^3 Cinemas Van Grootvader tot Klsiiizoon In VredescoHfereneie D'Annunzia en zijn Fimns-avonfuur De Fransche Vlaskwestie Vrijdag 1 Januari 1920 HET ZOMERUUR Zonderlinge gauwdief. DE DRAMAS DER ZEE Eene verzameling postzegels voor 6 millioen frs. verkocht Be slachtoffers der luchtvei'OTering j .i EVOLKSSTE XXVI* JAARGANG NUMMER 10 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 T> jt±_ <3. "R T T> 5 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffel-De Gendt Publiciteit buiten hot Arrondissement Aalst, ziek te eenden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Plaóe de la Beurse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. H. Raymondus Zon op7,43, onder -1,40 Eerste Kwartier den 28 'Als er gesproken wordt van duur leven wat- nu dikwijls gebeurt— dan is er altijd iemand die cr tusschen werpt Duur leven! slechte tijd! ga eens kij keu naar de cinema's, ze dringen, stampen en stooien om er binnen te geraken. Inderdaad, 't is de waarheid! "1 is even zoo met de danszalen; men draait en men zwiert ei tot laat in den nacht en dikwijls sukkelt men zwenzelend naar huis. De Regeoring heeft beslaten de taksen op de cinema's, verlooningszalen, danszalen, rinkings, enz. t.e verhoogen. Elkeen zal dat goedkeuren. Er is niemand die gedwongen ïs die belas ting te betalen; wie naar geen cinema's gaat betaalt niets; wie cr veel gaat, betaalt veel belasting. Maar er is niemand die verplicht is naar cinema's, danspartijen, enz. te gaan. Flet win? zelfs veel beier indien er wat minder naartoe gegaan v.crdé. Elk weet dat de cinetfca over het algemeen verre is van stichtend ie wezen. M i Clcv'iSi. bisschop van Rijsel, wijst in tieffende bewoordingen op het gevaacdat de cinema aanbiedt: «De verentzedelijkiog zegt hij, dreigt ons Ie ovéi'siiooincn, door (Jen cinema, waar o':s v"'.;, dat voorheen zóó arbeidiustig w nu gait opeen tasten, de stille cn do duisternis van dat siach van vertoo fui-o v? ki-onde boven het ronkend en nuttig gedrt;rscb der werkplaats, en de cinema is overal verspreid en weinigen kunnen nalaten er heen te gaan.». De hoogwaarde bisschop wijst vervolgens op hot groote gevaar van den cinema voor 'ie goede zeden. Hot is onnoodig te herhalen wat hij zegt. eike n kent. dni gevaar genoegzaam, vooral zij, dio er veel neen te gaan.» Dat gevaar werd reeds beseft binst de Duit scliê bezetting. De heer Beeo gouvemeür van Brabant en de staatsman Paul Entile Janson, riepen een aantal gezaghebbende personen bijeen, om het a vaar \an den cinema (e keer ie gaan. Sedert de bevrijd»hg. hééft men van hunne pogingen niet meer gehoord. WoHiMii. bobben ze ingezien dat zo wéinig kat"- z mden ge-had hébben te gelukken, maar na de bevrijding het volk. door plezier en vermaak, aan zijne vreugde over Ue bcvrij ding moest kunnen lucht geven. Doch dat kan niet eeuwig duren. ke Peuulohet Brusselsch sóéialisfenhlad meen' ook dat er paal en perk aan de uit spaitingen client gesteld te worden. «He! is fneér dan één schandaal zegt hel hoofdoigaiu der Belgische socialisten, dat, in een land dat stoffelijk en zedelijk ton onder gebra.f ht is. waar alles heróp te ricli r ten i-, nnisms merisclien onbekommerd, me! de ellende van anderen, zich laten mé dtsh-pen in dat leven van verkwisting en om-aal:. Zulk schandaal zou de verrecht vainïiging zijn van de moest geweldige uit|ia7atiüvcn van opsland, lrelaoa! indic-n he: tnoualijk ware uil (ie menschelijke (i'.i'cii!