Ons Vorstenpaar ip reis KATHOLIEK PROGRAMMA BP M. DEL&GROIX, eerste minister Stsnissomiteit voer ds ptolslerdsn der VerwoGsts Gswesten inlichtingen nopens ds Steundienst en ds Terugkeer J E AI OAÜADH MINISTERIE VAN OORLOG Een laffe aanslag HAAT EH HOG... XXV» JAARGANG NUMMER 233 Vrijdag 31 Ootcbor Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telèphoon 114 CENTIEMEN Drukker-UitgcverJ. Van Nuffel-De Gendi Vcor de publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te BrusselS, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. x-x 3EC3 rxr VOLGENS De jeugd, esn keurkorps. Men moet, begon hij, eene jeugd vormen welko als het nare de keurbende vormt van ons volk. Wij rnooton ons land zedelijk herstellen, daarom moot men aan het onderwijs de plaats verzekeren welke liet verdient, niet alleen in het lager, middelbaar en hooger on dor wijs, maar ook in hot handels, kolo niaal en mijngroeven-onderwijs, dus ook in bot technisch of beroepsonderwijs, welke van onze jongelingschap eene keurbende maken zal, welke do toekomst van het land moet waarborgen on welke wezenlijk nuttig werk zal leveren. Amerika heeft greoto sommen geschonken om hel onderwijs le vergemakkelijken dier jongelingen, die met groote verstandelijke vermogens begaafd zijn, maar dio de gelde lijke ïuiddolen niet bezitten om zonder stoffe lijke tussohoiikomst hunne studiën voort te zetten. Dio geldelijke aanmoedigingen moeten onpartijdig bodeold worden on het katholiek onderwijs, zoowel als het officieel onderwijs, moot deelachtig worden aan dio gunsten. De vrijheid van den huisvader. lu zake onderwijs on opvoeding, moet aan don huisvader do vrijheid gelalen worden, de richting aan te duiden, welke hij geven wil aan hot ouderwijs zijner kindoren. In die vrijheid ligt ook besloten hot lalen- vraagsluk. In zake laai, moet de huisvader vrij zijn zijne kinderen tcdocn ontwikkelen bij middel der moedertaal o£ bij middel vau bet Fransch. Uilgaaudo van dat princiep, zuilea wij de eendracht van ons volk on do eenheid van ons land, welke wij zoozeer ïioodig hebben, bevorderen. Gnze sold alen. Hot land heeft oen groote sclmld aan die dapporo mannon te betalen, die ons land van bet juk des vijands bevrijd hebben. Wij hebben aan onze soldaten, volgens dat zij gehuwd of jongman waren, 1000 of 1500 fr. gegeven. Dat hobbon wij gedaan als eerste hulp; maar zij mogen verzekerd zijn, dut wij erkenuou eenuachuld te bobben tegenover onze soldalen, schuld welke diep in ons hart geprent, is en welke zal dienen opgelost te worden door de lo kiezen kon- stiluante De Herziening De aanslaande wetgeving zal ecae Konsti- tnanle zijn. Zij zal geroepen zijn eon nieuw lties of 6tem regiem in to voareu. De vrouw zal, benevens do mannen, tot do stombus geroepen worden in zakogemoen- telciezingen. Do Senaat moet hervormd worden; hot bezit van veel geld, mag alleen geene ver ekclilo zijn om in dat hooger wetgevend lichaam to zetelen. Monsohen van talent, bekwaamheid en me; gezond veratand bodeeld, van rijperen leofiijd over de veoriig jaar zuilen er ook ritten, alhoewol zij da geldbeurs niet aan den hals zullen hebben. In zake konflikt tnssclien Kamer en Senaat aaide re^oering zijne toevlucht nemen lot bet referendum. Onzg financieelo tosstand Ilior gaf do heer kabinetshoofd do uitleg gingen welke hij Woensdag aan de leden van don Sonaat veratroklo. Voor ris slachtoffers van den corlog hebben wij beslissingen genomen welke van belang zijn. De iuvalieden on verminkten worden ver goed naar behooren. De_ volledige onbekwamen bekomen 3500 fr. per jaar; wij voegen er 1500 fr. bij voor diegenen dio bijzondere behoeften bobbon, wij zullen ook 300 fr. per kind geven. Ik zeg niet dat zulks genoeg is, maar ik vraag u is het