Een belangwekkend boek Igr. Scliosffgr en tasciialk Foch JEAN CANADA Wijding der basiliek van het H. Hart te Parijs Belangrijke aftruggelarij XXV» jaargang NUMMER 242 Zaterdag 18 October Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telephoon 114 XI> d3- 5 CENTIEMEN Drukker-Uitgever: J. Vaiï Nuffel-De Gendï Voor de publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de la Bourse, Parijs.— en 105, Cheapside, Londen. Maarschalk Foch heeft twee bezoeken ge bracht aan Fransch Lourdes. Het eene bezoek ■was een privaat bezoek met H. Misoffer, na deren tot de H. Tafel, gebed aan de grot en aan de andere bidplaatsen; het ander bezoek was een officieel bezoek. Do generalissimus der verbonden legers ■was er vol eerbied jegens Mgr. Schoepfer, bisschop van Tarbes, zijne geboortestad en van Lourdcs. Wij laten hier een uittreksel Volgen uit de aanspraak, door den doorluchtigen kerkpre- laat uitgesproken, ter gelegenheid van de be groeting in de hoofdkerk van Tarbes: Mijnheer de Maarschalk, ik zou de ver zuchtingen van de edele toehoorders bedrie gen, ik zou mijne eigene gevoelens geweld aandoen indien ik u niet eerst en vooral in ons aller naam onze bewonderende hulde, onze erkentelijkheid en laat het mij zeggen, onze eerbiedigende genegenheid uitdrukte. m Niet Lij machte u te loven, zal ik er mij toe bepalen, hier de woorden te herhalen, ■welke de welsprekendste der bisschoppen en der redenaars vroeger tot den grootsten der vcldheeren, tot den Foch van zijne eeuw richtte, overtuigd als ik ben, dat uwe mede burgers niet zullen aarzelen, ze op u toe te passen. Domimis tecum, virorum fortissime De Heer is met u, o heldhaftigste der menschen, zegde Bossuet tot den groolen Condé. En hij voegde er bij Vade in line fortitudine tua, gaat, (iaat in al den luister uwer dapperheid, en in den luister van uw genie, of liever, vlieg van zegepraal tot zegepraal, tot de voltooiing van uwe roeping, welke is de bevrijding en de verheffing van uw vaderland et liberabis Israël Eene andere bladzijde uit onze Heilige Boeken zal mij toelaten, mijne goede en be minde vrienden, mij den getrouwen tolk le maken uwer zielen, 'tis waar wij den opper sten leider van dien tijd, omringd door zijne priesters en zijn volk, summus Pontifex... cum omnibus presbyteiis.., omncs una voce zooals heden de bisschop van Tarbes enwan Lourdes vol blijdschap den bevrijder van God's volk begroette. Ziehier deze woorden welke op voorhand de gevoelens uitdrukten, waarvan onze har ten thans overstroomen Tu gloria Jerusalem Gij zijt de roem van ons Jerusalem, van deze stad Tarbes, zou grondig kristen en vaderlandschgezmd Tu Icctitia Israël Gij zijt de blijdschap van ons Israël, van dat dappere Bigorre Tu honori- ficentin populi nostit Gij zijt de eer van fjansch ons volk, varrgcheel ons vaderland en uw naam zal in de toekomstige generation, onuitwischbaar verbonden blijven aan de roemrijke lotsbestemmingen van het onster felijke Frankrijk De Bslgischc Eaerenb&nd Wij ontvangen bet verslag over de werk zaamheden van den Belgischen Boerenbond gedurende hei dienstjaai 1918, door kannu- nik Luytgaerens, algemeen secretaris. Het beslaat ongeveer 110 bladzijden. Het eerste deel van net verslag geeft een bekopt overzicht over den tocsiand, wat den landbouw en zijn verhouding tot de verbrui kers en wat de bemoeiingen van den Boeren bond betreft. Hel verschaft uitleg over de opeischingen van graan- en aardappeloogst, over de amb telijke regeling van melk en boierverkuop, over de prijzen van andere lar.dbouwproduk- ten het bespreekt de moeilijkheden die ont- Vervólg van Pattra en De schat der Abd j noon Raooi. Du Nayeky (204® VERVOLG.) Daar Halgan door zijne houding de achting van zijne vijanden verdiend had zei Arendsveer op emstigen toon: «De Blanke bezit een leeuwenhart. Nu begon de oefening der messen. Het was nu langer geen dreigen meer 'doch ook db eigenlijke groote pijni ging nog niet; ieder mexfst hem eene snode toebrengen op de schouders, de armen of do borst-; het moesten echteer slechts lichte wonden zijn en het hoofd of het hart- mochten niet getroffen wor- !den. J)e Kapitein beet zijn lippen tot bloe- [dons toe., vervolgens sloeg hij vastbe raden het oog op Gouden Adder, <ïie op jrijne schouders mikte, doch zijn mes in .een nabijs taanden boom zag vliegen. Hoevelen er ook, met opzet of door Ini«rekening verkeerd' wierpen, na ver loop van eenige minuten stroomde even (Wel het bloed1 van den zeeman uit tien Wonden; rondom hem waren de palen en (boomen -met Engelsclio messen bezet. Tiet tweede gedeelte van de foltering (Was af geloop en het derde en laatste ge deelte zou straks een aanval nemen. In den omtrek van het plein hadden ■!8e kindferen doode takken en groen hout fbij elkander geraapt; i&e 'groen werden J?oor Halgan geworpen, zoo dat wan- staan waren tusschen voortbrengers en ver bruikers het wijst op wat den Boerenbond in 't werk heeft gesteld om eene betere rege ling van de opeischingen en schikkingen tc bekomen, alsook wat hij gedaan heeft omzijn leden hun plichten tegenover de samenleving voor te houden, om ze te verdedigen tegen overdreven aanvallen en om ze tot liefdadig heid aan te zetten. als bijzondere oorzaken van de hooge prijzen en van de gedurige moeilijkheden geeft het op, vooralle produk- ten, de schaarschte der waren en daarbij voor de meeste, het onophoudelijk opkoopen yan wege de Duitschers. (Wij vinden hierover in het boek zeer be langrijke bijzonderheden, die wij in een vol gend nummer onder de oogen onzer lezers zullen brengen.) Verder worden de betrekkingen van den Boerenbond met de aangesloten plaatselijke vereenigingen in 't algemeen besproken. Om het weekblad De Boer dat niet mocht verschijnen, eenigzins te vervangen, liet het hoofdbestuur hun geregeld omzendbrieven geworden maar ten gevolge van den last dien de censuur evenals andere diensten en overheden der bezetting, den Boerenbond aandeed, moest het daar weldra van afzion. Doch de inspecteur en andere afgevaardigden gingen voort zitdagen te houden, alzoo'blc- venze in voeling en konden ze de loopende zaken met de spaar- en leenkassen en overige instellingen afdoen. De Boerenbond heeft zijn centrale diensten voortgezet zoo goed de omstandigheden het toelieten hij heeft zelfs getracht ze uit te breiden een veearts kwam als vee-consulent in dienst en heeft zijn plaats ingenomen naast den klem vee-consulent een technische dienst, met een bouwmeester en een inge nieur, staat ter beschikking der leden. Dit deel van het verslag sluit met een paar bladzijden over den hoofdraad en de alge- meene vergadering. De volgende hooidst ukken geven verslag over de centrale afdeelingen en instellingen. De Bocrinncnbond aanvaarde 6 nieuwe plaatselijke boerinnengilden, liet 111 voor drachten geven, hield een 20-tal gewestelijke vergaderingen voor bestuursleden van aan gesloten gilden en belegde m September een paar studiedagen voor voordrachtgeefsters. De Algemeene fioveniersbond deed veel voor het tuinbouwonderwijs en bracht een verbod van tuinbouwscholen tot sland, waar bij 13 scholen aangesloten hij leverde in den loon van het jaar 27,000 kiles land- en tuinbouwzaden aan de leden en wist 250 wa gons groenten aan gemeentemagazijnen en comiteiten te bezorgenhierdoor kon hij dienst bewijzen aan de volksvoeding. De Aan- en Verkoopsvennootschap ver richte maar weinig zaken en moest een deel van het jaar stilleggen; in 't geheel leverde zij slechts 15,000,000 kilos meststoffen af. Haar magazijnen van Leuven bleven ter be schikking van het