Eeoe oorzaak van het doiir leven Het lot van Pierre Lenoir JEU ©aHHOH Se voornaamste bepalingen Vredesverdrag ra t Bulgarije De toestand te Fiume Be BshslmzInBlgs zaak vaa Sart Eeae Oatplgffing te Londen Een gekend Aktlvist aangehouden Be ramp op da Seiiblda t'Antwerpen JAARGANG NUMMER Zondag 21 an Maandag 22 September 1319 Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Teléplioou 114 X> J&. Gr X_. Jül. X> -1 O CENTIEMEN D.rukker-Uitgever: J. Van Nuffel-De Gendt Voor de publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot hel Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. Elkeen is daarover takkoord dat België bij het intreden van den wapenstilstand zoo goed als volkomen uitgeput was onder alle opzich ten. Men verwachtte er zich dan ook algemeen aan dat zoohaast de vijand hier verdreven was, onze Regeering allerlei levensmiddélen en grondstoffen naar Belgic zou sturen en dat onze Bandgenootcn onze Regeering zouden medehelpen om ons zoo spoedig en voordee- lig mogelijk van alles te voorzien. Diegenen welke de pretentie hadden, op dc hoogte tc zijn, verzekerden dat het zoo zou zijn. Doch wat hebben wc gezien Ons eigen gouvernement sloot de grenzen vcor den vrijen invoer en voerde het stelsel der invoei toelatingen in. Enkel diegenen die toelating kregen om ielOn te voeren konden dat doen. Dat verwekte zulken hevigen tegenstand dat na korten tijd de Regeering dat stelsel heeft moeten laten varen in het algemeen en liet enkel beeft behouden voor bijzondere gevallen. Maar nog altijd word daartegen verzet aan- geteckcnd. Het stelsel heeft nochtans ook ■verdedigen' menschen die er wellicht pro fijt bij vinden. Doch, dat zeggen ze niet. Ze beweren tc bandelen in het algemeen belang. Indien we vreemde koopwaren invoeren zegi-en ze, bijvoorbeeld uit Duitschland, waar wij er kunnen krijgen en waar ze goedkoop zijn, dan zou de Belgische nijverheid zich nooit meer kunner. opbeuren. Daarop antwoordt La Libre- Bt'lqiquc Er is niemand die den invoer van alle Bochen-artikels voorstaatniemand wil den dood der Belgische nijverheid. Maar we zeggen dat er voor den oogenblik geen gevaar bestaat van hier te veel Duitsche artikels te laten binnenkomen, daar ons alles ontbreekt. Men zal geheel gemakkelijk de Belgische grens kunnen sluiten als er overvloed begint te komen in de Belgische voortbrengst... i maar daar zijn we nog ver van af. Opdat de werklieden kunnen werken moet men onze deuren wagenwijd openzetten om grondstellen te laten binnenkomen. En hel is nog met hier ten overvloede Duitsche voortbrengselen te laten binnen komen dal men den levensprijs zal doen dalen en dat men de werklieden zal toelaten te bestaan in voordeeiige voorwaarden, die hun zullen toelaten later goedkoop voort te bren- gen. En we houden staan dat, om den prijs van bet leven te verminderen, men voorloopig niet alleen de grondstoffen moet laten binnen komen, enz. maar ook de afgewerkte pro- dtslUen. We herhalen het, men zal de grenzen slui ten zoo gauw wij in de mogelijkheid gesteld zijn zeiven onze markten te voorzien. Indien onze werklieden uitwijken, is het eerst en vooral omdat het leven duur blijft cn dat onze nijverheid niet spoedig herleeft en de reden van dezen stilstand van onze nijver- heidsbedrijvigbeid is de belemmering van de vrijheid van invoer, -welke wij hoognoodig hebben. Onze nijvcraars vragen, zegt men, niets uit Duitschland te laten binnenkomen zonder toelating. De Regeering moet meester zijn van de kraan. Daarop antwoorden wij Is onze nijverheid hersteld, ja of neen Indien zii hersteld is, waarom vertrekken onze werklieden naar den vreemde Dc waarheid is dat onze nijverheid nog Vervolg van Patira en Dn schat der Abdij door Raoul De Navery (182° VERVÓLG.) Het meisje met de zilveren haren legde hare kleine hand sp den arm van