De vrijheid van den arbeid De reis van Kardinaal Mercier Wilson en Kolonel House JEÜN CANADA Een verklikker voor 't gerecht Een verdacht schip Hevige brand te Elsene. DE VOLKSSTEM Bureelen. Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telephoon 114 JJ .A. C3~ X_i l 5 CENTIEMEN Drukker-UitgeverJ. Van Nufiel-De Gendt JAARGANG NUMMER Woensdag 3 ^Vooi-^da publiciteit bulten het Arrondissement Aalat, zich te wenden tot liet Agentschap Hata», 8, Martelaarplein, Ie Bruaael8, Place de la Boor», Parijs en 105, Cfaeapside, Londen. Socialistische tyrannre. Wij hebben reeds eenige woorden gezegd over het schandaal Rigaux, te Couillet. Daar het geval alle werklieden aanbelangt willen wij er nogmaals op terugkeeren. Ziehier beknopt de feiten In de Usines métallurgiques van Couil let werkte sedert ruim 20 jaren, Eugeen Ri gaux, bekwaam en deftig werkman, lid van het Kristen syndikaat. Enkele dagen geleden, wilden leden van het socialistisch syndikaat dat Rigaux zijn ontslag zou geven a'ls lid van het kristen syn dikaat, om lid te worden van het socialistisch. Rigaux weigerde. Dan wendden zich de socialisten tot het bestuur der Usines en vroegen dat Ri gaux zou weggezonden worden. Rigaux werd naar het bureel geroepen. Men stelde hem voor Couillet te verlaten om te gaan werken in een gesticht van de zelfde maatschappij in Frankrijk, doch Ri gaux verkoos te Couillet te blijven in zijne geboortestreek, en nam het aanbod niet aan. Men drong aan, maar Rigaux bleef weige ren, ten slotte werd aan Rigaux veertien da gen loon betaald en hij werd ontslagen. Scboone belooning niet waar, na 20 jaren trouwen en onberispelijken dienst. Ook verwekt het geval zeer veel opspraak in de pers. De socialistische bladen zwijgen er over als vermoord. De meeste liberale bladen drukken luid hunne verontwaardigde afkeuring uit, zoowel nopens de handelwijze der patroons, die aan de socialisten toegeven, als jegens de socia listen zei ven. L'Etoilc Beige schrijft Indien de feiten echt blijken, zijn ze be treurenswaardig, en wij aarzelen niet ons verzet te voegen bij dat van het Kristen Syn dikaat. Dat het kristen is, gaat ons niet aan, bet zou Protestantsch, Joodsch of Mahome- aansch zijn en onze houding zou dezelfde blijven. Wij verdedigen de vrijheid, zoowel deze van onze tegenstrevers als de onze zelve deze vrijheid is het eigendom van allen... De syndikale aanmatiging kent geene gren- £n meer en meent dat alles haar toege'laten s. Hij wordt tijd haar te herinneren dat zij 1c wet moet eerbiedigen. Wij hopen dat de socialistische dagbladen, iie groote voorstanders zijn van de afschaffing van art. 310 van het strafwetboek, zoo goed rallen zijn ons hun gedacht te doen kennen over het geval van Eugeen Rigaux. Tot hiertoe heeft enkel één socialistisch dagblad zijn gedacht daarover gezegd Le Journal de Charleroi. Dat blad zegt vlakaf dat de socialisten gee ne niet-socialisten onder hunne werkgenoo- ten kunnen dulden. Dus de vrijheid is afgeschaft. Spijtig dat de Kamers in vakancie zijn anders zou men de regeering kunnen vragen wat zij daarover denkt en vooral wat zij gaat doen om de vrijheid der werklieden te be schermen. dent en mij zelf hebben bestaan, dan weet ik er nog niets van. Kolonel House voegde er aan toe, dat pre sident Wilson het mandaat had medegetee- kend, waarbij de Kommissie van Londen over de inrichting van den Statenbond uitgenoo- digd wordt deze week te zetelen. Tevens wordt gemeld, dat Kolonel House, die thans nog te Londen vertoeft, op 9 Sep tember as. samen met lord Grey, den nieu wen Britschen gezant te Washington, naar Amerika zal inschepen. Een geschil tasschea Geruchten hebben de ronde gedaan, als ton er een geschil ontstaan zijn tusschen pre sident Wilson en zijn vertrouwensman, ko lonel