jVichy-Pillen Het schrikbewind in Rusland Apotheek Frans GALLEBAUT Apotheek MEDARD OE KEZEL Een Dultsche Krijnsg&Tangen* vermorzeld. - 0 iizettende ontploffing te Milaan De vroegere minister-president Trepof heeft door toont het leven behouden. De matrozen namen zftn broeder in zijn plaats gevangen. Deze wéfd gafu siljeerd. Belangrijke diefstal te Elsene- Eene geheimzinnige zaak Jacht op Daltsche krijgsgevangenen DE KAMER Laatste Beriehten per Telefoon STADSNIEUWS SF»0 VERSTOPPING Vermijdt de hevige purgeermiddelen ÜEPfêOEFT DE genezen de Lever en Maagkwalen, in alle apotheken Geeraerd Marlens Cie HOUTHANDEL J. SINGELTN 6" Houtmarkt, Aalst 4. Boterstraat, 4, AALST pensioen van 360 fr. per jaar trekken, daar net bedrag van het pensioen verandert vol gens den invaliditeitsgraad. Een gansch gebrekkelijke zal daarenboven bn eene bijzondere vergoeding van 500 tot 1500 fr. krijgen om zijn helper te bekostigen. Ik meen* dat znlks voldoende is. Feitelijk zouden zij dikwijls door familieleden worden bijgestaan en voor dergelijke invajieden zul len er ook bijzondere toevluchtshuizen zün. Ook het Nationaal werk der oorlogsgebrek- kelijken zal niet werkloos blijven. De gebrekkelijke trekt tegelijk ook nog de vergoeding voor frontstrepen en indien de gebrekkelijkheid verschillende oorzaken heeft indien een blinde, bijvoorbeeld, werd een lidmaat afgezet, zal de gebrekkelijke nog cene bijzondere vergoeding trekken van 1500 fr. Bijgevolg zal de geheele vergoeding Yoor de ergste gevallen kunnen 7,000 frank 'sjaars bedragen. Thans ga ik over tot den toestand der we duwen en weezen. De grondslag van hun pensioen was ellendig. Een nieuwen grond slag heb ik bepaald, naar denwelken de we duwe van een gesneuvelden soldaat een pen- van 1500 frank zal trekken, plus 300 fr. per kind met daarenboven 450 fr. voor de front strepen, belgeen ongeveer 2000 frank sjaars uitmaakt, want de strepen vergoeding blijft in alle geval verschuldigd. liet is ook mijne mecning dat men insge lijks moest optreden ten gunste der ouders, wanneer hij noch vrouw noch kinderen heeft. Het betreft vader en moeder wier inkomsten minder dan 5,000 frank bedragen. Dat cijfer weid ecnigszins willekeur^ be paald. Maar het is in verhouding met den toestand van den middenstand. Wij bepalen hel pensioen op 800 frank voor den vader en de moeder, en is de moeder weduwe, dan zal zij het volle pensioen krijgen. Datpensioen zal 400 fr. bedragen voorde gevallen die bij hel tegenwoordig ontwerp niet voorzien zijn Eindelijk nog verder gaande, voorzien wij de mogelijkheid van een pensioen voor de groot ouders. Wat de officieren betreft, ons ontwerp raakt niet aan de oude wet op hun pensioen. Maar ik stel voor het vooroorlogsche bedrag der pensioenen met 50 t. h. te verhoogen. En daar anderzijds Je dienstjaren dubbel geteld worden, zal het voordeel aanzienlijk zijn. De uitbetaling der pensioenen aan de we duwen en weezen begint met den datum van het overlijden, natuurlijk mits altrok der op aikorting betaalde sommen. Dat alles zal groote lasten vergen, doch voor het oogenblik kunnen wij niet verder. De komende geslachten moeten maar zien of er nog beters kan gedaan worden. Wat ons betreft, wij zullen de geheiligde schuld hebben