EERSTE BEDEVAART 16 NOG DE KOLENKWESTIE Van Groolvader tot Kleinzoon Vrijdag f Januari 1920 Nieuwjaarsgiffen vsorZ. H. den Paus Aankomst van don Sjah te Brussel Ministerie van Oorlog Tefietrioelkofflinssfl aan de Oartagsweduwea Het uitbetalen der verstrekkiagen aan do 6edemo- büiseerden, - Een nieuw Ministerieel rondschrijven. De toestand in Rusland Kerkstraat, 9 en §2, Aalst, Tel. 114 23 XXVI* JAARGANG NUMMER 13 Cr 3E3 SLj 13 S CENTIEMEN Uitgever: J. Vah Noffel-De Gendt II. Marcellus Zon op7,50, onder 4,29 Nieuwe Maan den 21 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tol het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Bruasul8, Place de la Beurbp, Parijs en 105, Cheapeido, Londen. In Brusselsche dagbladeo wordt geschre ven dal de heer Jaspar, Minister van Ekono- raische Zaken, een beroep zou doen op de mijnwerkers, om één uw per dag meer te werken, ten einde meer kolen voort te bren gen. In geheel de wereld heerscht kolennood; nochtans er ontbreken geene kolen, maar ze uitten in den grond en moeten uitgehaald worden. Frankrijk heeft groot gebrek aan kolen, daar een groot deel der kolenmijnen van "Noord Frankrijk door de Duitsehers vernield werden, en het betaamt dat wij onze in nood verkeerende geburen ter hulp komen. Een uur langer werken zou een doeltref fend middel zijn om meer kolen voort to brengen. Blijft nu te zien of minister Jaspar geze^ den oproep zal doen, en of hij een gunstig onthaal zal vinden Fr is geschreven geworden dat de kolen- voorlbrengst in October laatst, 98 percent had bereikt der voorlbrengst in October 1913. Dat is, de waarheid Maar in November 1919 is de voorlbrengst maar 87 per cent meer geweest van 1913, dat is dus ongeveer een [zevende minder. Er zijn er die beweerd hebben dat de ver mindering van werkuren geen invloed zou gehad hc-bben op de voorlbrengst. De uitslag schijnt te bewijzen dat die onlo- gieke bewering teil volle wordt gelogenstraft. Minder werkuren, minder voorlbrengst, dat alleen is logiek. Voorzeker is elkeen vrij te werken of niet te werken, doch dan moet hij persoonlijk daarvan de gevolgen dragen. liet wordt anders, als door samenspanning enz.,de a Igemecne belangen gekrenkt worden. De mijnwerkers hebben gezamenlijk de nijverheid en den handel in handen, in welk- danig land der wereld. Indien het hun, hier of daar zou helieven het werk te laten staan, naar hun goeddun ken, en te beletten dat anderen in de mijnen pedcrdalen, zou zulks door geene enkele Regeering kunnen geduld worden. Het zou niet lang duren of alleman zou tegen zijne houding in verzet komen. Do mijnwerkers hebben niet zonder reden weleer geklaagd over ongezond werk, te lan ge werkuren en anderö grieven, toen zij onvereenigd, onmachtig waren, de misbrui ken te keer te gaan. Hel ware echter van hunnentwege onvoor zichtig en ook onbillijk nu bestendig den kolennood te doen heerschen, welke niet anders voor gevolg kan hebben dan de ondergang van het land, welke ten slotte ook noodlottig zou zijn voor de mijnwerkers of hunne kinderen. Inderdaad, veronderstellen wij dat de prijs der kolen zoo hoog blijve, dat onze andere nijverheden hunne voortbrengselen duurder moeten vercoopen dan hunne vteemde konkurrenten. Dan zal de Belgische nijverheid natuurlijk verslappen en bijgevolg minder kolen ver bruiken. Intusschen zullen ook de Fransche mijnen van het Noorden de eene na de andere her steld worden. Frankrijk zal onze kolen zoo zeer meer noodig hebben. Daarbij, als de werklieden hier geen werk meer vinden, zullen'ze het land verlaten en en het verbruik van buiskolen zal verminde ren. Door die verschillende oorzaken zal de (21* vervolg.) De Gonfaloniere trad regelrecht op Cosimo toe; bij was in zijn ambtsgewaad