Provinciale latercoisniiBaie Ons Vorstenpaar op reis Woensdag 15 Voor ons voSk. Gemeentelijke ambtenaren, bedienden cn werklieden JEHÜ CAHADJt 38 slaking op de ërusselsclie trams Te Verver* Een bedrieger geknipt te Brussel i)e 19. Stoel en Frankrijk Onderstand aan Larger- en krijgs' gevangenen. Het incident van Fiume DE '1ACHT0FFERS DER GAS XXV» JAARGANG NUMMER ■2f39 October Buroelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telopkoon 114 TTfr Gr T X> 5CE~NT"IElIV1E-N Drukker-UitgeverJ. Van Nuffel-De Gend* Voor do publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wonden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. WIJ zullen het volk ophelpen eerst en voor al in zijne rechten, door de rechtveerdigheid; in zijn geweten door de zedenleerin zijn verstand door het onderwijs en de opvoeding doch w'el te verstaan door een onderwijs dat verlicht en niet tot een dwaalspoor duwt en van het rechte pad afwendt, door eene opvoe ding die het verheft en niet verdierlijkt. Wij zullen het ophelpen in zijne waardigheid door het zich zeiven te doen eerbiedigen en door het m te boezemen de billijke gevoelens zijner vrijheid als mensch en onzer onder linge gelijkheid vóór God. Wij zullen het ophelpen in zijnen moed, te midden van zijnen harden strijd van het leven, door het geloof in eencn God die het ziet en gadeslaat en door de hoop van eene zaligheid die inzonderheid aan hem beloofd werd. Daarom kunnen wij ons de woorden van Jules Simon, een Fransche wijsgeer her inneren 't Is eene verhevene daad den arme te bezorgen de wetenschap des levens, de opbeuring van zijnen moed, hem te schen ken werktuig en werk, grootmoedigheid en zielegrootheid, gerustheid en bescherming. Doch indien men kon, indien men durfde die ingesluimerde ziel toespreken en gewagen van de eeuwige waarheden, van de sterke en vaste hoop Het alsdan gewrochte goed zou niet meer als een steen wezen die men in een afgrond werpt en die groot gedruisch en ze kere beweging maakt, die slechts een oogen- blik duurt en welhaast door eene eeuwige onbeweeglijkheid wordt opgevolgd... Wij vreezen alleenlijk dal er geene apostels meer zullen opstaan. Wij zullen die apostels van 't volk zijn... Dat zo dus te voorschijn en vooruit treden, dat ze tot het volk gaan, dat ze tot het volk spreken. Zij kennen de wereld, het leven de weg, de wetenschap, de strijd. Dat ze spreken tot den armen die ze be minnen om tegen te spreken de vleierijen van dezen die ze verachten. Dat ze een antwoord sturen aan 't slechte dagblad, aan den kroeg, en aan de goddelooze school. Onnoodig daarom een spreekgestoelte te beklimmen, ronkende volzinnen en bliksem schietende'woorden te gebruiken. Dat zij het woord voeren zooals iedereen spreekt, zooals men spreekt op den buiten en aan den ge- meenen man. Dat ze klappen met iedereen die ze tegenkomt, in den huiselijken kring, rond den heerd, op den dorpel van den werkwinkel of van 't bureel, dat ze den mond openen én van den grootsten geneesheer én van het goddelijk geneesmiddel met de zie ken onderhandelen. Dat ze spreken met liet kind, aan de vaders, aan de haatdragende en vijandige broeders om ze te verzoenen aan de leut^enverspreideis om ze te ontmaskeren. Verheffen wij onze kwakke, uitdoovende of heeschc stem. Men zal ze genoeg hooren ons voorbeeld, ons verleden pleitte reeds voor ons. Men zal ons misschien niet toejui chen, met handgeklap begroeten of ons goed keuren, maar men zal ons verstaan en begre pen hebben en onze woorden zullen aan- veerd worden als de zuivere waarheid, als het goede zaad dat vruchten zal voortbrengen. Immers die woorden vloeien uit een hert dat overloopt van God, van Godes liefde en zoo zal Christus zelf er dé uitdrukkingen van in boezemenen ingeven. Marc. VAN De provinciale intercommunale (gemeente- sec retariseen, ontvangers, onderwijzers