George-Arthur Bniptaekx Aankomst van Amerikaaascü vee 09 slaking op de trams te Brussel SeMkkelijk ongeluk te Gent Belangrijks diefstal te St-GIHis. De jacht op de vervalschers en woekeraars D® herdenking der gesneuvelde sol daten te Gent. Berichten pen Telefeon Pater Oom Livinus Van Nuffel 0.S.B. STADSNIEUWS Werkrech tersrade n - SPOKEN- KOSTBAAR KLEINOOD Over enkele dagen overleed op haar kasteel te Craig Y Nod, in Schotland, de beroemde ltaliaansche zangeres Adelina Patti. Zij laat een kolossaal fortuin achter. Benevens het «.verheerlijk mobilier van haar kasteel, bezat zij juweelen waarvan de waarde op minstens vijf miljoen wordt geschat. Een kleinood evenwel, kostbaarder en raarder als al hare diamanten en goudsiera den, is haar waaier. Die waaier, van wit perkament op ivoren ribben gemonteerd, werd, in het begin harer loopbaan, door de kunstzangeres besteld aan Duvilleroy, te Parijs, liet voorwerp in zijn eigen had niets bijzonders, doch Patti had de gedachte in 'I hoofd gekregen er iets, eenigs ter wereld, van to maken. Daartoe trachtte zij, wanneer zij geroepen werd om in aanwezigheid van een keizer, koning, hertogen, ministers of andere hooge jperso naadjes haar talent te laten hooren, van die doorluchtige toehoorders te verkrijgen dat zij op haren sneeuwwitten waaier eigen handig hun handtcek.cn zouden zetten. Haar verzoek werd meestal goedwillig beantwoord, edoch er waren ook wel geval len dat hare gril moeilijker bevredigd werd Isabella II, van Spanje, vermeende eerst haren ministerraad te moeten raadplegen vooraleer haren naam op den beroemden waaier in te schrijven en koningin Augusta van Pruisen liet eerst door de policie navor- sehen of cr van haar handteeken wel geen misbruik zou gemaakt worden. Z. 11. Pius IX weigerde eerst, doch gaf ten slotte toch loc. De zangeres bekwam aldus niet alleen de handteekens van de groeten der aarde die baar talent konden toejuichen, maar ook van andere die haar nochtans nooit hadden .gezien. Zoo verkreeg zij langs diplomatische weg op haren waaier waar zij meer aan hield dan aan hare juweelen, de handteekens van den Mikado van Japan, van den Chineeschen keizer, van den emir van Khaboul, enz. Het zal niemand verwonderen indien bet kostbaar kleinood bij de tc verwachten ver- kooping der bezittingen van Adelina Patti tot een fabdachtigen prijs klimt. -W*- jammerlijke tegenslag. De Ame'nkaansche stoomboot Aledo, is uit New York te Antwerpen aangekomen met «ene deklading van 151 ossen. De Belgische stoomboot Australiër is van Buenos Ayres aangekomen, 149 ossen aanboord hebbende. Het schip had 351 ossen ingenomen, doch heeft op de reis zulk. stormweer ontmoet, dat niet minder dan 202 óssen zijn gestorven, die men natuurlijk over'boörd móest werpen. Ziehier welke voorwaarden de trambedienr ;-den als grondslag der onderhandelingen aan hét scheidsgerecht lieten geworden. Volgens Bvusselsche bladen moest de scheidsraad die voorwaarden niet bespreken. De voorwaarde zijn Minimumloon van 10 fr. pensioen verze kerd door tusschenkomst der regeering, der maatschappij en der leden van het personeel en waarvan het minimum niet lager zou zijn dan fr. 2,50 per dag. I Proeftijd tên hoogste 5 