EEN EERSTE OVERZICHT De auiomobieldieven te Brussel Pro vincie Henegouwen Hst ontslag van het Belgisch Geuvernsment DE KI E21 SMG De strijd in Rusland Het incident van Fiume Geheimzinnige zaak te Kamen 's Koalugs naamdag te Parijs Sat esrste geldstuk der DuitsGlis RepnMlsk In den adelstand Woelingen te Kiel Ds vsJschsaUiitersiieKd'i t'ABSwerpgn Belangrijke diefteia 'tkrljgsgastiicis te Brossel Charlrnn-Thiun Kanton Charleroi, 39 hureelen geren ka tholieken 3064, liberalen 3280, socialisten 10247. Kanton Merbes le Chateau katholieken 1049, liberalen 40. socialisten 1179, Doarnijk-Ath. Kanton Doornijk katholieken 4879, libe ralen 4896. Alhoewel de definitieve uitslag nog niet gekend is, kan men zich toch reeds een denk beeld vormen van wat de nieuwe Kamer zal ■xqn. Zooals wij hooger schreven, was de oude Kamer samengesteld uit 186 leden, waarvan 99 katholieken, 46 liberalen, 39 socialisten en 2 Daensisten. De socialisten zullen een vijftieglal zetels winnen, het grootste deel ten nadeele der liberalen. Deze verliezen 11 of 42 zeiels. tWaarvan er misschien een drietal door het Van de Walle-stelsel nog zullen kunnen be houden worden. DeBrugsche Daensist, Fon- teyne is ook niet herkozen en wordt vervangen door een socialist. De katholieken zullen alles in 'talles een tiental zetels verliezen, waarvan enkele naai de Frontpartij zullen gaan. Men kan dus niet met zekerheid zeggen, dat zulks verloren ze tels zijn. Genei en dus dat er 10 zetels door de katho'" ken verloren zijn, dan hebben zij nog 89 zetels. De liberalen zullen er nog een 35 hebben en de sqpialisten vóór in de vijftig. De katholieken zullen wellicht de meer derheid verliezen, doch zij blijven veruit de sterkste partij in de Kamer. Voor de eerste maal dat de kiezing ge schiedt onder zuiver algemeen stemrecht ma{ de uitslag als voldoende beschouwd worden Men bedenke slechts, dat de jonge kiezers gedurende den oorlog om zoo te zeggen aan hun lot overgelaten waren, 't Zijn vooral dezen die de socialisten den voorsprong be zorgden. Het moet dan ook, dat voortaan op deze kiezers gewerkt wordt. Over het algemeen is de burgerij en de landbouw het katholiek programma trouw gebleven. Wij verhopen, dat voor de toekomende kiezing, wanneer alles meer normaal zal geworden zijn, de talrijke jonge kiezers, alsook de misnoegden zullen terugkeeren en de katholieke partij sterker worden dan ooit. Daaraan moet gewerkt worden, niet in de laatste weken voor de kiezing, doch van he den af. 't Is nooit te vroeg om zulk belang rijk werk aan te vatten. Volgens eene inlichting, uit gezaghebben de bron, zullen de leden van het tegenwoor dig ministerie Maandag avond den Koning hun ontslag aanbieden. Zooals het gebruik is. zal de Koning zijne medewerkers verzoeken op hun post te blij ven tot den 2 December, dag der opening van de Kamers, voor de afhandeling van de loopendezaken. Evenwel wordt er bevestigd dat baron de Broqueville reeds Maandag voor goed het bewind zal verlaten; er zal moeten overge gaan worden tot zijne vervanging als minister van binnenlandscho zaken en als dienstdoende m «-ter van wetenschappen en kunsten. Een of ander minister zal deze ambten waarnemen, totdat in December het nieuw ministerie zal aangesteld worden Nog nooit is een kiezing zoo kalm verloo- pen als die van Zondag laatstleden. Te Aalst was er 's avonds alleen in het socialistisch lokaal wat feest. Zij hadden dan ook een triomf te vieren, 't is immers de eerste maal dat er in het arrondissement AaJst een socialist naar de Kamer gezonden wordt. Hier en daar ontmoette men groepjes personen, de gekende uitslagen besprekend. Al.emeen werd waargenomen, dat de uitslag iedereen bevredigde, dc liberalen natuurlijk uitgezonderd. to door, toen een bebouwd akkerveld langs, een nieuw boseh door en een paar heuvels over, tot. dat de kar voor eene nette bouten