w Dg stft 17 Van Grootvader lot Kleinzoon Zaterdag Januari J92( Os persoonlijke belastingen DE DRAMAS DER ZEE Ministerie van Oorlog De groote afrekening. Een lijst van 880 Duitsche misdadigers.- ZONDERLING GEVAL De diefstallen op de treinen Kerkstraat, "3 en 22, Aalst. Tel. 114 Publiciteit hulton hst Arrondissement Aalst, zich le wenden let hst Agentschap Havab, 8, Martelaarplein, Het blad «L'Echo de Bourse» spreekt over de staking der Staatsbedienden, gelijk er in bet aigemeen over gesproken wordt. Elkeen vindt dat betover zijn hout gaat, dat bedien den die aangeworven zijn om de diensten van den Staat te verzekeren, en welke die taak aanvaard hebben, in staking gaan en de diensten van den Slaat overhoop zetten. 't ïs alsof het leger dat in het land de orde moet verdedigen, den kolf van 't geweer in de hoogte steekt en naar den vijand over loopt. Hel Brusselscli blad La Gazette vroeg enkele dagen geleden of de Regeering er eindelijk niet toe zal besluiten de straffen toe te passen die voorzien zijn tegen degenen die aan bunnen plicht te kort blijven. «L'Echo de la Bourse» merkt op, dat nie mand aanneemt dateen ambtenaar en bedien de van den Staat, gelijk gesteld worde met een burger* Zooals de heer Carton de Wiart hei heeft geschreven in een Brusselsch blad, ze; j< L'Echo» moet in aanmerking genomen worden dat de Staatsagenlen groot voordeel hebben boven de gewone menschen, zooals tie vastheid van hun bediening werk of geen werk bij den baas, zij blijven in dienst de verzekeringen tegen ziekte en ouder dom Daarbij kunnen zij hunne toevlucht nemen tot de Kamers om hunne eischen te doen gelden andere burgers niet. De Kamers zijn nu bezield met eenen deruokralischen geest die een zeer genegen oor verleent aan maatschappelijke herv mingen. Alle partijen zijn genegen het lot der Staatsagenten te verbeteren, aelfs zonder veel acht te slaan op de gevolgen voor de financiën van den Staat. Die opmerkingen zijn zeer gegrond ook heeft men ten allen tijde gezien dat elkeen trachtte agent van den Staat ie worden, zelfs als degenen die het reeds waren, kloegen over slechte betaling. In die voorwaarden, zegt L'Echo de la Bourse zijn de ambtenaars niet te verschoo ncn en de openbare denkwijze rekent er op Jat de Regeering het hun zal doen verstaan. De Regeering moet maatregelen nemen om toohaast mogelijk het normaal leven te her- i te 1.1 en... Ts hetgeene schande, vraag! hel blad, dat bet leger nog niet bezig is met het bestellen 2er briefwisseling. De beweging slaat over tot de bijzondere nijverheid, en onze wissel moet zien dan in den vreemde een onrustwekkende ommekeer der openbare denkwijze plaats heeft we zijn op het punt eene groote leening aan te gaan ora onze fir.ancie ie redden, en onze ministers in plaats van te handelen, onder handelen melde Soviets... Geen wil daar omhoogziedaar de groot ste kwaal waarmede het herstel van ons prachtig land is bedreigd Daar is veel waarheid in. Het is niet te ontkennen de stakingsbe weging waarvan wij getuige zijn is eene revolutionaire beweging zij is eane gedu rige bedreiging tegen de inrichting en de voorspoed van hot land. Van den anderen kant, is het bij de agen ten van den Staat gelijk overal elders: daar zijn een overgroot getal brave menschen dk moeten buigen voor eene kleine minderheid visschers in troebel water. Die brave menschen MOETEN deel uit maken van het sijndikaat of ze worden met een slecht oog