België en Argentinië Van Groolvader lot Kleinzoon ^isuwjaarsQiften voor Z. H. den Paus AGBL AD 7 CENTIEMEN vrijdag Januari IÖ2Ö Ministerie van Oorlog Vrouw levend verferanfl te Oudenaarde. Alles aan den Staat Rond het Parlement Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVI* JAARGANG NUMMER 25 Uil Publicitait buUan h«t Arrondissement Aalst, zich te wenden lol het Agentschap Havas, 8, Marteharploin, te Brcasel8, Place de la Bourj», Parje—en 105, Cheapside, Londen. ijgever: J. Parijs J. Van Nupfel De Gbnpt - H. Filiciana Zon op7,34, onder -4,48 Volle Maan den 4 Kan de Belgische handel in Argentinië de jplaats heroveren, die bij vóór den oorlog innam Ziedaar eene ingewikkelde vraag, op dewelke het maandschrift De Belgische Handelskamer van Rio de la Plata een zeer merkwaardig antwoord geeft. Gedurende den oorlog hebben verschei dene landen getracht de leemte aan te vullen gelaten door de afwezigheid van Europee- schen invoer. Zij steldenialles in 't werk on eene kliënteel te vormen; zij stuurden specia listen van allen aard, stichtten banken, richt ten bijhuizen in, stelden vertegenwoordigers •aan en overstroomden de markten met klamen en vlugschriften. Zij hebben vooral gewerkt om voor altijd de Duitsche produkten te verlagen, maar tegelijkertijd pakten zij aan de Belgen hunne kliënteel af en voor sommige artikelen, zoo bijvoorbeeld voor motorwagens en ijzerdraad schijnen zij voor de toekomst de markt ver overd te hebben. Men geloofde algemeen dat, in de maan den die op het slaken der vijandelijkheden volgden, de invoer uit die landen zou hebben afgenomen, aangezien de Europeesehe lan den terug zouden trachten hunne plaats weer in te nemen; men rekende ginder jop een spoedigen uitvoer uit Engeland, Frankrijk Italië en zelfs uit Duitsehland. Niettemin zijn de lauden, waarvan hooger sprake, voortgegaan met ontzaglijke ladingen koopwaren testuren. Men spreekt van fabel achtige cijfers, zoo fabelachtig, dat men zich afvraagt of deze exporteerders zich geen val sche voorsteliing maken over het opslur pt ngs vermogen van Argentinië, dat toch maar 9 mitlioen zielen telt. Het zal in alle geval voor België moeilijk zon om te kampen tegen het intense van dezen invoer en onze Rij veraars zullende handen vol hebben om tegen den stroom in te gaan. Wat vóór den oorlog den kooper naar de Belgiscl e produkten trok, was, benevens de goede hoedanigheid, de goede koop ervan en, zoo wij goedkoop kor.den verkoepen, was het omdat wij de arbeidskrachten min duur te betalen hadden. Zal dat nu nog het geval zijn met de hooge looneischcn die thans op de nijverheid -drukken Moest het zoo voortgaan, dan zal de Beh sche nijverheid natuurlijk niet kunnen op treden, zooals voor den oorlog. Het is heel waar, dat hetzelfde verschijnsel zich ook in de andere landen voordoet, zoodat wij nog kunnen hopen naar verhouding in gunstige voorwaarden ti kunucn leveren; inmiddels wm het on injyg zijn te speculeeren op svm pathie voor België, want in handelszaken heeft sympathie bitter weinig te maken; men koopt van wie goedkoop leveren kan, en daarmee uit Als we dat kunnen heroveren wij de Ar- gem ij n sche marktkunnen we dat niet, dan blijven we buitengesloten ziedaar de situatie in enkele woorden. En dan is er nog iets dat onze nijveraars niet uit het oog mogen verliezen. Zij waren gewoon rechtstreeks te verkoo- pen aan de vreemde kliënten en slechts heel zelden vertegenwoordigers naar verre gewes een te zenden. Zij