14 ïan Grootvader tol Kleinzoon gewezen keizer Da Ssnaalkiezingen in Frankrijk Woensdag D ik C3-B Hj A. D 5 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffel-De Gendt Januari 1920 Een schoon vooruitzicht. fül. WJ&saie tegen eie Hsesswe Gazet Aanwerving van tijdelijke bedienden De Werkstakingen Nog da uitlevering van den Sterfgeval Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVI* JAARGANG NUMMER II H. üilarias Zon op 7,31, onder 4,26 Nieuwe Maan den 21 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wouden tot het Agentschap Havas, 8, M^telaarpWin, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijsen 105, Cheapside, Londen. Ds regeering maakt dagelijks meer en sneer aanstalten op het terrein der toegevin gen aan de ekonomische eischen der staats ambtenaars. Kleine notas geven ons reeds eenen voor- DE DRAMAS DER ZEE Da Belgische mailboot Pieter de Coninck bijna vergaan.Vier personen verdronken Verscheidene erg gekwetsten. Oostende 12 Januari Be Belgische mailboot Pieter dc Coninckbad Zondag rond den naak van hetgeen ons tc wachten staat op ,onu non üt stuk der vermearderinvr van de entrihu- li"tWa". °9ver. vor,a"''.. m bestemming voor liet stuk tier vermeerdering van de contribu tion, aangezien de belasting- op het inkomen in geenen tlcele hoegenaamd, de nieuwe uit gaven dekken kan. Uit eene eerste, voorloopige berekening Uijkt dal, alleen voot- wat den ijzcrenwe^ betreft, de vermeerdering der jaarwedden oan den Staat de bagatel zal kosten van 75 miljoen Frank. Men kondigt dan ook, in evenredigheid eenc vermeerdering van het tarief voor hel vervoer per spoor, aan. Om de belastin lüelalcrs te troosten, zegt men hun, dat zij op dit oogenblik de meest begunstigden zijn van al de Europeescke Stalen, en dat de onderdanen der bondge- nco'.en en zelfs der onzijdige landen veel meer belastingen betalen dan de Belgen Men vergeet enkel te zeggen dat de belas tingscluikligen der onzijdige en ententelan •Jen tijdens den oorlog zaken hebben kunnen doen, terwijl België geruïneerd werd en Ir getal contribuabelen, die nog betalen kunnen zeer klein in getal is. Er blijft aan de belastingbetalers, die niet kunnen betalen, maar een redmiddel over, en dat is de algemeene werkstaking Maandag is voor de eerste kamer van liet Beroepshof van Brussel, voorgezeten door M. de Lcu de Cecil, het beroep opgeroepen, ingeslagen door het liberaal blad-De Nieuwe Gazet» van Antwerpen, tegen een vonnis, uitgesproken in de maand Juni laatstleden, door de Burgerlijke Kechtbank van Ant werpen. Volgens dat vonnis moest het blad aan M. Woesiceene schadevergoeding betalen van 1000 fr. alsook de inlasscüingskosten van liet vonnis in verscheidene dagbladen. Hel artikel dat hel proces veroorzaakt had, was door de eerste rechters schadelijk ver klaard jegens den aanlegger, voor wat dezes reis naar Antwerpen belieft, lasterend en eerroovend, voor wat betreft het verhaal over een- maaltijd, gehouden in gezeisehap van Duitsche officieren, op het kasteel van Graaf Greindl, schoonbroeder van den staatsmini ster, te Uk kei. De -Nieuwe Gazet» wordt verdedigd door M. Dcvèze, volksvertegenwoordiger tcBrus. scl M. Woeste door M. Duysters, volks vertegenwoordiger te xYntwerpcn. M. Dcvèze pleet giste-en, dat de drukpers liet recht heeft, alle daden van een politiek inan na te gaan en te bespreken Het bof zal later uitspraak doen. Tijdelijke beambten voor bet Hoofdbeheer van Posterijen worden gevraagd. De aanvragen moeten ten minste 17, ei mogen ten hoogste 26 jaar oud zijn. Oud militairen mogen echter dezen hoogsten leef tijd overschrijden in geen geval mogen zij meer dan 37 jaar oud zijn. Het programma van het examen omvat de vakken van den lageren middelbaren (middelbare school). Zich voor den 18 Januari 1920 persoonlijk of schriftelijk wenden tol bet Hoofdbeheer van Posterijen (hoofdgebouw van Posterijen, Leu venschewcg, 17. 