4 Van Grootvader tot Kleinzoon Voor do Rond de Vredesconferentie Woensdag februari! 920 Het Cenakel te Jerusalem In 't bezit der Belgische Franoiskaners. üiëuwjaarsgitien voor Z.H. den Paus DE WISSELHANDEL Buitschland's koledevering aan Frankrijk Eene erfenis van 50 millio'ert zonder erfgenaam Ob dieften ten nadsele van 't legor RECHTERLIJKE VERVOLGINGEN- Antwerpen en Rotterdam Belgische diensten voor teruggave te Wieskaden XXVI» JAARGANG NUMMER 29 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. - Tal. 114 T> A. GBL AD - 7 CENTIEMEN - Uitgever: J. Van Nuffel-De Gendt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich to wenden tot het Agouteciiap" Havas, S, Martelaarplein, Ie llrussol8, Place do la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. H. Joanna Zon op7,28, onder i.EO Volle Maan den 4 8,42 Het Cenakel van Jerusalem, waar Jesus met zijne apostelen hel Laatste Avondmaal nutte en het H. Sakrameq» des Altaars in stelde, was sedert 1551 in het bezit der Turken, die er zich meester tan gemaakt hadden onder voorwendsel dat liet graf van den profeet David zich onder de grondvesten van dit heiligdom bevond. Deze Heilige plaats is nu aan de Turken ontnomen en toevertrouwd aan de-goede zorgen der Bel gische Franciskaner monnikken. Hel Cenakel is gelegen op den westerheu vel van Jerusalem, op ongeveer 130 meters zuidelijk en buiten de vestingen. Het Cenakel was benevens de eerste vergaderplaats der Apostelen en der Christenen, ook de plaats waar Jezus met zijne Apostelen het Laatste Avondmaal nutte, het H. Sacrament des Altaars instelde, waar de nederdaling van den tl. Geest over de Apostelen gebeurde, waar Jezus den avond der verrijzenis verscheen jan de Apostelen en ook acht dagen later aan Thomas, 't Is ook in hel Cenakel dal de Dis cipelen, ten getalle van 120, na de Hemel kaart vergaderden en den nieuwen Apostel Mathias kozen. Ten westen van het Cenakel bevindt zich het terrein der «Dormitio», ontslaping of dood der H. Maagd. In 1898 bracht de ge wezen Dnitsche keizer een bezoek in het Heilig Land. Te dier gelegenheid werd hem de Dormilio door de Duitsche Francis- kaners van Heuron geschonken. In 1900 bouwden die Paters er een heiligdom in Ro- maanschen bouwtrant. De monumentale crypte bevatte zeven altaars, toegewijd aan de zeven Weeën van Maria. De eigenlijke kerk had eveneens zeven altaars, toegewijd nan de zeven vreugden van Maria. Het hei ligdom is bekroond met eeue koepel van 35 meters hoogte. Wanneer generaal Allen by onder den oor log zijne intrede deed in Jerusalem, werden de Duitsche monniken vervangen door de Belgische Franciskaners. ACHTSTE LIJST. Overdracht der vo- riae lijsten fr. 26,329. De Gazette de Lii ge r>, 100; Seminarie van Bastenaken loO; H. Hert van Jezus, ik vertrouw in U, Aude- naerde, 100; Opdat de|H. Vader ons zegene, Assche, 5; Opdat O. L. V. van Lourdcs mijne gebeden zoude verbooren, 2; Familie Roland Hornu, 20; Mad.* wed. Pb. Andrieu, 25; voor eeue genezing cn eene heilige dood, 5; ter eeie van den H. Antonius, 5; ter nage dachtenis van onze dierbare dooden, 5'JO; God bescherme België, 100; M. C. van Mal- der, ICO; de Zusters Ursulienen van Saven- them, 100; Luyck-Dierckx, Vermeulen, 100; MVisart de Boca i mi, Temploux, 100; Naam loos, Schaarbeek, 100; gebroeders en gezust. Jonet, Jandrain, 25; Naamloos, A ren berg straat, 2<>; Mad. Collin, 10; Naamloos, He rent, 10 p. A. Tonnet, leeraar. Jetto, 5; N. en E. Dutour, St Hubert, 5; Opdat het II. Hart onze lieve moeder zou beschermen, 10; Z, E. Il.Bovens, vikaris generaal, Luik, 500 Vj. Hortense Mouchamps, 5; M.Jules Dal le nagne. Luik, 100; M.David, id. 100; Mgr J. Lamimie, hulpbisschop van Luik, 200; kanunnik Lucas, Luik, 100; M. de Bugge noms, id. 100; Naamloos. 