House. De berichtgever van de United Press Bndervroeg hierover kolonel House, en deze lerklaaarde Voor zoover het mij mogelijk is daarover leoordeelen, is deze geschiedenis volkomen *alsch. Indien er iets veranderd is in de be trekkingen welke steeds tusschen den presi- Vervolg van Patira en De schat der Abdij Doon Raoul De Navert (166® VERVOLO.) VI. De SCHEIDING. Eene 'diep© duisternis omvatte 'den deiTenlooze hemel, den onmete'ijkcn itroom en het geheimzinnige woud. Al leen aan beider verschillende geluiden «on men het bosch en de rivier in dien «onkeren nacht onderscheiden. Doffe tochten langgerekt gesis steeg er van fe takken der boomen, maar de val van bat schuimende spattende water het ge- rook der golven tegen de rotsen, ver- orzaakte een nog- grootere schrik' dan iet verward' gehuil van den wind in het jebladerte of het gehuil van den ge- leimzinnig voortsluipende panter. Het £cne vertolkte alleen den schrik der duis terais, het andere kondigde een gevaar waaraan op dit uur geen mensch, Koe bekwaam en moedig hij mocht we ten kon ontsnappen. Én toch stapten ?r twee mannen langs den stroom voort toer gefluister hunne ongerustheid ver red. Men zou gezegd hebben dat zij, *rifs te midden dier volslagen duister nis en stilte bespieders meenden te be- 7&iiren. In liun gevolg kwamen dieren 'o de gedachten hunner meestors «ehe- ttea te begrijpen, hun gang nabootsten ""hunne voorzichtigheid navolgden. De twee mannen waren weldra bij ee- De geheimzinnige misdaad van. HaroHies. De identiteit van den persoon, te Harchies vermoord in de omstandigheden welke wij gisteren mededeelden, is thans vastgesteld. Het is een genaamde Robert Colle, '32 jaar oud, wonende te Sirault. Uit het onderzoek is tevens gebleken, dat Colle, op het oogenblik dat hij overvallen werd, uit Frankrijk terugkeerde, waar hij eene partij koopwaren had 'binnengesmokkeld Colle moest ongeveer 3000 fr. in zijn bezit gehad hebben, toen men hem vermoordde. Het is dus met zekerheid vastgesteld, dat diefstal wel de drijfveer der misdaad geweest is. Men heeft nog niet het minste spoor van den moordenaar. Voor het verhoor van Maandag in de zaak denkt dat de debatten Vrijdag zullen gesloten worden De stoutmoedige diefstal vo oormiddag uit deMontparraanassestatie naar v est vertrekken. u..uw««,a UW1 uuwo ju colclu Overmorgen zal hij op den Great Northern Quien, waren dertig eetuigen"gedagvaard, I nopens'dVstoutm7ed^^^ bestemming voor New-York, waaronder 20 voor de verdediging. MenZuidstraat te Brussel blijkt dat de kerel ge- Parijs, 2 September. Le Journal meldt. TE BRUSSEL Uit het onderzoek door de policie ingesteld Londen, 1 September. De dagbladen melden, dat het stoomschip Hampshire Court, dat den 27 Augustus de haven van Londen verliet met bestemming gelooft men naar Ierland en dat oorlogsmunitie aan boord hebben zou voor geen regeeringsdoeleinden bestemd, Zondag onder geleide van eenen destroyer in de haven van Cork werd binnen-, gebracht. Het schip dat in de zee door 2 destroyers werd aangehouden, werd onder toezicht dei- militaire overlieden en der policie gesteld. Erge trambotsing te Antwerpen Verscheidene gekwetsten Door het wegspringen eener wisselnaald heeft op de hoogte der Mercatorstraat en Plantijnlei, te Antwerpen, eene botsing plaats gehad tusschen twee trann ij tuigen waarbij verschillende personen gekwetst werden. Het was een sleeprijtuig van tram 2 dat door een rijtuig van tram 9, werd aangereden. De twee rijtuigen werden erg beschadigd. De gekwetste personen werden ter plaatse door dokter Diegerick verpleegd en verders huis waarts gevoerd. Het zijn H. Laenen, 55 jaar oud, wonende Marck- gravelei, 93, en diens dochter Anna, 10 jaar oud. Beiden hadden kwetsuren aan linker been en pols. J. Vogels, soldaat, 