Van Grootvader lot Kleinzoon De uitlevering van Willem II Oe waarde van onzen frank voor Oorlogsschade Zondag 1 Februari j Maandag 2 Februari j 1920 Een oog in 't zeil Samenwerkende maatschappij De toestand in Rusland. DE LEEMNG De Intresten door Europa aan Amerika verschuldigd. Eene politieke moord in Bulgarie. Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVI» JAARGANG NUMMER 27 DAGBLAD -10 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffel-De Gbndt II. Ignatius ö'/on op 7,32, onder 4,54 j O. L. V. Lichtmis Zon op 7,31, onder 4,56 Volle Maan 4 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot liet Agentschap Havas, 8, Marlelaarplein, te Brussel8, Plac© de la Bourse, Parijs en 105, Gheapside, Londen. De Moniievr kondigt een Koninklijk be- sl iitaf, waarbij, herzien het koninklijk be sluit van 2 April 1891, dat eene commissie ter s ndïe van het munlvraagstuk instelde, ter vervanging van afge torvenen tot leden dezer commissie benoemd worden. M. J. Allard, bankier, bestuurder van de mi ntfabricitie te Brussel M. L Bertrand, Staatsminister, lid van de Kamer der volksvertegenwoordigers, Schoerbeck M. F. D. Bange, beheerder van vennoot- scha. p?n te xVntwerpen M. H. Cariier. bestuurder der Nationale Bank van België, te Antwerpen. M. baron Empain, lid van den Staat M. M. Levie, Staatsminister, lid van de Kamer der volksvertegenwoordigers M. F. Philippson, bankier te Brussel M. A. Van de Vyvere, Staatsminister, lid van de Kamer der volksvertegenwoordigers M. P. Wauwermans, lid van de Kamer van volksvertegenwoordigers De lieer Liobaert Staatsminister, word als v o zitter der commissie, en de heeren Le vie en Van de Vyvere worden als ondervoor- zil.'-fis aangesteld. Wij kennen nu niet bepaald de zending dezer muntcommissie, maar het wil ous toe schijnen dat de tegenwoordige toestand haar e<n ruim arbeidsveld bezorgt. De neerluimeling van onzen frank heeft inderdaad onrustwekkende verhoudingen aangenomen. Het pond sterl. gaat naar de 50 fr., de dollar bereikt 14.35, de gulden 5.37 1/2. Al wie in Amerika, in Engeland en in Holland betalingen had te doen en verwaar loosd heeft voor de dekking te zorgen, over tuigd dat over eenige maanden de wissel den hoogten koers had bereikt, is vandaag liet slachiof'er van den toestand en in den Anl- ve pschen graanhandel zijn reeds zware ver liezen geladen. l)eze rijzing van den wissel staat voor het publiek gelijk met toeneming van het duur leven en dat voor de artikelen van eerste noodzakelijkheid-, kleedingstukken en brood. Het graan, dat 49 fr. de 100 kilos stond bij d; wapenstilstand en 93 fr. einde 1919, is in geklommen met 20 a 25 0/0 zoodat we naar prijzen van het brood hollen, die we niet durven schrijven. Maatregelen dienen genomen, krachtda dige maatregelen, wij zeggen meer, onmid- delijke maatregelen, zoo niet moet dat met een ramp eindigen. In alle geval, zoolang we voortgaan, met noodzakelijk meer te koopen, dan we ver knopen, zoolang we over geene ruime cre- iteten in het buitenland beschikken, zoolang we niet krachtdadig onzen muntomioop her vormen, is er geen reden waarom de dalen- di 1> weging zou ophouden. De beslissing van onzen minister vnn geld wezen om 40millioen pond sterling te beste den aan de vermindering van onzen muntom loop. heeft in Engeland den besten indruk gemaakt. Maar de praktische gevolgen hebben tot nr. toe or.ze hoop niet beantwoord.' In alle landen wordt nu alarm geblazen vandaag is het te Parijs de Echo de Paria te Londen de Daily Telegraph, in Holland de Nieuwe Rolt. Court,, die met angst zich ah ra, en waar het heen gaat. Dit laatste blad zegt, over het algemeen gevoel van malaise sprekend Over de oorzaken zullen wij niet uitwijden. Hetgeen zich nu aankondigt, is niet veel an ders dan een natuurlijk gevolg van de onge kende verspilling, van arbeid en kapitaal, die gedurende de vier oorlogsjaren