mogelijk meer te doen op dozen oogonblik Vereffening rier konflikten De konflikten moeten scheidsrechterlijk opgelost worden. Sedert November 1918 hebben wij ook 120 konflikten tusscken patroons en werk lieden opgelost. Door ons toedoen wordon er maandelijks 45 miljoen frank kolen in Frankrijk inge voerd maandelijks wordt er voor20miljoea frauk vensterglas verzonden, enz., enz. Dat alles is de vrucht vau het scheidsge- recht. Verdraagzaamheid en Vrijheid Do geachte speker eindigdemet een beroep te doen -op do vordraagzaamheid en de vrijheid. Dat zijn do twee maohlige faktors, welke wrj boofdzakolijk moeton huldigen als groo te nationale hoofddeugden, omdat zij moeten bijdragen om aan ons land den luister van woleer terug te schenken, luister welken wij allen moeten droomon nog schooner en glorierijken- te maken dan vroeger. De Heer Minister van Binnenlandsche Zaken heeft de oplichting beslolcn van een Sleuncorniteit voor de geteisterden der ver woeste gewesten. De inrichting van dit co- rnitcit werd toevertrouwd aan offervaardige personen, aan zakenmannen en aan verschei dene ambtenaars van den Dienst. Het heeft voor doel 1) Van goedkoop huisraad en kleederen te verkoopen 2) Aan de behoeftigen huisraad en kleederen tc schenken 3) De huisnijver heid in meubelen in le richten. De centrale stapelplaats werd te Oostende ingerichtplaatselijke depóts zullen opge trokken worden te Meenen, Roeselaere, Po- peiinghe, Yperen, Nicuwpoort en Veurne. Het werk beeft reeds eene belangrijke hoe- eelhcid volJedige bedden in bezit, die aan den prijs van 80 frank en 5 0/'o voor de on kosten kunnen afgestaan worden. De eerste verkoop zal binnen kort plaats hebben. Een belangrijke stook wollen dekens zal aan zeer voordeelige voorwaarden verdeeld worden. liet algemeen bestuur van het Comiteit is toevertrouwd aan den lieer II. DeSchoonen, Eerekonsul. Wij zullen in hot volgend nummer ver- schiilende inlichtingen nopens dio nieuwe inrichting geven, die geroepen is om in de ruimste mate de inwoners onzer verwoeste gewesten ter hulp le komen. Veno!ff van Patira en De schat der Abdij door Raoul Dxü Navsuy (215° VERVOLG.) Do beide meisjes vielen in elkanders ar mon en stortten tranen van do teedersle aandoening. Haast u haast u hernam Nadie, do bewaarster kan ieder oogenblik komen. Neem spoedig-mijn mantel en mijn sluier. En gij dan vroeg Lucia. Ik zal in uwe j laats blijven. Neen. noen Nadie, dat is onmogelijk. Waarom Zulk een offer kan of mag ik niet aan nemen. Uwe moeder wacht u, Lucia. Kunnen wij dan niet te samen vluchten? Neen, Lucia... Maar vrees mets voor mij zoodra men mij als de dochter van Jeffs herkent, zal men zich de diensten van mijn vader herinneren eo mij vrij laten. En wat wilt gij daarna doen, Nadie? Ik zal wel ergens een klooster vinden waar men mij als dienstbode wil aannemen. Lucia begon te snikken. Heb dank, Lucia zeide Nadie met een zwakke stem, ja, heb dank, dat gij mij nog lief hebt na de bekentenis, die ik verplicht was u te doen... De herinnering aan uw laatste omhelzingen zal een troost voor mij *ijo. Daar deed zioh oen zware stap in de gan gen hooren Zij komt fluisterde Nadie. Met koortsachtigon spoed knoopte zij den Menschlievende Amerikanen hebben aan hol Nationaal Comiteit, dat ze aan het De partment van Oorlog hoeft overgemaakt, oen belangrijke hoeveelheid zwarlgevorfde militaire varouzen en broeken overhandigd. Het zijn sterke kleedingstukken, in uit stekende stof. die echter niet geschikt waren om een wandelpak te vervangen. Op aanvraag worden zij kosteloos aan de invallieden verstrekt, vooral als werk- of als binnen kleederen, en kunnen als zulks naar waarde geschat wordon daar zij aldus zeer wel kunnen to pas komen. Hot burgorpak dat aan de invallieden