vonden het veel gemakkelijker zich tot ttisschengeslelde personen te wenden, mees tendeels vreemdelingen, en die dan dé groote winsten in hunnen zak staken. Onze fabriekanten waren door zekere schuchterheid feehebt, die hen de slechte be (33* vervolg.) De binnenkomende, in feestgewaad, van purper fluweel met witte zijde, gekleed, scheen niet in feestelijke stemming te wezen. Zijne wangen waren bleek en zijn blik droe vig. Ik kom op uw bevel, vader, zeide hij, Gosimo's baud kussende. De dames kunnen elk oogenblik ver schijnen de tijd nadert, waarop wij onze gasten mogen verwachten. Ik ben bereid, mijn zoon, antwoordde de Mediceër. Moge bet een vroolijk feest zijn een feest, waaruit eenmaal beil en zegen voor Florence voortvloeit. Moge het beter alloo- pen, dan dien schrikkelijken avond, toen Signora Gismond a Rudello, Florence en mg, en wellicht ook u, met de tjjding van uwé verloving, mot hare dochter Marietta ver raste Plotseling werd Pietro's gelaat met een boog rood overdekt. Daal het verleden rus ten vader, zeide hij. en wees verzekerd, dat Marietta Rudello alle eigenschappen bezit, om het geluk van uwen zoon tot een blijvend geluk te maken. Moge het zoo zijn Geen droevige her inneringen wil ik Hozen feestavond opwek ken. poch één ding, mijn zoon, één ding Tiian\ ik u lot plicht. Gij hebt ondervonden, th! zelfs de onschuldigen, zij die met den •pstvn wil tterieldaijn, voor smadelijke ver talers deed vreeeen, en dikwijls gaven tij den voorkeur aan eene kleine winst op comptant, dan een ruim profijt op termijn, dat zg een risico achtten. Ook op dit gebied moeten de zeden veran deren. De landen die aan gt ooten uitvoer handel deden Engeland, de Vereenigde Staten en Duitschland, vreesden niet zich rechtstreeks zelfs met de verwijderde kon pers in verbinding le stellen en zij richten huizen in, of stelden vertegenwoordigers aan, in alle landen van de wereld. Wij hebben nu niet alleen markten te her overen, wij hebben ook zwaar te kampen en dat kunnen wij enkel door ons rechtstreeks, of door bemiddeling onzer in den vreemde gevestigde landgenoten, tot de vreemde kliënteel te richten. Wij zullen zelfs in den beginne opofferin gen moeten doen en zeer goedkoop afzetten, op gevaar af van niets te winnen, om opnieuw de kliënteel naar onze producten te trekken en alzoo de verloren-plaats terug te winnen. Wij zullen ook op krediet moeten verkoo- pen, in Argentinië althans, waar de koopers een lang termijn van betalen verlangen zon der krediet verkoopt men er niet, en als men ergens wil binnendringen, dan moet men zich gedragen naar de gebruiken van bet land, zooals de anderen doen. De Argenlijnsebe markt biedt nog schoone uitvoerwegen der Belgische nijverheid aan, op voorwaarde dat onze nijveraars bij de er bestaande instellingen te rade gaan eu nie mand blindelings handelszake onderneme, in een land dat voor hem onbekend is. ZESDE LIJST. Overdracht der vorige lijsten fr. 17,706. Graaf H. de Viller- mont, 100; Een dienaar van Jesus en Maria, 275; baron en barones Jan de Viflotifagne de Vogelsanck, 100; ridder en rnev. Stanislas van Outryve d'Ydewalle, Lophem, 100; M.F. Parent, OEdegien, 10; de. kedtzangersmaat schappij St Gregorius, Nmove, "20; mej. Vergauwen, St Nikolaas Waas, 100; eene congreganistc, Wervick, 50; Mev. wed. Aug. Becrnaert, 100. de Pastoor van Crombeke, 50; Mev. Devolder, 100; E. H. Edm Egels, onderp. Wervick, 10; Magda, 10; Klooster van Berlaymont, 100; Mad. wed. Thysbaert- De Block, Stekene, 20; M. en mad.Trembtei- Barthélemi, l'relle Baconfoy, 20; een Belg te Manchester, lu7; baron en barones du rannoy, Tongerloo, 100; DrJanssens, Leu ven, 20; Naamloos, Gent, 200; Mejuff. Mal- thys, id. 100; MM. A. en E. van Malleghcm, Nukerke, 100; M. en mad. Kervvn d'Oudt Moor eg hem, Mariakerke tb ij Gent* 50; Ter eere van de II. Familie, 225; Dre de Potter 'Indoye, Doornzeele. 