Met Ekonomisch offensief 'slands erkentelijkheid LAD ino der Grondwei JEAN CANADA Nopens den Stens aan de QltwQkeltngen Ret procis tegen Le Brnxallois Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aaist. Telephoon 114 3D L Cr S CENTIEMEN Drukker-UitgeverJ. Van Nuffel-De Gendt Voor de publiciteit bulten het Arrondissement Aalet, rich te wendin tot bet Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. LAATSTE OPROEP Op verzoek van het College van Burge meester en Schepenen, zijn al de bloedver wanten van gefusiljeerde of vermoorde stads- genooien, of van opgeëischte werklieden, in ballingschap gestorven,, dringend verzocht heden 12 Sept. daarvan inken te doen op ons bureel De Volksstem of op het Commissariaat van Politie. Dit geldt insgelijks voor de fami lieleden van personen, die tengevolge van de beschieting, of andere uitvloeisels van den oorlog, binst den tijd. der bezetting zouden overleden zijn. De naastbestaanden, die in hel bezit zijn eener photo van den overlede nen, worden verzocht dezelve mede te bren gen, ten einde opgenomen te worden in hel Eerealbiim, die op 28 September, officieele gedenkdag, uitgegeven wordt. van Ouitscliland. Om de handelsmarkt der wereld te her overen werken Duitsche werklieden 14 oren daags. Daily Express van Londen, geeft volgende verklaring weer van eenLondensch iiijveraar. Duitschland is weer op weg om de wereld te veroveren. Ik keer terug uit Zwitserland, alwaar ik voor zaken was en onder andere met den voorzitter sprak van eene belangrijke machienbouwerij. Het was blijkbaar een Duit- schervierkant hoofd en slecht Fransch sprekend. Ik deed mij doorgaan als Duitseh- gezind en sprak hem in 't Duitsch aan. Zoo kreeg ik hem aan 't praten. Alle werklieden van het Zwarte Woud en van Zuid Duitschland, zegde hij, waar de verbondenen geene vertegenwoordigers heb ben, weigerden het 8 uren werk aan te nemen. De mannen werken als razend, zon der dat er eenige drukking op hen uitgeoe fend wordt; zij werken tot veertien uren daags. Zij willen de wereldmacht heroveren, soodra zij er gelegenheid toe hebben. Lachend voegde de Duitsch er bij r Onze goede Duitsche arbeiders weten van waar den voorspoed komt en dat deze het werk hunner handen is. Zij willen daar om van den acht uren dag nietzij willen rijk zijn en zij zullen het zijn. n Duitschland zal zich vroeger recht helpen dan gelijk welke andere natie, en alleen om reden, dat in plaats van aan de ontspanning van den vrede toe te geven of het onmoge lijke te vragen door het inrichten van werk stakingen, Duitschland werkt zooveel het zijne kracht en zijn geest toelaat, ten einde zijne oude handelsheerschappij te heroveren en terug het oude Duitschland te worden van vóór den oorlog. Het gouvernement heeft ook voorgesteld artikel 51 der grondwei te wijzigen. Daardoor zullen de Kamers niet meer om de 2 jaar voor de helft herkozen worden. De kiezingen zullen plaats hebben alle vier jaar cn zulks voor geheel de Kamers. Artikel 52 beeft betrek op de parlementaire vergoeding. Het gouvernement heeft voorge steld de taks der parlementaire vergoeding te wijzigen, zonder nochtans het bedrag vast te stellen dér vergoeding der toekomstige volks vertegenwoordigers. Volgens de verklaring van het gouverne ment, zeuden de leden der twee Kamers vrij verkeer hebben op heel het spoorwegnet. De artikelen betrek hebbende op de sa menstelling van den Senaat, moeten allen herzien worden. Ten andere, reeds is eene kommissie benoemd, welke gelast is met de berinrichting van den Senaat. Het eenige artikel waarvan de herziening niet voorge steld is, is dat, de hoedanigheid van senator behoudend aan de zonen des Konings of bij gebreke, de Belgische Prinsen der Konink lijke familie geroepen om te regeeren. Artikel 108 zal