huizing, even als de verla ten hut fcusschen boomen stilhield1. Toen het gezin vol verrassing-; dit ver blijf betrad' dat bun een paleis toescheen jonden ze brood, melk en kaas iin eene nieuwe spinde, een brandend vuur aan den baard en een varken en geit op do stal. Deze drievoudige ontdekking voer dc de vreugde der jongens tot baar boog ste punt en deed ook Cunegondie en ba re dochter voor een poosje vergaten dat Diederick nog in een kerker smachtte, te moer daar ze thans de vaste hoop koes terden hem spoedig terug te zien. IX- De eerste kaciit in den kerker De zon dreef als een reusachtige bloed i'oode schijf boven de westerkim, en ze kleurde de wolken die liaai- bij liet ter ruste gaan als lijfstoet dienden, met een gloed van kleuren, schooner dan ooit het penseel vau «jeu Rembrandt zé kon tooveren. De yogeien zongen de vtoo- lijke vriendelijke koningin van d'e" dag ten lu8tig «Slaap welon «Tot weer den s toe en zochten vervolgens moo- peylogen en nv -.gezongen, ook hunne Rond middernacht was het te Aalst op de Grdotè /narki zoo kalm als op een anderen Zondag avond. En ook elders in het binnenland was hel zóó. Nergens eenig incident op te teeken. De dikke sneeuwlaag bemoeilijkt overal het verkeer. De Brnsselsche partijen hebben weinig propaganda gemaakt en de plakkaarten, die den hulsten dag werden geplakt, werden zelfs niet gelezen. Te Mechelen was nogal veel beweging. Hier was meer gewerkt want het gaat er om den vijfden zetel. Mgr. Mereier kwam rond 11 ure zijn bur gerplicht vervullen. Hier ook heeft men talrijke vermetelheden beslatigd. Te Bergen hebben de propagandisten in den hevigsten sneeuwstorm tel het laatste oogenblik plakkaarten geplakt. Nooit was de strijd zoo vinnig. Des morgends stonden de plakkaartenplak- kers van des nachts niet weinig verbaasd, te zien dat al hun plaksels door andere vervan gen waren. Men bestatigt weinig onthoudingen. Men verwacht er niet meer dan een 300tal. 3» Te Verviers \v d Zaterdag avond nog eene liberale meting gegeven. Minister Masson die er moést spreken, kwam aan met vijf uren vertraging. Dit geeft een denkbeeld van den toestand van het verkeer over geheel het land, Te Gent was er veel beweging rond de verschillende stembureelen. Overigens alles kalm rond 6 ure komen die eerste bureelen binnen. Ondanks liet archi slecht weder nogal veel beweging in dc stad. Vooral in de Katholieke Associatie heersckt er eene ingenome drukte en levendigheid, vooral telkens dat er nieuwe bureelen worden binnengebracht en afgekondigd. 's Avonds was er veel beweging in dc stad. Een hoofdkwartier van samenzweerders te Moskou inde lucht gevlogen. Het verdedigingscomiteitte Moskou meldt, dat daar op 4 dezer een bomaanslag is ge- plees d, waardoor verscheidene personen ge dood en gewond werden. Het comiteit beschuldigd de anarchisten van aanslagen op de Soviet-regcerig te orga niseeren. In denzelfden nacht deden de bolsjcwiki een aanval op het hoofdkwartier van de sa menzweerders, die ten slotte het gebeele ge bouw in de lucht lieten springen. Allen kwamen daarbij om. Ce vredesconferentie te Oorpat. De vredesconferentie tc Dorpat tracht een verbond te bewerken lusschen Estland, Let- Wit-Riisland, de Oekraine, Koeban en Azer- beidsian, ten einde op deze wijze Rusland van het overige deel van Europa af te snijden. Volgens een verklaring van den Estland- schen minister Pyp.is het mogelijk, dat bol- jewistisehe gedelegeerden op de conferentie zullen verschijnen, doch in elk geval niet voor het einde van dc maand. Een nieuwe uitmoording. Er wordt gemeld, dat de vrouwen van de Russische officieren, die bij den terugtocht zijn achtergebleven, voor het grootste deel zijn neergeschoten. Ook een aantal kinderen werd om het leven gebracht. Deze uitmoording bad plaats te Krasnoje, Selo, Tsarskoje Sclo en Pavlovsk. Koltchak in een hachelijke positie De