Provinciaal landbouwoo- miteit; de magazijnen van Antwerpen, waren ook, in zooverre 't noodig was, ten dienste van het landbouwcomiteit. tiet verslag over het Zuivelconsulentschap bespreekt den toestand der samenwerkende melkerijen die over het algemeen erbarmelijk was; cn legt uit welke diensten het Zuivel- consulenlschap getracht heeft aan de melke rijen te bewijzen. Bij de Middcnkredietkas sloten 21 plaat selijke Spaar en Leenkassen aan; bet totaal der aansluitingen van de vijf laatste jaren bedroeg 100. De Middenkredietkas beschikt nu over een waarborgkapitaal van ruim 3 millioeri fr.; haar gcldomloop in 1918 be droeg 583 millioen; de spaargelden bij haar neergelegd stegen tot 212 millioen, terwijl de kredietopeningengering waren.Op grond- neer zo aan gestoken, werden de rook hem noodzakelijk moest verstikken. Aan de voeten van Tanguy had men integen deel liet dorre hout op elkaar gestapeld-, want hij hem moest het vleesch dOor het vqm tot op het gebeente verkoold en verteerd worden. Tot heden had de jonge Liana onge voelig geschenen voor idles, wat ron dom haar geschiedde, maar toen ze een squaw vooruit zag treden om den brand stapel van don markies aan t-e steken, verliet ze hare pllaats, wierp zich met uitgestrekte armen te midden van do Indianen en zegde met, een uitdrukking van waanzinnige droefheid. De jonge Liana is do dioolder van een beroemd hoofd, die iti vele gevechten geschitterd heeft. Hij heeft haar als eecn wees zonder steun achtergelaten; geen enkel Indiaan brengt hoar wild' of jtuigt voor kaar in cle bosschen of op de wate ren. De jonge Liana vraagt aan hare broeders do Roodhuiden, om dengene, die door het- vuur moet sterven* ais lid van hunnc-n «dam aan te nomen. Zo heeft het recht een man te kiezen onder de krijgslieden van het ras dut haren vader gedood heeft.» Bij dezeeisch zagen dö Hurons elkan der vragend aan. Wat- Liana vraagde was bijna een recht. De moed' der ge vangenen had' de Indianen een soort- van eerbied1 ingeboezemd. Arendsveer zeif naderde, nadat hij de oudsten geraad pleegd had de jonge dochter cn zeide. tot haar: «De s&cKcms .atewin.crj ip jjwe vroajp krediet werden slechts 48 leeningen toege staan. De Dienst voor Toezicht heeft het zeer druk gehad cn is zoo goed mogelijk in be trekking gebleven met de aangesloten ver eenigingen, die hij bijgestaan heeft door bezoeken ter plaatse, door talrijke voordrach ten en door de hboger vermelde zitdagen. De nieuwe Brandverzekering, in 1917 gesticht, heeft gedurende het eerste dienstjaar (10 April 1917-31 December 1918) 15,594 polissen opgemaakt, met een verzekerd kapi taal van ongeveer 23 millioen; zij heeft 340.000 fr. premiën ontvangen. Levensverzekering en Hagelverzekering hebben maar weinig zaken verricht, maar verwachten meer in de toekomst. In een aanhansel spreekt het verslag over de verzekeringen tegen arbeids ongevallen Do onderlinge Belgische Boerenverzekering en de Landbouwverzekering. Dn eerste had op het einde van 't jaar 9140 polissen waar door 158,000 Ha cn 9 millioen loon verzekerd waren; de premiën bedroegen 403.000 fr., ze had ongeveer 1090 ongevallen uit te beta len. De Landbouwverzekering had 25.258 loopende polissen: ze verzekerde 304.000 Iia. cn ongeveer 8 millioen loon; 1988 ongevallen wérden bij haar aangemeld. Beide verzerin- gen schreven 10 0/° van de premiën op het te goed van de verzekerden. Het aanhangsel zegt ook het noodige over de Belgische Heidemaatschappij. Deze werkte onder moeilijke omstandighe den: zij heeft slechts een 70tal Ha. ontgonnen Zij heeft de bevoorrading der Belgische be- volkine kunnen bevorderen met op tamelijk groote schaal aan de cultuur van levensmid delen mee te werken. Zij voorziet dat haar verslag over het jaar 1919 zeer belangrijke cijfers zal