ge leverd wordt, -hoeftkier en daar nog al kritieken uitgelokt. De belanghebbenden, zioh waarschijnlijk ingebeeld hebbend dat zij een onberispelijk pak gingen ontvangen, worden teleurgesteld, on luien zulks ver slaan. Laat ons echter de zaken goed uiteenzetten, mantel van Luoia toe, wierp haar don dich ten sluier op het hoofd en herhaalde met eene vastere slem Donk aan uwo moeder vorvolgens zette zij zich met den rug naar do deur neder en verboidde met kloppend hart het oogenblik, dat deze ontsloten werd. Madame Nobs hioid eene brandende lan taarn in hare hand, dio slechts een flauw licht afwierp zij'trok de grendels weg, en sprak snol Kom, het buis raakt vol met uiowe ge vangenen, dm in de politieke dingen van vandaag betrokken zijn goweest, ik weet er bijna geen blijveo medo. Lucia wankelde, bukte zioh naar Nadie, omhelsde haar zwijgend, terwijl oen dikke traan op de wangen hot edelmoedig meisje druppelde, en volgde de gevangenbowaarster Uwo beschermelinge beeft gelijk dat zij beeft, zeide deze, zooals de dingen nu slaan, zal zij wel moeten toegeven en ons geloof raoeteu omhelzen, wil zij niet met de anderen gedeporteerd worden. Maar, trek het u niet te erg aan. Do groote iüvloed van uw vader kan haar nog uit het gevaar red den. Gij weet overigens, dat ik tot aw dienst ben, miss Nadie. Eindelijk waren de lange gangen aebter don rug, eene bresde poort ontsloot zioh Lucia bevond zich op straat. Zij was vrijo Eene soort van bekneldheid belette baar het ademhalen, zij leunde tegen don muur, wankelend en met een verwilderd oogzij kou aan do werkelijkheid niet ge- looveu. Een groep mannen, die in de verte naderde, ontstelde haar, zij begreep dat hare zwakheid en aarzeliog baar konden verraden en begon te knopen. Sedert hot gevecht een einde genomen tc Petegem-OadznasrdQ Eeno hoeve bij middel van handgranaten en revolverschoten aangevallen Eene vrouw gedood; drie erg gekwetsten. Dijnsdag avond werd de wijk Berg, te Petcgcm bij Oudenaarde, door eene ver schrikkelijke bandietenstreek in opschudding ;ehracht. Langs den steenweg van Wontergem staat de hoeve van den landbouwer en molenaar Adolf Van Lancker, wonende op den Steen- molen, wijk Berg. Rond 7 1/2 ure 's avonds, wanneer vrousv Van Lancker, geboren Maria Bakker, 48 jaar oud, met «hare oudste dochter inde keuken aan tafel waren gezeten, vader Van Lanc er en zijn oudste zoon waren nog werkzaam in den molen werd eensklaps de hoeve dooreen vijfol zestal bandieten bestormd, die door de vensters handgranaten wierpen en revolverschoten losten. Op liet hulpgeroep der dochter en de los brandingen snelden vad,cr en zoon Van Lanc ker ter hulp en beiden werden insgelijks door de bandieten, die op cn rond bet hof stonden, op revolverschoten onthaald. Vader Van Lancker werd getroffen in het hoofd en den zoon in den voet en den schouder. Op het gerucht der losbrandingen de schoten werden tot in het dorp gehoord kwamen geburen toegesneld, waarop de el- lendelingeu dwars dooi' de velden do vlucht namen, gedurig hunne wapens afvurende opdat niemand hen zou achtervolgen. In de keuken der hoeve vertoonde zich een verschrikkelijk sctiouvSspel. Móéder Van Lancker, eene brave en voorbeeldige vrouw, getroffen door een Handgranaat was den schedel verbrijzeld, (de hersens lagen bloot) en was bovendien door een revolverschot in de borst getroffen. Zij was op den slag gedood. De dochter getroffen aan dc bil verloor veel bloed na geneeskundige zorgen ontvangen te hebben, werd vader Van Lancker zijn zoon en dochter, per rijtuig naar de kliniek van Oudenaarde overgebracht. De bandieten zijn niet binnen de hoeve ge drongen, wat doet veronderstellen dat zij ge handeld hebben uit wraak en niet om le ko men stelen. De tamilie Van