G.H, Luxemburg m België mWET OPDEK AÏKööL Ce incidenten van Fiunie Beliefoooing dorouff-strljffsrs Over do klachten aangaande onze rekruten Brusselsche Jjedriegers aanhouden te Parijs. Belangrijks goldverdulsterlngen De Redeniiaehsfeesten te Roeselare Verscheidene dagbladen hebben, deze laat ste lijden, gemeend dat zij de tolk moesten zijn van herhaalde en gewoonlijk vinnige klachten over de manier waarop de onlangs ingelijfde rekruten, namelijk in het kamp van Beverloo, zouden behandeld worden. Deze klachten, bijna altijd voor het meerendeel ongegrond, zijn van aard om talrijke fami- liön onnoodig te hekommeren. Zij zijn ten hoogste onrechtvaardig tegenover al dezeu die, door hunne pogingen en aanhoudende toewijding, hun best hebben gedaan om aan de nieuwe rekruten, ondanks de uitzonderlijk moeilijke omstandigheden van het oogenblik, den welstand te verschaffen. Om de zaken te zien zooals ze zijn werd over de uitgedrukte grieven een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Klaarblijkend heelt hel bewezen dat enkele afzonderlijke feiten ver algemeend en buiten mate overdreven werden dal het meerendeel der grieven, aan de dag- Maden gericht, enkel kunnen uitgaan van kwaadwillige en tuchtlooze geesten, ofwel van jongelieden die, zooals bedorven kinde ren, klagen over de onbeduidendste dingen. Beter bewijs dan in volgende cijfers kan niet gevonden worden. De bevelhebber der troepen, in kamp liggend te Beverloo, met opzet eene inspectie gemaakt hebbende om de klachten te hooren, die de manschappen rechtuit en vrij mochten voorleggen, heeft er 45 ontvangen op een totaal van 24,000 aan wezige manschappen, hetzij eene klacht per 553 mannen. Dan nog zijn er onder deze klachten vol slagen kinderachtige deze, bijvoorbeeld aan den man die klaagt dat zijn bed te dicht bij een venster staatdeze nog'van een man alleen, ten andere, van dit gedacht, in zijne eenheid die beweert dat de soep niet eet baar is uilgenoodigd om den bevelhebber der troepen in kamp te vergezellen naar de keuken, om er met hen de soep te proeven, erkent de klager dat zij allerbest is. Zoo ook nog deze die klaagt omdat eens hij staat toe dat het bij uitzondering was zand in de aardappelen lag. Doen we nog opmerken dat eenige mannen gevraagd hebben dat het rantsoen aardappelen vermeerderd worde dit is dooreen van 800 lot 1000 grammen per dag cn per hoofd het wordt in elke eenheid volgens de wenschen der algemeenheid vast gesteld, om de huishoudelijke uitgaven niet ie verhoogen en de soldij zooveel te moeten verlangen het staat aan de eenheden vrij dit rantsoen te vermeerderen-; indien het de wensch der meerderheid is de mannen moe ten dezen wensch aan de tusschenpersonen voor het huishouden uitdrukken. Zoo gaat hel ook voor het brood hot rantsoen is 750 gr., waarvan er 600 in natuur gegeven (1/2 brood per dag)en de prijs der 150 overblij vende grammen voor het huishouden gestort wordtwanneer het de algemcene wensch is, is er niets om tc beletten dat voor de eenheid brood worde bij gekocht in de entendance. Eenige mannen zouden ook meer koffie wil len tweemaal per dag wordt er gereed ge maakt in de eenheden maatregelen worden ten andere getroffen om meer 'fornuizen be schikbaar te maken tot 't voortdurend berei den van hygiënische dranken. Eindelijk zouden eenigen willen dat het Amerikaanse!) spek afgeschaft worde, dat en kel gegeven wordt in geval van gebrek van bevrozen vlcescb. Het betaamt tegenover deze enkele klachten weinig ernstig, men zal het bekennen, en van een heel gering deel van het garnizoen uitgaand de pogingen te stellen ^der offi cieren cn diensten om de mannen behoorlijk te voeden. 