betaald, welke bet land jegens zijne verdedigers heeft aangegaan. (Toejuichingen op alle banken.,) Kardinaal Mercier in Amerika PARIJS, 11 September. Uit New-York wordt aan Hfjiald gemeld Kardinaal Mercier, was alhier, bij zijne aankomst, het voorwerp eener geestdriftige ovatie. Toen men aan den grooten prelaat vroeg wat hij van den oorlog dacht en of hij dacht dat cr nog een oorlog mogelijk was, schudde hij droevig het hoofd en zegde Indien er nog een oorlog moet zijn tegen Frankrijk, dan zal het ook .steeds tegen Bel gië zijn, daar liet zich op den weg naar rankrijk bevindt en gij moogt er zeker van ziju dat er nog een nieuwen oorlog tegen Frankrijk zal zijn. Duitscliland is nog steeds met den denzclfden geest bezield en het be reidt zich lolde weerwraak». Deze voorspelling werd zoo ernstig en op z.ulken roerende rechfzinnigen toon gezegd, dat al de aanwezigen er diep door ontroerd waren. (Havas). Verleden nacht hield in de. statie van Pepinster een trein met Duilscbe krijgsge vangenen, die naar bun land terugkeerden stil. Een onderofficier, Alberd Marckhardt 34iaar oud, een OostPruis, stapte langs den verkeerden kant uit, om aan eene natuurlij ke behoefte te gaan voldoen. Hij werd door een trein met Belgische verlofgangers verrast en vermorzeld. Een misdadige aanslag. De correspondent van de Times te Milaan meldt, dat er eergisterenavond een ontzettende ontploffing plaats had onder de beroemde arcade van het kathedraal-plein, waar veel mensehen aan het wandelen waren of voor de cole's zaten. Hel aantal slachtoffers was gelukkig niet grootÓen persoon werd gedood, vier ge wond en nog eenigen licht gekwetst; maar de stoffelijke schade is aanzienlijk. De oorzaak is nog onbekend. Vermoedelijk heeft men te doen met een misdadigen aan slag, die in verband slaat met de staking in de Staalfabriek van de firma Breda. De aanslag was blijkbaar gericht tegen een clubgebouw onder de arcade, waar veel zakenlieden en werkgevers komen. Latere berichten melden dat de ontploffing veroorzaakt zou zijn door eene bom, gewor pen dooreen persoon dien men niet kent. 2560 personen gefusiljeerd in één nacht. Brrlinske ladende meldt uit Helsingfors, dat in Rusland de ministers van het oude regiem meedoogenloos worden afgemaakt. 51 gevangenen, waaronder de gewezen ministers Sjsjeglowitof, Chwoslof, Maklakof, Prclopopof en Belelszky zijn van Kroonstad naar Moskon overgebracht en in hel Kremlin gefusiljeerd, met uitzondering van Beletzky. die even voor de strafuitvoering in flauwte viel. Beletzky overleed eenige dagen later aan strichnine-vergiftiging. Een andere grdbp waardigheidsbekleeders uit den tsarentijd is te Kroonstad gefusil jeerd. De lijken dezer slachtoffers zijn in zee geworpen. In een enkelen nacht zijn 2600 lerdoooveroordcelden op 41 na gefusiljeerd. Bene akelige ontdekking In het bosch van Alloux, te Buissonville, hebben vrouwen, die afgevallen takken gin gen rapen, het lijk gevonden van zekeren Aimé Dubois, geboren te Rochefort, laat6t gewoond hebbende te St. Gillis, Brnssel. Het lijk droeg aan het hoofd eene groote wonde. Een groot bloedspoor leidde op nog al ver ren afstond tot eene plaats, waar men den bebloeden zakdoek en de muts van Dubois vond. De plaats waar bet lijk