den mar kies. Do dochter der groote bossclien kont de gewoonten der Mingo's, zij liebben mijne moeder gedood en mijn vader gescalpeerd... Na lint Groote Blokhuis in asch gelegd te hebben, ten einde van den Engelschen bran dewijn te krijgen komen zij ook het Sint La uren-huis plunderen. Zouden zij het wagen Misschien zeide Nonpareille. Op mijn woord, meende Halgan, wan- noer dat gebeurt, zullen zij weten met wien «ij te doen hebben. Ik heb een goed oog on een stevig musket zoo zal ik ton minste de voldoening hebben, eenige van die Roodhui den in het stof te doen bijten. Zonder twijfel, vader, zeide Tangoj, bezitten wij enkel pistolen en msssen, maar wat beteekeneu deze wapenen bij die ouzor vijanden Indien Nonpareille zich niet in hare veronderstellingen vergist, dan zijn de Indiairen met musketten en eene provisie kruit voorzien.,Wij hebben ons ternauwer nood behoorlijk ingericht de tijd heeft ons outbroken om ons tot een beleg voor lo be reiden... Zou het niet beier zija ons heil in de vlucht te zoeken Mijnheer de markies vergist zich, zeide altijd in de war is is, en van dan af vereischt haar belang zooveel ingevoerde waren mo gelijk. Ze zal die enkel kunnen missen, eens dat ze sterk genoeg zal zijn om met hare eigene middelen te werken. En dan zal men, zonder bezwaar de kraan van den invoer kunnen sluiten. VAN II lil De «Temps» geeft de bijzonderste militaire en economische bepalingen van het verdrag met Bulgarije afschaffing van den verplich ten dienstplicht de policicmacht mag de 20.000 manschappen niet overschrijden het aantal tolbedienden, bosch- en rijkswachters en politieagenten wordt geschat op 10.000 man de wapens cn de schietvoorraad, waar van de hoeveelheid het door liet verdrag aan geduide totaal overtreft, moeten ingebracht worden op de plaatsen aangewezen door de Geallieerden die door inlergealliecrde com missies toezicht zullen doen uitoefenen over de uitvoering van de militaire, scheep- en luchtvaartbepalingen van het verdrag. Een intergeallieerde commissie van onderzoek en toezicht wordt gelast met het opzoeken van niet naar hun land teruggezonden geallieerde onderdanen en zal de misdaden doen vast stellen, tegenover gevangenen en geallieerde onderdanen gepleegd. De commissie zal sa mengesteld zijn uit vertegenwoordigers van Frankrijk, Engeland, Italic, Griekenland, Roemenie en Servië. Bulgarije zal al de kost bare voorwei pen en documenten teruggeven, die aan de Geallieerdent ontstolen weiden. Aan de geallieerde militaire gerechtshoven zullen al de personen uitgeleverd worden die zich aan de oorlogswellen vergrepen hebben. Ten slotte 7.al Bulgarije twee miljard 250 miljoen betalen, waarvan binnen de 37 jaar maximum moet geschieden. Uit den Temps Het gouvernement van Fiume heeft aan het Italiaansche volk eene Boodschap gericht, waarvan een samenvatting luidt alsvolgt Wie zal het wagen, broe ders te scheiden van broeders Italië of de dood De verdedigers van Fiume hebben er behoefte aan,-te gevoelen, dat Italië achter hen staat.... De vuisten gebald, allen over eind De Italiaansche overwinning mag niet verminkt worden... Onze roemrijke doo- den trillen van blijschap in hun graf, nu Fiunie meester is van zich-zelven... Helpt ons, broeders Helpt ons De Mcssagcro zegt dat het korps der vrij willigers van Fiume meer dan 2000 man be draagt. Soldaten van verschillije korpsen bieden zich bij d'Annunzio aan. Generaal Pittaluga werd op vriendschappelijke wijze bedankt. Generaals Anfossi en Zoili poogden vruchteloos de soldaten aan te zetten hunne korpsen te vervoegen. Eenige havenwerkers die poogden eene revolutionaire belooging te houden werden aangehouden. Engelsche en Franschc troepen zijn inge scheept, zonder met het nieuw gouvernement in aanraking geweest tczijn. In do haven van Fiume liggen thans nog het