De strijd tegen hei duur leven Op zoek naar een benscht Dnits&ii spioos Het incident van Fiume De aUften in den Brusselschen omtrek Eene dievenbende geknipt. JEU Oli^Ol Wegtrekklng der Dultsche troepen ln de Baltlsciis Staten Bericht aan de Oorlogs-lnvalïedsn Een nsstii zaskjs 9e opdracht van het Mi- lsterle van Bevoorrading De geheimzinnige drenkelinge DE RAMP OP'DE SCHELDE JAARGANG NUMMER Woensdag 24 September ESÏ3 ÏJureelen: Kerkstraat, 9 on 22, Aalst. Telephoon 114 5 CENTEiV'i E.N Drukker-Uitgever: J. Van Ndffel-Pe Gendt. Voor de publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wonden tot het Agentschap Havab, 8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de Ia Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. Belangrijk bericht aan alle Handelaars cn Winkeliers. Korte Inhoud van de wet van 31 Maart 1919 Art. 1. Alle handelaars zijn verplicht boeken te houden, die toelaten te allen tijde, de herkomst van de koopwaren, de inkoop- en verkoopprijzen vast tc stellen. Art. 2. In alle lokalen dienende tot den verkoop, moeten de hoogste prijzen uitgehan gen worden op een zichtbare wijze aan de uilstallingen of aan den ingang van het lo kaal, alsook binnen de lokalen. Dit is ook verplichtend voor rondreizende handelaars cn marktkramers. Art. 3. Alle handelaar is verplicht te verknopen aan den verbruiker, de koopwaren die zich in al zijn lokalen bevinded. Art. 4.— Het is streng verboden woeker prijzen te vragen. Art. 5. De agenten der bevoegde over heid hebben het recht, ten allen tijde binnen te gaan inde lokalen waarde waren gemaakt, geborgen of verkocht worden, om er den inbreuken vast te stellen. Zij hebben het recht al de boeken, papieren en andere stuk ken, in verband met hun handel te doen vcrlooncn. Art. 6. De overtredingen zullen gestraft worden met ecné gevang zitting- van 8 dagen tot 3 maand en eene boet van 26 tot 300 fr. De rechtbank mag het vonnis doon uitpluk ken cn de in beslag genomen koopwaren verbeurd verklaren, zooals voorzien bij art. 5 der wet van 5 November 1918. De agenten der bevoegde overheid mogen de koopwaren der overtreders in beslagnemen. De handelaars worden gewaarschuwd 1° dal de hoogste prijzen, welke aangeno men zijn door de regeering, niet mogen verhoogd worden; 2° dat de policie eerstdaags zal overgaan tot het vaststellen der overtredingen en dat geen enkele reden van onwetendheid of ver ontschuldiging zal aangenomen worden. 3° dat de overtreders ongenadig zullen ver volgd worden in het belang van het openbaar welzijn. Sedert eenigen lijd werden talrijke dief stallen in verscheidene huizen en winkels van Brussel-Schaarbeek enz., waargenomen. Politieofficier Dumoulin, van het kommissa- riaat der Thicfi'rystraat, in zijn opsporingen bijgestaan door den heer Arnoldy, opzichter der rcchlspolicie, is er in gelukt de hand op dc dievenbende te leggen. Een der schuldigen Vder Grondwetstraat, werd aangehouden in een verkoopzaal van den Anlwerpschen Steenweg, terwijl hij er gerobberde voorwer pen te koop aanbood. Een handlanger, Ar thur D..., uit Etterbeek, ging aanstonds de vrouw van V..., waarschuwen en te samen gingen zij nog gerobberde voorwerpen in zekerheid brengen, toen zij ook aangehouden werden. D..., kon nochtans ontsnappen, maar niet voor lang. Bij hem 't huis vond men voor meer dan 1000 frs. gestolen voor werpen. Eindelijk hield policieagenl De ïlerdt een zekere Jules D..., der Aarschotsehestraat aan, die deel uitmaakte van de bende, welke den schoenwinkel der echt^enooten Hainaut, in de Brabantstraat, leegplunderde. Mej. llainaul, die de dieven betrapte, herkende hem stellig, als zijnde de kerel die haar een geweldigen vuistslag had toegebracht voor aleer dc vlucht te nemen. Het viertal is naar hel gevang van Vorst overgebracht. Vei coly van Palira en De schat dei* Abdij door Raoul De Na