^1 rii Citoyen Wauters- groGthandelaar. p Jlll Nieowjaaisoifiau Paus Van GroolvaÉr lot Kleinzoon Be toestand la Ierland Hos hij do IsvenstafB verergert Twee ruïneerenda handelszaken R-'i Da drie Wijzen. Amerikaansciie Hulp vsor Europa Est aiitl-0B!l8Si8B8tig karakter van 'tbolsjswisrae XXVI* JAARGANG NUMMER 4 Dijnsuag 6 Januari Bureelen: Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Telepboon 114 X> A. Car T A. 33 5 CENTIEMEN Drukker-UitgeverJ. Van Nltfel-De Gendi Voor da publiciteit bullen het Arrondissement Aalst, zich te wenden lot liet Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Eruéset8, Place de la Bourse, Parijs' on 105, Clieapside, Londen. De drie machtige Koningen die Jezus, het goddelijk kind van Beth leem, hunne aanbid dingen en offers brachten kwamen uit het Oosten, zoo schrijft S. Mattheus in zijn H. Evangelie. Hij zegt niets meer. Nu wat wilde de jood- fiche schrijver daarmede beteekencn Zeker kwamen zij uit de woestenij van Syrië niet, want daar was alles dor en onbewoonbaar. Dus 5,ij konden slechts uit Mesopotamië of Pcr/.iü herkomstig zijn. Daarover zijn de H.H. Vaders het niet eens St-Maximug van Turin en Theodoor van An- cyre willen hebben dat zij van Chaldea of Babylonië waren. Tertulianus en St-Epipha- nus meenen dat zij uit Arabic kwamen an deren beweren uit Zuid-Arabië. Zeker is het dat de giften die zij het kind Jezus ten offer boden, voortbrengselen van deze laatste streek zijn. want goud, wierookten myrihe vindt men or. Doch er bestonden geen magen of magiërs of icijzon in Arabic. Als we dat woord mage onderzoeken, vonden wij in het perzisch mogh en het beteekent welpriester wijze, groote, zooals in 't latijn magnus. De naam van Magiërs of Wijzen beteekent dus in de gewijde taal der Perziërs de priesters- stand en alles schijnt dus te bewijzen dat de Wijzen, priesters dezer natie waren. De overleveringen der Syrische kerk en de .Griekschc Kerkvaders willen het zoo hebben Daarbij de muurschilderingen der Catacom ben schijnen het ook te bewijzen. Immers de drie Koningen worden er altijd als Perziërs voorgesteld. Zij dragen hét lange kleed met den gordel om de lenden, waarover een uitgeworpen overmantel hangt, hooge muts op 't hoofd, dc beenen zijn bloot en hebben natiwgespannen sokken aan dc voeten, gelijk dc gewoonte heerschte bij dat volk. Dienaars van eene verhevene religie met de yerschillige heidensvormeri, schenen de koningen van over altijd een Opper-God, wien zij een zeer strenge ecredienst toekenden, te aanbidden. Zij volgden vroeger jaren Cyrus de vlakten van Mesopotamië, daar'ver mengden zij zich met de Chaldeesehe Wijzen en ondergingen met dezen den invloed der gevangene Israëlieten en bijzonderlijk Daniël oefende groote actie op ben uit. Wanneer Daniël het palcis van Nubucho- donosor binnengeraakt was, toonde hij zich tienmaal wijzer dan de priesters en voorzeg gers van Chaldea, daarom ook stond de pro feet welhaast aan hun hoofd. Eene gewichtige rol speelden zij alsdan aan het hof en Daniël verwierf den titel van Groote Magiër of Wipe. Welhaast maakten zij een der twee groote koningsraden uit en leidden een leven van godsdienstigheid. Zooals de priesters der oude tijden, vond men ook bij hen het beoe fenen van kunsten en wetenschappen, zij be studeerden do sterrenkunde en de natuur kunde, voor zooveel zij in betrekking