Ghiaeeschs bandieten in Vlaanderen Kardinaal Maicier te New-York tarklioUeu op oorlogsdode Het incident van Finme nuKimer JEAH GAMADA Eene ramp in lie Golf van Mexiko Zeereuzen XXV» JAARGANG 220 Dinsdag 23 September Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22Aalst. Telephoon 114 3Z> JSl. CS- 'JE& 'JLs -A. 33 5 CENTIEMEN Drukkor-UitgeverJ. Van Nuffel-De Gendt Voor d» publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, rich te vonden tot het Agentschap Hayas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. Een belangrijk artikel van den «Times» In een hoofdartikel zegt de Times gelukkig te zijn le vernemen dat, volgens eene inlich ting uit Brussel, een nieuwe geest de onder handelingen niet Holland bezielt. Het blad betreurt den annexionislischen veldtocht, die in een deel der Belgische pers wordt gevoerd en de bedrijvigheid van het Comiteit van Nationale Politiek. Het voegt er bij dat, van Belgisch stand punt, dc zaak zeer ingewikkeld is en dat er niets te winnen valt bij de onwetendheid over de feiten, zooals ze thans bestaan. Dc Times besluit met te zeggen, dat de terugkeer tot vriendschappelijke onderhan delingen een of ander militaire overeenkomst tussclicn beide landen zal tot stand .brengen. Hel Enyelsch oordeel over de onderhan delingen. Ziedaar nagenoeg het artikel van den Ti mes. Het doet ons genoegen, de inlichtingen te gelooven, die ons van de week uit Brussel hebben bereikt, dat er een nieuwe geest is gekomen over de handelingen, die in Parijs worden gevoerd over de herziening van de verdragen van 1839. Do oorzaken van 't verscherpt conflict. De Times bespreekt dan dc verscher ping van hot conflict door de openbaarma king van de geheime nota. Dc Times stelt die nota als volkomen onschuldig voor en beschrijft de publicatie daarvan en het ge bruik, dat er van gemaakt is>ls een te eenen- male verwerpelijk incident. liet blad betoogt dan verder: «Een tweede storend element is de annexionistische campagne geweest, die door een zeker deel van de Belgische pers is gevoerd. Ook de bedrijvigheid van het Comité de politique nationale heelt geen verzachtende uitwer king teweeggebracht. Van dit comité zegt de Times dat het door zijn plakkaten ijdele hoop heeft gewekt. België's goed recht. België is door dc mogcViheden, die in het. verleden zijn grenzen hebben vastgesteld, mot weinig' genoeg consideratie behandelt maar in don loop van 80 jaar zijn de toestan den gewijzigd, en er valt niets te winnen door liet negeoren van dc nuchtere feilen van thans. De Belgische regeering heeft verstandig gedaan dóór te berusten in de Parijsche be slissing van 4 Juni. De Schelde, liet Kanaal van Terneuzen, dc verdediging van de ooste lijke grens en de verbindingen met den Rijn zijn de dingen die er in werkelijkheid op aan komen. Hel huidige standpunt le Parijs schijnt te zijn, dat de technische raadgevers van de beide landen (Nederland en België) hun best doen om lot overeenstemming te komen over de ckonomische kwesties, waarover zij rapport /zullen uitbrengen aan de commissie van XIV. Ik; militaire kwesties worden door de com missie zelt nagegaan. De Scheldekwestre, een wezenlijke grief. Wat de Schelde aangaat, het is een van de grieven in België, dat Nederland in vre destijd macht bezit om door zijn mede werking le weigeren alle verbeteringen in de waterwegen te beletten. Het moge waar zijn, dat, naar de Nederlanders beweren, Nederland zoo'n veto nooit beeft uitgesproken en dat de vertragingen, die er soms in de tenuitvoerlegging der Belgische voorstellen zijn geweest, door omstandigheden waren teweeggebracht, maar de grief blijft. Ten slotte echter, schijnt er reden te be- Vei vol ff van Palira en De schat der Abdij door Raoül De Navery (183® VERVOLG.) Maar, zoo de Hurons de woning van den barkjes niet mochten deren, zij begrepen fcpoedig dat zij