maanden 46 vrije dagen per jaar, 6 dagen verlof met tracte- JinentBuren werk, inbegrepen het aftellen der ontvangst. De maatschappij moet deze voorstellen nog goedkeuren. In dit geval wordt heden de arbeid hernomen. Do afgevaardigden van het Trampersoneel hebben Woensdag namiddag aan M. Wauters, minister van arbeid, hunne beslissing over handigd, waarbij het personeel de voorstel len van arbitrage der regeering aanvaard op voorwaarde dat de compagniea hunne federatie erkennen. Woensdag avond heeft de minister opnieuw de afgevaardigden van het personeel ont vangen en, na nieuwe onderhandelingen hebben deze er in toegestemd de voorafgaan- delijke voorwaarden van stoffelijken aard te laten vallen, maar zij bleven onwrikbaar vast staan op de erkeniDg van het sjndikaat. Zij aanvaarden, onmiddelijk het werk te hervatten, indien deze voorwaarden worden aangenomen door de vier compagnies. De minister van arbeid, in overeenstem ming met de regeering, zal een formeel voor stel van arbitrage onderwerpen aan de vier compagnies, die Donderdag morgend zullen beraadslagen. In andere steden. Te Charleroi en te Verviers is er geen ver stndering. Het personeel blijft in staking. Te t Charleroi om wille van ioonsverhooging, te j Verviers om te vragen dat een controleur,'die I zicb tijdens de bezetting met goed gedroeg I zou afgezet worden. Te Gent wordt er Vrijdag door stemming '}«ver staken en metstakeiï beslist. Men voor ziet dat de slaking met groole meerderheid van stemmen zal besloten worden. -V MISPLAATSTE BEVER! In de Koolfitraat, te Brussel, had Dinsdag avond een incident plaats dat gelukkiglijk geene al te erge gevolgen had. Op de Noordlaan had een Belgisch soldaat eene nog al vinnige woordenwisseling met een burger. Een politieagent kwam tusschen en geholpen door een tweede policieman leidde bij den soldaat naar het policiebureel De burger mocht zijn weg voortzetten. Verscheidene ooggetuigen waaronder een officier der ruiterij volgden de groep, met hel inzicht ten voordeele van den soldaat te getuigen. Aan de Koolstraat gekomen, vonden zij echter de straat afgezet. Zij mochten kniet door. Eeen der agenten trok zijn sabel en begon er meê te zwaaien, om het volk te doen ach teruitgaan^ De officier trachtte te vergeefs aan den agent te doen verstaan, dat hij alles had bij gewoond en zijne verklaring wilde doen. Hij Hij werd afgewezen. Woensdag namiddag gebeurde een erg on geluk in dc fabriek Lousbergs twee werk lieden werden het slachtoffer hunner onvoor zichtigheid zij vielen van een groote hoogte en liepen erge verwondingen op. Bijzonder heden ontbreken. Een onderzoek is geopend. De schuldvraag In Uuitschland Bazel/ 15 Oct. Men seint uit Berlijn: Kaustky zal Maandag a;. s. voor de eerste sub-cimmissio der groote onder zoekscommissie uit de Nationale Verga dorin.g zijn rapport indienen over de do cumenten .en personen in zake te stel len ten gevolge dér studie dézer docu menten. Van een anderen kant wordt gemeld': Dinsdag vergadert de enquête-com missie voor het vaststel)en aan d'e schuld van den oorlog te Berlijn en dan begint meteen het staa-tsgerech't haar werk. Maandag houdt ter inleiding Kauteky een lezing over do actcstukken die