Overal waren de meubelen open gebroken. Een deel van het beddegoed, de wollen dekens, schoenen, pelsen, een spreek- machien, eene groote hoeveelheid lijnwaad en voor verscheidene duizenden frs ju weden verdwenen. De dieven, die bij middel van valsche sleu tels binnengedrongen waren, hadden uit den kelder eene groote hoeveelheid CJesschen wijn medegenomen. IN HONGARIE Ontslag van Aartshertog Jozef en van het kabinet Friedrich. Het Hongaarsch correspondentiebureel deelt mede, dat ingevolge de houding van den oppersten Raad van de Geallieerden, aartshertog Jozef en het kabinet Friedrich hun onlslan hebben genomen. Basel, 23 Oogst. - Men seint uit Weenen 'nt de dagbladen vernemen dat aartshertog f, na lange besprekingen, zich bereid jhtelt verklaard terug te trekken van zijn senevolk, maarzij meenen dit niet te kunnen doen, zoolang de huidige Hongaarsche regee ring aan het bewind blijft. Die regeering is niet ingesteld door den wil van het Hongaar sche volk, maar door een staatsgreep van eén kleine groep on<ier bescherming van een vreemd leger. Zij heeft als hoofd een lid van het ge slacht Habsburg, dat door zijn poliliek en zijn eerzucht voor een groot deel verantwoor delijk is voor de rampen, waaronder de we reld gebukt gaat en nog lang gebukt zal gaan Een vrede gesloten met zulk een regeering zou niet duurzaam kunnen zijn en de geal lieerden kunnen haar niet de economische 'hulp verleenen, die Hongarië zoo hoog noodig heeft. Indien aartshertog Jozef zegt, dat hij, al vorens r-^t de geallieerden in bespreking te treden, i> id is zich te onderwerpen aan de proeve van de raadpleging des volks, dan antwoorden wij hem, dat dit ons geen vol doening kan geven, daar de verkiezing plaats zou hebben onder eene administratie, waar hij het hoofd van is. In het Deiang van den vrede zijn de geal- lieferué» verplicht er op aan te dringen, dat de huidige pretendent naar de hoogste staats macht in Hongarië zijn ontslag zal nemen en dat een regeering, waarin alle partijen verte genwoordigd zullen zijn, de verkiezingen zal pitschrijven. De geallieerden zijn bereid in onderhandeling te treden met elke regeering. die het vertrouwen zou*genieien van een ver gadering, die op die wijze gekozen zou zijn. Over 't algemeen is de Cen.^ocr in België afgeschaft. In geval zekere mededeelingen de de censuur moeten ondergaan, werkt deze derwijze dat het verzenden der briefwisse ling er ne vertraging door lijdt. Hei bericht dat Brussel en niet Genève dc hoofdstad van den Statenbond worden zou, is zonder grond gebleken. De Zwitsersche stad werd aangewezen dooi de meerderheid van de leden der Vredeskon- ferentie, en tot op heden heeft nog geen enkele natie den wenseh uitgesproken, dat men op die beslissing zou terugkomen. Ten einde een tijdverdrijf te verschaffen aan de oorlogsinvalieden, heeft de Koningin voorgesteld tijdelijke leergangen te doen geven in verschillende scholen die voorberei de! nijverheid, handel en technische opc ..io diensten. Minister Wauters heeft zich ie dien einde, tot bedoelde inrichting gewend, waar dus, tijdelijk, een soor' .oepsopleidine voor de invalieden zou pluais hebben. Onze vorsten zijn aipbtehjk uitgenoodigd door de stan Cincinnati, om haar een bezoek te brengen ter gelegenheid van hun reis naar Amerika. Wordt dat aadgenomen dan zal de slad ter eere van den Koning en de Koningin een koncert geven onder de leiding van onzen bekenden landgenoot, d,en h. Eugène Isaye. Van ons Ministerie