Aan de heeren Notarissen Ons Vorstenpaar op reis Het gekrek aan gemunt geld TEN STRIJDE Willem lï in Holland JEAN CANADA OPEN EN TOE Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Teleptioon 114 ÜLi X> CENTIEMEN Drukker-UitgeverJ. Van Nuffel-De Gendi Voor de publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot hot Agentschap IIava§, 8, Martelaarplcin, te Brussbl8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Gheapaide, Loudon. Wij verzoetten vriendelijk ons de nieuwe aankondigingen deze weck ten laatste Don derdag te zenden, dit ter gelegenheid van Allerheiligen. De kiczing nadert INog drie weken en de toekomst van ons land is beslist orde of wanorde, vrede of mcedocgeulooze klassenstrijd. l)c socialisten loopcn rond en schreeuwen over do daken hunne liefde uit voor werkman, boer en burger; jij zullen redding brengen en aan de mrnschen ccncn hemel geven hier op aai de. Wij. katholieken,zien lijdelijk toe; we roeren geen vin. Deze is ontmoedigd, gccne misnoegd, anderen te oud, zeggen ze. Op, mannen! de handen uit de mouw, alle geschil vergeten; wie nooit misdeed, stekc den vinger op. oud en jong ten strijde voor het oud verjongd katholiek ideaal Wakheden, dm schnkkclijkcn oorlog door en tot heden toe hebben de katholieken geen politiek willen maken. Zij dachten dat het vrecselijk lijden, de oude politieke twis ten zou hebben begraven, dal de menschen als ware broeders naast malkaar zouden le\en. De socialisten integendeel, hebben nooit opgehouden voor hunnen winkel te werken; allé omstandigheden, waarom zij soms alleen schuld hadden, gelijk met met regelmatig betalen van 't wcrkloozcngold tijdens en na den oorlog; alle omstandigheden werden benuttigd, alle middelen aangewend, om u naar hunne lokalen tc lokken en met de grof ste leugens te verleiden. De bloedige oorlog is geëindigd en de socialisten verklaren cencn strijd zonder ge nade aan alle deftige werklieden rood of dood! ja dood! want wie niet danst gelijk zij schuifelen, wordt gebroodroofd en mis handeld. Wij katholieken, die aan de werklieden- kandidaat de 2° plaats gaven, wij eischen vrijheid voor iedereen, vrijheid van denk wijze, vrijheid van verecniging, vrijheid in alles on voor allen. Steunt dus onzen strijd, het is uw strijd, de strijd om uw geluk Kicine burgers, gij hebt veel te klagen en menigeen onder u is met reden misnoegd doch, zal een slecht uitgevallen kiezing i voordeel bijbrengen zullen de socialisten u redden Dood aan de burgerij is hun oorlogs krec-t. Ecne roode overwinning ware uw ondergang. Niet wit stemmen, doch mede propaganda maken, 't gaat er om uw eigen welzijn. Boeren, hebt gij het verslag der laatste Kamerzitting gezien? Hebt ge de uitvallen der socialisten tegen de boeren gelezen Kent ge dc lieve namen die ze u naar het hoofd "hebben geslingerd? Weet ge, hoe zij huilden als bezetenen, toen de katholieken dc kleinen eigendom verdedigden Moesten de socialisten ooii aan 't roer ko men, 't ware gedaan met uw vrij leven, met uwen eigendom; ge zoudt behandeld worden erger dan slaven. Daarom, op voor de katho lieken, die in dc toekomst beter nog dan in 't verleden, uwe belangen zullen verdedigen. Bijken, vooral tciu richten we ons, omdat gij moest bedreigd wordt. Dc socialisten loopen storm legen liet kapitaal. Leest hunne bladen, hoort hunne redevoeringen, hunne gezangen; eeuwig hetzelfde Dood, dood het kapitaal Nu dc strijd verplaatst is op maatschappe lijk gebied, nu hel socialisme met zijne ver leidende leerstelsels bij hel werkvolk komt aankloppen, nu die vrecsehjke dwaalbegrip pen reeds ingang gevonden hebben en de lichtontvlambare gemoederen aanhitsen tegen al wal overheid, rijkdom of godsdienst heet nu dc eerste schokken van den storm zich alom doen gevoelen en het maatschappelijk gebouw tol in zijne grondvesten doen dave ren, zult ge nu nog langer werkeloos blijven, door vrijwillige onmacht tegen'het