on derzocht, en de lieden, die gehoord' zul len moeten worden Ludendorff, Bern- storff, Bethman-Hollweg, hooren tot de eersten die door de commissie zullen ge hoord worden. De «Vorwarts» maakt de opmerking dat de openbare meening een robuuste natuur als Ludendorff, niet pleegt te d'eeren. Hét volk heeft te veel geleden om met de schijnvertooning van eene rechtszaak tevreden to zijn. De schuldi gen aan den oorlog hebben dé geschie denis gemaakt door milHoenen meedoo- genloos in den dóodi te drijven, zonder ïUeedoogen, zal de geschiedenis- de wei nige schuldigen .vonnissen. Toen M. Charles Herdies, wonende Bor deauxstraat, 17, te St-Gillis, gisteren avond van den schouwburg thuis kwam, steide hij jast, dat in zijne slaapkamer alles onderste aoven geworpen was. Een bundel obligation en stadsloten, ter waarde van verscheidene duizenden franken avas verdwenen. Een klacht is neergelegd en de nummers oer gestolen aandeelen werd aan de policie medegedeeld. De toezichler der eetwaren van St. Jans- Molenbeek, heeft tot op heden reeds 2000 processen-verbaal opgemaakt tegen melk- en boterhandelaars en winkeliers, die, ofwel hunne waren vervalschten ofwel ze verkoch ten aan woekerprijzen. Tot hiertoe heeft het gericht reeds 700 vcroordeelingen uitgespro ken. De jacht op de handelswoekeraars wordt ievcrig voortgezet. Dosdeiajlk framtorccgeüuh te Montegne©. Dinsdag rond middernacht kwamen twee mijnwerkers in bedronken toestand huis waarts, toen zij nabij de mijnen van Gosson verrast werden door een tramrijtuig, dat zij niet gehoord hadden. Beiden werden omgeworpen en verdwenen onder het rijtuig. Een hunner ontkwam het met erge wonden aan bel been, doch zijn ge zel,de 47 jarige Mathieu Dick, wonende te Luik, had reeds opgehouden te leven, toen men hem van onder het rijtuig kon halen. Het is dus Zondag, 2 Nov., dat de groote betooging plaats grijpt tot herdenking en vereering der gesneuvelde soldaten der ver- vastgesteld als volgtGraaf van Vlaanderen- plaats, Vlaanderenstraat, Brabantdam, Bra- bantslraat, Kouter, Roophandelsplaats, On derbergen, SUMichielsplaals, Poel, Hoog straat, Brugsclrepoortstraat, Noordkaai, Ely- seesche Velden, Palingshuizen en Gemeente kerkhof. De bewoners dezer straten worden verzocht op 2 November de Nationale driekleur half top aan hunne huizen te laten wapperen. Kardinaal Mc. cier in Canada LONDEN, 16 Oktober. Uit Toronto wordt aan den Timfs gemeld, dat Kardinaal Mercicr allerhartelijkst ontvangen werd te Toronto. Bij zijne aankomst werd de Belgi sche primaat verwelkomd door den meier en de gemeenieoverheden. 's Namiddags werd hij ontvangen door de Hoogesehool van To ronto, welke hem den titel van - doktor Ho noris Causa schonk. Verscheidene redevoeringen werden uitge sproken. Kardinaal Mercier sprak den lof der Canadeesche soldaten en dankte het land voor hetgeen zij voor België en het mensch- doni gedaan hadden. Sfoutmoediigtt diefstal TE ST PIETERS JETTE Verleden nacht zijn stoutmoedige dieven in de keurslijv,enfabriek gedrongen van M. Delsaert, Dilmontstraat, te St Pieicrs Jette. De dieven stolen er voor 11,000 franken koopwaren, welke zij bij middel van een auto vee voerden.. De auto werd rond 4 ure 's