van Oorlog, verne men wij dat de gestolen West-Vlaamsche klokken, die zich te Hamburg bevinden, door bemiddeling van hetkommando te Aken teru£ gezonden worden.' De derde ziiung der jury's (hoofdjury en bijzondere jury's), door de Regeering aangesteld tot het begeven van de wettelijke akademifibe graden, zal, indien Doodig, geopend morden in den loop van November- December aanstaande. De inschrijvingen worden genomen in de hoofdplaats van elke provincie, van Woensdag 1 October tot en met den 11 derzelfde maand, den Zondag uitgenomen. Na laatstgemelde datums zijn de lijsten voor goed gesloten. Volgens de Daily Herald blijven de duikers, die bezig fcijn het goud uit het wrak van de Mailboot a Lanrentic te bergen, goed opschieten. Het mooie weer begunstigt het werk uitermate, want het is alleen bij kalme zee mogelijk naar beneden te gaan. De Laurentic van de White Star lijn is in Januari 1917 bij de kust van Donegal op een mijn geloopen en gezonken. Het schip had 7 millioen pond sterling gond aan boord voor de Vereeuigde Staten. Daarvan is. nu ongeveer 1 1/2 millioen pond geborgen. Het zijn staven van 7 duim lang, 4 duim breed en 2 duim diep; elk waarde van ongeveer -H500 p. st. Volgens eene mededeeling van het mi nisterie van Oorlog, beginnen de Belgische MOORD TE GENT. Dc kunstschilder Serafien Seys,- 32 jaar oud, alleen wonende le Gent, Vcerstraat, werd heden morgend in zijne woning vermóórd gevonden. Hij was gebonden aan handen en voeten. In den mond stak eene prop. Diefstal was de drijfveer der misdaad. AAN DE FINSCHE GRENS. Stockholm, 23 Oog6t. De staf van hetFipsche leger mei#, dat sterke vijandelijke patroeljen Zaterdag avond over degren? gedrongen zijn. Zjj werden er terug over geworpen, na eeb hevig gevecht, waarbij ook machiengeweren en artillerie gebruikt werden. M. HYMANS NAAR PARIJS. M. Hymans, onze minister van Buitenlandsche Zaken, is heden morgend naar Parijs vertrokken, alwaar hij door M. Clemenceau ontboden was. GEVANGEN GEGEVEN. August Hut, een der bestuurders van het berucht Duitsch- gezind dad La Belgique die sinds den wapenstilstand op de vlucht was, heeft zich in het gevang van Vorst gevangen gegeven. Hij is onnïiddelijk opgesloten. M. POINGARÉ TE PARIjTERUG. Parijs, 23 Oogst. De President der Repu bliek en Mevrouw Poincaré, terugkeerende van hunne omreis in Elzas Lorreinen, zijn heden morgend te Parijs aangekomen. DE STRIJD TEGEN DE BOLSCHEWIKIS. Parijs, 23 Oogst. De Chicago Tri bune meldt, dat Engelsche vliegers over Kronstadt vlogen en berichten dat de Bolschewitcis bezig zijn Kronstadt te ontruimen. De ontruiming van Kronstadt door het roode leger, zou dezes stelling te Petrograd veel verflauwen en ae taak van generaal Youdenitch veel verge makkelijken. EEN VERKLIKKER GEKNIPT. Een genaamde Pieter B.., van Brussel, deserteur van hel 1*gidsen, had talrijke personen aan de Duitschers verklikten doen veroordeelen. Maandag morgend werd hij door twee zijner slachtoffers herkend en in handen der polici* overgeleverd. banken hun aandacht te vestigen op de in bezet Duitschland te doen finantieele opera ties. Sedert enkele weken zijn in 't bezet ge bied eene reeks bankhuizen geopend. De vraag «wordt gesteld, hoe de bank briefjes van de Société Générale zullen ingetrokken worden. De zaak is zeer eenvou dig. Op het bankbiljet van de Société Géné rale staat le lezen, dat het zal uitgewisseld worden tegen een van gelijke waarde, uitge geven door de Nationale Bank, ten