- if. els van verval, eène belere maat schappij tc doen ontslaan. l.e People-» noord dat leven van plezier "een schandaal. I ons hier te moeten vaststellen, dal zelfs «ie socialisten locgeven aan de zucht naar da! ongezond vermaak. Hebben de Gent s' lie sonniet een grooté cinema m l'un fee'-d" deis. en bestaat er geen cinema in bijna ieder Volkshuis? indien er iemand is die wijst op liet gevaar van den ei na ma, dan is het de katholieke gez.'.té'ijkbéid, en als ze dat doet, loopt ze gevaar dn-al <le socialistische pérs, door de ic.od'ii c gesleurd fe worden. Het zul echter tot hare eer geboekt blijven d-.t v.:\ den cinema, evenals als alle andere zedelijke cu.'-rondo vermakelijkheden, heeft Biest reden iii plaats van ze uit te baten. Er blijft nog een woord tc Zeggen over do bezoekers van den cinema, enz. Die bezoekers te-moren meest allen tot de werkende, klas— hij de burgerij die gebukt gfud onder de lasten; bij de bedienden die boeren moeren spelen met een kleiner loon dade aardewerker, en bij de kleine rente tiins, dis ten onder zijn gebracht, kan 'ter niet meer af. De werklieden hebben vermindering van rverkuréu geei. -i id. omdat het lang verblij r en in de werkhuizen gevaar aanbiedt voor de gezondheid. Dos ook cinema ei Het. Spi. (27* vervol ff-) Vader maakt zich reeds tot 't vertrek gereed bij heeft genoeg van Italië hoezeer hij ook haar kunst vereert. En ook ik ver lang naar mijn Duitsche vaderland, naar mijn naar mijn lieve Nurnberg, hoe eng en be krompen bet ook is. Maar ik kan niet gerust scheiden, zoo g'y mij niet belooft, u in uw lot te schikken en ook de lichte zijde van bet leven haar gerechtigheid te geven. Uw bleek gelaat zou steeds voor mijne oogen slaan en mijne nachten slapeloos maken. Lauretta trachtte te lachen maar het was een treurig lachje, een zonnestraal door een dikken win terne vel. Ik wil het probeeren ik \vil het ids een vriendenplicht op mij ne men, bij den anderen plicht, dien men wil, dal ik zvveeren zal, cn dien ik vervullen zal, zoolang mijn hart zal kloppen i. Ik zal Ro berto Albizzi eeue trouwe gade zijn, meer mag hij niet verlangen Ach kon ik hem slechts achten, ging zij eenige oogenblikken later, wcenend voortmaar wat ik van zijn levensgedrag heb vernomen, wekt in nog helderder licht het reine beeld in mijne ziel op, dat ik wcnsehle mot een on doordringba ren sluier te kunnen bedekken, maar helaas niets kan het beeld van Edmondo... Arme, arme Lauretta, zeide Eva met innige deelneming, hoe treurig moet het er in uw binnenste uitzien Hoe moet gij niet rerlangen naar het einde van den dag, dien Doch nu da-t ze meer vrijen tijd hebben, gaan velen, na hun werk den tijd doorbren gen in cinema en andere zalen; zij blij ven ar drie, vier uren en de lucht is er tien rnaal meer bedorven dan in de werkhuizen. Is dat niet volkomen onlogiek? Het is echter verloren moeite daar tegen te redeneeren; de stroom is gewassen en hij moet zijn ioop hebben. Onvoorzichtig die zich laat medeslepen. Het is niet de eerste maal dat zulke krisls op de wereld heerscht; telkens hebben in zulke tijden gToote omkeeringen en verplaat singen plaats gehad van handel en nijver heid; ondergang voor de eenen, staffel)jke en maatschappelijke vooruitgang voor de anderen. Maar zulke vervormingen vergen langen tijdy In de zaal van het voorzitterschap der-Ka m'er vergaderde de kommissie, gelast met het