er eerlang eene vergoeding (.onden gaan zoeken voor hetgeen zij in het Groote Blokhuis niet vonden. De eigenaars van het St. Laurens-blokhuis moesten rijker Jijn dan Jean Canada. De buit zou er ontzag lijk groot wezen, en behalve de afgerukte haarbossen, zouden ze nog gevangenen naar Lunne dorpen medevoeren en ze aan de man- pen van hunne stammen ten schouwspel doen ftrekken. Ten einde meer tijd te hebben om hun werk van plundering en bloed te voltrekken, Gesloten de Hurons met het Groote Blokhuis Joo spoedig mogelijk in het gereede te komen. £ij konden in een gevecht kostelijke uren Verspillen, manschappen verliezen en den borgend zien aanbreken alvorens zich van de fewoners van het nieuwe blokhuis meester yemaakt te hebben. Don dood voor Jean Ca- l ui.i en de zijnen, ziedaar alles wat de En- lelschman vroeg. De vijftig hurons, met de iitvuering belast, legden tegen de palissaden ïen stapels hout aan, op tien verschillende punten, en staken er den brand in. Weldra »"gon de vlam hei houtwerk te likken, cfai fnder de werking van liet vuur knetterde en inapte. Een groep wilden vormden een levenden pi'kel achter dezen oven. staan voor de hoop, dal die grief zal worden weggenomen, wellicht door een verbeterden vorm van gemeenschappelijk beheer; op zoo'n wijze, dat terwijl de belangen van beide par tijen zullen zijn gewaarborgd, aan Antwerpen een onbelemmerde ontwikkeling zal verzeke ren. Ook de regeling van het vraagstuk der positie van de Schelde in oorlogstijd kan niet lang meer worden uitgesteld. Dat is een vraag stuk, waarbij de belangen van Engeland bij zonder betrokken zijn. Be verdediging van Limburg een inter nationaal belang. Een ander vraagstuk van internationaal belang is de verdediging van Limburg. De Belgen beweren en op dit punt hebben zij den steun van den ermnenten Nederlander Raemakers dat het eenige raiddel om hun oostelijke grens te beveiligen, een militaire overeenkomst met Nederland is. De Nederlanders zijn daar tot nu toe tegen geweest. In de eerste plaats zien zij niet in, waarom zij bepaalde militaire verplichtingen zouden op zich nemen ton gunste van Belgie en in de tweede plaats zouden zij elke schen ding van hun grondgebied als een casus belli beschouwen. Met het oog op de erkende onverdedig baarheid van Limburg door Nederland, en, in herinnering nemend het gebruik, dat Duit- schers bij hun terugtocht gemaakt hebben van Nederlandse!) gebied valt bet niet te ver wonderen, dat Belgie niet bereid is, laatstge noemde verklaringen als een \oldoende waar borg te beschouwen. Een vergelijk verwacht Indien Nederland in verloop van tijd lid werd van den volkenbond zouden dc omstandigheden gewijzigd worden, maar in den lusschen tijd is de hoop niet buitenge sloten, dat de hernieuwde vriendschappelijk heid van de ónderhandelingen zal kunnen leiden tol een militair vergelijk van den een of anderen aard tusschen de heide landen, even goed als het waarschijnlijk is, dat de onderhandelingen zullen leiden tot een verge lijk betreffende de douanerechten en de kana len in Limburg Een landbouwer vermoord te Wytschaete De 50jarige Vandenabcele Cyrille, die te midden der wildernis te Wytschaete, een tent had gesteld, en daar alleen woonde, werd door een gebuur vermoord gevonden in zijn moestuin. Nevens hem lagen wat uitge rukte groenten en zijn hovenierspade waar mede hij doodgeslagen was. In de nabijheid ligt een Chineesch kamp en iedereen kent de voorliefde dezer gasten voor al wat fruit en groenten is. Waarschijnlijk zal Vandenabcele de dieven verrast hebben, ze hebben willen verjagen, waarop ze hem le lijve zijn gegaan en hem vermoord hebben. Uit La Havana wordt gemeld, dat er thans weinig twijfel overblijft, dat het Spaansche passagierschip Valbanera wel degelijk met man on muis vergaan is in de golf van Mexiko. Duikers zouden te Kay-West de romp