50; M. en mad. Leo Delebceque, Gent, 100; M. en raev. Alfred Clheys-Boüüaert, id. 100; M. en mev. Jan de Heraptinne, 1000; M. en mev. Jan Cardon de Lichtbuer, Geulbrugge, 100; Naamloos, van 1D14 lot 1920, Gent,600; Ridderen mev, de Gheliinck d'Elseghem, St Dènys Westeem 100; Een kind van Maria, Gent, *100; M. en mev. Ghristiaen de Smet de Naever, id., J00; M. en Mevr. deKerchoved'Ousselghem,id., 100 Baron en Baronesde Kerchove d'Exaer- de, id., 100 M. en Mevr. Hector Vandevel- de, id., 50 Mej. Van Noemen, St-NikoJaas, 100 Dr. Alfred Vcrhaeghe, Gent, 100M. en Mevr. Józcf deHempttnne, id., 200, Ba ron S, della Faille d'Kuysse, Deurie, 100 en j^evr. Karei de Aemplinne, Gent, 250 Poodts, id,. 20 L. C. H., id., 20 Een ziek kind van Maria, 20 St-Jozefsgesiicht, La Louviêre, 10 Mevr. Verhaeghe-Limpens, Gent, 25 E. II. De Beule, pastoor Mariaker- e, 20 Boekhandel A-H. Reekmans, Leuven Opdat het H. Hart van Jesus mij aanhoore, 11., 1,50 M. J. De Glerck, bureelhoofd. arrondissementkomraissariaa», Leuven, 5 Onbekend, 5 M. en Mevr. Duplat-Hnyghe, Brussel. 25 Opdat God België bescherme tegen sommige Beffen zelve. K. T. D. V, Sottegem, 5 Ter eere van het H. .Hart van Jesus, 5Ter eere van O.L, V. van het H. Hart om door hare voorspraak geholpen te worden, 5 Kollegie van het H. Hart, Char leroi, 100 Naamloos, Brugge, 50 Opdat dc tierde van het fl. Hart van Jesus door al de zielen zou begrepen worden, Hollain, 4 Mad. Jules Peeters, Doornik, 100 M. en Mad. Leo Mallié, id., 10 Een bestuurder Brugge, 20 Kanunnik De Steur, Gent, 400 M. Em. Dusauchoit-Debruyne, id., 5 Soda liteit van jongelingen, id., 25; Kanunnik Cornand, id., 20; Naamloos, id., 2 id., 20 Totaal fr. 23,675.50 Men kan inschrijven op het bureel van dit blad of bij M. Leon Mallié, secretaris, 158 Belliardstraat, Brussel. Hoe de socialisten de vrijheid verstaan We geven in 't kort weer wat o La Gazette J Liège» verhaalt. In een nvj verheidsgëfeticht van de stad Luik geniet, de werkman nóg de vrijheid dee* uit te maken van een syndicaat, naar zijn belief te of onvereemgjd te blijven. Dat kon niet Wijve»j dui*n. De socialisten stelden spioenen aan de dear de naam der werklieden wej-d opgeschreven men ging hen verzoeten lid te worden van het socialistisch syruftkaait. stemden ze toe ailes was goed. Weigerden zeze werden met den vinger gewezen, uitgelachten. verweten en gaene ïlagerijen bleven hun gespaard. Op oud en j ong werd op die ma/ucr jacht gemaakt. Er waren natuurlijk werklieden die zich iu het socialistisch syndicaat lieten opschnj. ven om gerust gelaten te worden. Doch. een dezer kraeg er spijl over flauw hertig te zijn geweest als een kleine jongen: hij hield op te betalen. Men kwam uitleg vragen hij zegde dat hij er genoeg van had, en vrij man wilde zijn. Die manmoedigheid moest gestraft worden De syndicatenmannen gingen bij den be stuurder Aan hoi gesticht en dreigden met werkstaking indien de tvericman niet wegge zonden werd. had hear Me ar de bestuurder tanden. op zijne 't Is goed, zegde .hij, ge kunt gaan als ge wilt maar eens