en onderwijzeressen, poiicie - kommissarissen, veldwachters en agenten, gemeenlebedienden en werklieden), in provinciaal syndikaat ver- eenigd, hield hare eerste algemeene vergade ring in het Nolarissenhuis te Gent. Vet volg van Patira en De schat der Abdij door Raoul De Navery (201° VERVOLG.) Nauwelijks verspreidde zich 't nieuws van den terugkeer der gevangenen in het Indianendorp of kinderen grijsaards vrouwen, alles hief een koor van vreug dekreten aau. Het schouwspel waarvan ze zich reeds verstoken dachten zou hun dan toch nog worden gegeven; en over tuigd dat de gevangenen uit vrees voor de folteringen ontsnapt waren overlaad den zij hen met beschimpingen. De oude en verrimpeldo squaws toonden zich de ijverigsten. Ze prikkelden den toorn der jongelieden; en verhaalden aan de kin deren de pijnigingen waaraan de Hurons vroeger gevangen genomen Franscken onderworpen hadden. Door d/eze megera's aangewakkerd, maakten de jongelieden puntige rieten- stokken gereed, beproefden de scherpte hunner pijlen, wonden koren van plan- tonvezels en wierpen den rampzaligen, die ze eerlang onder de gruwzaamste behandelingen zouden doodmartelen de hatelijkste beleedigingen naar 't hoofd Gouden-Adder haastte zich nieuwe pa len in den grond to planten, want Non- pareille en Patira zouden ongetwijfeld de zelfde folteringen als don markies en Halgan ondergaan. Na de palen in groo- te gaten bevestigd te hebben verfde hij ze rood. Ruim 500 leden uit de verschillige kantons der provincie waren aanwezig. Het midden- connleit werd alsvolgt samengesteld Algemeenen voorzitter, M. J. Van Meuter, gemeentesekretaris, Ledebergalgemeenen ondervoorzitter, M. C. De Bruycker, adj. policiekommissaris, Gentbrugge; algemee nen schrijver, M. C.h. Cornelus, hoofdonder wijzer, idem; algemeenen schatbewaarder, M. H. Hubert, gemeenteontvanger, idem; schrijver der coöperatieve. M. Brarkeleire, bureeloverste, Menclbekc. Leden MM. Van Hoecke, ndj. komnussans, St Amandsberg; De Smet, onderwijzer, ld.; Beycns, bureel- bediende, id.; Eecltman, -policieopzichter, Ledoberg. Deze negen bestuurleden maken het urt> voerend komiteit uit. Een afgevaardigde per rechterbO kanton maakt van rechtswege deel van hei midden- komiteit. Het middenkomiteit draagt zijne volmacht aan het Uitvoerend komiteit over. Nadat M. Van Meuter, voorzitter, het doel van de Provinciale Veroemging zeer knap heeft uiteengezel, wordt het woord verleend aan M. Van Schoor, lioofdinspekteur van het ministerie van Bevoorrading, welke vergezeld van twee inspekteurs, de vergadering met zijne tegenwoordigheid vereerde. M. Van Schoor gaf nuttige wenken en inlichtingen over de stichting van een onderlingen Be- voorradingsdienst. Het ministerie van bevoorrading zal ter beschikking der provinciale intercommunale voornoemd, aan matige prijzen, eetwaren, klecderen, schoenen, enz., stellen, dit in het algemeen belang om den woeker te keer te gaan. Zijne toespraak werd warm en her haaldelijk toegejuicht. De heer voorzitter Van Meuter bedankte in welgepaste woorden de afgevaardigden van het ministerie, en nadat verschillige sprekers het woord hadden gevoerd over de. werking van den Bond wqrden de standrege- len bepaald aangenomen en de kooperatieve gesticht. De machtige Intercommunale van Oost- Vlaanderen zal onverpoosd voortwerken tot het bekomen in den eersten tijd hunner oornaamste betrachtingen behoorlijke erhooging van jaarwedde voor alle ambte naren, bedienden en werklieden der gemeente vol.ens het voorbeeld van Gent, Gentbrugge, St. Amandsberg, Wondelgem, Moerbeke en andere gemeente to. het bekomen van dnurtetoelagen zooals aan de staatsbedienden toegekend, tot het stichten van pensioenkas sen van die catcgoricn gcmeentebedienden welke nog geen pensioen genieten, enz. enz. Desamenwerking voornoemd zal de leden