Ds reis van President Wilson CAEiADM Orafscbennls le 0. L. Vr. ïïavsr Geheimzinnige zaak Holland en België Hevige brand te Schaarbeek. De bandleferljan in de Kempen te Washington Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aai.st. Teleptioon 114 Eï C3- T D 5 CE1NTI EM EN Drukker-Uitgevar: J. ViN Nitffb>De Gendt, Voor do publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Loodea. Woorden wekken, voorbeelden trekken. Onze socios zoowel als de overige regeerders van 't land, steunen op 't sparen. Leeft zui nig, zeggen zij, doch zij doen het zelf niet. Hoe wilt ge dat het volk zijn meesters en hunne voorbeelden niet volge Voor 't nood zakelijke, voor het nuttige, voor dezen die alles door den oorlog verloren en kwijt ge raakten, hebben ze niets over. Maar voor moeders kind en voor hunne troetelkinderen is niets te kostelijk, te duur, te schoon. Daarbij, zij hebben geld gewonnen met hoo- pen. en 't mag er af. M. Woeste, die door de socialisten en an dere arlisten nogal eens vastgegrepen wordt, heeft aan onze zoogezegde helden de volle waarheid doen kennen. M. Woeste heeft hun geweten eens duchtig en luidop onderzocht, en hij is er zeker mee gekomen dan met al ons doodzwijgen. Ook de oude staatsminister mag spreken met recht en reden, immers, hij werkte altijd voor het welzijn van 't land. In de begrooting voor 1919 staan erver- schillige kredieten, zeer belangrijk en zeer onnoodig. Bijvoorbeeld de onkosten tot onderhoud der mimsiei'ieele autos, gaan alles te boven en moeten volstrekt gekortwiekt worden. De socialistische volksvertegenwoordigers lachten M. Woeste uit, in plaats van te aan- veeruen de goede raadgevingen die hij voor hield, en te laken al de baatzuchtige uitgaven welke hij aan den schandpaal spijkerde. Nochtans, de belastingbetalers mogen bel al bekostigen, dus, bij sprak in 't voordeel van iedereen. Schande der schanden Wilt ge eens uwen neus wat dieper in de zaken steken (en dat moogt ^e) van het ministerie van Open bare Werken Citoycn Eduard Anseele van Gent staat ervan aan't hoofd. Zeer wel, volgt a.u.b. Men kocht er 5 li- mousineautos en 20 Fordantorijtuigen; totaal 217,000 frs. Geen Oaf. Onderhoud van 36 rijtuigen (herstellingen, vernieuwde stukken, betaling der geleiders, totaal, 457,500 frs. Legt ze mij daar. Essence, olie, banden, 344,000 fr. Volledig Alles samen één millioen, 18,500 frs. Lap pc Kato Plus één millioen per jaar voor de aqtos van den ministerieelen dienst Z. Uitmuntend heid M. AnseeleOp zijn Gentsoh Eedje Indien dit zoo moest voortgaan waar zal 't land uitkomen tenzij op den bedelzak. De kapitalisten in den goeden ouden lijd wisten toch beter ons land te besturen en mieken geen nuttelooze en uitzinnige onkos ten. M Woeste nog is getuige van wat er na de kiezingen in 1884 geschiedde. De nieuwe katholieke ministers de heeren Malou, Woeste, Jaccfbs, Bcernaert, de Moreau en Vanden Peereboom, kwamen samen om te beslissen wat ze gingen aanvangen met de herstelling, de verfraaiing, de vernieuwing van de lokalen der ministeriehuizen die hen tot woning moesten dienen, volgons oud ge bruik en gewoonte. Alhoewel het behangpapier en verdere stof feering nog al te wenschen liet en men voor zag dat er eenige duizomle franken moesten aan besteed worden, werd er besloten de zaken maar zoo te laten en er geen hand aan testeken. Immers 't geld moest geput wor den uit de zakken van de belasting betalers. Thans gaat het anders bij onze socios. Op al die feiten valt er te overwegen Maiic. 1-3!T!L6iE£lj verzekerd bij Oostenrljksch- Duiische Maatschappijen. - Nu de be woordingen van het vredesverdrag bekend zijn, is het meer dan ooit noodig zich te voreenigen en bijzonder, niets te be'.alen aan do sekwesters. Schrijven Komiteit van Verdedigingde Ligneslr. 39, Brussel. 