2Ö verdieping, bureel n* 12) Brussel, en uitdrukkelijk doen kennen welke próef (Kransche of Vlaanische) men wcnscht te ondergaan. (19* vervol ff.) Mijn peettante stamelde Marietta want ook zij had ondanks de onooglijke ktee- ding de Signora herkend. Gij zult mijne wenken volgen, snauwde de dame het jonge meisje toe, een woord te genspreken, en hij is verloren, gij zijl dan zijne moordenares Bliksemsnel was zij in bet voorportaal der kerk verdwenen doQh op hetzelfde oogen blik schoot Francesco toe, wien bet eindelijk na vele vruchtelooze pogingen gelukt was, rich een weg door het volk te banen Met ijzeren band greep bij den jongen man bij den arm, en riep met luider stem Wie is den boef, die in bet nachtelijk uur mijn huis bezoekt die onervaren meisjes misleidt en iot geheime samenspraken lokt Weg met dit masker zeg ik, opdat de broeder van Marietta u in het gezicht kan zien 1 Met deze woorden sloeg hij den jongeling den hoed van het hoofd, zoodat dezelve een eind wegvloog. Nu aanschouwde zijne don- tere, van toorn gloeiende oogen het bleeke gelaat. Pietro Medici Al spoedig bad zich eene groote menigte rolks om de groep geschaard dergelijke MJènes vielen juist in den smaak der heel- ïloedigc Italianen. Pietro Medici weerklonk het als een *ho in den kring bespottingen en ver- Oostenéle, en bevond rich ongeveer eene hal ve uur in zee, toen het schip zoodanig door dc golven heen en weder geslingerd en helde zoo zeer naar eene zijde, dat men ieder oogen blik vreesde, dat de boot geheel zou omkan telen, gelukkiglijk kon de boot nog weder recht komen. De golfslag was echter zoo gewéldig ge weest, dat een deel der schansen weggeslagen wierd, evenals de ijzere handvatten op de brug, tusschen de kabienen, met het onge lukkig gevolg, dat de reizigers die zich daar bevonden in zee geslingerd werden en ver dronken, ofwel erg gekwetst werden. De reis kon slechts met uiterste moeilijk heden voortgezet worden. Men weet tot hiertoe van vier verdronke nen, waaronder een matroos, zekeren P van Belgischen oorsprong-. Eene Eugelsche dame, wier man onder de drenkelingen is, is zinneloos geworden. Onder de gekwetsten bevinden zich een Engeisch handelaar, die her bekkeneel en het imkerbeen gebroken is; een Engélsch majoor-vlieger, werd verschei dene ribben gebroken, een a: uere Engelsch man werd erg aan de lenden gekwetst, eene Engelsche dame werd verscheidene ribben en een knie gebroken. Deze slachtoffers werden te Oostende ver zorgd. Een stoomer op een rif geioopen Veertig slachtoffers De Engelsche stoomer «Treveal» is nabij de haven van Weymouth op een rif geioopen en gezonken. 