26 jaar oud, wonende Isabellalei, 34, kwetsuren aan beide oogen. F. Stobaerts, 62ja:n d, wonende Oude God, verwondingen aan den linkerpols. C. Nits, 23 jaar oud, wonende Delesbluze- straat, 73, Berchem, verwondingen aan den linkerarm. Eug. Hendrika, 23 jaar oud, Zonstraat, 46, klaagt van pijnen in het rechterbeen. Maria Van Riet, vrouw Roos, Vredestraat, 65, Berchem. Deze vrouw werd bij hoogdrin gendheid naar het moederhuis overgebracht. Nog eene werkstaking Maandag morgend hebben de werklieden der verschillige putten der mijnen van Strepy- Bracquegnies het werk gestaakt. Al de andere arbeiders, die boven of in de magazijnen af hangende van de mijnen werkten hebben ook het werk neergelegd. De mijnen liggen dus totaal stil en het ge schil omvat ongeveer 2000 man. De eerste getuige, Maandag gehoord, is M. Cholet, policieopzichter le Parijs. Deze is gelast geworden een onderzoek te doen over het gedrag van Quien in Frankrijk. M. Cho let geeft uitleg over zijn onderzoek. Een kunstschilder van Schaarbeek, M. Munsbach, is met Quien in het kamp van Sennelager opgesloten geweest. Van den eersten dag reeds was Quien het voorwerp van bijzondere begunstigingen. In strijd met de gebruiken werd hij zonder ge wapende begeleiding naar het kamp gebracht en dadelijk bij den luitenant-bevelhebber van het kamp gevoerd. De Fransche krijgsgevan genen die in het bureel aan den arbeid waren moesten buiten gaan en Quien had met den luitenant een langdurig onderhoud. Onmiddelijk daarop gaf de luitenant bevel, dat Quien een kamertje zou hebben voor hem alleen. Zulks was in het kamp nog nooit voorgevallen. M. De Rycke, drukker te Brussel heeft Quien in het gevang van St-Gillis gekend. Hij sprak met dezen over La Libre Bel gique en zegde hem, dai na zijn oordeel het sluikbladje moest gedrnkt worden in een klooster. Hij noemde eenige kloosters en wei nigen tijd later werden huiszoekingen gedaan in al dc kloosters welke hij genoemd had. M. De Rycke voegt er nog bij, dat Quien hem met verschillige boodschappen gelastte bij Mev. Van Dam me, alwaar hij zich moest aanbieden met een wichtwoord, ten einde deze dame te waarschuwen voor zekeren Poolschen baron, die een Duitsch spioen was. De gouvernements-kommissaris vraagt daarop aan Quien, wie deze baron was. Quien antwoordtHet geldt hier geen baron, maar graaf Potochi, die in het gevang van St. Gillis opgesloten was, en door zijne medegevangenen beticht werd Miss Gavell verraden te hebben. M. De Rycke zet zijne getuigenis voort Quien heeft mij lang over de zaken Frey- ling en Cavell gesproken. Hij voegde er zelfs bij, dat toen Miss Gavell aangehouden werd, bij in haar huis was en tick langs een kelder venster moest redden. M. MOTTE, eigenaar te Roubaix deed met Quien de reis van het kasteel van prins de Croy tot Bergen, bij Mej. Thuliez. De voorzitter vraagt hem, of hij ook niet met Quien bij Miss Cavell geweest is. M. Motte Ja, in dezelfde kamer, doch ik ben met hem niet vertrokken. Men toont aan M. Motte een portret van den Duitschen poli- cieman Bergan. Hij verklaart -echter nooit dien man ontmoet te hebben. Kortom de verklaring van M. Motte, waar van men zekere belangrijke ophelderingen verwachtte, brengt niets nieuws aan 't licht. De gewezen chef van den Franschen inlich tingsdienst te Interlaken, komt spreken over het verblijf van Quien te Interlaken en over zijne betrekkingen met den Duitschen spioen Diltmarg. De gouvernementskommissaris, vraagt dat de president de zaal zou doen ontruimen voor deze verklaring alsook voor de verklaringen der medewerkers van luitenant-kolonel Rou- quette. Zulks in 't belang der Nationale ver dediging. Na eene korte beraadslaging wordt beslist dat deze verklaringen met gesloten deuren zullen gehoord worden. De zaal wordt