buiten, komt ge niet meer binnen. Wat do werkman betreft, dien go vervolgd, hij blijft zdolang het hem lust. De anderen trok! r :tnup neuzend al. Doch zij zoeken nu middelen om de werklieden onderduims te plagen die zich niet willen aansluiten bij het socialistisch syndicaat. Dat geval bewijst opnieuw, hoe "hoog noo dig het is de vrijheid van den werkman doel matig gewaarborgd worde, bij de afschaf fing van artikel 318. om dat gij, wanneer lasterlijke aanklachten, zich tegen u verheffen, steeds tot u zeiven kunt toeroepen ik verdien geen verwijt, ik ben onschuldig, opdat gij met een gerust geweten, ongedeerd te voorschijn treedt uit de stormen, die uw hoofd bedreigen. Dezen brief eon dienaar in het een voudig livrei van het Medicieërshuis, reikte binnentredende Cosimo een brief overde zen brief moet u terstond ter hand gesteld worden, od last van den Gonfaloniere. Medici brak hem open. Hij las vlug de weinige regelen, daarna sloeg hij eenige genblikkcn nadenkend de oogen neder nam toen *een stuk perkament en schreef Voor hare eigene veiligheid, niet om Medici's rust Breng dit den Gonfaloniere zeide hij, den bediende bet vel overgevende. Andermaal werden de deuren geopend, Signora Gismonda en Signora Marietta Ru dello kondigde de huismeester van bet paleis aan, terwijl hij bleef slaan op den drempel, welks bruid aan de zijde hare moeder over schreed. Terwijl Pielro zijne bruid tegemoet trad, begroette Cosimo von Medici de oudere Sig nora. Het was echter een koude, formeels groet want maar al te wel kende de Medi- cieër het intrigante, hcerschzuchtig karakter van de schoonmoeder zijns zoons en een vijand als hij was, van -alle veinzerij, kon hij geen gevoelens huichelen, die hij niet bezat Signora Gtsmonda daarentegen straalde van vreugde. Zij zag haar stoutste wenscben HET VERKEER IN BEZET DUITSCHLAND. AKEN, 27 Januari. Generaal MICH El, Bevelhebber van liet 4e Bezettingsgebied komt te bevelen <lat het toe zicht op het verkeer aan de overgangspun ten van den Ryn en aan de Hollandsche eu Duitsche grens niet plagend mag zijn. Het onderzoek van de kleederen om de eenzelvig beid stukken te vinden moeten verboden wor den. In rustige tijden zal het Toezicht weinig streng zijn en het personeel der Militaire Veiligheidsdienst- zal vermijden het verkeer te belemmeren op de uren van groote toe loop van volk. In geval van onlusten of ge vaar van onlusten zal de Bevelhebber van het Kaatonnement de rioodigc schikkingen nemen om het toezicht strenger te make i: zelfs zal hij het verkeer tijdelijk mogen op schorsen, doch hij zal cr generaal MICHEL verslag over geven. Het verkeer der neutralen en der duitsche oostenrijksclie. poalsche czechisehc slowak sche en russische onderdanen, van Duitsch land naar België blijft onderworpen aan de regelen thans in voege, die voorschrijven dat voorafgaande toelating bekomen worde van den Minister van Rechtswezen. De gedemobiliseerde DuxUche krijgslieden moeten de toelating der Bezettende krijgs overheid niet fneer aanvragen, om in bezet gebied te mogen verblijven. De gedemobili seerden nemen of hernemen verblijf in het 4e gebied onder dezelfde voorwaarden als de andere Duitsche burgers. De toegang tot bet ie gebied van Duitsche militairen in werk el ij ken dienst is onderwor peu aan eene toelating, rechtstreeks te vra gen aan den Bevelhebber van het Bezettings leger van liet 4e gebied. DE AANVRAGEN BETREFFENDE HET BEZETTINGSLEGER. Om de briefwisseling met bet