aanzien. Als dan het sijndikaat spreekt, MOETEN re wel gehoorzamen al is het tegen hunnen XXVI" JAARGANG NUMMER 14 3D G- 3E3 £j 3D 5 CENTI EIVSEN Uitgever: J. Van Ncffel-De Gendt te BrusselPlace de la Beurs#, Parijs en 105, Cbeapside, Lénden. H.Antonius Zon ep7,49, onder 4,31 Nieuwe Maan den 21 dank, of anders ZIJ zouden op't einde van 't spel de slachtoffers zijn. De sijndikatenkwaai is eene ziekte van onzen tijd hare overdrijvingen zullen het serum doen ontslaan waarmede men ze zal beteugelen. Maar dat alles moet zijnen tijd hebben (22* vervolg.) En u, een Albitzi, wiens stem hij kon dragen, tot dén uitslag, welke de uwen wen- schen, u vergunt men heden in de Signora te ontbreken vroeg hij. Ik ben wel een Albizzi, antwoordde Malovolti maar ik ben geen beulvoegde hij er halfluid bij. Zij zullen het niet wagen zonder ver dediging, zonder bewijs riep Cosimo, zich oprichtende. Ik hoop het; in het vooruitzicht op hetgeen komen zal, is men grootmoedig be ginnen te worden. Oirf u de tijd in uw een- raamheid te verkorten, heeft men toegestaan dat een troubadour, u, den vriend der zang, zijne liederen voorzin tri; wilt gij hem hooren? Wellicht zal zijne komst u opbeuren en de sporen van droefheid op uw gelaat vereffenen. Dit vermag slechts de zekerheid over het lot der mijnen; antwoordde Cosimo. Wat ls er geworden van Pelro, mijn zoon Is hij waarlijk schuldig aan een misdaad, welke men hem verwijl Mijn. mond is stom, antwoordde Malo- voh:. Toen ik in den raad der Signoria de gunst verwierf, u onder mijn dak te herber gen, heb ik moeten beloven, u niets te mel den van hetgeen er in de buitenwereld ge schiedt. Doch, misschien kan een ander het; misschien vermag de troubadour, die vurig Een omzendbrief doorM. Delacroix onder- tcekend, werd aan de bestuurders der belas tingen gezeuden. Daarop word aangedron gen op welwillendheid ten opzichte van ze kere belasüngsschuldigen, die in den loop van den oorlog groote schade geleden heb ben. Onder de^en worden gerekend, zij die onder de bezetting beroofd werden van hun ningen gedurende een zeker tijdverloop, of wier bemeubelde hutzen onbewoond bleven, bezet werden door vluchtelingen, of in beslag genomen door liefdadige werken. De perso nen die in die outóUmdigtied&n van beir- kracht verkeerd-c-n, mogen hunne redenen doen kennen'ten einde eene vermindering der persoonlijke, belastingen te bekomen. De zelfde ontlasting kan dezen treffen, die door een getuigschrift van liuri baas, of een an der kunnen hewijaen dat ze tijdens den oor log, gedurende een zeker tijdstip, van hunne inkomsten beroofd werden. ZrJdie kunnen bewijzen dat ze maar een deel hunner nor male wedde binst don oorlog trokken, kun non evenredig hunne belasting zien vermin deren. Deze bepaling betreft niet de eigenaars, die een kadastraal inkomen hebben vonten minste '1669 fr. 's iaars noch de personen die een winstgevend beroep binst den oorlog u-it geoefend hebben. De plaatselijke beambten waken omdat ge ewe misbruiken geschieden, en maar alleenlijk vermindering^» toestaan op grond van vaste en zekere bewijzen e» gegevens. H«t vergaan van de «Afrique» Bordeaux 15 Januari: Na drie dagen vruchleldoze ©jwoekingeR is het te vreezen, dat al de pasagiers en het overige der beman ning in de ramp zijn omgekomen. Heden nog werden opzoekingen gedaan bij middel van vliegtuigen en een bestuur baren luchtbal, doch buiten eene menigte wrakken, afkomstig van de «Afrique» efvan andere verongelukte schepen was niets te vinden. De staatssleepboot »IIippopetiime» van Lorienl, is te La Pallicc aangekomen met een reddingsboot van de «Afriquc waarin zich tien lijken bevonden, namelijk deze van zeven leden der bemanning en drie Senagaleesclie soldaten. Allen droegen kwet suren, waarschijnlijk opgeloepen, doorJict schokken tegen de wanden van de boot. Met een andere sleepboot werden ook ze ven lijken, waaronder deze van twee vrouwen aangebracht. Te Longeville is een vlet aan land ge spoeld, waarop enkel twee verschillige schoenen en twee hoofddeksels gevonden werden. De staatssieper Ccdre van Rechefort heeft drie lijken opgevischi. De «Afrique» was in goeden staat. De «Afrique» was op 24 November uit Afrika te Bordeaux aangekomen en vertrok slechts terug op 9 Januari. Heel* den tijd verbleef het schip in de droge dokken, waar het hersteld en nagezien werd. Daags voor de afvaart nog is een alge- raeene opzichter van het zeewezen het schip komen onderzoeken en heeft alles in regel bevonden. Moest de bewering van den matroos, wel ke wij gisteren mededeelden, waarheid be vatten, dan zou het syndikaat der scheepslie den ongetwijfeld verzet aangeteekend hebben tegen het afvaren van het schip. Wat er eigenlijk voorgevallen is, kan nu nog niet met juistheid gezegd worden, doch de tweede bevelhebber aan boord bevindt zich onder de gereddon en zal dus wel de noodige verklaringen kunnen doen. Di Anversvillt fcgefl geene schip breukelingen aan boerd LONDEN, 15 Januari. Be Belgische Cengoboot AnversvilU is te Plymouth aan gekomen. De kapitein gaf volgende inlichtingen over de opzoekingen door hel schip gedaan Toen wij La Pallicc verlieten stuurden wij dadelijk naar de plaats der ramp. Het tempeest woedde nog volop en de zee stond zeer hol. Wij bleven lang op de plaats der ramp krusen, en bemerkten vele wrakken doch er was geen teeken van leven te bespeu ren en wij zagen ook gêtfi" lijken Volgens de passagiers ievAnvorsvillr wei den ook ten zuiden van "Ténèriffe noodsigna len opgevangen, doch dréze bidden eenzklaps ep. Een ander schip seinde, dat het zich naar de plaats der ramp begaf, om hulp te bren gen. Da oerzaken der ramp. De tweede luitenant der Afrique die zich ook onder de geredden bevindt, heeft ver klaard, dat in strijd mot hetgeen eerst gemeld werd, de paketboot ep geen rif is ge'oopen. Het schip, dat reeds twaalf uren stuurloos was, zonder elektrick, dus volkomen hulpe loos, is 's nachts op dc vuurbaken van Ro- chesbonnes gebotst. De tweede luitenant denkt dat behalve de geredden die le La Pallke zijn aangekomen niemand anders aan de ramp ontsnapte. Een visschersloep in ;den grond geboord Zes ëseden. De stoomvischsloep Singapore van Huil, is tijdens een tempeest, op den Htimber in botsing gekomen met den stoomer Adven ture. De Singnpoore werd zoo erg beschadigd, dat zij onmiddelyk begon te zinken en er geen tijd was de reddingsboot af te laten. Van de tien leden der bemanning konden slechts vier door de Adventure, gered worden. De ramp van de Pieter Oe Coninck Nadere bijzonderheden De namen van drie mannen die het leven verloren bij de ramp van de Pieter De Co ninck zijn gekend Frans Proost, gehuis vest Ranststraat, 10, Bergerhout twee En- clschen Ross, uit Romford (Essex) en Dear, verblijvend te PoHland Court, Londen. Deze drie ongelukken werden over boord zeslagen- Waarschijnlijk zijn er nog andere döoden, want