't Drnkkewerk dcrintcndancediensten heeft de onafgebroken vermeerdering der effectie ven ingevolgd. Dagelijks worden 30,000 brooden gebakken. Eene Commissie der Levensmiddelen, heeft den 23 Juli, 200 ton aardappelen van minderwaardige hoedanig heid, waarover klachten gekomen waren,'in den grond deed graven. Zij is het ook die al het versch of geconserveerd vleesch (spek cn hesp) van twijfelachtige hoedanigheid doet in den grond delven. Volgens het eenparig gedacht, werd door de eenheden erkend dal het vleesch van zeer goede hoe danigheid was; de bereiding verschilt elkèn dag, (karbonatcn, beesleak, gekookt vleesch, enz.) Moestuinen, door de eenheden zelf be bouwd, brengen uitstekende groenten op overeenkomsten werden metgroontekweekers gesloten en de groenten worden aan zeer voordeelige prijzen gekocht, tot groot voor deel voor de soldij der mannen. Kortom, men mag cn moet bevestigen dat, op oogpunt van voedsel, de toestand zeer bevredigend is, volgens de bekentenis der belanghebbenden zelf. Wat dc slaping aangaat zijn de geuilte klachten over 'l algemeen weinig ernstig bedden die schommelen of tijdelijk gebrek aan bedden vooreen zeer klein getal man- lien, gedurende enkele dagen van ovci be manning. Men mag verzekeren dat al de mannen een zuiver bed hebben: een slaapstede, een slïoo- zak, dekens en bedlakens. De rekruten al leen,. die nog voor de verdeelings-commissie moeien komen, oulvangen gecne laker.s zoo lang zij niet voor goed voor een dienst aan gewezen zijn: dit, uil gezondheidsmaatregel, opdat dc lakerts niet voor verschillende man nen zouden dienen, zonder gewasschen te zijn. Wat de inkwartiering betreftde Commis sie van het Leger, gedurende een bezoek in Mei II., de betrekkelijke ongezondheid der houten barakken met enkele tusschensehot- ten, ten oosten van het kamp ingericht, doen opmerken hebbende, zou werden maatrege len getroffen om de inhoudsruimte der stee- nen gebouwen te vermeerderen zonder dat de Iuchtinhoud minder dan 10m3 per man werd, daarbij laat de opening der vensters in het goed seizoen toe de kamers dag en nacht te verluchten.-Dank aan deze maatregelen, heeft men, zelfs gedurende de tijdstippen van overbemanning, het geja! mannen die in houten barakken moesten slapen, tot op een duizendtal kunnen doen dalen. In het artilleriekamp was de toestand moeilijk gedurende zekeren tijd; men heeft het goed gemaakt met de groote eetzaal E der infanterie te veranderen in slaapzaal; het vertrek van zekere eenheden die dit kamp bezetten heeft de zaken merkelijk verbeterd. Men moet zich rekenschap geven der te overkomen moeilijkheden om de 30,000 op het Kamp van Beverloo gerichtte recruten huisvesten, te voeden en uit te rusten. Die moeilijkheden werden merkelijk vermeerderd door 't feit dat de staten 51, door de arron dissementscommissarissen af tc leveren, dik wijls met aanzienlijke vertraging binnen kwamen, hetgeen eene willekeurige indeeling der recruten der verschillende eenheden ver oorzaakte, in afwachting dat de vereischte staten aan hunne bepaalde indeeling toeliet in de eenheid welke alleen bevoegd is om hen te kleeden en op te nemen. De eenheden welke voorloopig de soms met een avondtrein aankomende recruten opnamen, gaven hun, tot 2 en 3 uren des morgens warme eetmalen; in afwachting van door hunne eenheid gekleed te worden, ont vingen de rekruten 1 paar schoenen, een weinig linnen boven hun burgerlijk linnen, eene gamel, eene vcldflesch, een couvert. Het is onwaar dat, zooals men beweerd heeft, men de recruten laat loopen. Onwaar tevens dat rekruten zich tot bloedens toe verzeerden omdat zij in hun burgerspak te paard moesten stijgen. Geen enkel manschap heeft les ge kregen in 't paarden rijden vooraleer eene rijbroek te hebben ontvangen. De verslagen der