Belgisch le ger, uitgezonden in Duitschland meer zeker heid te geven, aanzien vele personen het als geraadzaam deze briefwisseling rechtat-reks naar den Luitenant Generaal Michel, Bevel hebber van het Bezettingsleger van het 4e gebied der Rijnlanden te sturen. Deze wijze van handelen is integendeel ge schikt om vertragingen te veroorzaken. Dientengevolge, en tenzij de briefwisseling persoonlijk den Luitenant Generaal Michel bestemd weze wat dan ook voegzaam is te vermelden dooi' aanduiding Persoonlijk» moeten alle dienstaangel-egendlieden, plaats aanvragen, inlichtingsaanvragen, enz. r^gel matiglveidshalve gezonden worden aan den LUITENANT GENERAAL, BEVELHEBBER VAN HET BELGISCH BEZETTINGSLEGER TC AKEN maar zonder aanduiding van den naam van den betrokken generaal. j DE KADETTEN EN PUPILLENSCHOLEN. Om de effectieven der Kadettenscholen en der Pupillenscholen van den Middelbaren raad te volledigen zal eon nieuw aanne mingsexamen rond Paschen 1920 plaats heb ben. De aanvragen tot aanname zullen moeten j gezonden worden aan den Opziener der Pu pillenscholen, kazerne van het le Regiment Gidsen te Brussel, vooral Maart 1920. Er blijven boscMkbaar 1° In de Fransohe Kadeitenschool22 idaatsen in hel le studiejaar (rhetorical en 7 plaatsen in het 3e. 2°In de Vlaamse he Kadeitenschool23 plaatsen in bet 2e studiejaar (poësie) en 31 plaatsen in het 3e; 3") In de Fransche Pupillenschool van den middelbaren graad40 plaatsen in het vierde studiejaar; 4®In de Vlaamsche Pupillenschool van den middelbaren graad29 plaatsen in het 5e studiejaar en 21 in het 4e. Er zijn geene plaatsen ra eer beschikbaar in de Fransoh® en d Vlaamseh scholen van 1 den la geren sraad. nAVs/s/n». Wij hebben gemeld, in welUe omstandig heden Mev. Van Honacker, van Oudenaarde gruwelijk verbrand weri, -tüen *!j -met eene brandende petrooiiamp op de trappen barer woning viel. Hot ongelukkig slachtoffer is niet tegen staande de beste zorgen, Dinsdag aan har ijselijke verwondingen bezweken. '"Sen „iet gesard blijven aldaar! «jna vervuld. Het folk had haa. dr7ajst"el waarmede de toekomstige moeder van den erfeenaam der Medici zich naar het verlo vingsfeest had laten dragen, met jubelkreten begroet. Evenals eene Beatrice Albizzi, waande zij zich als meesteres van de licht ontvlambare menigte vvellte zij eertijds door Pietro's hand wilde leiden naar hare luimen, naar haren wil. Geheel anders was liet karakter van Ma rietta. Zij had niets van die heerschzucht en van het verlangen naar ijdere roem, welke de borst hare moeder deed zwellen. Met een vromen zin, zich steeds aan denzin barer moeder onderwerpend, had zij niet lang ge vorsebt naar hel waarom toen Sienora Ru dello haar plotseling verklaarde als de braid van den jongeling, voor wien zij zoolang ge negenheid gekoesterd had liet hart ge- looft zoo gaarne, wanneer het lief heeft. Het gerucht, dat zich zoowel binnen de muren der paleizen als ia de huiten der ar- men had verspreid, was ook wel tot haar oor doorgedrongen ook zij had wel gehoord, hoe de vertwijfelende broeder, het lijk zijner zuster voor de voeten van Pietro's vader ge legd had, en 't, het offer van zijnen zoon noemde maar geen enkele vraag ontglipte haar, zij kon, zij wilde bet nietgelooven door tranen en gebed, in de eenzaamheid op hare kamer, trachtte zij de schuld van den geliefde uit le wisselen, zoo dezelve hem wer- «d(jk drukte. Bovendien was Pietro, sedert hij haar voor de eerste maal met den tcede- ren naam