33 leden der bemanning konden zich zwemmend redden. Veertig anderen zijn in de golven omge komen. Dc «TreveaU was een schip van 5.000 ton gebouwd op de scheepswerven van South Shields. Dc toestand. De toestand is onveranderd, in zooverre, dat de staking blijft voortduren bij de Inter- mmisterieele Vereeniging (Koloniën cnOpen bare Werken) alsook in de Spaarkas enz. In de provincie breidt de staking zich ech ter uit. Het stakingscomiteit der Interminis- tcrieele Vereeniging wacht lot de eerste mi nister of zelfs geheel de ministerraad hen ontbiedt. Volgens een lid van dat komiteit zou men spoedig't akkoord zijn. Hij voegde er bij In alle geval zal het werk slechts hernomen worden, wanneer iedereen zal voldoening bekomen hebben van den anderen kant willen wij geen beloften meer, doch waar borgen. Een besluit van den eersten Minister. M. Dclacroi-x, eerste minister, heeft beslo ten. dat de maatregelen genomen door minis ter Pouliet, voor de agenten van zijn depar tement, ook zouden toegepast wordenvoor de agenten der andere mintóterien. M. Delacroix heeft zulks aan zijne kollegas. van het kabinet medegedeeld. Naar eene overeenkomst De Interniinisterieele Vereeniging beeft steeds geweigerd, afzonderlijk de eischen van zijne verschillige groepen te bespreken. Het stakerskomiteft vraagt eene algemeene be spreking met M. Delacroix minister van fmancen of zelfs met geheel het kabinet. wenschingen weiden tegen hem geuit. Pietro Medici Doodsbleek, bijna be wusteloos leunde Marietta tegen eene zuil het was haar, als voelde zij zich een dolk do ;r de borst steken de zinnen dreigden gaar te begeven. Francesco barstte in een luid gelach uit als gewoonlijk bad de hartstocht bij hem de overhand genomen, terwijl Pietro zijn week,, wankelbaar karakter getrouw, besluitloos en onbeweeglijk van deze plotselinge overvaling Weef staan. Ziet toch, landslieden, Republikeinen iep de houtvesterziet toch het trotschc ge slacht der koninklijke kooplieden de vade- ran smokkelen vijanden van den staat in de ijen der Signoiia en verkoopen de vrijheid van het land aan Ferrara de zonen.... Weg met de Medici. De dood aan de Medici's schreeuwde de menigte, onder de welke zich meer dan ce.i bezoldigde der Al- bizzi's bevond. Pietro wist niet wat aan te vangen. Hoort mij aan, gij burgers Luister, Francesco sprak bij nauwelijks verstaanbaar. Verre zij van mij onedele bedoeling bij den almach- tigen God, in de schaduw van Zijn Heilig dom, zweer ik.... Laat mij voor u spreken mij voor u borgen, sprak eene vrouwenttem achter hem; en Signora Rudello's trolsche gestalte trad opnieuw uit het voorportaal der St. Giovanni in het vrije. Maar nu niet meer als een bur gervrouw, zooals zij weinige oogenblikken tc oren aan het jonge paar verschenen was In de Interniinisterieele Vereeniging heeft men nog niet officieel kennis van het besluit van M. Delacroix, hierboven vermeld. Overigens voldoen de maatregelen van M. Pouliet de postbedienden niet, en 'l is ook mogelijk dat de agenten van andere minis eriën eronder zouden te lijden hebben. Deze kwestie zal in eene algemeene verga dering onderzocht worden. Bij do Landmeters Hel komiteit ontving een motie van den bond der Belgische Landmeters van het kadaster, gericht tot het bestuur van het Na tionaal Sijndikaat, en waarin die bond aan dringt op spoedige aansluiting bij het Inter ministerieel Verbond. In de Spaarkas. Wij deelden de motie meedoorhet onafhan kelijk sijndikaat der Belgische bedienden, groep Brussel aangenomen, en waarin sijm- pathie betoond werd met de staking. De motie verklaart over het geschil in de Spaar kas, «dat geen kameraden hun post mogen innemen voor al het personeel, dat na 31 