met de godgeleerdheid slaan. (i De Magiërs, zegt Cicero, zijn eene soort van wijzen en leeraars, goed gekend bij de Perziërs. o Zoo is het wel mogelijk dat de Wijzen, door de Joden onderricht, de voor zegging van Bulaam nopens de Slci van Jacob, die het zinnebeeld cn het tccken des Messias was, aanleerden. Dc overlevering in 'l Ouslen stond onder het volk bekend. Wij moeten dus niet verwonderd zijn dat die Wijzen, die de sterren in de oosterschc hel dere nachten gadeslopgcu, dc wondere ster ragen schitteren en ze in haren gang volg den. Zij moesten zich de Ster van Jacob herinneren cn een bovenracnschelijk betrou wen moest hun heet doen opspringen en na dc ster aanschouwd te hebben, die dc komst pan den Messias voorspelde, kwamen zij Hem tanbidden. Alhoewel een befaamd sterrekijker Képler lil natuurwonder op natuurlijke wijze tracht uit te leggen, mag men houden staan dat zoo min als de eklips op Calvarië, de steertster van Betleem geen natuurlijk verschijnsel w^s maar dat in deze twee gewichtige omstandig heden de Schepper en Regeerder lusschen- kwum op bovennatuurlijke manier. Al de elementen, zoo merkt St Gregorius aan, moesten de godheid van Jezus verkon digen. Daarom werd het water der zee onder zijne voeten stevig en dichtdaarom beefde en scheurde de aarde open bij zijne dood; daarom verwelkomde hem eerst en vooral de hemel, die Hij kwam te verlaten, wanneer Hij op aarde verschijnt en zijne mirakelster verschijnt aan de Wijzen. De Wrjzen waren drie in getal, zij waren ook Koningen, zooals de H. Kerk het met David leertDe Koningen van Thai •sis er der eilanden zullen Hem geschenken aanbie den dc Koningen van Arabieren Saba zullen hem giften offeren alle Koningen de»' aarde znllen Hem aanbidden en alle natiën der wereld zuilen Hem dienen. - Men beweert ook dat alle menschenrassen door de Drie Wijzen vertegenwoordigd wer den en men legt uiter was een witte wijze uit Perzie, een semiet uit Chaldea en een zwarte uit Arabie, of uit Abyssinie of uit Egypte. Hunne namen geeft men ook op Gaspar, Melchior en Balthazar. Gaan wij ook dikwijls tot den Christus om Hem te aanbidden en te offeren alles wat wij van Hem verkregen. Geven wij bijzonderlijk aan Christus ons hert. Verwijderen wij ons nooit van Ilcm door de doodzonde. Marc. De Bond der Katholieke Dagbladschrijvers met de aanmoediging van de Bisschoppen, eene overlevering hernemend, door den oor log onderbroken, opent heden de inschrijving der Nieuwjaarsgiften voor den Paus. In zijn Herderlijken Brief van 11 Mei 1919 zegde KardinaalMercier ons Naar't voor beeld van zijn Goddelijken Meester, is dc Stadhouder van Christus in de wereld ge plaatst als een teeken van tegenstrijd. Hoe meer zijne tegenstrevers hem aan vallen en veinzen hem niette kennen, hoe meer zijne zonen zich rond hem zallen seharen, hern omringend door hunnen eerbied, door hunne lielde. Wij zullen ons door geene enkele natie der wereld laten overtreffen in verkleefd heid aan den Stoel van Petrus. Vaderlan ders, wezen wij geene dweepeis. Openen wij rechtzinnig onze harten aan dc edel moedigste opwellingen van de kinderlijke - liefde. Beminnen wij Onzen Heiligen Vader den Paus. Eeren wij Hem. Laat ons erken telijk wezen voor alles wat Hij voor Belgie, voor de Kerk gedaan heeft. In het verleden hebben de Belgen nooit opgehouden zich te onderscheiden door hunne