geneesheeren bewijzen dal op 3000 man schappen de wonden en verzeeringen aan de rijlessen toe te schrijven zeer zeldzaam zijn gemiddeld 1 of 2 per dag. Het zou tevens onrechtvaardig zijn de menigvuldige pogingen niet te melden dei- inlichtingen zooals de C, R. F. B. en de Y. M. C. A., de Albert I kring, om de rekru ten uitspanning te verzorgen tusschen en achter den dienst. In de groote mess en kan tienen kunnen de manschappen zich waren van goede hoedanigheid aanschaffen tegen de laagste prijzen. Een groot glas uitstekend bier kost er 20 of 25 centiemen, en zoo er zijn die zulks logenstraffen, springen zij met de waarheid om; zoo er zijn zooals 't gedrukt werd die een glas slecht bier een frank betaalden dan is 't dat zij zich dwaas ga weg lieten bestelen in eene of andere her berg, en men moet in een zeer bijzonderen geestloestand verkeeren om er de militaire overheid voor verantwoordelijk te stellen. De gezegden volgens dewelke de rekruten ontgeest en ontmoedigd zouden zijn, zijn een voudig lastertaal. In 't algemen is de geestes toestand uitmuntend, en die bestatiging komt gansch ter eere aan het land. Zeker loopen er eenige heethoofden, onmannelijke temperamenten, die zich zonder eenige reden beklagen doch het is valsch dat de rekruten wegloopen of zich in groot getal verafwezigen omdat zij ontevreden en ontmoedigd zijn. Al de verslagen der oversten der eenheden slemmen overeen om te verzekeren dat liet aantal der missenden of der ongewettigde afwezigheden, zeer klein is, dat het getal slraffen uil te dienen om reden van late terugkomsten onbeduidend is in vergelijking met het cijfer der effectieven. In eehc eenheid wordt er den 14 Oogst 1 missen bevonden op 200 manschappen in eene andere 21 man schappen te laat in verlof op 3600 in eene derde 35 op 4000. Ondervraagd over de redenen waarom zij zich zonder toelating ver wijderd hebben, geven de plichtigcn uitleg die niets te maken heeft met hunne behan deling in het kamp. Eindelijk is het eene laagheid te bewecren dat de Vlaamsche re kruten minder goed zouden behandeld wor den dan 'de overigen. In 't kort, verre van zich voor te doen onder een onrustwekkend daglicht, zooals zekere pers niet vreest af te schilderen, op gevaar af opschudding in de famiiiën te verwekken, is de toestand der rekruten in de kampen zeer voldoende onder alle opzichten. Aan zekere kleine onvermijdelijke onvolmaaktheden van het begin is een einde gesteld geworden; en niets wordt verwaarloosd om de.nog bestaan de tekortkomingen te keer te gaan. En er moet luid hulde gebracht worden, zoowel aan de officieren als aan heel het personeel die door eene wei kzaamheid en een toewij ding waarvan enkel de ingewijden zich volle dig rekenschap kunnen geven, erin gelukt zijn de ontelbare moeilijkheden te overwin mm uit de omstandigheden gesproten en niet ophouden al hunne krachten aan te wenden om de hun door hot land toevertrouwde jon gelingen al het stoffelijke en geestelijke wel zijn te verschaffen waartoe zij wettelijk gerechtigd zijn. X Dejncidenten van Fiume worden in Italië heel ernstig opgenomen. Zooals men weet is de Ilalifaansclie dichter GabrieJe u' Annunzio met eene afdeeling grenadiers uit Monfalcone vertrokken, met auto-camions, mitrailjcuzen enz. om Fiume te gaan bezetten, ondanks de beslissing der Vredesconferentie cn tegen den wil der Ilaliaansche regeering. In de Ilaliaansche kamer had deswege eene ondervraging plaats. De kabinetsoversle M. Nilli. gaf er alien uitleg. Hij deelde de veischillige lele^ramen mede, van de korps oversten, generaal Pittaluga en de Robilant over het optreden van d' Annunzio en zijne handlangers ontvangen. Generaal di Robilant vroeg toelating om met d'Annunzio te onderhandelen