in vrijhei'dgesteld IN DE FAMILIE Ons Vorstenpaar op reis D A. G B L, A. D Policie in de verwoeste streek van West-Vlaanderen DoodelSjk ongeluk te Kofsselare Militaire voordrachtgevers De militairen in de Reizigerstreinen De automobieldieven Drie aanhoudingen JEAN CANADA ,r 2s-g ongeluk te Lokeren Een drama te Brussel De zaak van La Belgique Bloedige S> akersonlusten Twee Amerikaansche vliegers door Mexlkaaiische visscüers vcrmoorif CENTIEMEN Drukker-UitgeverJ. Va.n Ndffel-De GendI Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telepkoon 114 Voor de publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wonden lot het Agentschap Hatas, 8, MartelaarpleiD, te Brussel; 8, Place de Ia Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. Gij weet het wel, de lucht zelve die uwe kinderen inademen, is moorddadig, zoo tal rijk zijn de vijanden die er op loeren. Waakt dus over hen, endoor uwe goede voorbeelden legt er u op toe ten hunnen opzichte en voor- deele eenen beslissenden invloed uit te oefe nen. Deze woorden, door Paus Pius X, zaliger gedachtenis, geuit, zijn een vermaan op onze dagen voor zoovele lichtzinnige en pliehtver- gdene ouders. Indien zij meer en beter hunne plichten vervulden ten opzichte hunner geliefkoosde, doch dikwijls welhaast verloren geloopen kinderen, zou de maatschappij, de familie en ons duurbaar Vaderland, zoowel als de Christenheid, er oneindig veel bij winnen. Niet te verwonderen dat een kerkvader er bijvoegt Van zoohaast een christen vader zijn best niet meer doet om in zijn huisgezin de godvruchtigheid cnGodes eeredienst te onder houden en* krachten bij te zetten, iudien hij nog christen in 't herte is, zeker is hij tiet niet meer in zijne werken; nu hel geloof zon der de werken is een dood geloof. En nog, zeg'. Sylvio Pellico, om ten op zichte van alle mensehen de goddelijke we tenschappen der liefde te beoefenen, moet men ze in den familiekring aanleeren. 't Is wel in het ouderlijke huis, weet Le Play hier in te brengen, dat de burgerdeug den bij het kind zonder ophouden worden voortgebracht; die deugden welke het in staal stellen te gehoorzamen of te gebieden; die deugden welke te gelijk de vrijheid en liet gezag voortbrengen. Op onze dagen loopen zelfs de meisjes de wetenschap na, om aldus boven dc mannen uit te komen, plaatsjes weg te kegelen tot hun voordeel en hun huiselijke bezigheden, kin deropvoeding en andere vrouwelijke plichten daar te stellen. Zoo niet, leert Joseph de Maistrc, de geleerdheid, ik zeg niet de weten schap, kan aan de jonge dochters nuttig zijn, doch men moet a'le mogelijke voorzorgen nemen opdat zij hen niet zoude hinderen. Het beste middel om alle ongelegenheden te voor komen is bei stop- en lapwerk. 't.Is best van er wat vertoon ol gemaaktheid bij te doen Zou bot gezegde van Franciscus van Sales: vroeg opstaan bewaart de gezondheid en de heiligheid, hier ook niet van pas komen? En hoe vindt ge de theorie van Rabussier, een geleerd en praktiek man, een Jezuictdie zich verslaat aan opleiding Bijna alle fami lies, zcglhij, zouden moeten talrijk er. chris telijk genoeg wezefi, om ecnige priesterlijke of kloosterlijke rocpingon te doen ontstaan. Nu, niets is daar meer toe geschikt dan het familiemidden of het familieleven, wanneer het aan zulke ontluiking voordeelig is, wan neer er daar een ernstig leven met veel liefde lieerschl en niets ontzenuwend enjverslappend noch gevoelig bijtreedt. De liefde moet met plichtvervulling samengaan, de sterksten tot de zwaksfsn genegen, het geloof de onbe twiste bovenhand uitoefenen, de kinderen moeten opgroeien zonder dat zij zelfs gissen dat de familie-omgeving zou kunnen bezoe deld wezen. De ware familie-ccrbied moet boven alles zweven. Eenige voorliefde voor de bejaarde leden mag men ook niet verge ten. Ziedaar een geheel dat wordt