laatste drie maanden na het teekenen van den vrede volgens goeddunken van den bezitter. De briefjes van de Société Générale mogen ter uitwisseling aangeboden worden, maar ze zullen in alle geval nog voor onbe- paalden lijd in omloop blijven en hun waarde behouden. M. W. H. Dalton, raltenuitroeiings- controleur in het graafschap Monmoulshire (Engeland), vraagt 100,000 ratten-staarten, niei uit verzamelwoede, maar om het bewijs te hebben, dat de bijbehoorende ratten hun bestaan beëindigd hebben. Hij looft drie pence voor iederen rattenstaart uit. De premie wordt alleen betaald, (wanneer het ralten-lijk onder den grond is gestopt. V De baankoers Turin-Trente-Triesle Ziehier nog eenige bijzonderheden over dezen baamkoers. Te VolanOj 348 kim. moet Girartfengo slil houden, om zijn rijwiel te regelen. De gebroeders Buysse schieten er onmiddelijk van door, slechts gevolgd door zes anderen. Weldra is Guardenga ver achter en te Cittadella (469 kim.) heeft hij reeds 25 minu ten achterstel. Hij gelukt er evenwel in dit verschil op 10 minuten tc brengen, doch uitgeput door de groote krachtinspanning moet hij het te Oderzo (334 kim.) opgeven. Lucien Buysse leidt de laatste kilometers. Wanneer de eindpaal in 't zicht is, schiet Marcel Buysse vooruit. Hij wordt evenwel in de laatste honderd meters voorbijgesneld door Sivocci en Galetti. Ziehier de orde der aankomsten 1. A. Sivocci in 27 u. 23 m. 37 sek. (ge middeld 24 kim. 189 m.); 2. Galetti op twee lengten; 3. Marcel Buysse op 1/4 wiel; 4. Agosloni op Uvee lengten; 3. Santia op een lengte; 6. Lucien Buysse op een wiel; 7. Cervi op een wiel; 8. Durando op 10 meter. Aankomst van dan Engelschen 'Schrijfinkt .STEPHENS», ten bureele dezer: Kerkstraat, 9, en 22, Aalst: Belyisch Congo 1888 Trekking van 20 Augustus 1919 32 reeksen, z'd 800 obligaties, uitkeerbaar met ingang van 15 April 1920. Reeks 59641 n. 2, uitkeerbaar met fr. 10.000 Reeks 53883 n. 18, uitkeerbaar met fr. 2.000 Reeks 8076 n. 19, uitkeerbaar met fr. 1.000 Reeks 15406 n. 7, uitkeerbaar met fr. 1.000 Reeks 34009 u. 16, uitkeerbaar met fr. 1.000 De 20 nummers der volgende reeksen zijn uitkeerbaar met 750 frank R. 5185 n. 2 R. 21334 n. 2 R. 49543 n. 8 R. 5185 n.14 R. 21334 n. 16 R. 53838 u. 8 R. 5185 n. 15 R. 21334 n. 25 R. 54293 n. 5 R. 5185 n. 20 R. 27915 n. 8 R. 54293 n. 22 R. 5185 n. 25 R. 27915 n. 9 R. 57276 u. 17 R. 9524 n. 23 R. 45437 n. 8 R. 57276 n. 19 R. 9601 n. 4 R. 45437 n. 13 De volgende reeksen zqn uitkeerbaar met 260 fr. de onderstaande nummers uitgezon derd. 2667 3T48 3155 5185 «076 9000 9524 9601 10283 11250 13743 15406 18298 21334 27854 27915 30916 •34009 36824 39821 42513 45437 46870 49453 5-115 52242 53883 54293 54655 55089 57276 59641 Ouderdomspensioenen. Het bestuur dor stad Aalst maakt bekend, dat er vanwege het Ministerie van Nijver heid en Arbeid, of van het Beschermings comitoit van het arrondissement Aalst, nog niet de minste onderriohtingen zijn toegeko men, aangaande de pensioengenielers, binst den oorlog overleden. Zoohaast het stedelijk bestuur de noodige inlichtingen en formulen zal ontvangen hebben, zullen de belangheb benden ervan verwittigd wordeo. Onnoodig das, vroeger naar het bureel der per.afoeoen te komen. Wat aangaat de personen geboren in 1849 (of vroeger) tot 18B8 Inbegtepeo, die ver- meenen recht te hebben tot de jaarlijksche toelage van 65 fr. en zich tot hiertoe niet lieten inschrijven, mogon hunnen naam -op het bureel der ppnsioenen komen