gewijzigd worden in den zm dat de gemeentelijke zelfstandigheid uit gebreid worde. Artikel 122 betrek hebbende op de bur gerwacht, wordt afgeschaft, daar de burger wacht zelf afgeschaft is. Het gouvernement stelt ook voor de grond wettelijke proceduur te wijzigen, daar het van oordeel is, dat de Konmg het recht moet hebben tot eene volksstemming zijn toevlucht te nemen, indien er eene kwestie is welke het land verdeelt. Het gouvernement onderwerpt dus aan de constituante eene gansche reeks hoogst be langrijke artikelen der grondwet. Toekomende week zullen de afdeelingen der Kamer deze gouvernementsverklaring be spreken. Ingevolge artikel 131 der grondwet kan het gouvernement besluiten, dat er reden is zekere grondwettelijke bepalingen te wijzi gen. Na deze verklaring zijn de Kamers van rechtswege ontbonden en de kiezers moeten binnen de veertig dagen opgeroepen worden. Het gouvernement heeft thans, krachtens artikel 131 op het bureel der Kamer een ont werp neergelegd, strekkende tot de herzie ning van een aantal artikelen der grondwet. Het geldt de artikelen 26, 39, 47, 48, 51, 52, 69, 95,105,106, 108,115,122,123 en 131. Artikel 47, dat zooveel inkt deed vloeien, moet gewijzigd worden in gevolge de stem ming der Kamers van het Zuiver Algemeen stemrecht op 21 jaar. Vervolg van Patira en De schat der Abd\j noon Raoul Db Natbrt (174* VRRVOLG.) Be Borgen van een geneesheer brach ten Lucia weer tot bewustzijn ze scheen uit oenen langen slaap te ontwaken, en vond nog: de \racht om te glimlachen, boen zij naast zich alleen den genees heer zag staan maar ook nog een man met een vreedsaa.ni uitzicht, die haar met belangwteüing gadesloeg. «O. hoeren.,» smeekte zij, «redt mij tochredt mi] om de liefde GodsVer krijg mij dat ik niet meer in dia bel gezonden worde, waar ik uitkom... Ik aou er van sterven... Gij akst toch wel dat ik er aou van sterven... de koorts gloeit in mijn bloed... het komt mij voor alsof ieder refrein van dSe vrouwen, mijn hoofd verbrijzeld etn ais een gloeiende ijzer in mijn. hereenen doordringt. Wat heb ik toch gedaan om hier oj gesloten te worden Ik zweer het u a men mij van eene misdaad, een diefstal b«5chul<nrt is het laeter... H herinner mij niet God of menechen bdeedigt te hebben... Bedenk toch!, mijne hoeren, hoe mijne moeder over mij weent!... Zeker komt zij iederen dag naar de poort van deae gevangenis om te zien of men nog niet rteX los laten.Zie mij aan mijne heenen, zie mij dén aan, gij moet Wel overtuigd rijn JSvt ik nooit slecht gehwM* hek Brandstichting ts Brusseghem Belangrijke schade. Dinsdag morgend vroeg brak plots een brand uit in de hoeve Klem Amelghera Hof» te Brussegem-Ophem, bewoond door de kin deren Van der Hasselt. Daar al de schuren vol staken met voortbrengselen van den nieu wen oogst, vonden de vlammen een gemak kelijke prooi. Het duurde niet lang, of de nabijgelegen huizen weiden bedreigd door het vernielend element. Het personeel der hoeve en de geburen spanden al bun krachten in, om het vuur te beperken, maar alles bleef vruchteloos. De brandweer van Wemmei was spoedig ter plaats met twee handpompen, maar reeds had het vuur zich meegedeeld aan de stallin gen. Ten 9 uur kwamen de pompiers van Laken aan met een stoompomp, maar bij gebrek aan water in de nabijheid, konden zij niet gemakkelijk de baas worden van den brand. Slechts te 10 uur 's avonds was alfe verder gevaar geweken. De schade, gedekt door verzekering, beloopt 200,000 frank. De oorzaken der ramp rijn onbekend, doch men denkt dat er kwaadwmigheid in 'tspel is, daar men in den beginne het vuur langs twee kanten tegelijk heeft zien oplaaien. Er zfin m sommige gemeenten wel eenige misbruiken geslopen in het toekennen van den uitwijkelmgensteun. Zeker mag er niemand in den nood