vei;* - (184® vervolg.) XI. GEVANGEN. Toon hel werk der verwoesting was afge loopen, aioegen do Indianen den weg naar liet St. Laurens-ölokhuis in. Zij geloofden Bleilig er do bewoners in slaap te vindon en te verrassen. Getrouw aan hunne gewoon ten, marcheerde de IIuroDS in eene lange rij on irachllen, zoover het licht der maan zulks toeliet hun aantal te verbergen, met in het voetspoor van hunne voorgangers te treden Op de onheilspellende kreten, bij den brand van den liet Groote Blokhuis aangeheven was eene diepe stilte gevolgd. Zij gingen zonder gedruisoh voort, on geleken in de verte op eene monsterachtige slang, die zich langs den oevor van den St. Laureua ont rolde. Met het musket in de handen, wachtten Halgan, Tanguy, Patira en de bedienden hen achter de vensters der eerste verdiepinj af. Toen de Indianen aan dan voet van de palissaden gekomen waren, liepen zij er voorzichtig om heen, telden de poorten eif raadpleegdon fluisterend met elkander va er te doen stond. Daar er'bait te behalen was en hoofdon te SoMpeeren vielen, konden zij hun eerste middel hier niet aanwenden. De beklimming was uiterst moeilijk niet allen waren de In zijne laatste zitting hield de opperste raad zich bijna uitsluitend bezig met het vraagstuk van ontruiming der Ballische Sta ten, waarover onlangs eene nieuwe nota aan Duitschland is gezonden. Maarschalk Foch en zijn stafoverste generaal Weygaud, woonden de vergaderfng bij. Volgens inlichtingen verstrekt door den Britschen generaal Gough, die daarginds met eene opdracht is geweest, telt het Duitscbe leger onder generaal von der Goltz, tusschen de Njemen en de Dwiua nog 70 tot 80,000 man. Veel dezer soldaten zijn weliswaar als Russen, Lithaucrs of Lethlanders gekleed, doch het zijn wel degelijk Duitschers, op Duitscke militaire wijze ingericht, en het is valsch, zooals de Duitscbe regeering tegen over de geallieerden poogt te doen, deze troepen als tuchtlooze soldatenbenden voor te stellen. Door het behoud in het Oosten van deze sterke militaire reserve, waaruit alle politieke verdeeldheid streng gebannen is, poogt Duitschland zijn verbinding met Rusland in stand te houden, wat anders door het ontstaan van een zelfstandig Polen onmogelijk was geworden. De Opperste Raad zoekt thans naar een middel om de kleine Ballische Staten aan den Duitschen invloed te onttrekken. Doch de Duitscbe troepen, hoewel ze er niet graag gezien worden, behoeden althans deze ge westen van het Bolsjswism. Men is benieuwd welk gevolg Duitschland geven zal aan de aanmaning om deze troepen terug te trekken. LONDEN, 22 September. De geheime Engelsche en Amerikaansche policie zijn thans ieverig op zoek achter zekeren Fritz J. Duquesne, beticht van voorberaamden moord en brandstichting. De overheden hebben alle redenen om te denken, dat het een der stoutmoedigste Duit scbe spioenen is, op wiens rekening verschei dene helsche misdaden cn aanslagen mogen gezet worden. Zijne uitlevering wordt tloor het Engelsche gouvernement gevraagd, onder betichting van moord en alle maatregelen zijn genomen voor zijne uitlevering, om 't even waar men den kerel zou te pakken krijgen. Zijne misdadon. Uit inlichtingen door den Engelschen ge heimen dienst ingewonnen, blijkt, dat Du quesne gedurende den oorlog aan 't hoofd stond eener bende duitsche agenten (lees spioenen). Hunne bijzonderste werking gold de vernieling van de scheepvaart der bond- ;enooten. Volgende misdrijven worden hen ten laste elegd De stoomcr Salvador door brand vernield; de stoomcr Vauban grootendeels door brand vernield; dc kolenstatie van Bahia ten gronde afge brand; de stoomer Pembrokeshire in den Atlan- tischcn Oceaan vernield; de ketels van den stoomer Liger zijn ge sprongen,daar er dynamiet tusschen de kolen gemengd was; een geheime post van draadloozen telegraf werd ten noorden vanPernambucoingericht; vier