een toga van pm petfluweel en eene ronde muts; zijn hand hield een zwaard in gouden scheede vast Cosimo von Medici, zeide hij op plechtigen toon, die ondanks heaizelven, van innerlijke aandoening gel egde, op last der .vergaderde Signoria verklaar ik u, als ver dacht van hoogverraad en van opruiing des volks, tot gevangene der republiek. Het vaste slot van signor AntonioMalovolti, zal u onder de hoede des bezitters, overeenkomstig uwen stand asyl verlcenen, totdat uwe onschuld door de uitspraak van het volk en het gerecht is bewezen, of er uw lot en dat der uwen beslist is. Volg zonder tegenspraak, opdat if een dwang.... Trolseh zag de Med icier hem aan. Is er Doit dwang noodig, om Cosimo Medici te doen gehoorzamen aan de wetten? vroeg hij met heldere, kalme stem. Weliswaar, weiten die gij zeiven instelt, of uitlegt op uwe wijze! Hier is mijn zwaard, hier ben ik zelf; ging hij voort, terwijl hij ongewapend onder de soldaten trad. Een stralende blik wierp hij over de dichte volksmassa, aldus sprekende maar ik zeg u, de dag zal komen, waarop hetzelfde volk, dat thans door-u verblindt, dengenc vloekt, die sléchts voor zijn welzijn gearbeid heeft, beschaamd de ijzeren keten ral erkennen, welke het voor gouden aange- hoeveelheid gevraagde kolen verminderen en als de vraag verminderd dalen de prijzen en bijgevolg ook de winsten der maatschap pijen en de dagloenen. Koolmijnmaatschappijen en mijnwerkers hebben er groot belang bij meer dan vele anderen, dat onze nijverheid heropgebeurd worde en bloeie. Voor den oogenblik dat de nood overal nog groot is kunnen zij hooge eischen stellen. Al te hooge eischen zouden echter de nij verheid en de inwoners uit liet land drijven en de hen dooden die gouden eiers legt. De samenleving hangt aaneen als de schakels eener keten. Ieder die wezenlijk wil dat elk zijn recht hebbe moet gematigd zijn in zijn eischen. 2® LIJST. Overdracht der eeTste lijst, 7,483Ir. De Libre Belgique», Brussel, 500; De «Mé tropole», Antwerpen, 100; Werk der Katho- leke Vlaarnsche Pers (Gentenaar Landwacht enz100; Graag Edward De Meeus St.-Trui den, 100; Z. E. H. Kanunnik Simons, Jette, 50; M. en Mevr. Michaux-Dupont, Lincent, 100; M. en Mevr. Alfred Beipaire, Antwerpen 100; M. en Mevr. Victor De Vadder, 100; M. J. Van Zeebroeck burgemeester te Nethen, 100 H.V. zegen mijne familie, M. B., 5; 'i'ot ze ker inzicht, M. S. 5; Katholiek Werkieden van het arondisseraent Gent-Eekloo, 50; M. Leon Fobe, advokaat, 20; M. A Huyshauwer volksvertegenwoordiger 10; Z. E. H. Kanun nik Coppens, 20: M.E. Van der Motte.5; Z. E. H. Kanunnik Byl, 20; M. A Van Iseghem, 5; M. Ferdinand De Clercq, 5: M. G. Gabriël, 5; M. S. Van Severen, 5;" M. Smile Lanion, 5; M. en Mevr. Pions, Gent 100: Z E. H. Kunun nik Grand, Namen, 300; Senator en Mevr. de Pierpont-Surmont de Volsberghe, 200; M. E. Stappaerts. Brussel, 20; M. G. Voordecker, Laeken, 5; M. R. C. Deprez onderwijzer. Egge waertsiapelle, 5; Naanrioos, Orp, 5; E. P. Provinciaal van het Gezelschap Jezu, 100; M. Alfons Harraignie, volksvertegenwoordi ger, Brussel 100. TOTAAL, fr. 9,738. Men kan inschrijven op het bureel van dit blad of bij M. Leon Mallió, secretaris, 158 Belliardstraat. Brussel. De Sjah van Perzië en zijn gevolg zijn heden te 4 ure 35 in de Zuiderstatie aangeko meri. Hij werd ontvangen door Koning Albert en prins Leopold, de generaals Didier, Bie- buyck, MM. nero gouverneur (lei; provincie en de burgemeesters van Brussel en Sint- Gilles. Het muziek van het 4e carabiniers speelde het nieuwe nationale lied van Perzië. Eene groote volksmenigte was op de door toclit. Te Bergen had den trein die den Perzi- schen vorst aanbracht stil gehouden aan M. Lescars, burgemeester, en den gouverneur