8481 Vervolg van Palira en De schat der Abdij idoor Raoul De Navkuy (179* VERVOLO.) Om eeuwig te zijn. moet deze haren oor sprong in in God zoeken. En Nadie zat daar, in gedachten verzonken, hare oogen zweefden langs den donkeren sterrenhemel, en hare ziel doorvloog dc ruimte op de blanke vleu gels van hare droomen. Elf ure sloeg het.op den naburigen klok- ketoren ter. 1 de tonen der slagen nog in de lucht trilden, deed een gerucht van voet stappen zich in het smalle straatje vernemen. Twee mannen naderden de deur van Jeffs, deden ze zacht open en stonden vóór den de tective, die hen te gemoet was getreden. Zijt gij het, Luzon vroeg de vader van Nadie. Ja, Jacob Jeffs, en ik breng den man mede, van wien ik u gesproken heb. Ik verwachtte u, antwoordde de politie man. De dear werd weer gesloten, en Nadie boorde niets meer doch hare nieuwsgie righeid was zeer geprikkeld, en het kwam niet in haar op den slaap te zoeken, alvorens de nachtelijke bezoekers vertrokken waren. Ziedaar al weder eene vreemde zaak, dacht het meisje mijn vader zendt mij weg onder voorwendsel dat hij wil gaan slapen, en hij verwacht twee vreemdelingen. Staat dit bezoek in verband met zijne droomen over rijkdommen en groote fortuin Hij werd er Het parket van Mecbelen heeft zich naar 0. L. Vrouw Waver begeven, om een onder zoek in te stellen over een zeer geheimzinnige zaak, waaromtrent men zich in gissingen verdiept, over de drijfveren, die de daders moeten hebben aangezet om het feit in kwes tie te plegen. Een persoon, die Zondag morgend op het kerkhof van O. L. Vr, Waver kwam, be merkte tot zijn niet geringn ontsteltenis, naast een verscb gegraven put eene open doodskist, waarin nog enkel het bovengedeelte van een geraamte zichtbaar was, de beenen en het bekken ontbraken. Hij ging zijne bevindingen aan de overhe den kenbaar maken, die onmiddelijk de rijks wacht verwittigde, welke een eerste onder zoek instelde. Het geschonden graf en het geroofd ge beente was deze van een soldaat van Koekel- berg, die in het begin van den oorlog, in de gemeente op het veld van eer was gevallen en aldaar begraven. Wie heeft het lijk willen weghalen. En hoe komt het dat men slechts met een deel ervan is van doorgegaan Zijn de geheimzinnige personen, welke zich met dit akelig karweitje hebben bezig gehouden door de eene of andere omstandig heid belet geweest, het volledig uitte voeren? Dit zijn vragen, die het parket zal trachten op ie lossen. teroor bekomen had, vooraleer in het water geworpen ie worden. De misdaad moet naar alle waarschijnlijk heid Zaterdag avond geplee d zijn. Een soldaat is komen verklaren, dat hij Zaterdag avond hulpgeroep trehoord heeit in den omkrek der plaats waar het lijk opge- vischt was. Hij snelde toe, doch zag niets verdachts. Het slachtoffer schijnt ongeveer 25 jaar oud te zijn; zij is gekleed als eene werkvrouw en had geene identiteitspapieren op zich. Het lijk is thans riog tentoongesteld in het doodenhuis van Neder over Heembeek. GEZOND OORDEELl De Onzijdige Bond der Letterzetters van Bergen en den omtrek heelt de volgende dagorde gestemd - De afdceling Bergen van den Belgischen Letterzeltersbond, in altreineene vergadering vereenigd'na de verschillende aanmerkingen onderzocht te hebben, door hare leden ge daan die, met reden, klagen dat zij met het tegenwoordig loon niet kunnen leven; a Overwegend, anderzijds, dat de loonsver- hooging den toestand der werklieden NIET kan verbeteren tengevolge van den bestendi gen opslag der voor het leven noodzakelijke voorwerpen Overwegend dat het ecnig middel be kwaam om den toestand te doen veranderen, de vermindering van de kosten van het bestaan is; Drukt den wensch uit le zien dat het midden-komiteit van den Belgischen Letter zettersbond zich zou verstaan met de werk liedenbonden