verkleefdheid aan den Heiligen Stoel, hel als eene verplichting beschouwing den Paus te helpen in de noodwendigheden van de Kerk te voorzien. Deze gevoelens blijven steeds levendig in het hart onzer katholieke bevolkingen. De belooging waartoe wij hen lieden uitnoodigen, zal er een nieuw bewijs van leveren. De inschrijving is van heden af geopend. De inschrijvingslijst zal tegelijk door al de Katholieke Dagbladen van het land al^ckon digd worden. De namen der inschrijvers zullen in een album verzameld en met de opbrengst van de inschrijving, den Heiligen Vader aangeboden worden. tiet Bureel van den Bond der Katholieke Dagbladschrijvers De Onder-Voorzitters, De Voorzitter Hendrik DORCHY, Jan VAN MEKTEN Hendrik GOBBE. De Schatbewaarder, De Sekretaris G. DE MYTTENAERE. Leo MAI.LIE. (12° vervolg.) Edmondo Bernardelli, spreek verder beval Beatrice's stem van de estrade. Geheel anders is liet met de Medici's, cine Edmondo voort. Het hart leidde hunne band en roemrijke daden stralen mij uit hun verleden tegen Gij noemt het een kramers geslacht de boden der keizers en koningen, die de hallen van het Medicischo buis vullen en als een guns! verbinding en leening ver zoeken, zij mogen het u beier leeren I Eer hen, die zich uit eene onscliijnbare kiem tot zulk een vrucht ontwikkeld hebben Eer de stamheer van het geslacht, Allomano Medici; de onverschrokken verdediger der burger- vt'ij:" id, die door slechts een te gehoorzamen etl zich slechts voor een, voor de Vader der christenheid te huigen, de republiek hielp he rrijden van de onderdrukking barer gewel denaars. Allen mengden zich in luid geschreeuw onder elkander. De onbeschroomde woorden zan den jongeling brachten eene aigetneene verwarring te weeg. Hen verdrong elkander om de verontwaardiging te koelen op Ed mondo, die onder de handen van Roberto en van zijn oom Iïicciardo bijna vermoord werd. Terug van hem Het is niet aan u te rechten 1 Beatrice trad tusschcn de opge- wond n mannen in en noodzaakte hen hun on los te laten. Met bijna jeugdige kracht waszij van de estrade gesneld en legde nu, haar van dc handschoen ontbloote hand op de Edmondo's schouders. Edmondo Bernardelli, heb berouw Ik kan niet1 Edmondo Bernardelli, doe den eed Ite jongeling wierp zich aan hare voeten neder en verborg zijn hoofd in haar fluweeïen kleed Grootmoeder, heb medelijden en ont ferming met mij. ik kan niet Vrouwe Beatrice trad terug, zoodat Ed mondo alleen te midden der vergaderden op de knieën lag. Ik zon den vloek, die ons huis uver den afvallige gebiedt, reeds over hebben uitgesproken, zeide zij met eene machtige slem, zonder echter een licht beven te kunnen verbergen doch, nog altijd, Ed mondo Bernardelli, nog altijd beschouw ik u als het offer van oogenblikkelijke verblin ding. Gij zijl nog jong en de lichtzinnigheid der jeugd is beklagenswaardig. Ik geef u lijd om te berouwen en terug te keeren van uwe nteening. Over een jaar noodig ik u we derom ter dezer plaats dan is het aan u, te kiezen tussehen eer en luister of vloek en eeuwige versrooling Tot dan toe gebied ik u Florence te verlateneen beperkte som gelds zal u lot onderhoud worden uitgekeerd, doch wacht u er wel voor, u ooit bekend te maken, als een spruit van liet doorluchtig huis Albiz.z.i een zieke lak deugt niet aan onzen slantdoch met blijdschap zulten wij het weder opnemen, als hel