De Vaster» 1920 De dieften aan de dokken VREESELUKE DOOD Be grl&ö-eiJiilsrole ln Denemarfc De geheimzinnige tseikssss lievige brand te Chimay Het gevaar der vuurwapens Doodalijk tramonplak ts Lnik U'ttevering der oorlogsmisdadigers Een goed leeken. De vadermoord van Turnhout Schrikkelijk automcisielocyeluk Ministerie van Oorlog DOODELIJKE BOTSSNG Tiieopihle STEVENS {s echter een der kinderen overleden, zelf jjVnderen achterlatend, dan wordt het deel va»1 a^oöstorvéfiö dr-der deze iaatstenyer deelif. HOOFDSTUK II. Bekomen nrn tegemoetkoming en BBT AL] GS WIJZE. ART. 8. De tegemoetkoming wordt slechts cp aanvraag verleend. Art. 9» De militairen die niet meer on der de wapefis aanwezig zijn of de zieken verpleegsters, evenals hunne het land hewo nende rechthebbenden, sturen hunne aan vraag tot het gemeentebestuur hunner wezen YïS^ÏSSte, löet Ttèf opmaken van het dossier. De aanvraag vermeldt: lo Naam en voornamen van den militair of dv ziekenverpleegster wiens of wier dien sten worden ingeroepen; desgevallend naam en voornamen hunner rechthebbenden; 2« Het volledig adres van den aanzoeker; 3. Het korps of den dienst waartoe de mili lair het laatst behoorde: de hospitaal inrich iing van het leger waarbij de ziekenverpleeg ster in dienst was. Art. 10. Bij deze aanvraag voegt het ge meentebstuur de vastgestelde stukken, en het zendt het dossier tot het departement van Oorlog. Art.-11. Het Departement van Oorlog vuil de dossiers aan met een bewijsstuk waaruit de op de tegemoetkoming rechtge vende diensten Mijken. Art. 12 De betalingen geschieden bij middel van gezamenlijke betalingshevelen, door het Departement van Oorlog uitgegeven ?n betaalbaar door toedoen van de agenten agenten der Schatkist op vertoon van de door hel "emeerdebestuur afgeleverd levensbewijs -n van «le bei ichtsbvief, die de belanghebben den word toegezonden. Bij uitzondering wijst de Minister van Oor log in den loop van het jaer 1920, op de bu roeien van de kapiteins kwartiermeesters de uitbetalingen aan welke ten voordeele van de eenc garnizóenstand ol dezer omgeving be wonende rechthebbenden moeten geschieden Art. 13 De personen die buiten bet land 'verblijven zenden hunne aanvraagen recht stroeks tot den Minister van oorlog die hun. volgens liet geval de te leveren stukken zal aanduiden. ART. 14. De' betalingen buiten het land geschieden met tusschenkomst van den Mi iii.tov van builenlandsche 'zaken, wiendaar 3oe liet door den agent der Schatkist, te Bi is soi opgemaakt mandaat wordt toegezonden. NOTA. De personen die "minne aanvraag aersooidijU indienen ten Stadhuize. Bureel van Alilnie, worden verzocht hun trouwboek mede ie brengen. Zii, «lie limine aanvraag in blok afgeven, ruoete» liet i'lad en 'Je folio der bevolking •ip hunne vraag-vermelden. telijbe ontslaging van de wet ©p liet vasten of op het vleesch-derven. Nochtans zullen zij zich van die verplich ting kunnen ontlasten, door in den offerblok van den vasten een aalmoes te storten, ieder een vo'gens zijne godvruchtigheid en zijn vermogen. (1) Een indult van den H» Stoel machtigt de Bisschoppen van België, den Zaterdag door den Woensdag als onthoudingsdag te vervangen.! (2) De Vasten eindigt op den middag van den Zaterdag der Goede Week. (3) Als een vigiliedag wordt vooruitge schoven, zooals het dit jaar het geval is met den vigiliedag van Allerheiligen, dan valt de wet op het vasten en op het vleeschderven niet toe te passen.1: TE ANTWERPEN aaiwhotjdiivghiv Door de gendarmerie van Eeckeren is gis teren morgend eene goede vangst gedaan. Op hunne wandeling hadden ze vernomen, dat in eene schuur van Austruweel, gestolen va ten geborgen waren. Zij legden zich in hinderlaag en hunne moeite werd flink beloond. Rond 5 uve kwam een wagen met paard bespannen en bield voor de schuur stil, om de vaten reuzel op le