morgends in de gemeente ontmoet, doch reed zoo snel, dat men niet kon zien wat of wie hij vervoerde. Ook het nummer kon niet waargenomen wor den. Een Düifsch vaartuig op een mijn geloopen Op de kust van Denemark is bet duitsche vaartuig u Jupitter op een mijn geloopen ten wesicu van Esjberg. Het vaartvig vloog in de lucht. Zes koppen der bemanning zijn offigekomen en-de overlevenden, gered door visscherssloepen, zijn te Esjberg aan wal gezet. Zoo worden ook Duitsche zeelieden de slachtoffers vand© ondermijning der zee, door eigen landslieden uitgevoerd. Waarlijk, men mag met reden zeggen dat men gestraft wordt in datgene waarmede men zondigde. DE WIJDING DER BASILIEK VAN HET H. HART TE MONTMARTRE. Parijs 16 October. Heden morgend werd onder een overgroolcn volkstoeloop dc Basiliek van bet H. Hart te Monlmartre ingewijd, door den Pauzelijke gezant, kardinaal Vigo, 110 kardinaals en bisschoppen woonden de plechtigheid bij, waaronder al de Fransche prelaten, verder Mgr. Bourne en Mgr. Rutten bisschop van Luik. EEN VERRADER AANGEHOUDEN TE PARIJS Parijs 16 October. Maandag avond werd op bevel van de krijgsbevelhebber van Parijs, zekeren Paul Pontsole, publicist aangehouden onder betichting van verstandhouding met den vijand tijdens den oorlog. Pontsole werd opgesloten. DE RUSSISCHE VREDESVOORSTELLEN. Bazel, 16 October Uit Helsingfors wordt gemeld, dat de Russische Witte Garde de vredesvoorstellen der Russische Sovjets van de hand gewezen heeft. IN DE VREDESCONFERENTIE.Parijs, 16 October.De Opperste Raad hoorde hedii morgend het verslag van sir*George Clarck, die met een onderzoek gelast werd over de Roumeensch-Hongaarsche verhoudingen. DE BRUSSELSCHE BRIEFDRAGERS DREIGEN. Woensdag avond hielden do Bi usselsche briefdragers eene vergadering. Zij besloten al hunne vroegere eischen te hand haven voor wat loonbarema enz. betreft. Er werd ook van staken gesproken. OP DE BRUSSELSCHE TRAMS. De toestand is wedcr^verslecht. De stakers zijn nu verdeeld nopens de kwestie of zij den scheidsraad moeten aannemen of verwerpen. Ander» zijds hadden de bestuurders der compagmiin een onderhoud mei dc ministers. De bestuur ders weigeren volstrekt de syndikaten te herkennen. De onderhandelingen duren voort, doch men voorziet nog geen oplossing. bondene landen die begraven liggen op het Gemeentekerkhof. Tot hiertoe ontving het bestuur van de Souvenir Palriotipue talrijke inschrijvin gen voor de deelname aan den stoet die worden ingericht. Den 2 November zal ook de inhuldi plaats grijpen van het Vandel van de Souve^ nir Patriotique geschonken door den eere- voofzitter, den heerA. Verbessem. Zooals wij reeds mededeelden wordt den stoet gevormd aan de Graaf van Vlaanderen- plaats en zal in de volgende orde 'worden samengesteld 1. piket gendarmen 2. policio 3. Mili tair muziek: 4. piket soldaten 5. Boy scouts met kronen 6. Burgerlijke en militaire overheden 7. Comiteit van de Souvenir Patriotique i> 8. Familieleden der gesneu velde soldaten 9. Rood kruis van Belgie 10. Consulaire korpsen en afvaardigingen der Verbonden natiën 11. Oorlogsvermink ten 12. Nationale Oud-Strijdersbond 13. Afvaardigingen van de maatschappijen van gewezen militairen 14. AI de