van een schip ontdekt hebben dat naar alle waar schijnlijkheid de Valbanera is. Er wordt echter bijgevoegd dat de naam van het schip onleesbaar is, zoodat er twijfel nopens de echtheid bestaat. Van de bemanning uit Cadix afkomstig, werd geen spoor ontdekt. Het schip werd in 1906 gebouwd en meet 5099 ton. Met de lans in de vuist, want het musket kon in dit nachtelijk uur geene diensten be wijzen, wachtten zij totdat de vlammen den schrik onder de bewoners van het Groote Blokhuis zou verspreid hebben, Eene felle hitte, eene onuitstaanbare stiklucht verraste dezen op het onverwachtst. In een oogwenk waren Toyo, Tombou en de Zwarte Bison op de Been. De twee eerst genoemde slaakten kreten van angst en kus ten de amuletten aan hun hals de Indiaan beschouwde het woedend spel der vlammen en stelde zich de vraag, hoe het mogelijk zou zijn, aan het gevaar te ontsnappen. Zoo lang de Hurons veronderstelden, dat de be woners van het omsingelde huis het gevaar niet kenden, hielden zij zich stil maar, toen de ontstelde hoofden aan de vensters ver schenen en er angstkreten uit de bedreigde woning opstegen, stieten zij een gebrul van vreugde uit. De bediende van Jean Canada waren in een kring van vlammen ingesloten. De wil den grepen de brandende stukken balken en slingerden ze met eene vreeselijke behendig heid op hel houten dak van het blokhuis. Deze geduchte projectielen kruisten elkander van alle zijden, en de bewoners verloren alle hoop om zich tegen de duivels te verdedigen, betaaldfen uitgezonden om hen te vermoor den Toyo en Tombou, na als kinderen ge schreit! te hebben, richtten zich schielijk op loen zij Zwarte Bison voor zich zagen, die bun op spottenden toon zeide De kinderen der Ivoorkust zijn geene mannen maar vrouwen. Het roode vleesch der Hurons bloedt onder liet mes en het is Op het banket door de notabelen van New York in het Waldorf Astoria Hotel, Donderdag avond aan Kardinaal Mender aangeboden, sprak de Belgische prelaat met ontroerde stem den hertelijken dank uit der BeLen voor al wat Amerika voor hun land gedaan beeft. M. Rodman Wanamaker stond recht en bood den kardinaal de Amerikaansche vlag aan, zeggendeIn den naam van onze medeburgers, omhul ik u met het duurbaar ste wat wij bezitten. Deze vlag vertegenwoor digt ons land, het alles wat wij bezitten. Edele man Gods, ik bid dat deze sterren u en al de uwen mogen beschijnen. Een onbeschrijfelijke ovatie brak los en de kardinaal was het voorwerp eener ongeziene en ongehoorde betooging van de diepst ont roerende hulde. Toen nam hij weer liet woord en sprak uitvoerig ovei de gruwelen doordeDuitschers in België bedreven. Hij voegde erbij, dat bij eerst z.oo uitvoerig met had willen zijn, maar lat hij hel deed, meegevoerd als hij was dooi de sympathie zijner toehoorders. üe kardinaal scheen in 't bijzonder gevleid met zijn aanstelling tot eereburger van New York. Alle kringen van welke opinie ook, waren bij de officieele hulde aan den kardinaal vertegenwoordigd. Zelfs de piotesiantsHic bisschop van New York, (huiles S. Buch, pas den dag le voren als dusdanig aange steld. had ei aan gehouden aanwezig te zijn. Hoe zeer de 2 milhoen katholieken die New- York telt, mei deze hulde opgezet waren, hoeft niet gezegd. Dc kardinaal heeft Donderdag het capitool te Albany bezocht. In de Vereenigde Staten zijn de plannen ontworpen tot het bouwen van twee zeevaart- reuzen. Beide 1000 voet lange, petroleum stokende lijners zullen 30 zeemijlen per uur maken, 35 voet diepgaan en de Atlantische reis afleggen in vier dagen tijds. Zij zijn elk berekend op 1000 eerste klas, 800 tweede klas en 1200 derde klas reizigers. Het aantal officieren en verdere schepelingen zal ongeveer duizend beloopen. Hun tiental dekken zullen in plaats van namen, nummers dragen en onder meer bevattend, behalve ailo huidig gerief voor