ont- uimd. De geheime zitting blijft duren tot het einde an het verhoor. ruimen tijd zijn werkje Leeft bestudeerd. j^.a* tijdens zijne afwezigheid, Cardinaal Mer- De dief, die aan Mev. M..., alwaar hij £ier de ^onderste eeniers der Vereemgde eene kamer gehuurd had, verklaarde Charles |^*aten p', bezoeken. IIijjs zinnens^ook de ne woning- aangekomen, waaruit smal le lichtstralen door de spleten der ge sloten vensters naar buiten drongen «Men kent mijn sein,» zei dé een der reizigers. Hij bracht de beide handen aan de lippen en bootste het gehuil van dien steenuil na. Bijna op het zelfde oogenblik ging er een venster open, een kreet gelijk aan dien der bezoekers deed jack hoo- ren en spoedig verkondigde het geknars van weggeschoven grendes, dat men de ze tegemoet kwam. «Gij zijt het, Patirayroeg een der mannen. «Ja, mijn vader,» antwoordde den jonkman, die de stem van den missiona ris herkende, «de markies en de kapi tein vyachten u in de zaal.» De jongeling; schoof dé grendels we- d'e-r dicht, draaide den sleutel om en hij ging vader Flavianus en Jean Canada voor. Een bode had den markies verwittigd dat déze laatste gedurende den nacht naar St. Laurensh/uis zou komen. Halgan werkte aan eene beschrijving zijner Oost-Indische reizen, zijn schoon zoon schreef met behulp der hem door Jean Canada verstrekte brieven, eene geschiedenis van Montcalm. Hervé sliep in dé opperkamer en Non- pareillc die sinds twee dag-en in 't nieu we Blokhuis woonde, had verlof beko men om met Patira op te blijven. Deae bewerkte met het geduld van een kun stenaar een délk voor de kleine Indiaan- sche en het zilver karig meisje borduur de eene weitasch van damhertenvel, die zij voor Patira bestemde. Na dén missionaris in het vertrek van den markies de Coëtquen binnen geleid te hebben, vervoegde Patira. zich weder bij Nonpareille. «Wie is er gekomen?» vroeg déze. «Vader Flavianus en Jean Canada.» «Op dit uur? Er is dus iets ernstig op til, Nonpareille is bevreeed. «Hare vrienden westen dat ze moedig is,» zeide Patira «als er een gevaar be dreigt, zal men haar waarschuwen. Zij zetten hun arbeid1 voort maai' de hand van Patira bleef dikwijls werke loos, en Nonpareifle vergat meer d'an eens het werk op hare knieën. Intusschen wisselden de mannen in de benedenzaal ïilet elkander hunne ge dachten. «Zijt gij dan in gevaar?» vroeg Tan- guy dén Canadees. «Het gevaar is een dampkring, waar in ik gewoon ben te leven antwoordde Jean Canada met een glimlach. «Als liet mijn plicht niet was over mij zelveu te waken ten behoeve eener partij wier ziel ik ben, zou ik me reeds Jung door do ontstuimigheid van mijn karkater hebl>en laten vervoeren, en in een <ber strikken gevallen zijn, die men mij van alle konten spant. Tot op den dag dat mijn dood) nuttig zal zijn voor de zaak, welke ik verdedig, en die ik hoop te doen. vieren, zal ik mijn Algrain te heeten, ontving schier alle dagen het bezoek van verdachte kei^|s, waarmede hij lange besprekingen had. Deze kerel had ook reeds verscheidene malen juweelen verkocht aan Mev. Meule- mans, twee huizen verder wonende. Aldus had hij gelegenheid gehad, op voorhand goed uit te kiezen, wat hij zou medenemen, Zondag avond, het oogenblik gekomen achtend om den slag te wagen, moet de kerel langs de uitsprongen der gevels en de bal kons tot aan een openstaand venster van de woning van Mev. Meulemans geraakt zijn. 