laden. De gendarmen kwamen hen in hunne be zigheid storen en hielden de mannen, die mei den wagen waren meêgekomen, aan. Het was den bakker Van den Bo., met zijne twee zonen, alsook zekere Van den B..., en een kerel, die enkel gekend is onder den naam van de Rosse. De buit bestond uit drie vaten, elk 200 kilo wegende. Ze zijn gemerkt Ch. Hammond C'\ S. A. en kwam na tuurlijk van diefstal voort, die over drie, vier dagen moet gepleegd zijn. De policte van Antwerpen van de zaak op de hoogte gebracht, is op ha:e beurt op zoek gegaan en heeft achter de Noorderdokken nog een paar derzelfde vaten gevonden. Ook in een magazijn der 8° wijk werden ver schillende vaten aangeslagen. Bakker Van den Bo., en een der zonen werd na onderhoor in vrijheid gesteld. Dit het onderzoek is gebleken dal de aaip gehoudene zich aan menigvuldige diefstallen hebben plichtig gemaakt. Gendarmen en policie zetten het onderzoek voort. Hier onder geveng wij de schikkingen voor .en Vasten 1920, welke zooals wij gisteren neldden terug van kracht is. I. De wel op het vleesch-derven verbiedt hel gebruik van vlecsch en van vleeschnat- Kieren, melk, boter en alle andere eetwaren, celi's mei vei toebereid, worden altijd toege laten. Hel vleesch-derven moet onderhouden \vö»v den op de Wóèrtsdagei» (1) en Vrijdagen van den Vasten op de Woensdagen, Vrijda gen en Zaterdagen van Quatertemper op ille de Vrijdagen van het jaar, uitgenomen wanneer do Vrijdag samenvalt met een gc- Aoden heiligdag, of met bel feest van 's Hoe ren besnijdenis (1 Januari)en op de Vi giliedagen van Sinxcn, van O. L. Vrouw hemelvaart, van Allerheiligen en Kerstmis. II. De wet op hef vasten verplicht op alle do dagen van den Vasten (2), de Zondagen uitgezonderd op dc Quatertemperdagen en op de bovenvermelde vigiliedagen (3). III. Dc wet op het vleesch-derven verplicht »1 degenen die ten volle zeven jaar oud zijn. De wet op het vasten verplicht alle geloo- vigen die ten volle cen-en-t\vintig jaar oud 4ijn, tot hel begin van hun zestigste jaar. IV. Op de dagen dat men mag vleeseh eten is het niet meer verboden visch en vlecsch te eten op denzelfden maaltijd. V. Wij verleenen nan de militairen van allen graad, aan hunne echtcenuoten, kinde ven en dienstboden, en insgelijks aan de an dere personen die wezenlijk aan den militai ren dienst zija verbonden»' dc toelating op alle dagen van t-et jaar vleeseh te eten, uitge nomen op Goeden-Vrijdag. Met dc militairen stellen \sij gelijk do gen darmen, de douaniers, de policie-aeenfen der «leden in werkelijken dienst, de boschwach Iers, de bedienden in weikelijkcn dienst op de treinen der spoorwegen en op de trams de technische bedienden van 't 'bestuur der telegrafen en der telefonen in werkelijken dienst langsheen de lijnen, de briefdragers, de bedienden der accijnzen in werkelijken dienst, de zeelieden, de schippers en de ha- zenwerklieden. Wij verleenen dezelfde toelating aan de families die voorbijtrekkende troepen huis- resten en voeden aan de werklieden der hoogovens, der glasblazerijen, der mijnen en der steengroeven. Zij die op réis zijnde, of door hun werk of hunne bezigheden builen hun huishouden opgehouden, hun eetmaal nemen in 't hotel, in eene afspanning of in eene herberg, wor don ins.elijks ontslagen van dc wel op het vleesch-derven. VI. De pastoors hebben de macht, in af zonderlijke gevallen, te ontslaan, 't zij geheel of gedeeltelijk, van 't vasten of van t vleeseh Herren, of die verplichtingen te vervangen door andere werken van godvruchtigheid, doch op voorwaarde dat de vraag daartoe op eenc gegronde reden steune. Wij verleenen dezelfde macht aan de biecht vaders; doch zij mogen daar enkel gebruik van maken ter pclogenheid van de biecht. Dc zieken en de personen met zwakke ge- rondheid zullen zich schikken naar de raad geving van een ernsligen