van bruid begroet had, zoogoed Sommige koolmijnen hebben niet geaar reld den prijs dor kolen te vertiooren met fr. 10,50 per ton. De socialisten slaken lulde kreten en roe pen uit Meu houdt minister Jaspar vooi de gek, met spot inet zijne bevelen Dat is-waar, volkomen waar maar de so cialisten vinden daarin een voorwendsel om hunne theorie vooruit, te aettcn. Zij redeneeren als volgt.: Aangezien men de besluitselen van den minister van economische aangelegeridheden niet wil eerbiedigen dan moeten er andere genomen worden. De prijs der kolen zoowel in 't groot als in 'i klein, moet door liet ministerie vastgc steld worden. Men moet er den klauw op Teggen, maar niet alleen op de kolen, alles moet. aangesla gen en door den Staat uitgebaat worden de ruiten, het spiegelglas, de baksteenen, de delfsteenen. liet gietijzer, liet sïaal. de weef seis enz enz. moeten genationaliseerd wor den. Men mag hel draaien of keeren zooveel en gelijk men wil 't komt altijd ne6r bij de bij de socialisten, op onteigenen en natio naliseeren, 1.1. z. alles aan den Staal. zoo liefdevol, dat spoedig elk kwaad yermoe-Jhem'en ook den verdween en zij niet anders geloofde, dan dat hij altijd haar en haar alleen zijn hart gewijd had. En bij Pietro was het geen veinzerij. Marietta, die hij nu eerst in haar eenvoud en bevalligheid had leeren kennen, was hem lief geworden en met ongehuichelde harte- Inkheid drukte hij de hand der blozende jonkvrouw, die, in tegenstelling met de vor stelijke pracht harer moeder, in een eenvou dig zijden kleed verschenen was een krans van zilveren bladeren sierde het hoofd en strookte voortreffelijk met de zachte trekken. Reeds bij hel binnentreden van Pietro, had Edmondo zich tot het vertrek bereid, doch een smeekenden blik van Cosimo had hem teruggehouden. Nu nam de Mcdicier hem bij de hand en hem tot Marietta voerende, zeide hij Mijne doel:ter, vergun mij, u thans reeds zoo te noemen ik breng u hier thans iemand die van ons scheiden gaat, wien ik van eene onschuldige bruid, een afscheids groet wensch mede le geven, ten teeken van eene gelukkige toekomst. Tijdens i.ct huis Medici tot ballingschap veroordeeld was. had lijj lijf en leven veil voor het huis Medicinu in onze gelukkige dagen gebiedt hem zijn plicht, het oord le mijden, waaruit de zijnen verbannen zijn. Het is mij, als moest ik een dierbaren zoon wegzenden naar den vreemde. Ik geef hem een vaderlijken zegen mede geef gij hem de wenscben eener zuster, en druk hem op hel hart, ons niet voor immer te vergelen. Geef, my, die reeds een ouden man Kommissiën en afdeelingen der Kamer Woensdag heeft de Kamer geene openba re zitting gehouden. In de kommissie san buitenlandsoho zaket Dü Kommissie van Buitenlandsche Zaker vergaderde onder voorzitterschap van M. Brunei. Het bureel werd samengesteld uit MM. Carton de Wiart en Neujean, ondervoorzit ters, de Wouters d'Oplinter, Piérard en Buisset, sekretarissen. De Kommissie onderzocht eerst de kcvesli» betrekkelijk de verdragen van 1830, Zij be sloot aan den minister van Builenlandsche Zaken uitleg te vragen over den toestand der onderhandelingen. Ook zullen raededeelingen gevraagd wor- den van de dokumenlen waarover liet depar tement beschikt. M. Piérard legt vervolgens uit waarom hij den minister van Builenlandsche Zaken wit interpelleeren, over de weigering van dee Paus, Eupen en Maimedy, onder de geeste lijkeleiding van het Bisdom Luik te plaat6Cü. Eene korte bespreking