Van Orooivader lol Kleinzoon 12 Rijn-Msas-Ssheide-kanaal JaarlijKsche interest van 51. li. Donderdag Februari! 920 Uit de lucht gegrepen. Van af heden tot en met 6 Maart Os Gistten vas telsfoondraden Aan het Staatspersonee Belgisch oorloasmatarlaai In Eoilana J ttRvering der ooriG^misdadigers Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVI» JAARGANG NUMMER 36 ■A. G- its X-J -A. X3 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nüffel-De Gendt Publiciteit bulten h«t ArrondlsBam.nt Aalst, zich te wenden tol het Agentschap Hatas, 8, Uarielurploin, te Bruisol8, Place do la Bourse, Parijs en 105, Cheapiide, Londen. H. Eulalia Zon op7,1(5, onder 5,12 Nieuwe Maan den 19 0« meaning in Holland. Een technisch medewerker van De Tele- paaf bevat een uitvoerig artikel ever voor Antwerpen.... en voor Rotterdam be langrijke vraagpunt. In art. 5 parggraaf 2 van het ontwerp verdrag tusschen Belgic en Nederland, word vermeld, dal Nederland toestaat het graven op Nederlandsch grondgebied, van een water weg van den Rijn over de Maas naar d Schelde, van.den Rijn uitgaande ter hoogte van Ruhrort en uitmondende te Antwerpen, mits er een voldoende verbinding met de Maas wordeftot stand gebracht. De Maas zal werdenigepasseerd ln de om streken van Venlo, en Nederland zal er zich niet tegen verzetten, dat deze waterwegen worden gegraven met een zoo jgering moge lijk aantal sluizen, zoodat te allen tijde de vaart mogelijk blijve met de grootste Rijn booten cn de grootste sloepen. Verder wordt in 't ontwerp-verdrag gesti pnleerd, dat getracht zal worden het kanaal Antwerpen-Rijn binnen zeven jaar te vol tooien en dat zoowel Nederland als België in de kosten yan aanlegen verbetering van dat kaugalzullen bijdragen. De schrijver herinnert de vele ontwerpen, die reeds in 't leven geroepen werden, onder meer dit van Baurat Mentricli, dat vooral tl or de brochureu van I)r Vandeperre is geker.d. Bij dit plan wordt zooveel mogelijk gebruik gemaakt van de bestaande kanalen die dan verbeterd dienen te worden, over eenkomstig de behoeften van een groot Rijn vaarlverkeer. Het geprojecteerde kanaal is lang 172 km (de afstand van Antwerpen via Dordrecht naar Crefeld bedraagt 350 km.) en wordt door middel van een zoogezegd brugkanaal over dc Maas geleid. Dit zal beslaan uit een ge metselde of betonnen brug met vier openin gen, elk 40 meter wijd, waardoor en waar onder dc Maas zal blijven stroomen. Op deze brug zal zich het eveneens gemetselde scheep vaarikanaal bevinden; de waterspiegel van de Maas zal ongeveer 8 meter onder de brug Om het nieuwe kanaal in verbinding te bren en met de Maas, zal een ongeveer 5 km. lang zijkanaal worden aangelegd, waar door de scheepvaart van de Maas naar het nieuwe kanaal cn omgekeerd mogelijk wordt bij lagen rivierstand op dc Maas zal liet ver schil in hoogte van de Maas en het kanaalpeil 21 meter bedragen, welk niveauverschil door twee sluizen overwonnen zal moeten worden Het nieuwe kanaal zal door 12 schutsluizen in 13 kanaalpandeu worden verdeeld. De waterspiegel van het hoogste kanaalpand tusschen Lommei cn Lozen zal ongeveer38,50 m. hooier liggen dan laagwater te Antwer pen. Teneinde het vereischte knnaalpeil te kunnen behouden, zal een vocdingskanaal worden aangelegd van Mi astricht naar Lozenv waarmede water uit de Maas zal worden af getapt en naar het hoogste kanaalpand