geneesheer. VII. Dc geloovigen zijn verplicht drij Onze Vaders en drij Weesgegroeten en eenmaal de akten van Geloof, van Hoop, van Liefde en van Berouw tc bidden op iederen dag gedu rende den Vasten, waarop zij sullen gebruik maken van eene geheele of van eene gedecl- De statiewerkman Damien Gustaaf, 31 jaar oud, va li dienst in de statie van Feigniés. wilde zich uit den weg maken voor eene reeks waggons, welke op de sporen waar hij aan 'twerk was, gebracht werden. De werkman gleed ongelukkiglijk uit viel. Hij sprong nog recht, doch werd dooi de waggons omgeworpen en midden door gesneden, De dood waspogenblikkelijk. Het slachtoffer was gehuwd en vader van familie. Nu de dagelijkscbe aangiften van griep tot over de honderd zijn gestegen, kan de toe stand als even erg, zoo niet erger beschouwd worden als gedurende de ernstigste dagen van de vorige griep-epideiuie gedurende het ein de van 1918. In het groote Gemeente-hospitaal», waar 529 patiënten zijn opgenomen, zijn binnen een week 64 personen aan de griepgestorven. Men vreest nog voor verdere uitbreiding en denoodige maatiegelen'zijn genomen, on der andere zijn alle openbare dansgelegenhe den voor onbepaalden tijd geheel gesloten. Zij worden ook in Australië opyovangeu. De Daily Mail verneemt uit Sydney dat op de Australische draadlooze telegraafstaiies leekens opgevangen zijn, gelijkend op deze die in Europa werden waargenomen. De let ter G scheen er herhaaldelijk in voor te ko men. 't Zijn ook streepjes en puntjes en schijnen van een afstand van 80,000 tot 120,000 me ter te komen. Geen enkel bekende draadloo- ze telegraafstatie bezit zulke kracht. Een tabakfabriek vernield Maandag nacht is brand ontstaan in de tabakfabriek Dclteriche, tc Chimay. De pom piers snelden dadelijk ter plaats, doch reeds had het vuur zulke groote uitbreiding geno men, dat zij zich tot het bevrijden der aanpa lende gebouwen moesten bepalen. Van de fabriek blijven nog enkel eenige stukken muur en een groote puinhoop over. De schade is zeer aanzienlijk, daar er voor minstens 150,000 fr. koopwaar in de fabriek waren. Een onderzoek is geopend. Zondag avond rond 6 3/4 ure, had te Bis— seghem bij Koririjk, een smartelijk ongeluk plaats. De bewaker Herzé Theodore, den waak- dienst uitoefenende in hel Engelscb kamp, gehuisvest te Brussel bevond zich alhier op zijnen post. Hij was drager van een Brow ning revolver, klein kaliber. Terwijl hij zich daar bevond was de genaamde Lendormy Georges, werkman bij gezegde werken, en van Fransche nationaliteit bij den bewaker gekomen. Wijl zij samen waren, vertoonde de bewaker zijn wapen en legde hem bel me- kanism er van uit. Eensklaps knalde een sebot en een kogel kwam terecht beneden het schouderblad van Lendormy. Het slachtoffer stortte bodend in zijn bloed ten gronde. Aanstonds werd do beer geneesheer DumwUer ontboden die den gekwetste de eerste zorgen toediende, maar zijn loesiand zoo erg vond dat hij hem naar liet gasthuis van Kortrijk deed overbrengen. Aangezien de kogel in het liefaaam is blij ven steken zal het slachtoffer eene heelkun dige bewerking moeten ondergaan. Zijn toe stand is evenwel erg maar niet hopeloos. Maandag morgend werd vrouw Eliza Til- ley, wonende Robermohtstraat, le Luik, door een tram omvergeworpen. De ongelukkige geraakte onder den steenweerdev geklemd en werd zoo een twintigtal meiers vei' mede gesleept, vooraleer de vsattman den tram tot staan kon brengen. Mev. Tilley werd in^hopeloozen toestand naar het gasthuis gebracht,, alwaar zij kort nadien bezweek. Uit het onderzoek is gebleken, dat het ongeluk toe te schrijven is, aan de onvoor zichtigheid van het slachtoffer. De onrust^bij de Duitsche officieren De telefoons van dönv generalen staf, de admiraliteit, het rijkswecrminislerie en het departement van builenlandsche zaken slon den