Het proces Borms m Een verklikker voor 't gerecht Het drama van Strombeek Een Ultimatum aan Ouitschland De vredesvoorwaarden aan Oostenrijk overhandigd '/ij Eureelen; Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telepboon 114 .A. Gr JEEt X—i uA. 33 S CENTIEMEN Drukker-Uitgeïer: J. Van Nuffbl-De Gbndt Rood of geen brood lalst Cie JEAN CANADA Doodelijk ongeluk op bet vllegpleln van Evere Een Franscii eilicier gedood Nieuwe vleeschprijzen iding, evige 3h0Ö-j v der nd u n bij in, te ge-' k die xzorj onio-j alarm ;weld word el ijk. doze 00 /I] 1 ziclrj -vordt: t aam 00118 ranli. a lie. XXY VARGANG NUMMER 2CQ Uonderdag 4 Separator 1919 V°of publiciteit builen het Arrondl.s.menl Aalst, zich te wanden tot bat Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs es 106, Chsapside, Londen. Wij meldden gisteren het schandaal van Couillet, alwaar de bazen der Usines Métal- largiques aan de laffe eischen der sodalis» ten toegaven en een werkman ontsloegen om dat hij bij een christen svndikaal vereenigd was. 't Schijnt dat men te Antwerpen ook het stelsel Rood of geen brood heeft willen toepassen, maar 't moet daar verkeerd uiige. vallen zijn. Wij lezen namelijk in Het Handelsblad Over een paar weken werden de socia listen verwittigd dat er krachtdadige maatre gelen zouden genomen worden tegen het rood of geen brood. Zij hebben niet wil- >n luisteren naar goeden raad. Dat zij er nu de gevolgen van dragen. In het koolmagazijn Union Houillière werkten een twintig socialistische gesyndi- keerden en twee christenen. Onze twee man nén badden te kiezen tusschen rood of tal brood. Dit ging zoo gemakkelijk niet meer. De socios werden doodgewoon vervan gen door onze mannen. En nu gaat het er op los De christe nen zijn onderkruipers Hola wij gaan eens even redeneeren. (Volgt de lijst der loonen, betaalt door de Union aan onze mannen waaruit blijkt •he ,]r dat de christen syndikaten evenveel met kalmte en redeneering bekomen kunnen als de roode groolhangerij met schreeuwen en ïreiaen). Waar wordt er meer betaald t Zijn dit onderkruipers Ah De Antwerpsche Dokwerkersbond bestaat slechts op papierHet oogenblik is [ekomen dat men onze macht eens zal gevoe- en. Overal zullen wij dezelfde maatregelen passen. Overal znllen onze mannen be- hermd. Het - rood of geen brood moet en ml verdwijnen. v_ De schoonste komedie die ooit b geweest is wel de volgende Een der socialistische leiders kwam op iet einde der verleden week bij den patroon randen Union* endeed het voorstel, de ocialisten terug in dienst te nemen aan min- Ier loon dan de christene Wie zijn de onderkruipers 't Is jammer genoeg dat zulks gebeurt tus- - HTfhen werklieden ondereen, doch, dat de A U t hrislene syndikaten zich op den voetniet iten trappen is niet meer dan redelijk. 1 antwoordde4 Het zal u berouwen, deze vrouw te hebben doen terechtstellen, a Vervolgens worden nog eenige getuigen met gesloten deuren aanhoord. Andere getuigen worden gehoord over de bedriegerijen van Quien in 4917 en 1918. Dan komen de getuigen ter ontlasting aan de beurt M. RAYMOND PA YEN verwondert zich niet over de onsamenhangende verklaringen van den betichte. Deze is een buitengewone sloeffer. Men voorziet dat de zaak vrijdag zal af- loopen. mime alle icher, 1 van 2476 1st jgon: tegen. ï23oj Voortzetting van hel getuigenverhoor M. Etienne FLAGLY, letterkundige, werd 0 floor M. Brand Withlock gelast een werk te vertalen bver de Duitsche bezetting in België, naag.fiij leest de zitting welke betrekking hebben opliet proces van Miss Cavell. Volgens de nlichtingen welke hij persoonlijk kon beko nen, toen hij trachtte Miss Gavell te