van het land, ten einde de regcering aan te manen tot het nemen van krachtdadige maatregelen om de opgelegde tarieven te doen eerbiedigen en alle middelen te doen gebruiken om de levensduurte te bestrijden. Niet eenmaal, doch reeds honderden malen is zulks gezegd en herhaald geworden, doch helaas tot hiertoe schijnt men zulks van bovenhand niet te willen verslaan. TE NED-LR-OVER-HEEMBEEK Het parket van Brussel is te Neder over Heembeek afgestapt, om een onderzoek te doen nopens eene geheimzinnige zaak. Uit het kanaal van Willebroek was het lijk opgevischt van eene jonge vrouw. Bij nader toezicht bemerkte men, dat er bloed kleefde in de haren van de drenkelinge. De genees heer, geroepen om de dood vast te stellen, bestatigde weldra dat de ongelukkige ver moord geworden was. Het parket werd verwittigd en in gezel schap der wetsdoktors Ileger-Gilbert en Marcel Heger stapte het te Neder over Heem beek af. Uit de vaststellingen der wetsdokters bleek dat het meisje een dolksteek achter het rech- bijna boos om, dat ik heimnaar den naain van den reeder en het kantoor der admini stratie vroeg. Dat is toch zeer natuurlijk, meer niet. Wat spreken die menschen zacht. Er ligt slechts een dunne planken vloer tus schen hen en mij en loch hoor ik niets. Maar wat behoef ik ook te hooren 1 't Is verkeerd van mij, zoo op eens nieuwsgierig te worden. Zou men niet zeggen dat ik mijn vader be spied Neen, neen, dit gevoelen is het niet waarom ik het betreur dat ik niets begrijp van hetgeen er gebeurt. Indien het mij niet aanging, wat men daar zegt, zou ik zoo ang stig niet zijn. Nadie bleef op dezelfde plaats, maar min der dan ooit dacht zij aan slapen. Er ging een uur, een lang uur voorbij. Eene soort van beklimming greep haar aan eene rilling doorliep hare leden. Zij meende dat de nachtkoude haar aangreep, maar zij wilde haar venster niet sluiten voor de vreem delingen vertrókken waren, Eindelijk hoorde zij een gestommel met de stoelen in de huiskamer terstond plaatste zij zich zoo in de schaduw, dat zij ongemerkt de straat kon bespieden. De twee bezoekers bevonden zich onder de anjelierstruiken. Hel steegje was geheel eenzaam, en de drie mannen meenden er even veilig te kunnen spreken als in het huis. Jeffs dacht er zelfs niet aan, dat zijne dochter nog op kon zijn. Alles is dus gced afgesproken, Dirk Luxon, zeide de detectieve, gij hebt mijne wenken goed begrepen. Zoo goed als ik zelf uw plan gemaakt Wat Holland wil toegeven... Antwoordende op eene vraag gesteld door een HollandschKamerlid, verklaa!de M. Van Karnebeek, de minister van Buiienlandsche Zaken: Holland is bereid, samen met Belgie, een onderzoek in te sleden nopens de vereenvou diging of desgevallend uitbreiding der thans bestajnde regelen voor de bevaring der Schelde. Verders heeft Holland in beginsel, geene tegenkantingen voor een bevaarbaar kanaal tusscheu de Schelde, de Maas en de Rhyn, op voorwaarde dat dit kanaal worde verbonden aan den bestaunden waterweg in Hollandsch gebied. Holland zou zich nog veel min verzetten legen een kanaal Antwerpen-Moerdijk. Holland is ook bereid het kanaal Gent- Terneuzen op Hollandsch grondgebied te verbeteren, op voorwaarde dat het grootste deel der kosten door België zou gedragen wc den. H.'Uand aanziet het overigens als noodzakelijk dat Belgie zou medewerken, om de kwestien der vaart wegen in Limburg tot eene goede .lossing te brengen, daar zulks het beste middel ware om ineens de kwestie der Kempisehe wateren geheel op te lossen. Minister Van Karnebeek verklaarde verder nog, dat het gerucht, als zou Belgie Holland sdie schepen .uitgeslagen hebben, totaal uit de lucht gegrepen is. 25,000 fr. schade Dinsdag more rond 1 4/2 ure, brak er brand uil in de sc. lijnwerkerij van M. Jacobs gevestigd in een achtergebouw