Zaterdag geen oogenblik meer stil. Voortdurend meidén zich officieren, die door onzekerheid trek weid, vragen of het hun naam is die op de lijst voorkomt. Op het rijksweermihislerie wachtten tal- ijke officieren en men Hoorde overal opge- wondén discussies, die men kon samenvatten in de woorden Wij slélien ons niet ter be- scbikhing- 29 duikbootconunandanten opyoëisclït De Duitsche admiraliteit heeft het gedeelte an dc uitleveringslijsl, dat op dc marine betrekking heeft, reeds geheel doorgewerkt. Onder de personen, die uitgeleverd moeten worden, bevinden zich 20 duikbootcomman danten onder wie 11 ridders van de m Orde pour Ie Mérite Drie thans nog levende chefs van de ad miraliteit worden opgeéischt. Ook de drie vloot-ehefs staan op de. lijst. Alle marineofficieren worden door Enge land gecischt, mei uitzon dering van acht duikbootcommandanlen, die door Italië ge- eischt wórden. De geallieerden zeer yematigd in hun eischcn Berlijn (via Basel), 9 Februari. In den brief, overhandigd niet den lijst der schuldi gen, wordt gelegd,' dat liet aantal der op^e- eisehte schuldigen verre blijft onder het cijfer dei'genen, die misdaden gepleegd' hebben-De thans gedane mededeling, zoo luidt het schrijven, doet geeii afbreuk aan 't recht der geallieerden, binnen de grenzen van hun eigen gebied de schuldigen te vervolgen, wier namen niet op de lijst slaan vermeld.De geallieerde gouvernementen behouden zich het recht voor, documenten en inlichtingen van iedere soort te vragen, die noodig''moch ten'blijken otn alle misdrijven, mogelijker wijze begaan, aan liet ïiclit ie brengen De heer Millerand tfegt in zijn brief: De geallieerde Mogendheden hebben er niet aan getwijfeld, dal de handelwijze van von Lers- ner een persoonlijk karakter had, en dat de verantwoordelijkheidervan niet op het Duitse!» gouvernement mag drtikken. Moer nog zij hebben verondersteld, 'dat het Duitsche gou vernement niet van plan is,zich te onttrekken aan de verplichtingen, voortvloeiende u it het Vredesverdrag. Eene bekentenis Volgens Le Matin wisten al de bijzonder ste oorlogsmisdadigers reeds lang wat tien te wachten stond en hebben zij derhalve hunne voorzorgen genomen. Deeenen hebben hunne verdediging gereed, de anderen hebben in Zweden of Zwitserland een onderkomen zocht. Te Hannover worden schier dagelijks mee tings gehouden, alwaar redenaars de bevol Uilig aanzetten, zich desnoods gewapende»1 hand te verzetten tegen, alle poging om Hin denbirrg aan te houdewt Daarentegen is er te Berlijn niets te zien De bevolking is zeer kafrn en schijnt zich om .het lot zijner gewezen officieren niet te be kommeren. Le Matin voegt er bij, dat al het geschrijf van Norke enkel voor doel had eene gelegen- heidsverontwaardiging te verwekken, en dat zelfs dat nog le vergeefs was. Een manifest. Uil Berlijn wordt aanhden Parijzer Tempi geseind De Deutsche Tagmeitwig kondigteen manifest af van genevaals van Kluck, von Hoeringen, von Boehm, yon Eberhardt c von Falkenhaym, en waarin gezegd woi'dt Het is niet strijdig met de eer der opge eischte officie»*en, zich aan de aanhouding (i onttrekken, of deze nu gzon gedaan worden door het duitscb gouvééheroest of op last der verbondenen. Men moet zich niet vrijwiiji in handen geven, doch indien het duitsc gouvernement zinnens is de opgeëischle per sonen uit te leveren, dan moeien deze klacht doen bij de duitsche rechtbanken. De officie ren die voor de rechtbank der verbondenen gedaagd worden, moeten weigeren, de vra gen hunner rechters tc beantwoorden. De 'keus een verdediger te nemen of niet, staat hen vrij. Daar er vijandelijke cinema-opne- mers zullen wei'ken, mogende officieren aiet in uniform, doch enkel in gewone burger kleedij, zonder eereteekenen verschijnen. Noy meer te verwachten. BERLIJN, 9 Februari. De Vvnemis en de Kremzeitung hechten