met hun veel te gering salaris volgens den duren tijd in staat stellen zich voor hun en hun huisgezin van eetwaren en kleederen te voorzien aan aanneemlijke prijzen. Dit zal ook een doorslaande middel zijn om den weeker te keer te gaan, waaronder thans eenieder lijdt. De toestand was maandag onveranderd ge bleven geen enkele tram rijdt door de stra ten. Tot 'nog toe hadden er geen onderhande lingen plaats. De maatschappijen blijven koppig beweren, dat zij geen loonsverhooging kunnen toestaan, zoolang de tarieven niet vermeerderd zijn liet personeel verklaart dat hel met geen woorden meer te paaien is en de Regeering komt er tot nog toe niet tus- schen. Daarom vraagt men zich af hoelang deze noodlottige staking zal duren. De betooging der stakers Lsi/ndag morgen had er een groote betoo ging plaats de konlroleurs en de bestuurs leden stapten aan het hoofd van den stoet, die wel 6,000 stakers telde. Deze vertrok van op het Fontainasplein en richtte zich naar het Poelaertplein en van daar naar den Lyri- schen Schouwburg, waar eene groote meeting plaats greep. De h. Vercruysse, algemeene sekretaris, noodigde de stakers tet kalmte aan en deelde mede dat het stakersknmileit van nu af over genoeg gelden beschikt, om desnoods alle a?enten gedurenne een maand te ondersteu nen. Aanstaanden Donderdag zal er een groote betooging plaats hebben, waaraan de kinde ren der slakes zullen deelnemen. NOG StaSÏMGEK Ook te Charleroi zijn dc trambedienden in staking gegaan. Zij weigeren volstrekt het werk tc hernemen, zoolang zij geen voldoe ning bekomen. M Devi*enx, bu^'-rnipeste'* van Charleroi, heeft zijne bemiddeling aangeboden en de I gemeenteraad bracht ecu stem rui ng u ifwaarbij nj een verhooging van het tranjiurief goed keurde. Staking te Luik. Het personeel der tramwe nn van Luik besloot het werk te staken vajraf toekomenden Donderdag. Het trampersoneer van Vor iers Lad ook bes'oten het work te slaken ca stuurde een fvanrdiging bij het Bel'eer. maar de be stuurder weigerde te onderhandelen. De tramagenten vragen vooral de verwijdering an een Uontroleur, wegens zijn houding gedurende den oorlog; zij vragen tevens ver meerdering van loon. Toen. deze en andere voorbereidende aatregels Waren afgeloopen, begaven de krijgsmannen zich naar kunne wig wams om hunne krachten met een scho tel sagamitz, wildbraad, eene fleech ber kenwijn en eenige sloksken's branden- wijn te herstellen; do meesten beschil derden om de plechtigheid van den vol genden dag tc verhoogen hun gezicht, borst en armen met de kleuren voor de groote nationale feesten bestemd. Arendsveer koes een© teekening, die de aandacht van den geheelen stam op hem moest trekken. Hij had het middel fevonden om zijn gezicht to verdrievou- ïgen, de eene zijd'e was zwart, de ande re rood geschilderd, wenkbrauwen van verschillende kleuren overtogen zijne oogen. Nooit had men een vreeswekken der gelaat- gezien; Arendsveer kon met zijn opgebonden baren, dlie met een veer prijkten van dén vogel waaraan hij zijn naam ontleende voor het schoonste ex emplaar van een Roodhuid doorgaan. Op zijn borst bad' een geduldige hand roet behulp van een visebgraat in ver schillende tafereelen de geschiedenis van zijn leven en de verschillende veldsla gen, waaraan hij deelgenomen had ge graveerd. De verbrande schors van een boom had aan deze lijnen een levendige kleur gegeven, die sterk op do koper achtige tint zijner huid uitkwam. Op deze manier droeg hij zijne titels van adeldom op zich: ieder der krijgsman nen zijne yerbeelding of de oyerleye- Wij hebben, over eenige dagen verteld hoe een zoogezegde Amerikaan zich aan verschei dene oplichtingen door middel van valsche geldbrieven plichtig gemaakt had. Twee wis selagenten van de hoofdstad werden alzoo voor een gezamenlijke som van 7000 frank bestolen. Twee financiemannen