200; M. en Mad. Jos. Mansion, 20; M. en Mad. M. P. Luik, 2 de Damen Bencdiklinerscn, id. 100; Gra vin du Monceau, Maestricht, 100; H. Devos en zuster, Beernem, 150; M. en Mev. Ed. Neut, Brugge, 10; M. en Mev. de Meurisse, Moer kerke, 20. Totaal fr. 29,651. Men kan inschrijven op het bureel van dit Mad of bij M. Leon Maliié, secretaris, 158, Belliardstraat. Brussel. Eon belangrijk besluit. De Koning heeft het volgende besluit onder teekend, dat heden in 't Staatsblad zal ver schijnen Artikel. 1.De handel in vreemde han delspapieren en munten is verbeden, wan neer de aanleiding niet is werkelijke han delszaken. a. Art. 2. De Bankiers, wissélagenten en in 't algemeen alle personen die handel drij ven in vreemde handelspapieren, zijn ver plicht een register bij te houden, waarvan de vorm door onze ministers'van Geldwezen en Ekonomische Zaken vastgesteld zal worden, en waarin ze dag na dag, zonder blanco of interligneëring elke zaak die ze uitvoeren, moeten inschrijven. Moeten insgelijks ingeschreven worden op dit register alle orders in Belgie gegeven voor den verkoop in den vreemde van franken of handelspapieren in franken tegen vreemde munten of handelspapieren. Art. 3. Er zal overgegaan kunnen worden tot het onderzoek der hoeken, der briefwisseling en van alle rekeningsdoku- menten der personen bedoeld in artikel 2, ten einde de naleving der voorgaande voor- sahriften te verzekeren. Art. 4. Overtredingen der voorschriften van onderhavig besluit zullen gestraft wor den met gevangenisstraf van acht dagen tot twee jaar en eene boete van 26 tot 10.000 fr. of slechts een dezer straffen. De zaken, die het voorwerp uitmaken, kunnen in beslag genomen en verbeurd ver klaard wordsn. Art. 4. Het wisselkomiteit is alge- schaft. De afwijkingen der voorschriften van artikel 1 van het Koninklijk besluit van 28 Mjart 1919 worden toegestaan door een kommissie, waarvan de samenstelling en de bevoegdheid bepaaid worden door onze ministers van Geldwezen cn Ekonomische Zaken. Art. 6. Onze ministers van Geldwezen en Ekonomische Zaken worden gelast, ieder voor hetgeen hem betreft, met de uilvoering van onderhavig besluit. De Duitsche re geering geeft uitleg. DuïtseWand heeft Frankrijk een memoran dum gezonden in zake de kolenlevermg. liet beweert dat door het verlies van het Silezisch, Saar en Lorreinsche bekken, de ltolenvoortbrengst met 61 miljoen -verminderd vvordt. De vermindering- van den arl«eidsduur zal een nieuw verlies van 42 mjllioen ton be teekenen. Aldus zullen <le beschikbare voor raden van 191 millioen ton in 191J tot 96 mil lioen ton herleid worden. Het memorandum meldt dat zoo de koten voor vervoer, het stoken en deze voor Frank rijk worden afgetrokken er voor de Duitsche nijverheid nog 7 millioen ton over blijven, wijl zij voor den oorlog over 93 millioen ton beschikte. Duitschland voegt er echter niet bij dat het voor kolenleverrng- onlangs met Holland en Zwitserland belangrijke contracten heeft afgesloten. Aan den Vlaamse!»