20 BE PRESIDENTKIEZING SaOroHsrTlBEn De uitlevering van Willem ii Dijnsdag Januari 1920 DAGBLAD - Nog de steankoslzaak vaa Antwerpen De suikerzaak op deFraesebe grens De afschaffing van hel hoofdvak NUMMER II Fabianus Zon op7,46, onder 1,35 Nieuwe Maan den 21 PubHGrt.lt buiten het Arrondissement Aalst, ziob te wenden tot het Agentschap IIayas. 8, Martelearplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVI* JAARGANG 16 5 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Ndffel-De Gendt IN FRANKR9J& H, Dsscliaael, voerzitier der Fransche Kamer, gekozen met 734 stemmen op 889. Het aftreden van M. Clemanceau M. Glemenceau had Vrijdag avond het volgend schrijven gericht aan M. Leon Bourgeois, voorzitter der Nationale Verga dering W. de Voorzitter, Ik neem de vrijheid u mede te deelen dat ik aan mijne vrienden de machtiging intrek, mijne candidaluur voor het Presidentschap te stellen en dat, moesten zij er over heen stappen en voor mij eene meerderheid van stemmen vinden, ik het aldus toegekend mandaat zou weigeren. Aanvaard, enz. (Get.) GLEMENCEAU. De Stemming In de zaal waar de kiezing plaats had, heerschte eene ongemeene bedrijvigheid. De heeren Llovd Gorges, Venizelos en de -gezant van Spanje waren tegenwoordig in de historische zitting. In eene loge zaten Mevrouw Deschanel en hare drie kinderen. Toen generaal de Casteinau kwam stem men was hij het voorwan eener groolschc ovatie. Bij de afroeping van den naam van M. Deschanel was de belangstelling algemeen de candidaat voor het presidentschap stemde echter niet. Om halt' 4 was de tweede naamafroeping afgeloopen. Alhoewel de uitlag te 4 ure nognietgekend was, wist iedereen reeds waaraan zich te houden. Het was 4 u. 10 toen M. Bourgeois den uitslag bekend maakte. Deze uitslag was alsvolgt MM. Deschanel 734 stemmen; Jonnart54; Clemenceau 53; Bourgeois 6; Foch 7; ver schillende 6. De gansche vergadering stond recht om het nieuw gekozen Staatshoofd toe te juichen. Dc kreet iLovc de Republiek klonk al- wege. Toen een socialist riep weg met Clemen ceau ontstond eene tegonmanifestatie op de banken der uiterste linkerzijde. Ook werd er geroepen Vive la Sociale eir Amnistie op het oogenbük dat M. Bour geois M, Deschanel voor 7 jaren President der Republiek uitriep. Nogmaals schreeuwden de socialisten Vive Ia Sociale toen de zitting geheven werd verklaard; in het centrum cn rechts ant woordde men nieKuiljouwin?en. De zaal liep daarop spoedig leeg, terwijl M. Deschanel onder eenparig gejuich de vergadering verliet. De socialistische groep had, vóór de ver gadering, met 4 stemmen meerderheid be sloten te kiezen voor M. Deschanel. De congressisten hebben een adres van hulde en dank gezonden aan M. Glemenceau voor ue diensten door hem aan het vaderland bewezen. Hulde aan dan nieuwen president Toen M. Deschanel door de gangen ging werd lie® opnieuw een ovatie gebracht. In de voorzitters/aal werd hem een uit treksel van het verslag der kiezing aangebo den. M. Bourgeois bracht hem hulde on zegde onder meer«Wij zijn zeker dat u bet lot van het land mag toevertrouwd wor den. Door u zal het land vrij en veilig en eensgezind blijlen. M. NAIL in naam der regeering, wenscht M. Deschanel geluk en zegt üwe kiezin j mei eene zoo indrukwekkende 240 vervolg.) Nu eerst merkte Ricciardo den troubadour op. Een vlaag van woede overschaduwde rijn buitendien reeds duister gelaat. Wat zie ik daar riep bij, zoo ver is het gekomen Een Albizzi in troubadours ge waad aan de voelen van een Medicier. Gij had reeds lang wegmoeten zijn Is dat de eerbied, welke gij aan het bevel der opper- bcerscheres verschuldigd zljt Rustig trad dc jongeling den vertoornden oom tegemoet. Ik ga sprak hij maar 'ik wilde niet vertrekken, eer ik wist, wat liet lot van dezen man z.oti zijn. Nu zijn wij in hetzelfde gevai mij ontzegt de familie mijns