heeft plaats g' had. en in het arootste gedeelte van Euro pa de koopkracht heeft verloren doen gaan- Het nadeel, dat onze export-industrieën en onze exporthandel daarvan op den duur moesten gaan lijden, wordt thans verergerd, en is acuut geworden door de verminderde waarde, welke de baitenlandsclife valuta al lengs hier te lande hebben verkregen, met het gevolg, dat de mark en de kroon zoo goed als geen waarde meer hebben, de frank meer dan" de helft van zijne koopkracht ver loren heeft, en zelfs het pond sterling belang rijk is gedeprecieerd. Onder deze omstandigheden wordt het hoe langer hoe moeilijker voor onze zuivel producten in het buitenland afzet te vinden. Ofschoon onze havensteden tot berstens toe met allerlei product vol zitten, laat de buiten- landsche afnemer zich wachten. Onze industrie wordt door den stand van de wisselkoersen, die invoer van buiten- landsch product gemakkelijk, en uitvoer van het inlandsche voortbrengel hoe langer zoo moeilijker maakt, gehandicapt. Men ziet dat de crisis een beangstigend stadium is ingetreden en als het in de be voegdheid der Muntcommissie valt, tot efcne gelukkige oplossing het hare bij te dragen, zal ze meer werk te verrichten hebben dan ooit eene commissie te voeren had. Langs den kant van bet dure geld moet de grens dicht, langs den kant van het goedkoo- pe geld moet ze open. In Engeland en Amerika niets meer koo pen dan wat we hoog noodig hebben, de grens toe voor alle luxeartikelen, en vrijheid voor iedereen om te koopen in de Centrale landen, totdat het evenwicht weer hersteld zal zijn, en dan definitieve maatregelen, wat betreft de handelsrelaties met DmtseMand, genomen kunnen worden. DMir aMeen is de redding En het is wel een bittere ironie van het noodlot dat we, aan ons lot overgelaten door Amerikanen en Engelschen, de oplos sing moeten gaan zoeken langs den kant van het*land, waarmee we volgens sommige heet- gebakerden nooit meer handel mochten drij- en. (35* ver vol ff.) De eenzame wandelaar had ongetwijfeld opzettelijk dezen weg gekozen, om zijne ge dachten den vrijen loop te laten want zijn was afgemeten en van tijd tot tijd bleef hij. als in gepeins verzonken, slaan. Zij jubelen duidelijk vernam de tegen den boom ge drukte luistcraarster de woorden van den man, die zich volstrekt alleen waande lustig en vroolijk zwelgt het licht beweeglijke Florence, gelijk een onschuldig kind, dat zich met bont gekleurde steenen gelukkig acht. Hoe zou ik mij echter lichtzinnig kun- e&P ontslaan van de zorgen der toekomst, welken des te zwaarder op mij drukken, hoe ncïr het o ogen blik nadert, dat zij zullen aanbreken. Toekomst! groot woord oneindig geheim dor Godheid! Neen, ik wil den sluier niet cp i' hien, waarmede de wil des hemels u omhulteen ding, echter, verlangt mijne ziel te weten, bezorgt voor liet wel en wee van mijn huis wak is hij, op wiens schou der' de la=t zal drukken, welke deze kracht gedragen heeft week is zijne ziel zij is goed, doch zal zij ooit groot zijn En ein delijk hoe glansrijk bloeiend mijn huis tegenwoordig is zal het voortleven in dc volgende eeuwen, of zal het met mij vergaan? Hij zweeg, en, als wachtte hij het antwoord tag hij op naar den nachtelijken hemel. Cosimo von Medici, klonk de diepe Een Duitsche beweging tegen het akkoord betrekkelijk het uitwisselen der marken. Oppassen is de boodschap De Deutsche Algemeine Zeilung offi cieus orgaan van het Duitsch gouvernement meldt Naar wij vernemen is door Pruisen eene motie neergelegd betreffende het Duitscfe- Belgisch verdrag nopens de uitwisseling der marken, zich nog in België bevindende. Deze kwestie zal eerlang in dén Reichsrat bespro ken worden. De reden is, dat de Reichsbank welke aan de beraadslagingen nopens dat verdrag geen deel nam, ernstig vreest, dat de gevol gen van dat verdrag nadeelig zouden zijn 'voor den financieelen en ekonomischeu