van Gent ver loren 8000 frank. Nieuwe klachten kwamen in. Zondag vernam de bijzondere agent Stock man, van Smt-Joost-len-N'oüde, dat de op lichter een kamer aan het Rogierpleifi be woonde. Om 7 uur 's avonds, werd de kerel aangehouden. Men vond op hem eene som van 5000 frank. Hij is Nederlander en heeft lang te Plnladefia gewoond. Zijn slachtoffers erkennen in hem den dader. Men denkt, dat hij nog andere kamers in de stad bewoont en men verwacht zich aan nieuwe, belang rijke ontdekkingen. DECAUVILLE-LIJNEN Er is tusschen het Ministerie van Oorlog cn den Dienst der verwoeste Gewesten eene overeenkomst gesloten voor de overname, door den Dienst, van het üecauvillc-nct dat in Vlaanderen bestaat; de Ministetfvan Btn- nenlandschc Zaken wordt zoo eigenaar van die lijnen en de ondernemers, nijveraars en openbare diensten gelieven zich dus tot dit departement te richten, voor aljcs wat in betrekking staat tot die lijnen. Zoohaast het net terug in behoorlijken staat gebracht is, zal de vervoerdienst van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken er de uitbating van hernemen en zoo zal men binnen kort; en met weinig kosten, de versie, van de gewone wegen afgelegen, plaatsen bereiken en aldus den heropbouw en bijzonder de be voorrading verzekeren. Het Vatikaan zendt een l(ardinaal=Legaat naar Parijs. Uit Rome wordt gemeld Kardinaal Vico.die zich als legaat van dbn Paus naar Parijs begeeft om dc plechtige wijding van de Basiliek van Montmartrc bij te wonen, behoort tot de klasse der kardina len-diplomaten. Hij heeft reeds verscheidene belangrijke zendingen in het buitenland ver vuld, o. a. te Madrid, waar hij nuntius was gedurende den strijd tegen de Congregatiën, onder het ministerie van Canalejas. In die omstandigheid heeft hij bewijs vair groote scherpzinnigheid en diplomatische jehendighein geleverd. De H. Stoel heeft toen zijne handelingen volkomen goedgekeurd. De Kardinaal is een persoonlijk vriend van den Paus. Men weet; dat hij in zijne diplomati sche loopbaan vaak in aanraking is geweest met den heer Clemenceau. Een hoogwaardigheidsbekleder van het Pauselijk Hof heeft onlangs verklaard Door zijne bemiddeling zouden die twee uitersten met elkander in voeling kunnen komen. Te Vatikane schijnt men te hopen, dat de tegenwoordigheid van Kardinaal Vico met ofticieel-onopgemerkt zou blijven. Santa Barbara (Californie 11 Oct. (per kabel Donderdag avond verliet de koninklijke Ogdcn (Utah), trok over het Zoutmeer, langs den dijk cn de vlotbrug en bereikte in den naeht den Staat Nevada. Vrijdag morgen te 9 uur halt te Sparks en te 10 uur halt te Reno, waar eer.e menigte kinderen met v'aggcijes zwaaiend opgesteld waren. De Koningin stapte af, drukte de oudste de hand cn omhelsde de kleine babies. Den weg voortzettend liep de trein den Slaat Californie binnen reed langsheen de Sierra Nevada, waar de Koning met zijn zoon op de locomotief plaats namen. 's Middags halt m de statie van Summit- peak, 1420 meters hoog geleden, waar de leinema-operaleuren al de bewegingen van vorstenpaar filmden. De pracht van het landschap, gedurende den verderen tocht door Californie, was zoo overweldigend, dat de Koning en prfns Leo pold weigerden de locomotief te verlaten cn zich daar hun ontbijt lieten me: en. Geestdriftige ovaties te Golfax ,tn te Sacra mento. Zaterdag morgend, 9 uur. -ien de trein binnen te Santa Barbara, d prachtige had- stad aan de Zuidzeekust. In dit wonderoord rusten de vorsten twee-dagen uit op het kas teel van M. Ellis, eenj New-Yorker magnaat. Kort na hunne aankomst namen de koning en prins Leopold een bad m de blauwe golven van den Oceaan. In den namiddag deden de koning en de koningin, vergezeld van majoor d'Oultremont Dr Nolf en een afgevaardigde van het Staats- departement een uitstapje in watervliegtuig naar het eiland Santa