en indien de onderhandelingen niet zouden lukken, met uiterste krachtdadigheid te mogen han dden. Volgens de laatste berichten welke te Rome ontvangen werden, was de toestand thans te Rome geschapen, zeer ernstig, daar er zich nu aldaar 22,600 man troepen bevinden welke er niet mögcn zijn. Generaal Pittaluga heeft onderrichtingen gevraagd en verklaard dat hij zou trachten alle kontlikten te vermijden. M. Nilli voegde er nog bij, dal het gebeurde hem hoogst be droefd, daar het de eerste maal is, dat eene muiterij zich voordoet in het leger. Het leger heeft slechts één plicht: Gehoorzamen. Alle andere raad en alle andere opruierij, is strij dig met de orde en de tucht van het leger. Parijs, 15 Sept.De rechterlijke policie heeft twee Brusselaars aangehouden, de ge- naarnden.de genaamden Jean De M., 25 jaar oud, en Robert H., 28 jaar oud, be ticht van aftruggelarijen, schriftvervalsching en gebruik van valsche stukken. Sinds eene maand boden de twee kerels, gekleed als Belgische officieren en dc borst versierd met allerhande striekjes en lintjes, zich bij Belgen, te Parijs of omtrent wonende aan, en boden hen Belgisch suiker te koop aan. I)e twee kerels gaven tegen betaling van groote geldsommen valsche papieren van de douanen af, waarlegen het suiker mocht af geleverd worden. Zoo werden onder meer een hotelhouder van Monlmartre voor 14,500 fr. en een hoedenmaker van Möntmarlre voor 40,000 fr. beetgenomen. Er zijn nog vele andere slachtoffers die zich door de oplichters in de doeken lieten leggen, L)e twee kerels werden aangehouden, toen .zij te Parijs van reizen terugkeerden. De eene was naar Biarritz geweest, de andere naar Brussel. Zij hadden nog in 't geheel 4000 fr. in hun bezit. In hun reisgoed, dat in de sta tiën in beslag genomen werd, vond men de valsche stempels en form uien van de" toldienst waarmede zij de valsche stukken opmaakten. Het onderzoek wordt voortgezet. Het Bestuur eener belangrijke fabriek uit den omtrek van Brussel, stelde sinds eenigen tijd onregelmatigheden vast in den finan- cieelen dienst der inrichting. Een onderzoek werd bevolen en daaruit is nu gebleken, dat er reeds meer dan 100,000 franks verduisterd was. Zondag morgend werd eene klacht neerge legd bij de policie en het parket heeft thans de zaak in handen. Aanhoudingen worden verwacht. - De toestand in Ierland Berlijn, 13 September. De policie en de militaire overheden hebben heden eene huis zoeking gedaan, in de gewone vergaderplaats der sinn-feiners. Twee afgevaardigden wer den aangehouden. Ook in de woning der andere afgevaardigden werden huiszoekingen gedaan, evenals in het bureel van het sinn- feinersblad en in drie bijzondere woningen van Skibeeron. In verscheidene clubs, gekend als tot de sinn-feiners bchoorende worden ook huis zoekingen gedaan. Te Londonderry hebben de troepen de lokalen der sinn-feiners bezet. Bij huiszoekingen te Domeregeï gedaan werden wapens, munitie en vluchsc'hriften aangeslagen. Londen 14 September. Een agent der vei ligheidspolitie werd gisteren avond te Dublijn vermoord. Talrijke huiszoekingen werden wederom gedaan, in al de graafschappen van Ierland. Londen, 15 September. Uit Dublijn wordt aan het Daily News gemeld, dat het gerucht loopt, dat 210 man van het 5' dragonders der garde, wegens muiterij in het kamp van Curragh aangehouden werden. 