gelegendheid gevend hem te verwelkomen. Aan de grensstatie Quévy stonden het Per zich gezantschap, den gewezen minister van België in Perzië, alsmede de Belgische olfi eieren aan den pereoon van den sjali gehecht om den vorst te ontvangen. Ten half acht had aan het hof een groot diner plaats op 'twelk de Koning in eenen toost de bezoeken van 's vorsten voorzaten herinnerde en tevens ook de goede, gevoelens die de Belgen bezielen welke in Perzië heb ben verbleven. De sjah dankte den koning en zegde dat zijn land sedert lang met België bevriend is. Hij zegde gelukkig te zijn den koning en zijn volk persoonlijk hulde te mogen bren gen om hun heldhaftigheid. België heeft do rechten der menschheid verdedigd. Zijn lij den om een sclioone zaak zal een bron van glorie en welvaart zijn. Het Perzische volk heeft meegeledcn met liet Belgische. Mochten onze volkeren door vriendschap verbonden blijven. Voor het diner heeft de sjah de voorzitters van Senaat en Kamer, alsmede de ministers en ile leden van liet Militaire en Burgerlijke huis der Belgische vorsten ontvangen. zien heeft, en tot u zal komen, om reken schap te vorderen; dan zal het mij in zijn midden nemen. Zij die getwijfeld hebben, zullen het berouwen; die getrouw gebleven zijn, zullen triomfeeren I En hebt gij in uw gramschap hel lichaam gedood, de geest zal voortleven en de gedoode Medici, de Medici der herinnering zal u een gevaarlijken vijand zijn. Thans ben ik de uwe. Als door een muur werd de koninklijke koopman door de gewapenden omringd. Ach ter hen bleef de menigte, wier hartstocht nog geenszins bedaard was, voortwoelen, Francesco had zich met eene troep naar het paleis van Medici begeven doch zij von den de poorten gesloten en d#or de bedien den van Medici en de soldtflen der republiek bezet. Woedend verlangden zij de uitlevering van Pietro. Deze echter was goed verborgen in het paleis van Signora Rudello. Zijn zwak karakter was geheel den slaaf der listige vrouw. Wellicht was hij minder gedwee ge weest, als hij den dood van Marietta verno men had. Doch als het ware gedwongen door Gismonda, die hem de onmogelijkheid van een verbindiug met de zuster van Francesco, het vreeselijk opzien, dat dit huwelijk zou verwekken, mei zulke gloeiende kleuren wist te schilderen, begroette hij de dochter zijner beschermster als bruid, op het oogen blik dat Francesco, na vrucMclooze pogin gen, om zich Pietro te bemachtigen, hel bur gerhuis binnentrad, waar hel lijk zijner zus ter, met de vrede op liet gelaal op een bed lag, en uitgeput van de vreeselijke lichaams- VAN DE BEWONERS DER DENDERSTREEK SEPTEMBER onder het Eerevoorzitterschap van den Zeer EerwHeer Kanunnik Roelandts, Pastoor-Deken van Aalst Na de onvergetelijke feesten van 8 Sep tember 1915, '16, '17 en 1918, ter eere van de Onbevlekte Moeder Maria, gevierd door plechtige Triduums in onze prachtige Sint Martinuskerk; na de grootsche pro'cessiën die er plaats grepen, de aanroepingen en het uitgalmen der Lourdeszangen door gansch het volk, hebben er velen den wenseh uitge drukt, ja zelfs de belofte gedaan, naar de uitverkorene bedevaartplaats van 0. L. Yr van Lourdes te reizen. Wij willen bun de gelegenheid verschaffen, gevolg te geven aan hunne vrome wenschen, DOEL DER BEDEVAART. 