gelaten worden, doeh men hoeft er op te waken dat. die steun van den Staat, dus het geld van de lastenbetalers, enkel den behoeforgen, die in werkelijken nood zijn, ten goede kome. Het spreekt dus van zelf dat beambten. bedienden en werklieden der openbare be sturen, die in werkelijken dienst zijn en dus een duurtetoeslag ontvangen, den uitwijkelin gen steun niet kunnen genieten. De houders van drank en spijshuizen kun nen evenmin dit steungeld worden toegezegd. Dezelfde maatregel als voor de premie van terugkeer ts hier van toepassing. Daar het Ministerie van Binnenlandsche Zaken slechts sedert 1 Juni 4949 den dienst der hulpgelden, die vroeger door het Natio naal Comiteit voor hnlp en voeding verze kerd werd, heeft overgenomen, kan het niet aansprakelijk zijn voor wat voor dien tijd geschiedde. Ook moeten de uitwijkelingen begrijpen dat, daar de steun enkel aan behoeftigen wordt toegekend om in de onmiddelijke noodwendigheden te voorzien, de vragen tot achterstal dienen afgewezen. De beschuldigingsakte De Beschuldigingsakte in zake Le Bru- xellois opgemaakt door advokaat-generaal Rafaël Simons, is zooeveu verschenen. De acht volgende personen worden voor het Assisenhof van Brabant gedaagd I* RosenbaumHerman-Hugo, handelsrei ziger, geboren te Hamburg, op 22 Dec. 1878 wonende te Brussel, Steenkolenkaai 2® Belvaux Hënri F. J-, genaamd Mare de Salm, dagbladschrijver, geboren te Verviers den 24 Juli 1871, wonende te Ukkel, Jozef Hasardstraat, 5 3® Van Battum Corn. Ant., bediende, ge boren te Rotterdam, den 3 Nov. 1892, wo nende te St-Pieters-Jette, de Smet de Nayer- laan 4° Kersten Hendrik Jan, letterzetter, ge boren te Fischelen, den 46 April 1861, wo nende te Elsene» Gewijde Boomstraat, 27 5' Pels J. C. E., beambte, geboren te Leu ven, den 7 Juli 1873, wonende te Elsene, Werystraat, 17, aangehouden 6* Hanueuse Jan Felix, bediende, geboren te St-Jans-Molen beek, den 18 Juli 1864, wo nende te Schaarbeek, Koninklijke St-Maria- straat, 152, aangehouden 7° Bnssens Julius, geneesheer, geboren te Schaarbeek, den 12 Maart 1884, wonende te Ukkkel 8* Kemmerich Joz., beeldhouwer, geboren te Luik, den 5 Februari 1868, wonende te Elsene Zij worden vervolgd wegens misdaden vallende onder de toepassing van art. 115 117 en 118bis van het Strafwetboek. Het orgaan van het openbaar ministerie schetst vervolgens op meesterlijke wijze de manier op dewelke de Duitsche bezetter trachtte de openbare meening in Belgie te bederven. De dagbladen, door de Duitscbers gesticht en ondersteund, die gedurende die bange vier jaren de gemoederen onderdruk ten, waren daartoe het aangewezen middel. Vervolgens gaat M. Simons de rol na dei' verschillende aangeklaagden en eindigt met te besluiten dat voornoemde personen beticut zijn van als daders of helpers het volgende misdrijf begaan te hebben of daartoe mede gewerkt te hebben 1. In bezet België, na 20 Oogst 1914 en na 21 October 1916 den vijand bevorderd te hebben op het grondgebied van het Rijk, door tegen de Belgische en geallieerde legers te land en te water het volk opgeruid te heb ben of bet vertrouwen van soldaten en bur gers in Koning en Regeering aan het wanke len te willen brengen; 2. Ten minste in bezet België na 11 April 1617, kwaadaardig de politiek van den vijand gediend te hebben tot het veranderen van wettelijke inrichtingen of den trouw aan Koning en Staat aan het wankelen gebracht te hebben. De dbkter schudde het hoofd» hij voeldé dat jlè aandoeming hem overmeesterde. De maai dier hem vergeoelde beschouw de de jonge martelares long en mede lijdend. «Wij suilen men,» Beide hiL «we wil len riem wat er voor a gedaan kan wor den...» «Zonder mij vooreerst van <35e slechte vrouwen af Zoolang gii riek rijt, zeker,» ant woordde de dbkW. «Och!, of de goede