pantserschip Dantc-Aliqhieri en drie torpedoweerders. De lokalen van het Cro- aatschblad Sussak dat naar men beweert de vrouwen van Fiume beleedigd bad, werden kor en klein geslagen. Eene nationalistische meeting te Rome Uit Rome wordt aan Lr Temps gemeld Eene nationalistische meeting, waaraan een duizendtal personen deelnamen, werd giste ren avond gehouden. Dc redenaars vielen hevig hel gouvernement aan en voornamelijk den kabinetsoverste M. Nitti en M. Gioliiti. Patira, wij zitten hierin eon arsenaal. Een arsenaal herhaalde Halgan, waar zou dat vandaan gekomen zijn Van uw schip kapitein. Hoe hebt gij daaraan gedacht Gij hebt mij verlof gbgeven, aan boord der Espórance alles te nomen wat ik voorde verfraaiing van het St. Laurens- Blokhuis noodig oordeelde eerst heb ik do meubelen gekozen, daarna heb ijc de hol ft dor wapenon medegenomen. Het schip kar oog met goed gevolg tegen een kaper wor stelen en hoe weinig talrijk wij ook zijn, wij zullen ons welen te verdedigen tegen hen die Nompsreille mr Mingo's noemt, anders ge zegd do Hurons van den duivel I Halgan drukte de hand van den jonkman bijna te pletteren. 't Is dus uwe besteraming ons altijd te redden vroeg hij. Ik zal doen wat ik kan, antwoordde Patira. Kom, Mijnheer de markies, kom kapi tein, de kelders zijn vol wapenen, wij heb ben zelf een mortier. De bedienden, door de ongewone bewe ging, die er in het huis heerachle ontsteld, waren intusschen opgestaan en hadden zich haastig in de vestibulo vereenigd. Tanguy trof ze in groolen angst aan, terwijl zo el kander ondervroegen zonder dat zij iets be grepen vau hetgeen or voorviel. Volg mij, zijde Tanguy. Patira, van eene lantaarn voorzien,daalde bet eerste in den keldor af, wiens aanblik Ondanks alle opzoekingen, door parket, gendarmen en policie gedaan, weet men nog steeds niet, wie de ongelukkige vermoorde, langs de baan Luik-Verviers gevonden, is. Daarentegen staat het thans vast, dat het slachtoffer niet getroffen werd op de plaats waar men zijn lijk vond. Het parket van Verviers is opnieuw ter plaats geweest "in gezelsehap der wetsdokters. Uit het onderzoek der longen blijkt, dat het slachtoffer schier op deu slag moet gedood geweest zijn. De verslagene is voorover gevallen, daar hij verscheidene kneuzingen draagt in het gelaat, namelijk rond de oogen en op de kin. Hij heeft zich niet meer kannen roeren, daar de doodende kogel hem in de hersenen ge drongen was, en dus zooniet de dood, dan toch eene oogen blik kei ij ke verlamming moest veroorzaken. Men moet dus wel aannemen, dat de moor denaars hun slachtoffer opgenomen hebben en hem naar de plaats brachten waar men hem vond. Daar hebben zij hem op een dag blad neergezet. Men heeft ook nog niet het minste spoor der daders gevonden en deze zaak blijft met het ondoordringbaarstc geheim omringd. Londen 19 Septemb. Eene ove.igroote hoeveelheid spnngbloffen is ontploft in een werkhuis van Park Royal. Talrijke personen werden gekwetst, verscheidene gebouwen vernield en heel den omtrek werd als door eene aardbeving geschud. De ontploffing had plaats rond 10 ure 's morgends. Twee of drie werklieden waren cr bezig springstoffen welke moesten ver nield worden, te doen ontploft i. Eensklaps had'eene vreeselijke ontploffing plaats, waardoor verscheidene hangaars ver nield werden. Al wat zich in den omtrek be vond werd omgeworpen. De schade is overgroot. In verscheidene honderden huizen werden deuren en vensters uit hunne hengsels gelicht en verbrijzeld. Het juiste aantal gekwetsten is nog niet gekend. TE ANTWERPEN. Vrijdag morgend werd i do 8e wijk eene belangrijke aanhouding gedaan. De gekende akiivisidef Van ExtCrgeuf, TladThet gewaagd zijn schuiloord in Holland te verlaten en eens naar Antwerpen over te komen. De policie was er uan.op dc hoogte geraakt en adjunkt Van