't Moet een echte akrobaat zijn, om dien tour de force te volbrengen. Toen hij met zijn buit terugkeerde, langs de koeren en hij reeds in huis was, hoorde Mev. M..., wier slaapkamer op het tweede verdiep gelegen is, gerucht op het eerste verdiep. Mev. M.., dacht dat Algrain uitgegaan was en hadde de kerel zijne stem niet veranderd, wellicht hadde zij geen achterdocht gehad, 't Is toen zij eene onbekende stem hoorde, dat Mev. M.., het alarm gaf. Algrain nam dan de vlucht, sprong door het openstaand venster en bevond zich weldra op een afdak eener patisserie der Steenstraat 't Is daar dat hij door een policicagent be merkt werd. Toen deze in zijne richting schoot, sprong de dief in eene kamer der patissarie. Hij snelde de trappen af, liep door de verbruikers zich in den winkel bevindende en was weldra onder de menigte wandelaars verdwenen. Hij werd niet meer teruggezien Een polieieagent volgde den weg door Al grain genomen en vond op het afdak de valies voor 50,000 fr. juweelen, een revolver en inbrekersgerief bevattende. Daar er van den dief niets meer te hooren was, trok de agent met den buit naar het policiebureel. Juist had men er de valies ge opend, toen Mev. Meulemans aangifte kwam doen van de diefle. Zij kon zich weldra over tuigen, dat er niets ontbrakt... Het signalement van Algrain is in alle richtingen rondgestuurd geworden. Kardinaal Mercier die, zooals men weet, eene omreis gaat doen in Amerika, is Maan dag vertrokken. Over zijne reis ontvangen wij volgende telegrammen Parijs, 1 September. Kardinaal Mer cier, komende van Brussel, is te Parijs, de eerste statie van zijne reis naar Amerika, aangekomen, heden avond, om 9 ure 45 ra. De kardinaal was vergezeld door M. Francis Dessain, broeder van den burgemeester van Mechelen, Mgr De Wachter, hulpbisschop van Mechelen en coadjutor van Zijne Emi nentie, en M. De Wulf, leeraar aan de Hoo- geschool van Belgie. Bij zijne aankomst werd hij ontvangen door baron de Cartier de Marchienne, am bassadeur van Belgie, te Washington, die den prelaat naar New York zal vergezellen en doorgraaf Hemricourt de Grunne, attaché aan het Belgisch gezantschap te Parijs. De edele verdediger van het verdrukte Belgie, werd door dc talrijke menigte met eerbiedige genegenheid onthaald. Hij nam met zijn gevolg plaats in een auto, welke hen naar een groot Hotel der Vendómeplaats bracht. Kardinaal Mercier zal morgen om 9 leven hardnekkig' verdedigen, mijn ge- déag na beden avond' bewijst hei vol- dbendé.» Wordt gij dan vervolgd? yroeg Tanguy. «Straks,» hervatte Can add, «maakte ik mij gereed om naar Montreal te va ren, toen ik een man zag naderen die ik als mijn doodelijke vijandi ken.» «Gij hebt nooit aan iemand ter we reld leed gedaan «Het is zoo, maar de persoon, die ik m spijt van zijne vermomming erkeudc heeft het grootste belang bij mijne ge vangneming, gij zult. dit begrijpen als ge weet dat. het een geheime handlan ger der politie is, die van eene hooge positie droomt. Deze man koestert een toomeloozc keerschzueht. Deze niets waardige die zijn rug als een slaaf kromt zal zich oprichten, wanneer hij ooit tot zijn doel komt en een hoogmoed ten toon spreiden, waarvan Gording zelf nauwe lijks het voorbeeld geeft. De horzel be dreigd den leeuw, de slang sist en maakt haar venijn gereed. In spijt van de wit te pruik met de welke hij zich vorkapt heeft, zijn crooten hoed cn zij'n kleed, dal driemaal te ruim is voor zijn mager lichaam, heb ik hom erkend, of liever hol) gevoeld dat hij hot was.» iWil die man u aanhouden?» 'Onder \Ve!k voorwendend Ik bedrijf gëene enkele woUw<;kvaohtonde daad!» «Maar wat wilt li ij dan?» vroeg de kapitein. Hij wil mij onschad'elijk maken, dal verre streken, alwaar de Ëervv. Heer Mercier, zijn oom, aan de Roodhuiden het geloof aan predikte. Men denkt algemeen dat de H. Stoel hem eene kiesschc zending heeft belast voor het Witte Huis. Eindelijk zal de kardinaal ook met presi dent Wilson eene bespreking hebben over den Volkerenbond. Le Journal voegt er bijMaanden zullen verloopen vooraleer kardinaal Mercier in zijne lieve kathedraal zal terugkeeren, onder den toren van St-Rombaut, ook een oorlogsge- kwetste, en