1* God en zijne Heilige Moeder bedanken, om ons bevrijd te hebben van de groote onheilen die ons, onze familicn en onze lieve moederstad bedreigden, gedurende den ver- schrikkelijken oorlog welke wij doorstaan hebben; 2® om de voortdurende bescherming van de H. Moeder Maria af te smeeken; 3° om de bokeerin» der zondaren, gene zing der kranken en de eeuwige /.ielerust van de helden die hun leven offerden voor het Vaderland, maar bijzonderlijk voor degenen uit het Denderland, die sneuvelden op het veld van eer. SCHIKKINGEN VOOR DE REIS. Vertrek uit Aalst, langs Ninove cn Gee raardsbergen, om in die plaatsen de bede vaarders der Denderstreek op te nemen. ZIEKEN. Wij rekenen op de vrijge vigheid onzer medeburgers, om het grootst mogelijk getal noodlijdende zieken te kunaen vervoeren. Een Komiteit van Damen is in vorming, om als ziekenverpleegsters de bedevaart te vergezellen en de verzorging der zieken te behartigen. Geestelijke leiding der Bedevaart. Twee geestelijke bestuurders zullen insge lijks dc reis rnedemaken, de eene voor de vlaamschsprekende.de andere voor de fransch sprekende bedevaarders. VOORWAARDEN Onze reis naar Lourdes wordt toever trouwd aan de Agentie «Thos. Cook en Son», de zeer voordeelig gekende Reis-Agentie van Londen. 1° Voor het ijzerenwcgbiljet Aalst-Lour- des en terug betalen de inschrijvers l'klas Ir. 400 2® klas fr. 285 3eklasfr. 190 in 10 stortingen 28,50 19,50 in 30 idem 9,50 6,35 2° Voor liet ijzerenwegbiijet Aalst-Lou des en terug en 6 dagen verblijfkosten te Lourdes l'klas fr.550 2eklasfr.410 3® klas fr. 275 in 10 stortingen 41,00 27,50 in 30 idem 13,70 9,20 Voorde personen die enkel hunne inschrij ving betalen met 1 Oogst 1920, zal er een insehrijvingsrccht geheven worden van 20 fr voor de 1' klas, 15 fr. voor de 2® klas en 10 fr. voor dc 3" klas. o Voor alle inlichtingen wende men zich tot de Ileeren van het uitvoerend komiteit. HET UITVOEREND KOMITEIT E.IIeer De Witte, onderpastoor, St Marlinus. MM. Modest Cercelet, Leopoldstraat, 11. F. Dc Hert, burgemeester van Aalst, F. De Loose, Botermarkt, 11 V. De Valkeneer, Esplanade. Eug. Moens de Hase, Keizerl. Plaats. Arlh. Van Ertvelde, Moorselbaan. Pol. Van Gyseghem, Dirk Martensstr. Jan Van Nuffel, Kerkstraat, 22 Binnen eenige dagen zullen wij eene eerste lijst inschrijvers afkondigen Wij doen een dringend beroep op alle vrienden en bekendendie de reis wenschen mede te maken, zoo spoedig mogelijk in le schrijven ten bureele dezer, of bij een lid van hel Uitvoerend Komiteit, In afwachting dat het pensioenbrevet aan de weduwen der tijdens den veldtocht over leden militairen kunne bezorgd worden, zal er hun, met tusschenkomst van liet Ministerie van Oorlog, een voorloopig hulpgeld worden toegestaan. Daartoe sturen die weduwen (de weezen van overleden militairen, ecbtgenoolen en kinderen van vermisten), dit Departement eene aanvraag toe, met opgave der volgende inlichtingen Naam en voornamen van jonge dochter of van den voogd der weezen; Naam en voornamen van den overleden militair, zijn graad, het regiment of den dienst waartoe hij behoorde, juist adres, plaats, straat en nummer. Bij het verzoekschrift dient verplichtender wijze een op datum van 1 Januari 1920 op gemaakt levensbewijs gevoegd, voor de kin deren beneden den ouderdom van 18 jaar. en geostesinspanning zonk bij bewusteloos aan hare voelen in één. Het voorplein der Giovamyi was helder door fakkels verlicht. Luide jubelkreten ver vulden het luchtruim. Toegejuicht door het volk, welks begeestering door de rijke gel delijke belooningen nog gevoed werd, en dat door twee voorafgaande dienaren tc paard gesplitst werd, bewoog zich eene plechtige stoel over het uitgestrekte plein. Het was het geslacht der AlbizzL In het midden werd Signora Beatrice in haar draagstoel gedra gen ter rechterzijde reed Ricciardo, ter linker, haar Iieveüngskieinzeon Iloberto. Haar gelaat scheen verjongd in den triomf. Het huis Medici lag aan hare voeten, als een overwonnen vijand, prijsgegeven aan de be slissing ddr zegepralers en het geslacht Al- bizzi, het was almachtig, zoe niet in naam, dan toch in werken; De Albizzi's waren de belieerschers van Florence ACHTSTE