Cruz. weduwe, ofwel aan den persoon met het on derhoud van de kinderen belast. Te dien einde moeten de belanghebbenden bij hun verzoek volgende stukken voegen 1° een uittreksel uit het register van den burgerlijken stand dat de juiste samenstelling der familie en den geboortedatum der kinde ren aangeeft, 2® een bewijs van het gemeentebestuur be vestigende dnt zij werkelijk met het onder houd der funderen heiast zijn. 3C een getuigscnrift van goed gedrag. De aanvragen om inschrijving moeten ge zonden worden U3ii den Belgischen Midden- dienst voor de Krijgsgevangenen, Nr 41, Kruidluinkxm, te Brussel, uiterlijk op den 15 November e. k. Ontvangst zal bericht worden van iedere aanvraag later zal aan rechthebbenden het bedrag der hulp hen toe gekend bekend gemaakt worden. Het Internationaal Liefdewerk voor ge kwetsten en Oorlogsgevangenen (afdeeling Den Haag) onder-komitcit van den Belgi schen Middendicnst voor de Krijgsgevange nen, dat gedurende den oorlog een groot ge- lal gevangenen bevoorraad heeft, heeft voor goed zijne werkzaamheden geëindigd. Zijne boeken wijzen op eene vrij aanzienlijke winst voortkomende van de giften die het ingeza meld heeft. Dit komiteit wil, door tusschen- komst van den miildendienst van deze winst doen genieten de kinderen van minder dan 16 jaar op 1 Januari 1920-van de gevangenen gestorven in ballingschap. Deze onderstand zal slechts toegekend worden aan de kinderen der krijgs- en bur gergevangenen die weggevoerd werden om eene patnotiekc reden. Eene vaste som, voor elk kind, zal aitbe taald worden, hetzij aan de niet hertrouwde Valsche geruchten, Het bericht eener mogelijke abdicatie dooi den koning van Italië wordt tegengesproken. Ook de geruchten aangaande eene mishan deling der leden van het Amerikaansche Rood-Kruis van wege de bevolking te Triest, wordt gelogenstraft. M. Tittoni's oplossing. Na een onderhoud met den koning zal M. Titloni denkel"1 Dinsdag naar Parijs vertrek ken. De Echo dc fans meldt dal M. Tit- tom de volgende oplossing te Parijs zal voor stellen Italië keurt het goed dat Fiume onder be scherming van den Volkenbond een onafhan kelijke stad worde, op voorwaarde dat Vol- terra Italië toegewezen worde, zoo niet zou Fiume geheel door Yoego Slavisch gebied omgeven zijn. Amerika en Fiumo De Agence Universale zegt dat een Amerïkaanschp maatschappij, met een kapi taal van 35 mdhoen dollar, zich bet raono- jpool der Fiumehaven wil verzekeren. Ii Yóego Slavic bezitten de Amerikanen reedl het vervoerrecht op de spoorwegen. Dit wijst er op waarom Amerika zich er teger. verzet dal Fiume aan Italië toegekend wordt. D' Annunzio 's landing D' Annunzio wil van geen toezicht van den volkerenbond. Hij verklaarde voor de zoovpdsfe maal dat Fiume tot den dood wil strijden Hij hecht met minste belang aan de parlementaire cn diplomatieke onderhande lingen. De bijzondere huurder van het huis n. 203 De Bruynestraat. te Brussel, kwam voorbij de kamer van mevrouw Bours Maria, 64 jaar oud, en werd een gasreuk gewaar. De bijge roepen politie brak de deur open en vond mevrouw Bours dood op haar bed liggen. De gasbek was slecht toegedraaid geweest. De geneesheer stelde vast, dat de verstikte sedert eenige uren dood was. Er is hier alleen van een ongeluk spraak. EEN KABINETSRAAD Maandag morgend had in bet Ministerie van Financen een kabinetsraad plaats, onder voorzitterschap van M. Delacroix, eerste mi nister. Er was slechts éene kwestie aan de dag orde Hel ontwerp Buyl-Marck, betrekkelijk de loonen dei onderwijzers. Eene langdurige bespreking fcad plaats nopens de houd mg, te nemen door het gou vernement. Ten slotte werd overeengekomen dat het gouvernement het wetsvoorstel zou araendeeren. ringen van zijn stam volgende, hechte er uan om met al de wenschelijke pracht op liet aanstaande feest te verschijnen. De vrouwen