onze 8 cMneezerij Van de Walls Vrlja vereeniging der Kaüi- Burgers HET GEHEIM VAN DEN KOLENBRANDER Bij de ^oüisnzoEEern's Graaf de Bropevllle senator De geloofsbelijdenis van een generaal en Erg spoorwegongeluk te Doornijk Voor de Staatsgepensionneerden Eens lisnda valsciimuntars ontdekt. (Vervolgt). r' JAARGANG NUMMBa aontiag 23 en Maandag 24 November 1919 Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telepkoon 114 3D C3- -T-lt* SLj J&. U *1 O CENTIEMEN Drukker-UitgeverJ. Van Ndffel-De Gendt Voor do publiciteit hulton het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havab, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en ICS, Cheapside, London- VAN HET ARRONDISSEMENT AALST Eenigo dagen vóór, en den dag der kiezing zelve, stroomden er van alle kanten, klachten toe van kiezers die op de kiezerslijsten niet ingeschreven waren, en dus volgens van hun kies recht niet konden genieten. 't Was dan te laat. De groote haast waarmede de nieu we lijsten opgesteld zijn was voorze ker eene der oorzaken van die onre gelmatigheid; nochtans is de grootste schuld te wijten aan de Bt3Üc2'tifjtl@3di der kiezers zelf. Toen het nog tijd was,* bekommerde er zich niemand om to weten of hij ja dan neen op kiezers lijsten voorkwam. Nochtans waren ze hij middel van dagbladen en plakbrie ven verwittigd dat hot oogenblik daar was Wij doen dus nogmaals een drSw- gSM£-05l ©gatroep aan alle katho lieke kiezers, zonder uitstel bun kiesrecht na te gaan. Zij kunnen zich wenden allo dagen, Zon-ori feestdagen uitgezonderd van 5 tot 7 uro 's avonds, in ons lokaal Grooto Mal kt 24t te Aalst, en daar alle noodigo inlichtingen bekomen om hunne rechten to vervorderen. Het bureel golast zich tovons voor zooveel mogelijk, rnot kostelooze raad gevingen, aanbevelingen, enz. Alle katholieko burgers, worden dringend verzocht er hunne klachten en grieven kenbaar te maken, ze zullen grondig onderzocht worden, en aan do hoogon besturen medegedeeld of aangeklaagd worden. Bureel Groote Markt 24, Aalst. ©ÉPUCpsst Op 15 October 1.1 verwittigde ons een plakbrief dat do kiezerslijsten dor workrechtersraden opgemaakt worden Verzuimt uwen plicht niet Nijverhoidshoofden, Be dienden onz, zorg voor uw stemrecht, overtuigt u, ol go recht hebtop de lijsten te komen zinnig gebaar afgewezen. Thans is de ge zichteinder klaar en zuiver. In rust en met moed mag het zijn begonnen werk voortzet ten zonder vaar of vrees om de aanslagen van een bestuur der anarchie, dat slechts bande loos en wanorde verwekken kon optreden. De werker heeft zijn werk tegen de ruziemakers en ruststoorders van de Vader- landsehe nijverheid willen verdedigende burger heeft zijne familie,zijne zuurgewonnen 'ijdelijke goederen, zijn godsdienst en diens ijheid zijn eigen leven tegen dezen die slechts door plundering en schrikbewind regeeren, willen verschansen. De gebroken potten door de socialisten eens verbrijzeld worden thans door hunne verplettering en hun verval betaald. Onthoudt het goed De maatschappij kan alleenlijk uit den hevigen storm die thans heerscht, gered worden, dan door hare moedige en krachtige verdediging tegen de evolutie en allen opstand. Frankrijk heeft getoond wat het kan op slagveld, en het mag fier zijn op hetgeen het thans teweeg bracht tegen alle slechte machten van ontbinding, losbandigheid en erdrukking. Zijn voorbeeld zal heilzaam en allernuttigst zijn en het belgisch volk zal dan ook met meer overleg en besef in 't vervolg te werk gaan. De kiezingen in België hebben de socialis ten bevoordeeligd, integendeel de Fransche en Italiaansche stemmingen duiden on-s een stormloop op dc rooden aan en doen de reeiilerzijdcn aldaar vaster en sterker wor den. Frankrijk wil van geen socialismus, da alles omver zoude werpen, meer weten. Het heeft de bolcbevisten zoowel als de defaitisien zoo valsch als overweldigend wreed, van kant en over boord geworpen. Dc vereenigde socialistische blok met hare