verdedi- lierti jen, blijkt het, dat Miss Cavell met een hon- lerdtal andere personen aangehouden werd, Hndat zij verdacht was in de oogen van von Jissing zelf, en dat om haar ter dood te doen reroordeelen, er een uitxonderings arrest ritgesproken werd. Zij moest bijzonderlijk a veroordeeld worden omdat het eene Eneelsclie decs, kens. eroordeeld worden omdat het eene Engeisclie m. Hij voegt er bij dat het grootelijks de be- tenienissen zijn van Miss Gavell zelf, welke laar deden voroordeelen. M. Flagey zegt verder nog, dat M. Gibson, elingfcertegenwoordiger van M. Brand Withlock in de gezant van Spanje, 's nachts voor de Urafuitvoering een genadevraag gingen dra- in bij von der Lancken, en dat deze ze zelfs biet wilde ontvangen. De keizer zelf kan er 3 n0^ liets meer aan veranderen beweerde hij, jzonwaarop de gezant v«:; Spanje, diep ontroerd. ia lat, 282» Brug- LJV1I1 2796 at elsd izen. 2RS. irkt), prij- Ltorl r litéi-Pe' 30611 Ver vol ff van Patira en De schat der Abdij »oor Raoul De Navery ïl,di (167® VERVOLG.) ïet is een edel en moedig- hart.Ik tenwertrouw u Nonpareille toe, behandel laar als een suste*- van Patira en Hervé. «Neemt gij Zwarte Bison niet mede?» «Hij zal uwe bode zijn als wij brief wisseling moeten houden.» «Wanneer zullen wij bericht van u >ntvangen. «Zoo dikwijls mogelijk maar ,t land m'is zoo grootWees echter verzekerd dat mjn hart bij u blijft.» «Zoudt gij niet kunnen wachten tot net dag is, om u op weg te begeven 'Deze boaschen zijn gevaarlijk. Morgen zou mij dë weg misschien •eeds afgesneden zijn; de met Engeland ■"wiiendè stammen zouden ons beloeren» joo". En vader Flavianus?» vroeg Tan- ert«, met eene uitdrukking van deelne mende bezorgdheid, «zal hij de kracht On- *°bbe>Q om u te volgen?» «Mijn waarde zoon,» antwoordde de issionaiis, de wilden kunnen niets eer djoen dan mij dooden. Reeds drie tal ben ik aan de folterpaal vastge- ®den, en even dikwijls ben ik bevrijd 'Una zoo wonderlijk als den apostel... |en laatste is dit arm van ouderdom be- 'end hoofd1 gescalpeerd.» «Hoe!» riep Tanguv uit, «hebt gij le folteringen verduurd?» Dinsdag avond had een vreeselijk ongeluk plaats op het vliesplein van Evere. Een jong Fransch officier, Mavinovitsch genaamd, van het Fransche luchteskader Spa. vloog boven het vliegplein, op eene hoogte van ongeveer 50 meiers. Tengevolge eener te korte zwenking, slortte het vliegtuig plotselings ten gronde. Talrijke ooggetuigen snelden onmiddelijk ter hulp en verlosten den vlieger, die onder zijn vliegtuig beklemd zat. Alle zorgen waren echter vruchteloos. De ongelukkige die den schedel en verscheidene ledematen verpletterd was, had reeds opge houden te leven. Het lijk werd naar de ambulancie van het Rood Kruis overgebracht, alwaar hot ter beschikking der overheden gehouden wordt. Nog eene aanhouding. Het parket van Brussel is Dinsdag namid dag naar Stromheek teruggekeerd, om het onderzoek voort te zetten en de daders met de getuigen te konfronteeren. De schoonbroeder van Raoul De Vroede, een genaamde Petit, wonende te Vorst, dié Marcel Dc Vroede vergezelde en met wie deze dan vertrok, is ook aangehouden. De aanhouding van den vierden persoon is na kend. Naar het schijnt was er nog al wat te zeg gen op het gedrag van vader De Vroede. Hij had tijdens den oorlog voor de Duitschers gewerkt en toen de wapenstilstand geteekend was, vluchtte'hij naar Frankrijk. Hij leefde ook van zijne tweede vrouw ge scheiden en had deze reeds door eene andere vervangen. Dezer broeder was meestergast in de melkerij en hare zuster was meid bij hen. Naar de bewering der gebroeders De Vroe de waren het deze personen die het geld