God mij tol rich riep!» jachtte Lucia. De geneesheer en rijn gezel verheien het hok. Eerstgenoemde heette Jacobs Perkins, de tweede was bekend onder den naam van^ den eerwaarcEgen, Gn ges Ladrd bedienaar van de Hervorm Kerk. Volgens het vooreohrift van den genees heer was Lucia een week lang bet voor werp 'van vlijtige aorg. Men gaf haar boeken en spreidde baar oen bed; een beter gekozen en voldoend voedeel ver ving dte afkeerwekkende spijzen die zij vroeger kreeg; men gof haar ook werk en de hoop op verlossing hielp haar om de beproeving met geduld te verdragen Op zekeren morgend bemerkte rij Dij haar ontwaken, dét men hare boeken met andere verwisseld i De titels de zer nieuwe werken duiddën godsdiensti ge onderwerpen aan; rij verheugde rich in de gedachte 'dat rij er itte moedovef- De woelingen in Ierland Nopens de woelingen welke te Permoy (Ierland) hebben pleat* gehad, wordt nog gemeld. LONDEN, 9 September. Eene bende van 250 Engelsche sohiaten, welke scheen te handelen naar een vooraf bereid plan, heeft te Fermoy schade aang richt welke op ver scheidene honderd duizende franks geschat •ordt. Zendag hadden soldaten huiszoekingen gedaan naar wapens. Zooals wij reeds meld den, werden verscheidene soldaten aangerand waarbij er een gedood werd en anderen gekwetst werden. Maandag avond besloten dè soldaten zich te wreken. Zij verlieten hunne kantonnemen- ten en drongen in de stad, waar zij stelsel matig de bijzonderste straten vernielden. De soldaten waren aangevoerd door een soldaat die bij middel van een fluitjen signa len gaf. Een aantal magazijnen, de bijzonder ste der stad wei den geplunderd, voornamelijk juweelenwinkels, schoen en kleermagazijnen. De policie was machteloos en 't was slechts toen de troepen ter plaats verschenen dat de plunderaars aftrokken. geviug on trooofc «ou in vindten on las eenige bladzij den me* gretigheid die den dorst van bare godvruchtige ziel ver ried). Maas:, een enkele rineBede bier en daar vrij duiater voor en moeilijk om te ver staan rij «taakte de lering dacht een oo- genblik na aonder eene redelijke oplos sing te vindon en sloeg bet blad om ten einde een antwoord op haren twijfel te vinden. N; ui ge regale doarloopen te hebben hield Lucia op. a Neen,» aeide rij, «ik bedrieg me niet Dit boek mag van den zaligmaker epre- keiL, maar bet ia de taal van het Evun- griie niet; de schrijver verwringt den apoetokacben geoet. Ondier voorwendeel van mij te ondeaxfekten tracht hij inij op een chvaaüpunt te brengen. Het lam ia een roofgivi ïge wolf. Deze hiadteijden rijn bét werk van een proteetantmen hoopt mijn verstand door de worsteling uitgeput op bet dwaalpimt te brengen Men hoopte licht spel te hebben met een meisje dat beurtelings dbor die eenaaam- hrid en het geselschap van boosaar&ge vrouwen gefolterd werd. De vervolgi is van gedaante veranderd, dat is all Lucia stiet het boek ran rich af, en vouwde dé handen en sprak, terwijl ha re oogen vonkelden; «Gij znt mij" genoeg, o Heer om mij te verdelgen. Ik ben zwak en verinten maar gij waakt over mij. en gelijk gij een engel aan uw lApoetel heb gezonden Eene opzienbarende vlucht. 't Is ditmaal van geen vlieger, doch niette min geldt het een hooggeplaatst personaadje. Er is te SevHla en in den omtrek van niets anders spraak, dan van de ontvlucbtig van den Infant Antonio d'Orleans, heel Spanje door gekend wegeus zijne buitensporigheden en die daarom onder voogdij stond van ma gistraat Cagigas. De Infant had dezen toela ting gevraagd zich naar Seviila te begeven. M. Cagigas ging mede en samen bezochten zij er een stierengevecht en woonden'savonds in een schouwburg de opvoering van den Graaf van Luxemburg bij. Rond middei>- nacbt scheidden zij van elkander. Om 3 ure 's morgends verliet de Infant