ineenge smolten met al de grondbeginselen der vroom heid en godvruchtigheid. Laat ons die goede lessen niet alleenlijk voorhouden, maar verwezenlijken wij ze in onze middens. Mxnc. De Regeering, achtende dat onder de vraagstukken die aan het herstel der ver woeste gewesten verbonden zijn, dit van de policie in de geteisterde streek van West Vlaanderen, het dringendst was om op te lossen, heeft op einde Mei van dees jaar, het zuiden van West Vlaanderen door eene voor- loopige groep geudarmerie doen bezetten, onder het bevel van majoor Bayart, de voor treffelijke officier die gedurende den wereld- krijg afgevaardigde bij het Fransche leger in België was. Het bewakingsgebied van de voorloopige groep van Roeselare omvat, ten deele of in het geheel het grondgebied der districten Veurne, Yperen, Kortrijk, Roeselaere en Oostende, alsook het grondgebied der kust- gemeenten. Weinig talrijk in het begin der maand Juni, beloopt het aantal manschappen van de voorloopige groep van Roeselaere tegenwoor dig tot 11 officieren en 523 onderofficieren, brigadiers en gendarmen. opgebracht, waar zij verklaarden naar den autobergplaats door zekeren Louis gezonden te zijn. De auto werd den heer Deneffe terugbezorgd maar verscheidene onderdeden van het rijtuig zijn nog met gevonden. De persoons beschrijving van den 4den persoon is gekend en men verwacht zich aan zijn aanhouding. Slachtoffer zijner onvoorzichtigheid Zondag namiddag, toen de stoomtram door het dorp reed, waren als naar gewoonte, eenige jonge knapen erop gesprongen om een eindje mede te rijden. In dc Veldstraat, toen de tram in vollen gang was, sprong een der gasten af het rij tuig, haperde en geraakte onder de wielen; de dood was bijna oogenblikkelijk en het lichaam van den ongelukkige werd afgrijse lijk vermorzeld opgenomen, daar nog twee waggons erover geloopen waren. De verongelukte is zekere Alfred Marllë. oud 17 jaar, zoon van een werkersgezin, waai de vader overleden is. Dit pijnlijk voorval heeft groote ontroering verwekt te Knesselare. De Minister van oorlog komt eene eerste groep militaire voordrachtgeversin te richten De onderwerpen der voordrachten dezer eerste reeks gaan over al de verrichtingen waaraan ons leger deelnam, alsook over de gedurende den oorloggedane krachtinspan ningen op de verschillende terreinen onzer ilitaire werkzaamheid. Kringen, maatschappijen, enz. die de medewerking der officierenvoordrachtgevers erlangen, kunnen alle gewenschte inlichtin- en over den te dien einde te volgen weg en over de samenstelling der groep, bekomen inet zich te wenden hetzij tol tiet Ministerie van oorlog (D R P. 2. Wetstraat. Brussel) hetzij bij den Bevelhebber der plaats van hun verblijf zelve of der naastbijgelegene. Eene tweede reeks, betrekkelijk in de eerste reeks met verhandelde onderwerpen, zal binnen kort samengesteld worden. Overeenkomstig een beslissing van het Departement van Oorlog, heeft het Spoorweg- bestuur onderrichtingen gegeven opdat de kaartjes legen 1/4 van het tarief alleen zou den verstrekt worden 1° klas, aan officieren in 2° klas aan officieren en onderofficieren. De onderofficieren die in leklas en de man schappen die in 1® of 2e klas wenschen te i',en, worden behandeld als gewone reizi ers en moeien derhalve de volle prijzen van het tarief betalen. Eenige dagengeleden, waren stoutmoedige boosdoeners bij middel van valsche sleutels ingebroken bij den heer Deneffe Frans, 29, Van den Donckgang, te Gent, en roofden er een prachtige auto, waarmee zij in de richting van Brussel verdwenen. De Gentsche politie hield zekeren Adolf Schneider aan, die m een plaatselijk hotel afgestapt was. De kerel weigerde zijn mede plichtigen aan te wijzen. De policie spaarde echter geen moeite om op het spoor der evluchte bandieten te geraken. Maandagmorgend, omstreeks 5 ure, kwam een