van hun vader verkwistten. Tijdens de konfrontatie heeft Marcel De Vroede bekend bet moordend schot gelost te hebben. Toen de meestergast het schot hoorde los sen snelde bij toe, doch Petit sloeg hem met eene ijzeren staaf. Hij is thans nog bedlegerig tengevolge der bekomen slagen. Het aanhoudingsmandaat tegen de drie aangehouden werd bekrachtigd. De Minister van Bevoorrading, heeft een besluit genomen, dat de vleeschprij zen aan het volgende tarief brengt: De Opperste Raad der Geallieerden zal een artikel uit de Duitsche Grondwet schrappen "Parijs, 2 Sept. De Opperste Raad der Geallieerden besloot in zijne zitting van heden een protest naar Duitschland te zenden, we gens een artikel in de nieuwe Duitsche grondwet, opgenomen, en waarbij tot den Reichstag Oostenrijkscbe afgevaardigden met raadgevende slem kunnen toegelaten worden. Duitschland krijgt 15 dagen tijd om dit artikel, dat strijdig is mei het vredesverdrag, uit de grondwet te schrappen. Wordt daar aan geen gevolg gegeven dan zal de Entente zich genoodzaakt zien, maatregelen van mi litairen aard te nemen om voldoening te be komen. Bak of braadvleesch, 8 fr- de kilo. Stoofvleesch, 7 Kookvieesch, 5 Gehak, 7 Ongesmolten vet, 4 Gesmolten vet, 6 De maximumprijzen voor het varkens- vleesch zijn opgeheven. Dit tarief komt in voege op 6 Septem ber. De missionaris nam langzaam 't zwar te mutsje af, dat zijn hoofd bedlekte; toen zagen Halgan en de markies met een afgrijzen, waaraan zich echter jen diepe bewondering paarde, het vreese lijk spoor dat het scalpeermes had ach tergelaten. Al het vel van het hoofd was gelijktijdig mot het haar afgerukt een roode streep teekende het. spoor van het mes. Na deze marteling ondergaan te hebben, was vader Flavian us voor dood achtergebleven, te midden der roo- kende puinhoopen en der lijken van een vernield Algonkijnsch dorp: het mede lijden eener vrouw redde hem. Zij be gon eene genezing die bijna voor onmo gelijk gehouden, wordt; en dank aan ha re kennis der geneeskrachtige kruiden en aan hare liefderijke verpleging over leefde de missionaris' zijne pijn. Hij sprak er niet van, want hij meende het recht niet te hebbenzich over den god gelijken wil te beklagen. maar een diepe smart vestigde zich in zijne ziel. Het visioen der eeuwige zaligheid had hem te midden zijner folteringen toe gelachen; reeds meende hij den vleugel slag der engelen te liooren... maar de hemelsche verschijningen verdwenen, zijne wonden werden geheeld, het leven hernam zijne macht en hij zette zijne prediking voort. Wie zal de vurigheid schetsen van het gebed van dezen recht vaardige, die dc eeuwige glorie zoo na bij was geweest. Wie zal de tranen tel len die zijne ouderdom verzwakte oo gen vergoten Sedert hij de folteringen Een ernstige oeverafschuiving aan de Wester-Schelde De steenglooiïng in de diepte gezonken Aan den Hoogplaatjiolder gelegen de Westerschelde, heeft, volgens de «Te legraaf» uite Ylissingen verneemt, Vrij dag een zeer ernstige oeverafschuiving plaats gehad, die van halfzeven tot half- twaalf voortduurde en later weer voort ging, waarbij het gcneele beloop met steen glooiing in de diepte wegzonk, ter wijl gevreesd wordt voor eene inlage achter den dijk. De inlaagdijken baren vrees voor on clerloopen van de Hoofdplaatpolder. Mid den in de afschuiving werd 10 tot. 12 meters diepte gepeild en aan den rand der af'schuiving 6 tot 8 meters. BELGEN) verzekerd bij Gostenrijksch Duiteche Maatschappijen. Nu de be woordingen van het vredesverdrag bekend zijn. is het meer dan ooit noodig zich te vereoiiigen en bijzonder, niets te betalen aan de sekwesters. Schrijven Komiteit van Verdediging, de Lignesir. 