zijne kamer, en vertrok in auto in gezelschap van den gewezen republikeinschen afgevaar digde Alvaro Albornoz. Drie andere autos Igden hen. Men denkt dat»ij zich naar floeWa begeven hebben, om te trachten van daar de Portu- geesche kust te bereiken waar zij zouden in- sehepen voor Italië. Naar beweerd wordt zou de Infant in Italië het erfdeel van den hertog van Galliera, op 15 miljoen lire geschat gaan opstrijken. Antonio- Lues- Philippe- Marie d'Orleans, Infant van Spanje, hertog van Galtiera, werd te Seviila geboren den 23 Februari 1866. Het is dus geen kind meer...~ Voor de oud-soldaten voer de oorlogs verminkten voor de oorlogeweduwen en oorlogsweezen. In de Kamerzitting van Woensdag gaf M. Masson, minister van oorlog, inlichtingen over hetgeen aan de oud-soldaten, aan de oorlogsverminkten, aan de oorlogsweduwen en weezen zal vergoed worden. Hij verklaarde namelijk Aan al de gedemobiliseerden wordt betaald: a) Eene vergoeding van 100 fr., daarbij 25 fr. per jaar in oorlogstijd doorgebracht b) Een verlof van gemiddeld 40 dagen, tijdens hetwelk de militair recht heeft op al de vergoedingen welke hij zou ontvangen hebben, indien bij bij zijne eenheid ware aanwezig geweest, met inbegrip van de ver goeding in natura. c) Eene vergoeding van 200 frank, voor het aankoopen van burgerskleeren. De militair, die gansch den veldtocht heert medegemaakt, krijgt bij zijn terugkeer in de zoo zult gij er ook eon tot mij «enden.» De# avond» dééd die eerwaarde Grug- ges Lairds rich de deur von Lucia's oei openen; langzaam, met loenschen blik en manieren gleed! hij naar binnen en wierp een homngach.ti.gen blik op de ge vangene. «Ik hoop,» eeide hij, «dat gij 'dé uren minder lang en minder bitter zult vinden. Het sal aan mij niet liegen, zoo uw toestand niet veel draaglijker word gemaakt, rij kunt op mijne volle toe gevendheid rekenen.» «Ik heb Gods hulp noodig,» antwoord de Lucia, «want wij rijn allen zondaars voor hom; daar ik echter geen enkelen vrij willigen misslag heb bedreven, ver stoot ik dé vergiffenis der menschen. Met mij hier op te sluiten heeft dé jus- tacioeen grove vergissing of eene hemel tergend© laagheid begaan. «Ik wil het gelooven, gij schijnt een aedig opgevoed meisje te rijn. Ik zal biddén omdat men uwe moeder verlof geve u to komen bezoeken.» «Zult gij dht doen, mijnheer, zult gij dat doen w» vroeg Lucia terwijl rij de handen van Gruggee Laird in de hare nam. «Zeker en van harte als men zich ten uwen opricht© vergist heeft, zult gij niet lang in dit huis blijven.» aGij rijt goed!» zeide Lucia, «zeer goed.» ^ervolgk. haardstede, eene gemiddelde som van 145o fr. met daarenboven zijn spaarboekje dat ongeveer 500 fr. bedraagt. Zulks is voor al de militairen, zelfs deze die niet in den slag geweest zijn. Ik weet dat er wat vertraging is, doch men kan niet alles te gelijk doen. Ook liet perso neel, kwartiermeesters, betaalmeesters, enz., wordt gedemobiliseerd en zulks maakt de zaken moeilijk. Ik heb de demobilisatie willen verwezen lijken met de grootst mogelijke snelheid. In alle geval, ik heb voorschotten doen storten. Benevens de soldaten, hebben wij de ge- rapatrieerde krijgsgevangen; en aan deze heb ik, evenals aan de strijders die den veldtocht medegestreden hebben, eene maand verlof met soldij doen verleenen; dat is gewone soldij, aanvullende soldij, vergoeding voor 4 voeding, vergoeding voor verblijf in België of in den vreemde, naast de vergoeding van 50 frank, (deze vergoeding is enkel verschul digd aan de krijgsgevangenen die na den 41 November 1918 gerapatrieerd werden), waar bij de achterstallige soldij tijdens den duur van de gevangenschap. Bii hunne ontslaging uit den dienst, de vergoedingen voorzien bij bepaalde beschikkingen die ik zooeven heb opgesomd voor