Lancker bestaat uit 8 per sonen zij bewonen slechts de hoeve sedert den wapenstilstand. De gendarmerie van Elsegem die spoedig tér plaats was, heeft een eerste onderzoek ingesteld tot hiertoe heeft men geen spoor der ellendelingen. Het parket van Oudenaarde is Woensdag ter plaats geweest. Door de handgranaten werd ook stoffelijke schade aan de hoeve veroorzaakt. Deze bandietenstreek die het voorwerp is aller gesprekken, heeft de bewoners van Pe- tegem in ontroering gebracht. Ronduit verklaren dat de socialisten tegen de Duilschers zijn, ware eone grove leugen. Sedert den wapenstilstand gaven de roode bazen genoeg te kennen hoe zij het op had den en nog hebben. De leiten die hen regelrecht en beschuldi gen cn bekladen zijn talrijk. Waarom zijn de socialisten of beter de socialistische leiders duitschgezind Waarom heerscht er warboel in den rooden winkel Waarom mocht Hubin zijn vriend Terwagne niet gaan verdedigen, dan wanneer minister Vander Velde onder de .bescherming van KamiclHuysmanliet woord voerde Waarom? Omdat zij internationalisten zijn Goed verstaan. Maar hoe komt het dat ze zelfs met de moffen verbroederen Komt die mof- ferij uit den aard van 't beest Worden ze zoo maar als door een zeilsteen tot de duilschers en de duitsche kuituur getrokken? Is dat misschien natuurlijk Tast die ziekte ze aan door de ingeademde microben van hunne Vooruit- of Peurdehuizen en vergaderingen, waar het roodprogramma breedvoerig uitge legd wordt of door het lezen van Marx en Bebelstheoricn Wat de belgischc en duitsche socialisten vereenigd is de haat. Niet dat de duitsche socialisten binst den oorlog de huizen en goederen d^r beliziscbe socialisten hebben gespaard of dat de belgi- fche socialisten, die dapper aan de IJzer stre den, de duitsche broeders niet hebben ora- vergelapt of met willen van kant brengen. Onze roodjes halen zoowel als wij dc bo- chen, doch de andere haat die ze vereenigt is dc haat van dein orde zijnde en staande za ken, de maatschappelijke en huishoudelijke orde, de haat onzer burgerlijke instellingen, de haat van ons nog christelijk landje. En die haat is sterker en heviger bij de socialisten en inzonderheid bij hunne leiders dan deze die ze voor de duilschers ever heb ben, want door deze liaat gaan ze hand in hand met de roode moffen er op los om alles wat van vrede, rust, deftigheid, rechtveer- digheid én christelijkheid spreekt te vernie len. Hun haat wil genieten op de kap van de belgen door hunne goede overeenkomst met onze vijanden. En vermits de roode duilschers anders niet zijn dan bolschewisten, mogen onze roode duivels zich gemakkelijk nevens de bolschewisten stellen en met hen in vernieling en verwoesting tot hunne zakvulling mede werken. Belgen, o dappere recFiteinnige verdedi gers en opbelpers van het gepleegde onrecht en grievende onrcchtveerdigheid, laat u niet blinddoeken, met de vrienden onzer vijanden medeheulen, dan wanneer wij vrede zien opdagen, is erg cn onteerend. Doch dit in 't werk stellen om gemakkelijker zijn eigen broeders de keel toe te duwen, dit is ver schrikkelijk en ongehoord. Overweegt dezen waren uitleg der socialitische neigingen. Wanneer gouwen burgerplicht zult moeten ervullen denkt aan onze driekleur onder wiens plooien slechts de mannen van orde, tucht en vrede zich scharen tot welzijn van Vorst en Vaderland. MARG. Het feestmaal bij den Ondervoorzitter. De ondervoorzitter heeft de Belgische -vorston een feestmaal aangeboden, te Was hington. De gezanten van Belgie, Frankrijk, Enge land, desenateurs Locbe en Hitchdock, de generaals Porshing en Marsh en admiraal Grayson woonden het feestmaal bij. Koning Albert nam het woord en sprak.de droefheid der bevolking van België uit over de ziekte van M. Wilson. Hij