39, Brussel. 8481 Aan M. Renner, hoofd der Oosten- rijksclie afgevaardiging is namens de vredesconferencie een brief overhandigd Hij meldt dat de opwerpingen wel willend onderzocht weiden. Oostenrijk is met Hongarië voor den oorlog ver antwoordelijk. Het volk van Oostenrijk heeft de oorlogsverklaring aan Servie niet belet. Oncïanks dit alles wil de Entente Oos tenrijk helpen. De eigendom in het af gestane gebied' zal weergegeven en het land zal bevoorraad worden- De kwestie der nalmurstaten zal sa men met Oostenrijk geregeld worden. Geen wezenlijke grensveranderingen zullen plaats hebben zonder dat van ras en taal rekening gehouden wordt. In zake Tyrol wordt de natuurlijke Alpengrens aan Italië toegekend. De bestaansvoorwaarden der werklie denbevolking zullen verzekerd worden. Ook de politieke en taalrechten van de minderheden zal het verdrag waarborgen De entente hoopt dat Oostenrijk ten spoedigste in den Volkerenbond zal op genomen worden. De voorgestelde voorwaarden moeten aangenomen of verworpen worden. Het antwoord moet binnen 5 dagen toekomen zoo niet wordt de wapenstilstand ver broken. Zoo Oostenrijk aanneemt zal men on middelijk te St - Germain maatregelen voor de onderteekening treffen. had verduurd, scheen hij nog zachter yan gemoed te zijn geworden, teederder jegens de kinderen, toegevender jegens de zondaren- De Canadeezen vereerden hem als een heilige, dë wilden der be keerde stammen konden dit eerwaardig hoofd niet beschouwen zonder, zonder zich te herinneren dat- zaj ook eenmaal hadden gehanteerd en dë bloedige tro- phëen, die hunne tenten en hutten ver sierden, boezemden hun afgrijzen in plaats van hoogmoed in. Vader Flaria- nus beminde zijne Roodhuiden innig. Hij gevoelde wel dat do tocht, dien hij thans met Jean Canada ging onderne men, zijn laatste zou zijn en hij onder de schaduw van de een of anderen boom of aan den oever van den St. Laurens zou nedërzinken om nooit meer op te staan, tocli hij smaakte er slechts te meer vreugde om, "nog een laatste maal over den goeden Meester te kunnen pre diken, aan VTien hij zijn leven geheel had toegewijd. Toen het onderhoud der vier mannen geiëndigd was, stond Jean Canada op, drukte vurig do hand van Halgan en Tanguv en vroeg: «Waar is Nonprceille? Slaapt zij?» «Zij wacht u.» «Verzoek liaar naar beneden te ko men Een oogenblik daarna kwam Nonpa reille toegelooneu en Patira, die wel ha rt- levende schaduw scheen, stapte ge lijktijdig de groote zaal binnen. Vervolgt, Namiddagzitting van Dijnsdag 2 September De plaats aan het publiek voorbehouden is stampvol. De zitting wordt hernomen om 2 ure 15. De voorzitter verklaart dat op vraag van eenige gezwoornen, de sitting om 5 ure zal geheven worden. De ondervraging vu Borms. De VoonziTTEii doet eerst opmerken, dat alhoewel Borms de Fransche taal machtig is, hij nochtans de vertaling gevraagd heeft van alle stukken. Deze vertaling is soms wat ge brekkig. BORMS. Waarom heeft men die ver flagen in 't Fransch opgemaakt, terwijl ik de Vlaamschc rechtspleging gevraagd heb? DE VOORZITTER. Dat is de kwestie niet, gij hebt het recht de vertaling te vragen* Tijdens den oorlog rijt gij aangehouden geworden en door tusschenkomst der Duit schers in vrijheid gesteld. Gij hebt onmidde lijk uw aanslag op de eenheid van het land hernomen. Toen stonden de zaken der Duit schers nog al goed, doch 't duurde niet lang of zij werden verpletterd. Bij de wapenstilstand zijt gij naar Duitsch land gevlucht. Is dat juist BORMS antwoordt ontkennend. VOORZITTER. Gij hebt uwen baard doen afscheren en u verborgen in een huis der Jerichostraat. Op 8 Februari 1919 