HOOFDSTUK. Drie dagen waren er verstreken, sedert Cosimo von Medici als gevangene der repu bliek, naar het vaste slot van Signor Anio nic, Malovolti vervoerd was. Oui alle schijn van hatelijkheid tc vermijden, hadden de Albizzi's hem toevertrouwd aan de hoede van dien man, die algemeen||als onpartijdig ge kend was. De waker behandelde zijnen ge- \angene met de grootste onderscheiding hij had hem de aanzienlijkste vertrekken afge staan. Slechts een zaak was Cosimo verboden; [hij mocht geeu bezoek ontvangen geen en- Voor de Onderofficieren. Een nieuw koninklijk besluit wijzigt dit van 11 Mei 1900, dat dc graden van eersten sergeantmajor en eersten opperwachtmeester instelt, cn wijzigingen aanbrengt in de orga nische kaders van zekere wapens. Voortaan zal de graad van 1° sergeantmajoor of 1® opperwachtmeester kunnen toegekend worden aan de onderofficieren,die ten minste 6 jaren dienst hebben en die ten minste twee jaren gediend hebben in eene eenheid of orgaan, genietend van de frontstreep of die dragers zijn van drie frontstrepen. Talrijke gedemobiliseerde militairen heb ben liet geheel der verstrekkingen waaraan z»j recht hebben nog niet ontvangen en be klagen er zich bitter over. Eens te meer komt Heer Masson, Minister van Oorlog, aan allo krijgsoverlieden en kwartiermeesters te herin neren dat alles in het werk gesteld moet wor den, om zonder verder uitstel, deze verstrek kingen te vereffenen. Alle kwesties desaangaande,/.egt de Minis ter moeten aanzien worden als een aard van dringendheid hebbend. Dc korpsoversten, de bevelhebbers van eenheden en dc. officieren* rekenplichtigen hebben dus tot plicht in het onderzoek der aanvragen, uitgaande van op verlof gezonden militairen, allen ottmisbaren spoed en goeden -wil bij tc zetten om een einde t« stellen aan gewettigJe klachten en verwijten. Anderzijds, schrijft Heer .Masson vooral; een korpsoverste, bevelhebber van eenheid of offlcier-rekenplichtige eene aanvraag ont vangt die voor hem niet bestemd is, is het aan hem ze voort te zenden naar de bestem ming en den belanghebbende er over in tc lichten. Eindelijk, telkens het onderzoek over de rechten van den belanghebbenden meer dan acht dagen vereischt, is het noodig, zegt de Minister van oorlog, ontvangst der aanvraag te melden. De Wetenschappelijke Centrale school van hei leper Men weet dat op 1 Maart 1920 de bijzon dere examentijd van 5 maanden zal beginnen in de Wetenschappelijke Centrale School, die moet gevormd worden uit beroepsvrijwilli gere, die het diploma van volledige humanp- ria bezitten. Voorloopig, voor het studiejaar 1919-1920, zullen de minimum of maximum van diensttijd niet vereischt worden. Alle beroepsvrijwilligere, dragers van het diplo ma van volledig humanoria, mogen zich aan bieden voor dezen examentijd van 5 maanden dei* Wetenschappelijke Centrale School, voorbereidend tot de Militaire School in 1920. Heer Masson, Minister van Oorlog, komt aan alle krijgsoverlieden en aan den opzich ter der Pupillenscholen te herinneren dat de inschrijvingslijstén der betrokken jongelieden tegen 15 Februari ten laatste moet gestuurd worden aan den Kommandanl der Weten schappelijke Centrale School. Voor de Rfiilaire autobestuurders Heer Masson, Minister van Oorlog, over- ogen hebbend dal het billijk is, uit hoofde hunner vakkennissen en verantwoordelijkhe den, de autobestuurders en vakmannen, als ook dc motocjclisten op bijzondere wijze te bezoldigen, heeft aan den Koning voorge steld aan de auto-bestuurders cn -vakman nen en aan de molocyclistcn een dagelijksche beroepsvergoeding toe te kennen, wier ma ximum is Militairen, ten minste 3 jaren dienst hebbend Autobestuurder. Motoc. Vakm. Die dienst her-n _K w nomen hebban 1,50 °'7B 2.