geen geloof aan het gerucht dat er oneenigÜeid zoo zijn bij de verbondenen, doch zij voorzien, dat de twee de lijst der plichtigen nog meer opschudding zal verwekken dan de qprpte. Zwitserland zou loostemmeo, doch.... aan de Frankfurter Zeitung gemeld, dat Zwitserland er toch zou in toestemmen een onzijdige rechtbank te vormen, om de oor logsmisdadigers te oordec-len, alhoewel hel liever zou hebben, dat de belanghebbenden die zaak zelf afhandelen. Le Petit Journal meldt, dat liet feil, dut er tusschen de Duitsche pat1 lij groepen gere detwist wordt over den eisch der Entente een goed teeken is. De meerderheid van het Duitsclic parlement maakt de rekening van winsten en verliezen, rt is le zeggen, over weegt wal de gevolgen zullen zijn van eene mogelijke weigering en zulks moet ten slotte naar wenscb der Entente uitvallen. De Duit- schers zouden er inderdaad al le veel bij te verliezen hebben, indien &ij weigerden en tusschen twee kwalen zullen zij wel de min ste verkiezen. Tusschenkomst van Italië Volgens den Temps heeft men te Parijs geenerlei bevestiging ontvangen van het in de Neue Freie Presse van Weenen opge nomen bericht, dal Italië van plan is, tus- schenbeide te komen, om de tusschen Duitschland en de geallieerden hangende kwestie van de uitlevering der schuldigen tot oplossing te brengen. De lijst der Oostenrijksehe schuldigen Uit Weenen wordt aan de - Müncber Neusste Nachrichten gemeld, dat, volgens de Mitlag Post de lijst van de uit te leveren personen binnen kort aan Oostenrijk zal wor den toegezonden, Die lijst is »-ced6 opgemaakt doch moet nog onderzocht worden door zich le Parijs bevindende vertegenwoordigers van Yongó-Slavië, Polen, Roemenië en Tjecho- Slowakia. Heel lang zou ze'niet zijn. Ze moet o. a. behelzen den naam van aartshertog Jo zef, die te Budapest een gewichtige politieke rol heeft gespeeld van generaal Arzvon Strasseohurg, maarschalk von Koeves, gene raal von Potierck, veldmaarschalk von Bero vic, graaf Berchtold, oud-minister van Bui tenlandsche Zaken. Het blad voegt er bij, dat de uitleverings procedure bemoeilijkt wordt door het feit, uat verscheidene van de opgcëschte personen zich ln neutrale landen bevinden, of thans onder danen zijn van Staten, voortgesproten urt dc monarchie der Habsbuvgers, en bevriend met de Entente. Het onderzoek dezer erge zaak zal weg gesloten worden. Dc twee moordenaars, de gebroeders Jaak en Altons Simons, zullen in den eerstkomenden zittijd voor het Assisen hof verschijnen. Uit het onderzoek is gebleken, dat de gru welijke .vadermoord met voorbedachten raad is gepleegd geworden. Reeds verscheidene malen wai-en de ellendelingen hun vader gaan afwachten, doch telkens was er ieis in den weg gekomen waardoor hunne plannen gedwarsboomd werden. Helaas de arme va- de»' Simons wagdoor zijne kinderen ter dood veroordeeld zij wachtten geduldisr het gun stig oogenblik af en met ijzingwekkende koel-' bfoedigheid, doodde dc oudste zoon zijn va der met een geweerschot. De magistraten zijn overtuigd, dat de moordenaars niet rechtzinnig zijn- in hunne verklaring nopens den buit. Volgens zekere getuigen moesl de vader minstens SÖÖÖ fis., in zijn bezit gehad hébben en de plichtigen beweren enkel'2300 frs. gevonden te hebben. TE ANKÉE. Maandag morgend kwam M. Suni, be- gluurder dei- Compagnie Austi-o-Beige, te Corpbaly (Hoeij, vergezeld van ?jjne_echtge- noote en zijne twee kinderen, 10 en 6 jaar ond, in auto van een uitstapje naar Dinanl, huiswaarts. Gekomen op eene zeer gevaarlijke plaats, op het grondgebied van Ankée, sprong een der banden van den auto. Dc?.e kantelde om en de inuiledcn werden ten gronde geslin gerd. De chauffeur en de twee kinderen ontkwa men het met onbeduidende kwetsuren, doch M. en Mev. Soru bleven buiten kennis ten •oude liggen, veel bloed verliezend uit erge