bolsjewiki melden dat hun troepen een statie 30 kilometers bewesten Omsk, hebben bereikt. Zij zouden dus in de laatste dagen 80 km. zijn vooruitgekomen. Als dat juist is, blijkt hel leger van Koltschak geen noemenswaardigen tegenstand meer te bie den. Het roode stafbericht meldt verder de gevangneming van 4 regimenten en van de staven van twee divisies. vigen mense heli j ken bijenkorf en mank te plaats voor de kalme rust van den avond en, de doodsche stilte van dten nacht. Stil was bet alom maar nergens zoo stil als in Diedeneki kerkerhol. Voor hem was de dag1 ondergegaan toen bij in déze vunzige plaats achter slot; was gebraeht, want het kleine van zeer dik ke spijlen voorziene venster, dat bij hot 8 te enen gewelf in den muur was aange bracht, Het zoo weinig licht door, dat er een eeuwige nacht van binnen beei- schte. Een Kalf uur ongeveer na zijn eerste verhoor bad bij op deze kille, sombere plek doorgebracht, zijne oogen waren nog niet aan de duisternis die hem om ringde gewoon geraakt, toen Diederiek wederom naar boven, voor beer Jan ge voerd werd en plotseling- tegenover zijn dochter stond'. Na allooi) van dat twee de verhoor dat den ridder niet wijzer maakte dan het eerste en hem toch in de overtuiging van d'e schuld van den kolenbrander versterkte, was hij, ger Hjk we reeds weten naar den kerker te ruggevoerd om er, den hemel weet hoe lang) te versmachten. Aan het grootste zielelijdén ten prooi liet haji zich op het half verrotte stroo* leger «lat hij al tastende bereikte neder- zakkeu. Hij ontstelde er nauwelijks van kleine legerateedjes <>p. In stad en dorp toen deze plotseHnge beweging een troop £eratoinde het gedruisch van den bedrij j ratten piepend deed opschrikken, die In - deskundige kringen te bonden aeht men Koltcbak's positie zeer hachelijk. Een telegram uit Londen meldt de bezet ting van Omsk door de Bolsjewiki. Cernijits"a)«er3 in Amerika De staksrs weigeren den arbeid te hervatten Nog meer dan 400,000mijnwerkers blijven in werkstaking in de Yereenigde Staten. Er komt gebrek aan huiskolen. Op bet initiatief van de Bondsoverbeid, waren de afgevaardigden der patroons en der werklieden bijeengeroepen geworden tot een conferentie. Daar deze geen uitslag opleverde, heeft de heer Goslson, staatssecretaris van arbeid verklaard dat hij de twee voornaamste punten van de eischen der mijnwerkers niet aanne men kon deze eischen zijn de 30-urige week en eene loonsverbooging van 60 t.h. Belangrijke aanhouding. In den loop van het jaar 1917 werd or een aanzienlijke diafetal gepleegd le Rijsol, ten nadeelo van Mev. Renson eene groote hoe veelheid waarden, alsook eene som van 75,000 fr. waren gastolen. In den loop van bet onderzoek voud men versohillende voorwerpen en eene som van 10,000 fr. bij de eentgenooten Ecachaud, wonende teRoubaix. Inlusschen was de echtgenoot Ecaohaud gestorven, eu de vrouw, voor de rechtbank gedaagd, werd lot verschillende jaren op sluiting veroordeeld. Thans verklaart zij dat het bare man en eene dienstmeid was, die den diefstal pleegden. Zij verklaardde ook dat de ontbrekende som aan eene vrouw van Kortrijk, AdrienneRoelalraete, toevertrouwd werd. Op deze verklaring werd eeno zorgvuldige huiszoeking gedaan bij laatstgenoemde, zij kwam tot de outdekking van eenen reiszak, 15.000 fr. inhoudende. De reiszak stak onder der plankenvloer op het verdiep. Het geld werd aangeslagen en do vrouw aangehouden Na door den politieofficier CalleDS te zijn on dervraagd, werd zij in het gevang van Kort rijk op6ealoleo. d'Annunzio zou Fiume verlaten hebben. 