geheel genezen ons opnieuw geschonken wordt. Ga in vrede en ongehinderd tan hierniemand reikt u Men kan de inschrijvingen zenden aan het bureel van bet dagblad of aan M. Leo MAL- I.IE, Sekretaris, 150, Beiliardstraat, Brussel. Zijne Emineneic Kardinaal Mercier heeft zich gewaardigd aan den Bond der Katholie ke Dagbladschrijvers den volgenden brief te zenden Aartsbisdom Mechelen, 29 December 1919 "Waarde Hceren, Zeer hartelijk wensch ik u golnk, omdat gij niet geaarzeld hebt dc jaarlijksche in schrijvingen van de Katholieke Drukpers voor de Nieuwjaarsgiften van den Paus te hernemen. Verre van ons te laten beinvloeden door de kwaadwilligheid van degenen, die er genoe gen in vinden de edelmoedigste daden van den K. Vader ^erkeerd uitteleggen, hopen de alzoo het hart van het getrouwe volk van hem te vervreemden, zullen wij tegen hunne trouweloosheid eene verdubbelde genegen heid en vereeriing stellen voor den Stadhou der van Ghi iètus, ons Opperhoofd en ons aller Vader de? Paus Benedictus XV. Met vertrouwen, verzoek ik mijne diocesa- nen en al de katholieke Belgen hunne gewone gift niet te beperken. Voor wat mij betreft, ondonks mijne lasten en mijne geringe inkomsten, verdubbel ik het gewoon bedrag mijner inschrijving in plaats van duizend frank teeken ik dit jaar voor twee duizend frank in. Aanvaard, verzoek ik. U, Waarde Heeren, de verzekering mijner verkleefde en erkente lijke gevoelens. t D.J. Kard. Mercier. Aartsb. van Mechelen, De Duiische Beschuldigden. Een draadloos bericht nit Lyon meldt dat de Entente van de uitlevering der Duitscne beschuldigden niet zal afzien. De Duitsche Nationale Vergadering heeft door een haastig gestemde wet de beschul digden aan het vonnis der geallieerden willen onttrekken. Deze poging heeft echter niet de minsts kans te gelukken. Een voorschot van honderd milSioen Washington, 4 Jan. De vereeniging der Oorlogsfmancicn deelt mede, dat zij er in toegestemd nëeft een voorschot van 17 nnl- lioen dollar (100 millioen frank) te verleenen aan de nijveraars, die voor den uitvoer wer ken, dit met het oog op het herstel der ver woeste gewesten in Europa. Vijf milloen zijn bestemd voor het bouwen van lokomotieven voor Polen, vijf miliioen oor het maken van elektrisch materieel voer Frankrijk en Belgie en vijf andere millioenen voor het herbouwen der metaalfabrieken in Frankrijk. Ook zullen vermoedelijk andere gelden lei- beschikking van Duitschland worden gesteld. Men hoopt zoodoende weer tain of meer nor male toestanden in Europa te scheppen. In een artikel in het «Hiiberi Journal getuigt prins Eugeen Troubetskoy, professor aan de hoogeschoo! te Moskou, dat de Bolsje- wiki het Christendom een doodelijken haat toedragen. Dc bevolking kan die vervolging niet uit staan en dagelijks hebben er opstanden plaats beboeren dooden de bolsjewistische officie ren Zulke opstanden worden ruw onderdrukt en duizenden werden aldus reeds opgehan gen of doodgeschoten. Ook heele dorpen worden met dozijnen in eens neergebiand. Dc bolsjewiki hebben op vele plaatsen 10 percent der priesters om het leven gebracht Na hen de afgrijselijkste pijnen te hebben doen lijden, werden zij dan gekruisigd. Zij wilden de Kerk uitroeien, maar hebben een tegenovergestelden uitslag bereikt. Het volk heeft de goddeloosheid in de bolsjewiki aan het werk gezien en het is tot de overtui ging