maatschappij en der stad en omliggende te plaatsen in de orde aan te duiden door lottrekking. De kinderen van de stadsscholen en ook der vrije scholen zullen de oorlogsverminkten omringen. In de algemeene vergadering van 26 Oct. aanstaande, te houden in het lokaal Café des Arts n zal overgegaan worden tot de lot trekking voor de orde der deelnemende maat schappijen. Alle maatschappijen worden ver--, zocht twee afgevaardigden te sturen. Ten slotte is de doortocht van den stoet RECHTERLIJKE KROM IJK Boetstraffelijke Rechtbank van Gent Verklikking aak den vijand.'Voor de rechtbank verscheen Richard Priem, wo nende Rooigcmlaan, vervolgd wegens ver klikking aan den vijand. Weinig tijd voor dat de Duitschers Gent verlieten, had Jozef'Meerschaert, vleésch'hoié wer te Gent, van Priem eene koe gekocht voor 7760 frank en met behulp van deze geslacht in hei huis-eener- vrouw, wonende Meibloenjstraat, doch het beest e^n^ geslacht en wijl niemand meer tehuis was, maakte Priem er gebruik van het geslacht heest in handen te leveren van de Duitschers, die dan ook het vleesch iri beslag nemen, waardoor Meerschaert een verlies onderging van 7760 frank. Uit de getuigenissen die gehoord werden ter zitting, spruit, dat betichte in zeer goede verstandhouding had geleefd met den bezet ter, en meer dan eens personen had overge dragen die de een of ander koopwaar hadden verdoken. Na pleidooien van Mrs O. Buyssc en Log- tenburg (zoon) werd Priem verwezen tot'ö maand gevangenisstraf en 2000 frank boete of 3 maand gevangzitting. Mr Dubois die zich aanstelde als burger lijke partij, in naam van Meerschaert, hoorde zich de gevraagde schadevergoeding van 7760 frank toekennen. Mijnheer en Mevr. Firmin BRUYNDONCKX- SCliOON hebben de oer Uod. to melden, het smartelijk \erlies dat zij komen te ondergaan van bun zoontje geboren te Aalst den 24 Oogst 1910 en aldaar schielijk aan hunne liefde ontrukt den 15 October 1919. De begrafenis, waartoe Ued. wonlt uitgepoo- digd, zal plaats hebben Vrijdag 17 October, om 3 ure namiddag. Men vergadere ten sterfhuize, Lange Zout- strast, om 2 1/2 ure. De Heoren Prelaat en Religieuzen dor Abdij Affiigem, hebben do eer te laten weten het af sterven in hun klooster van hun medebroeder den Wel Eeuw. Hl er De plechtige Uitvaart zal plaats hebben in do Abdijkerk, toekomenden Zaterdag, 18 October, om 9 1/2 uur. BIDT VOOR ZIJNE ZIEL. NIJVERHEIDSSCHOOL der STAD AALST De Zondaglessen zullen hernomen worden den Zondag 19 October 1919, om 9 4/2 ure. De avondlessen zullen hernomen worden den Dinsdag 21 October, te 7 u. 's avonds. Alles ia kosteloos. Voor het programma zie de plakbrieven. TER BANQUE CENTRALE DE LA DEN- DRE zijn te verkrijgen Kasbons 5 1/4 o/o Anciens Etablisse- ments Baertsoan Buysse», te Gent aan 990 fr. per titel van 1000 fr. uitkeerbaar ten laatste den 45 September 1-929. De koe pons zijn betaalbaar, vrij van tegenwoordige en toekomende lasten. Obligatiëu 5 t. h. stad Luik, aan 497,50 per titel van 500 fr. Uitbetaling aan de voordeeligste voor waarden van alle vreemde koepons, aan de winketten der Ban que Centrale de la Dendre. Dêzo koepons, zooals aide Belgische koe pons, worden zonder hosten uitgewisseld. Alle beurs en bankbewerkingen. Geldplaatsingen in deposito rekeningen tot 4 1/2% Verhuring van brandko/Ters. De Banque Centrale de la Dendre is ge plaatst onder de bescherming van dc Société Générale de Belgiqve. 