ontdekt werd is zeer afgelegen, verre van huis of baan en t is zeer toevallig dat men het lijk vond. Tot hiertoe weet men nog niets over de. omstandigheden der dood van Dubois. Het parket is verwittigd. Een inwoner der Schepenenslraat te Elsene bad Ln Oogst 1914, toen de Daitschers bin nenvielen eene blikkendoos, waarin hij een groot pak aandeelen der Nationale Maalschup- pij van buurtspoorwegen geborgen had, in zijne serren begraven. Dezer dagen keerde hij terug en zooals te begrijpen was, ging bij eerst en vooral eens naar het jonkje zien. Of hij echter zochten herzocht er was niets meer te vinden, zelfs geen ledige doos. De bestolene heeft eene klacht neergelegd. te F»arij s Werklieden, die in den kelder van een huis der Parijsstraat te Parijs aan den arbeid waren, vonden op eene diepte van een meter twee menschenlijke geraamten. Eenwetsdok- tor verklaarde dat die geraamten voortkomen van lijken welke er een tiental jaren geleden begraven werden. Een onderzoek is geopend, daar men hier ongetwijfeld met eene dubbele misdaad te doen beeft. Dinsdag avond, rond 9 1/2 ure, werden de inwoners der wijk, tusscbcn de gemeenten Audergl.em, Woluwe en Stoekel in opschud ding gebracht door verscheidene vuurscho ten. Deze werden gelost in een gebouw, waar eene groep Duitsche krijgsgevangenen ver blijft. Twee hunner waren over den muur ge klommen en door het veld ontvlucht en het waren de bewakers die in hunne richting schoten. Daar er nog andere Duitsche krijgs gevangenen lust loonden er van door te trekken, loste de wacht eenige schoten in de luebt, om hen schrik aan te jagen. Verscheideue kogels kwamen in den gevel van een huis van Stoekel terecht. De gendarmen zijn uitgezonden, daaj' de ontsnapten zich waarschijnlijk in 'tZoniën- bosch verborgen houden. Namiddagzitting van Woensdag 10 Septem Herziening der Grondwet. M. de BROQUEVILLE, minister van Binnenlandsche Zaken. Ik heb de eer het ontwerp in te dienen over de verklaring be treffende de herziening van verscheidene artikelen der grondwet. Deze verklaring moet voor 17 October opgemaakt zijn, willen de verkiezingen op 16 Nov. kunnen gehou den worden. De regeering duidt geen forrauul voor de wijzigingen aan en wil alleen aan den wetgever de ruimte verschaflen om een gezond werk van politieken vooruitgang te doen. Vragen tot Interpellatie. M. ERNEST wil interpelleeren over het verbod van zekere bladen in de militaire kantonnementen en M. WOESTE over aan slagen op de vrijheid van arbeid en vereeni ging in de metaalfabrieken van Couillet. De algemeene begrooting Een gift van het Relief-Komité M. DELACROIX, minister van geldwezen, deelt aan de Kamer de beslissing van de u Commission for Relief in Belgium mee, waarbij 150 milllioen geschonken wordt aan onze hoogescholen en bet onderwijs van be- hoeltigen. De minister dankt voor deze belangrijke gift en spreekt over de verdeeling. (Alg. toej.) Wij hebben den geldelijken toestand van het land duidelijk voor de oogen der natie gesteld, «at de beste prikkel was om tot den arbeid aan te zeiten. Uit het feit. dat in den vreemde vraag is naar aandeelen in onze nij verheid blijkt dat men dan vertrouwen heeft in België. De leeningen van voor den oorlog bedroe gen 4.132.500.000. Na den