/ Schouwburg werd de stootwagen overge»}on..in door den coiffeur cn zekere Van II.een gedemobiliseerde, doch nog in soldatertkleedij en die daar stonden te wachten. Zc reden recht naar de soldateskantien op den Kauwenberg, om kort nadien deze weer te verlaten, doch meteenen volgeladen stoot wagen sigaren. Men reed terug naar de Pol dersstraat, waar geheel het boeltje werd op geladen. Alsdan was voor de agenten liet oogenblik, om voor den dag te komen Jen het drietal aan te houden. M. Laulhem, overste dor wielrijdersbri gade, ging verder met het onderzoek en het bleek dat de gedemobiliseerde soldaat alles afdaalde met bons, die bij beweerde gevonden te hebben. Daarentegen weet men reeds dat het afhalen der koopwaren met medeplich tigheid gebeurde en waarvoor de soldaat telkens 15 a 20 fr. betaalde. Met bühulp van don baardscheerder w er den do koopwaren aan den man gebracht. Zoo werden bij eenen groothandelaar in kruidenierderijen acht kassen melk aangesla gen, die op dezelfde wijze verkregen waren. In de woonst van den haarkapper zelfs werd een magazijn»je met Duitsch gereed schap, zeep, blink, tabak, sigaren en sigaret ten aangeslagen. Het onderzoek over den oorsprong der bons wordt voortgezet. Inmiddels zijn de drie betrokkenen ter beschikking van hel gerecht opgesloten. De «Chicago Tribun©meldt dat M. Jac quós Lebautiy, ts Hampstead in den staal van New York, door een revolverschot dood geschoten, in Engeland alleen ©en fortuin 'heeft nagelaten van 570,726 p. st. 14 sh. cn 3 p. wat in franken tegen den huidigen wis sclkoers zoo wat 50 miljoen vertegenwoor digi M. Lebaudy is gestorven zonder testament te 1lebben gemaakt. 'Dit schijnt een record le zijn van de erfenissen in Engeland zon der erfgenaam nagelaten. (37* venolp.) Gij waart mijn onverzoenlijke vijandin maar uw haat wordt meer geleid door tradi tie, dan wel door eigen gevoelik reken het u niet aan, ik wil vergelen wat ik door u heb moeten verduren, door u heb geleden leef wel t Hij bood haar zijne hand aan maar Bea trice's vingeren roerden zich niet. Leef zeide zij dofik voel, gij zijt groot eURel. Wat gij doen wilt, doe dit spoedig want mijne krachten raken uit- geput. Met een smartelijke hoofdbuiging verliet deMediceër de prachtvolle zaal. De grijze vrouw bleet «alleen achter; het was stil, dood stilslechts de jubelklunkcn van het volk stegen van tijd tot lijd omhoog. Beatrice zag om zich heen een hooge, Vcnetiaansche spiegel, uit drie stukken samengesteld, in dien lijd eene grootc kostbaarheid, gaf haar hare gebogen gestalte, het geele aangezicht weder, dat scheen uit het graf te zijn opge- staan. Zij huiverde. De dood slaat reeds op mijn gelaat geteekend, zeide zij zacht. Ge duld, geduld ontstnimige kweller l Gij hebt tachtig jargn gewacht, wacht nu ook nog maar een paar korte uren ik breng u dan een betere buit mede, dan mij zeiven, een verdord, uitgeteerd lichaam ik breng u een friscli, een jeugdig leren, met alle kracht van den levenslust zich tegen uwe omarming te Antwerpen. De Antwernsche wielrijdersbrigade had vernomen dat'een coiffeur, zekere H., uit de Cobdcnsiraat. allerlei waren opkocht, die zonder twijfel ten nadeele van hot leger moesten gestolen worden. Vier agenten wer den op uitkijk gezet en Maandag morgend kreeg men de dieven te pakken. Een boodschapper, D..., kwam meteen stootwagen aan hei huis van den coiffeur, doch ging dadelijk weer verder, opgevolgd door de agenten. De Regeering heeft een interministerieele Kommissie benoemd voor de studie van de herziening der pensioenen, waarvan het bedrag door het tegenwoordig duur leven geheel ontoereikend