omwenlelingdienaars komt terug in liet Bourbonpaleis zetelen, doch er is een derde van versmolten. Van de iwce-en-tachtig zetels blijvend- aan de uiterste linkerzijde slechts een zestigtal over. Dus eene onmachtige minderheid die geen invloed kan uitoefenen op de vijfhonderd republikeinsche vertegenwoordigers, orde. tucht, herstelling, vrijheid en vrede Het Fransche volk heeft al zijn verstand gebruikt bij dc stemmingen alle ops loterijen en opruiingen, woelingen en werkstakingen, uitnoodigingen tot diefto, moord, brand en revolutie met een grootsch, deftig en recht- (11* Vervolg) De beide kampioenen hadden thans aan de twee tegenovergestelde uiteinden van 't krgt post gevat en wachtten ongeduldig het sein van den maarschalk af. Daar verheft deze zijne gouden roe, klaroenen schetteren, de paarden vliegen in galop elkander voorbij. Reeds dc eerste schok besliste den strijd de onbekende ridder sliet zijne lans met zulk eene kracht op het schild van zijn tcgenstan der, dat zij als een stroohalm boog en als een riet afknakte het schild van Wildungen barstte open van den gcduchten sloot en viel gedeeltelijk in stukken op den grond neder Nog zeven andere ridders traden achter ccnvolgens tegen den onbekertden kampioen in het krijt en even zooveel malen behaalde hijdezegc. Onder de daverende toejuichingen van al de toeschouwers verliet hij thans het strijd ",erk, om voor een achttal nieuwe kampioe ncn plaats te maken. Dit keer bleef den baron Van den Berg heer von Boxmeer, overwinnaar. Bij het derde achttal droeg de heer Va Boeckel op zulk eene schitterende wijze de zege weg, dat al de edelvrouwen in geestdrift opstonden en hem met wuivende zakdoeken in linten geluk wenschten. Eindelijk verscheen er een laatste achttal De Telegraaf meldt uit bevoegde üolland- sche bron, dat het onwaar is, dat de Hohen- zollerns op geheime wijze aan *t konkelfoezen zouden zijn. Volgens het Hollandsch blad zou er geene geheime betrekking zijn tusschen den gewe zen keizer en het Duitsch gezantschap in den Haag. Zelfs zou de keizer reeds geklaagd hebben, dat hij om zoo te zeggen, nooit van het gozanlschap iets verneemt. De Telegraaf voegt er bij De betrekkin gen tusschen den gewezen keizer en den ge wezen kroonprins zouden zeer slecht zijn sinds eenigen tijd. De tusschenkomst der kroonprinses kon daar niets aan veranderen. De bewering dat de twee Hohenzollerns de spil zouden zijn eener monarchistische bewe ging is heel en al uit de lucht gegrepen, Zij weten het goed dat alle hoop voor hen verloren is. Overigens is het duitsche volk meer ingenomen met den ekonomischen toe stand van het land dan met zijnen gewezen keizer. Het duitsche volk weet dat de keizer niet bij machte zou /.ijn aan dien toesiand iets verhelpen en daarom mag hij blijven waar hij is. Hier in België kregen wij loon naar wer ken. Immers, de katholieken hebben met de erloopenc kiezing vergeten onze vaderland- sche leuze Eendracht met alleenlijk maulct, maai\is reeds macht. Alle soorten van kleinigheden en klein geestigheden verdeelden onze medekamners. Nochtans, ze wisten wel, en ze moeten het nu beter weten dan ooit en zeker gevoelen Zon der werken krijgen wij te weinig Ons ideaal is verheven, 't Is immers het betrachten van eenieders welzijn, hier en hiernamaals. Door de katholieken alleen kan de, tucht, vrede en naastenliefde in 't land heerschen. Streven wij er naar 1 Bewerken ij het De geheele pers houdt zich bezig met de Clup.eezenj VAN DK WALLE die te Aistwer pen aan de katholieken 5 gekozenen gaf. met 4G79S stemmen en aan de socialisten zetels oor 40077 stemmen 't Is wel waar dat do vader van het schoono stelsel zuil door zijn eigen kind vermoord is want do liberalen te Mechelen, met 6350 stern men hebben geen zetel en die van Turnhout hebben er" wel een mot 3274 stemmen ls voor de liberalen nog een geluk dat ie zetel aan hunne partij toegevallen is, of ze hadden er nog meer den strop aan gehad. Ook ui leperen halen