onderzoek van het wetsontwerp, hou dende wuziging der wet van 29 April 1892 op de bepaling van het wettelijk uur. Slechts drie leden waren aanwezig. Het ontwerp, dat-het beginnen van den Zomertijd op den 1 Februari bepaalt, werd aangeno men, niettegenstaande menige gegronde op merkingen van M. Maenhaut, die klaar deed uitschijnen dat er hij de toepassing van het Zomeruur vóór den 1 Maart niets te winnen is. M. Houget integendeel uitte den wensch een voorstel te zien neerleggen om radikaa! de midden EiTropeeschc lij d zomeruur algemeen tc maken voor gansch het jaar Eene hulde aan M. Clémenceau. Dinsdagavond had in het Fransch mini sterie van'Buitenlandsche Zaken eene zitting van den Oppersten Raad plaats. Deze werd bijgewoond door MM. Clémenceau, Miil'ërand, Lloyd George, Nilti, lord Cnrzon, Wallace, Matsui, en de maarschalken Foch en Wilson. Tijdens de zitting weid eene roerende hulde gebracht aan M. Clémenceau. M. Lloyd George, zegde onder meer Veroorlof mij, thans, nu onze ambtge noot Nilti op liet punt staat terug tekeeren naar Italië, voor een oogenhlik de beraad-. Slaging te onderbreken, om den heer Clémen ceau onze oprechte cn diepe erkentelijkheid te betuigen voor de wijze, waarop hij onze bijeenkomsten heeft voorgezetotv. Maanden lang heb ik in deze Conferentie gezeteld de heeren Nitti en Wallace hebben nog niet zoolang aan onze beraadslagingen deelge nomen indien hunne voorgangers aanwezig waren, zouden zij, daarvan hen ik overtuigd, hunne hulde voegen bij die, welke ik aan onzen President wil brengen. 't Zal de hoogste cere zijns levens zijn, deel te hebben genomen aan de werkzaam heden dezer Conferentie, die onder leiding stond van een zoo verdienstelijk staatsman als de heer Clémenceau. Hij kent de gevoe lens van hoogachting cn bewondering, welke geheel mijn land hem toedraagt, en betreurt het méér dan ik zeggen kan, dat hij voorlaan niet meer in ons midden zal zijn. Ik vraag dat volgende verklaring worde opgenomen in het proces-verbaal Bewust van de onschatbare diensten, door den heer Georges Clémenceau, gedu rende méér dan een jaar voorzitter van dèn Oppersten Raad der Vredesconferencie, aan de zaak des vredes bewezen, en vol bewon dering en dankbaarheid voor zijn waardige houding, voorde onpartijdigheid en wijsheid, waarmede hij onze beraadslagingen heeft beheerd, verlangen wij, zijne ambtgenooten, hem onze onveranderlijke hoogachting uit te drukken, alsmede de hoop, dat hij, in vredi ge rust, lang genoeg moge leven, om zijn on vergelijken arbeid vruchten té zien af- we rpen geheel het volk van Florence als een feestdag viert, Het is mij, of ilc in een doodskleed gé- huid ben, in plaats van in feestgewaad, ant woordde Lauretta. Zelfs de troost, dat ik door dit huwelijk mijn vader vreugde aan doe, is mij ontnomen het vooruitzicht door de familie der Albizzi's te behoorën, schijnt zijn eerzucht niet meer te prikkelen, en meer dan eens heeft hij het betreurd, geen gehoor gegeven te hebben, aan het aanzoek van Duca Orsini die... Zij werd in hare rede gestoord, door dat de deur geopend werd en haar va der, Marchcse Tamburini binnenkwam. Het was een kleinen, gebogen grijsaard, wiens trekken de sporen droegen van lang durig lijden. Maar Lauretta's vader was niet alleen. Hij werd gevolgd door een jongen man, in don ker fluweel gekleed. Met smartvollen stom men groet, zagen zijne oogen het jonge meisje aanonbekwaam