'De bevelvoerende officier verklaarde dat de soldaten zelf niet aan 't muiten gegaan zijn, doch dat het lieden zijn, die voor den eenen of den anderen dienst aan het regiment ge hecht zijn. Deze zullen ten andere eerstdaags voor de rechtbank verschijnen. TE BRUSSEL Uit alle hoeken des lands waren de oud strijders, gedemobiliseerde soldaten, giste ren naar Brussel gestroomd, om er deel tc nemen aan dn i.dooming, ingericht door de Nationale Federatie, lot het bekomen van voldoening in volgende eiscben 4. Zoo gauw mogelijk uitbetaling der toe lagen en vergoedingen waartoe de strijders tot heden recht hebben; 2. Een vergoeding voor het herstel van den haard, geschat 2.OOU fr. per ooi -jaar; 3. Verdediging van de rechten der wedu wen, weezen en ouders van ol gestorven soldaten. 4. Recht tot billijke vergoeding in geval van ziekten of andere ongevallen die het gevolg van den krijgsdienst tijdens den oor log zijn. 5. De openbare machten geven voor de betrekkingen de voorkeur aan de verminkten, afgedankten, weduwen en weezen. 6. De voornoemd"" mogen, tijdens het aan houden van het dure leven, gebruik maken van dc legerma^azijnen 7. Kostelooze geneeskundige verpleging en geneesmiddelen voorde voornoemden 8. Kosteloos onderwijs, het hooger onder richt in begrepen, aan de kinderen van ge wezen strijders, rekening houdende met hun zedelijke en stoffelijke verdiensten 9. Voorrecht aan de gewezen strijders, weduwen en weezen, bij de uitbetaling der oorlogsvergoedingen 40. Toelage van 500 fr. tot het aankoopen van een uitzet aan eiken gedemobiliseerden. De verschillige groepen kwamen samen aan de Antwerpsche poort en omliggende en om 40 ure 40 werd het vertreksein gegeven aan debetoogers welke op minstens 125,000 man mogen geschatworden.De stoet werd ge opend door oorlogsverminkten, gevolgd door weduwen en weezen van gevallen soldaten. Talrijke geschriften werden in den stoet gedragen. Eene afgevaardiging begaf zich naar het ministerie van Financen, alwaar aan M. Briant, bijzondere secretaris van M. Dela croix volgend adres aan den koning over handigde. Sire Bezield door een diepen rechtvaar digheidszin, nog vervuld met de herinnering aan de gloriedagen van gisteren, bied het Nationaal Verbond der Strijders U dezen brief aan. In zijn schoot duizenden gedemobilseerden tellende, wier vertegenwoordigers, hun kracht cn hun rechten bewust, in de straten der hoofdstad betoogen, drukt liet Nationaal Verbond aan de leidende machten van het lot van de Belgische bevolking, de volgende besluiten uit De soldalen die, hetzij te Luik, te Ant werpen, aan den Yzer, inde aanvallen,alleen het Vaderland in staat gesteld hebben te her leven, vragen dat zij met door de wetten van algemeen belang vergeten worden. Terug gekeerd in het kalme leven, worden zij ge dwongen met dat leven rekening te houden. Zij stellen vast dat de huurwetten slechts een ellendig bedrog zijn, en dat zij, na het natio naal bezit gered te hebben, nog gedwongen zijn tot onaannecmbare verplichtingen. Zij eiscben een wetgeving, die den werk gever verplicht hun diensten te aanvaarden onder voorwaarden die hun gezin toelaten in de noodwendigheden van het bestaan te voorzien. Zij willen geen ellende als deze hun kan gespaard worden door geldelijke maatregelen bij de zedewetten en den maatschappelijke!) plicht voorgeschreven. Zij eiscben het aandeel van den strijder, dat het herstel van hun haard zal mogelijk maken cn dat niet dc belooning zijn zal des tijds toegekend aan de oud strijders van Rome de Belgische Jassen hebben -niet voor dc winst gevochten maar die de rechtmatige vergoeding zal zijn voor de ramp die door het onheil over hen en de hunnen gebracht is. Zij vragen meer spoed in de uitbetaling der vergoedingen, en pensioenen. Er zijn in be vrijd België, weduwen en weezen, die hon ger lijden en nochtans volslagen recht hebben op het nationale bezit. Zij vragen de tuchtiging der verraders, dei- verklikkers, der scbaamtelooze uitbuiters van den algemeenen nood. Schandalige fortuinen spotten met den heldenmoed der kameraden, en het is niet meer mogelijk