werd gij daar aangehouden. Is dat Juist? BORMS knikt bevestigend. De eed van Borms VOORZITTER. Gij hebt den eed afge legd van trouw aan Land, Koning en Wetten. BORMS. Ik weigerde den eed af te leg gen in 't Fransch. Men is eene formuulgaan zoeken in 't Vlaamsch. VOORZITTER. Dat is de kwestie niet. Hebt gij een eed afgelegd BORMS.Ja, maai- in den geest dat Vlaan deren zijn ïëcht mag eischen De loonkwestie. VOORZITTER. Als leeraar aan het Athe neum te Antwerpen had gij 5500 fr. jaar wedde. Door de Duitschers als bestuurder van het ministerie van Kunsten en Welen- schappen aangesteld trokt gij 8000 en later 8500 fr. Tijdens het onderzoek hebt gij be kend, dat gij van het Vlaamsche N.jfuws 300 tot 400 fr. per maand trokt. BORMS. Als er winst was. VOORZITTER. Gij hebt ook aanwezig heidspenningen getrokken voor vergaderin gen van den Raad van Vlaanderen en van kommissiën en 25 fr. per voordracht. Voor de reis naar Berlijn werd u 5000 fr. betaald. BORMS lk heb geen cent daarvoor gehad. VOORZITTER. In de stukken vinden wij dat er 5000 fr. ingeschreven is voor de reis van Berlijn. BORMS. Dat is eene dwaling. VOORZITTER. Uw geldelijke toestand was toch veel vooruitgegaan. BORMS. Te Merxem waar ik vroeger woonde, kon ik gemakkelijker rond komen met mijn jaarwedde en hetgeen ik verdiende aan bijzondere lessen. Te Brussel leed ik armoede. VOORZITTER somt de jaarwedden op van andere gekende aktfvisten. BORMS. Diemenschen hebben dat geld eerlijk verdiend Mijn broeder had te Gent eene plaats aan dc Hoogeschool vanGOOOfr. en te Brussel had hij 11000 fr. Doch 't geldt hier mijne zaak. VOORZITTER. Vele andere hoofden hadden hier moeten rijn. Gij hebt vele voor drachten gehouden en artikelen geschreven om de Belgen te bedriegen. BORMS. lkheb nooit gelogenWij zijn veel meer bedrogen geworden in 'l begin van den oorlog. VOORZITTER.De Duitschers vermink ten de berichten nog veel meer. Gij hadt een grooten invloed als leider. Uw voornaamste thema was, dat de Vlaamsche bevolking nooit iets bekomen heeft van de regeering van Den Haver. BORMS. Dat is een feit. De vergadering in den Alhambra VOORZITTER. In de groote vergade ring van den Alhambra hebt gij het woord gevoerd. Daarover is in bet Vlaamschc Nieuws een lang artikel verschenen. Dat verslag wordt door den voorzitter gelezen. Wij beefden van aandoening, heet het daarin, toen we den geestdriftige» apostel Borms hosrden spreken en vergelijken het oude met bet nieuwe Vlaanderen.' Borms sprak over de Vlaamsche koelies en trekdie ren, die in de Fransche velden moesten zwoceen, C maand van vrouw en kinderen verwijderd, verbeest door alkoholisme en door gemis aan onderwijs. Ziehier hoe ge spreekt van de Vlamingen. Die duizenden kloekmoedige werklieden, die uil Frankrijk met een spaarpot terugkeeren, zouden verwonderd zijn, als ze zich voor trekdieren hooren uitmaken. BORMS. Dat zijn ze. Hebt gij het boek van Strcuvcls gelezen DE VOORZITTER. En de visschers en mijnwerkers.En de Waalsche werklieden BORMS. De Walen hebben nijverheids scholen. DE VOORZITTER. Daar spreken wij niet over. Mr SCHILTZ. Maar de beschuldigde staat hier toch om ztch te verdedigen. DE VOORZITTER. Ik vraag u er niel altijd tusschen te komen. Mr SCHILTZ.