Landbouwersbonti der Vlaanderen 1 Oorlogsgedenkenissen JEËl CANAOA Voor de Burgerij Een oude zaak Da volksraadpleging ln bet Groot Hertogdom Luxemburg NOG EEN BOTERSCHANDAAL Koffie voor don Bslglschen handel Vreeselljk dramTder dronkenschap Onze Zuslers-iyjissionarisssn XXV» JAARGANG NUMMER 229 Vrijdag 3 Ooiober Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tolepboon 114 B 1 m/^Lm Cssr TT Tl 5 CENTIEMEN Drukker-UitgeverJ. Van Ncffel-De Qendt Voor da publiciteit buiten h6t Arrondissement Aalst, rich te vonden tot Let Agentschap IIatas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cbeapslde, Londen. Het front verdwijnthet verdwijnt stuk voor stuk, steen voor steen, brok ijzer voor brok ijzer. Duurt de aforaak, of liever de verhuis nog eenige maanden voor!, dan zal niet anders overblijven dan de ongevoelde grond. Een Engelsch dagbladschrijver kwam eoni- ge dagen geleden naar Brugge om den muur te groeten waartegen de Duitsche, kapitein Eryalt en zooveel andere martelaars hadden gclusileerd. Men oordeele tegelijk over zijne verbazing en verontwaardiging. De oude muur was half vernieuwd Helder roode steenen vervangen dc plaats van de door den tijd z,wart geworden en door de kogels van dc uitvoeringspelotons verbrokkelde steenen. 'Wal was er gebeurd Heel eenvoudig, men had den muur weggehaald, steen voor steen verhuisd Er komen een menigte Amerikaanscbe en Engelsche officieren en toeristen naar den muur, en ieder wil ervan ecne herinnering, een aandenken meedragen, 't Is te zeggen een steen van den geschied kundigen muur. En men was dan wel ver plicht, de gaten met nieuwe steenen te vullen. Daags nadien bevond de zelfde dagblad schrijver zich te Knockc, voor de beruchte batterij Kaiser Willem II door de Duit- scticrs niet ver van de Hollandsche grens opgesteld. Men smeedde er het ijzer als i een smis Liefhebbers van gedenkenissen braken er kanons met voorhamers af. In dc kerkhoven der tanks te Zonne- beke. Zillebcke, Ilooge, Houthulst werden dezelfde verwoestingen waargenomen de reusachtige tanks, die daar liggen, verdwij nen stuk voor stuk, door de toeristen bij middel van ijzeren staafslagcn vernield. Dc huizen, degebouwen, door de houwitsers verwoest, dc puinen van het Vlaamsche front verdwijnen ook, stilaan, regelmatig, deeltje voor deeltje, door aulomobiels weggevoerd. Ieperen zelf wordt door de vandalen niet geëerbiedigd, in zooverre dat de Engelsche generaal sir Edward Bcïhune tegen dc ont heiliging de schending van de eerbiedwek kende puinen door toeristen en leurders, krachtdadig geprotesteerd heeft. Dc Belgischeen Fransche bezoekers zijn niei met dezen vernieliggsgcest bezield; de herinneringen die zij meedragen, koopen zij van de leurders. Maar de Engelsche liefheb- bers doen liever dat werkje zelf. Het is meer dan tijd dut er van hoogerhand strenge maatregelen genomen worden om aan dezen slaat van zaken paal en perk te sleiien. SAfö£EJAft?JKQ3P Hoe het staat met de Eriesche plantaard appelen Van verschillende bonden wordt ons die vraag gesteld. Ziehier wal wij oo 25 September vgn wege de Eriesche maatschappij \an Landbouw ontvangen Dc'uitvoer is voor het oogenblik nog niet toegestaan. Wij dringen by ons ministerie aan dat uwe groote landbouwbonden in België ook bij uwe ministers aandringen en deze wederzijdsche medewerking zal dc meeste kans van gelukken geven. Voorwal de prijs betreft: De pi ijs is dezelfde die door het bestuur voor Holland is gesteld te weten 8 gulden per 70 kilogr. Dat ware nog al wel indien de gulden aan zijne normale waarde stond; maar neem nu 8 X 3.25 26,00 fr. voor 70 kilogr. Voor '10IJ kilogr. dat ware 37,10 fr. Voeg dan bij hel vervoer en wij zouden ten minste 40 tr. per 100 kilogr. betalen. Het Bestuur van den Landbouwersbond der Vlaanderen heeft dus in zijne vergadering van Vrijdag laatst het volgende besluit Verwig van Patira en De