dat de wetgever zich achter vóóroorlogsche teksten verschuilt, om te zeggen Het recht, het ware recht kan niet toegepast worden, liet is noodig beslag te leggen op zekere bezittingen, en de onrust die thans weegt op de natie zal alleen dan verdwijnen, als voorde schuldigen de billijke vergelding komt. Sire De strijders, saamhoorig in hun eiscben, zooals zij het gisteren op het ge vechtsfront waren, doen aan Uw Majesteit een hoogen oproep. Zij verzoeken U bij Uw ver antwoordelijke ministers tusschen tc komen, en zij hopen, met een eerlijke overtuiging, dat Uw stem eindelijk zal aanhoord worden. Zij bieden U, Sire, hun eerbiedige hulde aan. M. Briant verzekerde de afvaardiging, dat het programma der Nationale Federatie wel willend zou onderzocht worden door M. De lacroix. De betooging ging dan op de Yzerplaats uileen. Op verscheidene plaatsen werden menin gen gehouden door talrijke sprekers. Er hadden gcene incidenten plaats. VW De Luxemburgsche Kommissie, gelast met de inrichting der hulp, aan Verdun en aan eene Belgische gemeente te zenden,heeft besloten de gemeente Ethe aan te nemen. Reeds heelt die Kommissie daarover een onderhoud gehad met den gouverneur der provincie Luxemburg te Aarlen. Zooals men weet had de Luxemburgsche Kamer een hulpgeld van 200,000 fr. ten voordeele eener Belgische gemeente gestemd. X Zondag hadden te Roeselare prachtige feestelijkheden plaats ter gelegenheid der herplaatsing van het Rodenbachgedenkteeken dat door de Duitschers was weggenomen geworden en te Gent teruggevonden werd. Heel Vlaanderen was daar vertegenwoor digd. Reeds Zaterdag avond werd een liede ren avond gehouden. Zondag morgend hadden opvolgentlijk zittingen plaats van het Davidsrouds, van de afdeeling West Vlaanderen van het Vlaamsch verbond en daarna had een zitdag plaats der hoogstudenten. 's Namiddags doorkruiste een lange feest stoet de prachtige versierde straten der stad. Op het St. Amandsplein, alwaar het ge- denktecken van Rodenbach voor de tweede maal onthuld werd, werden gcdrifiige rede voeringen uitgesproken door den E. P. Gallewaert, door Dr. Van dc Perre, Dokter De Gruyter, A. Hans, enz. De feestelijkheden duurden lot 's avonds toe. mrKjts t-ci~--3 Het Staatsblad van 40 September kondigi de wet af op den alkool. Handel in en verkoop van alkool. Artikel 1, 4. Verbruik, verkoop en aan bieding, zelfs ten kosteloozen titel, bij eeni- gerlei hoeveelheid, van ter plaatse te verbrui ken sterke dranken worden verboden in alle voor het publiek toegankelijke plaatsen, na melijk in drankslijterijen, hotels, spijshuizen, vermaakplaalsen, magazijnen, kramen, sene- pen, treinen, trams, statiën, werkhuizen of werkplaatsen, alsmede op den openbaren weg. 2. Alleen de handelaars, andere dan da slijters van ter plaatse te verbruiken dran ken, zijn gemachtigd tot verkoop of aanbie ding van buiten hunne inrichting te verbrui ken sterke dranken, voor zooveel elke verkoop of levering tenminste twee liters bedraagt. 3. Het verbod, opgelegd bij 2 van dit artikel, is niet van toepassing op den apothe ker, die, op voorschrift van eenen dokter in de medeijnen, sterkedranken levert. Art. 2. De slijters van ter plaatse te ver bruiken dranken mogen hoegenaamd geen hoeveelheid sterke dranken voorhanden 'heb ben, zoomin in de lokalen, waarin de ver bruikers toegelaten worden, als in de overige gedeelten der inrichting, en zelfs in de be lendende woning. Art. 3 §1Onder sterke dranken worden verstaan alle dranken samengesteld uit ge- distilleerden alkool of bevattende eenigerlei hoeveelheid soortgelijken alkool, zooals'bran dewijn, elixirs, likeuren, bitters, aperitifs en andere soortgelijke producten. 