is. Deze Kommissie beeft, van nu af, voor de betaling der verboogidfe» welke zal voorge steld worden, het beginsel aangenomen der terugwerkende kracht te rekenen te beginnen van'den 1 October 1919. Maar die verhoo ging moet in rechtstreeksche verhouding staan tot de nieuwe loon toosters en, vooral eer zij bepaald is, kan ment het bedrag niet vaststellen der vooi loopige bedragen aan de belanghebbenden voor te schieten,in afwach ting dat de herzieningswet van kracht zij. In deze omstandigheden is er slechts een oplossing eenvoudig en praktisch, die aan de gepensionneerden voldoening kan verschaffen de betaling der pensioenen per kwartaal en bij voorbaat. De interministerieele Kommissie heeft zich in hare zitting van 27 dezer, bij dit voorstel aangesloten, hetwelk, -volgens hare meening, het voorwerp zou moeten uitmaken van een afzonderlijk wetsvoorstel, ten einde den belanghebbenden toe te laten het achterstel van hel loopende kwartaal binnenkort en het algeheel bedrag van Let 2e kwartaal in de eerste dagen van April te ontvangen. De gepensionneerden zouden dus feitelijk een boventallig kwartaal trekken, waardoor het hun gemakkelijker zal vallen een ernsti ger en grondiger onderzoek van de herzie ningswet af le wachten, Dit wetsvoorstel is reeds ingediend en wordt spoedig behandeld. verzettende. Wacht, dood, wacht, het zal u niet berouwen Zie, hoe eerlijk de nektar vloeit, in dit kristalde nektar, welke wacht en pijnloos lot u voert. Wacht dood, wacht, weldra is het geschied, weldra Het openen der deur onderbrak hare al leenspraak een oude bediende, met een eer waardig uiterlijk stond op den drempel. Volg mij, Signora, zeidef hij, ik heb bevel u te geleiden, uwen wil le gehoorzamen Beatrice Albizzi hulde zich dieper in haar masker. Ik ben bereid geleid mij naar Roberto Albizzi's kerker, naar den kerker van den veroordeelde Hoe duister was de ruimte in het midden van den hoogen toren, welke den roover van adellijk geslacht en zijnen spitsbroeder tot verblijf diende, totdat men hen er uit zou voeren, om op het schavot het leven als zoen offer op le dragen, aan de beleedigdegerech tigheid. Door de smalle betraHcde opening welke tot venster diende, drong de weer schijn van de bonte lichten der in feestdisch gehulde stad, terwijl eene dwaimende, aan een ijzeren ketting onder den grond beves tigde talklamp haar tocht in Roberto's kerker cel wierp doch zoo flauw, zoo twijfelachtig alsof zij slechts met weerzin die plaats van schrik verlichtte. Zelfs het noodzakelijkste ontbrak in deze ruimte. Op den steenen vloer stond een ruw houten leger, met een versleten, wollen de ken daarvoor een steenen tafel en stoel en daarnaast een waterkruik en een taai zwart brood, de kost van de verwende spruit der De regeering is zinnens nieuwe maatrege len te nemen ten einde de onderzoekingen, van de misdaden tegen den Staat en de ver volgingen le*en diegenen die hulp brachten aan den vijand, te bespoedigen. Op aanvraag van den minister van Justicie hebben de algemeene prokureurs van Brus sel, Gent en Luik versla? opgemaakt aan gaande de inloop zijnde onderzoekingen als ook aangaande de middelen die moeten in aanmerking gesteld worden om, binnen den korist mogelijken tijd, de zeer talrijke zaken die nog moeten onderzocht worden, voor het assisenhof le verzenden. De verslagen van dc algemeene prokureurs zijn het eens om vast te stellen dat een zeer joot getal onderzoekingen op het punt zijn