stoomers verlieten Zuid-Afriitaansche havens; men heeft er nooit meervan gehoord. Eene ontsnapping van Duquesne. In de maand Mei laatstleden was Duquesne in de Vereenigde Staten opgesloten. Hij deed zich voor ziek doorgaan en werd als ongenees- jonge boomstammen glad eu hoog, maar ook aan de bovenzijde scherp gepunt. Na ver schillende keeren op het paalwerk geslagen te hebben, om te onderzoeken of het overal even echt was, gaf de aanvoerder der bende een teeken, greep zijne bijl on liet ze mei kracht op don voet van een paal DeervalleD. De slag dreunde zou geweldig, dat de Huron er zelf van verschrok da bewoners van hel blokhuis konden er wakker van wordon. De wilde deed eenigo stappen terug en liet zijne oogen onderzoekend langs den ge vel glijden door dit onderzoek gerustge steld, verhief hij opnieuw zijn wapen en deed liet mul zooveel kracht in den paal doordringen, dat deze bijna geheel gekloofd was. Twintig bijlslagen volgden op den zijne, weldra wankolden vier andore palen en vie len met een onheilspellend gekraak op de binnenplaats neder. Do lires was geopend. Het huis scheen nog altijd onbeweeglijk en stom, alleen een dof geblaf en eeu toornig gebrom deden zich hooren. Arendsveer, het hoofd der expeditie, wierp een ernatigen blik om zich heen dio stilte mishaagde hem Maar in spijt van zijne vreos, overschreed een zijnor gozellon de bres en hief de p-alen op die de weg versperden. Op hetzelfde oogen blik hoorde men eene dondereodo losbran ding, de Huron rolde over den grond. Een kreet van woede ontsnapte aan de hors', dor Indianen. Zij begrepen dat de ge veinsde stilte van het omsingelde blokhuis een strik was. Geen van allen wist het jniste cjjfer van bare lamme in het gasthuis van het gevang gebracht. Zekeren morgend was hij spoorloos ver dwenen. Kort nadien kreeg de policie een brief van hem, waarin bij liet weten, dat zijne ge zellen hem in een auto gebracht hadden waar mede men hem tot aan een vliegtuig voerde, dat met hem opsteeg en hem naar Mexiko bracht. Na lange en vruchtelooze opzoekingen in de Vereenigde Staten, moesten de Ameri kaansche speurhonden der policie wel toege ven, dat het inderdaad zóó was. De Amerikaansche overheden hebben nu besloten weerwraak te nemen en hebben hem eeds gevolgd lot in eene afgelegen streek van Mexiko. Men hoopt hem binnen kort te kunnen vatten. De invalieden die zich naar de D. I. G. van Etterbeek begeven, om er hunne soldij in handen te ontvangen, moeten drager zijn van hunne eenzelvigheidskaart. Dezen die geene militaire- of invalieden- eenzelvigheidskaart hebben, moeten zich voorzien van de burgers-eenzelvigheidskaart, afgeleverd door de gemeentebesturen. Indien dc invalied geen enkel dezer stuk ken kan toonen, mag. onder geen enkel voor wendsel, de uitbetaling gedaan worden. Het parket van Turnhout heeft een onder zoek ingesteld naar aanleiding der volgende zaak. Drie Belgen badden in Nederland een zaakje voorgesteld aan drie Hollanders. Deze laatsten zouden Duitsche marken opkoopen, ze in België brengen en aan de Belgen over handigen tegen Belgisch geld. Voor 58.000 f. werden in Nederland marken'opgekocht. Vrijdag werd dit geld op Belgisch grond gebied gebracht. De Belgen kwamen er ook per automobiel aan. Het Belgisch geld, in een reistasch geborgen, werd in eene herberg ter bewaring gezet. De Nederlanders over handigden de marken, welke geteld en dan in den auto gebracht werden.Een der Belgen ging toen in de herberg de reistasch met de 58 000 fr. halen en kwam zc aan de Neder landers overhandigen. Deze zegden a We zullen eerst de som nog eens natellen u. Doch de Belg die de reislasch had gebracht, wipte toen in den auto bij zijne makkers, en reed dadelijk in volle vaart weg. De Nederlanders openden toen haastig de reistasch en vonden er in... een wit tarwe brood entwee... poppen