dankte vurig de Amerikanen voor het hartelijk onthaal dat hij overal mocht genieten. Overal vond ik vrienden, zc-gdc dc koning en 't is een vriend die u verlaten gaat, vol bewondering voor de werklust en het genie van het Amerikaansche volk. In tegenwoordigheid der generaals heeft M. Baker den Koning van België |de Ameri kaansche inedulie voor Distinguished services toegekend. In Kamer en Senaat Voor de leden van Kamer en Senaat heeft Koning Albert het woord genomen. Hij drukte er den dank van Belgie uit voorde verleende hulp tiulens den oorlog, in 't bijzonder door de Amerikaansche hulpkom- missie. Ook dc Koningin woonde de plechtigheid bij. De vorsten waren het voorwerp eener hartelijke en geestdriftige svmpalhiebetoo- ging. Bij Mevrouw Wilson Dc Koning, de Koningin cn de Kroonprins zijn in het Witte Huis Mevrouw Wilson gaan groeten. Woensdag zal de Koning en prins Leopold de zeevaartacademie van Annapolis gaan bezoeken. De koningin zal inlusschen een bezoek aan de gasthuizen te Baltimore brengen. De misdaad van Sart-hij-Spa Petit Louis aangehouden te Parijs Wij hebben dezo weok gemold, dat do on derzoeksrechter gelast mot hot onderzoek dor zaak van Sart-bij-Spa, in oon Fransch gedemobiliseerd soldaat, te Spa aangehou den wegens aftruggelarijen, deu moordeuaar van den Parijzer agent Brossard en van den medeplichtigen bandiet Suard had meenen to herkennen. Thans wordt nit Parijs gemeld, dat Petit Louis Woensdag avond door de Parijzer vei- ligheidspolicie aangehouden werd in do olkrijke wijk van Belleville, waar hg zioh schuil hield. had, haastte meu zich er de sporen van te doen verdwijnen. De lij kon waren verdwe nen, men had de straten gereinigd, de ven sters werden weder geopend. Van tijd lot tijd zag Nadie agenten uit 6en huis treden die gevangenen modesleepten. Zoo zich al het vreeselijk schouwspel van den oorlog niet meer aan de bhkkou vertoonde, dat der zwijgende verdrukking, der onvermoeide tyrannie grijnsde u des le meer van alle zij den aan. Eindelijk bereikte Lucia do straat, waar hare moeder woonde zij harkende het huis, waar zij zulke gelukkige dagen had gesle ten, waar Amy haar al weenond verwachtte en in het gevoel eener plotselinge vreugde nieuwe kraohten puttende, besteeg zij snel de trap en lag in 't volgende oogenblik in de armen van hare moeder. Moeder moeder riep zij uit, schrei niet meer I Hier ben ik Eeu wonder van Gods goedheid schenkt mij aan owe liefde terug. Wij zullen Moiitrêal verlaten, en gaan waarheen het u zal believon wij zullen van weinig leven, van niets das uoods, mits we sleohts bij elkander big ven. Amy overdekte haar kind met kussen zij verslond Lucia met hare oogeu, en luisterde, lachte en weende tegelijk. Er was geruimon tijd noodig, eer de vrouwen elkander alios hadden medegedeeld wat zij te zeggen had den. Toen Amy vernam, dat Nadie de doch ter van den de'.ectieve was, klemde zij haar kind met nog inniger liefde aaD hare borst. Do dochter vergoedt de schuld vao ha ren vader, zeido zij. Togen den avond, toen Lucia dacht dat zij zander gevaar Montreal konden verlaten, bad zij haro moeder niet langer in een-buis ie blijven, dat iedor oogenblik door de poli tie onderzocht kan worden. De óntsnapping van Lucia kon niet lang verborgen blijven men zou natuurlijk de gevangene in het huis barer moeder komen zoeken en dan was alle hoop op redding voor goed vervlogen. Gij hebt golijk, zeide Amy, laat one gaan. Inderhaast vereenigden zij enkele voor werpen en daalden toen de trap af. Waar zouden zij heen Zij wisten liet gsen van beiden, maar zij rekenden op den bijstand der Voorzienigheid, wier band over do ou gelukkigen is uitgestrekt. Na lang geuoeg rondgedwaald te hebben, sloegen zij eindelijk den weg naar da haven