passagiers, zwemkommen, oranjeries, Turk- sche baden, bankinnchtingen, warenhuis, draadloos nieuwsbladen, sportterreinen, aquaria, enz. In de petroleumreservoirs van elk schip is genoeg ruimte om 7U00 mijlen ver de vaan te kunnen voortzetten. Het kan dus heen en weer varen zonder petroleum in te doen. Ter vergelijking met nu bestaande schepen diene, dat do Vaterland der Hamburg- Americalijn, door de ver. Stalen Leviathan gedoopt, alle andere overtreft met haar lengte van 950 voet. Haar, in 1914 op stapel gezette Bismarck» in menig opzicht een zusterschip van de «Vaterland» was zelfs op 953 voet berekend. Eene woning gsplundci'd ■to Scliaartoeelc Gisteren avond kwam Mevr. G.., rentenier- ster, wonende Rogierlaan, te Schaarbeek, na een lang verblijf in Frankrijk, te huis. Zij stelde vast dat eene ongemeene verwar ring in bare woning heerschte en spoedig kon zij zich overtuigen, dat dieven haar een be zpek gebracht hadden. De schurken hadden alle plaatsen doorzocht, alle meubelen waren mogelijk hen te scalpeeren... YVat zou de Meester zeggen, wanneer hij vernam dat de Zwarte Kinderen geweend hebben zonder te strijden De" arme negers zijn verloren zeide Toyo, dat is maar al te zeker. Niets is zeker dan dat gij laf zijt. Waarom tracht gij niet op do eene of andere manier u te redden Tombou schudde ongeloovig het hoofd, doch zeide ovenwei Zeg gij ons wat wij moeten doen. Mijne zwarte broeders zullen elk eene van deze ijzeren staven nemen en er zich a!s eene knots van bedienen zij zullen elkander niet verlaten en gelijktijdig slaan zonder stil te staan, loopen ze door het vunren recht toe recht aan naar de rivier.,. Er staan bie zen langs den oever en mijne zwarte broeders kunnen zwemmen. De twee negers begrepen de redeneering van den roodhuid. Het was niet onmogelijk dat de ongelukkigen in hunne poging schip breuk leden, maar zij zouden ten minste al les beproefd hebben om hun leven te verde digen. Zwarte Bison wekte den moed der bedien den op en trachtte hen te overtuigen, dat zij zich door de vlammen een doortocht konden banen, en de lans van een roodhuid in ieder geval minder geducht was dan de vlam men Wat hem betrof, hij trachtte zich aan alle blikken te onttrekken en volgde met een angstig oog de velschillende drama's, die zich rondom hem ontvouwden. Twee Canadeezen, met lange messen ge- opengebroken en al wat maar eenige waarde had medegenomen. De schoonste meubelen, het zilverwerk, schilderijen en kunstvoorwerpen, bronswerk, zelfs de behangsels en de tapijten waren ver dwenen. De waarde van het gestolene is zeer aan zienlijk. De beschrijving der verdwenen voor werpen is in alle richtingen rondgestuurd ge worden, ZiehiéSKöe schikkingen die genomen zijn om zoo spoedig mogelijk te voorzien in de herstelling der oorlogschade. Voorschotten moeien gedaan worden aan de fjeleisderde bevolking deze kunnen ver leend worden, hetzij langs bestuurlijken weg, hetzij langs den rechterlijken weg, na vonnis uitgesproken door de Rechtbank voor Oor logschade. De voorschotten langs bestuurlijken weg worden geregeld als volgt le Er kan een voorschot van minder dan 40,000 frank verleend worden, na advies van den Staaiskommissaris en van de Commissie der Voorschotten, ingesteld bij het Ministerie van Ekonomische Zaken deze voorschotten itebben voornamelijk ten doel de eigenaars dieniet erg geteisterd geworden zijn, in de mogelijkheid te stellen hun onroerende goe deren weder in slaat le brengen, alsmede aan diegene die al hun meubelen verloren hebben de gelegenheid te geven om zich Iiolvolstrekt noodzakelijke voor den opbouw hunner haard stede aan te schaffen. Deze voorschotten kunnen zeer vlug toege staan worden, want de Commissie der voor schollen neemt een beslissing acht dagen nadat de aanvraag op het Ministerie is toegc- omen; de Minister beslist zoodra ze hem haar advies heeft voorgelegd -en de uitbeta ling geschiedt per postclieck, rechtstreeks aan den belanghebbende, binnen v'jf dagen na de beslissing. Meer dan twee millioen iscr p die wijze in kleine voorschotten uitbetaald. 