nog een woord uit te bren gen, viel de bruid op de sopha neder. Zij erkende Edmondo Bernardelli. Ik breng u een bekende, lieve dochter, aldus nam de heer des huizes het woord, gaarne zou ik zeggen een verwant doch zooais ik uit zijn mond verneem, zal de uit spraak zijner familie in de zitting van morgen den verklaarden aanhanger van Medici, de eer weigeren, zich langer een spruit van het geslacht te noemen. Ik echter, die hem im mer me', vreugde heb opgenomen, ik wil den tijd nog benutten, hem op dezen feestelijken dag als gast te ontvangen, wellicht is mij De laatste zitting van den oppersten raad Waarschijnlijk zal de zitting van Dinsdag avond de laatste zitting geweest zijn van den Oppersten Raad. M. Millerand zal met lord Curzon, M. de Martino, bestuurder in het Italinansch minis- leaie vanBuitenlandsche Zaken, M.Wallace, Amerikaansch gezant te Parijs, onderzoeken welke voortaan den vorm zal zijn van de Vredesconferencie. Waarschijnlijk zal de kwestie van den vrede met Turkije opgelost worden door M. Matsini en M. Paléokogue, algemeen sekre- taris van het Fransch Ministerie van Buiten landsche Zalven. Het vertrek van Lloyd George. Woensdag morgend hebben de Engelsche afgevaardigden ter vredesconferencie Parijs verlaten. M. Lloyd George kwam in de Noordstatie aan om 9 ure 45'. Hij werd er dadelijk ver voegd vervoegd door M. Clemenceau, met wien hij geruirnen tijd pralend op de kaai bleef wandelen. M. Millerand, de nieuwe Fransche eerste minister kwam dan ook aan en onderhield' zich met MM. Lloyd George en Clemenceau. Na liet vertrek van M. Lloyd George, ver lieten MM. Clemenceau en Millerand samen de statie. Zij werden geestdriftig toegejuicht door het talrijk publiek. Per vliegtuig «evluelit De aankomst van- drie regimenten Itali aansche infanterie te Sussak, beschouwt men als een teeken dat de italiaansche regeering krachtige maatregelen zal nemen ora een einde te maken aan het regiem van d'Annun zio te Fiume. Intusschen heeft de gemeenteraad van Sussak de dichter nogmaals formeel verzocht te vertrekken D'Annunzio schijnt bevreesd voor de ontvangst, die hem bij zijn terugkeer in Italic te wachten staat. Naar verluidt houdt d'Annunzio nog steeds vast aan de voorwaarden, die hij voor zijn overgave heeft gesteld, namelijk dat hij en zijn leger niet zullen worden vervolgd, en dat de nationale raad, die hij heeft ingesteld, niet ter verantwoording zal worden geroepen Ware dit niet het>geval hij zou reeds lang zijn avontuur hebben opgegeven. Zaterdag had hij tfen vliegtuig uit Fiume haar Parijs gestuurd, om biljetten boven de Fransche hoofdstad te strooien. Er stond in, dat er onvermijdelijk bloed zotl vloeien, als omtrent Fiume en dé italiaansche steden in Dalmatie onrechtvaardige besluiten mochten vallen. Het gerucht doet tc Rome de ronde dat hij Maandag in een drie-dékker en vergezeld van een heel eskader vliegtuigen zou opge stegen zijn op weg naar Tokio. Sinds eenigen tijd regende het bij de po litie van Luik klachten tegen een jonge gauwdief, die met bijzondere voorliefde in den omtrek der St Lnmbertsplaats werkte. Het signalement, door de slachtoffers over den vermoede! ij ken dader gegeven, kwam schier altijd overeen. Gisteren werd in een magazijn een jonge öauwdief geknipt, toen hij den geldbeugel cener dame robberde. Naar het policiebureel overgebracht, verklaarde de kerel er, Jozef H.... te zijn, 17 jaar oud, mijnwerker, wo