gesloten te worden, na het onvermijdelijke tijdverlies voortspruitende uit de vervanging van het krijgsgerecht door het burgerlrjkge- recht, het in.kracht treden van nieuwe wet telijke maatregelen en de ingewikkelheid van zekere onderzoekingen. De inrichting der rechtbanken volgens de wetten van 30 April 1919 en van 25 Augus tus 1919, is, op het ©ogenblik vo'eindigd. Sedert drie of vier maanden, bijzonderlijk, 7.ijn een zeer groot aantal zaken geoordeeld geworden, dank aan eene inspanning van de magistraten, aan wie wij onzen dank niet genoeg kunnen verschuldigen. Maar om zoo spoedig mogelijk de veroor deeling le verzekeren van de misdaden tegen het Vaderland, gaat de minister van justicie een nieuw wetsvoorstel neerleggen, als ge volg voor de verslagen die hij ontvangen heeft, wetsvoorstel dat hem toelaten zal, tij dens een jaar, het aantal bijgevoegde substi tuten bij de beroepshoven en de tribunalen van eersten aanleg le verhoogen. Havonbeweging van Antwerpen. Gedurende de maand Januari werd deAnt wei-pscJie haven bezocht door 57U schepen, metende tesamen 721,231 ton. Daaronder zijn begrepen 91 zeilschepen metende 28,559 ton, i 579 stoom booten metende 692,668 ton. In Januari 1919 kwamen in de haven aan 95 schepen, metende 164,333 ton wat voor dit jaar eene vermeerdering geeft van 475 sche pen, en 556.S8& ton. Havenbeweging van Rotterdam. In de maand Januari zijn in de haven van Rotterdam 417 schepen aangekomen, meten de 524,756 ton terwijl in 1919 er 241 schepen zijn aangekomen metende 372,620 ton. De vergelijkende label der havens van Ani werpen en Rotterdam is als volgt Antwerpen* 570 schepen, met. 721221 ton. Rotterdam, 547 schepen met. 524,750 tor:. Zooais men ziet heeft het verkeer in onze Antwerpse he haven weet terug de bovenhand verkregen, zelfs wanneer men het totaal on zer tonnemaat met 10 verminderd, om ge lijken tred te houden met de manier van op name zooals deze te Rotterdam geschiedt. Vreeselijk ongeluk te Leefdael Zondag namiddag is er op het grondgebied der gemeente Leefdael een vrecselrjk ongeluk gebeurd. M. Ileuze, bestuurder van de Banque Genitale du Limbourg» wonende le Hasselt, had Zondag een bezoek gebracht aan zijne zuster, wonende op de Max lei, le Schaerbeek Hij was per metocyclet, voorzien van eene syde-car, waar zijne twee dochters, 12 en 17 jaar oud, plaats in genomen hadden. Rond -I ure namiddag vertrok M. Ileuze uit Schaerbeek terug naar Hasselt, langs den steenweg van Tervueren naar Leuven. Gekomen le Leefdael, kwam de motocyclet in botsing met den stoomtram, komende uit Leuven. Motocyclet en side-car werden met geweld omgeworpen en de inülteden ten gronde geslingerd. M. Heuze werd bewusteloos opgenomen erg gekwetst aan het hoofu en over ganscb hel lichaam. Zijne twee dochters kwamen er van af met lichte kneuzingen aan het gelaat en aan de handen. Kort na bet ongeluk kwam cr een auto mobiel uit Leuven aangereden, in bestem ming voor Brussel. M. Hcuzewerd er, op verzoek zijner doch ters, in neer gelegd en naar de Maxlei, te Schaarbeek, ten huize zijner zuster gevoerd. Een geneesheer, in allerhaast ontboden, kwam den gekwetste de noodige zorgen toe dienen, maar oordeelde zijn toestand zoo erg dat hij bevel gaf den lijder naar het gasthuis over tc brengen. Niettegenstaande dc ver- kleefsle zorgen is M. Heuze er rond 9 ure» 's avonds aan de gevolgen zijner wonden ge storven. Maandag morgend werd het lijk ..aar het gesticht van het