wapenstilstand leenden we bij de bondgenooten 1,303,500,000 fr. De last der interprovinciale leeningen bedraagt 2,347,800,000 fr. De leening voor het in trekken der marken beloopt 3,040,000,000 fr. De leening tot nationaal herstel is van 1,448,000,000 fr. Wij gav<m 690,250,000 fr. schalkistbons uil. Dit lolasnuylegenwoor- digt een schuld van 12,909,050,090 fr. Maar we moeten daar onze leeningen aan de nationale bank bijvoegen, 5 mil Bard 800 mil- lioen, wat de schold op 18,768,050,000 fr. brengt. De schuld aan onze bondgenooten, na den wapenstilstand aangegaan, is gedekt door de schadevergoeding va» DaitecblawL Vön do marken moeten we trachten een redelijken ^rest te verkrijgen. DeC'niste.r een verder overzicht van onzen geW4iken t0.estand,A. die veel spaar zaamheid en cischt, Verder wijst hij er op, dat het noodzakelijk is tot het leven en het bestaak van het land. dat de nieuwe belastingen welke zitllón voor gelegd worden, gestemd worden. >J. WOESTE beknibbelt zekere uitgaven, onder meer deze-voor de automobieikosten der ministeriën en voor de geheime fondsen. M. VANHOUGAERDEN vraagt uitleg over de cijfers door M. Delacroix medegedeeld. M. BEHAGHEL dringt er op aan, dat de verwoeste streken zoo spoedig mogelijk zou den beroprijzen. De algemeene bespreking wordt gesloten en zal voortgezet worden bij de bespreking der begrooting van middelen en wegen. De zitting wordt om 5 ure 40 geheven. Morgendzitting van Donderdag 11 Septemb. onder Voorzitterschap van M. Poullet. De Begrootingen. De Kamer neemt zonder bespreking de artikelen der begrooting der openbare schuld aan. Daarna wordt de begrooting van Binnen landsche Zaken besproken. MM. HOUTTART en VISART DE BO- CARMÉ vragen de tusscbenkomst van den Staat voor de gemeenten van het oud-Etap- pengebied, bijzonderlijk voor wat betreft de finanGielasten en het behouden der geschied kundige gedenkteekenen van Brugge en Doornijk. M. DELACROIX. Eerstdaags zal een wetsontwerp neergelegd worden om de ge meentelijke financen vaster te maken. De artikelen worden goedgekeurd. De Kamer gaat over lot de bespreking van spoorwegen. M. HUBIN vraagt inrichting van beroeps- en technisch onderwijs. M. HARMIGNIE. Eene kommissie zal gelast worden die zaak tebqstudeeren. M. HUBIN vraagt de slichting van een hoogere technische sehool. M. TROCLET. Dat geld zal goed ge plaatst zijn, daar het aan onze nijverheid de .noodige mannen zal geven, om tot onzen ouden nijverheidsbloei terug te keeren. M. NOBELS herinnert dat reeds, in Le Havre proefnemingen gedaan werden welke goeden uitslag opleverden. HET BEZOEK VAN KONING ALBERT AAN HET 1TALIAANSCH SCHOOLSCHIP. Koning Albert is Donderdag morgend, om 9 1/2 ure per auto, in gezelschap van majoor de Benin, ie Antwerpen aangekomen, om het Italiaansch schoolschip, de kruiser Ferrucio te bezoeken. Hij werd op de kaai, aan het schip ontvangen, door M. Guariglia, eerste sekre- taris der Italiaansche ambassade te Brnssel. Bevelhebber Cantu leidde de hooge bezoekers op zijn schip rond. Koning Albert nam de bemanning in oogenschouw. Hij wenschte den bevelhebber geluk over de orde en de tucht op het schip. Eene overlalrijke menigte bevond zich aan de kaai en juichte den Koning geestdriftig toe. Kort na "het