1 ©ver denkt Het Vromvejïstemreelit JEUK Cfi^AOA Nog nopens de üessantemsgazljien Honderdduizenden Duitseiiers willen balpen -heropbouwen.- Voor da ggwêzérTnèïnterneerösn in Holland werkzaam geweest. Uitstekende maatregel voor de Geteisterden Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telefoon 114 AGBJL. AD 5 CENTIEMEN Drukker-Uilgever: J. Van Nuffel-Pe Gendt. Voor do publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zicii te wenden tot liet Agentschap Bayas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs eu 105, Cheapside, Londen. Eenc afvaardiging van Amerikaansche maatschappijen is naar Europa gekomen om te zien hoe de toestand hier is. Ziehier wat de verslaggever M. Brown over België zegt België is het land dat het eerst door Ame rika moet geholpen worden. Het is het eerste geweest dat den ijzeren hiel heeft gevoeld van de Germaaiische kui tuur die poogde het te verpletteren, en het is hel laatste geweest dat ervan verlost werd. Zijne nijverheid is verlamd, zijne steden cn dorpen liggen in puin en het strekt de han den uil naar dat Amerika dat reeds zooveel gedaan heeft om den heldhaftigen moed van het Belgisch volk te redden. Bewijzen van deze dankbaarheid zijn ons gegeven overal waar wij ons begeven hebben door den Koning zoowel als duor den man uil het volk, en overal hebben wij gehoord op welken hoogen prijs men al hetgene stelde dat Amerika gedaan heeft gedurende den oor log door het zenden van levensmiddelen en klèedoren. Nu vraagt België ons grondstoffen en ma- chienen om die le vervangen welke de Duil- schers hebben vernield ot medegenomen. België vraagt daarbij Amerikaansch krediet gewaarborgd op de Belgische eer, op de Bel gische onschendbaarheid", bij middel van welk het zich kunne opbeuren en weerom het verheerlijkte België worden van voorheen. Zooals in Frankrijk is de ecnige wensch van hel Beigisch volk, in de toekomst alle hundelbclrekkingen te kunnen vermijden met hetgeen men Duitschland noemt. Alwic een reis doet van Amerika naar de oude wereld, bemerkt welke bevoorrechte plaats de Vereenigde Stalen bckleeden in de achting der beschaafde volkeren. Nooit hebben wij eerie betere gelegenheid gc-had diensten te bewijzen aan ons volk behoort het de gelegenheid waar te nemen. Het werk der handelsheropbeuring van het verwoeste Europa moet door ons ondernomen worden niet hetzelfde ideaal dat onze soldaten bezielde toen zij vertrokken om het recht te gaan verdedigen. Een nieinv tijdperk is voor de menschheid geopend en liet is in het gedacht van eene sterk gevestigde, algemcenc broederlijkheid dal wij het werk moeten ondernemen, dat de Goddelijke Voorzienigheid voorbehoudt aan de Amerikaansche volkeren, voorbestemd om de leiding der wereldbeschaving in han den te nemen. Daarom hebben wij de volgende besluiten gehoinen Persoonlijk en gezamenllijk nemen wij de verbintenis alles te doen wat in onze macht is om mede le helpen tot heropbeuring van (ie nijverheid in de verwoeste streken. Wij raden aan bij voorkeur machicnen, levensmiddelen en grondslollen te zenden. Wc raden ook aan hun alle mogelijke krediet toe te 'slaan en mede te helpen om op de Amerikaansche markten de voortbrengselen van hunne nijverheid in te voeren. (1) De heer Housé heelt geschreven Er zijn zekere dingen welke Engeland van onzentwege noodig heeft, liet zal maar koo- pen wat het volstrekt behoeft grondslotferi, levensmiddelen cn zekere machicnen. Frankrijk heeft ook zekere machienen noo dig, eene hoeveelheid grondstoffen cn levens middelen. België heeft alles noodig wat wij hem Iiun- aen zenden. Indien we zaken willen doen met al deze landen moeten onze nijveraars niet hopen betaald te worden als de koopwaren op de wagons zullen geladen zijn of ingescheept. Deze landen hebben krediet noodig op 