1» Presse de Paris geeft een telegram uil Rome, luidens hetwelk d'Annunzio Fiume verlaten heeft en zich, aan boord van een torpedoboot, naar Zara.begeven. Daarvan verwittigd, is generaal Bndoglio onverwijld naar Rome gegaan, .waar hij met de ministers en andere-persoonlijkheden be sprekingen heelt gehad. Men verzekert, dat, in betrekking met Fiume, een beslissende gebeurtenis ieder oogenblik kan plaats hebben. Volgens een tweede telegram heeft d'An nunzio de personen, die hem vergezelden, te Zara achtergelaten, en hij is alleen terugge keerd naar Fiume. Wij spraken er in 't begin der maand reeds over. Op 2 November namiddag, keerde zekere Arthur Collard, 34 jaar oud, huiswaarts met eene karabijn, dit* ij van zijn schoonvader als oorlogsgedenkenis gekregen had. Hij had gaan raven jagen, en dacht dat zijn wapen uiet meer geladen was. Hij trad in de kamer waar zijne vrouw zich alleen bevond, gebogen over het wiegje van hun kindeken. Wat geschiedde er thans? Hij was binnen gelreden wijl hij hetkarabien met den loop ten gronde gericht had (dit werd door een getuige gezien) en bij de eerste stap knalde hel schot. De kogel raakte den grond, schampte af. vloog dan tegen een ijzerwerk en ging ten slotte in het been dringen der jonge vrouw. De daarop volgende Vrijdag stierf de vrouw. Dan eerst werd baar man aangehou den, en, na onder/oek van het parket van Namen werd bij opgesloten. Collard houdt slaan dat hij onschuldig is. Men verwondert zich dat niemand het slachtoffer ondervraagd heeft, aangezic.-i ze slechts stierf vijf dagen na gewond te zijn. Het parket zou erge tegenstrijdigheden fu Collard's zegswijze gevonden hebben. Het onderzoek wordt voortgezet. zich tot nog; toe ongestoord, in bet stroo genesteld hadden, hiij Lette aanvanke lijk op het ronddraven van het ongedier te niet, zoo zeer was hij in zijne sombe re neerslachtigheid verzonken. O GnnegonxHs o mijne kinderen zuchtte hij «wat zal er van u geworden als men mij in dit hol opgesloten houdt. En zult ge mij misschien ook ad voor een booswicht aanzien zooals do liedten van het kasteel Ach God wat heb ik toch misdaan cm in zuiken nood te kiomon Ge weet dat ik onschuldig ben maar Gij weet ook dat ik mijne onscbul niet kan bewijzen, omdat mijne tong, door een duren eed op uw H. Kruis go- bonden is voor immer... Voor altijd!... Dus zal mijne onschuld nimmer aan de «lag komen.zal ik misschien in dit ake lig kerkerhol moeten wegkwijnen, tot de dood een einde aan mijn leven maakt en men mijn Hjk als dat van een spits boef en moorden aai' op ongewijde aarde onder dén grond stopt!... O, Gij, die in mijn hart leest en alleen machtig, zijl om me te redde», verlaat me niet!... Geen andere hoop blijft me üaU u Dit was de inhoud der gedachten die uren-lang den gc_st van de ongelukkige kolenbrander fol terdén en hem de slaap it do oogen hiel den- Het was reeds diep in de nar-lit, reeds twaalf uur toen zijne aandacht van deze zwaarmoedige overpeinzing werd Een chauffeur, M. R..., wonende Hout- hulstboschstraat, tc Brussel, was Zaterdag avond eenige oogenblikken in zijne woning gegaan 'en bad zijn auto-camion voor de deur laten staan. Eensklaps hoorde bij dat men den motor in werking bracht. Hij snelde buiten en zag nog juist den auto aan den hoek der straat verdwijnen. Twee uren later ontmoette een polieieagent op de Leopoldlaan een kerel die twee auto lantaarns droeg. Hij sprak hem aan en daal de kerel beweer-1?, dat hij de lantaarns van een onbekende gekregen had, werd hij naar het policiebureel geleid. Daar werd bevonden dat het de lantaarns waren van den auto gestolen ten nadeele van M. R... De lantaarn man werd opgesloten. Hij weigert inlichtingen te geven. Do Opperste Raad en Rumenië Een nieuwe krachtige nota. De Opperste Raad heeft Zaterdag de Ru- meensciie regeering een krachtige nota toe gezonden. Zij eischt 1. Ontruiming van hetHongaarsche grond gebied, niet alleen tot aan de Theis, maar tot aan de grenzen, die door dcu Oppersten Raad tusachen Rumenië en Hongarië vastge steld zijn4 2. Onderteekening zonder eenig voorbehoud van het verdrag van St. Germain en onder teekening van het bijzonder verdrag betref fende de bescherming van de nationale min derheden. 