her opbouw van Duitschtand. De Kolnische Zeitung ook die kwestie besprekende, valt bovenarms op M. Eraber ger, dc Duitsche minister van financien, die tiet akkoord met Belgie sloot. Bet blad schrijft M. Erzberger heeft staatsschulden, waa rop geen intrest le betalen was, vervangen door schulden die er wel betalen. Hij heeft ook belooft goud te geven in plaats van pa pier.... De Reichsrath zal die overeedkomst, gesloten door den minister van financien eens van nabij onderzoeken. En het is te hopen, dat het nog tijd zal zijn, om de fouten en de lichtzinnigheden welke hier begaan zijn, te herstellen Voorzeker zijn die heeren van oordeel dat wij nog steeds inden tijd leven, dat een ver drag slechts een vodje papier was. Gedane zaken nemen geen keer, dat zij zulks niet uit hel oog verliezen. Ook ons gouvernement zal een oog in zeil houden en op tijd en stond eens zijne stem laten hoeren. Duitschland wil zijn keizer terug Bazel 30 Januari. Uit Berlijn wordt aan de bladen gemeld De monarchistische betoogingen in Pome- ranie duren voort. In eené officieele rede voering zegde de gouverneur dat Duitschland alleen onder een monarchistisch regiem we der zijn voorspoed zou terugkrijgen. Ook in het platteland hebben schier dage lijks betoogingen plaats, uitgelokt door de propaganda ten voordeele van den keizer. Talrijke gemeenten hebben aan den keizer telegrammen van gelukwensching gezonden, ter gelegenheid van zijn verjaardag. De troepen der Baltisclie provincies hebben met groote praal dezen verja rJag"gevierd. Het garnizoen der Reickswehr van Post dam deed een kerkdijken dienst doen. De ijzeren divisie richtte een fakkeltocht in. On danks den staat van beleg werd het Duitsch gouvernement hevig door de monarchistischi redenaars aangevallen- Tegen de vraag om uitlevering Berlijn 30 Januari. De vcreeniging der Duitsche officieren heeft verzet aangetee- kend tegen de vraag van uitlevering van den gewezen keizer, üe vereenigiBg vraagt dat eene lijst zou opgemaakt worden van de mis daden der Entente en dat de plichligen aller landen zouden geoordeeld worden door eene internationale rechtbank. Zy vraagt ook dat men zou ophouden met het afkondigen der geheime dokkmenlen van Duitschland. Duitschland zal hen zelf vonnissen. Tengevolge eener in Duitschland gestemde wet is een gerechtshof ingericht om de1 Duitsche oorlogsmisdadigers te vonnissen. Het voorbereidend werk is reeds begonnen en einde Maart zal de rechtbank zitting hou den. Zwitserland en ZwedeR zouden de uitlevering weigeren. Naar de Hannoverische kurier uit Ba zel verneemt, zijn Zwitserland en Zweden be sloten evenlueefe verzoeken van de Entente tot uitlevering van Duitsche onderdanen van de hand le wjjzeft.* stem der wouw in zijn oor, ook de Albizzi's hadden een verleden, ook zij hebben een toe komst De man in 't fluweelengewaad verschrikte: onwillekeurig sloeg hij de hand aan bet zwaard, welks kunstvol bewerkt handvat in de duisternis sceitterdc. Laat steken zeide dezelfde stem spot' tend, zou men moeten zeggen, dat Cosimo von Medici bevreesd is voor eene jonge vrouw Medici trad nader. Signora Beatrice Mijn God, gij waagt het, hier te komen ondanks den banvloek, welke over u is uit gesproken Wat wilt gij hier Weg, weg ik wil Diet gezien hebben Laat mij blijven, Medici»! zei de vrouw smeekend. Om u te zien, kwam ïk onder een masker naar Florence om u te genaken kocht ik den waker aan den inpang van dit park om, onder voorwendsel van nieuwsgie righeid. Cosimo von Medici, verjmn Beatrice Albizzi slechts twee woorden, gij zijt heden zoo mild en genadig tegen Florence, wees het ook tegen mij. Het is vandaag een vreug dedag, voor u een dubbele vreugdedag, want wie had het kunnen denken als een bidde nadert u Beatrice Albizzi, zij, die nooit geleerd heeft «e smeekere, wier wenseh een bevel is zij smeekt zij smeek» eva Medidi om gehoor