— Dat is geen ondervragen, dat is een rekwisitorium. VOORZITTER. Ik zal den beschuldigde laten spreken zoolang als hij wil. Is het zoo goed. De Vlaamsche Hoogesohoo! VOORZITTER. Zekere Vlamingenden ken dat de Gentscbe Hoogeschool, welke zoo vele diensten bewees moet verdwijnen. Waar om Men kan daar naast eene Vlaamsche inrichten. BORMS. De Koning zelf spreekt van gelijkheid in feite en in rechte. Er zijn twee Staatshoogescholen. Dat de Vlamingen dio Fransch onderwijs willen, naar Luik gaan. Wij vragen eene rechtvaardige zaak en vele soldaten doelen ons gedacht. VOORZITTER. Het zou met de Vlaam sche Hoogeschool gaan als r-3' den VJ^am- schen reisgids. BORMS. *De Vlaain^cbdNffli'giBs werd gesaboteerd. Er is overigens een groot ver schil tusschen eene Vlaamsche Hoogeschool en een Vlaamsche reisgids. VOORZITTER. Gij hebt in Ons Land een artikel geschreven, waarin gij de Vlaamsche leeraars der Hoogeschool een keurkorps noemdet., die de stommerikken zouden vervangen. BORMS. Geef mij gansch het artikel en ik zal u het tegendeel bewijzen. VOORZITTER. De nieuwe professors waren geene feniksen. Gij hebt onze regeering beschuldigd nooit iets voor de Vlamingen gedaan te hebben gij schreeft zelfs dat op het front alles Fransch was en onze kinderen in het Fransch naar den dood werden geleid. Gij uieendet dat niets van het nieuwgestichte zou afgeschaft worden. Dat zouden de Yzer- l.elden niet gedoogen. Is dat geen oproer BORMS. Ik meende dat het zoo zou ge beurd zijn. Ten andere wij zullen zien bij'de aanstaande kiezingen, of onze IJzerheldon niet voor de vervlaamscbing der Gentsehe Hoogeschool zullen stemmen. VOORZITTER. Gij haat de Belgen en noemt hen franskiljons. BORMS. De franskiljons zijn de Vla mingen die hunne eigen taal verachten. Het lot der Viamingon. VOORZITTER. Gij hebt ook geschre ven dat er 80 o/o Vlamingen vielen tegen 20 o/o Walen. Zulks was geschikt om haat te zaaien. Er waren meer walen dan Vlamingen in het land. Gij moest zulks niet doen tijdens den oorlog. BORMS. Toen ik zag dat de Tscheeken, de Slovakken en anderen hun recht kregen, wilde ik zulks ook voor de Vlamingert. VOORZITTER toont aan de gezwoornen verscheidene spolprinten om de Vlamingen tegen de Walen op te hitsen en den Koning belachelijk te maken. M1' SCHILTZ. Dat is het werk van Borms niet. VOORZITTER. Er zijn onderrichtingen gegeven aan de Duitsche soldaten, om uw optreden te steunen en zoo de Duitsche poli tiek te bevorderen. BORMS. Ik heb steeds voor Vlaanderen cu nooit voor Duitschland gewerkt. Heeft Duitschland van onze poliliek gebruik ge maakt, dat was onze schuld niet. Het ontstaan van het aktivism. VOORZITTER verhaalt hoe de Raad van Vlaanderen ontstond en hoe eene afgevaardi ging naar von Bissing en door dezen naar Berlijn gestuurd werd. BORMS beweert dat zulks eene groote opoffering was, maar dat hij toch de verant woordelijkheid op zich neemt, daar hij het enkel deed om Vlaanderens zaak te bevor deren. Borms en Kardinaal Mercier VOORZITTER.Kardinaal Mercier heeft protest aangeteekend tegen de scheiding. BORMS. Dc Kardinaal is ridderlijk op getreden, dat geef ik toe. VOORZITTER. Hier in 't Vlaamsche Nieuws beschuldigt ge hem liet geloof liever te laten vergaan dan de Vlamingen recht te geven. Gij schreeft ook dat ge niet zoudt rus ten alvorens de benoeming van een Vlaam- schen aartsbisschop verzekerd is. Gij preekt den opstand aan van de priesters togsn bun kardinaal, omdat hij geen Vlaming is. M. SCHILTZ. -*Waal yan Braine-rAHeud. BORMS. Ik acht den kardinaal fttg ge leerde en priester. OP politiek gebied heb ft het recht het tegen hem op te nemen. Ik idA hem uitstekend als Waafoch aartsbisKho». maar niet geschikt voor de Vtamiagea. Uf meening ma.- ik toch hebben. Veel pdefllHI stonden den Vlaamschen strijd voor. HET OPENBAAR ffïNISTER]B. te* aktivistischen strijd. 0e verdrukkingen. VOORZITTER - Men spreekt aftfyl «M verdrukte Vlamingen. Alles kan toch oM ineens gedaan worden BORMS. De Walen zouden peen 34 ur. de toestanden der Vlamingen dulden.

De Volksstem | 1919 | | pagina 1