van het huis n52 der Lutherstraat. Het noodsein werd gegeven door een voorbijganger die den rook en de vlammen had zien opslaan. Toen de pompiers ter plaats kwamen, had de brand reeds eene zoo groote uitbreiding genomen, dat heel het gebouw in laaie vlam stond. Ver scheidene spuiten werden opgesteld en stroo men water over den vuurpoel gegoten na ruim eene uur krachtdadig werken, waren de pompiers den brand meester. Eene groote partij hout, de verschillende machienen en de werkgereedschappen zijn de prooi der vlammen geworden. De schade bedraagt rond de25,000 fr. en is, ongelukkiglijk, niet ver zekerd. Men denkt dat de brand toe te schrij ven is aan eene kortsluiting. Een baüdisi aangehsuden -to Steenocïrerzeel De gendarmen van Cortenberg hebben Dinsdag namiddag te Steenockerzeel den ge- naamden Frans B.., 29 jaar oud, geboren te Kessel-Loo aangehouden, die sinds eenigen tijd de voorbijgangers gewapenderhand aan viel en ze uitplunderde. Zondag laatst hadden de gendarmen zijn spoor gevonden, doch hij loste verscheidene revolverschoten in hunne richting en wist te ontkomen. Op liet oogenblik zijner aanhou ding had de bandiet nog een geladen revol ver op zak. had. Miju collega en vriend Tob Rib, de beste onder de Canadeesche loopers, zal zich naar het dorp van Arendsveer begeven en hem zeggen dat het uur van handelen gesla gen is. Zeer goed, antwoordde Jeffs. Tom Rib zal zich van alles voorzien wat de begeerlijk heid der indianen kan prikkelen. Hij zal het vuurwater (z^o noemen de Roodhuiden den brandewijn) niet vergelen. Want 't is het vuurwater dat ons die wilde stammen, die ons dienen zonder ons te beminnen, aan han den en voeten gebonden, overleveren. Laat ons ze duur betalen, Tom Rib, en vleien we ons niet: de wilden hellen altijd naar den kant der vervloekte Franschen over. Er is nog steeds tijd om de indianen uit te roeie.n, zeide Luxon. Ik belast mij vijftig man mede te bren gen, teide Tom Rib, is dal genoeg? De helft is voldoende, antwoordde Jeffs, de woning is wel hecht gebouwd, doch de dienaars zijn er niet zeer talrijk. Zijt gij er zeker van dat men met de belooning niet karig zal zijn? Neen, zoo gij slaagt. Tot weerziens, Jeffs, zeide Luxon, ter wijl hij de hand van den detective drukte. Goed succes, Rib, antwoordde deze. De twee mannen verwijderden zich onder het fluiten van een jagersdeuntje. Jeffs volgde ze met den blik, haalde de schouders op, trok de deur toe en schoof er den grendel voor. Nadie sloot zonder gedruisch haar venster, ging naar hare legerstede en verborg haar Presidsnt Wilson brengt hulde aan België Uit Tacona wordt aan den Times gemeld dat president Wilson overal tijdens zijne om reis geestdriftig toegejuicht werd, vooral wan neer hij sprak over de andere landen der Entente. Hij bracht daarbij roerende hulde aan Belgie, dat aan den Duitschen stormloop weerrlaan had, op het oogenblik dat het eene overeenkomst had kunnen sluiten aan zeer gemakkelijke voorwaarden. Erg ongeluk Een der autos van hetgevolgvanM. Wilson is omgeslagen. De eigenaar van het rijtuig en een dagbladschrijver werden gedood. Twee andere journalisten werden gekwetst. M. Wilson bekwam geen letsel. Een nieuwe aanslag. 2 gekwetsten. Aan de tramhalt van Oostmalle, tusschen Herenthals en Poederlé, werd de herbergier Wils door drie bandieten aangevallen, terwijl eenige zijner huisgenooten naar de vroegmis en de anderen nog te bed waren. Zij hadden het voorbijrijden van den tram afgewacht, om door binnenkomende reizigers niet gestoord te worden. Terwijl zij Wils een prop in den mond wilden steken, beet hij hen in de handen en verdedigde hij zich moedig tot de knecht, door het gerucht gewekt, met een bijl ge wapend, hem ter hulp sprong. De aanvallers moesten zich nu zelf ver dedigen en zij deden dit bij middel