in, alsof bun verlangen om Canada te verla ten, zonder moeite in vervulling kon gaan. De iiavon was bijna ontvolkt. Geheele ber gen van kisten, balen en koffers vormden lusBchen de beide on don stroom een breeden schutsmuur. Zij zotten zich op een dier balen neder, lieten het hoofd op hare handen zak ken en gaven zich aan de verlammende uit putting over, die zich van haar had meester gemaakt. De klank eener stem, die zij sche nen te erkennen, deod haar uit deze verdoo- ving ontwaken. Dat is afgesproken, Quilenbois, zeide de stem van een jonkman, iederen avond zult gij bij de Drift van den St. Laurens zijn, met eeno stevige sloep en drie roeiers, mis schien verloopt er r:og ecae week, alvorens wij or gebruik van zuilea maken, misschien ook dezen nacht reeds, God weet het. De kapitein en de markies zulion Jean Canada oppassen, totdat het God behaagd heeft, zijne heldohiel lol zich te roepen. Verlaat u op mij, meestor Patira,,Qui- OUDE VRIENDEN We hebben er reeds op gewezen dat libe ralen en socialisten nog altijd dikke vrienden zijn, alhoewel er i.-een kartel gesloten is lus- schen beiden voor de aanstaande kiezin<ren. Wie er aan twijfelt, kan zich overtuigen door het volgende, dat we aantreffen in een libe raal blad Wij (liberalen en socialisten) kunnen ge lijkloopend, maar afzonderlijk oprukken tegen de klerikalen, zonder dat wij elkaar daargm moeten verscheuren, 't Is voldoende, de rechtzinnige verbintenis aan te gaan, gelijk- loopend te werken en al de slagen voor te behouden aan den katholieken tegenstrever. Die taktiek is niet moeilijk om na te leven en zij kun aan beide lijsten eene ernstige aan winst verzekeren, tot nadeel van do katho lieken. Wat ons betreft, nooit zullen wij de fout begaan onze bondgenooten van vroeger, met wie wij zoovele gemeenzame belangen hebben, te bekampen. Het land ma.' of kan dus niet op de libe ralen rekenen om den weg af te snijden aan het socialism. Integendeel, aangezien libera len en socialisten u zooveel gemeenzame be langen hebben, zullen de tweeden altoos in de eerste verdedigers vinden, 't Land kan dergelijken aangebranden hutsepot niet slikken en nog minder verteren. Daarom zal het beiden wandelen zenden en de katholie ken aan 't roer houden. leubois kent zijn consigne, en zoodra het on zen kapitein en zijne familie betreft... Misschien zult ge aan boord der Eipé- ranoce hutten voor nog meer passagiers moeten gereed houden. Halgan heeft bevol gegeven, alle Franscheu en Canadeezen op e nemen, die door de Eugelsche justioio achtervolgd werden. Amy David en hare dochter drukten zwij gend elkander de band, vervolgens stonden heiden op en begaven zich oaar den joukman en zijn gezel. Ik heb zooeven uwen naam booreo uit spreken, begou Amy, misschien herinnert gij u ook nog den mijne. Op dieo dag, toon gij voor de eerste maal do gastvrijheid van Jean Canada genoot, kwam eene in tranen smeltende moeder u de vrijheid barer doch ter vragen, die door de Engelscheu in de gevangeais.. Een wezen vol toewijding heeft Lucia doeo ontsnappen. Maar bet oogeublik vau herademing, dat wij gemeten, zal van korten duur zijo... Verberg ons dus ia aw gastvrij schip. Geleid ons oaar Bretagoe, aangezien do grond van Niéuw-Frankrijk ons ontzegd wordt. Patira beschouwde de twee vrouwen met een gemoed van uiop modelijden Volgt deze matrozen, zeide hij, ik heb han de beveleu van Halgan overgebracht. En gij vroeg Amy David. Ik ga den laatslen snik van Jean Ga-* nada opvangen, prevelde hij. Een oogenblik later naderden moeder eb dochter het prachtige vaartuig, dat zich op zijne ankera wiegelde, terwijl Patira den stroom opvoer in de riohting van bet dorp van bet Groote Blokhuis. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1919 | | pagina 1