schat der Abdij door Raoul De Naveuy (191* vervolg.) Een tapijt van het lieflijkst groen, om ringd van een gordel van zeer helder blauw, doorschijnend water. Van alle zijden rots partijen, boachjes, bloem3n en reuzen der plantenwereld telkens een nieuw gezichts punt, eone nisuwo verrassing. Nooit leao zco iels io de verbeelding van een dichter of schilder opkomen. Taagoy de Coëlquen, aan da woeste na tuurtaferelen van Bretagne gewoon, liet zich door de bekoorlijkheid dezer natuur, zoo nieuw voor hera, geheol medeslepen. De kapitein scheen er minder gevoelig voor te zijn. De donkere zijde van zijn toestand greep hem te sterk aan. Hij dacht aan Ilervó, het kiud van Blanca... van Blanca, die op zulke vroasolijke wijze gestorven was. Terwijl zij naast elkander op den oever waren neergezeten, verwonderden de India nen zich over de kalme houding hunner ge vangenen. Men had hun dikwijls verteld dat de Blanken laf zijn in het aanschijn van den dood. De Rooden pulten een wreeden hoog moed in die onverstoorbare kalmte, welke zij te midden der vreeselijkste pijnigingen aan den dag leggen doch zij Vermoedden in de verste verte niot, dat mannon van het gehalte van den markies een oneiodig meer verheven moed in bet geloof putten. genomen Aangezien de prijs der Friesch- plantaardappelen zoo hoog is, worden al de tot heden ingekomene coinmanden als nietig aanzien. De Bonden ot Landbouwers welke er aan den nu gekenden prijs toch verlangen, worden verzocht hunne aanvraag voor 15 October opnieuw in te zenden. Het ware wenschelijk dat iedere Landbouwer nu eene kleine hoeveelheid vroeg in evenredigheid van zijn bedrijf, om er toekomend jaar al zijn plantgoed te kunnen van nemen. De tegenwoordige prijzen der stikstofhou dende vetten besprekende was het bestuur ook van gedacht er den tegenwoordigen aankoop van af te raden en ze Bever vroeg in het voorjaar toe te dienen. Hetgene dc prijzen zoodanig heeft doen stijgen is niet hét gebrek aan die vetten maar wel de vervoer middelen, dewelke^ zoo wij verhopen, na de winter toch merkelijk zullen verbeterd zijn. Voor wat de fosfoorzuurhoudende vetten aangaat, onder welken naam men ze ook aanbied, zijn- ook nog veel te duur. Super fosfaten 1,40 per graad,vroeger 0,35 IJzer- slakken nu 1,20 per graad, vroeger 0,25. Enkel dc Kaïnit staat tegenwoordig aan een prijs welke er nog door kan, ten hoogste 10 fr. per 100 kil. Hierover beschikken wij voor 't oogenblik. Kiekenmaïs is ook verkrijgbaar rond de 66 fr. te Gant afgehaald. Wij raden de Bonden aan ons ten spoedig ste hunne bestellingen kainiet en mais Ke laten geworden. Met November zullen wij dan de regelma tige aankoop van voedersjoffen beginnen. Alle noodige inlichtingen zullen 'bijtijds aan de aangeslotene bonden gezonden wsrden. HoogereRaad voor Ambachten en Neringen De zitting van 30 September 1.1. werd vooral ingenomen door eon uiteenzetting, door den heer Attout-Van Cutsem, van het karakter, dat het eerlangaan den Middenstand te verleencn krediet aannemen moet. Zoodic-nt ondermeer het krediet onderlinu gewaarborgd, het moet alleen voor beroeps- doeleinden worden verleend, het dient be perkt te 7jjn, goedkoop entegen vasten intrest verkrijgbaar gesteld te worden. Daarenboven moet het middenstandskrediet op langen termijn worden toegestaan. Na een bespreking, waaraan verschillende leden van den raad deelnamen, kwam men tot het besluit, dat er diende overgegaan tot de stichting, van Staatswege, van een centrale instelling tot verleening van krediet aan den Middenstand. Dc stemming over het ontwerp tot stichting dezer instelling werd tot een volgcudc zitting verschoven. V/a&r er kwestie is van den beruchton Courtois. Zijn medeplichtige in vrijheid 'gesteld. In het jaar 1897 werd er eene geheimzin nige moord gepleegd op den persoon van de baronnes Harry, die met haar zoon en eene oude dienstmeid een prachtigen