vertrek des Konings verscheen een Engekcbe bestuurbare luehtbal boven de stad. De Fenuccio verlaat Vrijdag Antwerpen om naar Portsmouth en van daar naar Gibraltar te vertrekken. DE R. 33 i> TE BRUSSEL. De Engelsohe bestuurbare luchtbal «R. 33., komende van Amsterdam, kwam boven Brussel aan rond IS 3/4 ure. Het luchtschip zweelde gerui- men tijd boven de stad. KARDINAAL MERCIER IN AMERIKA. New York, 10 SeptemberKardinaal Mer cier verklaarde zich diep getroffen door het warm onthaal, hem vanwege den meier cn de besturen der katholieke maalschappijen te beurt gevallen. Hij verklaarde dat dit onthaal voor hem onverwacht was, daar hij alleen naar Amerika kwam, om aan het Amerikaansch volk de bewondering, de liefde en dep daBk van het Belgisch volk uit te drukken voor wat Amerika tijdens den oorlog voor de wereld deed. Hofbouwmaatschappij van Aalst Vooruit door Studie en Samenwerking Tentoonstelling van FRUITEN en allerlei TUIGEN voor hei benuttigen der vruchten. Op Zaterdag 4, Zondag 5 en Maandag 6 October 1919, ten lokale Landbouwershuis, Keizerlijke Plaats, Aalst. Yoor het programma en de voorwaarden der prijskampen, wende men zich tot de heeren Frans D'Haese en Is. Beeckman, land bouwkundigen van den Staat. Het inbrengen der vruchten moet geschie den den Vrijdag 3 October, vóór den middag; het weghalen den Dijnsdag 7 October, insge lijks 's voormiddags. BOTSING Aan den hoek der Hovernier- Straat had eene botsing plaats tusschen een auto-camion en het gespan van Ph. De Poor ter. Dit laatste werd erg beschadigd. PAARD OP HOL Op den Gentschen steenweg is een paard loebehoorende aan M. Cherrelé op hol gegaan. De geleider werd uit het ruituig geworpen en erg gekwetst. Het rijtuig zelf was verbrijzeld en liet hollend dier liep in de richting der Steenstraat, Een persoon poogde het tegen te houden doch omvergeworpen. Ten slotte kon een policie- agent het bedwingen. Burgerlijken stand Gehoorton 9 Huwelijken A. Mathieu, zijdebewerker, met S. De Mol. twijnster. J. MaUbieu, mijnwerker, met M. Roosen, twijnstef. L. Barrez, paswerker, met H. Corteo. zonder beroep. P. Goddaeri, werkman, met T. Trief.dienst- meid. J. Schollaerl, twijn der, met J. Schollaert, twijnder, met, V. Van den Broeok, naaister. J. Bekaert, smid, met M. Batens, zonder beroep. J. Brys, werkman, met M. Wauters, landbouwster. D. Poleyn, gaswerker, met M. Roelandt, herbergiersier. J. Van Holsbeeok, dienst- knecht, mei S. Van Cautere", dienstmeid. J. De Koninok,treinwachter, met V.DeWolf zonder beroep. J. Nevelslyn, broodbakker met M. Boon, stiksler. B. Maes, haudc- laar, met M. Van der'Borght,zonder beroep. J. Cappuyns, fabriekbestuurder, met J. Quintyn, zonder beroep. OVERLUDENS C. Schellekens, wed. Bogaert, zond. ber. 82 jaar, Leopoldstraat. P. Eemans, wr De Waegeneer, zonder beroep, 70 jaar, Klapstraat. M. Van Hoyleobroeok, wed. De Man, zonder beroep, 78 j., Hovenierstr., M. Standaert, vrouw Van Pottelbefgh, zonder beroep, 41 jaar, Van Laagenboveatr. P. üabriël, scholier, 9 jaar, Groenstraat. 