bloeds, de dierbare vaderstad hij wordt verbannen door dc familie der staat, voor welke zijn hart in trouw en liefde klopte. Koo wil ik mijn weg met de zijne verbinden, totdal eene lichte ster hem weder terugvoert in de vaderstad cn indien in den vreemde droeve stonden voor hem aanbreken, moge dan het troostrijke lied van don troubadour de/elven verkorten Men gebood mij wel, te gaan, maar nimmer heeft men mij bevolen, waarheen A i v.i wilde een toornig antwoord geven. Doe oij Im-Id zich in, alleen hot opzwellen zij \oorhoofdsaderen, het bekende teeken g-.:r'de iii innerlijke opgewondenheid. Ga met hem, een Albizzi met een Me- Jickr Misschien is het goed zeide hij met meerderheid, bewijst welke sympathie u is verzekerd voor uwe uitstekende verdiensten, uw waardig leven, uw plichtbesef en uwe vaderlandsliefde. Uwe kiezing zal door het Fransche volk begroet worden met vertrouwen, daar het land in u den waarborg hoeft van trouw en vw naam een symbool van eendracht is. Ook in het buitenland zal uwe kiezing gun stig worden onthaald en uw gezag verzekert aan Frankrijk den eerbied voor zijne belan gen. Onder uwe magistraat zal het land de vruchten plukken van den vrede en de voor. deelen die Frankrijk definitief veroverd heb ben. M. Deschanel antwoordde, zeggend dat hij steeds's lands parlementaire instellingen zat getrouw blijven. Hij wees op de moeilijkhe den van het oogenblik en op de onontbeer lijke eenheid. Hij roemde het Fransche volle, groette M. Poincaré en sprak de hoop uit dat de Kamer hem zou huldigen. Luid werd hij toegejuicht, waarna hij in auto met zijn vrouw en kinderen wegreed. Het eerste bezoek van den nieuw gekozene Tc Parijs teruggekeerd begaf M. Deschanel zich naar het Elyseum waar hij M. Poincaré een bezoek bracht. Te 17 ure aangekomen, vertrok hij te 18 ure 15. Het volk van zijn kiezing door de bladen ingelicht,-groette zij nen nieuwen president. De nieuwe voorzitter Het zal wellicht niet overbodig zijn, hier eenige mededeelingen te geven over de loop baan van den nieuwen voorzitter der Fran sche Republiek, M. Desehanel. Indien er ooit iemand met don helm gebo ren werd, dan is het zeker dc man, die giste ren van zijne medeburgers het hoogste blijk van vertrouwen gedragen heeft bij eerste stemming, zonder ernsiigen tegenstander, met 724 stemmen op 889 stemmers, is hij door het Congres van Versailles uitgeroepen tot hoofd van den Franseken Staat. In zijne wieg werden al de gaven gelegd die iemand volmaakt maken verstand, wel sprekendheid, aangenamen omgang, een be koorlijk uiterlijk, een gestel warrop de tand der jaren geen val scheen le hebben. Zoon van een gekenden Franschen politie kei cn geleerde, Emile Deschanel, zag hij het eerste levenslicht op 13 Februari 1856, te Schaarbeek bij Brussel, waar zijn vader, die om politieke redenen de gestrengheid van hel keizerlijk gerecht was ontvlucht, in bal lingschap leefde. Paul Deschanel deed schitterende studiën in het College Sle Barbc en in het lvcec Con- dorcet en werd in 1875 licenciaat in de rech ten ontvangen. Ilij begon zijne politieke loopbaan als se cretaris der ministers de Marcère en Jules Simon, werd onderprefekt teDreux benoemd in 1877, later te Meaux, en voor het eerst lid van de Kamer gekozen in 1885. Hij heeft er sinds dien onafgebroken van deel gemaakt. Reeds in 1888 stond hij ge boekt ais'eeu der beste redenaars in het Fransche Parlement, -vooral na eene rede voering waarin hij de belangen van Frankrijk in het Oosten verdedigde. Tevens wist hij door merkwaardige boeken en door bijdragen in den Temps en liet Journal des Débats de aandacht op hem te trekken en eene eerste plaats in de politiek te veroveren. Gelast met eene officieele. zending in de Vereenigde Stalen won hij inlusschen zulken invloed dal hij in Juni 1895 voor de eerste maal voorzitter der Fransche