eigendom bewoonde, in de Gewijde Boomstraat, te Elsenc. De ongelukkige vrouw was verwurgd en de moordenaars, die de sleutels van de brandkas gevonden hadden, roofden er een aanzienlijk pak titels uit en eene rijke verza meling zeldzame juweelen. Een onderzoek werd geopend, doch men vond geen spoor. Fenige dagen later kwam een net gekleed heerschap bij oen wisselagent der hoofdstad. Ilij deed zich doorgaan als officier van he/ leger en vroeg om eene belangrijke partij Overigens gedroegen zich de markies en de kapitein, begrijpende dat zij het wantrou wen der Ilurona niet gaande moesten maken dien ganschen dag mot de uiterste behoed zaamheid. Toen de dag neigde, verlieten zij den oever vao hot eiland eu keerden naar het dorp terug. Voor eene der hutton was Liana, wier va der gestorven was en dio thans alleen voor de verzorging van haro broertjes en zusjes stond, bezig met het avondeten klaar te ma ken. De gavangeneo herkenden ze en gli; lachten tegen tiaar vervolgens viel hun ooG op een groepje grijsaards, dat wat vorder, voor eene groote hut was neergehurktzij gingen er hoen en r'^-'^ten zich aan hunne zijde. De Hurons sc hierover geenszins verrast zij eerbiedigden het zwijgen hunner gaaien en boden hun pijpon aan Tanguy weigerde beleefd doch Ila'gan stak er lustig den brand iu eu rookto dapper mot do oudjes mede. De Groote Tooveraar dor Roodhuiden zou heilzame kruiden bij de Bleekgezichten gebracht hebben, zeide Tanguy, doch wij hebben hera niet gezion. Als de mannen goo- ne vrees hebben otn te lijden, moeten zij hunne krachten bewaren, opdat ze waardig hun doodenlied zingen. De Grooio Toovenaar verdrijft den boozen geest uit de hut van oen zieke, ant woordde de grijsaard hij zal de Bleekge zichten niet vergoten. Dezen kunnen hunne geestkracht hervinden en hunne wonden .ge nezen, voordat men hun de gelegenheid zal titels te verhandelen. Een vluchtig onderzoek dezer titels bewees weldra, dat het de titels waren gestolen ten nadeeie van baronnes Harry. Het gerecht werd verwittigd en het signa lement van den officier in^ alle richtingen rondgestuurd. M. Vanderw6e, die op dit tijdstip een der slimste speurhonden was van de rechterlijke brigade, kreeg, volgens de opgegeven per soonsbeschrijving, onmidik-lijk vermoedens op dc-n gewezen policie-otficier-opzichter Courtois. M. Vanderwëe wist dat Courtois deelmaakte van eenekwaaddoenersVnde uit de Marollen- wijk en dat by veel ïr. betrekking was met zekeren Reslinu, die in de Hoogstraat een ijzerwinkel hield. De rechterlijke agent kwam spoedig tot de overtuiging dat zijne vermoe dens gegrond waren en hij deelde ze mede aan zijne oversten en aan het parket. Courtois werd aanghouden en gekonfron teerd met den wisselagent, die hem ten stel ligste herkende Ihocwcl de gewezen politie officier hardnekkig loochende, werd hij toch opgesloten. Ecne huiszoeking in de villa, door Courtois.met zijne familie bewoond op Bnendaelschen steenweg, leidde tot de ont dekking van de juweelen, m het huis der misdaad gestolen. De ijzei handelaar Restiau werd insgelijks aangehouden. Het onderzoek bewees dat Courtois de voornaamste rol gespeeld had m dc misdaad; hij had de oude baronnes geboeid en vervolgens verwurgd. De twee plichligon werden nog hetzelfde jaar ter dood veroordeeld en beiden werden naar het groot gevang te Leuven overgebracht. Restiau zag zijne straf veranderen in levenslangen dwangarbeid. Wij vernemen thans, dat bij ministerieel besluit van 7 September laatstleden aan Restiau onder zekere voorwaarden kwijt schelding is verleend. Hij is dan ook in voorloopige vrijheid gesteld. Ziehier de einduitslag van het referendum dat Zondag laatst in liet Groot Hertogdom Luxemburg plaatshad 1. Ekonomisdi referendum Ingeschreven kiezers (25,175. Uitgebrachte stemmen 82,375. OngeUUg 8,609. Voor een tolverbond iqjt Belgie 22,242 Voor een tolverbond met Frankrijk 