vermelden. Vreeselijk drama te Antwerpen Donderdag namiddag werd de volkrijke buurt der Lombaerdevest te Antwerpen door een gruwelijk drama in opschudding gebracht In het huis n. 4 der gemelde vest, houdt Petrus Belboom, 38 jaar oud, sinds een 2lal jaren van zijne vrouw gescheiden levende, eene herberg. De man onderhield betrekkin gen met eene genaamde Carolina Dom, 35 jaar oud, wonende Hoopstraat. Deze had sinds eenigen lijd besloten naar Parijs le vertrekken, iets waartegen Belboom zich ver zette. Donderdag namiddag bevond het koppel zich ten huize van Belboom, toen een hevige twist ontstond. Deze hield weldra op. Het zoontje van Belboom dat in de herberg aan 't spelen was cn vermoedde dat er iets ge beurd was, liep zijne moeder, in de buurt wonende, verwittigen. Deze kwam ter plaats en zag bloed van onder eene deur vloeiën. In allerijl werd om policie gezonden en toen deze de deur opende vond men de lijken van Belboom en zijne minnares in een breeden bloedplas liggen. Beiden waren de keel doorgesneden bij middel van scheermessen. Aide muren dei- kamer waren mei bloed besmeurd. Na de noodige vaststellingen werden de lijken naar liet doodenhuis overgebracht. Het parket is ter plaats geweest. BE BRANflAS DER ZEE Eene roerende redding. To Falmouth is de Amerikaansche stoomer War Jandoli aangekomen hebbende aan boord, vijf man van de kleine goëlet B. B. Hardioich, van Nieuw Schotland, in drama tische omstandigheden, in vollen oceaan ge red. De B. BHardioich149 ton, was op 25 September, met eene lading hout uil Bridgo- water naar Madeira vertrokken. toe. Dat de dochter van het groot hoofd thans ga vernemen of de gevang-ene ha re echtgenoot wil worden.» Deze Wóórden werden in de taal der Hurons gewisseld, zoodat Tanguy on mogelijk zo had kunnen verstaan. Maar hij herinnerde zich wat de jonge Liana hom gezegd had- on kon wel gissen dat zij nogmaals eene pogmg aanwendde om hem van den dood te redden. Dit trof hem diep. Maar zoo min als in den vrecsel ijklen nacht die hij in do hut had doorgebracht, dacht hij thans, nu zijn brandstapel gereedl was, er aan om van bet hem aangeboden redmiddel gebruik te maken. Het aan te nemen waro een verraad, een afval, en Tanguy wilde ge lijk hij geleefd had sterven. Het inerisjo naderde bem langzaam zag hem vol nederigheid aan en zeide. o De Lndüaan&che biedt u aan, uw le ven te redden, go zult- vervolgens mot haar doen wat- u goeddunkt. Ze zal u vrijÜaten om naar hen die u verbeidden terug te keeren.» o Liana,» vroeg Tanguy <r zullen de de Indianen niet den eed van mij ver gen dat ik in bun midden zal leven hun godsdienst en hunne gewoonten zal om helzen?» eja,» antwoordde het meisje zacht. «Ge ziet.dus dat ik niet kan weggaan zonder een meineedige te worden... O God. die de harten kent zal u tot zich roepen ik .moet sterven, laat me bidden» Op .dit -oogenblik «tak,een krijgsman de .grpen twijgen aan. die voor Halgan csjh^peld Tanguy ijieheerach i Op 3 October, werden zij op 500 mijlen afstand van New-Foundland door eeue wa terhoos overvallen. In min dan geen lijd waa alios wat zioh op dek bevond verbrijzeld en weggerakt. In het ruim zelf stood hel water zes voet hoog. Heel de bemanning pompte zonder opliou den tot 5 Oktober, doch vruchteloos. Alleen door de lading hout bleef het soliip vlottend, doch de woedende golfslagen richten voort durend nieuwe stapels weg. Alsdan kwam de transallantioker Bardic in 't zichtf^e noodsignalen werden bemerkt en de Baraic richtte zich naar de Hardioich doch de zee was te hol om eenige redding to wagen. Reddingsboeien werden in zee geworpen en do kapitein en een matroos van de Hard ioich poogden deze te bereiken, doch vruch teloos. Slechis mei groote krachtinspanning konden zij nog terug aan boord van hun eigen schip teruggehaald worden. 