December aangesteld werd, ontslagen is. De raad van Beheer antwoorde daarop, dat hij zijn genomen beslissingen van 8 Jannuari handhaaft en zij, die hun arbeid wenschen te. hernemen dit nog lieden bekend moesten maken. Do briefwisseling naar het buitenland tijdens de staking. Het Postbeheer brengt ter kennis van bet publiek, dat het al dc briefwisseling naar het buitenland moet afgeven aan het daartoe be- stemdo lokot in het hoofdpostkantoor te Brussel, Muntplaats. In de hoofdpostkantoren van de belang rijke gemeenten von het land zal insgelijks een loket geopend warden voor het afgeven dier briefwisseling. I Werkstaking op de Buurtspoorwegen De bedienden vaii de buurtspoorwegen hebben tijdens hul) jongste vergadering besloten den slakingatoestand uit te rocpeii cn het bevel af te wachten om tot de beweging over te gaan. Zij verklaarden dat zij getrouw willen blijven aan de'methet Interniinisteri eele Verbond geslotcf» verbintenissen. Een slaking in Bolgisch-Kongo Naar aanleiding van de talrijke werksta kingen, die Jin den laatslen tijd in Kongo plaats hadden, heeft de oridergoeverneur van dc provincie Katanga- een aanschrijving aan de overheden laten geworden, waarbij hij waarschuw t dathetsaboteeren van den arbeid zal worden gestraft met 1 maand tot 2 jaar opsluiting en 50 tol 1000 fr. boete. DE DUiTSCHERS ERKENNEN ZIJN SCHULD AAN DEN OORLOC. Berlijn, 11 Jan. In de vergadering van den Bond Neu Vaterlandzette Bernstein na door levendige toejuichingen van radi- kale elementen onderbroken te zijn, als volg zijne rede voort: Laat het Duitsche volk toch zijn onver- zaenlijfce partijhaat laten va?en. Wij moeten toch vast aaneengesloten blijven om de re publiek aan alle tegenstanders van rechts en links te beschermen. Ik wilde dat ge op de plaats waart die Noske inneemt, en dat g'j de verantwoordelijklieid te dragen luidt. Ik ben alleen bang, dat ook indien het-ge rechtshof uit onzijdige rechters zou bestaan het Duitsche volk toch niet door hun oordeel overtuigd zou zijn. Na langdurig debat werd daarover de vol gende motie aangenomen. Door de onderteekening van het vredes verdrag heeft de Duitsche regeering in een proces tegen Wtlhelm den II toegestemd. Het Duitsche volk moet bij de uitvoering van liet vredesverdrag rnsdèlielpeit; pogin gen om een proces tegen den vroegeren kei Snel had zij die onooglijke kleeren afgelegd en een zwart fluweel gewaad maakte nu het aan de adellijke dame passende costuum uit, terwijl zij den hoed met eene donkere, mei bont gevoerde, zijden kap verwisseld had. Evenals alle adellijke geslachten, was ook Signora Rudello onder het volk van Flo rence wel bekend en al was zij ook niet be mind, toch boezemde hare stoute, onver wachte verschijning bij allen eerbied in, en zelfs Francesco's hartstocht bedaarde. Laat af van dezen, beval de Signora den houtvester, en gij, beste lieden, slageen eeloof aaneen lieelhoofdigen, hartslochlelij- ken verblinde. Meent gij, dat een Medici cr aan zal denken, om te verkeeren met dc zuster van een houtvester? Gij zijt razend jongeling, of slimmer dan ik da'cbt, dat gij een toeval weet te benutten, om uw hoogdra vend doel te bereiken. Ik was het, ik Gis- monda Rudello, die uwe zuster, mijn peete kind, bierheen voerde, om de voorspraak te verzoeken van Pielro, wien ik hier voor de kerk wilde aantrefTen, opdat de republiek haren broeder als opperjachtmcester zou aan