Kamer gekozen werd. In 1899 werd hij gekozen tot lid der Academie Fran^aise die reeds verschei dene zijner werken had bekroond, aldus twee hoedanigheden op zijn hoofd vereenigend de doffe slem. O.ver een jaar, wanneer de plicht u wederom voor den zetel der opperheer- schcrs roept, zal uw meening wel veradderd en uw trots gebroken zijn. Gij echter hij wendde zich tot Cosimo, moet voor het aan breken van den nieuwen dag met geheel uw huis de stad verlaten hebben. Uwe tegen woordigheid is een last, van welke wij de republiek bevrijden willen. Regel wal gij te regelen hebtDe Signoria benoemd Signor Malovolti tot uw gevolmachtigde, hem moogt gij overgeven, wat gij in zaken moet achter laten. Ik kon het geen waardigere overgeven, zeide Cosimo, ecu dankbare blik op zijn be waker werpende. U echter, mijn jongen vriend, zcidc hij lot Edmondo, u neem ik met vreugde op in mijn schip daar gij het mei mij bestijgen wiltwel voert het mij in het donkere lol der verbanning maar het draagt Casar en zijn geluk NEGENDE HOOFDSTUK. De namiddagzon viel in het vertrek van Signora Beatrice. Er was een jaar verloopen, sedert hel huis der Mediciers, door den in vloed zijner vija-nden buiten de grenzen dei- republiek verbannen wasdoch de tijd scheen op het uiterlijk der dame geen invloed uitgewerkt te hebben. Integendeel hel was, alsof de triomf van haar geslacht de tachtig jarige vrouw jeugdiger gemaakt en haar nieu- we krachten verleend had. Dc hcerscheres zat aan het vensterhaai1, zoon stond tegenover haar. jongste voorzitter die de kamer en het jong ste lid dat de Academie hadden geteld. Sedert dian heeft Paul Deschanel, telkens de radicalen niet meester waren in de Kamer het voorzitterschap bekleed en welke invloed van hem uitstraalt be wéés zijne verkiezing tot voorzitter over eenige dagen, bijna bij eenparigheid. 1 Men weet dat hij over 7 jaren ook candi daat was voor het Presidentschap, tegenover den candidaat van Clemenceau, M. Pams, en dat de Tijger toen hij zag dat de radicaal geen kans had, den aï te conservatief getin- ten Deschanel uit de baan kegelde door M. Poincaré vooruit te telttn. Paul Deschanel's verkiezing tot President zet de kroon op de gelukkigste loopbaan die ooit een menschenkmd beleefde. M. Clemanceau trekt zich uit het politiek leven terug Van af aanstaande week zal M. Clemen ceau gaan uitrusten te La Tranthe (Yendée) en daarna de hand leggen aan zijne gedenk schriften over den oorlog. Ilij verlaat voor goed het politiek leven, neemt geen mandaat meer aan en legt ook de pen van dagbladscFirijaer neer. Aan zijne vrienden heeft hij gezegd dat hij aan geen enkel dagbüid meer zal meewerken. Hij zal boeken schrijven, daarmee uit. De man die in zijo leven, zoovele minisle- ricn omver wierp, zelf ten val gebracht, trekt zich bepaald terug... Dl eerste strijd tusschen M. Deschanel en M.'Clemenceau. Weinig is het geweien, dat MM. Deschanel en Clemenceau zich reeds eene eerste maal ontmoetten doch op een heel ander terrein, namelijk in een tweegevecht... Het was op 25 Juli 1894, dus meer dan 25 jaar geleden. In de Fransche Kaifcer was dc wet tegen de Anarchisten ter bespreking cn M. Descha nel haalde er nog al erg. M. Henri Brisson, van de uiterste linkerzijde over den hekel. 's Anderendaags injprgends verscheen in La Justice een arlikoj van M. Clemenceau, waarin deze M. Dcsetjancl geweldig aanviel. M. Deschanel zond $ijne getuigen aan zijn aanvaller. Daar de vier getuigen niet 't akkoord kwamen, wie de bel, edigde was, werd een scheidsrechter gekozen en deze verklaarde dat M. Deschanel door M. Glemenceau was beleedigd. Het tweegevecht had plaats in een eigen dom der rue de Sèvres te Boulogne. De voor waarden waren alsvolgtstrijddegen, herne mingen van twee minuten, geen gevecht van lijf aan lijf, gebruik der linkerhand verboden, einde van den