Ongelukkige vrouw 1 diep geroerd klonk Medici's stem ik vermoed, waartoe gij komt en toch, ik kan, u geen gehoor verleenen ik ben geen rechterwend u tot ment over tot de Bolchevisten die er onmid delijk Sovjets inrichten. Door de Tchek Slovakken naar Irkoutsk oveigetMUcht word admiraal Koltchak aan de revolutionnaire socialisten overgeleverd. Wat er thans van Koltchak evenals van zijn eerste minister Pepelaiez, geworden is weet men niet. Generaal Semenoff, opperbevelhebber der Russische strijdmachten in het Verre Oosten heeft aan de verbondenen geschreven om ze le verzoeken, van maatregels te nemen om admiraal Koltchak te verlossen. Genei-aai Semenoff richtte verder een op roep tot de bevolking waarin hij verklaart dat hij niets gemeens heeft met de Bolche vistische bandieten en dieven en dat een ak koord met dezen volstrekt onmogelijk is. Het Russisch gouvernement in' het Verre Oosten wil een Nationale PolHiek voeren, en de eer, de waardigheid en het belang van Rusland tegen alle smet verdedigen. Het Fransch heeft telegrafisch bericht ge zonden aan den hoogen commissaris der ver bondenen in Siberie, om aan generaal Jan in verslag te vragen over den toestand en om de tusschenkoirist te verzoeken voor de be vrij ding van admiraal Koltchak. OP DE VERSCHILLENDE FRONTEN. Londen, 29 Januari. Op het Westerfront hebben de Bolchevis ten hunne opmarscli hernomen, lusschen Kherson en N'icolaief. In de streek van Odessa hebben zij Elisa bethgrad bezet en kwamen van Nicolaief. Het centrum van liet leger van Denikine is achteruit getrokken. Het Caueasusleger bezet thans eene lijn achter Hanick juist zooals voor het offensief van 1919. Op het Oosterfront rukten de Bolchevisten vooruit, doch langsheen de zee; in de vallei van Kuina, werden zij tegengehouden. Overal geschiedt de Russische aftocht in goede orde. De ruiterij der Bolchevisten. die hen achterna rukt, lijdt zware verhezen. De gouvernementen van Georgie en Azerbadjan hebben geweigerd zich naar de vraag der Sovjets te schikken en Denikine aan te val len. De vergadering voor het stichten der maat schappij zal plaats hebben Dijnsdag aanst., 3 Februari, om 6 ure, in het Landbouwers huis, Keizerlijke Plaats, Aalst. De personen die er willen aan deelnemen, worden verzocht voorde vergadering de lijst der aandeelhouders le w illen teekenen en het bedrag hunner storting le betalen, de som van 10 fr. vertegenwoordigende 10 p. h. op een aandeel van 100 fr. Te dien einde zal de lijst ter beschikking liggen, van 2 tot 6 ure, in voormeld lokaal. DAGORDE Goedkeuring der Standregelen; Benoeming van den Beheerraad en van den Raad der Commissarissen. De voorloopige Commissie F. De Hert, burgemeester; R. Moyersoen, schepen; A. JClinckaert, R. De Slobbeleir, A. De Windt, L. Geerinckx, A. Meganck, E. Scheerlinckx, O. Van der Schueren. GENERAAL YOEDENITCH AANGEHOUDEN. Men meldt uit Stockholm: Generaal Yoedeiuteh is op 27 Januari in Esthonie aangehouden door genei-aal Boula kevitch op hei oogenblik dat hij zich naar Heisingfors wilde begeven. Naai liet schijnt zou het Estonisch gouvernement medeplicb tig zijn. De verbonden militaire zendingen hebben krachtig protest aangeteekend tegen die aan houd mg. Verder wordt uit Rev al geseind In den nacht van 28 Januari werd gene raai Yoedeniich, gewezen opperbevelhebber van het Noord Wést leger der Russen op he vel van den prokureur van dat leger aange houden. Generaal Yoedeniich was zinnens naar Vet buitenland te vertrekken, met zeer belang rijke geldsommen bestemd voor de bevoor rading van he IRussisch leger. Op het oogenblik van zijne aanhouding trok de adjudant van generaal Yoedenitch een revolver, doch een listhonisch policie man ontwapende hem. In zijn bezit vond men ook een handgranaat. DE UITLEVERING VAN KOLTCHAK. Uit Yladivostock zijn thans nadere bench ten ontvangen over de uitlevering van Kolt chak