de socialisten eenen zetel weg met minder eleuimën dan de libe raal er behaald heeft. Men zal zich at de hprrie in de Kamer her inneren in Maart laatsteden, toen de rechter zij aarzelde hare goedkeuring te geven aan liet stelsel Vau de Walle. Volgens de libera len gingen de katholieken een afschuwelij ken aanslag plegen en vooral M DevCze on derscheidde zich aoor zijne gemaakte ver ontwaardiging Vandaag deelt het blad van M. Devèze den volgenden aopneuker» mede van M. Journez liberaal volksvertegenwoordiger van Nijvel, die als een gestampte duivel uitvaart tegen de «abominabel» formuui Van de Walle. Ondervraagd Zondagavond over zijn voor uitzichten nep M. Journez uit. «Beeldt u eens in dat, als ik niet geko zen wordt, de socialisten 2 zetels zullen heb ben met minder stemmen dan de liberalen De socialisten zouden een afval hebben van 200 stemmen, terwijl de liberale partij de 1050 stemmen zou verliezen die mij zijn toe gekend. Begrijpt er iemand dit kramersla tijn! Ik vind die wet Immoreel. Overigens ik ben niet gediend rnet andermans stemmen ik wil van geen «koppeling» hooren t. t z. niet gekozen worden door de stemmen die niet op mij zijn uitgebracht. Men zwijge voortaan over die chmeezerij en men baaste zich haar te doen verdwijnen.» En zeggen dat voor een kiesstelsel dat zul ke uitslagen oplevert de linkerzijde eens in vuur en vlam stond??? Graaf Karei de Broqueville, oud-minister, en M. Alberic de Pierpont, nijveraar, hebben Heen hunne kandidatuur gesteld, voor de zetels vau provinciale senators in de provin cie Namen. Zij werden dan ook zonder strijd gekozen verklaard door de Bestendige De putatie. De bloemenversiering in de statiën De H. Minister van Spoorwegen heeft be sloten voor de jaren VJ2Ó tot 1924, den dienst van de bloemversiering der statiën en halten an liet spoorwegnet andermaal aan de Bel- sclie Touring Club op ie dragen. Evenais voorheen zal deze dienst, in 't bij zonder en om de beurt in een bepaald ge bied werken. Voor 1920 is dit gebied hel volgende: statiën en hallen van den Belgische Staat gelegen op de lijnen van Schaerbeek naar Heibestal over Luik, Schaerbeek naar Ton neren Leuven naar Oftigmes, Thienen naar Namen. Landen naar Gernbloers, Lan- den naar Statte. Huei (Zuid) naar Ciney, An gleur naar Trots fonts, over Luik. en Pep ui ster naar Trots Ponts Dp Touring Club behoudt do toelating be roep te doen op de belanglooze medewer king van bijzonderen en hofbouwers voor de ersiering van zekere statiën, mits bijkomen de geval, de hofbouwers toe te laten in de door hun toedoen aangelegde bloemperken, een plakkaat te plaatsen dat hun kostelooze medewerking vermeldt tn tevens hun adres aangeeft. waarvan de baanderrots Geraaid van Mont- fort zich dc dapperste betoor.de. Eerst nu werd het tornooi echt belangwek kend. De vier overwinnaars zouden met elkander in het krijt treden. Met ingehouden adem volgden de toe schouwers de bliksemsnelle bewegingen dei- twee eerste kampioenen drie maal reden de onbekende ridder en de heer van Box meer elkander voorbij, driemaal stieten zij hunne lansen met een dreunende kracht op op tiet schild van hun tegenstander, zonder dat zij braken of één der ruiters het even wicht verloor. Eindelijk, bij den vierden schok zag men de teugels van de handen Van Berg ontglip pen, hij wankelde en gleed uit den zadel. Daarop waren Van Boeckel en Montfort aan de beurt. Wat was hij schoon, de jonge Brabantsche edelmaneen fiere moed straal de uit zijne blauwe oogen, een hoog rood kleurdezijnewangen.de edelvrouwen we ien hem eihander aan, hare bewondering voor den jongen held was des te inniger, daar zij wisten, welk een ongeluk hem voor een viertal maanden getroffen had. Reeds de eerste ontmoeting besliste den strijd. Montfort tuimelde van zijn ros, de stoot, dien Van Boeckel hem toebracht, w zoo geweldig, dat de teugels van Montfort paard als zijden draden afkapten. Een donder van zegekreten steeg van alle