60 en 90 dagen en soms op 6 maand en 1 jaar. Tijdens den oorlog werden al onze leve ringen voorop betaald, omdat het de Regee ringen waren die kochten en betaalden. Dat kan niet blijven duren. We moeten nu zaken doen op den voet van redelijk krediet. Van België zal ik zeggen dat het op dezen eogenblilc vcor ons dc beste afnemer in Eu ropa is. België heeft alles noodig wat wij hem kunnen vei koopen. Reeds zijn groote kredie ten toegestaan voor den aankoop van Ame rikaansche waren. Wie met Belgic zaken wil doen, moet weten dat hij lang krediet moet geven. België is in den toestand van eenen han delaar die alles verkocht heeft en niets meer te koop kon bieden. Er ontbreken hem ma chienen, grondstoffen en levensmiddelen. liet heeft zakenmannen, die eerlijk zijn en bekwaam; ze kunnen betalen en bezitten nij verheidsgestichten. Het inrichten van Amerikaansche banken in den vreemde zal ook een machtige factor zijn voor de uitbreiding van onzen handel met deze landen. Uit het bovenstaande blijkt dal de aandacht van Amerika op België gevestigd is, en dat de Amerikanen met de beste inzichten bezield zijn om ons te hulp te komen. De hoop doet leven, laat ons afwachten wat daarvan komen zal. (1) De Iïüigische hofbouwers zouden fleze woorriau kunnen inroepen, om te vragen dat hunne planten weer in Amerika zouden mogen ingevoerd worden. IN ITALIË De Ilaliaansche Kamer heeft na eene lang durige bespreking bet vrouwenstemrecht aangenomen met 174 stemmen tegen oo. Al de vrouwen zullen ter stembus geroepen worden met ingang van haar meerderjarig heid. Alleen die welke zich aan ontucht over leveren, worden uitgesloten. Toen de Minister Voorzitter ter Kamer verklaarde, dat daardoor elf miliioen vrou wen het kiesrecht zouden bekomen, bracht die verklaring heel wat opschudding teweeg, daar het van nu af reeds vaststaat dat aldus meer vrouwen als mannen zullen ter kiezing ontboden worden. Oostenrijk zal teekenen. Parijs, 7 Sept. Zaterdag avond heeft de Ooslenrijkschc delegatie aan de Conferentie een brief duea bestellen, getcekend Eich- hoff In dien brief wordt gezegd, dat de Natio nale Vergadering van Du itsch-Oosten rijk kan selier Renner heeft gelast, het verdrag te tce- kenen. Dit zal geschieden Woensdag morgend te St-Germain. Aan den brief zijn twee stukken toegevoegd. In het eerste, dd. G September, verklaart de Nationale Vergadering, dat Oostenrijk het hoofd moet bukken voor de noodzakelijkheid. Alle bepalingen van het Vredesverdrag wer den onderzocht, en tegen bijna alle is verzet gerezen. Het tweede stuk is een protest, aan de Nationale Vergadering gericht duor de verte genwoordigers van de landen, die van Oos tenrijk afgescheurd Sudeten, Duitsch-Bohe- mers, Tyrolers, Karinlhiërs, bewoners van Opper- en Neder-Oostenrijk. Zendingen sj®ar Frankrijk De zendingen goederen worden van uit het binnenland naar de grensstation vervoerd, wanneer zij vervolgens met nieuwe vracht brieven naar Frankrijk doorgezonden worden. Voortaan zullen de kantoren van doorzen ding in dergelijke gevallen het overladen der wagons moeten eischen als de lading niet in terugkcerende Fransche wagens gedaan werd. De aandacht van de afzenders wordt op dit punt gevestigd. /et volg van Patira en De schat der Abdij door Raoül De Navery (171° VERVOLG.) Toen George Mulo zijne bescherme linge in veiligheid zag, verwijderde hij ji< li langzaam, terwijl hij de gebeurte nissen Aan dit laatste vierde uurs diep in zijn geheugen grifte. Het meisje hervatte haren arbeid- doch meer dun eens viel deze in verstrooid heid uit hare handen- Nooit tijdens haar jong leven was haar zooveel in een uur overgekomen. Zij stel do zich Amy Da vid voor, snikkendo aan de voet van. het kruis ou haar schrik toen de gelagbroe ders haar in de smalle straat den weg