strijd, wanneer een der tegeu- strevers blijkbaar in staat van minderheid gebracht was. Bij de tweede herneming werd 31. Descha nel door een degens!eek getroffen aan het voorhoofd. Het bloed liep hem over bet rechteroog en de geneeshceren verklaarden, dat hij daardoor in staat van minderheid gebracht was. Daarmede eindigde het tweogeveclit. Eene verklaring van M. Clemenceau Na de voorbereidende stemmin? waren de leden der regeering naar M. Clemenceau gegaan. Hij zegde geen strijd te willen leveren. De geheale vergadering sprak zich tegen mij uit, voegde hij erbij. Zooveel te slechter misschien voor liet land, zooveel te beter voor mij en dc mijnen. En dan, ik heb toch wel de rust verdiend, niet waar. Ik ver langde er oveijigens naar.Men gunt haar mij. Ik dank er voor. Na de verkiezing hesft M. Clemenceau Zij hebben aldus in de Signoria het voorstel afgewezen, vervolgde de grijze dame het gesprek, om voortaan de Gon'faloniere der tepubliek altijd uit het geslacht der Al- bizzi's le verkiezen Zij bobben gewaagd in plaats van Guadagni, wiens termijn verstre ken is, den voormali gen vriend van Cosimo, Odirardo Venoslo, tot opperhoofd te verkie zen. Ricciardo beet zich op de lippen, dat zij bloeden. Die smaad deed men ons aan, ant woordde hij somber. Het is nauwelijks een jaar geleden, dat wij meonden, rolk en Sig noria in ijzeren boeien gekluisterd te hebben en zie, wat wij van ijzer waanden, bet smelt weg als was! En wie anders dan wij zei ven, zijn daar de schuld van vroeg vrouw Beatrice* Niet op u, niet op mij doelt dit verwijt. Ook Robevlo uw neef, is gewillig, waar het de dienst van ons huis betreft. Maar er zijn te veel lauwen onder ons. Is het niet algemeen bekend, dat Gonfaloniere Guadagni zich door Rudello liet omkoopen, om door zijne stem, het leven van Cosimo te redden Was hel toen maar geschied, zooals wij wenschten Cosimo zou een vergeten man geweest zijn, nu echter leeft zijn aandenken voort bij het volk en in den raad, en alles, wat door ons wordt besloten of voorgesteld, moest verge zeld gaan met de vraag Wat zeggen de Me diciers daarvan Gij hebtgelijk, de Signora, antwoordde •Ricciardo in gedachten verzonken, en de vriendschap waarmede de Itnliaansche vor- aan een vertegenwoordiger van het agent schap Havas gezegd Ik vroeg niets, ik wilde geen candidaat zijn men heeft mij gezpgd dat het mijne plicht was, dat de toe stand moeielijk was, dat het land opnieuw diensten van mij eischteik heb het geloofd maar er moest daartoe nog een algemeen goedkeuring zijn deze heeft zich niet ge openbaard. Ik acht mijn rol geëindigd, ik heb heb het tegen niemand er is geen reden om ver stoord te zijn ik heb mijne verantwoorde lijkheid gedragen. Wat kan men meer eiseben Dat de andere de hunne dragen. Toen M. Clemenceau het Elyseum verliet, antwoordde hij op hem gestelde vragen als volgt Ik ben M. Poincaré komen bedanken voor den steun die hij mijn ministerie steeds geschonken heeft in de moeilijke uren en ook voor de welwillendheid die hij mij steeds betoond heeft, M. Poincaré heeft mij in vleiende bewoor dingen geantwoord. Havas meldt er te mogen bijvoegen dat M. Poincaré ook M. Clemenceau dank heeft ge zegd voor zijne werkzaamheid. Frankrijk zegde hij, zal u eeuwig dankbaar blijven. In het Elyseum De twee presidenten hebben elkander Hartelijk de hand gedrukt en elkander om helsd bij hun ontmoeting in het Elyseum. Het ontslag van het Kabinet, Gisteren, Zondag, te 10 ure 10 heeft M. Clemenceau het ontslag- van het kabinet aan M. Poincaré aangeboden. Al de ministers waren hierbij aanwezig. Zij zijn alsdan heengegaan, M. Clemenceau uitgezonderd, die een onderhoud van 40 mi nuten met M. Poincaré had. Men verzekert meer en meer, dat M. Mil- lerand door 31. Poincaré zal aangeduid wor den om het nieuw ministerie le vormen. Twee aanhoudingen. In verband met de