gekomen dal hel maatschappelijk leven op een godsdienstigen grondslag steunen moet. De Russische bloedhonden zijn daarsau een levend bewijs. Het bloed van zooveel ge martelden zal zijn vruchten afwerpen. Zij die het zwaard ter hand hebben genomen, zullen door het zwaard omkomen. de hand tot afscheid, geen tranen worden er om u gestortdoch in mijne eenzaamheid zullen mijne gebeden voor u ten hemel op stijgen. Ga, Edmondo Bernardelli, ga eer er drie dagen verstreken zijn, moet Florence achter u liggen Grootmoeder, men verbant mij, omdat ik geen haal en wraak wil zweeren riep de jongeling, bijna in tranen stikkende. Ik moet Florence verlaten, mijn vaderstad, de stad waar ik Lau.,.. plotseling hield hij op, verschrikt over het woord dat zijne lippen bijna was ontsnapt gelukkig had niemand er acht op geslagen. Het staal aan u, te blijven of te gaan, was het antwoord van Beatrice. De jongeling gaarde al zijn moed bijeen. Het zij dan zoo sprak hij vastberaden, ik zal vertrekken, met tranen inde oogen maar ook met het gevoel in het hartik heb het wel gedaan! Zonder doel ga ik. De kunst, de dierbare kunst, die mij zoo.dikwerf ge sterkt heeft in droeve stonden zij zal ook de troosteres, van den verbanneling zijn. Leeft gelukkigIk zie het in uwe gezichten, in ieders trekken staat mijn oordeel geschreven, ik vergeef bet u. Gij kont niet anders doen. Ik ook niet en zooals ik heden, mijn bange toekomst voor mij openziende, gesproken heb, zoo zal ik hat volgend jaar spreken, zoo zal ik immer spreken, lot dat mijn oog breekt en deze mond verstomt. Hij boog zich om de hand zijner groot moeder te kussen doch Beatrice Albizzi trad terug en wekte Roberto, haar lievelingsklein- Een policiepost door Sinn-feiners aange vallen. Negen poiicie-agenien, na een gevecht van vier uren, krijgsgevangen gemaakt. LONDEN, 4 Januari. Een veldslag in regel had plaats, te Carringtohill, op 9 kilo- meiers van Cork, tussehen de policie en een SOOial Sinnfeiners. Het gevecht duurde ruim 4 uren. Een oud-strijder, die er ooggetuige van was, verklaarde dat de Sinnfeineis hier te werk gingen, juist als op het front, waar het gold een vijandelijken post te verrassen en te veroveren. De negen policiemannen, aan den post gehecht, waren bezig te avondmalen, toen de wacht eensklaps een verdacht gerucht hoorde. Onmiddelijk werd de policiepost in staat van verdediging gesteld. Sinds de talrijke aanslagen op de policie, heeft men aan alle deuren en vensters stalen platen bevestigd, voorzien van schiet.aten. Zoo kunnen de policiemannen zich verdedi gen, terwijl zij zelf legen alle gevaar gevrij waard zijn. De voorwacht der Sinn-feiners, die trachtte den post bij verrassing te nemen, werd on middelijk afgeslagen en nu begon een ge vecht in regel. Men telefoneerde om hulp, doch vruchteloos. De Sinn-feiners hadden goed hunne voorzorgen genomen. Alle Iele foon en telegraafdraden waren afgesneden en schildwachten uiteengezet om te beletten, dat iemand in of uit het dorp ging. Dank aan de voorzorgen, door de overhe den genomen, bleven de policieagenten on. gedeerd. Van weerskanten was het een goed onderhouden snelvuur. Verschillige malen poogden de aanvallers stormenderhand liet policiebureel in te nemen, cfocli zij moesten zich steeds terugtrekken. Ten gevolge der duisternis konden de po liciemannen p.iet mikken. Zij moesten