Doch... geen geld. Men vermoedt dat dc daders twee zelfde reistasschen bij hadden en ze die aan den auto verwisseld hebben. De Nederlanders kennen noch de daders noch hun adres. Zij vonden niets beter dan hun beklag te gaan maken bij de dichtsbij gelegen gendarmerie. Daar kwam de zaak echter in een ander dagiie t te staan. Zoo zegde de bevelheb ber, gij hebt marken opgekocht en die in Belgie ingevoerd, dat is door de wet verbo den Dc slachtoffers werden aangehouden en voor den onderzoeksrechter te Turnhout gebracht, die hen onder mandaat vqn aan houding plaatste en in het gevang deed opsluiten. Het algemeen bestuur der Handelsdiensien Ruilingen en Vereffeningen bij het Ministe rie van Nijverheid, Arbeid en Bevoorrading is een organisme dat door het publiek niet genoeg gekend is. Nu eens wordt het verward met het voor malig Nationaal Comitée.dan eens beeldt men zich'in dat het er zich toe beperkt de nog bestaande gemeentelijke opslagruimten met verschillende waren te voorzien. In werke lijkheid kan elk gepatenteerde handelaar de waren verkrijgen die daar te koop zijn, zoo haast hij er zich toe verbindt dc vastgestelde prijzen niet te overschrijden, die overigens, een gewone winst overlaten. Die koopwaren worden gekozen onder deze welke ontbreken in ons land, waar ze nog zeer hooge prijzen bereiken. Zij zijn van aller hande plaatsen herkomstig. Alzoo heeft ge melde dienst onder uitzonderlijke voorwaar den een deel afgekocht van de uitmuntende voortbrengselen, die den levensmiddelen- voorpaad van dc Amerikaansche troepen in Belgie en in Frankrijk uitmaakten. Deze koopwaren bestaande uit meer dan 450 vel schillende artikels, zijn van de allerbeste hoedanigheid. Evenzoo is het gelegen met de voortbreng selen door het vroeger Ministerie van Bin- nenlandsche Zaken te Havre aangekocht voor de levensmiddelenvoorziening der Belgische bevolking van het niet bezette gebied, of in bezit genomen bij het zegerijk offensief van verleden zomer. Een zijner voornaamste opdrachten is deze van de keuze der levensmiddelen, die ons door sommige landen verstrekt worden in ruiling tegen door ons geleverde steenkool. De boter, de versche visch, die ons uit Ne derland toekomen, bij hoeveelheden die men op 4 tot 5 millioen kilos per maand mag rekenen, worden door een dergelijken ruil handel verzekerd. Het is alzoo dat 25 stoom- treilers uit de haven van Ymuiden hunne vangst uitsluitend voor den uitvoer naar Belgie voorbehouden. Verdere onderhandelingen zijn thans in Zwitserland en Italië aangeknoopt. Aanzien lijke aankoopen worden of zullen gedaan worden in Amerika om de prijsverhooging te voorkomen, die onvermijdelijk den komenden Winter zou ontstaan zijn. Dank zij deze maatregelen mag men hopen dat de prijzen der levensbehoeften integen deel zuilen dalen. de bewoners van liet St. Laurei'.shuis doch zij waren met vijftig al mochten er zich dus ook tien in bevinden, dan beloofde hunne meerderheid hun nog alt ij-1 de overwinning. Er boden /.ich twee wegen aau terugkee- ren omdat men de bewoners op hunne hoede vond of in vertrouwen op hun moed, hehen digheid on overmacht voorwaarts dringeu, zich met gewold van het buis meester ma ken, de verdieping waar zich de bewoners hadden teruggetrokken, bereiden en de ver dedigers overmannen, ten einde zooveel ge vannoneu te maken als mogelijk was. Dit laatste gevoelen behaalde de overhand. Deze beraadslaging had buiten den singel van palissaden plaats gehad na den val van den eersten Indiaan was er geon tweede Huron binnen de omheining verschenen. Met den vinger aan den haan, wachtten Halgan en Tanguy met do bedienden bunne vijanden af. Palira was stil verdwenen en gleed langs de trap naar beneden. De deur van hot voorhuis «tond cp een kier, op de eerste trede van do stoep bevond zich nog immer het mortier; als een drei gende schildwacht, een soort van zwarten aarmen3ch, op zijn post. Patira blokkeerde j zich er achter o bes iedde angstvallig iedere beweging der Indianen. Wanneer de Hurons één voor één op de binnenplaats doordrongen, konden de bele gerjars hen op hun gemak één voor één koud maken. Beter was het. dat de gansche b.