ge voerd. De kosten van het kanaal zullen wel niet bcn-'den 50 miljoen gulden blijven. De schrijver herinnert het betoog der Ant werpsclie Handelskamer van 25 October 1913. Daarin wordt met nadruk gewezen op het feit, dat Rotterdam in hoofdzaak zijn bloei te danken heelt aan het geniale plan om zich een nieuwen weg naar zee te banen, den Nieuwen Waterweg, welke slag volgens ge noemde Handclskamc-r, moet beantwoord worden door het graven van een kanaal van Antwerpen direct naar den Rijn. Herhaalde lijk zijn daarna vergaderingen gehouden, waarin dc wenschelijkheid van zoodanig kanaal werd bepleit. Dit zijn alles zaken, die hier gekend zijn 45* vervolg.) Door een onverklaarbaar gevoel gedreven bleef de huishofmeester onbeweeglijk in den schoorsteenhoek zitten. Hij staarde den ge leerde aan, alsof bij dit gelaat reeds vroeger had ontmoet, maar zich niet te binnen kon brengen, waar en wanneer. Nu luisterde hij met ingehouden adem, want Pietro's gunsteling sprak bij zichzelven. Ook de stem scheen den luisteraar niet vreemd. Wachten, zeido Ncri, wachten totdat bet zaad rijp is, om den mantel der deemoe digheid af te werpen en u hoonend den af grond te wijzen, waarheen ik u heb gevoerd, aan welker diepte gij hopeloos zult neder- r.en, Pietro, pij atgelooze droomer. Volg maar den raad van uwen vriend, laat u door hem leiden nu en in den tijd, wanneer het wel en het wee van Florence op uwe schou ders rustDan zult gij spoedig genoeg be jammeren, Diotisalvi's raad gevolgd te'hcb- ben en als gij dan prijsgegeven zult zijn. aan de woede des volks, dat gij door mijn invloed krenken moei in zijn heiligste recii- ten, verlaten door de. Patriciërs, overgeleverd aan hel mooi^lslaal van ieder, wien liet be lieven zal, uw hart te doorboren, dan zal ik u oen naam in de ooivn (luisteren, welken u Klinken ral als liet bazuingeschal van den j n;.sten dag, den naam mijner arme, doode zuster, fien naam Marietta. Dc luisteraar sprong op van zijn bank. Als van meer belang is de indruk die de schrijver weergeeft van de in Nederland heerschende gevoelens tegenover het ontwerp. Het komt den schrijver niet waarschijnlijk voor, dat Nederland zich tegen die doorsnij ding van Limburg sal verzetten. In de eerste plaats, omdat bij een doelmatige aansluiting van dat kanaal met de Maas daarvan een be vordering van den opbloei is te verwachten van de industrie in Zuid-Limburg, terwijl een dergelijk kanaal tevens kan bijdragen tot een vlugge exploitatie van de Peelgronden en in de tweede plaats omdat het nog zeer le bezien staat of een Rijn-Scheldekanaal wel zal kunnen concureeren met den legenwoor- digen scheepvaartweg Anlwerpen-Rijn en of dat nieuwe kanaal «afbreuk zal doen aan het verkeer van Rotterdam op den Rjjn. De grootste bezwaren aan een scheepvaart kanaal verbonden zijn de sluizen en het is wel niet mogelijk een kanaal van Antwerpen naar den Rijn aan te leggen zonder een groot aantal van die kunstwerken. Daardoor zullen de aanleg en het onderhoud van het kanaal bijzonder kostbaar worden, maar tevens zul- leu die sluizen zooveel oponthoud aan de vaart veroorzaken, dat de kans niet is uitge sloten, dat de tijdsbesparing die men zou kunnen verkrijgen door den korteren verbin dingsweg, te niet gedaan wordt door het langdurig oponthoud bij en tijdens 't schut ten door de sluizen. Indien met het nieuwe kanaal geen