1899 FEESTDAG VAN ST-CRISPIJN. Meester^, Schoenmakers, Stiksters en allen die in het vak werkzaam zijn, worden uit- genoodigt tot de II. Mis van St Grispijn, welke zal plaats hebben Maandag toeko mende, om 9 ure, in de kerk van Sl-Martinus. Na de mis zal er eene algemeene vergadering gehouden worden bij Louis De Scbryver, Hopmarkt. Nieuwe leden worden aanvaard. ST A D LUIK Te bekomen bij Theophile STEVENS wisselagent, Ondekwijssiraat16, Aalst obligation der stad Luik 5 t. h. aan 491,50 zonder kosten3165 STAD AELST. Herziening der Kiezerslijsten. Het College van Burgemeester en Schepe nen der slad Aelst, 'heeft de eer ter kennis der belanghebbenden te brengen, dat luidens art. 108 der wet van 15 Mei 1910, do Werk- fechiersraden'instellende, dat do Werklieden, Bedienden ep Nijverhexdxhoófden, die mae- non recht te hebben op de kiezerslijsten voor de Werkrechtersradbn ingeschreven le wor den, eu die niet ingeschreven zijn op.de van kracht zijnde lijsten. Verzocht worden, voor 1 November a. s. hunne rechten op de in schrijving te doen gelden. De verzoekers moeten tegen ontvangst bewijs, bij hunne aanvraag de stukkon voe gen, die bowijzeu dat se voldoen aan do door do wet vereischte voorwaarden. Aelst, den 15 October 1919. De Burgemeester en Schepenen De Secretaris, F. DE I1ERT. O. REYNTENS. N. B. Om kiezer te zijn moet men a. Werkman, Bediende of Hoofd van on derneming zijn; b. Belg ziju, of het gewoon burgerschap hebben bekomon; c. Op 1 Maart 1920 den leeftijd van 25 jaar hebben bereikt; d. Sedert (en minste 1 jaar, binnen liet gebied, eene nijverheid, eenen handel of een ambacht hebben uitgeoefend, of gedurende een jaar, werkzaam zijn geweest bij eene binnen het gebied gevestigde onderneming. Behouden evenwel bun kiesrecht de werklieden en de bedienden die, wegens ziekte, ongeval, werkstaking, uitsluiting of onvrijwillige werkloosheid, lijdelijk ophou den werkzaam le zijn bij eene binnen het gebied gevestigde onderneming. worden in een minuut en voor altijd genezen door B®G»togèiae. 1,75 de flosch in alle apotheken. 149542 Ministerie van Nijverheid, Arbeid en Bevoorrading. RAADGEVENDE KOMMISSIE. Ambtelijke normale prijzen Onbederfbare koojivdaren. Vastgesteld door do raadgevende kommissie van den Minister van Nijverheid, Arbeid en Be voorrading, om do deskundigen van het parket in do mogelijkheid to stellen, het besluit van 31 Maart 1919, op de woekerprijzen der koop waren van eerste noodzakelijkheid toe te passen. Week van 20 tot 26 October. Ieder handelaar is er toe gehouden navolgende lijstder artikels met naam en prijs aan te plakken Verduurzaamde viscEi Portugeesche sardienen 1/4 22m/m Fr. 1.50 1,(5 2»,— STADSSCHOUWBURG KUNSTVERTOONING op Maandag 20 Ooiober 1919 hartroerend familiedrama in 3 bedrijven j door Hendrik Ibsen. Opgevoerd door de beste artislon van j liet fronltooneel. Kaarten te bekomen van af Zaterdag 18 October, in het Hotel des Arcades. We raden eenieder aan dit meester- I stuk van den groote Noorsche