nende le Tamines. Daar deze reeds eene rekening had gehad met het gerecht en men vermoedde hier wel den onvindbaren gauw- clief voorhanden te hebben, werd hij naar het gevang gezonden, om e; ter beschikking van het parket opgesloten ie worden. Daar wilde men hem eerst het gebruikelijk eene bemiddeling gegund. Tot dit doel voer ik hem tot u, mijn kind, zoek hem tot andere gevoelens te brengen, en is u dit gelukt, treed dan als zijne voorspreekster op bij Rie- ciardo Albiz/.i en bij de geëerde Signora Be atrice, wie kan u heden een verzoek wei geren Na deze woorden geleidde hij Ed mondo tot hel jóngemeisje. De jonge man viel op eene Unie voor de bruid zijns ncefs. Gij behoeft niet voor mij te spreken, Signora, zeide hij zacht en vol beteekenis wil echter voor mij bidden Er ontstond eene diepe stilte, de oogen spraken slechts met elkander, maar ligt was eene treurige taal. De lippen mochten zich echter ook bewe gen want de kloeke Eva had den Marchese van het jonge paar welen te verwijderen, en hem naar hei balkon gelokt, waar zij hem door haar gesprek boeide. Hel was de doch ter van den juwelier gelukt, spoedig de gunst te verwerven, van den anderen zoo gulligcn en gestrengen heer. En wat voert u, juist op dezen dag van ellende hier, Edmondo?vroeg Lauretta zacht? Wist gij dat men heden het grootste aller offers van mij eischte? Ilad ik kunnen vermoeden, op welken ongelukkigen dag ik Florence weder betre den zou, dan zou zelfs de plicht jegens mijne familie mij er niet toe gebracht hebben, ooit in mijn vaderland weder le keeren. Zij had den den ver verwijderden voor altijd uit hun midden mogen verbannen, zooals zij nn den aanwezige zullen doen wtint ik blijf bad doen nemen, doch hij protesteerde ver ontwaardigd. De bewakers hielden daar ech ter geen rekening van; in een oogwenk had den zij hem vast en begonnen hein uit te klceden. Men oordeeie echter over hunne verbazing, toen zij bemerkten, dat zij een mtiéje voorhanden haddon. Zij werd terug naar het policiebureel geleid waar zij bekende, dat zij den naam van haat broeder opgegeven had, en zij de töjarige Albina H.... was. Gezien haren jeugdigen ouderdom, is zij ter beschikking van den kinderrechter gesteld. Minister Jaspar kondigt aan dat een over eenkomst zal worden gesloten. Kortrijk, 20 Januari. Wij meldden onlangs dat de Fransche regeering den uit voer van vlas naar België had verboden. Wij vernemen dat de volksvertegenwoor digers van de Leieslreek een nieuw onder houd hadden met den heer Jaspar, Minister van Ekonomische Zaken, aan wien werd ge vraagd de noodige maatregelen te willen treffen. De lieer Jaspar antwoordde dat de250 met vlas geladen spoorwagens, die aan de Belgi sche grens moesten stoppen, eerlang in België zullen aankomen. Onderhandelingen zullen worden aangeknoopt met de Fransche regeering, oin het uitvoerverbod te doen in trekken. Een overeenkomst dient gesloten te worden tusschen de Belgische vlasbewerkers en de Fransche leveranciers. Gevaarlijke reis. De paketboot La Lorraine is te New York aangekomen na een vreeselijke overvaart. De kapitein en de bemanning hebben ver klaard, dat de zee zoo hol stond,, dat zij verscheidene raaien dachten, dat het schip bepaald zou zinken, onder de reusachtige golven welke onophoudend het schip be dolven. Eene aanvaring Ter hoogte van Lorient heeft eene botsing plaats gehad tusschen de stoomvischsloep Korvenel