st-eerdiolenzaalc, waar van wij reeds herhaaldelijk spraken, werden in den Borinap-e na streng- onderzoek twee personen aangehouden die verdacht zijn in woekerzaak eeno helpende liand te hebben geleend. In den zetel Grand Buisson te Iiornu zijn bestuurder Ulysse Dieu en de bestuurder beheerder Lueien Bohé aangehouden. Dit gebeurde ten gevolge het onderzoek van den onderzoeksrechter Van Stratum ge holpen door zijnen collega van Bergen, die na een zogvuldig nazicht van de boekhou ding duidelijk de bewijzen van grove onre gelmatigheden vonden. ZOMERUUR Een wetsontwerp werd dus ten bureele der Kamer neergelegd, strekkende tot het invoeren van het Zomeruurt.t. z. de Voor uitschuiving van een uur, der officieele tijd rekening van 1 Februari. liet ontwerp is neergelegd, maar nog niet gestemd, en het is te verhopen dat het ook niet zal gestemd wordeu. De reden waarom men met dat Zomeruur reeds nu voor den dag komt Wel, in Frankrijk werd ook dergelijk voor stel gedaan kon men dan bij ons wel na laten de groote «zusteroatie te volgen?... Wij hebben het reeds gezegd: wij hebben volstrekt niets tegen het Zomeruur, als het den Zomer wordt toegepast, doch op bet. nu gekozen tijdstip kan het niets dan schade en ongemakken veroorzaken. De buitenlieden namelijk lumnen onmoge lijk die nieuwe tiidregeling aanvaardden en er zich naar schikken. Voeg daarbij dat ze reeds—en niet zonder grond voor het meerendeel radikaal tegen alle uurverande ringen zijngekant en men zal wel Legrijoen wat warboel er uit dcrgelijken toestand moet voortspruiten. Doch voor wat telt een Vlaamsehe boer in de oogen der groot, lama's van Brussel! Waar ze misschien meer zullen naar luis stenhoven en steden den banneling ontvan gen, verwekt nog meer deelneming voor hem. Nauwelijks gunt Ycnoslo, onze eilandrijke zuster, hem aan de Paduanen, en ternauwer nood is hij daar met de eer eens vorsten be groet, of Napels beerscber smeekt ons om een bezoek. In aller mond klinkt hel lied, dat de vermetele knaap Edmondo, die ik met tranen een Albizzi noem gedicht beeft als De afscbeidingsgroet van Medicimen durft het reeds te zingen onder de vensters van ons paleis, als om ons le tergen. Maar ging hij voort, en een helsch plan stond op zijn gelaat le lezen, een volk, dat lust heeft om te hoonen gevoelt zich welik zal zorgen dat men hen bij de muil stoptSlechts een lied mogen zij zingen het triomflied van hun heersciier, yan Duca Ricciardo van Florence. Beatrice stond op. Hebt gij bericht van den hertog Jvan Este vroeg zij haastig. Zoor gunstig; onder een voorwendsel brengen wij een aantal zijner soldaten ver kleed in de stad door geld en schitterende beloften, wakkeren wij den verkoelden ijver onzer aanhangers aan en alsdan op zekeren morgen, de ware republiek ontwaakt, vindt zij zich als ccn getemde leeuw aan de voeten van een troon, en gij, Signora zijl de moeder van den eersten hertog van Florence. Opgewonden liep Beatrice de kamer op en neder. Zij richtte haar vlammenden blik naar builen plotseling echter wendde zij zich op nieuw tot haren zoon. Ricciardo, zeide zij zacht, denk er aan, wat gij doel, wat gij teren, dat is naar de meening van een ge kend vakman sterrekundige, namelijk Geor ges Lecointe, wetenschappelijk bestuurder, van het Koninklijk Observatorium van Ukkei die in een intervieuw aan een Brusselsen blad verklaarde dat het invoeren van hel zomeruur op 1 Februari niets dan nadeelige gevolgen hebben kan, en dat men daarmede om wel te ziin ten vroegste op 1 Maart zou beginnen. 