60,133 2. Politiek referendum Uitgebrachte stemmen 20,485. Ongeldig 5113. Voor groothertogin Charlotte 63,811 Voor eene andere groothertogin 1,286 Voor eene andere dynastie 889 Voor eene republiek 1G,885 WV DE VERLOVEN De militairen (officieren inbegrepen), be- hoorend tot de in Belgie gevestigde troepen, organen en diensten, kunnen wekelijks een verlof bekomen dat's Zatesdags, na 12 ure aanvangt en 's Zondags bij de avond naam- afroeping eindigt. De militairen die tot lange reizen genood zaakt zijn om in hunne familie weer te kee- ren, kunnen tweemaal per maand een verlof bekomen, dat 's Zaterdags om 12 ure aan vangt en 's Maandags bij de avond-naamaf- roeping eindigt. Deze verloven zullen echter maar toege staan worden aan de militairen die ze door hun goed gedrag en manier van dienen zul len verdienen en voor zoover dat de verschil lende diensten verzekerd blijven. De inspeetie der bijhoorigheden, die ge woonlijk 's Zaterdags namiddags plaats had, zal voorlaan 's Zaterdags morgens gedaan worden. verschaffen om te toonen dat zij poene squaws zijn, maar krijgslieden, beroemd on der de opperhoofden. Met deze woorden bevestigde Roodhoofd het gevoelen van Liana iudion de ovan- ger.en moesten opgeofferd worden, zou het veel later zijn, op een tijdstip dat de sachems zeiven nog niet schenen vastgesteld te heb- bon. Het zekerst voor de gevangenen waa das, geduld te hebben naar lenigheid hunner le- nmalen terug te krijgen en dau te trachten uch eene prauw aan lo schaffen of al zwem mende do vrijheid te heroveron. Op den avond, toen zij op de Duizend eilanden voet aan wal zetten, waren lialgan on de markies bereid om het offer van huu leven te brengen. De vreeselijke tooneelen van den nacht der ver- mating, hot lijden, gedurende den tocht u'staan, alles ver- eenigde zich om hun ue hoop te benemen, uit een uoodloltigen cirkel te ontsnappen die om hen getrokken was. Maar, toen do eene dag na den andere verliep, begonnen zij zich aan hunne vrijheid te gewenuen en deed de liefde tot het leven zich weder kraohlig geldeu. Men ging weder voort met hun onver poosd te bewaken. Des nachts sliepen er altijd eenige jonge Iluroos dwars voor de deur van hunne hut, over dag waren zij on der voorwendsel van te gaan jagen of te gaan visscben, zich in de bosschen begaven of op het strand, volgden hen altijd eenige Hurons. Niets verried in deze Indianen hun- Een aanslag te Lunévslle Uit Nancy wordt gemeld, dat aldaar een aanslag gepleegd werd tegen de woning van M. Leclcrc, voorzitter van' de rechtbank van Lunéville. 's Avonds werd een handgranaat tegen den voorgevel geworpen, waardoor al de ruilen en de voordeur van 't huis verbrijzeld werden. Een onderzoek werd onmiddelijk geopend en kort nadien werd een inwoner der stad, zekeren Jozef Detlinger aangehouden. Deze is opgesloten. TE BRUSSEL. De Hollandsche Boter van het Ministerie van Bevoorrading werd op do markt verkocht tegen woekerprijzen. Er was gisteren morgend heel wat op schudding op de St. Gooriksmarkt te Brussel. De gerecbterlijke politieofficier Van der Stri'cht, bijgestaan door verscheidene zijner agenten, kwam daar een onderzoek instellen, daar hij vernomen had dat de boeren en handelaars daar geregeld hun boter tegen 1^50 en 15 fr. het kil. verkochten. Hun onverwachte komst verwekte al niet voel minder dan een paniek onderdo hande laars, en dezen wilden de plaat poetsen, doch behalve de politie, waakte ook do menigte, en slechts weinigen konden ontsnappen. Honderden kgr. boter werden door de politie-oflicier en zijne mannen in beslag ge nomen, en bij tientallen kgr. kwamen dc klompen boter uit de verborgen hoekjes der uitslallingsrekkcn. En dat alles ging blik semsnel, tot groote vreugde der aanwezige huisvrouwen, wier gelederen elk oogenblik aandikten, want dc mare had zich dadelijk in de geheele wijk verspreid. Meer dan een boer liet zijn