-nde gelijktijdig voorwaarts drong zij zou ongetwijfeld bij eene eerste losbranding gruwelijke verliezen lijden, maar deze storm TE LUIK Luik, 22 Septemuer. Het lijk der on bekendevrouw, aan de Fragnéelcaai, te Luik opgehaald, is reeds herkend geworden. Het was de genaamde Marie Grosjean, 49 jaar oud, sinds 25 jaar dienstmeid in eene gekende Luiksche nijveraarsfamilie. Zij was daar 's morgens vertrokken, om in het huwe lijk te treden. Men weel niet wat de ongelukkige mag aangezet bebbcn tot hare wanhopige daad. Aan hare familie en haren verloofde had zij brieven geschreven, om hen vergiffenis te vragen voor het leed dat zij hen zou aandoen. TE ANTWERPEN Nog twse lijken opgevischt. Maandag morgend hebben bootjesroeiers uit de Schelde, ter hoogte van Burght, het lijk opgevischt van den bootsman van de ver- ongelukee motorboot, F. Annemans, wonende Napelsstraat. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Latei werd uit de Schelde, in de nabijheid van het ongeluk met het motorbootje, het lijk opgevicht van den genaamden Pieter Wa terschoot, geboren te Brussel in 1895. De jongen die gansch den oorlog aan het front heeft medegemaakz was slechts sinds 1 maand uit het werk ontslagen. Hij was nu burgerlijk werkman in het leger cn volgens de aanduidingen op hem gevonden ging hij de dag der ramp van Beveren naar Etter beek. Hij was in burger gekleed en dus geen der vermiste slachtoffers. Het slachloffer is woonachtig te Brussel in de Naam Jesusstraat, 18. Tot heden was zijne verdwijning aldaar nog niet gekend en het staat doorbovenge- melde aanduidingen vast dat de ongelukkige een der slachtoffers is van de ramp met het motorbootje. Het lijk is naar het doodenhuis van 't Kiei overgedragen. was vuur eu lood zou voorbijgaan, en dan konden zij zich op het huis worpen en het stormenderhand innemen. Arendsveer verzamelde dan zijne beulen. De drift om te plunderen was zoo groot, dat de Indianen er zich niet om bekommerden, wie Let eerBt voorwaarts drong en zich dus aan het grootste levensgevaar blootstelde, Met de tomahawk in de hand, stielen zij dat heesche keelgeluid uit, dat bij hen het soin tot het gevecht is en wierpen zich om strijd in de bres. Maar, nauwelijks had deze op een gedrongen ma-ea ztch aan de binnen ;ijde vertoond, of een wolk van rook om ringde, een donder van losbarstingen ont haalde hen. Hot droogo geknal van de musketten vermengde zich met 't vervaarlijk gedonder van hot mortier er was een ge duchte bres in da rijen der aanvallers ge maakt. Kroten, die niets menscholijks hadden, antwoordden op deze on verwachtte losbran ding, de gekwetsten rolden met verbrijzel den kop, vermorzelde leden over den grond, In strijd met hunne gewoonten, stonden de Indianen ditmaal niet stil om hunne gek wel. sten in veiligheid te brengen, zij bagregen dat de lijd, dien zij daartoe besteedden, de belegerden in staat zouden stellen om eene nieuwe losbranding voor te bereiden. De Hurons schreden over de lijkon der gevalle nen naar de w oning voort op het oogenblik dat zij er aa kwamen, werden de ijzeren grendels bliksemsnel gesloten en Palira snelde weder naar boven om zich bij den markies en den kapitein aan te sluiten. De stad geblokkeerd De «Times» verneemt uit Milaan, dat de maatregelen voor de blokkade van Fiume op zee en aan den wal voltooid zijn. De zee is thans geheel geblokkeerd van Abbazia tot Volosea. Generaal Badoglio is bereid soldaten te landen en de stad te omsingelen. Kolonel Silliliali, hoofd van den generalen staf van Badoglio. had een langdurig onder