reisgoed van meerdere personen werd tot heden niet opgeëischt. Onder de gekwetsten zijn W. Plaistone, majoor Gilleront en J. Foux, Rus, alle drie van Londen Mev. Rowling, eclitgenoole van den opzichter van den Britse'sen reddings dienst te Zeebrugge. Een Engelsche dame. wier echtgenoot ook verdronken is, lijdt aan gcestvcrbijslering. De Engelsche dagbladen bevatten een in terview van kapitein Couvreur, gezagvoerder van de mailboot Ville ie Liégedie^ ook te Oostende was toen de Pieter De Coninck er aankwam, die de gekwetsten hielp verple gen en van de opvarenden de eerste inlich tingen opving. Het ongeluk gebeurde nabij het Dijklicht- scliip, halverwege Dover en Oostende. De bijzonder hevige Z.-W. storm joeg vreese- lijke grondgolven op. De «Pieter de Coninck» werd langs bakboordzij getroffen door eene van die berghooge golven, die over het schip sloeg en langs stuurboordzij een aantal passagiers, die in dekstoelen lagen, met on gehoorde kracht meevoerde. Het rollen van het schip bad voor gevolg dat heel de massa water over het dek spoelde en alwieïn de nabijheid was, meevoerde. Drie werden over de reeling en veie ande- begeert u onder de eogen te komen, u, in een beteekenisvol lied doen hooren, wat gij verlangt te weten. Zijn harp is gestemd en helder is zijn stem. zal ik hem binnen laten komen Zwijgend reikte de Medicier den goedhar- tigen man de hand Malovolti verstond den dank, welken in dezen handdruk lag. Hij opende de deur, en een jongen man, in een blauwfluweel wambuis en korte witte mantel, met een kleine ovaalvormige, schuin- snarige harp aan de zijde, kwam het vertrek binnen. Medici uitte eene kreet van verbazing. Zie ik goed riep hij uit. Zijl gij het gij mijn vriend en dappere verdediger Ik dacht, dat gij reeds lang Florence grondge bied verlaten hadt of heeft men u bemoei lijkt, wijl het een schip, de Mediciers was, daf u naar den vreemden brengen zou De tijd welke ik nog in het lieve vader land mocht doorbrengen,'is reeds verstreken, antwoordde de jonge man geen bemoeilij king belette mij le vertrekken maar ik kan niet gaan, eer ik weet, wat uw lot zal zijn. Mijn edele vriend en bloedverwant, An tonio Malovolti, bood zich aan, mij te be schermen en ie verbergen. Hij is den eenige dien ik nog mijn vriend noemen kan want allen allen hebben mij verloochend. In den spotlust noemden zij mij den troubadour zij mogen begaan ik 'zal mij dien naam tot een ceretilel rekenen, wanneer mijn lied de duistere wolk van het voorhoofd van Me dici verdrijven kan Staat gij mij toe, dat ik het zin ge Ik zal met alle aandacht Ruste en,zeide Cosimo diep bewogen, terwijl hij ich op zijn stoel nedcHiet. Edmondo greep in de snaren en.zong Eene vreugde ontsnapte Medici's lippen de troubadour ecjiter ging voort, terwijl hij opnieuw de snaren beroerde. Malovolti sprong op Edmondo, knaap, wat eischt gij daar Ik kan niet. - Oom Antonio, heLrnoetWie weet wat het volgende uur geschiedt Signora Ru- dello echter borgt voor het leven van Cosimo, indien haar slechis een onderhoud van wei nige oo^enblikken met hem vergund wordt zij mag zich onder de zijnen tellen want se dert gisteren noemt zij PieCro von Medici de verloofde barer dochter Mijn zoon verloofd Buitqri mijn we ten riep Cosimo. Verloofd, terwijl er een zware verdenking op htm rust Ik zie wel het is gedaan, met Cosimo von Medici, ge daan met zijn vaderland, gedaan met*zijn huis Integendeel, Medici zal bloeien