boter tegen 10 frank het kgr. gaan en zooals te begrijpen, geraakte ile waar op die wijze spoedig van de markt. Tevens kon men vaststellen dat het over wegende deel van de tekoop geboden boter Hollandsche boter was, door hot ministerie van Bevoorrading aan kleinhandelaars gele verd met de verplichting deze waar tegen een maximumprijs van 10 fr. te verkoopen. Daaruit bleek dat een groot deel dezer boter van kleinhandelaars naar de Sl. Gooriksmarkt overging, om daar tegen de woekerprijzen van de inlandsche boter aan den man te worden gebracht. Geen wonder dus dat het publiek in den laatstc-n tijd klaagde, geen boter van de Bevoorrading tegen 10 fr. het kilo in de winkels te kunnen vinden Dat het voorbeeld van den politie-officier Van der Slricht en zijn mannen in de voor steden cn in de andere groote steden van het land worde nagevolgd en we zullen weldra den prijs der boter zien dalen in stede van op te gaan. Het Ministerie van Nijverheid, Arbeid en Bevoorrading verzoekt dc vóór Augustus 1914 gepatenteerde groothandelaars-koffiebranders die verlangen hun aandeel te bekomen bij de verdeeling de door de zorgen van voormeld Ministerie ingevoerde Santos koffie, voor 8' October, hun verzoekschrift te zenden 125 Troonstraat. (Op het omslag moet vermeld staanKoffieverdeelingsdiensl). Het is noodzakelijk bij dit verzoekschrift een door den Burgemeester der gemeente echt verklaard afschrift van het patentbewijs te voegen, alsmede een duplicaat van het belas- tingsbiljet voor 1914. De verzoekers moeten tevens de maande- lijksche hoeveelheid koffie (ruwe), die ze in 1914 verkochten, opgeven ten einde de koop- handelsdienslen in de mogelijkheid te stellen de verhouding voor de verdeeling vast te stellen. nen haat, noch in hunne houding, noch in hunne woorden zij soheen alleeu de ver antwoordelijkheid van oen plicht op zich ge nomen te hebben. Halgan begon nochtans «enigszins op eene ontsnapping te rekenen. Hij achtte hot niet onmogelijk dos naohts het eiland te verlaton de eene waterkreek na de andore over te zwemmen en aldus hun spoor hijsier te ma ken. Men zou hea ongetwijfeld achiervolgen doch zij waren, bij slot van rekening toch geeue gevangauon op hun eerewoord. Het recht om zijne vrijheid terag te verwerveo, blijft voor iederea krijgsgevangenen onaan tastbaar. Acht dagen waren er sodert de aankomst in don Duizend-eilanden archipel verloopeu Arendsveer was afwezig, en de Idianen ga ven zich inet oenen harlstochtelijkeu ijver aan de jacht over. Nu eens zotten zij de reebokken met fak kels na, verblinden ze door de klaarheid met harstoortsen, en troffen ze te midden der verwarring, waarin de snelle afwisseling van licht en donker de arme keesten deed verlceeren. Een anderen keer, begeerig naar oen odeier, doch moeilijker te veroveren buit loerden zij op de vratige beeren, die in de slarnmen der oude boomen naar honigraten kwamen snuffelen. Op zekeren morgend zou men een zeer ouden beer, van eene fabelachtige vethaid, gaan vangen. De ge vaiumuen stemden erin toe de Hurons te vergelvllen. De jaoht kon gevaarlijk zijn, doch de toestand, waarin Hal- De verzoekschriften van handelaars die aan bovenstaande voorwaarden niet beantwoor den, zullen onderzocht en een beslissing ge nomen worden. Een rondzendbrief ter aanduidiging der wijze van afgifte zal aan elk der Firma's ge zonden worden alsmede een door de belang hebbende te onderteekenen formulier van cerverpanding. te Buiévpain Gisteren avond ontspon zich een vreeselijlt drama te Qutévrain. Een hoeveknecht, Hcnri Vernest, 25 jaar oud, geboren te Zweveghem bij Korlrijk, in dienst bij landbouwer Dauthier te Qmcvrain, kwam in de heiberg van Eloi Pierlot, daar in dc buurt. De echtgenooten Pierlot bevonden zich in den stal, waar zij bezig waren, hunne koeien te melken. De man riep tot Vernest, dat hij een oogen blik zuu wachten, doch deze, die bedronken