persoon zich aan dc autobergplaats van M. C., Schaapkopstraat, te Anderlecht, aan bieden, om zijn rijtuig te bergen. De politie werd aanstonds gewaarschuwd en hield in den voormiddag twee soldaten aan, Alexan dre Delthour, Fransch militair, en den Belgi schen soldaat Corthals, wonende te Parijs, die in de bergplaats hun auto kwamen terug halen. Zij werden naarden post der Linthstraat Vervolg van Patira en De schat der Abdij door Raoul De Navery (213® VERVOLG.) Nu was haar krijgsplan spoedig gevormd Het was zoozeer de zaak niet, een groot aan tal Franschen te dooden, dan wel zich van diegenen meester le maken, welke het oproei aanstookten, door op het godsdienstig gevoel en de vaderlandsliefde een beroep te doen. Jean Canada en George Malo gevangen te nemen, zou een veel grooter succes zijn dan dc helft der strijders te dooden. Jean Canada was de ziel, hel hoofd, het hart van deze me nigle bevond zich eenmaal de bevefnebbe: in unne macht, dan zouden zij veel geraak keiijker mét dc soldaten in het gereede ko men. Dwars door duizend gevaren heen, gelukte het Patira, den markies en zijne vrienden te bereiken. Dezen bevonden zich in het midden van een groep strijders, die een carré vorm den op een smal plein, met het gelaat naa de vier aanpalende straten, waarin de En gelschen post hadden gevat. Zonder overhaasting, met de kalmte van den moed, laadden de Canadeezen, schoten, wachtten de losbranding der Engelscben af schoten op nieuw. Viel er één, zijn plaats bleef geen oogenblik onaangesloten. De ge kwetsten richtten zich op hunne knieën op en mikten nog. De keurbende van Jean Ca nada kon verpletterd worden, wijken zou ze niet. Terwijl de Canadeezen op alle andere pun ten langzamerhand voor de overmacht be zweken, hield dit carré zich nog slaande. Maar, terwijl de gelederen der Engelschen onophoudelijk aangroeiden en de gesneuvel den terstond dooranderen vervangen werden, kon bet carré der Franschen geene nieuwe strijders aanwerven. Een enkele man slechts braveerde den rook en de losbaading der musketten en wierp zich lusschen de moedig strijders het was Patira «die van de haven terugkeerde, waar hij Hervé onder de hoede van Quienbois had gesteld. Eene plotselinge afleiding had den strijd ten voordeele der Canadeezen kunnen beslis sen. Een troep kolonisten en wilden greep de Engelschen in den rug aan en verpletterde ze met lansen en- tomahawks De verrassing der soldaten kwam Jean Canada en den zi nen eenigen lijd tep goede doch van af windstreken te gelijk daagden er nieuwe ge regelde troepen op men kon reeds voorzien dat het gevecht eerlang in eene slachting zou ontaarden. Leve Frankrijk riep Jean Canada, ter wijl Iaj zijn degen zwaaide, de Engelscben zuilen or.s niet levend krijgen Mijnheer de markies, zeide Patira. met ons te later» dooden., zullen we de zaak, die wij willen verdedigen, met redden Ik kan en al uwe vrienden de redding aanbieden. Gij Ja, mijnbeer de markies doch, haast u, en zoo gij mijn aanbod aanneemt, houd dan tegen i ede ren prijs den toegang tot de rivier open. Er zijn hier nog een honderdtal mannen hernam Coëtquen. Ik weet hen overreed hen om blijven te leven Eensklaps dreunde er van vier zijden eene De Koning per vliegiirg. De Koning is Zaterdag mengend te 8 ure per watervliegtuig naar West point gevlogen. Aldaar wachtten hem prins Leopold tn de officieren van zijn gevolg, die zich daarheen per spoorweg hadden begeven. In de Militaire Academie. Generaal Mdcnthur, gewezen commandant der 12® divisie, ontving den vn^st. Daaiop defileerden dc leerlingen der milita'ro acade mie van Westpomt op onberispelijke wijze voor den vorst. De Koning drukte zijne hongc voldoening uit de school te mogen bezoeken d«s zoovele schitterende en dappere olhcercn leverde d-e in Frankrijk en België zijn komen strijden Ook was het onder de