versperden; eindelijk (tacht zij aan Geor ge Ma.lo, wiens naam door de jonge Ca- nadeezen met het accent der hoop in één-en adem met dien van Jean Canada werd uitgesproken. Een uur ongeveer na de tehuiskomst van Nadie verscheen Jef'fe. Hij was zeer vroolijk en opgeruimd gestemd en om helsde zijne diookter met eeno tcederheid die haar de» te meer trof, omdat zij op dit ©ogenblik zoo angedonn was en al mek heb plan omging om haar vader te vragen, <mt hij haar het middel zou ver schaffen, om tot Lucia David door te dringen. «Gij vermoeit u met op mijne tehuis komst te wachten, Nadie» zeide Jeffs, «ga naar bed mijn kind, de zon komt, f VERPAKKI6SG .22ER C0LB3 Sommige afzenders pogen .door den spoor weg zendingen te doen aannemen waaraan bij hun weten, ontvreemdingen of beschadi ging gepleegd werd,, en berusten zich op het feitdat het Beheer de verantwoordalijkheid der zendingen niet op zich neemt. Daar deze handelwijze van aard is om het Beheer der Spoorwegen en zijn personeel in wantrouwen te brengen, worden de voor de aanneming der colis aangestelde bedienden verzocht, streng de voorschriften op de ver pakking der zendingen na te leven, juist alsof de vervoerder nog de verantwoordelijkheid van voor den oorlog op zich nam. De afzenders die zouden weigeren aan hun ne verplichtingen in dit geval niet te voldoen, zullen kenbaar gemaakt worden. EEN DRAMA fE BERGEN ïen gevolge van herhaalde twisten had eene herbergierster, de weduwe Baudour, een harer kostgangers, Fridolin De Vos, 63 jaar oud, aan de deur gezet. De Vos had reeds herhaalde malen aangedrongen om te rug le mogen koeren,.doch liep telkens eene weigering op. Zondag morgend keerde hij terug en vroeg nogmaals om zijnen intrek te nemen bij de weduwe Baudour. Daar deze bleef weigeren, greep De Vos eene bijl en bracht er de vrouw verscheidene hevige slagen mede toe. Het slachtoffer stortte badend in haar bloed ten gronde, terwijl de móordenaar de vlucht nam. Hij liep echter niet ver, daar hij door ooggetuigen van het drama aangehouden en in handen der policie overgeleverd werd. Hij is in het gevang van Bergen opgesloten. Het parket is Zondag namiddag ter plaats geweest. Een gevaarlijks Pool Een Poolsche bolschewist, op het punt aangehouden te worden dooreenpolicieagent nam de vlucht. I)e policieagent achtervolgde hem en verscheidene personen maakten ook jacht op den Bolschewist. Deze trok een revolver en loste verecheidene schoten Een soldaat werd op den slag gedood. Verscheide ne policieagcntcn werden gekwetst. De gevaarlijke kerel werd ten slotte door een revolverschot neergeveld. De leveraars ontvangen bevel hunne waren naar de gemeenten te sturen, en deze ontvan gen rechtstreeks de rekeningen. Er bestaan dus geene tusschenpersonen cn de materialen zijn aan den laagst mogelijken prijs ter be schikking van de belanghebbenden. Om zich de voordeelen dezer instelling te verzekeren, volstaat liet aan de aangenomen gemeenten eene aanvraag tot voorschot aan den heer Minister van Binnenlandselie Zaken te richten. Wanneer i et gemcentemagazijn ingericht is cn het noodige personeel er aan gehecht, vraagt het gemeentebestuur aan den dienst de noodige materialen. Men verzendt tegen woordig timmerhout, baksteen, pannen, ciment, kalk, nagels, verwen, vensterglas, stopverf, eriz.; enz. Dc gemeentebesturen hebben den plicht onverwijld de magazijnen waarvan hier spra ke is tot stand te brengen; opdat elk verwoest gebied er een beziite, wat niet weinig zal bijdragen om de gebouwen te herstellen en er herop te trekken. Te Meenen, Roeselaere en Duffel zijn zulke magazijnen reeds in volle werking; anderen zullen weldra in verscheidene gemeenten geopend worden en verkoopen nu reeds hout an den oordeelden prijs van liü frank den m3. morgen weder op, gij kunt dan uwen arbeid voortzetten. God gev dat ik rijk zeer rijk worde om u te verhinderen uwe oogien te bederven.» «Wannéér gij ooit rijk wordt vader zal ik evenveel werken, maar ik zal dan meer geven.» Zi j zag hem glimlachen cn voegde er !