gevaar zuil ge de baan openlaten voor verdere uit breiding van het kwaad Neen, ge zult in de bres springen, tot bet volk gaan, de werklieden in- en voorlichten, ze als broeders behandelen, ons steunen mc-t uwe fondsen en dan, allen te samen, burgers, werklieden, boeren en rijken, Met 't Kruis in top, ten strijde eh ten zegen Voor 't heil van 't Land en de eer van God. Amsterdam, 28 October. Prins August, dc vierde zoon van Willem II, is aan zijne ouders tc Amerongen een bezoek komen brengen Na er een paar dagen verbleven te hebben is hij naar Duitschland teruggekeerd Men verzekert dat ook de andere zonen van den gewezen keizer weldra papa zullen komen bezoeken. Zooals men weet heeft Willem II het kas teel van ten Doorn gekocht en zal hij er weldra zijn intrek nemen. Deze eigendom is reeds met eene hooge, stevige tralie omringd, ter bescherming van den nieuwen eigenaar. Vertrek uit New-York. Na Zondag morgend, ton 8 uro, to New- York, tn de Sint Albortskerk, de Mis bijge woond to hebben, door Mgr. Stillemans op gedragen, zijn de Koning en Prins Leopold per auto naar Oyaterbay vertrokken. Do Koning is vervoigons naar Sagamor- ehill vertrokken, ten einde een bezoek to brengen aan Mevr. weduwe Roosevelt, die omringd van haren zoon kolonel Teddy Roo sevelt, van hare dochters en van hare klein kinderen, een lang en hartelijk onderhoud met Zijne Majesteit gehad heeft. Tusschen de gedenkenissen van den overledene, die door de weduwe aan Koning Albert getoond werden, bevond zich namelijk een portret van Wilhelm II met opdracht. Ten 1 ure heeft de Koning een ontbijt aan geboden aan MM. Nerrnan Davis, Benjamin Streng, generaal Oryan, Sam Bertroa, Br Baekeland een vermaard uitvinder van Belgischen oorsprong aan kolonel Osler- rielh, aan do leden van de Belgische econo mische missie MM. Hankar, Janssen, De- groote, Neve, C. Legranden Vandeven. Na liet ontbijt hoeft de Vorst een bijzonder gehoor verleeod aan de leden van gemelde helgische afvaardiging hij had met hen een lang onderhoud over de vraagstukken waarvan zij het onderzoek voortzetten. De Koning heeft daarna twee honderd leden van de Commission for Relief ontvangen, alsook de vijf leden van de Bolgische Iian- delskaraer, onlangs te Now-York gesticht, namelijk MM. Maes, Sohocbens, Vande- putte, Albert Tyck en Danco. Zij werden door Zijne Majesteit geluk gewanscht, die ook aan hunne onderneming zijne hooge be scherming verleend heeft. Eindelijk werden ook nog ontvangen de Amerikaansche le den van de Internationale Handolskonferon- cie, onlangs te A'lantic-City gehouden. Do Koningin, vergezeld van generaal Jac ques en prins de Croy, woonde de 11 ure Mis hij in de Sint Albortskerk. Ten 4 ure namiddags begaf Hare Majesteit zich naar eene ontvangst, ingericht in den eigendom van M. en Mevr. Davidson, en heeft er zich de bijzonderste hoofden der komiteiten van het Amerikaansok Rood-Kruis doen voor stellen. Maandag morgeod zijn de Vorsten naar Philadelphia en Washington vertrokken. ixx F*ra.n Tvrij K PARIJS, 28 October. Nopens de aan houdingen welke wij gisteren vermeldden, vernemen wij nog De eerste aanhouding in de zaak der kerels welke zilveren en gouden munten uit den omloop trekken, was die van zekeren Leon Sattat, oudheidskooper, die aan een smelter, wiens naam hij weigerde te geven, een aantal geldstukken, welke onbruikbaar gemaakt waren, had geleverd. Vier andere aanhou dingen volgden weldra en tegen talrijke per sonen werd een onderzoek geopend. De politie vernam weldra ook, dat in een groot Parijzer magazijn 80,000 fr. zilveren en gouden geld was ontvangen geworden. Dit geld werd niet meer teruggevonden. Heol de bende ontdekt. De policiekommisearis van Viilcneuve, bij Parijs, hield twee kerels aan, beticht van opkoopen van zilveren en gouden geld. Bij de ondervraging der aangehoudenen vernam hij weldra dat er in de bureelen van een groot handelsgesticht