houd met d'Annunzio. Het commando der geallieerden is van Fiume naar Abbazia overgebracht. Volgens dc «Massagero» herneemt Fiume zijn normaal leven. d'Annunzio verzocht de bewoners hun bedrijvigheid te hernemen. Zij ehoorzaamden. In een proclamatie aan de bemanning der schepen in de wateren van fciume, zegt d'Annunzio dat hij de stad met alle wapenen zal verdedigen tot het uiterste toe. Matrozen van Italië! roept hij uit, bloem van ons bevoorrecht ras, gij moogt niet deserteeren ;*weesi met mij zooals ik steeds met u was Een smaldeel vliegtuigen, uit het kamp van Aielle vertrokken, is te Grobnino, op 1 kilometers afstand van Fiume aangeland, en heeft zich ter beschikking van d'Annunzio gesteld. Zimelo, een vooraanstaand italiaansch dag bladschrijver, verklaarde naar aanleiding van het bericht, dat een ultimatum zal gezonden worden en de geallieerde schepen te Abbazia hun vanonnen naar de revolutonnaire stad hebben gericht, dat Fiume beschieten om d'Annunzio en zijn dapperen te overwinnen, den oorlog zou eindigen zijn meteen misdaad, zooals hij met een misdaad tegen België be gonnen was. Naderhand ontvingen wij nog volgende telegrammen Rome, 19 September (Vertraagd) Popoio d'ltalia deelt een oproep mede van d'Annunzio, om eene inschrijving te openen, daar Fiume geld noodig heeft. Rome, 22 September. Popoio d'ltalia meldt dat de inschrijving voor Fiume reeds 102,320 lire opbracht. Rome, 22 September. Giornale d'ltalia zegt dat eene groep zware artillerie ter be schikking van d'Annunzio gesteld werd. Rome, 22 September. Admiraal Cagni werd bij M. Tittoni ontboden en met eene boodschap voor d'Annunzio gelast. Volgens een telegram uit Milaan aan den Matin gezonden, zou admiraal Cagni het verzoek der regeering geweigerd hebben, er op vertrouwende, dat zijn persoonlijke invloed zou volstaan om d'Annunzio te overreden. Rome, 22 September. MM. Niui en Tittoni hadden neden een belangrijk onder houd. De Época meldt dat alleen een gunstig ant woord van Wilson den toestand nog kan •edden. Volgens de Epoca heeft generaal Pepino Garibaldi een schrijven aan d'Annunzio ge richt, niet alleen over Fiume, doch ook over de steden van Dalraatie. Het blad voegt erbij, dat Italiaansche stoomers met levensmiddelen te Fiume aangekomen zijn. d'Annunzio zou er een deel van teruggezonden hebben, daar hij voldoenden voorraad had. Giornale d'ltalia meldt dat generaal Pepino Beiden waren kalm en vast besloten. Maar wellc pijnlijk drama werd er iu Tan- guy's hart afgespeeld 1 Indien er slechts van hem sprake was geweest, het offer van zijn leven zou hom weinig inspanning gekost hebben doch Hervó was daar, Hervé die in dit hachelijk uur getine andere verdediging bezat dan de armen van Nonpareille. Was het dierbaar en ongelukkig kind dan alleen aan zoovele gevaren ontsnapt om do prooi der wilden to worden Reeds vóór zijne geboorte ter dood veroordeeld, door de wonderen van toewijding van Patira gered, aan den kerker van den Ronden Toren ont rukt na er mot de tranen van Blanca zijne moeder gedoopt te zijn, beurtelings in eene grot, eene hut en eene abdij verborgen, zou het misschien thans op deze eenzame plaats, tusschen zijn vader en grootvader en twee jeugdige wezens, die het innig liefhadden, don dood vinden. De angst, die Patira leed, was niet minder groot. De heldhaftige zoon van Bretagno wist dat hij rechten op den laatsten afstam meling der Coëtquens kon doen gelden. Daarom suelde hij ook, na de losbranding van het mortier naar de kamer, waar Non pareille zich met Hervé bevond. Heeft de zilverharige moed f vroeg Patira, die zioh gaarne in haar oigon spreek trant uitdrukte. Mijn broeder kan zijne hand op mijn hart leggen, in het gevaar klopt het nooit sneller dan buiten het gevaar. De Mingo's zullen ia een paar minuten hier zijn, (Yervolgt.)

De Volksstem | 1919 | | pagina 1