Dichter te gaan bewonderen. De aanbevelingscommissie, i 3180 CARITAS OotïderiBionde, Al bet hout- werk, de deuren, vensters, kepers en dak pannen van het buisje Vlasmarkt, 28, zij- aan voordeeligen prijs te koop voor onmidn delijke afbraak. Zich te bevragen, Douder- monde, Brusselschestraat, 14. id. 1/4 club 30 mjm (de beste) Roze zahn van Alaska (hooge doos) 1 pond Verduurzaamd vleesch Corned Beef 2,35 Bevrozen vleesch De schoonste stukken per kilo 7,50 De overige naar verhouding. (Zie aanplakbiljet der bovriezingsdienst). j Versch vtecech Eundvleesch (de schoonste stukken) 10, Varke.nsvleesch id. 11 Schapen vl«e.sch id. 11 CSucorei Cbicorei onverpakt (vorige oogst,).per kilo 1,40 gewaarborgd zuiver 1,40 in poeder (in pakjes) per 1/2 kilo 0,85 in korrels 0,90 Slither Gekrislaliseerde suiker per kilo 1,80 Blonde vergeoise (bruine suiker in poeder) 1*05 Broodsuiker j 95 Kandijsuiker in brokjes eu in poeder i>'30 Zout Geraffineerd zout voor boter per kilo 0,40 Geraffineerd zout 0,30 tot 0^31'. Soda in brokken 0 35 Rijst aineldonck per 1/2 kilo ])75 Belgische lucifers (wit hout) liet pak 0,45 Vocdingsdeeg Vermicelle, noedels, gewonen voedingsdeeg (iniandscli) per 1/2 kilo 1 Macaroni (inlandsche) Buitenlandsche voediugsdeeg Gewone rijst Vel en peketwaren Amerikaansch spek IIcsp pionic met borax Reuzel zuiver (ingevoerd) Rundvet (volgens hoedanigheid) Margarineboter Allerlei Petroleum den liter 0,55 Groene smeerzeep per kilo 2,40 tot 2,50 Olijfolie den liter 8,50 Grondnootolie (sla-olie) Chocolade (wettelijk) per kilo Koffie Ruwe koffie Santos per kilo 1,25 3,75 2,25 per kilo 7,25 6,50 7.50 5,50 tot 6,50 4,80 tot 5,50 7,25 7,— Gebrande koffie beste per kilo gewone goede gewone Santos beste gewone goede gewone 7,— 6,— 5, 8,50 7,50 6,50 10,— 8,— Ten bus*eele te verkrijgen Prachtige keus van KERKBOEKEN, (groote en kleine druk). PATERNOSTERS,' Boeldekens voor Eerste Communie en andere Portefeuilles, Prenten van het H, Hart, Woordenboeken Calewaert,Larousse 1919 BOEKHANDEL. J. VAN NüFFEL-DE GENDT, AALST, 22, Kerkstraat, 22. Xinderspijzen Havervlokken in pakjes 2,25 het pak Aardappelbloetn Onverpakt per kilo 2,50 In pakjes van 1/4 kilo 3^0 Boter Door de regeering ingevoerd, ongezout 11,50' id- id. 2-3 0/0 zout 11,— Inlandsche boter (versch ongezouten) 11,50 Gezouto boter (2-3 0/0 zout) ll]_ Kaas Canadeesche Chedder, 1* hoedanigheid volkumeu zuiver per kilo Canadeesche Chedder, 2® hoedanigheid Aardappelen per kilo 0,15 tot 0,18 Bloem (in 't groot) bestemd om te bakken per 100 kilos 92,75 Broed per kilo 0,85 GEVRAAGD. Een bekwame gast voor verwarming en sloomleidingen. Goed loon, verzekerd werk. Zich te wenden bij den heer Hipp. Branlegem, Molenstr. 58, Aalst. 3177 Gevraagd om in de fitad te werkcttj monteerders-eleetricion en hulpinouleerders. Zich aanbieden, Dinsdag morgend tusschen 10 en 12 ure, bij den ingenieur der Werkhuizen Carels gebroeders, in de Filature et Filleries Réunies, Tragel. Aalst. 3178 GOEDE OCCASIE eenen gazmotor wer kend met napht en stadsgaz, 10 H. P. marque Feta Defise, volledig met magneto Bosch en carburoteur. Zich te bevragen E. De Moor en Broeder, Iweinilraat, 10, Aalst. 8179

De Volksstem | 1919 | | pagina 3