Leopoldspark ge voerd, waar het ter beschikking gehouden werd van liet parket. Een onderzoek is geo pend om de verantwoordelijkheid in dit vree selijk ongeluk vast te stellen. Uilslagen verkregen tijdens 1919, door de bureelen van de van het ministerie van Slaat huishoudkundige zaken, afhangende van dc Belgische diensten voor teruggave te Wies baden Bestuur van het vervoerOp datum van 31 December 1919 waren er 9836 machieneu, wegende te samen 66,258ton naar België te ruggebracht. Deze machienen hadden in J914 eene waarde van circa 49 miljoen. Bestuur voor de teruggave in Frankrijk Dil bestuur heeft vooralsnog 766 machienen met een gezamenlijk gewicht van 802,500 kgr vereenzelvigd, 52 machienen wegende te sa men 114,740 kilos zijn reeds.in 'tland terug. Dit bestuur is slechts sedert de maand Octa her aan 't werk. Bestuur voor de teruggave in België Dit bestuur heeft. 380 electrische machienen met een benaderde waaide van 500000 fr. en 820 machienen hebbende circa een waaide van 2,200.000 fr. vereenzelvigd; 105 machienen wer den dan hunne eigenaars terug bezorgd, on der andere 26 electrische machienen met een benaderde waarde van 36,00 fr. en 79 machte nen met eene waaide van ongeveer 22ü.OOOfr Dienst voor de teruggave van waarden Deze dienst heeft stelselmatig de vereffe ning van de door de Duitsche regeering tc ruggeven en in de Nationale Bank gedepo neerde waarde doorgezet. Dit werk gaat met tal van bezwaren gepaard ©enerzijds uit hoofde van de onvoldoende Duitsche staten en opgaven anderzijds om reden dat de eisctoers zelden de bewijzen alt MD volstrekt eigendomsrecht overleg gen. Vooraïsnu werden er* voor 8,100.000.000 frank waarden teruggegeven. In tergeallieerde commission voor inzarne ling van het spoorwegmateriaal: Deze twee eommissien hadden reeds den 31 December 1919 2626 riituigen, 72,439 spoorwagen? en 24.090 097 tón vast materiaal aan het Bel gisc-h spoorwegbeheer teruggegeven. M. Asquith wil dan vrede doen herzien, In zijn verkiezingsveldtocht heeft M. As quith, de gewezen Engelsche premier, den wensch uitgesproken, den Volkerenbond t« zien ontwikkelen, opdat hij den Vrede van Versailles en dezes grensbepalingen zou her zien. Hij verlangt verder een economische con ferentie te tien bijeenkomen, waaraan ook de neutralen en de vijanden zouden deelne men. Hij wil verder de handels bet rek kingefc met Rusland zien hernemen en met dc Rus sen vrede sluiten. Oe Entente wil van de Habsburgers ni8t meer weten. Maandag morgend heeft de Conferentie dcf gezanten te Parijs, volgend besluit genomen, dat aan deTscheek-Slovakache, Hongaarsche, Roumeensche, Poolsche, Servische en Oos- lenrijksche gouvernementen is medegedeeld Albizzi's, van den lievelingskleinzoon van Beatrice. De gevangene zat op zijn leger. Zijn gelaal droeg de vale geelachtige, ongezonde tint der kel kerbewoners zijne wangen waren mager en zijn baard langen verwilderd de oogen, welke eens hoonend en uitdagend de wereld en haren schepper hadden aanschouwd, la gen nu in hunne Lassen, en richten zich angstig naar den ingang, zoodra daar buiten de geringste beweging hoorbaar was, terwijl een ijskoude rilling hem door de leden liep Nu sprong hij op. Weg 1 schreeuwde hg, weg, gij spoken 1 weg, gij schrikbeelden des doods Ik tartu Zij zullen het niet wagen, het hoofd van een Albizzi op het blok te leg gen en zullen zq het wiffen doen, mijne grootmoeder Beatrice, mijn oom Ricciardo zullen hemel en hel, in beroering