Tiegêm, vergezeld van de agenten Mo reels, Luythons en Craning trok op zoek en kon het heerschap in het huis 4 der Solvyns- slraat aanhouden. Hij werd ter beschikking van het gerecht opgesloten onder beschuldiging van aanslag tegen de veiligheid van don Slaat. Hog steeds niets gevonden Een tuoedte radder De opzoekingen worden voortgezet, doch hebben tot biertoe geen uitslag opgeleverd. Niets is ontdekt geworden betreffende de vermisten. Het is nu bepaald zeker dat de genaamde De Wilde, van Hamme, tussehen de verdronkenen is, daar een der geredden, M. Luun ys, van St Nikulaas, is komen be vestigen dat I)e Wilde, dien hij goed kent, nevens hem op de bank zat. Zoo we in bijzonder!.eden zijn getreden over de moedige houding van den jongen Van Roey, mogen we ook wel iets zeggen over de reddingen door Frans De Mol, op de Veemarkt wonende, gedaan. De Mol lag met zijn motorboot aan den linkeroever toen de ramp plaats bad. De lGjarige Van Roey sprong in zijn mo torboot, doch zijn broederziende bovenkomen, kon hij zich niet weerhouden, sprong in het water en hield zijn broeder en vrouw Driessen boven, tot Frans De Mol ze kon vasthaken en zoo werden allen beurtelings in de boot op gepikt. Intusschen kwam de soldaat H. Mertens boven en werd ook gered door De Mol. Ter wijl hij den soldaat bevool het hoofd vast te houden, sprong hij met zijn haak gewapend, A. Laureys, bij, welke nog slechts de toppen van zijne vingeren liet zien en moest hij deze onder water pikken, wat hem gelukte. Het waren vier drenkelingen en de broeder van Van Roey welke hij in zijn motorboot opnam en aan wal gebracht. den kapitein in verrukking bracht. Niets was er verwaarloosd om hem gezond en droog te krijgen en te boletton dat de voch tigheid do w-1 penen zou bederven. Langs de muren stonden geheel® rijen musketten bijlen on sabels glommen in do hoeken, esn opgesteld mortier opende zijne ontzaglijken muil naast een Vc.atje, woike inhoud de kapitein giste. Halgan gaf elke bediende eene bijl en een musket. Do markies bd Halgan wapenden zioti op eene volledige wijze en Patira koos zich wapenen uit, die hem pasten en plaat ste zich naast den kapitein. Gij vertrouw j mij de bewaking van Ilervé toe vroeg hij. Deze zorg is de mijne, zeide NoDpa- reille, terwijl de mannen strijden waken v reu «en. Het vaatje kruit werd door de bedienden naar het binnenplein gebracht, net mortier op den sloep geplaatst on tat aan don rand geladen, waarna do kapitein het aan Patira toevertrouwde. Het vuur kent mij. zeide deze. Ik bob den oven van Jean l'Enciuine zoo dikwij heet gestookt. Twee bedienden werden op het plein bij do zorgvuldige gebarricadeerde deur achter gelaten, vervolgeus begaven Tangy, Halgan en de overige bedienden zich naar de eerste verdieping, die zoowel het boach als den stroom beheerschte bij een aanval kon men de bolegeraais door de vensiers be schieten. Brand in een militair Bevocrradingsmagazijn TE PARIJS. 30,000 centenaars Meel vernietigd. Gisteren morgend rond half acht ure is een geweldige brand uitgebroken in de militaire gebouwen vgn het proviandmagazijn der militairen op de Tokiokaai te Parijs. De vier verdiepen van het magazijn zijn vernietigd. De naburige gebouwen konden beschermd worden door de pompiers die met 16 brandspuiten werkten. Te 9 uur was men den brand meester. Bij den brand werden 30.000 centenaars meel vernietigd. Het on derzoek heeft uitgemaakt dat het vuur ont staan is in de kelders en langs de transmisse- riemen de bovenverdiepen bereikt heeft j EENE GEHEIMZINNIGE UITVINDING In de jaarlijksche vergadering van de Bri tish Association te Bournemouth zijn belang wekkende mededeelingen gedaan over mijnen op zee en de paravanes, de nieuwe toestellen, waarmee de Engelsche vloot eensdeels mijnen opruimde en anderdeels duikbooten vernie tigde. Hoe