een belangrijke buit te vinden was. De policickommissaris verwittigde hel parket en dadelijk werd ecne huiszoeking gedaan, 't Is alsdan dat men ecne staaf zilver vond, wegende 25 kgr. en waarop men nog duidelijk kon zien dat er stukken van i en 2 frank in gesmolten waren. Deze staaf was aan het handelshuis ver kocht geworden, door den bestuurder der smeltersmaatschappij, zekeren M. Bellamy. Deze werd aangehouden evenals een zijner werklieden die de staaf overgebracht had. Later werd nog een Zwitser aangehouden, die in eencn band, pnder zijne kleederen 700 frank kleine zilveren munten verborgen had en waarmede hij naar ChamonU wilde er trekken. Hel onderzoek wordt voortgezet. Verxolg van Patira en Da schat der Abdij door Raoul Dk Navbry (214® VERVOLG.) De droefheid over den dood van haar va der vermengde zich met een ander govoel van oneindig biltere smart deze dubbele kwelling putte eindelijk hare krachten uit, zij viel niet zoozeer ïd de armen van den weldoeuden engel van den slaap, dan in die «ener tijdelijke, voorbijgaande vernietiging Toen zij hieruit ontwaakte, kon 't omstreeks vier ure zijn De dag was in zijn vollen glans. Zij riohtte zich op. dacht een poes na op hetgeen haar te doen stond, en verliet daarop het huis, de deur zorgvuldig achter zich sluitende Bestraal wemelde van men- schou, die de godooden opnamen en in wa gens vervoerden. Nadie trad op een dezer lieden toe. Ik heb eene lijkkist noodig, zeide zij onder het aanbieden eeuer beurs lot een dier somboro arbeidert, ik ben alleen, geheel alleeo bij het lijk van mijn vader, kom mij een weinig belpen, bid ik u. Was bij een Franschmau, uw vador vroeg de vaogesprokene. Hij heette Jeffs... zeide ze op gedempten toon, Jeffs, de detective. Als niet alle Fransoben dood zijn alle Papisteu hangen, dan is 't zijne schuld niet, hoor Is bet om Jefls te doen, wees dan gerust. De man Hak de beurs bij zich, en verliet zijne kameraden, torwijl hij Nadie met een teeken te verstaan gaf, dal hij spoedig bij haar zou sijn. Inderdaad, een half uur later verscheen hij, met een doodkist en tweo dra gers. Mijn God I zuchtte Nadie, gaat gij hem zoo maar begraven, zonder lijkstoet, zonder priester Do bovelen zijn nadrukkelijk; deze man hier teekent het overlijden op, men draagt vervolgens de lijken naar hoi kerkhof... In dagen vau oproer heeft men geen tijd om zich met allerlei bijzonderheden bezig te bou den... Als gij maar weet waar wij uw vader ter aardo bestellen moet go tevreden zijn Wij «ïjn gehaast, zeer gehaast, meiajoiief. Nadie aDlwoorddo niet. Toen hot lijk gekist was, drukte sij het een kus op hot voorhoofd, en bleef vervol gens geknield in bare droevige gedachten verzonken, terwijl de dragers do kist loespij kerden. Nadat deze bezigheid was afgeloo- pen, namen zij ze zwijgend op, Nadie volgde hen al snikkende. Overal passeerden hen .andere lijkstoeten Helaas men zag meer wagens met lijken volgestapeld, dan doodkisten, die door treu rende bloedverwanten en vrienden gevolgd werden. Men had groote kuilen gegraven waarin men de blauwkleurige lijken van Fransohen en Engelachen door elkander ne- derliet. Een doodgraver wees mei de hand een der nog ongevulde kuilen in de lijkkist van Jeffs word er in nedergelaten. Nadie liet er een kruis op plauten, sprak een kort gebed en verliet vervolgens mei snelle sohre- De bandieterijen van Lebbeke en Opwijk Eene konfrontatie In den nacht van 11 Juli laatstleden, rond 1 ure 's niorgcnds, drongen vijf bandieten in de woning van Pieter V;., landbouwer te Lebbeke. Zij braken er de meubelen open, stolen eene som van ll.tfOó fr. en een zak nikkelgeld, alsook andere napieren. De landbouwer, op het gerucht gewekt, stond op-en loste verscheidene geweerscho ten, waarop de bandieten de vlucht namen. De veldwachters van Lebbeke, die juist in de buurt op nachtronde waren, hoorden de vuurschoten «n kwamen toegesneld. Weldra