en ook vruchten voortbrengen, onder uwe bescher ming, Cosimo liet «ich een scherpe stem aan den ingang hooren. Om uwe toestemming te vragen, kom ik hier met Pietro, uwen zoon, die ik in mijne woning heb bewaard voor de woede dei' menigte welke nog door een half waanzinnige werd aangehitst. Ik liet ook u waarschuwenmaar gij wildet niet hooren. Pietro wilde zich ia zijns vaders armen" werpen, doch Cosimo hield hem terug. re tegen gedeelten van het schip geslagen alzoo gevaarlijk gewond. In dit noodweer was 't onmogelijk vroeger te stoppen dan twee mijlen verder, zoodat ep geen sprake meer was van diegenen te redden die over boord geslagen werden. Het Zou overigens onmogelijk zijn geweest, klei nebooten in zulke zee uit tc zetten. Voorde gekwetsten waren bij de aankomst alle maatregelen getroffen, daar de Pieter de Coninck draadloos het ongeluk had geseind. Vijf van de érgst gewonden werden opge nomen in het gasthuis, drie in het Hotel Ma- jectic. Tusschen deze laatste is een Fransche yiieger, in Britscken dienst, die met zijne jonge Engelsche vrouw naar Oostende over stak cn er met gebroken ribbeu aankwam. Een der overboord geslagen Engelschen verdween voor de oogen zijner twee dochters die hij naar een pensionaat te Brugge bracht, terwijl de andere verdween voor de oogen zijner vrouw. Het waren passagiers die in eerste klas reisden. VOOR DE GEDEMOSILISEERDEN.' vervanging van zijn rondschrijven van •-/" Oogst 1919, komt de Minister van Oorlog ailf» kl'l ItKnVAri lAfl.n «n l«.'An I..I VOOR DE MILITAIRE GEVANGENEN. De Minister van Oorlog komt, voor de moe? lijkheden van practischen aard te beshsaeii dat de militairen vast zittend in de burger* lijke gevangen, om welke reden het ook ziy aan het zelfde voedingsregiem zullen ondeo worpen zijn als burgerlijke gevangenen. aan alle knjgsoverlieden te laten weten clai os sommen, te betalen voor soldij en ver goedingen voor den duAr van het. verlof dat hun vertrek op onbeV-aaM verlof voerafgaai aan de oorlogsvriy*<HigArs. die dienst geno ruen hebben tu®chen 1» Oktober en 10» No vernbsr 1918, moeten bereWend worden op de voet in regel op 30 September 1919. Deze mi litairen, alsook de oorlogsvrijwilligers, die dienst genomen hebben tusschen 11 en 30 November hebben recht op de demobil^atie vergoedingen (lOOfr. 2ó fr.per jaar oor log en 200 i'r. voor aankoop van buigersklee deren. VOOR DE INVALIEDE GEDEMOBILiSEERDEN B« wet op de militaire pensioenen art.10) geeft a$n de gedcmolnliseerden een tijdruim te van zes nmandan na luire afkondiging die dagteekend van 2.TNovember 191® em hunne rechten op een invalieden-pensioen te doen gelden. Van af 21» Mei dus zal alle aanvraag moe ten verworpen worden. Nu liet schijnt dat vele gedemobiliseerden thuis de beslissing afv\-u hten, die ten hun nen opzichte moet genomen -i-orden, zich inbeeldend, zonder anderen grond, dat ze in geschreven staan in het depot der Oorlogs- invalieden en dat men daar het n&odige zal doen. Zekeren da» dan nemen ze inlichtin gen en klagen over de vertraging die in het regelen van bunnen toestand gebracht wordt Maar het Depot der Oarlogsinvalieden bezit meestendeels geen enkel stuk, betrekkelijk deze militairen en im hun de ergste teleur stelling te besparen, verzoekt den Minister van Oorlog de naar huis gekeerde gedemo- biliseerden, die zonden denken dat zo recht hebben op eon invaliditeits - pensioen, zich aan te bieden fcij den bevelhebber der