ver» korting van beieekenis der reis is te verkrij gen, hetgeen zeer te betwijfelen valt, da zal de voorkeur gegeven worden aan de goe de Nederlandsche waterwegen, die gelegen heid bieden voor een onafgebroken er vooral stroomafwaarts'snél verkeer. Dat de haven van Rotterdam veel beter is van tot zee en veel beter is geoutilleerd dan die van Antwerpen, zal ook op de keuze van transi to haven, groolen invloed uitoefenen. Over de deelnoming van Holland aan den aanleg van het kanaal geeft ten slotte schnj- er het volgende te kennen, waarmee hij zijn artikel sluit Duilschland, verbolgen ep Belgie.jverbreekt de laatste financieele overeenkomst, mot ons gesloten. Via Basel vvordl d.d. 0 Februari uit Berlijn gemeld De Berliner ZeiUmg am Mitlag berichtHet Ministerie van fiuitenlandsche Zaken heeft aan de Belgische Re coring doen weten, dat het, uit hoofde van hare deel neming aan het opeischen van Duitschers, beschuldigd van misdrijven legen deoorlogs- wetten, welke deelneming in strijd is niet de belofte, door Belgie einde 1919 gedaan, de overeenkomst, op dat tijdstip tusschen Duitscldand en Belgie gesloten, als niet meer geldig beschouwt. Tot dusverre werd geen officieel bevesti ging van dat bericht ontvangen. Echter dient aangestipt te worden, dat het onjuist is, dat het Belgisch gouvernement zich zou verhonden hebben, de uitlevering der plichtige Duitschers niet te eischen. In de financieele overeenkomst de uitwisseling der marken is daarvan geen spraak. Het bericht is dus uit de lucht gegrepen, om Belgie schrik aan te jagen. Waar met den aanleg (van het kanaal) bet Nederlandsche belang niet of niet noemens waardig wordt gediend, komt het voor, dal er weinig aanleiding voor ons tand beslaat in die aanlegkosten bij te dragen. Veel meer valt er le zeggen voor eene reveling als indcr lijd bij de verbetering van het kanaal Gent. Terneuzcn werd getroffen, welke werd uiige, voerd door den Nederlandschen Waterstaat en voor rekening van België. In den loop van zijn artikel erken de schrijver overigens, met het oog op het stand punt van Holland, vóór de Ucrzienning der tractaten van 1839. Het is, vooral niet het oog op de Roiler- damsche belangen, begrijpelijkdat Nederland nooit veel voor aanleg van een kanaal Ant werpen Rijn heeft gevoeld en waarschijnlijk dat de oorzaak dat de plannen daarvoor g niet zijn verwezenlijkt. Want hoewel van Belgische en vooral van Duitsche zijde dikwijls anders wordt beweerd, is 't beslist onjuist dal Nederland verplicht is toe te laten 'at een kanaal door Limburg wordt gegraven gevolge het bepaalde in het Vredesveadrag roet België van 19 April 1839 en staat bel vast dat Nederland aan de verplichting haar bij dat tractaal opgelegd, volkomen heeft vol. daan. Hopen wij dan maar dat Nederland in de toekomst even trouw de bepalingen der nieuwe te sluiten overeenkomst zal naleven. INSCHRIJVING or oe NATION. LEENING Premie van terugbetaling van S3 t. li. Vrij van belastingen. eene electrische vonk beroerde deze woorden des geleerden zijne ziel. Nu wist hij, wien hij voor zich had, en met een jubelkreet kwam hij uit zijn schuilhoek te voorschijn. Gij zijt liet, riep hij uit, geen twijfel meer, ik heb herkend trots uw haard, trots de jaren, eiken ons beiden hebben veranderd. Gij zijt rahcesco, de voormalige houtvester, Fran cesco, do broeder, van dal arme meisje, dat... Verschrikt