2°) Voorschotten zijn voorzien op de oneischingsbons. Voor eiken opeisehingsbon Ier vijandelijke overheden, kan er 70 v/0 dei- waarde van 4914 voorgeschoten worden. De aanvraag moet onderworpen worden aan den taaiskommissaris en ingeval de bons do waarde niet vermelden, moet hun waarde bepaald worden door een beroepsvereeniging welke aangenomen is door bet Departement Er wordt den belanghebbenden een titel overhandigd welken zij kunnen te gelde maken bij de Nationale Maatschappij voor Krediet aan de Nijverheid. Op deze wij-ze werd er reeds meer dan 30 millioen voorge schoten. 3.) Op verschillende piaatsen van het land worden samenwerkende vennootschappen voor geteislerden opgericht volgens door het Departement opgemaakte modelstatuten. Ze zijn vereenigd in een centrale samenwerkende vennootschap onder voorzitterschap van den heer staatsminister Levie, en waarvan de zetel estigd is, 40, Boomkweekerijstraat, Brussel. Door de Centrale SamenwerkendcVennoot- schap kunnen voorschotten van 70 0/o waar van 1914 verleend worden aan al de teisterden die hetaanvragun en voor welke voorschotten een gunstig advies van den Staaiskommissaris is uitgebracht. Deze voor schotten worden uitbetaald op voorwaarde dat ze gebruikt worden. Naast deze verschillende voorschotten voor ziet de wet een stelsel van voorloopige voor schotten, verleend door de Rechtbank van Oorlogsschade. Geen enkele beperking is voor dergelijke voorschotten gesteld; de beslissing der Rechtbank is voldoende. Nadeelige vergetelheid Mev.Sabeditsch, tooneelkunstenares, kwam Zaterdag avond in de Noordstatie te Brussel aan en deed zich in taxi naar hare woning voeren. Daar aangekomen, {betaalde zij den chauffeur, doch liet in het rijtuig hare tesch, eene belangrijke geldsem en kostbare juweé- len inhoudende, liggen. Pas was de taxi weg of Mev. Sabeditsch stelde vast datzij hare tesch miste. Zij keerde onmiddelijk naar de Noordstalie terug en vond er den chauffeur welke haar naar liare woning gevoerd had. De chauffeur beweerde echter dat hij niets in zijn rijtuig gevonden had en dat hij twee personen naar de Wielemans-Cueppenslaan gevoerd had. De policie werd verwittigd en opende een onderzoek. Een slimme Neger Eenige dagen geleden stapte een neger af in een hotel der Van der Haegenstraat te Brussel, Ilii verklaarde zich Leopold Marcel- ly te noemen, akrobaat van beroep ie zijn e« een prachtige verbintenis te hebben in een mnsic-hall der stad. Hij vroeg om zijne ont bijten in hel hotel te nemen, zeggende dat hij 's Zaterdags zon betalen, zooals de cirkus- knnslenaars gowoonlïjk deen. Zijne vraag werd ingewilligd. De neger had voor twee en dronk minstens voor zes, liefst ouden wijn. Zaterdag middag bood de hotelhouder hem de nota aan, welke tot de bagatel van zes honderd frank beliep... Bono Bezeff riep de neger dezen avond hebt Gij uw geld. De neger ging in den namiddag uit, doch keerde niet meer terug. Zondag begaf de hotelhouder zich naar den music-hall en vernam er dat de neger nooit eene verbintenis gehad had. Eene klacht i» tegen den bedrieger neergelegd. d'Anr.unzio besloten te strijden iet het uiterste. d'Annunzio heeft zijn spijt uitgedrukt, de geallieerden bij hun vertrek uit Fiume de rnilitairë eer niet te hebben kunnen bewijzen. Hij zegde verder, dat zijn taak tot nu toe emakkelijk geweest was, maar hij maakt zich geen illusies over hetgeen volgen zal. (lij hoopt no.; wel, dal de troepen van gene- aal de Robilant geen vijandige daden tegen hem en de zijnen zullen bedrijven. lk zal lol bet einde volhouden, ik ben hier gekomen om te sterven, heeft hij gezegd. De Giornule d'Italia verneemt, dat d'An nunzio