hij wederom het blijde getuitel van de 44 beiaardklokken zal hooren. Eerst zal Parijs de groote eer te beurt val len officieel den heldhaftigen prelaat te ont vangen, die zonder vrees of zwakte aan de eischen van von Bissing wist te weerstaan en van wien de geschiedenis zal zeggen, dat hij tijdens den grooten oorlog, de edelste ver siering was van het Roomsche kleed. Le Gaulois schrijft Wanneer kardinaal Mercier uit den wagen stapt wordt hij onmid delijk door een leger photographen omringd, die hunne toestellen op hem richten en ons verblinden met hunne magnesium lichten. Steeds glimlachend, leent de goede en groote kardinaal zich welwillend naar hun wensch. Mgr. Mercier zal te New York bij Mgr. Hayes, aartsbisschop, afstappen. Van daar uit zal hij Amerika doorkruisen, om voor drachten te gaan geven in verschillige Ame- rikaansche hoogescholen, namelijk in de Katholieke Hoogeschool van Washington. alsook in de bijzonderste steden der Veree- nigde Staten. De duur van zijn verblijf aan de andere zijde van den Oceaan hangt af van de reis van het Belgisch Vorstenpaar, die einde dezer maand naar Amerika vertrekken. De primaat van Belgie houdt er aan, de Belgi sche Vorsten bij hunne aankomst in de Amerikaansche haven le begroeten en eenige dagen met hen in Amerika te vertoeven. Maandag namiddag rond 3 ure is brand ontstaan in het werkhuis van M. B.., beeld houwer, Kroonlaan te Elsene. Het vuur nam spoedig groote uitbreiding. De pompiers werden dadelijk verwittigd en na een uur werkens waren zij het vuur mees ter. De schade is zeer belangrijk. GIFT VAN 900,000 FR. Men weet welke groote diensten da cooperative vennootschap van Bi-usscl- sche kolenhandelaarB in 1918 aan hare medeburgers bewees dbov hen kolen te verschaffen, tegelijkertijd' eene streep trekkend door de berekeningen der ac tivisten die, samen mei dé Kohlenzen- trale, beel den kolenhandel wildén mo- nopoliseeren ten behoeve hunner onva- dérland6che daad. De coopei-atief' moest evenwel hare ko len aan den vastgestelden prijs verkoo- pen en deed dus groote winsten. Welnu, die winsten, welke de akti- visten in hunnen zak staken voor hun ne propaganda tegen Belgie, hebben do Brussel sche kolenhandel aars nu gestort aan het werk' tot bestrijding tier tering» bij kinderen; de gift bedraagt 900.000fr. De mannen der Kol en verdeeling voor Maan deren wieten eenen anderen blijf met het geld!... eenvoudiger en veroorzaakt minder gedruiaclr. Als Jeffs rondom mijn huis dwaalt dan is het om er de versterkin gen van t© leeren kennen en de beste wijze te beetudeeren om het stormeo- derhand in te nemen.» «Wat hebt gij gedaan, toen ge dén man der politie herkendet?» vroeg Tau- guy- «Ik heb rustig mijn boot losgemaakt en ben vreedzaam naar Montreal afge zakt. Een schipper belastte rich om net vaartuig op zijn rug naar het Groote Blokhuis terug te brengen en ik heb mij naar George Mal© begeven. Hij wist reeds door 'dé publieke ge ruchten dat. het gouvernement besloten had! eindelijk eens met mij af te reke nen en dat. de strengste maatregelen ge nomen waren ten opzichte van hén die van een bevrijding van Canada durfden droomen. de gedwongen afwerighiahL waartoe ik mij veroordeeld zie, om al onze verspreide léraohten to venaanekax wordt dbor dé omstandigheden versnelt Indien ik een maand langer in de nabij heid van Montreal vertoefde, zoo ik Bon der gerucht verdwijnen en met mij mis schien rlft.Jaatste hoop op redding. Ik trek dus .dezen nacht niemand zal in liet Groote Blokhtiis het geheim va* diifc overhaast vertrek verraden, vader, Tlavianus vergezelt me. George Mate jft te Montreal mot de leiding der i©u belast Het aou mij zeer aange- nm djn &b» gij hem va_u tijd tot Ljd gingt beaoekfWL Vervolgt

De Volksstem | 1919 | | pagina 1