en geheel ontsteld sprong Dio- tisalvi Neriterug. Ware zijn blik, een dolk geweest, hij had den ongeroepen rustver stoorder doorboord. Wie zijt gij vroeg hij haastig. Wat wilt gij Ik ken u niet I Schrik nietfluisterde Albertina, ver trouwelijk naderbij komende, ik ben geen errader. En om 11 daarvan te verzekeren, lik mijn naam noemen. Men noemt mij Albertini, huishofmeester van Cosimo de Me dici maar ik bert zoo min Albertini, als gij Diolisalvi Neri zijt. Denkin bet verledcne ug, en bezin u eens, Francesco! Herinnert gij u nog den trouwen vasal der Albizzi's van dat verbannen, vernederde ge slacht, dat van de aarde uitgestorven schijnt, -"■rinnert gij u nog. Savello oor een oogenbiik week de sombere uit- 'ukking van bet gelaat des geleetdcn en maakte plaats voor verrassing. Savello, zeide hij, de ter dood veroordeelde roover, wien de genade van bet volk bot leven schonk Dezelfde verklaarde de zoogenaamde Albertini. Het verwondert u zaker, den roo ver uit den kerker ontslagen zijnde, in dienst van den Medieieër te zijn even als het mij Belangrijks ontdekkingen Sinds den wapenstilstand werden zoo wat heel het land door de telefoon ed telegraaf draden gestolen. Hel parket deed opzoekingen en men kwam te weten, dat een ondernemer van Turnhout in 't bezit was van eene groote partij draad Een deel ei-van was hern verkocht geworden door de Duitschers, die in de eerste dagen van November 1918, toen zij gewaar werden dat hun spel bier om zeep ging, zorgvuldig alle telefoon-en telegraaflijnen afbraken. Na den wapenstilstand werden de lijnen zoo spoedig mogelijk hersteld, doch even snel werden zij door Belgische dieven gestolen en aan denzelfden ondernemer verkocht. Al den draad werd aangeslagen. Het parket vond in de Turn" en Taxis- statie, te Brussel, eene belangrijke partij telefoondraad, verborgen in tonnen en be stemd voor een handelaar in oude metalen, te Luik. Er waren er daar 10,000 kilos. In dezelfde statie werd nog een anderen voorraad draad gevonden, loebehoorende aan een Brusselsch handelaar. Ook d<jzen draad was in vaten verborgafl. De huiszoekingen -duren voort 011 talrijke aanhoudingen worden verwacht. Belgische wacht te Peking. De heringerichte Belgische wacht van het Gezantschap yan Belgie te Peking, zal binnen kort naar China vertrekken. Ziehier wat zij kostJaarwedde, soldij en reiskosten (inbe grepen eene. som van 20.000 fr. tijdelijke kosten) 87.748 fr. 40 onderhoud en voe ding 113.400 fr. onderhoud der kleedij en uitrusting, bestuurkosten en vergoedingen voor buitengewone werken 13.500 fr. kosten voor yekten, onberhoud der kazer neering, bedden en beddegoed, enz.8.26S.72 fr. verlies van denSvisselop de jaarwedden en soldij 41.372,88 fr. 't zij een totaal 264.290 fr. geen nieuwe pauselijke documenten van- noode zijn om ze opnieuw in 't licht te stel len. Onlangs nog heeft de Paus, in betrek king tot Portugal, in een brief aan den patriarch van Lissabon de katholieken van die Republiek aangespoord tot gehoorzaam heid aan het gevestigde bewind. Er bestaat dus niet de minste aanleiding om op bedekte wijae te kennen te geven, dat er, met 't oog op de wederaanknooping van de diplomatieke betrekkingen tusschen Frankrijk en het Va tikaan, niewe pauselijke verklaringen van noode zijn. Van drie zaken Frankrijk en het Vatikaan. Uit Rome wordt aan Iluvas gemeld Zekere bladen