schieten haar de plaats waar zij een schol hoorden. De dorpelingen waren allen rond de plaats van 1m?i gevecht samengestroomd en 'tmag waa1 lijk wonder heeten, dat niemand ge troffen werd. Na vier uren strijd, raakte de schietvoor- raad der agenten uit- cput. Een groep aan vallers naderde dan het gebouw en plaatste eene lading dynamiet tegen den voorgevel. Eene hevige ontploffing, welke heel het dorp deed schudden volgde en vooraleer de policiemannen goed w isten wat er gebeurde vielen de muur eneen hondcrdtalSinn-feiners 4ien op het lijf. De polieiemannen werden gevangen ge nomen en geboeid weggebracht. De Sinn- feiners doorzochten dan geheel liet gebouw veroverden de wapens der agenten en maak ten de kas van het policiebureel 70 pond sterling inhoudende buit. Naar het schijnt hebben zij ook belangrij ke dokumenten medegenomen. Later werden de policieagenten vrijgelaten Men weet nog niet of er slachtoffers onder de strijders zijn. Bt langrijke troepenafdeelingen zijn thans ter plaats. zoon aan hare zijde. Edmondo's lippen druk ten zich vast op elkandernog een iaalstcn blik wierp hij op de hoog bejaarde vrouw daarna buigde hij groetende met het Jhoofd voor do vergaderden en ging met langzame schreden naar den hoofdingang. De oude portier opende met traden in de oogen de groote vleugeldeuren want hij be minde den jongeling teeder. De hemel be- scherme u, jongen heer zeide hij zacht, slechts de scheidende het kou verslaan. Nog eenmaal zag Edmondo om. Daar lag zij acliler hem, de groote zaal met het som bere "daglicht gemengd met de schijn dei- kaarsen, waarin zich de menschen bevonden, tot wie zijn hart zich getrokken gevoelde, maar die hij toch uit vrijen wil hadverlalen, om gehoor te geven aan de slem zijns gewe tens. Nog eenmaal beschouwde hij zijne groot moeder. Het was hem alsof haar oog hem volgde. Wellicht was het voor den laatsien maal, dat hij die oude vrouw zag. Hij bemin de haar toch zoo zeer zij had toch altijd zulk een machtigen invloed op hem gehad. Maar hij moest voorwaarts geen terugblik, geen dralen kon meer baten. Edmondo klonk het nogmaals achter hem het was de stem der Signora Beatrice, die haar kleinzoon riep. Hoorbaar klonk door de zaal de zucht, die uit de borst van den verbanneling opsteeg dan verliet hij de fa mi bezaai, en de poort werd achter hem gesloten. Hij was verdwenen. Niemand za! ooit welen wal al pogin- gen dc minister van nijverheid, ar beid en bevoorrading gedaan heeft om, naar zijn zin, de nationale voeding te verzekeren. Niemand zal ook ooit kunnen zeggen wal al mt'N lioenen z\jn leertijd in den groothan del aan Belgie gekost heeft alleen onze laslenbetalers zullen 'L gewaar worden. De u Gazette van Gent- tegenwoordig het officieel orgaan van den neeringdoenden Gentschen burgersman, heeit den minister van bevoorrading het volgende nieuwjaars - koeksken te knabbelen gegeven i In September laatstleden richtte de minis ter van bevoorrading aan *<le kaashandelaars een omzendbrief, waarin hij hen chedder van Canada te koop bood aan. 8,85 fr. den kilo. Deze prijs liet den verkoop in 't klein toe aan 10 fr. den kilo. Op dien zelfden datum had een Belgische invoerder te Montreal een lot chedderkaas gekocht, van allereerste hoedanigheid, aan den prijs op faktuur echt bevonden van 26 centen hel pond van 453 grammen. Aan den koers van 8,55 fr. voor