sommige reeksen van gede mobiliseerden. Aan de gewezen geïnterneerden eene maand verlof met soldij, de achterstallige soldij voor den ganscben duur der internee- ring. Het overige alsof zij onder de wapens waren geweest. I. CRICK. Zelfs indien zij in eene nij verheid werkzaam zijn geweest M. MASSON, minister van oorlog.Neen want alsdan hebben zij meer ontvangen dan het bedrag der soldij, wat het geval is van de in Holland geinterneerde werklieden. Er zijn werklieden in Holland geinterneerd die zeer aanzienlijke sommen hebben kunnen ontvangen. Dat komt neer op millioenen, waarvan de vereffening insgelijks vertraging onderging door dat het Holiandsch bestuur toezicht heeft willen uitoefenen in zake uitbe talingen. Ik meen dat die sommen op het huidige oogenblik vereffend zijn. Er is ook een bmonder wetsontwerp voor de trontstrepen en de familiegift- De familiegift zal 300 frank bedragen voor de ouders en 100 Ir. voor de kinderen. Die ;ift zal betaald worden aan alle soldaten zon- er onderscheid, aan ben die posten hadden achteraan zoowel als die welke, m de voorste linie stonden. Het tweede beginsel betreft de vergoeding voor frontstrepen. Hier betreft het den wer kelijken soldaat, die in den strijd eeweest is. het geld hier hem die zija leven blootgesteld heeftwant zij beeft ens de overwinning ge geven. Zij die achteraan waren, hebben niet zoo veel te lijden gehad als velen der onzen hl het bezet gebied en stellig minder dan onza ongelukkige ontvoerden. Ook meen ik dat, moeten er maatregelen genomen worden, diê ook moeten genomen worden, na de strijders, voor onze moedige ontvoerde opgeëischten. (Levendige toejuichingen op alle banken). De frontstreep is het onderscheidend tee- ken van den strijder. Zij werd tot stand ge bracht door eene wilsbeschikking der Kamer en goedgekeurd door de soldaten en door bet land. Wij hebben onze goedkeuring gehecht aan n pensioen dat 400 tr. toekent voor de eer ste frontstreep en 50 fr. voor de volgende streep. De soldaat die gansch den veldtocht heeft medegemaakt en acht frontstrepen draagt, zal een pensioen trekken van 450 fr. dit zal worden uitbetaald op den ouderdom van 50 jaar, voor de eenen, en van 55 jaar, voor de anderen volgens het getal frontstrepen. Bij overlijden van een frontstreepdrager, zal bet pensioen onverwijld betaald wonlen aan zijne weduwe, of bij deze ontstentenis, aan de weezen. De weduwe zal onmiddelijk trekken, indien de soldaat stierf tijdens den oorlog; ware het zelfe te Luik. Men beeft ook nog de hooge soldij, voor de militairen die gaaf en gezond uit den oorlog terugkeerden. De militaire studenten klagen dat zij de 200 fr. niet gekregen hebben, welke de an dere gedemobiliseerde soldaten trokken voor burgerskleeren. Ik had gedacht dat burgers- t'ongens zulks niet zouden noodig gehad heb- »en en zal hun geval welwiHend onderzoeken. Tk moet echter doen opmerken, dat zij sinds Januari in verlof zijnde, promoties ge kregen hebben tot einde Augustus en volle soldij trokken. Nu kom ik tot den toestand van de inva- lieden en de verminkten. Het ontwerp, dat hen betreft, heb ik nog niet ingediend; ik verzoek u mij té verontschuldigen; eerlang zal het nochtans voorgelegd worden. De invalieden en verminkte soldaten zijn thaus in twee reeksen verdeeld; de vrijge- gestelden door reforme en zij die de reform aanvragen. De genomen maatregelen zijn slechts voorloopig. De tha^s voorbereide wet zal den toestand regelen. Ik houd mij overtuigd dat de Kamer d# bepalingen, voor bom die gansch onhekwaam is tot den arbeid, zal goedkeuren; deze zal een pensioen ontvangen van 3,600 fr. per jaar, en daarenboven 10 fr. per maand en £er kind. De militair, die slechts voor 10 L onbekwaam is geworden, zal slechts een

De Volksstem | 1919 | | pagina 1