hebben bericht, dat dc Paus reeds de groote lijnen zou hebben getrokken van een Encycliek, die moest verschijnen op 'l oogenbiik van de wederaanknooping der diplomatieke betrekkingen met Frankrijk. Dan, uit goede bron wordt vcrklaard.dat de leidende beginselen van den Heiligen Stoel op politiek gebied reeds zoo vaak zijn aangeduid dh zoo algemeen bekend, dat er erbaasd, den bitlerslen vijand van Medici ls vriend van Pietro te aanschouwen. Ik ge loof dat wij beiden voor een zelfde doel wer ken, en dit doel is dc wraak. De wraak herhaalde Neri, dof en wild olden zijne oogen rond, de wraak l Vertrouwen om vertrouwen, ging de hnishofmeester voort Iaat ons hier, in dezen schoorsteenhoek plaats nemen, waar niemand ons zal vinden zoodra men mij noodig heeft, werd ik door een bekend teeken ge waarschuwd. Laten wij spoedig elkander onze levensgeschiedenis verhalen ik zal met de mijne beginnen zij zal wel het kortste zijn. Zwijgend volgde Neri de uitnoodiging van zijn gezelhij zette aich naast hem neder, in den donkeren hoek van den schoorsteen, van waar Albertini hem beluisterde. Begin, zeide hij met gedrukte slem, ik luister. Men schonk mij het leven, aldus ving Savollo aan. Desniettemin werd ik tot jaren lange gevangenisstraf veroordeeld vijftien jarëh smachtte ik in mijne cel vijftien jaren mijns levens bracht ik werkeloos door, opge sloten in een kooi, gelijk aan een wild dier. Mijn eenigc troost was do omgang met een tot levenslange gevjngemsschap veroordeel den moordenaar. Wij luidden een weg ge graven tot elkanders cellen, en zochten zoo de eenzame uren te korten. Mijn kameraad was een neef van den huishofmeester van den oudste dei' Medici's hij verhaalde mij scharkestreken van zijn oom, weikeu dezen uitgehaald had, onder de oogen van éei^ OVERWINNING Nog altijd rommelt het roode N. S. op de troon, om al lawaaiend aan onze vrienden te doen gelooven, da! ze de prachtige overwin ning aan de roode leiders le danken hebben We willen er nogeens met een paar woorden op antwoorden. 1° Het N. S. eischle een percentsgewijze verhooging op de loonen van 1912, om dan later tot de herziening van de indeeling der kaders over te gaan. Hel Kristen Syndikaat wilde vooraf het herstel der mistoestanden en onrechtvaardigheden in he( loonslelsel Het K. S. eischle woonstvergoeding voor allen. Het N, S. wilde de kleine gemeenten uitsluiten. Hel N. S. noemde kindertoeslag onrecht vaardig cn voor het K. S. was dit eene abso luie noodzakelijkheid. Uitslag Het barema wordt herzien naar de princiepen van het K. S., en komt eene algemeene woonstvergoeding en ook kinder toeslag en het N. S. proclameert rich overwinnaar. Kom we lachen eens. 2e Op 8 Januari brak het N. S. de onder handelingen af met de Regeering en stelde staking voor in het vooruitzicht. Op 9 Jan. sloot het E. S. met M. Poulet eene overeenkomst. Gelijk een hondje dat het staartje gekapt is, kwamen (le leiders van het N. S. denzelfden avond achteraan geloopei en keurden de overeenkomst goed rnct het Kristen Syndicaat gesloten. Op 10 Jan. werd de overeenkomst «aan beide Syndicaten schriftelijk overhandigd liet K. S. kwam er van in bezit om 10 ure en het N. S. naar Vooruit des avonds. Hel N. S. dalachter van kwam, en prin ciepen moest aauvaarden tegen heug en meug wil zich nochtans voor overwinnaar doen doorgaan. Waarachtig de roode leiders mo gen slapen