aangeven. KATHOLIEKE VOLKSKRING St-Jozof, Meuleschottestraat. De leden van den Reizigersclub doen Zondag 7 September, eene reis naar den IJzer en de Zeekusten. De gezamonllijke onkosten bedragen lioogs- ten 12 fr. Groote afslag voor de ledqn van den VolkakriDg, op afrekeniüg van aan staanden Kerstboom. Laatste inschrijving Zondag 31 Oogst, in den Volkskringj HATIQSDAÏJË euhutie WERVI NGS-COM.M ISSI E De Burgemeester der stad Aalst; In uil voering van het artikel 3 11. cvan het Koninklijk besluit van 10 Maart 1019 epi ingevolge den brief van den Voorzitter der Commissie van 18 Augustus 1919, brengt Ier kennis aan de Militianen der stad Aalst, der klas 1916, dat bovengenoemde Commis sie op de hiernavormelde dagen zal vergade ren ton Stadhuize, Militiezaal, telkeus om 9 ure voormiddag, om in uitvoering van hoofd stuk IV par. X en volgende der nieuwe Militiewet, uitspraak te doen over de vragen van vrijstelling ingediend door de militianep der klas 1916; en om over te gaan tot hot lichamelijk onderzoek van diegenen zelfder klasse, die nog militieverplichlingen le ver vullen hebben. Het verschijnen voor de Werpingscom missie heeft plaats alsvolgt Op Dijcsdag 20, zij wier naam begint met De Neef tot en met L; Woensdag 27, de letters M tot en met Tj Donderdag 28, de letters V tot Z. De militianen worden verzocht drager te zijn hunner eenzeivigheidsstukken, en zich. in eenen behoorlijken staat van reinheid ta> bevinden. Degenen die verzuimen voor de Wervings commissie te verschijnen, worden ingevolge de wet gestraft met eece geldboete vao 26 tot 200 fr. Te Aalst, den 20 Oogst 1919. De Burgemeester F. DE HERT. VERLOREN een schapershond, blond, lichtgrauw, langharig een weinig gekrold, pluimstaart, middelmatige gestalte, oud 18 maand, naam Milord. Goede belooning aan terugbrenger bij M. De Coen-Burny, Nieuw- straat, Aalst. 2775 VERLOREN eeue portefeuille, inhou dende paspoort, boekje en verseheidene brieven; terug tè bestellen mits goede be- looniog, aan Coen Oraer, Gijsegom, steen weg (tusschen Gijsegem en Aalst). Duivennieuws DUIVENLIEFHEBBERS ZONDAG 31 OOGST, Prijsvlucht TUIT NÖYON Inkorving Vrijdag 29, van 5 tot 8 ure s avonds, IN HET PAVILJOEN, inleg 2,50 Dufvenm&atschaptjij De Eendracht lokaal bij L. Boin, Kerkstraat, Aalst. Prijsviuobt uit NOYON, Zondag 31 Oogst. Inbrengst Vrijdag 29 Oogst, van 5 tot 8 ure 's avonds. OpleeringenMaandag 25 Oogst, Idegem; Dijnsdag26, Lessen; Woensdag 27 Quiévrain om Donderdag te vliegen; inbrengt vau 0 tot 8 1/2 's morgends. Lokaal lfrije Bond geveslig bij Ed. Commerman, Varkensmarkt Prijsvlucht uit Quiévrain, op Zondag 31 Oogst. Inbrengst Zaterdag van 10 tot 12 ure. Opleering Idegem, Zondag 31 Oogst; Lessen 2 September. Inbrengst zelfden dag, van 7 tot 9 uren. Quiévrain, Donderdag 4 September. In brengst Woensdag, van 10 tot 12 ure. Aalst Duivenmaatsch. Het Land van Aalst Lokaal a Paviljoen Uilslag van den prijsvlucht uit Quiévrain van Zondag 24l Oogst. Oude duiven 1. Van de Maele, Herder- sem; 2. Uyltersprot, llekelgem; 3. Öarnevy Hekolgem; 4. Van Nuffel, Wieze; 5. Boon'e, Aalst; 6. VandePerre, Hebelgem;7.D'Haen', Eremboderera 8. Vonk, Hekolgem D'Haese, Moorsel; 10. De Winter, OpwiioLr JoDge duiven: 1. Van Brempt, Moorselt 2. Hendrickx, Aalst; 3. Van Brempt, Moor sel; 4, Van der Biest, AalètB. De Leeaw. Meprsel; 0. Van Nuffel, Wieze; 7. Boon^ AeUt; 8. De Rop, Aalst; 9.De Cook, Aalili fieoque, Aalai; lt. Verdoodt, Aalst.

De Volksstem | 1919 | | pagina 3