's Anderendaags morgends kwam de pe- troolsioomor War Jandoli in 't zicht. De kapiteiu deed olie op het water pompen om de zee te kalmeoren, hetgeen gelukte. Vijf leden der bemanning waagden den sprong en konden gered wordeD. De War Jandoli denkende dat allen gered waren zotte zijne reis voort. Eon man was echter nog op do Hardioich. Hij had niet durven springen. Gelukkiglijk was de zee. kalmer geworden on kou hij 's anderendaags nog levend, doch totaal uit geput door de Maryland gered worden. Een pakeiboot in brand Parijs, 16 Oct. De paketboot Vendia behoorende tot de compagnie Cyprieu Fabre, en dienst doende op do lijn Sain' Nazairo— La HavaneVera Cruz, is op 45°20' Noor derbreedte en 43°35' Weslerb-ngto moeten verlaten worden tengevolge van oen brand in de lading. De 280 passagiers en do be manning werden gered, door den pakeiboot Chicagoop weg naar Now York. Ook de post kon nog overgobracht worden. De Venetia was op w eg naar St Nazaire. De lading bestond uit 500 vaten rliurn en 15.000 zakken suiker. Nadere bijzontietheden. Nopens de wijding der Basiliek van het H. Hart te Parijs Montmartre wordt ons nog gemeldt: Vandaag heeft de wijding der Basi liek op de Butte Montmartre plaats ge had. Gisteren had de overbrenging der re likwieën van St. Pieterskerk naar de Basiliek grooten toeloop uitgelokt, ook do nachtelijke retret die tot hall'6 dezen morgend duurde, werd druk gevolgd.. Het is Mgr. Ametto die met het- ge bruikelijk ceremonieel de Basiliek heeft gewijd; Mgr. Amette wijdde het hoog altaar, de andere aanwezige aartsbis schoppen en bisschoppen wijdden de an dere altaren. Na afloop der wijdingen begaven de prelaten zich naar hot heiligdom van de relikwieën. Déze werden op eene berrie gedragen door vier priesters, gevolgd van de wij dende prelaten en een lange stoet van kardinaten en bisschoppen. Do menigte, die rond den tempel ge schaard stond, knielde neer op don door tocht der processie die rond het gebouw ging en er daarna binnen ging, gevolgd van hot. volk. De Basiliek was stemmig versierd met- driekicurvlaggen. te zijnen angst en begon met luider stemme het Do Profudïs te bidden. Hij stemt rijn zwanenzang aan zeiden de Indianen. Drie afzichtelijke oude wijven wier pen glimmende houten op den brand stapel van den markies, spoedig spron gen er vuurvonken uit. Toen ontsprong Patira eensklaps de Indianen «Üe hem bewaakten en plaat ste zich naast Tanguy. «Waar gij zijt Monseigneur, is ook mijne plaats.» reide hij* Én de stem dos jonkmans antwoord de op den psalm van don koninklijken haj-pzang&r. Het plein bood thans een vreeselijk schouwspel aan op den achtergrond de twee gevangenen van welke de eene bijna geheel door ©ene dikke rookwolk was onmsingeid, terwijl de andere de zengende hitte van den ontstoken brand stapel begon te gevoelen. En voor hen mannen vrouwen en kinderen geschaard die kreten van eene gruwzame blijd schap slaakten en zich in den doodstrijd der gepijnigdon verheugden De jonge Liana wns op hare knieën gevallen en hield snikkende het hoofd m hare handen verborgen. Eensklaps sidderde Nonpareólle van het hoofd tot de voeten; het. Langgerek te gebrul van een wilden buffel bad zich do een hoorei), en deze kreet, die dwars door liet geschrei der beulen, "hare ooren bexeiktOj -deed baar plotseling van hon king .cn 'besluit -yeranderen. fZij .b^aaitdg In het koor prijkte de geschiedkundi ge wimpel van St. Denis. 