gaan, ze hebben vaak. Leve ons Kristen Syndicaat. CONGRES Op 1 Februari hield het K. S. congres. Of het gelukt is Op twee na waren al de afdee lingen aanwezig, vertegenwoordigd door 421 afgevaardigden, 't Was eene verbazende machtsontplooiing. De afgevaardigden konden hunne oogeh niet gelooven en 't klonken er uitroepen met dozijnen Ons K. S. reeds zoo vertakt, zoo sterk dat had ik niet gedacht. De vrienden van den R. K. Bond van Spaar- en Trampersoneel St Raphaël uit Holland vereerden ons mot een bezoek. De noodzakelijkheid van eene sterke Kristene 'nternalionale werd vooruitgezet en de mo gelijkheid betoogd en toegejuicht. Zelden worden geestdriftiger vergaderingen jenoudenen waar dan bovendien nog zoo 'n massa practisch werk wordt afaedaa'n. Hof felijk waren de besprekingen, broederlijk de omgang. Zulke vergaderingen doen deugd aan 't herte, leveren nut op en sterken liet solidariteitsgevoel. goedaardigen Cosimo, wiens vertrouwen hij onder den mantel van gehuichelde trouw en onderdanigheid schandelijk misbruikte. ongeveer een ja^r geleden stierf mijn gezel en een blijde gebeurtenis in den Staat schonk mij en nog eenige andere veroordeelden, op Gosimo's voorspraak de vrijheid weder. Kon bij mij ook die vijftien jaren mijner gevan genschap vergoedeu, Francesco Vijftien jaren van mijn leven En toen gij vrij waart vroeg Neri, die met eene klimmende belangstelling had geluisterd. Het eerste wat ik deed, was, den over ste der gevangenis ootmoedig om een almoes vragen want naar Duilschland te vertrek- keu en voor immer Italië te verlaten was mijne begeerte, maakte ik hem wijs, Zooveel mogelijk ten aanzien van het volk verliet ik Florence weinige weken later echter sloop ik verkleed weder de poorten der republiek binnen. Ik bad gezorgd mij onkenbaar te maken de lijd had daartoe het zijne bijge dragen zoodat geen mgner voormalige makkers mij kon herkennen ongehinderd bereikte ik dan ook het paleis van Medici, alwaar ik Tomaso, den huishofmeester ver langde te spreken. Men bracht mij bij hem. Ik vond een kleinen mageren grijsaard, die onder het masker van eerlijkheid zeknr ieder een kon bedriegen, die niet, zooals ik. de gauwdievenstreken van den oude^kende. Ik verzocht een onderhoud met hem en hij ver gunde hei mij. Ik bracht hom tol vertwijfe ling, door de opsomming zijner menigvgjdi-, AANGROEI Met ontzaglijke moeilijkheden heeft hel K. S. te kampen gehad in de eerste maan den na zijne stichting. Gaandeweg heeft het nochtans het vertrouwen veroverd. Zijne Kristene princiepen cn zijn programma triomfeeren. In massa stroomen de leden toe Het N. S. dat in betalende leden hoogstens 1/4 bezat van zijn opgegeven cijfer, nioet heden nog een gevoeligen slag gekregen hebben. De aanwinst van hel K. S. op beden bedraagt gemiddeld ruim 50 leden daags. Ons verwondert het niet'. Qlie drijft boven! Wie recht in zijne schoenen slaat komt er vroeg of laat. Kameraden, laat u niet langer meer be- dodden door een Syndikaat dat uwe belan gen verraadt en op den hoop toe in zijne leiding rood ziet als een hanenkam, liwe plaats is in de rangen van bet K. S., Hoofd zetel Fontainasplaats, 9-11, Brussel. Binnen eenige dagen zal eene commissie naar Holland gezonden worden, om er de noodige maatregelen te nemen met hot oog op de terugzending van het Belgisch oorlogs materiaal, dat na den val van Antwerpeh, naar