't Ware toch al dat gewonnen, doch we houden ons aan den datum van 1° of zelfs 15° April. De zaak der suikersmokkelarii in den om trek van Meenen neemt een overgroolc uit breiding. In eene maand tijds zag men vijf groole vrachtautos elk met rneer dan 3500 kilos sut ker geladen, passeerende de grens van het bureel Meenen Barakken. Die autos kwamen uit de richting van Moeskroen. Ze vlogen den post voorbij alsook dien van Hale wijn. WEen andere dag. een Donderdag snelden op dezelfde wijze twee autos de grens over altijd komend uit dezelfde richting. Er was dus wel degelijk een goed ingerichte smok keldienst. Er valt daarbij op te merken dat heel de omtrek van Meenen van suiker verstoken is en dat de zone onderworpen is aan eenen bij zonderen toldienst, tot beteugeling van de suikersmokkelarij naar Frakrijk. Men ziet hoe die dienst werkte. Een aantal Kamerleden der rechterzijde hebben sinds eenigen tijd zich bezig gehou den mei de kwestie van de vrijheid van de kiezer bij de verkiezingen. Een en ander heeft daar al wat van gesclire ven, doch thans heeft dien groep besloten* eene vergadering te beleggen ten einde er het vraagstuk nauwkeurig te onderzoeken en te bespreken. Die gedacht en wisseling zal echter alleen een privaat, karakter en niets officieels of officieus om aich hebben. M. Helleputte die vastbesloten partijganger is van de. afschaffing van hef hoofdelijke stemvak maakte ook deel van de voorzegde groep. De officieele vraag om uitlevering van den gewezen keizer is aan den Hollandschen gezant te Parijs overhandigd geworden. M. Dutasta, algemeene sekrclaris ter Vre desconferentie, heeft gisteren aan 31. London. Hollandsche gezant te Parijs, de officieele vraag om uitlevering van den gewezen keizer van Duitschland, ingevolge artikel 227 van hel vredesverdrag, overhandigd. De houding van Holland. Het Hollandsch gouvernement heeft de voorzorg genomen, het oordeel in te winnen van de best gekende Hollandsche rechtskun digen. M. Edouard Glunet, de Fransche rechts kundige, kennis genomen hebbende van de beraadslagingen der Hollandsche rechtskun digen, verklaart Het is waar dat onder uitsluitend welen- schappelijk oogpunt, men mij het oordeel der gekendstc Hollandsche J rechtsgeleerden medegedeeld heeft. Dat oordeel kan alsvolgt samengevat worden Artikel 4 der Hollandsche grond wet, waarborgt aan allen die zich op Hol landsch grondgebied bevinden, ten gelijken titel met de Hollandsche onderdanen, be scherming voor hun persoon en hunne goe deren. Dat princiep beheerscht de zaak. De uitlevering wordt in Holland gere geld door de wet van 6 April 1875, herzien door de wet van 15 April 1886. Het is gelijkvormig met die wet, dat Holland de uitleveringsverdragen sloot met Frankrijk iu 1895, met Engeland in 1898 en met de Vereenigde Staten in IS87. besluit, uwe moeder telt meer dan tachtig jaarwat geschiedt, geschiede zeer spoedig Moogt gij u nog lang in den glans van uw huis verheugen, dierbare moeder, ant woordde Ricciardo. Vooreerst echter is uw tegenwoordigheid onmisbaar, om aan twee handelingen de veveischte luister bij te zetten De eerste is de huwelijksplechtigheid van uw kleinzoon Roberto, welke overmorgen in den dom plaats zal hebben, met alle pracht, het huis Albizzi waardig. \Yij zullen door dit huwelijk een vasten steun hebben, viel vrouw Beatrice hem in dc rede. De Slarchese Tamburini zal niet lang meer leven een hevig lijden verkort zijne dagen, hebben wij hem in zijn familiegraf bijgezet, dan Ricciardo en de oogen der oud" dame fonkelden, dan zijn de millioenen van het huis Tamburini, de onzen, dan zullen wij eens zien, wie zich nog tegen dc macht der Albèzj's durft verzetten. Geld in onze schatkamer en het ijzer aan de lansen on zer soldaten wat is beter in staat een troon te steunen Dcjiarten van liet volk, zou de Medi cier zeggen, antwoordde Ricciardo verachte lijk. Laat hem zeggen Maar niet de harten der Florentianen Want dezen leggen wij onder een zegel van ijier, met een laagj; goud er over. Laat hem maar onuitvoerbare plannen vormen. Laat de eerzuchtige intrigant* Rudello hare schatten verspillen. (Vervolgt).

De Volksstem | 1920 | | pagina 1