tribunen op aan het geestdriftig handgeklap en doek- gewuif der edelvrouwen kon men duidelijk Generaal de Castelnau, een der Fransche heldhaftige overwinnaars van den wereld oorlog, thans lid der Fransche Kamer geko zen, hield dezer dagen eene redevoering in et College Notre Dame, tc Parijs. Hij zegde er: m De oorlog is altijd een ontzaglijk avon tuur zegde over een tiental jaren een hei lige en welsprekende bisschop van Orleans. Welk ontzaglijk avontuur was deze strijd,die de oude en de nieuwe wereld heeft geschokt, die zich uitgebreid heeft over de uitgestrekt heid der zeeën en in het onmetelijk azuur dei- Hemelen Wie kon er en wie heeft er eene beslissing geveld in dezen reuzenkamp van volkeren en •assen, dewelke in gruwel en vreeselijkbeid alles is te boven gegaan wat het menschelijk ernuft tot hiertoe had uitgedacht 1 Wie Hij die heerscht en troont in de hoogte der Hemelen en van wie alle keizerrijken afhangen antwoordt de onsterfelijke Bnssuet. Ja, Hij van wie alle keizerijken afhangen, zelfs deze keizerrijken, die in het duister en in het geheim eener stevige inrichting en eener helsche trouweloosheid, bestendig, nauwkeurig en krachtig gewerkt hebben om dien gruwelijken oorlog over de wereld te doen losbreken. Hoe volmaakt en sterk de geheime of openlijke oorlogstoebereidsels ook mogen wezen, hoe waarschijnlijk de menschelijke berekeningen op zegepraal of tegenslag ook mo- en uitgebracht worden, hoe behendig de krijgskunde der generaals ook moge wezen, toch blijft er altijd in het verloop der veld slagen een groot vraagteeken, toch blijven er altijd onrustwekkende en vreeselijke gehei men den toestand beheerschen, toch zweeft over de slagvelden het onbekende. Het men schelijk hart ligt onder den indruk van dit onbekende en kan geene rust vinden, voor aleer dit onbekende is opgelost. Zonder te gewagen van de weersgestellenis, waartegen het opperbevel niets vermag, is het dikwijls gebeurd dat een voorval, onbe duidend in zichzelf, dat een onuitlegbaar en onbegrijpelijk misverstand de aklie van het opperbevel verlamde, wijzigde of vernietigde, en de kansen plots deed keeren. Hoe dikwijls is tiet niet gebeurd dat onbewuste of laakbare roekeloosheden uitliepen op schitterende en vruchtbare wapenfeiten Eene herinnering tusschen duizend de vijand had buitengewoon hardnekkig eene stelling aangevallen, dewelke onze mannen met de kracht der wanhoop verdedigden. De strijd duurde dag en nacht en ten slotte moes ten onze uitgeputte troepen in de nachtelijke duisternis wijken.Tcrzelfdertijd was de vijand eveneens uitgeput en ontmoedigd, achteruit getrokken en de stelling bleef geruimen tijd onbezet. Onze troepen hadden het eerst be grepen wat er gebeurd was en bezetten de stelling. Dergelijke voorvallen, waarin bet onbekende en het onvoorziene de gewichtig ste gevolgen hebben„zijn zoo dikwijls heel de krijgskunde, al de maandenlange ingestu deerde operatieplans komen in duigen werpen. En zulks, omdat in alle menschelijke on dernemingen het onbekende blijft bestaan, het onbekende, dat aan God toebehoort, want God alleen kan alles aan zijnen wil onderwer pen. De mensch wikt, maar God beschikt Erkennen wij dus de almacht van den Schepper, laat ons eerbiediglijk zijne gebo den onderhouden, bidden wij Hem vuriglijk en dagelijks, zooals zij allen gebeden hebben tot hunnen laatslen levensadem, die op het veld van eer gesneuveld zijn na den goeden strijd gestreden te hebben voor de glorie van God en voorde redding van het Vaderland. Gisteren morgend is een reizigerstrein nabij de statie van Callenelle, bij Doornijk door eene versporende lokomotief aangereden geworden. De schok was zeer gewcldtg en de reizigers «eerden tegen de wanden der rijtuigen anderen door dc vensters geslingerd. Een vijftiental reizigers bekraamen lichte verwondingen. Stokers en machinist^ waren er echter erger aan toe. De twee lokoraotieven werden erg bescha digd. Daar er juist op die plaats een