was, verstond bet zooniet. Bijhaalde een revolver te voorschijn, begaf zich naar den stal en loste er verscheidene schoten op de echtgenooten Pierlot. Beiden stortten weldra neer, terwij! de moordenaar de lucht nam. Geburen snelden toe en vonden de echtgenooten zwaar ge kwetst in den stal liggen. Dc man had een kogel boven het rechteroog en een in den buik; de vrouw was driemaal getroffen in de borst. Dc toestand der vrouw is hopeloos. Vernest werd kort daarna aangehouden. Hij was reeds ingeslapen.... Ondervraagd loochende hij in de herberg geweest te zijn. Hij isevenwel ter beschikking van het parket opgesloten. Ifl KONGO De Witte Zusters die zich in Kongo bijzon der onderscheiden hebben tijdens den oorlog, en waarvan verscheidene hunne zelfopoffe ring jegens de negersoldaten met hun leven betaald hebben, zijn door Z. M. den Koning, door de tusschenkomst van den Minister van Kolonies, gedekoreerd geworden. Ziehier de welverdiende onderscheidingen die aan onze heldhaftige Zusters-Missiona- rissen toegekend zijn De ine d a lie van Koningin Elisabeth, met het rood kruis, aan mevr. AgnésCup, (zuster Marie Willebrord); Zélia Decock (zuster Marie André); Marie Fockedey (zuster Marie Henri); Eliza Hougaerts (zuster Sohie Marie); Pauline Jullien (zuster Marie Rêgis); Marie Koekerst (zuster Marie Roza van Lima); Le- online Rodriguez (zuster Aldegonde;) Philo- mena Travers (zusier Anna van Let H. Hart); Felice Wathieu (zuster Jeanne Henriette). De zilveren herdenkingsmedalie van den Afrikaangchen veldtocht is toegekend aan Mevr. Josephien Carrière (luster Marie Bibianc); Agnés Cup (Zuster Marie Wille brord) Zelia Decock (Zuster Marie André); Helena Douwer (Zusier Raphael)Julia Dippereyn (Zuster Angóle); Maria Fockedey (Zuster DIaria Henri) Lucie Girardeau (Zuster Marie Prosper); Rachel Gol'a dcau (Moeder Saint Georges)Pauline Julien (Zuster Marie Regis) Marie Kochers (Zuster Maria Rom) van Lima; Eliza Lagne (Zuster Colette); Rosa Mouly (Zuster Marie Henriette); Marie Poncelet (Moeder Paulina); Leonline Rodriguez (Zuster Aldegonde); Suzette Saint Pierre (Moeder Marie Florence); Lea.Roy (Zuster Jean Marie); Anastacia Saeten (Moeder Overste Francisca van Paulo); Anna Swaan (Zuster Edmonda); Philomena Tra vers (Zuster Anna van het U. Hart) Catharina Van Empel (Zuster Wilhelmina)Anna Van Empel (Zuster Marie Joseph) en GuduU Van- respaille (Zuster Christina). Eere aan onze heldinnen gan eu Tanguy zich bevonden, maakio hen voor alle gevaren onversohillig. Deze beer had tol nog toemet alle strikken en hinderla- gau gespotom hem meester te worden, waa er een strijd noodig lijf tegan lijf De Indianen vertrokken met groote opge wektheid zij wareo met musketten, lansen en messen gewapend. Mon vond het apoor van den ouden beer, welke dien morgend aan eenige bijennesten een bezoek had ge bracht deze ontdekking vermeerderde nog het reeds koortsachtig verlaugen naar zulk een treffelijken bait. Het reusaohtig dier kwam weldra in het gezicht hij was op den terugweg van een eik, dien hij ook den vorigon dag had opge zocht zeer langzaam en bedaard sjokte hij met zware stappen daar heen, terwijl hij voortdurend met den raigen kop sohommelde. Eensklaps deed een verdaoht gedruisoh. dat uit een diohten boomgroep kwam, hem den kop omkeeren. Zijne oogen flikkeren, hij sloot een dof gebrom uit, maar dit ge brom vermengt zich met het gedonder eener losbarsting. Een kogel van Arendsveer had hem aan de) schouder getroffen. De beer na derde met snellen pas het boschje, waarin de jagers zioh verscholen hadden. Deze begrijpen dat het unr van eene vree- selijke worsteling geslagen is, en Vlugge Panter, die van verlaogeD brandt om zioh te onderscheideu, springt vooruit en bevindt zich weldra vlak tegenover den beer, dit door de pijn woedend was geworden. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1919 | | pagina 1