°° Die geen dienst !in hern hebben 4'50 2'50 2'50 Militairen die meer dan 3 jaar dienst hebben: 5,00 3,50 2,50 De Koning heeft liet besluit geteeketid dat zijne uitvoering zal hebben van aflJan. 1920 Eene Nieuwe Uitrusting. De Legerbode drakt in zijn nummer van lieden dat eene nieuwe uitrusting voor dec infanterist door den minister van oorlog ter studie gelegd werd. Er is kwestie, volgens de lessen uit den oorlog geput, den infanterie-soldaat alles te verschaffen wat hem onmisbaar is om onder alle omstandigheden te kunnen strijden, daarvoor de meest praktische modellen te verkiezen en tcrzelfdertijd het te dragen ge dicht tot het strikt noodige te beperken. HET LEGER VAN DEN1KIN IN AFTOCHT. Londen 13 Jan. —Een draadloos bericht uit Moskou meldt dat de stad Rostot aan de Don door de Bolsjewist-en is bezet. Rostof was het administratief hoofdkwartier vao kelen vriend had hij in de drie dagen zijner gevangenschap gezien niets kon hij te hoo- ren komen van het lot der zijnen en van zijn eigene toekomst. Dit had de Signora door het toedoen der Albizzi's besloten. Eenzaam en verlaten zal hij in zijn kamer. Het boek waarin hij had gelezen een phi- losohhisch werk van Plato, dat alleen tot privaat gebruik der Mediciers, door Ticinus, was vertaald was aan zijne hand ontvallen; in gedachten verdiept, zag hij naar buiten, op de Arno, welke als een zilveren band zich door velden cn weilanden heen slingerde. Eene duistere toekomst vertoonde zich dreigend aan zijnen geest hij wist dat de haat der vijanden tot bet uiterste in staal was zonder zich om de gevolgen te bekommeren. Maar niet zijn eigen toekomst hield hem be zig de onzekerheid over het lot zijner fami lie de vraag, wat er van zijn zoon Pietro zou zijn geworden, vervulde zijn hart met kommer cn angsten boven alles de twijfel of Pietro werkelijk schuldig was, aan den dood van het ongelukkige meisje, welks lijk de vertwijfelende broeder hem onder de oogen had gebracht, op den avond, welke hem de wankelmoedigheid van het volk ten volle had.leerea kennen. Er werd een grendel weggeschoven het bleekc aangezicht van zijn bewaker blikte door een kier der deur. Is bet mij vergund, binnen te komen, Signor Cosimo vroeg Malovolti, terwijl hij op den drempel bleef slaan. Hoe kunt gij dit vrageaantwoordde Cosimo lachend. Zijl gij niet mijn bewaker Hebt gij wel eens gehoord, dat een gevan gene te gebieden heeft te komen of te gaan Iet is waar, Signor Malovolti, voegde hij er hartelijk aan toe, gij vervult uwe taak der wijze, dat de edele republiek en vooral uwe familie, u weinig dankbaar zouden wezen, als zij wisten, hoe gij mij behandelt. Ik hoop het u te kunnen vergelden, Malovolti. Ik reken het mij tot eer, het hoofd eens Mediciers beschermd te hebben, antwoordde Malovolti. - En toch behoort gij tot het geslacht der Albizzi's, tot het huis mijner doodvijanden Hoe dank ik u, dat gij op nieuw in mij het geloof aan de menschheid versterkt. A! zijn de takken van een boom ook nog zoo blader loos, toch heeft ei' in hem eene groene kiem, die zegebrengend, vruchtdragend voorlwerkt zelfs als de slam reeds is vermolmd. Reeds een uit de rijen der Albizzi's waagdo zijn leven, om het mijne te beschermen, en nu uok gij. Ik zal uw huis gedenken, als de dag der vergelding gekomen is, Signor, want vroeg of laat zal h»j komen. Voorloopig echter zijl gij aangeklaagd, j wegens hoogverraad antwoordde Malovolti' bewogen van morgen vroeg reeds is de Sig nora vergaderd, tot de beslissende uitspraak gij zult haar kennen. Zij luidt dood zcide Cosimo met ern stige stem. Zwijgend bood Malovolti het hoofd. Ec ontstond eene pauze. Cosimo was den eerste, die het zwijgen verbrak. (Vervolgt.!

De Volksstem | 1920 | | pagina 1