brengen, om mij aan hun macht tc onttrekken. Niet zonder dralen zij, het uitgesproken vonnis te volvoeren men wil mij slechts bang ma ken niets anders. De angst alleen kwelt mijne zieke hersenen de eenzaamheid is schadelijk voor mij, ik wil niet langer alleen zijn Hij ging naar den tegenovergeslclden muur en driemaal aankloppende, riep hij met ge smoorde slem SaveHo, lijdeusgenoot, kom, oin mij op te vroolijken ik heb behoefte aan uw gezelschap. Laat ons voorzichtig zijn antwoordde na eenige oogenblikken eene dofte stem uit de hoogte, thans te komen, zou hoogst ge vaarlijk iyn4 en voor mij. Zoo aan stonds kunnen de wachters onze kost komen brengen zij kunnen ons dan gel overvallen Wees niet bezorgd l aU wij hen hooien komen hebt gij tijd genoeg om in uw cel te kruiden, antwoordde Roberto Lom thans, om mij gezelschap te houdenik wil het En Savello gehoorzaamt, antwoordde de stem onderdanig. Na verloop van eenige minuten boorde men eenig geritsel Let was alsof er een li chaam door don muur gleed, er werden eenige, slechts los opgestapelde steenen uit den wand genomen en door dc opening wrong zich een mansgestalte, wiens uiterlijk even verwilderd was, als dat van Roberto Albizzi het was Savello, de onderaanvoerder van de rooversbende, welke wij in het begin van ons verhaal aan onze lezers hebben voorge steld. Albizzi wierp zich op zijn houten leger, en ruste hij op een fluweelen sopha. Zelfs nog in den kerker wilde hij zijn recht als be velhebber doen gelden Onderhoud mij, Sa vcllo, gebood hij ik wil verzet hebben. VVaarraede kan ik u verstrooien, Sif- nora vroeg Savello niet zonder bilterheic Moet ik u spreken van de onzen, die men tol galg en rad gevoerd heeft, of van hen, die hier smachten, even als wij, in ijzer en steen begraven zooals de oude Filippo, de waan' van de woodherberg wiens rerwenschte zoon op dien ongeluksdag uiij aangaf en tegelijk zijnen vader met mij in den kerker bracht Dien jongen moest dan een mes door de ribbon gestootea worden l Of moet ik u spre ken van onze eigen voorzichten, van de strop voor mij van het blinkende beulszwaard voor u Slechts van hel eerste, Savello, slechts van het eerste Zoo zeker de strop voor u is, zoo weinig zullen zij het wagen, een haar van Beatrice kleinzoon le krenken Let op, Savello Op zekeren morgend zal men mij met eeo stommen wenk een achter deur toonen en zich links wenden, terwijl ik echts ga, en de oogen sluiten, totdat dc ge vlogen vogel in veiligheid is. Ha ha Op zekeren morgend zal Savello den hoofdman Roberto te vergeefs zoeken l Gaarne zou ik mijn leven willen geven, als ik daarmede hel uwe redden kon, ant woordde Savello, zonder zich geraakt te too- nen, over de gevoelloosheid van den jongen man, en toch ben ik bevreesd, dat uwe droo- nen aich niet zullen verwezenlijken. Het verbitterde volk, dat lang genoeg den drnk van uw geslacht heeft gedragen, zal u; als een welkom olfsr, er voor laten boeten, dat het zich zoo gewillig aan den druk heeffc onderworpen en de verbitterete vijand van uw huis, de Medicier aol met blijdschap do gelegenheid waarnemen. Hoor 1 onderbrak Roberto hem terwijl hij nauwkeurig luisterde, boort gij geen ge- ruisch, beneden in den gang Savello stond haastig op. Ja, ik hoor het F Er moet iels bijzonders zijn, dat zij op een ongewoon uur komen. Zij zijn reeds aan de deur ik moet mij verbet gen liet is le laat, om mij te verwijderen t (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1