dichts bij hun verblijf gelegen Plaats, die bij drin endheid hun toestand zal onderzoeken. OVER DECORATIES. Kunnen dc militairen, die gedurende den oorlog veroordeeld werden, de medalie der Overwinning en de Herinneringsmedalie be ktmen De vraag werd meermaals gesteld. Heer Masson, Minister van Oorlog heeft liaar de volgende oplossing gegeven Dé militairen die voor 11 November 1918. n eer hersteld werden, kunnen deze onder scheidingen ontvangen indien zij er zich waardig van betoond hebben tusschen den datum van hunne in eer herstelling en den 11° November 1918. De militairen die niet in eer hersteld wa ren voor 11» November 1918 kunnen deze de coraties niet ontvangen. Nochtans en om te vermijden dat de be stuurlijke formaliteiten van aard wezen hun ne belangen te benadcolen zal uitzondering mogen gemaakt worden, ten voordeele van dezen die tot in-eerherstelltng voor gesteld werden voor 11 November 1918 en die zich waardig getoond hebben van welwillendheid door hunnen goeden dienst tusschen den da tum der afgifte van het voorstel door hun Kommandnrit der Kompagnie Batterij of Ekadron en den datum van den vvepenstil stand. Zie mij eerst m de oogen, mijn zoon, antwoord mij eerst zeiihf- hij op strengen toon. Uw naam heb ik hooren noemen, onder eene treeselijke beschuldiging Pietro, wie was het jonge meisje, wier lijk door haar vertwijfelende broeder voor mijne oogen werd gebracht, en als uw offer aangeduid Pietro, antwoord mij, uwen vader, uwen rechter 1 De jonge man zonk ineen. Haar lijk Ma rietta is dood i Hij bedekte zijn gelaat mei beide handen. Te zeer echter was hij overmeesterd door Gismonda Rudello's invloed, verbonden met de innemendheid van het jonge meisje, dat hij haar zelfs als zijne bruid had erkend, daar hij de openlijke verklaring der Signora niet tegen had gesproken. Hoe hevig de tijding van Marietta's dood hem op het eerste oogen- blik ook schokte, weldra beschouwde hij dezelve, als een gunst van het noodlot. Zooals zqne leidsvrouw hem ingeprent had, schilderde hij zijne verhouding tot de zuster van den houtvester als louter bekendschap zijne samenkomst met baar bij de St. Gio vanni als eene afspraak harer peettante mei de bedoeling harer gelegenheid te geven, hem een gunst tc vragen voor haren broeder Francesco echter was een hartstochtelijk jon geling, die of met het doel zich met geweld in de familie der Mediciers te dringen, of als een werktuig in de hand van de vijanden des, geslachls, de gunstige gelegenheid waarge nomen had, ora de opgewondenheid der me nigte nog te verhoogen. De Engelsche lord-kanselier en M. Ignaca vergaderden met andere leden ber bevoegde commissie. Zij hebben de lijst opgesteld derDuitschers die moeten uitgeleverd worden. Deze bevat 880 personen waarvan 33(J door Frankrijk opgeëischt. De lijst is ondet druk als ook het verslag van M. Ignace dal deze vergezelt. Duitschlands houding. De «Nationale Zeitung» meldt dat er den. kelijk wijzigingen zullen plaats hebben in hei cabinet te Berlijn naar aanleiding der uitle». veringskwestie. De Schwaebische Tachwachtzegt dat zoo de beschuldigden zich niet vrijwillig uit» leveren, men hen maar moet dwingen. Zij moeien zich opofferen voor het vaderland dat om hunnentwil niet mag verontrust worden. Verleden nacht is, men weet niet hoe, een •zware lokomotief met tender voorop, in de statie van Kortrijk «op hol» gegaan, de baan naar Gent op. Noch stoker, noch machinist