1 kind onder de 7 jaren. IOO franken belooning aan deze welke den dader of dadeis doou kennen, die reeds voor de derde maal plau- ken, sparren, streDgeo eu andere bouwstoffen gestolen hebben, toebeheorende aan de ondernemers Alois Rombaat en Zoon, Dam- kaai, 6, Aalst. De diefstallen werden ge pleegd in de opbeowsijnde huizen van den heer Kvtritf De Brajn, Drie Bleoielstraat, 290* T. WIBL.RIJDB33V Velodroom van Gentbrugge. Zondag aanstaande, 14 September, om 3 ure, 100 Kilom., met 10 klassementen, waar aan zullen deel nemen Firmin Lambot over winnaar der Ronde van Frankrijk Charles Juseret, Alois Verstraeten, Isidoor Méchant, Henri Burggraeve, Alfons De Baere, Cyriel Soens, Edward Dick, J. Van den Brouck en Maurits De ClerCq. Een barde strijd zal geleverd worden en de laatste koers van bet seizoen zal voorzeker een der schoonste zijn. Deuren open om 1 1/2 ure. Dviivennieuw» Lokaal EDWARD GOMMERMAN. VruJE Bond. Uitslag Quiévrain, 11 Sept. Oude duiven: 1. Meert C., Haaltert; 2. Van Nuffel Frans, Wieze; 3. Loeman L.Aalst; 4. Van Cauter Fr. id.5. Van d. Vorst Ch. id. Jonge duiven: 1. MeertC., Haalterl; 2. Van der Vorst Ch., Aalst; 3. Van Nuffel Fr., Wieze; 4. Louis Loeman, Aalst; 5. Fr. Van Cauter, id.; 6. Van der Vorst Ch., id.; 7. Verstraeten Felix, id.; 8. Cooman P., id,; 9. VanGoethcm E-, id. 10. Van der Boi'ght L., Moorsel; 11. D'haem, Erembodegem. Opleering Zondag 14 hlegem; Dijnsdag 16 Lessen; inbrengst van 7 tot 9. Donderdag 18, prijsvlucht uit Quiévrain, inbrengst Woensdag, van 10. tot 12's midd.; de duiven zullen gelost worden om 11 u. 30. Uitslag der prijsvlucht uit Quiévrain, ge geven door de maatschappij a Eerlijk Duurt Langst, gevestigd bij De Vuyst, Peper- Straat, le Uerzele, op Zondag 7 September Oude duiven, 36 1Van der Gheynst, Hemelveerdegem 2. De Clercq Bernard, St. Antelinckx 3. Idem. 4. De Keyzer Gust., Vliorzele 5. Van Hoorebeke Frans, Meire 6. De Geest Florent, Kerkxken 7. Van Couter Polydoor, Aygem 8. De Henau Camiel, Maria Lierde 9. De Vuyst Hilaire, Herzele. Sericn 1 duif Van der Gheynst2 duiven De Clercq Bernard; 3 duiven De Vuyst Hil. Jonge duiven 1. Van der Gheynst, He melveerdegem 2. De Clercq Bern., St. An- telinckx 3, Idem. 4. De Keyzer Gust., Vlierzele5. Van Hoorebeke Fr. Meire 6. De Geest Florent, Kerkxken 7. De Vuyst Hilaire, Herzele 8. Van Damme Hon., Ót- tergem 9. Van Boxslael Fr., Vleckem 10. De Henau Cam., Maria Lierde 11. Van Cou ter Polyd., Aygem 12. De Vuyst Hilaire, Herzele. Seriën 1 duif De Keyser Gust. 2 duiven De Clercq Bern. 3 duiven Van der Gheynst. Depot 48, Luxemburgstraat, Brussel 8740 MEN VRAAGT een leerjongen of halte gast voor coiffeur, bij Em. Van Iluffeltaire, Groote Markt, 20, Aalst. 2001 MEN VR.A.AQT eoiien bekwamen wagen- makeragast bij Cbarlea Huylebroeck, Wit- huis3tr. 1, (Nieuwatraatpoort), Aalst. 2902 VERLANGT TE KOOPEN per occasie kookkelel (douche) ongeveer 100 liters. Schrijven aan Renó Raes, Meire. 2908 TE KOOP. Fijn wit lijnwaad lm90 breed en katoen, alsook sehoone struik vormen, soorten clape favoriles en durandeau, bij Adolf Temmerman, Haellert, Statie. 2604 ON DEMANDE pour Alost et environs, un bonvoyageur de commerce, pour la vente des articles de Brasserie, houblons, grains at malts. Clientèle faite; situation aasurée. Ecrire au journal, iuilialos C. M. X. ON DEM ANPE homme sórieux et instruit icoune magaaiuior p' usine; éorire aveo re ference A. B. bureau journal. 2841 MEN VRAAGT meisje voor alle werk bij Pol. Sobelek, St Job, 75/9, Aalat. 