3. Intergeallieerd toezicht over do op- eischingen door het Rumeensche leger Hongarië gedaan. De nota zal niet gepubliceerd worden de Opperste Raad eischt echter een antwoord binnen de acht dagen. In de kerk der Vlamingen te Parijs heeft de Belgische gezant een mis laten opdragen. Een Te Dcum werd gezongen door den eerw. heer Jozef Moyersoen, bestuurder van het Werk der Vlamingen te Parijs. Het Belgische gezantschap, de belgische kolonie en de ministervan Griekenland waren aanwezig. In St Juliaan heeft Mgr Vaes een Te Deutn gezongen. De Belgische gezanten en kolonie waren aanwezig. Het eerste geldstuk der Duitsche republiek hét nieuwe 50 pfennigstuk, is dezer dagen in omloop gebracht. Het is sinds eeuwen het eerste muntstuk, dat geen adelaar en wapen schild vertoont. In vorm gelijkt het op nikke len 20 pfennig stuk. Het vertoont aan de voorzijde het cijfer 50 en daaronder het woord pfennig met weer daaronder het jaartal 1919. Het opschrift -Deulsches Reich staat rondom het getal. De achterzijde vertoont een -korenschoof, die dwars door het tweeregelige opschrift »Sich regen bringlSegen» doorsneden wordt. Het geldstuk is uit een licht witgekleurd metaal vervaardigd. De rand is, evenals bij de zilveren 1/2 Markstukken, zacht ineekar teld. Op het oogenblik dat M. de Broqueville vaarwel zegt aan het politiek leven, heeft de Koning er aan gehouden, hem de erken telijkheid der naliouit to drukken. Hij schonk hem den titel van graaf en liet Groot lint dor Leopoldsorde. M. de Broqueville heeft vóór en gedurende den oorlog gewichtige diensten bewezen, voor welke de Belgen hem steeds dankbaar zullen blijven. Meer dan eens hebben zelfs zijne politieke tegen strevers hem daarvoor hulde gebracht. Ook zal de tijding der onderscheidingen wellte hom te beurt vallen, door iedereen gunstig onthaald worden. Bij koBinklijk besluit van 13 November 1919, werd vergunning verleend van den titel van burggraaf, met overgang op zijne mannelijke nakomelingen volgens recht van eerstgeboorte, aan M. Leo du Bus de War- naife. lid van de Kamer van volksvertegen woordigers. afgeleid door een zacht ritselen geluid, dat van den buitenkant der kerkerdeur tot hem doordrong. «iHoor ik niets?» vraagt Diederiek, zieb verwonderd ai'. De tijd om zich op deze vraag, een ant woord1 te geven ontbreekt hem. Reeds is d'e deur met een nauw hoorbaar ge kreun opengegaan, en staat er een man voor den kolenbrander, dien hij bij het schijnsel der lantaarn, welke zijn nach telijke bezoeker in de hand hield oogien blikkelijk herkende. Diederiek is op het punt van een gil te slaken doch een gebiedende wenk, van zijn bezoeker doet bet geluid op de Hppen sterven. De vreemdeling baalt kalm de deur achter zich aantreedt op den gevangene toe en zegt' hem lispe lend iets in het oor. Diederiek antwoord niets doch knikt zwijgend met't hoofd. De man wendt zich wederomnaar de deur, door den kolenbrander op de voet gevolgd. Ze doorloopen zwijgende- met de grootste voorzichtigheid eenige gan gen; eene tweede deur ontsluit zich Diederiek staat onder het ruime dak van een met sterren bezaaiden hemel, de friesche nachtwind kust zijne gloeiende slapen, hij is vrij. 't Vervolgt.) De sneeuwstorm in 't land Een eeht sneeuwtempeest is Zaterdag over Brussel losgebroken de sneeuw isdengan- schen dag blijven vallen. Den traradiensi is den geheelen dag erbar melijk geweest, wat met het stelsel van ea- niveaux onvermijdelijk is. Ondanks de sneeuwploegen, die voortdu rend werkten, zijn er aanhoudend pannes» geweest. Het sneeuwt in heel het land en in do Ardennen moet de witte tapijt voeten dik liggen. Te Sombrelle, provincie Namen, heeft men onder de sneeuwlaag, bet lijk ontdekt van eenen ouderliug, denkelijk '.en gevolge vau een door de koude veroorzaakten bioedop- drnng, gevallen is om met meer