en de bark Vitte de Nantes, van Engeland komende met eene lading kolen. De bark zonlc weldra. De bemanning kon zich zwemmend redden. Schip in nood De stoomer Edeniate welke stuurloos ge raakt was, kon gelukkiglyk nog seinen zen den. Een staatssleepboet vaarde ter hulp en kon den stoomer op sleeptouw nemen en veilig te Lorient brengen. Wrakken en mijnen. Het vuurschip van Rochebonnes, waar mede de Afrique in botsing gekomen was, toen deze paketboot schier hopeloos was, is nu door eene hooge golf weggerukt geworden en drijft rond. Anderzijds wordt gemeld, dat talrijke gevaarlijke wrakken ronddrijven in de buurt van Ouessant. Ook worden vele mijnen gezien nabij Chassiron. Dezo zijn ongetwijfeld door de woelige zee van hare ankers gerukt. De Yarmouth in zinkenden toestand. Volgens een bericht uit Boston verkeert het Engelsch koopvaardijschip Yarmouth dat op weg was naar Havana in zinkenden toestand. De Yarmouth had voor eene waarde^ van millioen p. st. drank aan boord. Er zijn drie schepen uitgezonden om hulp te verleenen. De Makona op een rots geloopen Een ander bericht uit Boston meldt dat het Amerikaansch stoomschip Makona op een rots geloopen en met man en muis vergaan. Het was een schip van 5311 ton, afkom, stig uit New-York. Eene aanvaring vóór Antwerpen De Amerikaanscke stoomer Henry Clay kapitein Harstedt, gisteren namiddag uil New York, le Antwerpen aangekomen, en zich naar zijrie aanlegplaats op de Rhynkaai willende begeven, werd door den hevigen stroom eni den geweldigen wind tegen den Engelschen stoomer Jolly Helenwelke het Kaïtendijkdok verliet, geworpen. Deze laatsta stoomer werd beschadigd. Bijtijds bemerkt. De Belgische stoomer Lydie k'apitein^Al- bertsen, welke gisteren morgend Antwerpen verliet in bestemming voor Alexandria, is 's namiddags naar Antwerpen moeten terug- keeren, daar de slechte hoedanigheid der in gescheepte kolen, niet toeliet eene voldoende drukking te behouden in de machienen. De Petit Journal verneemt uit Londen dat de derde belangrijkste postzegel verzame ling, deze van wijlen Henry Duycen, van Amerika naar Engeland gaat overkomen. Zij werd door een Engelsche maatschappij voor den eerbiedwaardigen prijs van zes millioen frank aangekocht. In 1890 was de Amerikaansche verzame laar begonnen voor zijn zoon postzegels te verzamelen. Dikwijls werden er reeds prijzen voor aangeboden, de laatste maal door M. Menier, den Franschen grootnijveraar. 't Is overigens in Frankrijk dat zich dc beroemdste postzegelverzameling bevindt, de verzameling Ferrari bij name. Deze van het postmuseum van Berlijn volgt daarop. Daarbij dient ook deze van den huidigen ko ning van Engeland vermeld. De grootste verzameling van oorlogspost zegels behoort den Engelschman, Harold Reckeff. Zij wordt op 400.000 fr. geschat. Het grootste deel dezer verzameling be staat uit Duitsche postzegels, met Overdruk uit den tijd der bezetting van de Duitsche ko loniën door de Engelsche en Fransche troe pen. Zij bevat onder meer een postzegel van 40.000 frank, waarvan slechts één bestaat. Het is de Duitsche postzegel van 1 mark van Togoland, met als overdruk - Occupation franco-anglaise. Toen de Franséh-Engeïscfie troepen in Togoland aankwamen, vonden zij in den voorraad Duitsche postzegels sleehts eenen van eene mark, die door M. Reckelt werd aangekocht. mijne overtuiging. En toch dank ik den hemel, dat hij mij vergunt, u nog eenmaal te