van re volvers. Daarna vluchtten zij per rijwiel, gelijk zij gekomen waren. De baas en de knecht werden beiden getroffen. De laatste zoo erg, dat hij na verzorging der doktoors, moest berecht worden. Het gerecht van Turnhout, dat de zaak in handen nam, heeft de signalementen van de aanranders in alle richtingen rondgestuurd. Overeenkomstig het Verdrag van Versail les, heeft het Gouvernement der Vereenigde Staten aan de leden van den Volkerenbond een uitnoodiging gezonden tot het bijwonen van de Internat ion aa1~ Artrei d scon fe ren ri er die te Washington haar eerste zitting zal houden; de bijeenkomst is bepaald op 29 October, te 12 uur. Op de dagorde dier eerste plechtige zitting vindt men 4. Toepassing van het beginsel van den 8uren werkdag of van de week van 48 uren l. Vraagstukken betrekking hebbende op de middelen om werkloosheid te voorkomen en derzelver gevolgen te verlichten; 3. Arbeid der vrouwen a) vóór en na de bevalling; b) des nachts c) waar het ongezond werk betreft. 4. Arbeid der kinderen a) leeltijd waaropzij mogen arbeiden; b) nachtwerk; c) ongezond werk. 5. Uitbreiding en toepassing der in 1906 te Bern gesloten internationale overeenkomsten, behelzende verbod van nachtwerk voor de vrouwen, die in de nijverheid gebezigd wor den, en betrekking hebbende op het verbod, voor de vervaardiging van stekskens witte fosfoor te gebruiken. Overeenkomstig art. 38 van het vredesver drag heeft ons Gouvernement, in overleg met de associaties van patroons en werklieden, eene Belgische Delegatie benoemd. Deze is samengesteld als volgt hoofd in de dekens. Zij gevoelde een sterken aandrang om te bidden, haar vertrouwen op God te stellen, zich in Zijne armen te werpen, hem om genade voor de schuldigen en be scherming voor de zwakken te smeeken gelijk een kind zich aan den boezem zijner moeder werpt bij den eersten indruk dien het uit vrees gewaar werd, zoo gevoelde Nadie, door eene ontsteltenis aangegrepen, dat hare eenige hoop in Hem berustte die nooit be- brie^t. Wat had zij vernomen om zoo plotseling beangst te worden Nadie kon het niet be paald zeggen. Luxon en Tob Rib hadden met haar vader over de Hurons gesproken, een ongestadig volk, dat zich beurtelings aan Frankrijk en Engeland verkocht.Zonder twij fel meende Nadie dat de oorlog geëindigd was, maar het zachtaardig kind verstond niets van de staatkunde en kon zich licht vergissen. Zij sliep slecht, stond voor den dageraad op, begaf zich naar de huiskamer, bevende bij het denkbeeld van haar vader te zien en toch door het geweld eener met schrik gemengde nieuwsgierigheid tot hem getrokken. Het gelaat van Jeffs was wel geschikt om de vage vrees van het meisje weg te némen. Hij lachte en mat zingende de kamer met lichte stappen, terwijl hij vergenoegd in zijne handen wreef. Kom en omhels mij, Nadie! zeide de detective. Hebt gij goed geslapen Ik in éénen adem door, en ik droomde dat ik voor ons beiden een mooi huis in eene der voor steden kocht. Ik had mijn kantoor verlaten en wij leefden gelukkig in een groen en scha- Gedelegeerden van het Gouvernement: M. Michel Levie, Minister van State, lil der Kamer van Volksvertegenwoordigers, Voorzitter der Delegatie. M. Ernest Mahain, hoogleeraar aan da Universiteit van Luik, lid van het Organisatie Komiteit der Conferentie. Voor de patroons M. Jules Carlier, voorzitter van 't Belgisch Centraal Nijverheidskomiteit. Voor de werklieden M. Corn. Mertens, secretaris der Belgische Syndikale Kommissie der Arbeiderspartijen en der Onafh. Syndikaten. Technische raadslieden, aangeduid door het Gouvernement M. Armand Julin, secretaris-generaal bij het Ministerie van Nijverheid, Handel en Bevoorrading, en Algemeen Bestuurder .van het Arbeidsbureel. M. Jos. Brughmans, eerste algemeen ins pecteur van den