zagen zij vijf kerels die in hunne richting kwamen afgeloopen. De veldwachters ver borgen zich in den gracht en sprongen te voorschijn, toen de bandieten in hunne na bijheid waren, Zij geboden hen te blijven staan, doch een der bandieten trolc een re volver en loste drie schoten in de richting dei- veldwachters. Deze werden niet getroffen. Een der veldwachters dieeen geladen geweer had, schoot dan ook en velde een der ban dieten neer. De vier anderen namen de vlucht. Dc gekwetste bandiet werd weldra herkend als zijnde een genaamde Frans Schockaert, 47 jaar oud, herbergier, wonen de te Lebbeke. Hij was door een kogel in volle borst getroffen. Denzelfden dag, rond A ure 's morgends, hielden patroeljeerende gendarmen op den Brusselschen Steenweg, twee kerels der zeil de bende aan, de genaamde» Frans L..., en EdwardT..., 26 en 2S jaar oud, beiden ge boren te Meenen. Zij waren met brownings gewapend en in hun hezit vond men ecne som van rond de 4000 frank, twee kilogrammen nickelgeld en papieren op naam van Petrus V..., land bouwer te Lebbeke, 's Anderendaags werd nog een vierde lid der bende aangehouden door de gendarmen' van Opwijck. Deze was zekere Henri L..., 30 jaar oud, geboren te Spa. Ook hij was drager van een geladen browning. Evenals de andere aangehoudenen werd hij ter beschikking van het parket van Den- dermonde gesteld. Dc toestand van Frans Schockaert, die eerst hopeloos scheen, verbeterde echter en toen hij kon spreken, deed tuj volledige be kentenissen. Hij verhaalde dat vier kerels hem waren komen vingen, met hen een slag te doen. Hij had aanvaard en had enkel de wacht moeten houden aan het huis van land bouwer Y..., terwijl de anderen binnendron gen. Eenige dagen vóór de zaak van Lebbeke, was echter eene bandieterij gepleegd tc Op wijck. Daar waren vijf bandieten in de hoeve ge drongen der kinderen De Ridder. Deze waren door de bandieten op hun bed gebonden ge worden, waarna de 'schurken de meubelen openbraken eu eene som van 7000 fr. stolen. De Ridder werd door het parket verzocht naar bet gasthuis van Lebbeke te gaan zien, ot bij Schockaert niet herkende. De man aar zelde geen oogenblik. Schockaert was wel een der bandieten die bij hem binnengedron gen waren. Dinsdag morgend werd Schockaert, thans geheel hersteld, naar dc hoeve van De Ridder 'gebracht. Daar bevonden zich de parketten van Dendcrmonde en Brussel. Dc Ridder en zijne zuster hebben stellig Schockaert her kend, als zijnde de kerel, die daags voor de misdaad rond de hoeve zwierf en die hen dan 's nachts met de vier andere bandieten over viel. Na dc konfrontatie yerd Schockaert terug naar hel gevang van Dendcrmonde gevoerd. II faut qu'une porie soit ouverle ou fer- mée zegt de Franschman. Een deur moet open of toe zijn. Hetzelfde zouden wij thans kunnen zeggen over de deur van Duitschland. Want, hoe zit dat op T oogenblik met die deur Het is- nu eenmaal een feit, dat er voor den Belg in Duitschland zaken te doen zijn. Er zijn daar onoverzienbare massas nijverheidsproducten op de markt, die tijdens n na den oorlog vervaardigd werden voor werkloonen, waarvan wij eenvoudig geen denkbeeld meer hebben, en die de fabrikan ten daar, juist met het oog op het herstel an het vrij handelsverkeer na den oorlog, hebben opgestapeld. Dat is hoofdzakclijklieid het geval in de ijzer-, de houten de scheikundige indus- tiieën. Dc Dnitscbers hebben wel niet kunnen eten, tijéens den oorlog, zich niet kunnen leeden en aan een massa grondstoffen voor hun oorlogsindustrie gebrek gehad, maar ullcs neemt niet weg, dat ze, uit hun eigen middelen toch nog een massa dingen hebben kunnen maken, waarmee zij op 't oogenblik zegevierend de concurrentie op alle buiten andschc markten kunnen aangaan. Daar komt nog bij, dat, tegevolge van den ongelooflijken lagen koers van den Mark, al d»e dingen op 't oogenblik letterlijk voor een appel en een ei te krijgen