verwisselden op hare wij zen de eenvoudige kleederen van katoen met geborduurde kleedingsstukken. Snoeren van bergkristallen of zeeschei pen versierden hare halzen of armen; de haren werden met guirland'ers van bloe men opgebonden. Zelfs de oudsten weer stonden niet aan deze beweging en niets was afzichtelijker dan een troep gerim pelde en taanideurige megera's, die als levende duivelinnen op het plein ston den te schreeuwen en te zwaaien. De kinderen beschouwden zwijgend de toe bereidselen voor de marteling of sprok kelden takken en twijgen bestemd om de brandstapels te voeden. Wat er misschien toe medewerkte om dit schlouwspol vreeselijker te maken, was de schoonheid van een schitterende dag, het frissche gnoen der boomen, de blauwe gordel die de stroom rondom het eiland vormde en het verrukkelijk ver gezicht op de eilandjes van groen cn van bloemen, van rotsen en riet die met den verwijderden gezichteinder samensmol- ten. Toen de hoofden zicli met de kleuren voor de hooge feestelijkheden beschil derd hadden, gaf Arendsveer, wier ijcïel heid zijns vreugde evenaarde, bevel om de gevanerenen te gaan halen. Dezen hadden alle hoop afgelegd' en zich bereid om te sterven. Hun offer .was den vori- gen nacht reeds gebracht. Doch nu die werd! dit. offer nog verzwaard door de omstandigheid dat Patira den beldhaf- tigen jongeling ihe zijn leven had opge offerd om Let hunne te redden, hun lot genoot in de folteringen en den dood zou worden. Indien, 'de markies zich liad kunnen vleien dat hij Ilervé onder de hoede van Patira achterliet, zou hij zooveel met geleden hebben. Patira had gewis Her- vé naar Frankrijk teruggevoerd, zoo dra de gebeurtenissen het veroorloofden Hij zou hem omnng hebben met de laatste beschermers die den storm der revolutie verschoond had. Enkele ver wijderde leden van de familie der Coet- quans met die der Chateaubriands ver want, leefden nog; wie weet of met een paar monniken van Léhon aan den vree slijken moord1 in de abdij ontsnapt, we der zouden keeren naar bare puinhopen Patira zou hun. het kind toevertrouwen dat zijne eerste kinderjaren binnen de muren van het heilitg huis had gesleten en, de verstandige grijsaards zouden er >en edelman van gemaakt hebben, in staat om de aanspraken en rechten zij ier geboorte en die van den troon te verdedigen of een vurig priester die bij het altaar zijn schuilpiaatvS zocht en er dag en nacht genade voor de beulen af smeekte. Patira raadde wat er in den geest van den markies omging. „t Monseigneur, x> zeide hij tot hem1 «God zelf waakt over uw zoon. Ik heb gezegd dat hij in veilighied was zonder at ik den tijd en do gelegendheid had om u alles mede te deed en, wat er na uwe gevangneming is voorgevallenIk wil niet dat gij roet een hartzeer sterft. Alles wat mogelijk was is voor uw kind en erfgenaam gedaan. «Ik weet het, ik weet het,» zeide 'do markies van Coetquen, doch spreekt,- Patira, spreek roij van mijn zoon, van dat dierbare schepsel dat ik niet meer terug zai óen.» «Ge kunt niet gissen hoe we bier ont snapt ójn. 'Als vogels ontvloden wij door de takken der boomen. Aan onze voeten lagen de Hooden en de gewonden telde de andero. Hervé hield óch stil in onze armen; hij 6ch'een den ernst des toestands te begrijpen. Eindelijk ver trokken de Hurons en konden wij onze boóge schuilplaats verlaten. Ik wilde Nonpareille overhalen om met ons naar de stad te gaan, doch zo weigerde en zeide ernstig: o Red het kind van de Blanke* Non pareille is van de stam der Abenaquif», getrouw aan den God die den zwartroK haar leerde kennen getrouw ook aan de Franscben die haar vrienden zijn. Ter wijl, mijn broeder naar Montréal gaat, om hot kind aan George Malo toe te ver trouwen zal de Dochter der Wouden de Hurons hun spoor opzoeken. - Alleen riep ik uit* 10 Vervolgt l O

De Volksstem | 1919 | | pagina 1