>ii: «Zie er is een klas van ongelukkigen die mij nog meer belang inboezemt dan al de anderen. De ellende onder d'en blauwen hemel, in de open lucht is ee ne halve ellende. Overigens hoe verla ten man ook wezen mag-, men behoud toch -nog zijne vrienden, men zet zich aan hun haard neder, men zoekt werk, men vraagt eene aalmoes, doch er zijn ongelukkigen die lijden en zuchten zon der ergens troost te vinden, en het zijn deze ongelukkigen die mij medelijden het meeat, opwekken.» aGij bedoelt zekers de gevangenen?» «Ja vader.» «De gevangenen zijn misdadigers zij moeten alleenlijk hunne sraf verwach ten en niets anders.» De meesten misschien, maar, hoe schuldig ook, hebben zij recht op ons medelijden, hebben zij behoefte om tot berouw opgewekt te worden. Hun hart komt in verzet, zij vervloeken God en do menschen, on liet zijn dc-.en die ik tot du gelat snelheid zou willen opsporen eindelijk zijn or onder deze gevangenen ook onsckuidicen, slachtoffers van ha telijke kuiperijen, zij vragen dat hun recht geschied© en bekomen het niet. O vader hoe gaarne zal ik dezen onder steunen als gij ooit rijk wordt 't Is wel Nadie, gij zijt een goed meisje dat weet ik «Is het moeilijk om in de gevange nis toegelaten te worden?» «Je, zeer moeielijk.» a Tot wie moet men zich wenden, om eene machtiging te verkrijgen?» «De politie alleen verleend deze, goe den avond Nadie; indien het goed is van liefdadig te zijn, moet men nochtans zijn medelijjden en zijne aalmoezen niet zuisplaatsen. Wij zullen daar overigens nog wel eens over spreken, wanneer ik rijk heel rijk ben. Jeffs omhelsde zijne dochter ten twee den male, en Nadie, een kaars ontste kende ging naar haar slaapkamertje. Het was een afgezonderd plokje, vreed zonru als een- heiligdom, voorzien van \a itle gordijnen, beschermd door een kruisbeeld en versierd met slechts een enkele plaat, het vertrek der Arc-a-diërs vows tel Ion de, die met geweld' uit hun vaderland verdreven en in een vreemd gewest overgebracht werden. Nadie herinnerd© zich dat hare'moe der op een Engelsch schip vervoerd, in Canada was teruggekeerd, o-p gevaar af van er aan behandelingen blootgesteld to zijn, veel erger dun verbanning'. Jeffs had hoa.r cehuwd, en door dit huwelijk kon rij dichter bij haai* vaderland en te midden een er katholieke bevolking le ven. Wanneer Nadie ©enige moeilijk- HOLLAND EN BELGIE Niauwa Kollandscha uitdaging, niet alleen tegen Belgie, doch eok tegen geallieerden. Uit Lanaken (Limburg) wordt gemeld Dc kwaadwillige houding der Hollanders jegens Belgie en de Verbondenen neemt waar achtig te veel uitbreiding. Na het incident der Belgische schepen welke in Hollandsch gebied gehouden wor den, na het incident dat Vrijdag te Vlissingen plaats had ter gelegenheid der aankomst van het Ilaliaansche schoolschip, weigert Holland den toegang aan officieren van liet verbon den leger, welke naar den paardenwedslrijd van Lanaken gingen. Het komiteit der paardenwedstrijden had in verscheidene hotels van Maastricht kamers gehuurd voor generaal Serat Almeras Latour (Frankrijk), generaa. Lyon (Engeland), gene raal Allen (Amerika), verder voor drie en veertig Fransche officieren, twaalf Amerikaan sche, zes Engelsche, tien Ilaliaansche en vijf en veertig Belgische. Zaterdag, toen de trein over de grens zou komen hebben de Hollandsche overheden den toegang tot Hollandsch Limburg ontzegd aan deze officieren. De officieren moesten den nacht doorbrengen in waggons. Dat deze handelwijze groole opschudding verwekt heeft, is licht te begrijpen. De herziening der verdragen van 1839 De Morning Post klaagt in een hoofdarti kel over de onderhandelingen betrekkelijk het verdrag van 1839, dat de Hollanders zoo weinig inschikkelijk zijn. Het blad schrijft dat het geen reden ziet, waarom men in Den Haag geen goeden wil zou betoonen, om een militair akkoord tot stand te brengen voor waf Limburg betreft. 