oud leerlingen dier academie dat de opperbevelhebbers werden gekozen, die zoover? tot de bevrijding der wereld hebben bijgedragen. T<>en ontdekte de Koning het hoofd en in welsprekende woorden bracht hij hulde aan de gesneuvelden die eeuwig in België s her innering zullen voortleven. Het Aruerikaansch leger, zegde de Koninj heeft altijd een rechtvaardige zaak gediend. Officieren en soldaten met een ideaal zyn mei te overwinnen. Dit bewees de oorlog. De offiojrren van VVestpoint tellen onder de beste der wereld. Ieder land heeft zulke mannen noodig. Ik wensoh u, eindigde de vorst, in uwe loopbaan een schitterend suc ces en een volledig geluk. De Koning en dc prins zijn alsdan met hun gevolg naar de kapel van Memorial Hall ge gaan, waar zij de vereenii/de vaandels van het roemrijk Amerikaansche leger zijn gaan groeten. Een lunch in 't Belgisch gezantschap Te New-York weergpkeerd heeft de Koning te 1 ure's namiddags een lunch bijgewoond hem aangeboden door den Belgischen ge zant, baron de Carlicr dc Marchienne. Aldaar waren talrijke personen van aan zien aanwezig, onder andere de aartsbis schop Hayes*Mac A.ioo, Enhu Root, Rocke feller, in verschillende magistraten, de Bel pische consul, M. Mali, enz. Eere-doctor der Universiteit van Colombia Te 4 ure is president Butler den koning het diploma van Dr in de recliten der univer siteit van Columbia komen overhandigen. De Koning dankt deze universiteit, een der oudste van Amerika en roemde de werkzaam heid dezer beroemde inrichting. Hij wenschte haar allen voorspoed tot grooter heil der menschheid. Verschillende ontvangsten Na den terugkeer in zijn hotel heeft de oning den Athletic Club ontvangen. Hij sprak met de leden over het deelnemen aan de Olympische Spelen te Antwerpen. Verder werden de onlanas gedecoreerde leden van het Belgian Relief fund ontvangen alsook het comiteit der Cincinnati orde, sa mengesteld uit de oudste zonen der oud-stnj- ders van den onaibaiikeiijkheids-oorlog, ge komen om den koning het eerediploma der vereeniging te overhandigen. De Koningin te New-York De Koningin heelt intusschcn de Belgische kunsttentoonstelling bezocht, waar zij door kolonel Osterrieth ontvangen werd. Hare Majesteit onderhield zich mei de aan- ezige schilders waaronder MM. Baron, ea sier, Flasschoen, Haegeman, Nuyttens ei Stock. Namiddags ontving de koningin vel schillende Amerikaansche dames, aan dewelke zi) dc medalie der Elisabeth-orde overhan- d!gde. Nadien woonde zij een thee bij Mevrouw Cornelius Vanderbilt bij. De koninklijke familie woonde 's avonds eene voorstelling bij in den opera van New- York. Volgens een ander telegram uit New Vork zullen*verscheidene Amerikaansche geldman en den Koning eene belangrbke som aan bieden, bestemd voor den opbouw van een nstituat voor geneeskundige opzoekingen te Brussel, in den aard van dat in 1902, nabij New \rork door M. Rockeleüer geslicht. losbranding, die dood en vernieling tusschen de Franschen zaaide. Monseigneur, zeide Patira, laat de sol daten den tijd niet, om hunne geweren op nieuw te laden... Kom, Hervé wacht u. Vertrek, zeide Jean Canada, die dez woorde hoorde, wij zijn nu toch verloren niets kan ons nog redden. Tanguy trachtte vruchteloos den weder stand van Jean Canada en van George te overwinnen beiden bleven hardnekkig bij hun heldenbesluit, zoodat de markies zich naar Patira wendde en hem toeriep Laat ons blijven Leve Frankrijk I Op hetzelfde oogenblik werd George Malo door een kogel aan het voorhoofd getroffen hij viel, zonder eene klacht te uiten, op een hoop van lijken neder. Geerde murmelde Jean Canada, George mijn vriend en mijn zoon 1 Hij wierp zijn musket weg, nam een sabel en wierp zich op- de Engelsche kolonne, die zicb gereed maakte om zijn getrouwen le ver mannen met de snelheid van den aartsengel zwaaide bij zijn wapen, doorboorde