de inrichting ervan is, kan ook nu nog niet verteld worden. In den oorlog heeft Engeland ruim 300.000 mijnen gelegd, waarvan ongeveer de helft in hel Kanaal en de Noordzee. Robert F. Mac Kay vertelde de geschiede- uis van de paravane, de nieuwe vinding, waarvan het een haartje gescheeld heeft, of de regeeringsbureelen hadden baar terzijde gelegd. Spreker zegde dat de paravane nog altijd een geheimzinnig iets is. De naam is een camouflage en een taalkundige monstraosi teit. Paravane zou eigenlijk beteekenen be scherming tegen weerhanen. Men had voor gesteld om van paraplane tc spreken, maar bij de marine werd het toestel ten slotte P. V. gedoopt en de koopvaardij noemde het otter. Er waren 1G of 20 verschillende typen, die in twee klassen zijn ingedeeld de ontploffende en de beschermende toestellen. De beschermende sneden de ankerkabels door, de ontploffende vernielden duikbooten. Kabels van 8 strengen, elk van 37 draden kon men er meè doorsnijden. Door het gebruik werd een scheepsruimte van 15 millioen p. st. gered. Drie duizend schepen werden met parava nes uitgerust, en een schip had de kabels van 3 miljoen in 15 minuien doorgesneden. Geen enkel schip met een paravane op sleep touw is ook door een mijn gezonken. Het schijnt dat de duikbooten vooreen milliard p. st. schade hebben aangericht. Werd een duikboot vernield, dan bespaarde zulks aldus 5 millioen p. st. schade. Do ontploffende paravanes hebben dus de Engelsche scheepvaart vooreen verdere scha de van 25 millioen p. st. behoad. I eer voor de uitvinding komt toe aan kapitein-ter-zee C. D. Barney, en schout-bij nacht Field heeft de toepassing er van hoofd zakelijk georganiseerd. Lenoir vraagt om met Caiilaux te worden gekonfronteerd. Ziehier nadere bijzonderheden over het uitstellen der terechtstelling van Pierre Le noir. Toen de bevelhebbers Albert en Julien, verslaggevers bij den Parijzer krijgsraad, in gezelschap van bevelhebber Massart, afge vaardigde van den militairen gouverneur van Parijs.de advokaten de Molines enAuvillain, wetsdokter Chocquet en dc Eerw. HeerTitz, almoezenier van het gevang, rond G 1/2 ure aan de cel van Lenoir kwamen, wachtte deze hen gansch gekleed en zegde Mijn vader heeft mij geleerd, de dood niet te vreezen. Ik zal moedig sterven. Ik bemin Frankrijk. Ik heb nooit mijn vader land verraden. Op de vraag van kommandant Julien, of 4 Lcnoir nog verklaringen te doen bad, ant woordde deze, dat hij reeds door bemidde ling zijner advokaten, verklaringen gedaan had omzijn proceS te doen herzien. Hij drong bijzonderlijk aan, op een stuk dat hij op 7 Mei, buiten wete zijner advokaten, aan den krijgsraad had laten geworden. Hij voegde erbij Op het oogenblik van te sterven, houd ik er aan, eens te meer te herhalen, dat ik steeds vruchteloos gevraagd heb, met Caiilaux gekonfronteerd te worden.» Hier legde de ter dood veroordeelde uit, dat er volgens hem samenhang was, tussehen zijne zaak en deze van Caiilaux cn zulks wordt bevestigd, door de bewoordingen zelf waarin de akte van in beschuldigingstelling van Caiilaux is opgesteld. M. de IVJolerie vroeg daarop, dat de ver klaring van Lenoir onmiddelijk zou medege deeld worden aan M. Ignace, onderstaals- sekretaris der militaire justicie. Kommandant Julien stemde erin toe, deze mededeeling te doen en begaf zich dadelijk naar de militaire justicie. Twee uren later waren de twee officieren terug, dragers van liet bevel de strafuitvoe ring te verdagen. Nog steeds zeer kalm, herhaalde Pierre Lenoir nogmaals zijne eerste verklaring. Hij zegde namelijk Voor God en voor de menschen zweer ik, dat ik nooit de misdaad yan verraad heb begaan. Ik ben geen verrader. M. Igr.ace begaf zich daarop naar het mi nisterie van justicie, alwaar hij een lang on derhoud had met den zegelbewaarder. Deze heeft dan onmiddelijk