2888 GEVRAAGD deftige meid voor alle werk,, (niet noodlg te kunnen koken), Lange Zout* straat, 15, Aalst. 2889 GEVRAAGD Koetsier, ook huiswerk kennande. Schrijven aan dit blad, onder letters Z. Z. 2898 Men vraagt onmiddelijk te koop eene partij ledige wijnflesschou (Bordelaise») Schrijven ten bureele van dit blad, onder de letters J. V. N. TE KOOP eene partij halv bierflesschen, Moiendries, 11, te Aalst. 2882 TE KOOP beste Singernaaimachienen en Spreekmacbienen, 3 jaar waarb.; matiger prijzen, Denderm. steenw., 240, Aalst. 2878 Zakken I Zakken! Zakken Schoone en gerieflijke aardappel-, fruit-, koolzakken, enz., le verkrijgen Moorselbaan 39, Aalst. 2850 GROOTE OCCASIE van buitenbanden, 11 fr. 't stuk, Aalststraat, (bij 't kloot ter) nr 34, Erembodegem. 2875 ÜITTERHAND TE KOOP een schoon en onlangs nieuw buis met grooten hof, vijf benedenplaatseo en vijf bovenkamers, dien stig voor renteniers- en handelshuis, grootte ongeveer 3 aren 60 centiaren, Brusselsche- straat, 31, Aalst. 2881 UIT TER HAND TE KOOP Schoon Woonhuis, zijnde eene welgeka- landeerde herberg, genaamd het Zaagshen aan de Geeraardsbergsohe steenweg, ur4, te Erembodegem, op 20 minuten afstand van de kuip dor stad Aalst, met hofstede en aller lei stallingen voor eene boerderij van twee paarden. Tuin beplant met fruitbooraen in volle opbrengst, groot 33 aren. De kooper kan naar beliefte verscheidene heklaren allerbeste land in gebruik nemen. Voor de voorwaarden, zioh te wenden Geeraardebergsohensleenweg, 6. 2873 BANK EN WISSELKANTOOR BIJHUI3 13, Dirk IWartensstraat, Aalst Bestuurder RENE DAUW-DE VIS. Geldplaatsingen 4 0/0 terug- eisohbaar den 15* van elke maand. 4 1/2 O/O van jaar tot jaar. Beurs en Bankbewerkingen. Uilbetaling van koopons. Uitwisseling van vreemd.geld, Kostelooze inschrijvin gen op leoningen enz. enz. 2796 8, Botermarkt, Aalst In deze apotheek alleen zijn le vorkrijgen: Antimigraine poeders, onfeilbaar tegen sehedelhoofdprjn of migraine, tandpijnenz., 1,25 de doos. 2230 Balsetnpillen voor boeat en alle borst ziekten, fr. 1,25 de doos. Bloedzuiverende pillen voor maagpijn, maag zuur, gal, verstoptheid enz. fr.1,25 de doos. Oallina poeder tegen de plaag der kiekens. Alle remediën voor het vee en pluimgedierte Het oud gekend huis bericht aan hel geacht publiek dat bunne magazijnen wederom voorzien zijn van alle houtwaren, zooals timmer, plancher, schrijnwerkershout en alle soorten van mouluren. 2476 MEN VRAAGT eenebekwame dienstn.oid koum»'de burgerekeuken, Moiendries, 11. H Aalst. 2883 bloedermoede^bleeksMbt, algemtene avikti (lusioheu de Vleesohmerkt en Botermarkt). Nauwkeurige uitvoering aan billijke prij— zen van de voorsohrifteu der heoron Dokters. Alle inlaudaohe en uillandsohe specialitei ten. Breukbanden, verbandstoffen, essencen. Specialiteiten voor vee en pluimgedierte. EENIG DEPOT VAN Kephalgine van Medard De Kezel. On feilbaar legen migraine, hoofdpijn, landuiji», zenuwpijn. Maagen Galpilien van Medard De Kezel zuiveren bet bleed, verdrijveo galen slijmen, verwekken den eetlust, enz. 1894 FJoestpillen van Mederd De Kezel, tegeu grippe, uiluenza, hoest, vailing, verkoudheid. Bloedpillen vau Medard De Kezel, tegen

De Volksstem | 1919 | | pagina 2