zijspoor is, was het verkeer slechts een half uur onderbroken. A- Ontploffing te Groenendaal Drie dooden, een dcodelijk gekwetste Vrijdag namiddag voerden vier werklieden een waggontje obussen weg, op het munitie plein van Groenendael. Gekomen aan een wisselspoor, kantelde het waggontje schielijk om. Eene vreeselijke ontploffing weerklonk. Drie der werklieden werden letterlijk aan stukken gereten. De vierde, een 17 jarige jongeling, Leon Boogemans genaamd, var. Moihen, werd op grooten afstand geslingerd en levensgevaarlijk gewond. De identiteit der drie dooden kon nog niet vastgesteld worden. Het parket is verwittigd geworden. De op 31 Januari 1919 gepensionneerden van het Beheer van Spoorwegen, TelegraJen Zeewezen en Posterijen hebben bericht ge kregen dat, in afwachting van hun pensioen brevet, er hun maandelijks 90 van dit pen sioen zou uitbetaald worden. Daar veel gepensionneerden Wagen over het voortduren van dezen voorloopigen toe stand, verzoekt het Spoorwegbestuur ons te melden dat trouwens den noodigen spoed aan den dag gelegd en eene reeks koninklij ke besluiten pensioen hebben verleend aan 745 oud agenten van het Beheer. Krachtens de wet op de staatsrekeningen, moeten even wel de. machtigingen tot betaling van den eersten pensioentermijn vooraf goedgekeurd worden door het Rekenhof. Dit College ech ter schijnt overlast van werk en,zoo komt het dat machtigingen tot betaling van pensioe nen, welke op 3 Juli aan het Rekenhof wer den overgemaakt op 31 Oktober nog niet te rug ingekomen waren. De vertraging waar over dé belanghebbenden klagen is aan geen andere oorzaken toe te schrijven. De slachtoffers der Mijn. Te Elouges hadden gisteren twee doode- lijke ongelukken plaats. In den pul Nr 4 der Vereenigde Mijnen van het westen van Bergen, viel de mijnwerker Leon Druart, gehuwd en vader van familie,van eene hoogte van 12 meters. Hij bleef op den slag dood. In de mijn van Baisieux werd de mijn werker, Frans Bidi, 29 jaar oud, ongehuwd, onder eene instorting begraven. Men vond Iechts zijn lijk terug. bespeuren dat de jonge, dappere en welge maakte ridder de lieveling, de held van den dag was. Doch, nu eerst brak het beslissend oogen blik aan. Er zou een laatste lans tusschen do beide overwinnaars geveld worden. Men ademde nauwelijks meer, toen de maarschalk het sein had gege-en en de twee dapperen op elkander losrenden. Alle edel vrouwen hadden hare statigheid vergeten en leunden met uitgerekte halzen over het hou ten staketsel, dat de tribunes omgaf. Bij den eersten schok miste Van Boeckel -zijn tegenstandersde lans doorkliefde de ijle licht en ontglipte aan zijne hand het scueele weinig of zij had hem in haar val medesleep!hij verloor het evenwicht en het duurde geruimen tijd eer hij weder recht in den zadel zat*. Een der herauten reikte hem eene andere lans aan. Bij de tweede ontmoeting beteugelde de jonge ridder zijn kokenden moed en bereken de bq zijn sloot met koele overleg. Men zag den onbekenden ridder in hel zadel wanke len, doch ook hij herstelde zich. Bij den derden aanval knapten beider lan sen gelijktijdig als rielschalmen af. Als door eenzelfde instinot gedreven, reden zij niet meer terug, doch slingerden elkander do forscbe armen om den hals. De worsteling duurde lang. Eene stilte als die van 't graf, zweefde over al de tribunen. Het gerecht van Brugge heeft de hand ge legd op eene bende valsehmunters, die in de laatste dagen zoo wat overat te Gent, te Ant werpen, te Brussel, te Oostende, valsche bankbrietjes van 1000 fr. van de Soeieté Généiale» met dc beeltenis van Rubens, in omloop hadden gebracht. Door de aanhouding van een soldaat in de Vuurlorenwijk te Oostende, heeft het parket van Brugge de hand kunnen leggen op perso nen wonende teMoeskroon, Thielt, Oostende en Brugge, die de valsche bankbriefjes uit wisselden. Bij verscheidene personen werden huiszoe kingen gedaan, die de aanhouding voor ge volg had van een tiental