bevonden zich op hetmachien, dat in pijlsnelle vaart wegstoomde. Dadelijk werd getelefoneerd naar Ware» gem, alwaar nog twee mannen en de statie overste van dienst waren. Deze plaatsten de sporen derwijze dat het machien in de aardq zou doodloopen. Er bevonden zich echter twee waggons op dat zijspoor en deze konden niet meer uit den weg geruimd worden, daar het machien in dertien minuten tijds de vijftien kilometers van Kortrijk tot Waregem had afgelegd, Weldra kwam de lokomotief aanhollen en botste met vreeselijk gewold op de waggons. Een dezer werd in splinters geslagen en de andere erg beschadigde De lokomotief ont- riggelde niet en daar d§ tender in de aarde aan het einde van het spoor bleef steken, stopte zij. Men kon spoedig den stoom af sluiten, 't Mag een geluk heelen, dat het zonder ling ongeval zich 's nachts heeft voorgedaau en dat er zich geen goederentreinen op de baan bevonden. Een streng onderzoek is geopend, daar het niet aan te nemen is, dat eene op rust staande lokomotief zoo maar ineens aan 't rijden gaal. Men vermoedt, dat een flauwe kluchtigaard de machien in werking heeft gezet eu dan afgesprongen is. Wij hebben onlangs gemeld dat het Hooger Comiieit van Toezicht een onderzoek had in ges tela ten einde de daders van de talrijke diefstallen op de treinen te ontdekken. Deze opzoekingen hebben, voor de streek van Cliar leroi alleen, geleid tot het in hechtenis ne men van negentien personen, waaxonder zes vrouwen. Huiszoekingen hebben namelijk wol, lisband, laken zijden weefsels hemden schotsche flanel, voering, flanel, perperkoek enz. al koopwaren waarvan in de meeste gevallen de verzenders konden teruggevon den worden. Een kist vensterglas, waarvan de herkomst ongekend gebleven is, wordt ook in beslag genomen. Een dertigtal andere huiszoekingen wer den nog gedaan bij personen verdacht van medeplichtigheid doch tot heden verder gee- nen feiten te hunnen laste ontdekt; ze blij ven evenwel van kort bij bewaakt. - Een hoog rood kleurde Pietro's gelaathij had zijn vader niet durven aanzien als eeu messteek sneed de leugen hem in de ziel nu echter kon hij niet meer terug. Cosimo scheen het hoewel eenigszins twij felachtig als waarheid te beschouwen. Ik wil liet gelooven, zeide bij met onderdrukte slem de dooden staan niet op, om getuigenis af te leggen, en een Modicier mag het woord eens Mediciers niet wantrouwen. Ik ken Marietta Rudelio. Zij voldoet aan alle eischen, welken Cosimo von Medici voor zijne schoondochter kan stellen, een vereeniging zij gezegend Door liefde hij legde bijzonderen nadruk op dit woord zijt gij aan elkander verbon den, onder de schaduw van donkere wolken; moge deze verbinding zegenende vruchten dragen en onder een onbewolkten hemel, in het licht der klare zon, blijven voorlbe- staan Het zij zoo, bekrachtigde Signora Gis monda deze zegening en terwijl Mala vol ti Pietro geluk wenschte, trad zij haastig op Cosimo toe en fluisterde hem in het oor De Signoria is vergaderd. De invloed der Albizii's heeft a ter dood veroordeeld, geld echter is almachtig, en de stem van den Gonfaloniere geldt voor vijf Zij ti ad terug want Malovolti naderde hen verschrikt. Zoo even had hem een be diende haastig en zacht een bericht gebracht. Weg zeide hij, men mag u hier niet inden Edmondo, gij kunt blijven de te genwoordigheid van een troubadour tal alle erdenking wegruimen. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1