aande Bolchevisten. Ongeveer eene maand geleden maakten de revolutieanaire socialisten zich meester van Irkoutsk. Op 21 Januari ging het gouverne anderen 1 Cosimo, gij moet Het is mijn kleinzoon, mijn lieveling Gij hebt hem ver oordeeld Hebt gij geen kleinzoon meer vroeg Co simo toornig behoort er niet een jongeling tot de uwen, zoo goed, zoo rein, zoo edel als geen ander Verstooten hebt gij hem, en toch zal by bereid zijn, u in liefde, in sijne armen te sluiten uwe kwijnende kracht te steunen. Moge hij u vergoeden, wat een el lendeling, die uw neam geschandvlekt heeft: u heeft ontroofd l Als eene Albizzi vervloek ib hem als grootmoeder kan ik het nietRoberto, hel eenige kind van mijn lievelingszoon, zelfs eens mijn lieveling, sterven als een boos wicht ik kan, ik mag het niet gelooven Medici, geef my mijn kleinzoon weder Open hem den weg tot de vlucht en ongehinderd bloeie de macht van uw buis, en in ootmoed en vernedering verkwynein de schaduw zij ner grootheid, bet g«slacfc4 der Albirw'a Signora, ik kan «iel, antwoordde Cosimo met bedrukte stem dring er niet aam Ik vermag niets tegen dez wil der ge rechtigheid het welverdiende lot van Ro berto Albizzi is beschikt, het ztl vervuld worden- Medici, met inspanning van al hare krachten onderdrukte Beatrioe hare gevoe lens. Medici, gy hebt zelf een zoon, wellicht zult gij zelf een kleimoon hebben, stel u eens voor, dat gij stond, zooals ik nu sta, voor dengene, die leven en dood van uwen lieve ling in handen had... De Moniteur kondigt de twee volgende wetten af i' Wet waarbij de regeerin? wordt ge machtigd in éen of meer malen eene leening uit te geven van f> milliard fr.; 2° Ingevolge dezer, eene wet waarbij voor het oogenblik eene binnenlandsche leening 5 p. h. met premie, ten bedrage van 2 1|2 milliard wordt uitgevaardigd. De obligation dezer teeaing zijn in 75 jaar bij de Staatskassen uitkeerbaar, met premie van vijftig ten honderd (50 t. h.) barer nomi nale waarde, 't zij met 750 fr. per obligatie van 500 fr. jaarlijksche lotingen. De interesten der obligation en de uitkee- ingspremie worden vrijgesteld van hoege naamd welke belastingen of taksen ten bate van den Staat, van de provinciën en van de gemeenten tijdens gansch den duur der lee ning. DOODELIJK ONGELUK te Leuven. Vrijdag morgend was de schrijnwerker Desiré Cuvperseene herstelling aan het doen in eene brouwerij te Leuven. De man stond op eene as, toen de machienen schielijk in gang gezet werden. Cuypers bleef met den voorschoot aan de as hangen en werd ontelbare malen rondge slingerd, daarbij telkens met de beenen tegen de zoldering slaande. Toen men eindelijk zijn hulpgeroep hoorde en de machien stillegde, was de arme man reeds vreeselijk gekwetst. Zijne beide beenen waren op verscheidene plaatsen gebroken, en de ongelukkige had ook eene schedelbreuk. Het slachtoffer gehuwd en vader van fami lie werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis overgebracht. Houd op, Signora, houd opriep Co simo. Ik zou nimmer zoo staan, wanneer er iemand van mijn huis zijn naam zoo ge schandvlekt had, als Roberto Albizzi, dien van zijn geslachtik zelf zou vader en rech ter wezen, en dit moet ook gij zijn, Signoral De vrouw, die een jongeling uit zijne ge boorteplaats, uil de familie verbande, wijl zijn hart tc goed was om haat tc dragen, wijl zijne lippen weigerden, dezelve tc zwe ren die hem met drooge oogen, roet kouden blik wegstuurt naar den vreemde, zonder naam, wil zij spreken voor een dief, voor een struikroover. Moet dan een onbezonnen streek der jeugd, too zwaar, zoo vreeaelyk geboet wor den Moet hij daarvoor sterven Want, wat is verbanning, wat gevangenis anders? Ach red hem, Cosimo, red hem Gij noemt de handelingen uws klein zoons streken der jeugd Had hy, overmecs terd door toorn, of bedwelmd door geestrij ken drank, een mensohenleven op 't geweten had hij in