personen, waarvan eenigen lot hiertoe als zeer eerlijke handelaars aanzien werden. De valsche bankbiljetten werden te Brugge vervaardigd reeds 269 nagemaakte briefjes van 1000 frs. zijn in beslag genomen. Volgens de verklaringen van een der aan gehoudenen, een jongeling van eene zeer achtbare familie, hadden de valsehmunters juist het kiezingstijdperk gekozen, om de val sche bankbrieven, dat vele miljoenen zou be dragen, geheel de provincie en zelfs geheel hei land door want de bende had overat hare vertakkingen in omloop te brengen. Het was vooral op de markten dat dc val sche bankbriefjes werden uitgewisseld. Een der kerels die zich in eene bank met 14 nagemaakte briefjes aanbood, werd aan. gehouden en aan het gerecht overgeleverd. De opzoekingen worden naarstig door t\ policie en gendarmerio voortgezet(alrijke andere aanhoudingen worden verwacht. Deze zaak verwekt groote opschudding, ie meer daar de aangehoudene lot zeer gekende families behooren. De klachten die nog gedurig bij het pariet aankomen, zijn nog talrijk de valsche bank- briefjes wei den te Brugge vervaardigd. Bijna overal heeft men verdacht materiaal aange slagen. Eindelijk, daar verheft zich een gejuich krachtig als ten rollende donker, welluidend als een veelstemmig vogelkoorVan Boeckel heeft zijn tegenstander uit den zadel getild. Onder het maken van hoofsche buigingen rijdt do overwinnaar langs de tribunes, ter wijl zijn onbekende tegenstander zich haastig langs een zijpoort terugtrekt. Na eene pauze van ongeveer een half uur, gaven de klaroenen het sein lot een nieuw wapenspel. Do ridders thans veertig in getal, reden allen gezamenlijk het krijt binnen, en ver maakten de edelvrouwen gedurende de eerste tien minuten met allerlei meesterstukken van schoone rijkunst onder hare oogen uil te voe ren. Nu eens reden zij stapvoets in vier rijen, dan op hel onverwachts, verbraken zij alle regelmaat en druisten in wilden draf door elkander, doch deze verwarring was slechts schijnbaar: in het volgende oogenblik had den zij zich en carré of slersgewijze gevormd en joeeen in de jas, op een lichten draf de kampplaats door. Somtijds begonnen plotse ling alle paarden tc steigeren, tot niet gerin ge ontsteltenis, vooral der jonkvrouwen, doch tiaar werd nauwelijks de tijd gegund om die ontsteltenis door gillen uit te drukken, want bijna onmiddellijk hielden die woeste bewe gingen op en vertoonde zich de cavalcade on- dei,Deene andere gedaante en weder even rus tig als te voren. Toen dit vermaak lang genoeg had ge duurd, verdeelde zich de ruilergroep in Iwfee j gelijke helften. De eene, welke den ridder met het neergeslagen vizier in haar midden telde, reed zuidwaarts, de andere, waarbij Van Boeckel behoorde, noordwaarts. Beide partijen stelden zich tegenover elkander iu slagorde. Driemaal werden de klaroenen gestoken. Het derde sein zette de veertig ridders in beweging. Met losse teugels reden zij op elkander in. De ontmoeting had een vreeselijk aanzien: bij het krachtig geklir der blanke zwaarden zou men gemeend hebben, dat minstens de helft der strijders in het stof moest bijlen. Doch er waren er slechts twee, die dezen eersten schok niet doorstonden en uit den zadel tuimelden. De overige acht en dertig streden moedig voort. De paarden drongen hinnikend en steigerend dooreen, do riddert vormden een schijnbaar niet tc ontwarren kluwen van wapperende vederbossen en flik kerende zwaarden. Van tijd tot lijd, als men van een ongehoord stout stuk getuige was, stee" er een algemeen gejubel van de zit plaatsen op zoo b. v. toen Van Boeckel tus schen twee zijner tegenstanders doorreed en ze beiden gelijktijdig van hun paard wierp. Het getal strijders begon ongevoelig te verminderenreeds een zestal ridders warep. buiten gevecht gesteld, waaronder er zich twee, bij liet vallen van hun paard, zich vrij ernstig hadden gewond. Eensklaps ziel men Vhn Boeckel verbletti ken en waggelen

De Volksstem | 1919 | | pagina 1