zijn, wanneer ge met frrnken betaalt. Nu kan men er Ian c politiek-economische den bot kerkhof en sloeg den weg naar do >:evangeni8 in. Zij wist dat zij zich moest haasten, wilde zij hare belofte aan Nadie Jefls houden. De dood van Jeffs zou spoedig bekend zijn, on de geheimzinnige invloed Her dochter zou het verdwijnen van den de tective niet lasg overleven. Bovendien ver onderstelde Nadie met reden dat de gevan gems eerlang met gevangenen zou opgepropt worden, waardoor er in den toestand van Lucia een volslagen verandering kon ko men. Zij gevoelde overigens wel dat de schijnbare sterkte, die haar op de beeneo hield, van geen langen duur tou zijn, en wilde haro laalslo oren aan een werk van naastenliefde wijden, waarover zij rast vu righeid dan zegen van boven afsrn"okte. Nadie, in haar langen mantel gewikkeld met een zwarten sluier voor het bleeke ge laat, klopte met bevende hand op da gevan genispoort aan. MadarneNobs herkende haar en zeide met dien stommen glimlach, waar van zij dat geheim bezat Het huis zal dezen avond vol zijn. Men arresteerd de dochters der Papisten en Fran sciie vrouwen. Gelooft gij met die koppige Lucia gereed te komen Ik ben er zeker van, antwoordde Nadie. Het meisje liet haar laatste geldstuk in de handen der gevangenbewaaksler glijden volgde deze over liet binnenplein en stond spoedig voor de cel van Luoia. Deze was vlijtig aan 't werken. Een open geslagen boek bewees, dat zij zoogvqu ia het gebed troost en opwekking had geput. Zij stond haastig op en liet een kreet vau discussies over houden, of bet met het oog op onzen Belgischen handel raadzaam en wenschelijk is, dal nu reeds in Duitschland wordt gekocht; maar het antwoord op die vraag zal ten slotte toch een ja of -neen» moeten zijn. Thans zegt onze rcgcering «ja» en «neen*. Er mag in Duitschland gekocht worden, er mag van uit Duitschland in België worden ingevoerd, maar... mits «licence» van het goevernement. Het woord «licence» dat zooveel als toelating beleekent is vanzelf reeds synoniem van «favoritisme». Wie krijgt zoo'n «licence» en wie krijgt er ceene Wat moet men doen om er eene te krijgen, en welke zijn de redenen waarom er een geweigerd wordt? Zijn er bepaalde artikelen die wel, eft an dere die niet uit Duitschland gehaald mogen worden Zijn er maximum hoeveelheden vastgesteld van de verschillende artikelen waarvan de invoer toegestaan wordt En, als dat alles hel geval is, waar zijn dnn de wetten die deze bepalingen bevatten Wie heeft dan deze wetten geschreven, en votpal wie heeft ze bekrachtigd En, zoo er wel degelijk bekrachtigde wet ten op het stuk beslaan, welke categoricn. van burgers mogen er dan profiteeren van die wetten, en welke niet In afwachting dal het antwoord opal deze vragen wel... uitblijven zal, kunnen we con- slateeren, dat tal van personen, die koop waren uit Duitschland willen laten komen, waaraan wij hier ten groolslcn gebrek lijden, op geen manier aan een «licence» kunnen geraken, terwijl andere de vrljhcidt hebben om heele wagonladingen van allen aard uit het Moffenland naar hier te sleepcn. Het spreekt vanzelf dat hier een zwendel op reusachtige schaal gebeurt. Een dergelijk stelsel van «favoritisme» zet de deur wijd open voor een omkoopcrij zonder schaamte of grenzen van de ministerieel ambtenaren. Men hoeft er niet op aan te dringen, dat een afgevaardigde in de Kamer den uevoeg den minister zou ondervragen over deze aan gelegenheid. Vooreerst zijn de zittingen af geloopen en dan moet de ondervinding wel jeleerd hebben, dat de heeren Kamerleden alle dergelijke potjes bever gedekt laten. Men is niet alleen Kamerlid, en iedereen kan al eens 'n vriend een pleziertje te doen hebben. En zoo gebeurt bet, dat we in sommige dagbladen aankondigingen zien verschijnen van heerschappen, die reeds overeen licence voor den invoer van bepaalde artikelen uit Duitschland beschikken, en een vennoot met