Holland gevoerd werd. Ei bevinden zich daar 21.000 Belgische geweeren, 3000 Lebelgewercn, eene hoeveel heid brownings, eenige machiengeweren, 18.000 bayonnetten, een miijoen kardoezen en 500 sabels. Al dat materiaal bevindt zich in het arsenaal van Delft. Een telegram van dan ex-kraenprins aan de geallieerde Staatshoofden. Hij «vil eon s'aehloffer u-zijn. He'. Amsterdam/lelie Handelsblad maakl een telegram openbaar door den ex-kroon prins gezonden aan de Koningen van Enge- nd, België en Ilalië, aan de presidenten van Frankrijk en van de Vereenigde Staten en aan den Keizer van Japan, waarin hij onder andere zegt In mijn hoedanigheid van keizerlijken ex-troonopvolger, wil ik mijne landgenooten vervangen indien de geallieerde en geasso cieerde rogeenngen een slachtoffer willen, dat zij mij dan nemen in plaats van de 900 Duitschers die geen ander misdaad bedreven dan hun vaderland gedurende den oorlog le bebhen iediend. Het t'egram is gedagteekend van Maandag laatstleden uil Wièringen. De keizer wist van niéts! DEN HAAG, 10 Februari: HetJVedrr- lundsche Telegraaf Agentschap verneemt ui', ertrouwbare bron, dat de gewezen kroon- rius zijn telegram aan de verbonden siaats- toofden zond, zonder er zijn ex.keizerlijken vader kennis van te geven. De Duitschers stellen ook een lijst op. De Lokal Anxtiger bevestigt bet nieuws uit Amerikaansche bron volgens hetwelk in Duilschland con lijst wordt opgemaakt van de schuldigen aan de Entente-zijde. Hel blad voegl er bij dat 'de Duitsche egeering ook niet wil welen van eene recht bank, die in 'l bezet gebied, namolijt; te Keulen, zou zitting houden. De Duitsche regeering wil tegenvoorstellen doen. De Duitsche regeering blijft bij haar Itou- ngde uitlevering der schuldigen is onmogelijk. In het kabinet is men desaan- gaande volkomen eens en men boopl deze eensgezindheid door de nationale vergadering zien bekrachtigen. De regeering wil trachten de crisis op te lossen door tegenvoorstellen te doen. ge overtredingen, en bedreigde hem, indien bij mijn verzoek niet inwilligde cn mij een anslelling in Medicis buis bezorgde, hem in ijne ware gedaante aan Cosimo bekend te maken. En waarom juist hier vroeg Neri. Waarom blijft gij in eene stad die u gedurig aan het gevaar blootstelt, van als voormali. gen tuchthuisboef herkend le worden Omdat ik aan de stervende Beatrice Albizzi een eed gezworen heb, dien ik vol brengen wil, antwoordde Savello. En om dien te volbrengen moest ik Medicis huis uit- in kunnen gaan. Er was juist geen enkele post open, zoodat den angstigen oude niels anders overbleef dan wegens hoogen leeftijd zijn ontslag aan te vrageu en mij in zijne plaats aan te bevelen. liet plan gelukte voortreffelijk. De Medi eieër rekende op de voorspraak van den in zijn dienst vergrijsden man, en onder den naam Baulo Albertini ben ik sedert korten tijd een der eerste bedienden binnenshuis. Een vertrouw elingspost, Neri, bedenk het wel, een Itooge vcrlrouwelingspost I Man, zeide Neri, bent met doordrin-' genden blik metende, ik wensch niet uw ge heim te kennen, noch den eed, wolken gij. hebt gedaan. Volvoer uw plan, zooverhei Cosimo betreft bet ligt volstrekt niet in rnija aard, een eed van wraak te dwarsbomucn, maar, en zijne fluisterende stem klonk» schrikwekkend, wat gij ook doel, bepaal u tot Cosimo 1 (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1