wonden aan het hoofd. Andere automobilisten brachten de slacht offers naar de kliniek van Jambes. Ondanks de beste zorgen is M. Snru er een paar uren later overleden, zonder lot het bewustzijn terug te komen. De toestand van Mev. Snru is, alhoewel zeer bedenkelijk, toch niet ho peloos. MEN MOET CE BELGEN HARD BEHANDELENH In zijne kronijk van liet- Bezettingsleger., verhaalt de Legerbedeeene kleine vara geschiedenis uit den Krijgsraad van het -ia gebied, te Aken. Een brave grenadier, sol daat SCHIJNS diende een klacht in tegeneen bewaker van het gevang van Aken die hem alsook zijn broeder en zijn vader 62 jaar oud in Oogst 1914 mishandeld bad. Onze drie "andgenooten waren daar als burgerlijke ge angonen. De ergste gewelddaden werden op hen in ruime mate gepleegd. Het waa waarlijk aangrijpend onzer» dapperen grena dier zijn beul stellig te herkennen en hem met een vlam van liaat in iiet oog, zijn vree selijke misdaden te hooren herinneren. De Duitsche advokaat deed in zijne pleitrede een bekentenis van het hoogste belang a Mij o khenl »s schuldig--, zegde meester Pol storl?, "doch Heeren gij zijt overwinnaars, en de goed'ertiérendheid is de schoonste der deugden van hem die do meester is. Ik pleit eene zeer verzachtende omstandigheid, waar voor gij ik ben er zeker van. niet gevoelloos zult blijven. Voorzeker, mijn klient heeft de aanklager mishandeld, maar hij heeftgehan deld op hooger bevel. Op 6» Oogst 1914 gaf gevangbestuurders van het. keizerrijk bevel bard te zijn jegens burgerlijke en militaire verbondenen maar en hier is liet dat de bekentenis haar belang heeftVOORAL je ger.s de Belgische burgers, die slechts vnj schutters zijn... De advokaat ging voort »dat ondanks de liaaldie Duitschland tegenover Russen en En gelscheu voedde, bevél gegeven word de Be! gen het hardst te behandelen... kien kan den wat zulk danig bevel wordt als het tn het. oor valt van een Teutoonsch galeiboe venbewaker, die door zij stiel reeds een ware "bmut is. De bestuurder van bet gevang bevestigde ten andore bet pleidooi door zijne getuige nis. BELGSE EN ZWEDEN. Kommandant ARRHEN1US, der Belgische koloniale troepen, welke m Zweden, zijn va derland. een verlof overbrengt dat hij wel verdiend had door zijne deeneming in den zegevierenden veldtocht in Oost Afrika maak van zijne aanwezigheid onder zijne landge noden gebruik om voort voor Belgié en den Belgischen Congo propaganda te maken. Hij "heeft voordrachten gehouden een dertig tal, te Stockholm, Karlstad zijn geboorte stad), te ÏJpsala te Vestareas, te Gaelle, te Sa la, tc Goeteborg te Boraes te Kristianstad te Helsingborg te Halmstad, te Skoefd, te Deribis, te Sundswell enz, nu eens voor regi meuten dan eens voor burgerlijke toehoor ders. Steeds is de belangstelling der aanwe zigen zeer levendig gewekt geworden en de dagbladen hebben verslag gegeven over den bijval behaald door Kommandant, ARRHE NI US wier voordrachten opgeluisterd werden met 350 mooie lichtbeelden voortkomend uit den photographischen dienst van het leger en van het Ministerie van Koloniën zoowel als met persoonlijke platen van den voor drachtgever daar deze uit Afrika een verza meling zeer schoone foto's heeft medegeno men. De talrijke vrienden welke ARRHENIUS telt in Beigie en in Congo zullen er hem dank baar voor"zijn aldus op doeltreffende wijza zijne genegendheid voor ons land en zijne Kolonie le betuigen. DE BRIEVEN VOOR DUITSCHLAND Eene kar door eene lokomotief verrast. Een landbouwer gedood en zijne dochter doodeSijk gekwetst. Maandag morgend had aan de barrcel van Vlamertinghe een vreeselijk ongeluk plaats. De barree! stond open, en landbouwer Verraes. van Brielen wilde mei zijn gespan doorrijden, toen eene versporende lokomo- tief kwam aangereden en met groot geweld op de kaï' botste. Deze werd in splinters geslagen. Verraes