hier eene borst, hakte daar een arm af, of verbrijzelde een schedel. Er geschieden wonderen van moed binnen deze enge ruimte overdekt met wonden, verblind door het bloed dat uit eene wonde aan het hoofd stroomde, zwaaide Canada nog steeds zijn degen zijn arm was steeds on vermoeid. Tanguy met een musket gewapend waarvan hij de kolf als een knots gebruikte en Halgan bedekten hem zoo goed mogelijk met hunne wapenen. Van achter duwden de Engelschen en Canadeezen meer en meer in de richting van den stroom voort. Jean was er slechts een paar schreden van Verscheidene gekwetsten. Zondag avond, terwijl de gesloten caroussel der gebroeders Meiresonne, slaande op de Markt te Lokeren, volop aan 't draaien was, kwamen eensklaps verscheidene planken van de zoldering los en vielen tusschen de talrijke aanwezigen. Eene geweldige paniek ontstond, daar men dacht dat de caroussel instortte en iedereen naar den uitgang vluchtte. Vele personen geraakten onder de voeten en werden ver- tiappeld. Toen men eindelijk tot bedaren kwam, konden de gekwetsten geholpen worden. De 84jarige Jozef Callebaul, die het ergst gekwetst was, werd in een naburige won ine gebracht en door een geneesheer verzorgd Vele andere personen werden ook iicnt gekwetst; een aantal personen zijn m het ge drang hun regenscherm, foururen, juweeïen afgerukt en gestolen. Een inwoner der Ribeaucourtstraat te Mo lenbeek, D..., genaamd, had afgebroken met zijne minnares, \V genaamd, wonende in de 't Kintstrant te Brussel. Zondag avond kwam D... langs de 't Kint- straat gewandeld en zag de vrouw met een ander manspersoon hare woning binnengaan. Woedend sloeg D... eene ruit uit, waarop zijn plaatsvervanger een revolverschot loste. De policie snelde toe en bracht de twee mannen en de vrouw naar hei policiebureel Maandag nacht is deze zaak voor hel Assisenhof van Brabant afgeloopen. 27 vra gen waren aan de jury gesteld, voor ieder der 9 betichten ]3. Het hof deed volgende uitspraak Aimè en August Hutt, 20 jaar buitengewo* ne opsluiting; Joseph Moressée 15 iaar buitengewone opsluiting Ghespuiére, 10 jaar dwangarbeid; Nijst, 10 jaar gewone opsluiting; Grimbdrgtis en Ledoux eik 2 jaar gevang. And ré Moressée en Hanneuse worden vrijgesproken. Andre Moressée wordt onmiddelijk in vrij heid gesteld. Daar Hanneuse ook vervolgd wordt voor de zaak van Lc Bruxcllois blyft hij aangehouden. De burgerlijke partij, ïn feite de Belgische staat, vraagt 5.200 000 fr. schadevergoeding. Daarover znl op 6 November besbst worden. Om 3 1/4 ure, Dinsdag morgend, waren de debatten geëindigd. Er hadden geene incidenten plaats. HAM FORI». CCalifornic;. Olitnber. Dt consulaire agent der Vereenigde Staten M. Jenkni3 wier oplichting door Mexikaan- sche bandieten wij gisteren meldden, is door de bemiddeling der Mexikaansctie overheden in vrijheid gesteld. Iiij is reeds op Amerikaansch gebied aan gekomen. EEN VLIEGER VERKOOLD De militaire vlieger Pinchoe gehecht aan het vliegkamp van Villeneuve-le Boy, bij Beauvais(Frankrijk), deed Meandag morgend eene proefvluent op een nu-uw toestel. Na eenen kring beschreven ie hebben rond het viicgf-lein, wilde de vlieger landen, toen hetvliegiuig plots omkantelde cn in brand schoot. Ilei toestel piolie ten gronde en de vlieger werd onder hel brandend tuig geplet- terd. Men vond nog slechts zijn verkoold lijk terug. XE BROOK LIJ N BROOKL1JN, 2" October. Hevige bot singen hadden hier bedsn morgend plaats tusschen 2000 stauers en eenige honderden njwilligers die het werk aangevangen had Jen. Talrijke revolverschoten werden van weerskanten gelost. Lr zijn vele gekwetsten. Officieel wordt u-t Washington gemeld, dat twee Amerikaansche militaire vliegers, die sinds 21 Oogst vermist werden, doop Mexikaanséhe visschers vermoord zijn te Los Angt-les (Neder Californie) alwaar de vliegers