'Door dat akkoord zou BeL iede militaire veiligheid verkrijgen waar op het recht heeft. Ook voor wat betreft de Scheldekwestie denkt de Morning Post dat het niet aan te nemen is, dat de bondgenoolen van België zouden belet worden langs de Schelde België ter hulp le komen, indien het nog aangeval len werd. Uit Berlijn wardt officieel door het bureau voor de organisatie van den wederopbouw gemeld, dat dagelijks duizenden inschrijvin gen voor het deelnemen aan den heropbou- wing&arbeid -in Noord Frankrijk binnenko men. In het geheel hebben zich thans 400,000 arbeiders, 7000 ingenieurs en technici, en nog een groot aantal kunstenaars voor het werk in België en Frankrijk aangegeven. Ten einde de afwikkeling van het Spaar fonds der geïnterneerden zooveel mogelijk le bespoedigen, wordt ieder deelhebber verzocht zich per duidelijk geschreven brief te wenden tot bet Bureau interneering, Baan weg, 1, Den Haag, met opgave vande volgende gegevens: 1. Naam en voornaam; 2. tegenwoordig adres; 3. Folionummer; 4. Slamboeknum- mer; 5. Bij wie en gedurende welken tijd in Holland werkzaam geweest; 6. bedrag van het reeds genotene. Ten einde vertraging bij de uitbetaling te voorkomen, is het noodig dat vorenstaande gegevens volledig worden verstrekt. De brieven zullen onverwijld behandeld worden, zoo dat het onnoodig is ten tweeden male le schrijven, tenzij door het Spaarfonds nadere inlichtingen worden gevraagd. In de eerste plaats zullen de brieven behan deld worden van hen, die nog geen voorschot hebben genoten, en daarna die voor wie volledig kan worden afgerekend. Bij adresverandering wordt hiervan aan bovengenoemd adres mededeeling verzocht. Drie honderd Italianen vermoord Te Agram uit Cetlinje ontvangen berichten melden, dat er in het laatst van Augustus in Albanië een opstand tegen de Italianen is uilgebroken, die langzamerhand een grooten omvang heeft aangenomen. De opstandelingen hebben afzonderlijk ge legen garnizoenplaatsen overvallen. De drie honderd Italianen van zeker kamp zijn bijna allen vermoord. De Ilaliaansche garnizoenen moesten uif het gebied van den opstand terugtrekken. Sterke Ilaliaansche troepenafdeelingen zijn uit VValona naar de bedreigde streken ver trokken. De Albaneezen zouden voornemens zijn om aan de vredesconferentie een boodschap te zenden, waarin zij gewag maken van het ver* drijven der Ilaliaansche troepen en de er kenning van volledige onafhankelijkheid voor Albanië eischen. On voor zich tige kin deren Twee knaapjes, die teCouvin op de puinc# der normaalschool speelden, vonden er eea zakje poeder. Een der knapen kreeg het on gelukkig gedacht er een brandend stekje aan ie steken, om te zien of het poeder nog zou ontploffen. De uitslag liet zich niet wachten. Eenevreeselijke ontploffing had plaats; beiden werden ten gronde geworpen en hunne klee deren schoten in brand. Uitzinnig van -schrik sprongen de twee knapen in de rivier. Daar doofden de vlam men spoedig uit, doch zonder de hulp van ooggetuigen waren de twee onvoorzichtigen verdronken. Hun toestand is zeer erg, daar beiden erge branden aan aangezicht en beenen bekomen hebben. heden in het leven ondervond of aan dé bekeering van haar vader begon te wan hopen, beschouwde zij deze plaat en ze putte er dikwijls nieuwe hoop en moed uit. «Mijn vader zal mij niet helpen» zei- dfe Nadie tot zich zeiven, «ik heb het begrepen; hij wil niet of hij kan niet... ik zal trachten alleen te verkrijgen wat ik begeer... De