een dollar, waaide van dien tijd, kwam de koopwaar te staan aan 5,23 fr. den kilo, verzekering en vracht inbegrepen, te Antwerpen geleverd. Als wij er nu 12 centiemen rechten en 5 p.h. verlies bij rekenen, 't geen overdreven is, komen w ij op den bepaalden prijs van 5,55 fr. den kilo. Zoodus, een handelaar, door zijn eigen middelen, schafte zich eenigc duizendeu kilos kaas aai\, die hem, te Antwerpen in magazijn 5,55 fr. den kiiQ kostte. De ministfcr-bevoorrader, daarentegen, die met ontzaggelijke hoeveelheden aankoopen kan en tot zijn ongeluk (eerder het onze) er niet aan ontbroken heeft wiens finan- cieele schikkingen de verliezen van den wissel verzachten en die geen hocgenaamde patent rechten te beluien heeft, biedt een kaas aan van gelijke hoedanigheid aan 8.75 fr. den kilo. De minislerieele bevoorrading ontwijkend, wint de handelaar dus 8.75—5,55.. hetzij 3,20 fr.; wel klaar en juist: drie frank en twintig centiemen den kilo En zeggen dat de bevoorrading dienen moei om de prijzen van den vrijhandel te doen dalen Hoe moet men het verschil tusschcn 8,76 f. en 5,55 fr. uitleggen Ofwel M. Wauters en zijne vrienden koopen te duur en zijn erbarmelijke handelaars, ge zien de voorrechten welke zij genieten, ofwel te voorbehouden zich al te groote winsten en zijn uitbuiters.In beide veronderstellingen zouden zij beter doen hun zaken aan anderen over te laten. Maar, wat in dit alles bemerkenswaardigs is. 't is dat M. Wauters een ontzaggelijke hoeveelheid chedder gekocht heeft en heni aan dan man niet brengen kan.Na tevergeefs gepoogd te hebben hem te verkoopen aan 8,75 fr. heeffc dc ministcr-bevoorrader zich verplicht gezien, door de schuld var: den vrijhandel, zijne koopwaar aan te bieden aan 0.50 fr. per 100stukken, 'lis te «eggen per 4000 kilos. En nu M. Wauters zijn kaas aan 6,50 fr. den kilo verkoopt, bieden zich twee andere veronderstellingen aan Ofwel, ons zijn kaas te koop stellend aan 8,75 fr., heeft de miuis- Antonio Malovolti wendde zich fluisterend tol de Gonfaloniere Guadagni. Zie, Gonfaloniere, zeide hij, in geheel dezen kring aanschouwde mijn oog slechts twee mannen Eer. grijze vrouw is de eene, de andere, een teedorc, meisjesachtige jon geling beiden op hunne wijze bewonderens waardig. VIJFDE HOOFDSTUK. Daar ging Edmondo Bernardelli de mach tige poort van het paleis der Albizzi's uit. AI: een hangen, woeslen droom, lag achter hem wat hij in het laatste uur beleefd en ervaren had, een droom, uit welken hij, tot een nieuw leven gesterkt ontwaakte. Zelfs de duisternis die gedurende dc plechtigheid de groote ruimte als in een sluier had gehuld voorbij was. Het weder was bedaard en.glorierijk baande de zon zich een weg door de wolken. Daar stond de jongen man. Het is voorbij, zeide hij halfluid. Ik moest doen, wat ik heb gedaan ik moest spreken, zooals ik sprak. Ik ben niet boos op u gij zHt voor mij in dwaling, gelijk ik voor u. En toch, wist gij eens hoe hard mij deze banvloek treft, die mij wegrukt van haar, wier beeld mij aanvuurt tot alles goeds en edels, van Lauretta Ik moet er niet aan denken Met moeite weer hield hij zijne tranen, en ging voorwaarts doelloos, nauwelijks wetende waarheen hij zijn schreden richtte liet hij zich medeslepen door den menschenstroom, die zich op de straten cn pleinen bewoog. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1