neergedaald waren, daar zij hunnen weg verloren nadden. Op deelcn van het vliegtuig welke terug gevonden werden, hadden zij met potlood eschieven, dat zij negentien dagen zonder eten-bleven en het water van den afkoeler van den motor gedronken hadden. Visschers moeten dan de ongelukkigcn op het drijvend vliegtuig gevonden hehbt-n. Zij brachten hen aan land, en vermoordden hen, in den nacht van 11 September. De twee slachtoffers werden uiet verbrijzeld hoofd op het strand gevonden De moorde naars hadden al wat de vliegers aan waarden op zich hadden, medegenomen. De ellende lingen zijn gekend De Amerikaansche en Mcxikaansche overheden doen opzoekingen. verwijderd. Hij keerde zich met duizelende rapheid om, beschreef bliksemsnel met zijn vervaarlijken degen een kring, wierp twee Engelschen ter neder die hem trachtten aan ic grijpen, en stak zijnen lemmet met zulk een geweld in de strot van een derde, dat hij achterover viel toen hij er hem wedpr uit trok. Een Engelsthman greep hem bij dien val met den linkerarm oj> en plantte gelijk tijdig met de rechterhand een dolk in de borst van den held Jean Canada voelde den grond onder zijne voeten wegzinken, en ge raakte te water tegelijk met Patira, die ter zijner ontzetting was toegeschoten. XIX. DE ONTSNAPPING. Amy David hield het hoofd in hare handen verborgen en snikte hevig. Het wegstervend gedruisch van den strijd drong nog tot hare ooren door zij stelde zich het vreeselijk schouwspel van eene worsteling voor, die twintig uren aanhield, en in alle wijken ge voerd werd. Twintig malen kreeg zij het denkbeeld, om zelf in de straat te gaan en de plichten der naastenliefde en der toewijding jegens de gekwetsten der beide partijen le vervullen. Maar het uur was nog niet gekomen, waar op het haar mogelijk zou zijn, de stervenden op te nemen en de dooden te begraven. Zij bleef dus in hare smart verzonken, in het besef dat eene voorbarige poging bet uur der verlossinjhwerdaagde en het misschien voor altijd onmogelijk maakte. Zij wist overigens dat zij eerst tegen den avond aan de stem van het medelijden, die zich in hare ziel verhief, gehoor kon geven. Overdag zou men haar allicht herkend en misschien aangehouden hebben... Ware er alleen van haai sprake geweest, zij zou toch over die bedenkingen zijn heengestapt, want' 't leven had zijne waarde voor haar verloren doch zij dacht aan Lucia, aan Lucia, die Nadie Jeffs beloofd nad te zullen redden. Helaas dit ongelukkig meisje dronk op ditoogenbl.k haren bitteren lijdenskelk ledig. Nadat zij de overtuig ng had verkregen, dat haar vader had opgehouden te leven, nam de dochter van den agent het lijk on dit brooze schepseltje putte in den crnsi der omstandigheden eene bovenmenschelijke krachtY>eladen met haar last sloeg zy den weg naar het kleice huis m het steegje in. Overal droeg de grond sporen van den strijd Het bloed kleefde aan de muren en besmeur de de stratenhet I.loed vormde op verschil lende punten roode plassen. Men begon de lijken die den dooi gang belemmerden langs de huizen te leggen De orde ging weer op het moordveld heersehen. Nadiewas ten einde krachten toen zij haar kleinen tuin bereikt had. Mot een laatste krachtsinspanning geraakte zij de heneden- zaal binnen. Zij plaatste 't verstijfde lichaam op de canapé, nam een koperen kruisbeeld en plaatste dat tusschen de vingers van den doode, alsof zij trachtte de sombere ziel van den rampzalige onder de hoede van dat kruis le plaatsen, welks symbool hij altijd had ver worpen. Hierop ontstak zij een paar waskaarsen, besprenkeldo het lijk met wijwater en liet zich vervolgens naar geest en lichaam ver brijzeld, op den grond neerzinken. Hare oogen vonden eindelijk weder tra nen zij weende en snikte, het zacht en broo? schepseltje. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1919 | | pagina 1