Arbeid. M. Désiré Gilbert, algemeen inspecteur van den Medischen Dienst van den Arbeid. M. Alexander Dclmer, hoofdingenieur der Mijnen bij het Midden Beheer. Technische raadslieden (patroons): M. Fernand Thiebaud, senator, nijveraar. M. Maurits de Smet de Naeyer, gedele geerde der textielnijverheden bij het Centraal Nijverheidskomiteit. M. Georges Dallemagne, voorzitter der federatie van Scheikundige Nijverheden. M. Roch. Boulvin, algemeen bestuurder der maatschappij van Railways en Eleciri- citeit. M. Marcel Fraipont, algemeen bestuurder van de Cristalleries du Val Sint Lambert». M.Jules Lecocq. secretaris penningmeester van het Centraal Nijverheidscomiteit. Technische raadslieden (werklieden) M. Jos. Daeck, lid van het Bureel der Syn dikale Kommissie van de Arbeiderspartij, provinciaal secretaris van de Centrale der Metaalnijverheid. M. Louis de Brouckère, lid van het Bureel der Syndikale Kommissie van de Arbeiders partij. M. Victor Pary, Secretaris der AJgem. Con federatie der Christene en Vrije Sjndikatcn in België. M.Jul. Roskam, secretaris ven den Dia- mantbcwerkersbond. M. Willem Solan, voorzitter van de Synd. Kommissie der Arbeiderspartij en der Onafh. Syndikaten. M. Ev. Van Quakebeke, secretaris-gene raal van de Alg. Confederatie der Christene en Vrije Syndikaten in België. Mejuffr. Helena Borniaux, onderwijzeres, Sint Gilles. Mejuffr. Victoria Cappe, ondervoorzitster der Alg. Confederatie van de Christene en Vrije Syndikaten in België. De leiding van het Algemeen Secretar4a.it der Delegatie is toevertrouwd aan M. Armin Julin, secretaris-generaal bij het belangheb bende Departement. Hij zal bijgestaan wor den door Luitenant Wauters, adjunct-chef van het Kabinet des Ministers. Soldij der Oorlogslnvalieden Als gevolg op eene beslissing van den Mi nister van Oerlog, in datum van 7 dezer en ten einde het uitbetalen der soldij aan de oor- logsinvalieden te bespoedigen, zal die beta ling van af 46rn dezer nog slechts per post wissel geschieden. Nochtans mogen de inva- lieden welke sedert den 1" Mei nog niets getrokken hebben, zich rechtstreeks in het Depot der Invalieden (D. I. G.) te Etterbeek, Kazerne van het 28 Gidsen) aanbieden, waar hun toestand onderzocht zal worden en hunne rekening zoo spoedig mogelijk geregeld. duwrijk hoekje. Droomen, hé, dat is wel prettig Maar hoe, Nadie, gij zijt bleek, gij beeftZoudt ge de koorts hebbenondeugd Kom, nog één kus om uw vader te bewijzen, dat ge zijne liefde voor u beseit. Het meisje bood haar voorhoofd aan Jeffs, maar gevoelde dezen morgend volstrekt de behoefte niet om zich in zijne armen te wer pen en hem met Iiefkooz i»t,«_ïi te overladen. Zijn voortgezette leugentaal maakie hare treurigheid nog grooter. Het ontbijt liep bijna stilzwijhend af. Jeffs, door eene ernstige gedachte ingenomen, be merkte de gedrukte stemming zijner dochter niet hij verliet het huis met de belofte van spoedig weder te keeren. Zoodra zij alleen was, dacht er Nadie aan, hare dubbele belofte aan Lucia en Amy David te volbrengen. Zij had werk voor haar ge vonden, doch niet genoeg er moest nog meer gezocht worden. Daarbij was de werk gever een Engelschman, en Nadie wenschle met Franschen te doen te hebben. Zij ging uit met den troost in hare ziel, dat zij eene goede daad ging verrichten, en trad in een kleedermagazijn, om er werk te vragen. Het gelaat van Nadie was zoo zacht van uitdruk king, dat hare aanvraag met den besten glim lach ontvangen werd. Het staabje naaiwerk dat zij medebracht bewees ruimschoots hare bedrevenheid,, en de meesteres der inrichting gaf bevel, het meisje al het beschikbaar werk mede te g^ven. Toen het pak dichtgemaakt was en Nadie het onder den arm wilde ne men, sloeg de winkeljuffrouw een register open en vroeg (Vervolgt.)

De Volksstem | 1919 | | pagina 1