ambenaren derpolitie bureaus hebben vrouwen kinderen, ze zullen bet natuurlijk viiiu^n, dat een meisje aan een kind van haren leeftijd tracht, verlichting te bezorgen. Ik be min baar reedé, die Lucia David', dat arme wicht, lijdende voor haar geloof en door eene moeder, sterk als de eerste martelaren, tot onwrikbare standvastig heid aangespoord. Nadie begaf zich te bed en sliep spoe dig in. Den volgenden morgend verliet -Taffs haar volgons gewoonte heel vroeg hij zou niet meer voor het npddagmaal terugkeer en. Nadie had dus een gan- schen dag voor zich. Zij trok een kleed je van oono bekoorlijke eenvoudigheid ■cum en begaf zich' naar d© bureaux, waar zo van haar vader wist dat men toegangskaarten leverde. Zij beefde zeer het was een uiterst schroomvallig meis je: hare wandeling van den vorig en dag en den stap dien zij nu deed', kwamen haar als daden van ongewone stoutmoe digheid! voor. "Weldra stoïid rij voor een een overgroot gebouw met een somber uitzicht en waarvan zij den drempel bo ven de overschreed. De mannen die zij L5|k ogsgeSiaaFd Wij hebben gemeld hoe een jong Belgisch officier, luitenant Soethout, van Schaarbeek, le Ciergnon, alwaar hij in ziekverlof verbleef, in eene grot in een afgrond gevallen was. Het lijk werd Zaterdag teruggevonden, liet werd voorloopig aldaar begraven en zal naar Schaarbeek overgebracht worden. Onlangs hebben wij meegedeeld dat in de steden Meenen. Roeselaere, Veurne en Wer- vick de gèteisterden hunne licht beschadigde woningen konden herstellen en de rekenin gen door den Dienst der Verwoeste Gewesten werden vereffend. Natuurlijk leekenen de belanghebbenden een kwijtschrift voor het beloop hunner re kening en dit op hun tegoed voor oorlogs schade. Die maatregel werd voortreffelijk bevonden en velen maken er gebruik van. Om nu den terugkeer onzer uitgewekenen te bevorderen heeft de Minister van Binnen- landsche Zaken besloten die maatregel uit tö breiden over al de gemeenten waar de inwo ners hunne woningen door oorlogsfeiten bestadigd zagen. De belanghebbende richten zich onver wijld tot hun gemeentebestuur of lot de Hooge Koninklijke Commissarissen. Hieronder volgen hunne adressen Voor de Kuststreek Heer Senator Cöp- pieters, Dierentuinlaan, 1, le Gent. Voor het overige van West- Vlaanderen Heer de Groote Eug. Langestraat 17,Brugge. Voor Oost Vlaanderen en Antwerpen: Heer Grenier, Audenaerdsche steenweg, 66, te Gent. Voor Brabant en Henegouwen Heer André, Fetisstraat, 20 te Bergen. Noor Luik, Namen en Luxemburg Heer Baron Delvaux dc Fenffe te Luik. in de gangen ontmoette hadden een ui terst bleek gelaat en een matten blik. 3un stap verried de vrees, zij schoven langs den muur voort en keken gedurig om, zonder twijfel een gevolg van hun ne gewoonte om dé gevangenen te be waken en overal te bespieden. Men zond Nadie van het een bureau naar het an dere; zij ontmoette vorschende blikken, onaangename lachjes, de voorkomend heid van hen die zich beleefd geliefden te betoonen, bracht haar in verwarring. Eindelijk geraakte zij in een vertrek, dat van achter met een traliewerk van eer bureau gescheiden was, waar een oud man zat te schrijven. Met eene bo vendo stem vroeg zij hom: Mijnheer, zoudt gij mij, als het u belieft, verlof willen gevenom eene ge vangene te bezoeken?» «fioe heet zij «Lucia David.» De bejaarde ambtenaar sloeg een re gister open en zocht er den naam van Lucia in op. «Slecht ter naam wegens hare insu bordinatie.» «O, mijnheer,» zeide Nadie, die voel de dat hare oogen vochtig werden, 'zij kan gehoorzamer- worden, wanneer zij eenige verlichting in haar lijdeu ont vangt... Ik smeek u wij» mij niet af.» «Ts Lucia <^ytte bloedverwante van u?. «Neen, mijnbeer.» «Welke drijfveer spoort u dun tot de zen stap aan?» CF ervolgt,

De Volksstem | 1919 | | pagina 1