volgde. M. Fischer vroeg, dat de verzekerings wetten toegepast op de werklieden dezer kantons, ook zouden toepasselijk zijn op de Belgische werklieden die er zouden gaat» werkeu. Verscheidene leden protesteerden legen de formaliteiten der reispassen. M. Carton de Wiart deed opmerken dat het hier eene ver- geldiugspoliliek gold. Een lid vroeg nog dat verscheidene stede» dier kantons, door de Duitsehers herdoopt, wederom hun ouden naam zonden nemen. Al deze kwesties zullen in een verslag opgenomen en aan den bevoegden minislet overgemaakt worden. Da pensioenen der weduwen. M. Berloz zal eerstdaags een wetsonlwer; indienen, betrekkelijk de pensioenen de; weduwen van opgeeischten. Da arbeidersloonen. De middenafdeeling, gelast met het onder zeek van het wetsontwerp, waarbij artikel J van de wet van 18 0ogsU887, betrekkelijk de onvervreemdbaarheid van het arbeidsloon gewijzigd wordt, vergaderde onder voorzit, terschap van M. MecheSynck. De afdceling is van gevoelen, dat alle loon. onde-- de 600G fr., onvervreemdbaar is. Het ontwerp be paalde deze som op 4000 fr.; de taks wordt verhoogd ingevolge het duur leven. De Belgische nationaliteit De middenafdeeling, gelast met het onder, zoek van het wetsontwerp betrekkelijk de hoedanigheid van Belg en het verbod van zekére burgerlijke en politieke rechten, ver gaderde onder voorzitterschap van M. Carton de Wiart. De afdeeling is van oordeel, dal hel ont werp Tan den minister van Justicie moet her zien worden. Het recht de naturalisatie tol te kennen of af te nemen behoort aan de wet gevende macht en niet aan de rechterlijke macht. De vergadering zal den minister van Justi tie verzoeken de volgende zitting te willen bijwonen. Da laks op de cinemas De Kammissie gelast met het onderzoek van het wetsontwerp betrekkelijk den bijzon deren taks op de veriooningen en openbare vermakelijkheden, vergaderde onder voor zitterschap van M. Mechelynck en narn hel wetsontwerp mits eenige kleine wijzigingen aan. De taksen blijven bepaald op 15, 20 en 2ï p. h., volgens aard der vermakelijkheden. De Kommissie onderzoekt de middelen woens dagen zijn geteld, den troost.dat hij steeds een vaderland zal vinden in het huis der Mcdiceêrs, dal hem daar steeds een vriendelijk aandenken bewaard zal worden. Marietta reikte den jonkman de hand. Zeer gaarne wil ik dit beloven, zeide zij aangedaan, ook uit naam van mijnen bruidegom. Moge de fortuin u gunslig zijn, Signor Edmondo, en moogt gij u steeds her inneren, dal in uw vaderland trouwe vrien den u gedenken, en ten allen tijde huis en hart voor u open hebben. Edmondo wilde antwoorden, maar de aandoening sloot hem de lippen. Ook had Signora Rudello zich in het gesprek gemengd. En waarom wilt gij vertrekken, Signor Edmondo vroeg zij, niet zonder eene zekere, scherpte in den toorn harer stem. Omdat e s de eenige Albizzi zijl, die binnen de muren tan Florence vertoeft# Daarom behoeftgij hel niet le doen want sedert eenige uren ersprcidzlch het gerucht, dat de oude Sig nora Beatrice, vergezeld van Riociardo eu nog eenige anderen, zich vermomd in d~ stad ophouden. Edmondo verbleekte. Mijne grootmoeder 1 iep hij uit. Het kan niet zijn zij kan i-i -i- niet op die wijze de woede van het volk, welke nauwelijks lot de rust is teruggekeerd, op den hals halenj? Het is slechts een gerucht, en niets an ders; gij zelf Signora. noenU het zoo Het is meer, zeide Cosinnj ernstig het is waarheid. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1