stellen. Ik verrichtte mijn gebed, terwijl zij tot hem sprak, en durfde met gerust geweten onder de oogen der menigte eene samen spraak toestaan. Schandelijke leugens zoo schreeuwde Francesco buiten zich /elven. Vervloekt, ver- weuscht, zijn alle adellijken zij zijn allen verraders. Gaf ik u niet zelf den brief, die xiijne zuster aan de poort der St. Giovanni bescheidde. zer te verhi^ieren moeten als een politieke misdaad beschouw d worden. Het zou in liet belang van een algemeen erkenning van bet vredesverdrag zijn, en als onpartijdige daad gelden, indien het. gerechtshof dat over Wilhelm II te oordeelen heeft, samengesteld zou zijn uit onzijdige rechters» Nog gean uitlevering gevraagd. Parijs 12 Jan. De «Echo de Parismeld dat de Geallieerden, teneinde elke verwikke ling met Holland te vermijden, de uitleve ring van den gewezen keizer niet zaHenvra gen. Naar liet blad verneemt zal bij verstek worden veroordeeld op voorstel van Clemen ceau, walk voorstel door het Londensch ka binet wonit ondersteund. Londen, 12 Jan.. Naar aanleiding van het bericht van de Echo de Parisbetref fende de uitlevering van den gewezen kei zer schrijft de «Evening Standard dat deze ondersteuning van het voorstel te Londen nog niet bekend is, doch dat het. overeen komt met een aantal vroegere voorstellen van die strekking Zondag hebben in Frankrijk de kiezingen plaats gehad voor den Senaat. In 62 depar tementen waren liet algemeene Mezingen, en in W» waren het sleelrts gedeeltelijke kie zingen. In Frankrijk worden de senateurs gekozen door een kiezerskorps dat samen komt in de hoofdplaats van het departement en dat sa mengesteld is als volgt I. Uit volksvertegenwoordigers; 2. uit. de algemeene raadsleden; 2. uit de airondisse- ments raadsleden; 4. uit de afgevaardigden in ietleren gemeenteraad aangeduid onder de kiezers van de gemeente. De kiezing voor al de zetels kan aanlei ding geven tot drie stemmingen. Bij de 2 eerste stemmingen is het noodig de volstrek te meerderheid te bekomen om gekozen te zijn; bii de derde stemming is de betrekke lijke meerderheid voldoende Die drie stem mingen liadden Zondag. opvolgenKjk plaats, de eerste van 8 ure tot 's middags de tweede van 2 tot 5 ure; de derde van 7 tot 10 ure Uit de eerste uitslagen blijkt dat de Fran sehe kiezers deze maal zoo goed als voor de kiezingen voor de Kamer van volksver tegenwoordigers len volle hunne vaderland sche plicht begrepen en er zich dan ook van gekweten hebben. De republikeinssche blok heeft de groote voordeelen van den dag be haald, wat nogmaals bewijst dat de Frnnsch man liet Socialism schuwt en er geen ver trouwen meer in heeft. Alles doet voorzien dat de eiduitslagen eene schitterende over winning zullen zijn voor de partijen die het welzijn des Vaderlands boven alles stellen. Zaterdag laatst is in onze stad in de diepste gevoelens van godsvrucht overleden de Eerwaarde Heer Ghislain-Jozef-Marie-Conslance BARREZ, pastoor te St-Jan-Berchraans, te San Antonio (Tcxas-Amerika). Hij werd geboren le Aalst den 23 Maart 1860. Van in zijne prilste jeugd, koesterde •>ij eene groote genegenheid voor de zende lingen en hij wenschte ook vurig, zich aan dat verbeven werk toe le wijden. Dikwijls sprak hij er van met zijne professors. Zich tot het priesterambt geroepen voelende, deed hij zijne studiën in het Seminarie te Gent en werd priester gewijd den 22 December 1885 Toen Mgr. Doutreloux