centen vragen om de zaak te beginnen. Wat heel duidelijk beleekent dat de regce- ring licences geeft aan personen, die niet eens .andelaren zijn, aan beunhazen, die in de gratie staan van den een of anderen hoogen oom aan 't ministerie, met de bedoeling dan natuurlijk om door dergelijke vriendjes het vet van de soep te laten scheppen, terwijl honderden gevestigde handelaars, die door den oorlog geruïneerd werden, aan geen toe lating tot invoer geraken kunnen. Nu spreken we nog niet eens van het mis bruik dat de ministerieele bureelen van deze licences kunnen maken, om voor een bepaal den tijd den invoer uit Duitschland te beletten van zekere artikelen, waarvan vrienden en kennissen groote stocks voorhanden hebben, om op die manier dan de concurrentie te weren en de prijzen voor 't publiek hoog te houden. We zouden denken, dat deze zaak dood eenvoudig moet zijn, als ze heelemaal in den haak wil wezen. Ofwel is de handel met Duitschland geoor loofd. Ofwel is hij verboden, en dan moet voor iedereen de grens dicht. Iedere andere oplossing leidt onvermijde lijk tot.... Turksche toestanden. blijdschap booreu, toen zij hare bezoekster herkende. Het is reods laat, zoide Madame Nobs ik verleen u een half uur. Goed, antwoordde Nadie zacht, eene half uur is mij voldoende. Jj8 deur werd dichtgetrokken en gegren deld, da beiJe meisjes bevonden zich alleen. Nadie trok haren sluier wog, en Lucia zag dat zij geweend had. Wal deert u vroeg zij haar vol deel neming. O, Nadie, gij, die u geheel aan het troosten van eens anders smarten wijdt, kan ik niet iets doeo om uwe droefheid te ver zachten Ja, Lucia, antwoordde de dochter van den detective, mij gehoorzamen alsof ik we meesteres ware, en mij beloven van mij nooit te zullen vergeten. O, ik ben u al te veel verschuldigd, dan dat bet ooit zou kuunon geschieden. Helaas I zuchtto Nadie, ik heb ter nau- wernood het vreeselijk werk van een ander hersteld... Luister, Lucia, de oogenblikken zijn kostbaar, de gelegeubeid die zich thans aanbiedt, zal niet meer weder keoree. Hel •drui9cl> der straten is zeker niet tol doordrongen, anders zoudt gij weten dat de stad het tooneol van eene hevige worsteling geweest is. De Canadeezen en de Eugelsohen zijn met elkander slaags geweest de Fran sohen, de Katholieken zijn overwonnen, hun ne aanvoerders zijn gesneuveld... George Malo is gevallen, Jean Canada is op dit oogenblik stervende of krijgsgevangen. Gij vraagt mij, waarom ik geweend heb, Lucia Mijn vader is ook dood, eo ik draag een dub belen rouw... Niemand kan de gevolgen vau dezen noodlottigen dag overzien... Ik heb beloofd, u aan uwe moeder terug te geven, ik kom mijne beloften vervullen. Nadie haakte haren mantel los, ontdeed zich van den sluier en trad eenige schredeu dichter bij Lucia Omwikkel u met deze kleedingstukken, zeide zij. verberg uw gelaat, en wanneer da gevangenbowaarster mij komt halen, volg haar dan zonder een woord te spreken. Eenmaal builen deze muren, zijt gij ge-* red... Verlaat bel land en vergeel niet elkoa dag voor de dochter van Jeffs te biddon. Do dochter van Jeffs 1 herhaalde Lu cia, die onwillekeurig terugweek de doch ter van hem... Aan wien gij uwe gevangenschap! ta danken hebt Ja, Lucia helaas I ik heb niet het minste deel van die daden, waarvan hij op het oogenblik aan God rekenschap aflegt, op den dag, dat ik het eer9t don drempel dezer gevangenis overschreed, wist ik niet eens, welke vreeselijke rol hij hier te Mont- réal speelde... Lucia, gij weet dat ik u lief heb... Herinner u, alvorens mij van u af te stooten, dat mijne moodor eene Acadische was herinner u. dat wij voor een zelfde al taar gebeden hebben... U te redden, is geene edelmoedigheid van mijne zijde, maar eene daad van herstel... O, kon ik evenzoo het ander kwaad goed makeu door zeker iemand bedreven Lu cia, Lucia, zult gij mij niet vergeven (Vervolgt.)

De Volksstem | 1919 | | pagina 1