ieverig bezig is zijn commando en zijn troepen te organiseeren. Talrijke partijgan gers komen van alle kanten aan, maar alleen legenen die tot alles bereid zijn worden aangenomen. Prins Aimano, de oudste zoon van den hertog d'Aoste, schijnt zich te Fiume te be vinden. De Parijzer Matin zegt dat het voorval tr Fiume bewijst, dat de stad wel werkelijk ltaliaansch is. Italiës beheer zou er geen vreemd beheer zijn, zooals M. Wilson op 23 April 4919 nog beweerde. Er is sprake van aan d' Annunzio een ultimatum ie zenden dat hij binnen 24 uren de stad zal moeten verlaten De bevolking te Fiume zit zonder vleesch. D' Annunzio 'heeft al de levensmiddelen opgeëscht. Eene plakkaat in de stad beveelt aan de Croaten, Magyaren en Duitschers de stad lu verlaten. Verschillende notabelen van Fiume vluch- wapend, wierpen zich midden in de vlam men, en verschenen heelhuids aan de buiten zijde, waar zij echter plotselings 8 Indianen voor zich zagen, die met gevelde lans hen afwachtten. De beide Canadeezen grepen de lansen der Hurons vasten trachtte ze te bre ken doch de wilden trokken de lansen mcl geweld terug en heten ze toen plotseling schieten, met het gevolg dat de beide onge lukkigen hel evenwicht verloren en achter over in de gloeiende vuurzee tuimelden, waar twee goed gemikte lansworpen hen in het volgende oogenblik aan den grond vastnagel den. De negers waren intusschen ook met hunne poging ter redding begonnen. Dank aan hunne donkere huidskleur konden zij onop gemerkt langs den grond voortkruipen toen zij zich weder oprichtten, zagen zij zich door drie Mingo's bedreigd. Maar de ijzeren staven waren zwaar, en de liefde voor het leven verdubbelde hun kracht. Zij deden een vreeselijken zwaai met hun moordend wapentuig en waren met een reusachtigen sprong aan de buitenzijde van den vuurkring. Zwarte Bison bevond zich achter hen. Zijn kostuum zoowel als zijn op de wijze der wilden gekapte haren bedrogen de Hurons en deden hen gelooven dat de indiaan, die de negers op de hielen zat, tot tot hun groep behoorde. Doch, overtuigd, dat één krijger met voldoende was om de twee zwarten te dooden of terug te voeren begonnen drie Hurons hen mede na te zetten Loop Loop maar altijd, riep zwarte Bison de vluchtelingen toe, terwijl hij steeds j volgde zonder ze in te halen. De zwarten wonnen terrein, maar de Hu rons waren als bekwame loopers vermaard en waren den Zwarten Bison spoedig tot op een kleinen afstand genaderd. Deze keerde zich eensklaps om met een slag van zijne torna - hawsk kloofde hij het hoofd van den eersten Indiaan en kapte den arm van den tweeden af, toen deze op het punt stond hem bij de haren te grijpen. De Mingo's zagen te laat in dat zij met geen stamgenoot doch met een vijand te doen had den. Op hun gehuil kwamen echter andere Hurons toeschieten Zwarte Bison had in tusschen weder rechtsomkeer gemaakt, c moedigde de negers lot snellere vlucht aan. De laatst overgeblevene der drie Mingo's trut Zwarten Buffel aan den schouder hij had echter weinig tijd om zich over dit succes to verheugen, want hij beet in het zand op het oogenblik, dat de Hurons de twee negers inhaalden. Dezen meenden reeds dat zij ge red waren. De zoom van den stroom was nabij, zij hadden reeds den voet in het ric; gezet, toen de lansen der vervolgers hen in de zijde trof. Zij hadden den tijd niet, rich oj. hunne slachtofters te werpen, want een sla; van de bijl van Zwarten Bison strekte tu voorste neder, terwijl de Indiaan zelf, waar schijnlijk door êe heftige beweging zijne i armen bij den toegebrachien stag mcaegc sleept, het evenwicht verloor en in hun mid den rolde. Op dit oogenblik stond het Groote Blok huis irt lichterlaaie vlammen en de angstkre ten der gekwetste bedienden vermengde rich met het vreugdegehuil der Mingo's. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1919 | | pagina 1