verboden spel, een vermogen verloten, de Medieieër zou geholpen hebben zooveel hij kon maar als ik *ou spreken voor een edelman, die zich verlaagd heeft zich aan het hoofd te stellen van eene bende- slruikroovers, niet uit nood, maar louter uit zucht tot het kwaad, uit onbeteugelde heb zucht, als ik voor hem zou spreken, dan moest ik niet Cosimo Medici zijn. Ja, Cosimo Medici, de onverzoenlijke vijand der Albizzi's mompelde Bea4viee met bevende stem. Ben drama in Nederlandse!i OosUlndië Een Ujarige jongen door twee tijgert weggesleurd Een ijzingwekkende geschiedenis speelde zich te Ajer Dingin in de onderafdeeüng Alahan-Pandjang (Pad. Boveneilanden af). Een ongeveer 14jnrige Malcischc -jongen stond des namiddags omtrent 4 ure, met zijne moeder in de achtergalerij eenige huiselijke bezigheden te verrichten. Plotseling kwam een tijger uil de rimboe achter de woning aangesprongen en had dots den jongen bij den schouder te pakken. )e moeder deed een poging, om haar zoon te redden en wel door hem bij zijn beenen vast te houden, terwijl de tijger zijn prooi wilde wegsleuren. Onverwachts kwam een tweede tijger uit de rimboe op de achtergalerij gesprongen, waarop de moeder, het nuttelooze van hare pogingen inziende, luid schreeuwende, de wijk nam naar een kamer. Intusschen ver wijderden zich beide tijgers met medeneming van den armen knaap. 's Morgens ging men met eenen auto op zoek. Na moeitevol speuren in het struikgewas, vond men nog eenige overblijfselen van het slachtoffer, welke aan den schoot der aard/ werden toevertrouwd. De intresten der leeningen door Amerika aan Europeesche landen gedaan bedragen zoo wal 325 imHioen dollars. De Kamer heeft voorgesteld den vervaldag der intresten te verdagen voor de oorlog ge voerd hebbende landen die thans aan hun heropbeuring werken. De door de verschillende laiyien verschul digde intresten bedragen in dollars Engeland 14,441,000; Frankrijk 94,022,000 Italië 54,257,OOo; Rusland 16,833,000; Bel gië 14,465,000 Tcheko-Slowakië 1,667,OOG Servië 917,000; Rumenié 612,000 SOFIA, 29 Januari. M. Michel Taheff, gewezen minister van Binnenlandsche Zaken en zeer invloedhebbend lid van de demokra- tische partij is te Pechtera door een politie- ken tegenstrever vermoord gewórden. De moord heeft in Bulgarie eene groote opschudding verwekt. Het gouvernement heeft strenge maatregelen genomen daar men vergeldingswoorden verwacht. Beschouwt gij het zoo smartelijk, niet toornig, klonk Gosimo's slem, als een daad van haat en wraak zal het aangerekend worden, dat Cosimo Medici niet bemerkt, dat een schurk begenadigd wordt, omdat hij toe vallig den naam Albizzi draagt O, Signora, Signora Spaar uwe moeite Moge gij het zoo beschouwen God kent mijn hart en mijn geweien is gerust. Voor u echter, voor u en de uwen ben ik bevreesd. Thans zijt jy nog niet ontdekt, een uur later echter, vermag ik zelfs niet, u, voorde ontzetlende woede van het gepeupel te beschutten. Ga, zooals gij gekomen zijt, en verlaat nog dezen nacht de stad Vaarwel Cosimo de vrouw hield hem aan den zoom van zijn gewaad laat ons zoo niet scheiden Geef mij het leven mijns klein zoons Laat liet genoeg zijn, dal Beatrice Albizzi, die tachtig jaren lang het hoofd niet heeft gebogen, zich thans voor u vernederd heeft. Ik laat u niet gaan, Cosimo, mijnen kleinzoon, mijnen kleinzoon Met de kracht der wanhoop klemde zij zich aan den Medi eieër vast. Laat mij gaan God is getuige ik kan niet doen ik doe niets om de ge rechtigheid in den weg te treden Een be nauwd, angstvol zuchten drong uit den man tel, welke Beatrice omhulde, Medici, ik voel het mijne krachten zijn ten einde Bitter der dan 't stervensuur is deze stond voor mij, en toch,'t hoogste, 't eenige wat ontbreekt, om ons geheel te vernederen, 't worde vol bracht, om mijne deemoediging te voleinden. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1