110 kardinalen en bisschoppen woon den de plechtigheid bij. Men bemerkte er al dé Fransche en verscheidene vreemde prelaten o. a. de kardinaal Bourne en Mar. Rutten van Luik. De pontificale Mis werd gecelebreerd! dbor Mgr. Yico, legaat van den Paus. Na afloop der plechtigheid heeft, de kar dinaal-legaat den pauselijken zegen ge geven aan de aanwezigen. Hiermee liep de grootsche en onver getelijke plechtigheid ten einde. Echtelijk drama te Jambes Donderdag morgend had een echtelijk dra ma plaats in de Glasblazerijstraat le Jarnbcs- bij-Namen. De echtgenooten Belquin, 53 en 52 jaar oud, kwamen niet le best overeen en schier dagelijks ontstond er twist. Donderdag mor gend bij een nieuwen twist, greep de man eene vijl en plofte deze in de keel zijner vrouw. Daarna ging hij zich gevangen geven. De toestand van het slachtoffer is hopeloos. De moordenaar werd na eene eerste onder vraging opgesloten. Een schipper laat zich 50,000 mark ontfutselen. Reeds eenigen tijd geleden, had een schip- per van Willcbroeck, Walford genaamd, aan de regeering geschreven, dat hij nog 50,000 marken had en hoe hij ze zou uitgewisseld krijgen. Donderdag morgend kreeg de schipper een telegram, hem verzoekende naar de Emiel Bannïngstraat, n.49 te Antwerpen, te komen voorzien van de noodige bewijsstukken en van de marken. De schipper vertrok dadelijk, overtuigd zijnde dat het telegram op last van liet gou vernement verzonden was. Op het aangeduid adres, verzocht de bij zonderste huurster van het huis hem eenige oogenblikken te willen wachten, daar de heer Leroy, die zijn bureel in liet huis had, nog niet was aangekomen. Kort daarop verscheen deze, vroeg of alles in regel was, nam alles in ontvangst cn ter wijl de schipper in het bureel wachtte, begaf hij zich in eene andere plaats, na het trouw boekje van den schipper, de eenzelvigheids papieren en de bordereelen ingezien le heb ben. De schipper bleef er wachten, tot na drie uren.... Toen hij het dan al te lang vond. ging hij even in de aanpalende kamer zien, doch daar was niemand te vinden. M. Leroy had onge merkt met de 50,000 mark het huis verlaten. De bedrogen schipper ging eene klacht neerleggen op het politiebureel der 8® wijk en ommddelijk werd een onderzoek geopend. Daaruit bleek, dat Leroy pas over een paar dauen het bureel in de Emiel Banningstraal, gehuurd had. Hoe deze kerel er echter achter geraakt is, dat Walford marken uitte wisse len had en deswege naar het gouvernement geschreven had, blijft een raadsel. Het signalement van den behendigen schurk is in alle richtingen rondgestuurd ge worden. STAD luik Te bekomen bij Theophile STEVENS, wisselagent, Onderwijsstraat, J6, Aalst, obligahên der stad Luik 5 t. h. aan 491,50 zonder kosten. 3165 zich eenen weg door de menigte, plaats te zich voor de eerste rnen en begon een zonderlingen dans die tiaar nu eene in de nabijheid der folterpalen, dan weder in die van de toeschouwers bracht. Op hot oogenblik dat ze voor de paal van Halgan zweefde, zeide ze in het F ransch «Hoop nog! Ik kom u ter hulp'» Vervolgens begaf ze ziob, met eene duizelmgswekkemfe euelheid van draai ende bewegingen naar Tanguy en Pati ra en zeide hun. in dezelfde taal. «Grijpt sou hout. werpt u op de me nigte. worstelt,... verdedigt uw leven» Tanguy, Halgan en Patira meenden aOe dne, dat het meisje haar verstand verloren haxk en de wanhoop dit arm kind had verbrijjzeld. Maar rij, zonder 'baren clans eene se conde te staken, raapte een der spits roeden op, welke de menigte tegen Pa tira hadden gebruikt, en wist hiermede telkens, wanneer zij voorbij d'en folter paal zweefde, do rookenden en branden de takken uit elkander te Werpen. De spuavvs wilden ze weder bij elkander brengen, mam* Nonpareille, draaide,, en danste altijd' voort, met. oono snelheid, die aan waanzin grensde, on bij iedere bewèging, die haar voorbij de gepij- nigden voerde', liet ze hare spitsroede werken; liare toovorachtigo schoonheid dc bekoorlijkheid van haren dans en oen zoet lui etend gezang dat z,ij hierbij aan hief (bgeiden ^spoedig alle Hurons. 'fö $jX£olgt v

De Volksstem | 1919 | | pagina 1