op te staan en die ondergesneeuwd werd. Niet alleen in België sneeuwt hetto Parijs is de sneeuw beginnen te vallet» Zaterdag avond, en uit het noorden va* Engeland wordt veel sneeuw gemeld. Talrijke gekwetsten Uit Kiel wordt gemeld, dat aldaar erge onlusten ontstaan zijn. Eenige marinesoldaten waven in eene danszaal gedrongen, doch werden er door de aanwezige dansers aangevallen en buiten- geworpen. Op straat werden talrijke revolverschoten gelost. Er zijn verscheidene gekwetsten, waaronder eenige doodelijk. Eeai drants ts GhcirScrsh Een doode en een gekwetste. Verleden nacht gingen Engelsche politie agenten in een koffiehuis vau het Manége plein, tc Charleroi, om er een Australiër aan te houden, die beschuldigd wordt van talrijke misdaden. Bij bun intrede verliet een groep burgers en een Belgisch soldaat de herberg. -Daarna kwam een der burgers terug binnen, zeggcn<- de dat verschillende gewapende soldalen aan de deur stonden te wachten. Daarop ging hij terug buiten, gevolgd door de Engelschen. Eenige schoten knalden en de Engelsche korporaal schoot terug. Een weinig daarna vond men een burger op straat liggen, die een ;el door de dij had gekregen, en een Belgische soldaat, die door een schot in de mond gedood was, Men heeft een onderzoek naar dit geheim zinnige geval ingesteld. Tegen de Markenhandelaars Om een einde te stellen aan den woeker in Belgisch en Duitsch geld heeft men beslo ten dat de personen, die voor handelszaken naar het Rijnland willen reizen, hun in- en uitvoenngsvergunning moeten overleggen. Zij inogen daarbij hoogstens eene maand in hei hézctle gebied verblijven. Voor de wegens familiezaken naar bezet Duitschland rpizend« personen kan niet meer dan 8 dagen verblijf worden toegestaan. Oeheimzinnig overlijden. Een rekenplichtige, M. W.., wonende Edimbur^straat werd Zondag morgend be wusteloos te bed gevonden. Een slecht ge sloten gasbek liot gas ontsnappen. Een geneesheer word geroepen, doch deze vond de zaak zeer verdacht en verwittigde het parket. Ondanks alle zorgen bezweek M. W... In zijn bezit vond meD eene som van 17,000fr. Do lijkschouwing' is bevolen. In de zaak der Anlwcrpsche valschmun- tersbende is eene nieuwe aanhouding ge daan, namelijk deze van een drukker, wo nende in de 4® wijk. Behendig ondervraagd, bekende deze wel dra dat hij inderdaad dc valsche bankbriefjes van 2 en 50 mark gedrukt had. Men beeft evenwel de stcenen niet teruggevonden. Het onderzoek duurt voort. Nog andere aanhoudingen worden verwacht. Ss saak der- waUsclse itóeesiiteitskjsariesï TE AKDERLEOHT Nadere bijzonderheden. Wij hebben gemeld dat zekeren De Greef een honderdtal valsche persoonskaarten alleverde en door depolicie werd aangehouden. Een dertigtal bezitters dezor kaarten waren opgeschreven als wonende in hetzelfde huis, alhoewel zij daar allen onbekend zijn. Te Anderlecht is er een Russische kolonie waarvan do leden dikwijls in oen bijzonder huis vergaderdon. Eon dezer leden was in.-! din den nieuw aankomenden naar hel ge meonlebuis leidde, waar De Greef l.un e persoonskaart afleverde. Dezo verklaarde dat de Russ9n do nood ine papieren bezaten en een aanmelding van don Russischen konsul. Het gerecht twijfelt aan de beweringen van den bediende en verwijt hem kaarten afgeleverd to hebben zonder i bewijs van wettige woonplaats te vra gen. Onderzoeksrechter Van Damme heeft hij De Greef een huiszoeking gedaan en vond er wel oude anarcbiflascht» vlugschriften, geen enkel bezwarend stuk. Zondag morgend stelde men in hel krijgs- gasthuis te Brussel vast, dat eene verzame ling heelkundige toestellen, eene groote waarde hebbende verdwenen was. Een soldaat, die in het gasthuis verpleegd werd en Zaterdag spoorloos verdween, wordt verdacht de diefte gepleegd te hebben. Zijn signalement is in alle richtingen rond gestuurd geworden.

De Volksstem | 1919 | | pagina 2