2. De produkten der alkoolgisling van natuurlijke vruchtensappen wijn, cider en perendrank, evenals mede, worden niet be schouwd als sterke dranken, voor zooveel zij met gcdistilleerden alkool werden vermengd of het alkoolgelialte niet hooger is dan 18 graden van den alkoolmeler Gay-Lussac hij de temperatuur van 45 graden van den on- derddeeligen thermometer. Fiscale regeling van den alkool Art. 4. Do invoerrechten op de hierna ver melde alkoolhoudende vloeistoffen en op de in braddewijn ingemaakte eetwaren worden vastgesteld als volgt Brandewijn van alle soorten, per hectoliter Op fust, van 50 graden of minder van den alcoholmeter Gay-Lussac, bij de temperatuur van 45 graden van den honderddceligen ther mometer fr. 900. Op fust voor eiken graad boven 50 fr. 18. Op flesschen zonder onderscheid van graad 1,800 Likeuren zonder onderscheid van graad 4,800 Dranken vervaardigd door middel van ge droogde vruchten (rozijnen,, dadels, vijgen, enz.) met of zonder toevoeging van sap'van ersche druiven, alsmede de dranken ver vaardigd door middel van alkool, van water, van suiker, van kleurstoffen, enz., roei oi zonder toevoeging van vruchtensap, waarvan het alkoolgelialte niet hooger is dan 45 gra den van den alkoolmeler Gay-Lussac bij de temperatuur van 15 graden van den hond'crd- deeligen thermometer 240 Andere-alkoolhoudende vloeistoffenhebbende een alkoolgelialte f Per hecto'. an 20 t. h. of minder fr. 300 Van meer dan 201. h. en niet meer dan 50 t. h. qqo Van méér dan 50't. h. 4,800 In bran d ewijn in gemaakte eet wa ren Per 100 kilogram 900 Art. 5. Wordt gebracht op 16 t. h. de taks van 4 t. h. van het bedrag der invoerrechten, gevestigd hij artikel 3 der wet van 5 Sep tember 4913 op de producten vermeld in art. 5 der wet van 12 December 4912. Art. 6. Buiicnlandschc wijn, die meer dan 21 t. h. alkool bevat, volgt, voor het beffen der rechten, de regeling betreffende da li keuren. De aanslag van wijn, ingevoerd ep fles- solien, mag in geen geval lager zijn dan die van wijn, op eene andere wijze ingevoerd. Art. 7. Het accijnsrecht op den in het Rijk vervaardigden brandewijn wordt geheven van de voortgebrachte hoeveelheden flegma's of alkohol, tegen 800 frank per hektoliter van 50 graden van den alkoholmeter Gay-Lussac, bij de temperatuur van 15 graden van den honderddeetigen thermometer. Art. 9. De bedragen van recht en tan taks bepaald bij de artikelen 7 en 8, zijn toepas selijk op de binncnlandsclie flugma's of alco hol, waarvan het beslaan in de stokerijen, distilleerderijen en openbare stapelhuizen bij het in werking treden dezer wet zal worden wastgesteld. De Minister van Financiën is gemachtigd, do noodige maatregelen te treffen ora de uitvoe ring van deze bepaling te verzekeren. Algemeene bepalingen. ToezichtStraf fen. Intrekking van wetsbepalingen. Art. 40. Op de overtredingen, voorzien bij deze wet zijn mede van toepassing de bepalin gen der wellen en verordeningen op de recht- slreeksche belastingen, douanen en accijnzen, betreflende het opstellen en liet visa der pro- cessenvei baal, het afgeven van het afschrift daarvan, de bewijskracht dier akten, de wijzo van vervolging, de aansprakelijkheid, de me deplichtigheid, de poging tot omkooping, het recht van dading, enz. Art. 11. Al de ambtenaren en beambten van hei beheer der rechtstreeksche belastin gen, douanen en accijnzen, do beëdigde amb tenaren en agenten der gemeenten» <re gen darmen, de dwangbeveldragi rs, zijn bevoegd om al de overtredingen van do artikelen 4 en 2 dezer wet alleen op te spoten en vast te stellen, Art. 42. Gedurende gansch den lijd dat slijterij voor do klanten of verbruikers toe gankelijk is, moet de slijter de in artikel II vermelde agenten, tonder bijstand, laten

De Volksstem | 1919 | | pagina 2