werd op den slag gedood. Zijne dochter werd op de sporen geworpen en door de locomo tief de beide beenen afgereden. Dc ongeluk kige moest in een hopeloozen toestand naar de ambulancie van leperen gevoerd worden. WISSELAGENT f6s Ondepwijsstpaai, AALST» Aanvaardt van lieden af alle inschrijvin gen op de Nieuwe BELGISCHE LEENING 5 O/O Deze titels zulle» vrij zijn van ai te beloMingen «n uitgekeerd werden met BERLIJN, 9 Febwari. Uit Zuricb wwdi BO pe» honderd wlneL Luitenant Generaal MICIIEL heeft de op richting en de werking van een Duitschen poslkontrooldienst verboden in het 4e gebied Dat verbod weid aan de Oberpostdirektoren van' Alten en Dusseldorf beteekend. Nu, een klacht door een inwoner van Dusseldorf Cmórcassei (linker Rijnoever) ingediend bij der» Voorzitter der Economische Sectie van CremlJ bewijst dat een brief, gedagteekenci nn Parijs, 5® Januari 1920, en aan den kla wer' toegestuurd door de Duitsche censuur werd geopend. Eene vervolging zal ingespannen worden tegen den plichtigen Duitschen beambte doch generaal Michel raadt aan van aan den Duit schen post geene briefwisseling toe te ver trouwen welke best aan geen onbescheidcnd beid zou blootgesteld worden. VERGOEDINGEN VOOR DE VLIEGLOODSEM. Een koninklijk besluit komt aan de mili taire vhegloodsen, deelnemend aan de vluch ten, rnaandehjltsche vergoedingen toe teken nen: 1. Aan de officieren aller graden: S50 frs. 2. Aan de ondergeschikte militairen, mili ciens or vrijwilligersa) gedurende het. eer ste jaar volgend op den datum van het ha len van hun brevet100 frs. b) gedurende bet tweede jaar: 150 frs; c) van af het 3e jaar 200 frank. Er wordt een maandelijksche vergoeding toegestaan van 150 frs. aan de officiers waar nemers in een vliegtuig deelnemend aan de vluchten. 100 frs aan de officieren van den staf en der technische diensten van den mijitajren vliegdienst. aan de vluchten deelnemend ler uitzondering der officieren rekenplichtigen, beheerders géneesheeren, en officieren van den troep. In geen geval mogen deze twee vergoedin ;en tezamen getrokken worden en tevens «unnen zij niet toegekend worden tezamen met een maandelijksche vergoeding van 256 frs voorzien ten voordeele der officieren en militaire vhegloodsen. Nochtans voor 1 geval dat de officieren waarnemers of van den sta! dragers zouden zijn van het brevet van «Mi li taire vhegloodsen zouden zij enkel de maandelijksche vergoeding van 250 frs. kun nen genieten. Do Minister van Oorlog zal de minimum duur bepalen der maandelijksche vluchten door de belanghebbenden vanaf ln Februari 3920 uit ic voeren om recht te krijgen op de vergoedingen. Wanneer de duur der vluchten onder het vastgestelde minimum is. zullen de vergoe dingen in verhouding verminderd worden. Zij blijven zonder onderbreking verschuldigd aan de belanghebbenden welke onder belian deling in een hospitaal verblijven of in ziek te verlof zijn tengevolge van ongevalleu ver oorzaakt gedurende vluchten per vliegtuig. Er wordt ook aan de leden van het varend personeel van den militairen vlieg dienst zoo als hierboven vermeld, eene vergoeding, eea te geven toegekend'van 800 fr. voor het aan werven van vhegkleedercn en benoodighe den. De onderhoud dior bijzondere uifcrus ting is len laste derbelangiiebbendej). Dit Koninklijk Besluit komt in toepassing Yanaf in Oktober 1919. TOELAGE VOOR VRIJWILLIGE DIENSTNEMING. Een koninklijk besluit komt Ret voordeel der toelage van 306 frs uit te breiden tot <*o krijgslieden van alle kategorien die een eer ste dienstneming aan gaan. Bijgevolg c.nt vang l de militair die, bij bet einde van zijn normalen term van werkelijken dienst, eene Hiensiherneming teekent eene toélage voor vrijwillige dienstneming van 300 frs. Dit Koninklijk Besluit zal kracht l.fbbea 3854 yah al 1 Oklobw 1918.

De Volksstem | 1920 | | pagina 2