aanschouwen, eer gij zijt geboeid door het beslissende woord door het ja, dat ons voor eeuwig van elkander scheidt. Al is dit woord nu nog niet gesproken, fluisterde Lauretta, nog slechts weinige uren en het is geschied. Laat ons dus afscheid nemen, Edmondo, afscheid voor geheel ons leven Wees gelukkig want gij verdient het te zijn, wees zoo gelukkig, als Lauretta Tamburini het u toewenscht. Ook ik wil trachten het te zijn. Lauretta 1 Het gesprek met Eva plotse ling afbrekende, kwam de Marchese naar zijne dochter. Lauretta, hebt gij Signor Ber nardelli het kostbare halssieraad reeds laten bewondereu, dat uw bruidegom, u gisteren avond, als huwelijksgeschenk van Signora Beatrice heelt aangeboden Maar wat zie ïk daar onderbrak hij zich zeiven. Kind, waar denkt gij aan Hebt gij den kostbaren armband vergeten, welken Roberto als bruidgeschenk aan uwe voeten legde Is u het geschenk van uwen bruide gom zoo weinig waard Hoe hadt gij u moe ten schamen, als Roberto gekomen was, om u tot de heilige handeling te geleiden, en hij had u niet met zgn geschenk getooid gezien Gij hebt gelijk, vader, antwoordde Lauretta het i6 mijn pUcht, hem heden te dragen, en ik wil dien jflicht vervullen. Eva, hét geschenk van Signora Roberto staat hi mijn kastje bdp er mij even meé Terwijl de dochter van den juwelier aan De ramp van Anzin Rijsel, 21 Januari. Verleden nacht werden de reddingswerken te Anzin me! groote bedrijvigheid voortgezet. Men is er in gelukt de ophaalkooi op lö halen. Nog veertien lijken werden er in ge vonden. De andere slachtoffers werden nog niet teruggevonden... LENFA, 21 Januari. Kolonel Debaudiea en luitenant Chabrier, wederkeerig aanvoer der cn lid der Fransche militaire zending voor de luchtvaart, in Peru, hebben tijdens een vliegtocht boven het vliegpiein van Bol- lavista een doodelijken val gedaan. Beiden werden dood onder het verbrijzeld vliegtuig teruggevonden. De overbrenging der lijken naar het Arse naal, in aanwezigheid van den minister van oorlog, van den Franschen gezant en talrijke krijgsoverheden van Peru, gaf aanleiding tot eeu indrukwekkende volksbetooging ter eere van Frankrijk. het verlangen barer vriendin voldeed, zeide de marchese tot haar Het is een schoon stuk arbeid, lief kind, en ik heb meester Hiller, uwen vader ontboden, opdat hij er zijn oordeel over uitsprekc elk oogenhlik kan hij.... Wat is er riep hij uit, daar het jonge meisje een luide schreeuw gaj. Daar Eva bezig was met hare vriendin, die met eene huivering de koudheid van het me taal aan haar arm voelde, had zij geen oog gehad voor het kleinood dat zij uit de étui genomen had. Nu echter beschouwde zij het oplettend zij verschrikte, keek nog eens en gaf eenluiden schreeuw. Deze armband, stamelde zq, de vraag van den Marchese beantwoordende etr toch het kan niet zijn, maar het is ons fa brieksmerk. j Nu, wat is er met dien armband vroar Marchese Tamburini ongeduldig, terwfl Lauretta bij wien een angstig vermoeden op.' rees, doodsbleek werd. Deze armband, het mekje kon [bifa# niet SDreken, ik hen hem. Nu, is dat zoo onmogelijk I vroeg Marchese met gefronade wentbrwve*. Kan deze armband geen getuigen*? ven dW kunst uws vaders zijn Dat is hij ook maar ik noe«ide henr eens mijn eigendom, tot a«n dien vimceift-j ken nacht, toen een man met een zwart ma», ker er mij thans onder bedreigingen van roofde. i (Yervolgt.j

De Volksstem | 1920 | | pagina 1