de kommissie der her ziening bijeengeroepen, welke zal te beslissen hebben, of de verklaringen van Lenoir een nieuw feit daarstcllen, dat zou toelaten het onderzoek te hernemen. Om 9 1/2 ure kwam het bevel de terecht stelling te verdagen, in den polygoon van Vincennes aan en de troepen konden naar hunne kazerne terugkeerem. Het oordeel der Parijzer bladen Parijs 19 Sept.Nopenns het geval Lenoir schrijft het blad Bonsoir dat tijdens het onder houd in de cel Lenoir twee namen genoemd werden, namelijk deze van een kamerlid, be trokken in He zaak Judet, en deze van senator Charles Humbert, vrijgesproken in het proces Lenoir. Het blad voegt er nog bij dat men zich geheel in 't kort aan een ophefmakende gebeurtenis mag verwachten. Parijs, 20 Sept. Le Petit Pansiende gevolgen der verklaringen van Pierre Lenoir jesprekende zegt, dat het zeer waarschijnlijk is, dat Lenoir met Caiilaux zal gekonfronteerd worden. Volgens dat blad is dc toestand thans als volgt Het genadeverzoek is verworpen. Indien de herzieningskommissie van oordeel is dat er moet rekening gehouden worden van de ver klaringen van Lenoir, dan zal zij een memo- rium opstellen dat aan den prokureur-gene- De hemel was al rooder om rooder ge worden, zijn vreeBelijk heldere verlichting verdubbelde nog de duisternissen der om liggende bosschen. Maar toch hadden de vlammen reeds bare hoogste hevigheid be- roikt zij stegen reeds uiet meer ton liemel op. Het Groote Blokhois was in elkaar ge stort, op de plaats waar het zich eertijd •erhief, zag men uiels meer dan een hoop smeulende puinhoopen. Wanneer de Indianen dezen nacht hun werk voltooien, zullen zij ons huis ook aan vallen, zeide Nonpareille. En anders...? Zullen ze in debosschen slapen. Om den volgenden nacht terug te komen. Waarschijnlijk... er is buit mode te nemen... or zijn hoofden te scalpeeren. Jean Canada bewoont dit lapd sinds lang, ik begrijp deze plotselinge ontketening van don haat niet. Jean Canada is te zeer bevriend der Franschen, de Hurons zijn betaald. Vader, zeide Tangue tot Ilalgan, wan neer wij aan het gevaar dat ons dreigt, ont snappen, verlaten wij morgen deze woning om ons te Montréal te vestigen. Op dit oogenblik drong een scherpe,woeste kreet tot hunne ooren door. De Ilurons l riep Nonpareille, ik her ken hen, het is dezelfde kreet, dien ik in den nacht hoorde, loeu zij mijue moeder dood den. Hervé Hervé l zuohtte Tanguy. A Dat de blanke niets vreoze, zeide Non pareille, ik blijf borg voor hen. De kleine Indiaanaohe begaf zich naar hsti kind. Zij mat de kamer met haar blik, knoopte een lauge sjerp om haar middel, stak er een mes in, sloot de blinden en ging toen weder de wilden bespieden. Deze blo ven onzichtbaar. Zonder twijfel herstelden «ij hunne slagorde en hielden raad over de beate mannier om in bet huis binnen te dringeu. Het eerste gedeelte van hun vloekwaardig werk was gemakkelijker te vervullen dan het tweede zou zijn. Do Hurons hadden het kevel ontvangen het Groote Blokhuis te vernietigeD, melden, uitdrukkelijken last geene gevangenen te maken. Deze voorwaarde kwam hen uiterst lastig voor. Zonder twijfel bunkert de wilde naar brandewijn, dekens en halssnoeren,dooh, hij echter niet minder aan,tgevangenen naar, zijn dorp te slepen en zioh daar ia hunne, folteringen te verlustigen. De opgelegde slrooptoohl| werd een fcaar- lingenw<-rk, dat zij als hunner onwaardig beschouwden. Ook hadden zij nauwelijks de, overeenkomst, die|uit het brein Jeffs waij ontsprongen, aanvaard, of zij namen voor een schitterende en snelle wraak te nemea. De uitgezondene trokken het St. Laurens-, blokhuis onaangevochten voorbij, want dit] was hun niet aangewezen. Zijne bewoners hadden er zich nog te kort gevestigd om bij de meesters van Canada argwaan op te wekken. (Vervolgt).

De Volksstem | 1919 | | pagina 1