Viaamsche pries ters vroe>r voor het Bisdom Luik, bood de E. II. Barrez zich dadelijk aan. Hij was op olglijkcnt in dienst te Pcpinster en te Se rving, doch 't was bijzonderlijk te Cornesse, alwaar hij eene kerk bouwde en de Bede vaarten tot 0. L. Vrouw inrichtte, dat zijn lever zich onbeperkt deed gelden. In 1908, toen Mgr Segers in Belgic voor drachten kwam houden over het nut van Belgische priesters in Amerika, vertrok de E. H. Barrez met verscheidene andere priesters. Hij werd pastoor van St-Jan-Berchmans, te San Antonio, in Texas en bleef er elf - Welke brief, vroeg de Signora ver wonderd. Ik zag niets van Pietro's hand Ik bezit wel eene sonnet, uit zijne pen gevloeid, tot lof van Marietta, mijne dochter, zijne bruid zie bier Zijne bruid steunde het jonge meisje, hartverscheurend. Marietta als of eenc lievige koorts hem aangetast had. klapperdeu Francesco's tanden tegen elkander. Zuster gij zult mij te woord staan Was hij het, die in nachtelijke uren, n met zoele woorden wist te vleien Was hij het,- die u hier op deze plaats lokte Leven en dood hangt aan uw antwoord af. Weg met de Medici raasde het en eenc dichte menschcnmassa stroomde naar de St. Giovanni. Gij vermoordt hem fluisterde de Sig nora het half bewuslelooze meisje in het oor. Wees standvastig, en alles zal in orde komen! .Marietta Francesco's stem was bijna toonloos. Marietta, ik wil antwoord Het arme meisje, wist geen raad ang stig stamelde zij Ik Zij dreigde in hare woorden te sjikken ik weet niets van de zen man, dan dal hij een Medici, een mach tige is en ik een ellendig.... Daar begon Pielio's waardigheid als man haar recht te doen gelden. Neen, riep hij, zoo is het niet, ik zelf was het ik... Almachtige God, zij sterft, Kom te hulp. Francesco wierp zich voor zijne ineenstor tende zuster ook de Signora knielde bij de bewuslelooze neder, alsof zij haar liet hoofd jaren. Hij was er zeer gelukkig, alom be mind en door zijne geliefdeparochianen aanhoord. Een paar maanden geleden, kwam hij in Belgie terug, om hier familiezaken te regelen en eenige welverdiende rust te genieten. Ilij zou ecliter zijne parochiekerk, zijn San Antonio niet meer terug zien. De Eerw. Heer Barrez deed op reis eenc verkoudheid op,, welke hem ten grave zou slepen. Toen liij de dood voeldenaderen, betreurd* bij enkel, dat zijn zendelingschap zoo vroeg, teu einde moest zijn, doch hij gaf zich geheel aan God's schikkingen over: Heer Uw Rijk. komc tot ons, dat Uw wil geschiedde, op aarde als in den hemel! De E. H. Barrez, den wcnsch uitgedrukt hebbende, in zijn gelield Cornesse begraven» te worden, zoo zal de begraving aldaar Don derdag geschieden. De plechtige lijkdienst zal plaats hebben. Woensdag 14 Januari, om 9 ure, in de Bint Jozefskerk. Be Volksstem bicJt aan de familie van haren ouden vriend, hare gevoelens vau rechtzinnige deelneming. sC-AAA, GAAN VLIEGEN Het gerucht is in omloop d3t don Qui- chotte d' Annunzio, dc pocet-sotdaat. to lui rue m liet geheim ziiu matte opgerold heefc en er in alle stilte van onder getrokken is. Als liet waar is dan komt het uit zooals we tiet altijd gezegd liebhen; dat de held wel spoedig tot betere gevoelen zou komen,-zoo dra hij de eerste maagkrievelingen zou ge waar worden. 't Ware voor Italië heel goed dat het be richt waar was. Immers de dwaze dichter heeft, met den veroveraar te willen uulian-' gen, zijn land in ene aardigen toestand ga plaats iegeno\er de mogenaneden. Eens de dwaas uit. Fuiuie weg zullen zijne haiidlau gers, d'ie liem gevolgd waren ook rap liurmo veroveringsplannen in den steek laten. Eene geheimzinnige misdaad TE ZELE Eene wreetie rnoord heeft Zondag de be volking van de zoo rustige gemeente Zela in omroering gebracht. Eene vrouw wonende op de wijk Kamera hoek. werd door haren man een bakker van stiel vermoord. Het waren de kinderen dio limine moeder badend in haar bloed, dood op de slaapkamer vonden. DE MISDAAD. Op do wijk Kamar shock le Zele, wonei* de echtgenootcn Buyle-Karré. De man Jan liuyle, 45 jaar oud, is bakker van stiel. I)e echtgenooten die daarbij win kei houden in Koloniale waren, deden goede zaken, ook het huishouden bestaande uit 6 kinderen, waarvan de twee oudste zoons in Frankrijk werken, leefden in goede verstand houding. Door liard werken hebben de echtgenooten Buvle bijgestaan door hunne oudste kinde reu reeds een klein fortuintje vergaard. Wat aanleiding heeft gegeven tot deze zoo wreede misdaad kon niemand gissen. De echtgenootc Buyle, geboren Alice Kar« ré, werd zooals we hooger melden door hare kinderen Zondag morgend vermoord gevon den. De kinderen verwonderd dat moeder nog niet was opgestaan en dat vader niet meer tehuis was gingen zien in de slaapkamer. Daar trof lien een akelig schouwspel; op hun noodgeschrei kwamen de geburen toe- geloopeu, die dadelijk de gendarmerie van Zele verwittigde en die het eerste onderzoek instelde. De ongelukkige vrouw was met een sclieer mes 's nacht in haren slaap de keel afge sneden. De gendarmerie verwittigde dadelijk het parket van Dendermoude dat orn 2 ure na middag ter plaats kwam vergezeld van een w-'etsgeneesheer. Na de liiksehouwin r dat ten huize plaats ad, werd liet tijk naar 't hospitaal van Zele overgebracht. Tot hiertoe is Buyle onvindbaar; liet on derzoek duurt voort. wilde ondersteunen in werkelijkheid center deed zij het alleen, cn zich het eenvoudige, gouden medaillon te bemachtigen, dat het meisje om den bals droeg, en waarin het portret van Pietro gevat was. Daarna wende zij zich tol Pielro. U en de; uwen dreigt het grool?!e gevaar, zcide zij; huastig. Het paleis der Medici's is door woe- dend, door het geld der Albizzi's verblind' volk, belegerd bij mij z.ijt gij veilig, Pietro,, bij uwe bruid, die u lief heeft cn siddert en, beeft van angst, dat gij zult sterven. Kom, eer bet te laat is Ook uwen vader heb ik mijn slot als toevluchtsoord laten aanbieden. Zij kon niet uitspreken, want een woest-, geraas en getier oversell reeuwde hare stenr Alles drong op naar het plein, waar zich liet! beeld van den H. Joannes verhief, alwaar, Edmondo Bernardelli nog immer de komst! van den vreemden burger stond afte wachfèn. Kalm en onbevreesd, alsof hij alleen over een onbevolkte markt wandelde, kwam eene lange mansgestalte, gekleed in zwart fluweel,J een lage hoed op het hoofd, op het beeld af. j Om den hals had 'hij een gouden ketting..' welke tot op de borst afhing en een zwaard] met een kostbare handvat droeg hij op zijde./ Nu stond hij tegenover den jongeling, eni een dikke menschcnnnssa drong zich om hem, heen. Weesgegroet, jongen vriend, zcide dc- vreemdeling uiel vriendelijke stem. Vergeef» het mij, dal ik mij liet wachten,- gewichtige; zaken eil 'i volksgedrang maakten het mij on-, mogelyk eerder le komen. p Vervolgt.) 1

De Volksstem | 1920 | | pagina 1