15 Van Grootvader tof Kleinzoon Sclspikkslijke ontploffing Een aanval op den haiideldrijWiden Middenstand Geallieerde troepen In Duitscliland. Vrijdag lFebruari!920 PROCES-FILM Geruchtmakende aanhouding te Verviers. Wederinïoering ¥an de ultvoemr- ounning voer zekere pro'Mten. Os zaak der valsche bsnkbriefjas BaBdlstrij te Denderwindeke Wit iedere soldaat de Duilsche regeering kost. De slachtoffers der gas XXVI* JAARGANG NUMMBIl 37 Kerlistraat, 9 en 22, Aalst. Tel. H4 T) _A_ Gr T-I T A 7~1 y CENTIEMEN Uitgever: J. Van Ncffel-De Genot H. Godefried Zon op7,14, onder 5,14 Nieuwe Maan den 49 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot hel Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brofisul8, Place de la Bourse, Parijs - en 105, Cheapside, Londen. I)e gazetten krioelen van Willemsnieuws. Holland houdt vast. Dc verbondenen willen den deserteur van Spa loskrijgen. Hij self is niet meer benauwd. Hoe denkt men in Duiischland over de uitlevering van Willem II bloedhond In den bond »Ni'u Vate'rlando werd het volgend vooorstel aangenomen door de on- derteekening van hel verdrag heeft de Duit- echo regecring in een proces tegen Willem II toegestemd. Het Duitschc volk moet tot die uitvoering van bet vredesverdrag mede helpen, enz. Dus Wilhelm-pinbelm vliegt den bak in of naar een ongenaakbaar eiland in ballingschap, op zijn Napoleons... als 'L waar is. Naar 't schijnt zou Engeland er niet aan houden, de neef van den Engelsche Koning op 't banksken te zien. Och, er zal nog al gekonkelfoesd worden. De kroonprins moet er ook aan en Hinden burg en Ludendorff en al de prinsen-dieven en beulen van het Belgisch volk bij het bin nenkomen der Duilsche troepen en geduren de de bezetting. Recht is recht. Elk op zijne beurt is niet te veel. Die niet recht in zijne schoenen gin; moot voelen de straf die hij verdiende. De Belgen zagen genoeg af en stonden te veel uil. Onschuldigen werden veroordeeld en gemarteld door onbermhel'tige, onmeedoo- gende en valsche deugnieten. 't Schijnt dat die kerels zich thans uit de voeten maken. Zwitserland en Zweden wor tiener door bestormd en ingenomen, 'tls een teeken dat seHichlig zijn. Hannover, de ffcboorlestad van Hinden burg, zal dien fameucen veldheer niet uitle veren, of beier nog, geen hand mag men naar dien gewezen feldmaarschalk uilsteken. Te Berlijn integendeel wordt men kalmer en de bevolking schijnt zich weinig te bekom meren met liet lot der oud-officieren. Nu, de gedachten en de beslissingen in Duiischland veranderen eiken das?, en keeren en draaien met den wind, zooals hel best past. Met zulke gaaien is er geen rekening te bonden. In alle geval, de lijst der ie vcroordeelen schelmen is bekend gemaakt en kerels als Sanguinetto, Forck, Almcnroder, de fameuze Aalstersche kriegsrcchtcr, Schwartz, de Gee- raatdsbergschè held, von Schickfus, de be kende generaal naar de duilsche mode te Gent, Ramhdor, de politieagent die de opge sloten binders te Geeraardsbergen, in De cember 1917, mishandelde; hauptmannHuuch die in 1914, op de baan van Aalst naar Gent gruweldaden pleegde, en honderde andere beulen moeten op 't banksken en vandaar verder. 't Is te hopen dat de verbondenen, band in hand, streng, duchtig, welverdiende [straffen zullen toepassen v Keeren we nog eens weer tot den aarts schelm Wilhelm, de kapitein van geheel de pruisische en duilsche rooversbendc. Dc Nederlandsche Kamerleden keurden ten Tolle hun gouvernement goed, nopens de weigering der uitlevering van den aartsban diet. Iloe ver zij er zullen mee geraken, valt af te wachten. Gestolen goed dijt niet, en nog veel min de dief zelf. Sommigen willen hem, als een roofvogel, op een eiland der Hollandsehc bezittingen steken, en er een ede! en keizerlijk slachtoffer van maken, opdat hij zeker als ongeluks- oppervogel in dc geschiedenis zoude geboekt staan Dat mag niet, want zulke vogels zijn het vervoer niet weerd. Wat er mee te doen staal?... Dat zullen Foch en de andere overwinnaars wel willen schikken en regelen, evenals zij zullen te werk gaan met den kroonprins, die zich ver- (40* vervolg,) Raak zijnen zoon niet aan Aan mij*, zei Pietro, aan mij de verleider, de moordenaar mijner zuster En hoe denkt gij uw wraakplan te vol voeren Mijn cod is mij heilig ik beloofde eens den scheidenden vriend, Èdmondo Bernar- delli, de hand niet tc slaan aan Medici, zoo lang de oogen van den dierbaren makker mijner jeugd nog open zijn. Doch al le spoe dig berouwde mij deze belofte, welke ik tc onbedacht had afgelegd, daar ik mijn haat door den tegenspoed,'door de verbanning en vernedering van liet hnis Medici bevredigd meende te zien. Doch zij kwamen terug, glansrijker en roemvoller dan ooit te voren, en met hunnen terugkeer begon opnieuw het gift des haats in mijn bitnenste te werken. Nachten lang peinsde ik op een middel om dien knagenden worm, welke mij vertearde, te bevredigen, en eindelijk had ik een uitweg gevonden. Reeds lang was het mijn amuse ment, oude folianten en geheime, geel ge worden perkamenten te doorzoeken hun In. «oud wekte mijne wijsbegeerte en spoorde mij immer tot nieuwe navorschingen aan. In de eenzaamheid des wouds verdiepte ik mij in mijne studiën, en toen ik zooveel schatten van wetenschap vergaderd had. als mij hier mogelijk was, verliet ik heimelijk Florence, zonder een spoor achter tc laten. Met wien antwoordelijk stelt (zoo verhaalt een hol- landsch blad) en zich in de plaats van de negen honderd uit tc leveren misdadige duit- schers als zondenbok wil laten vangen. Marc. v te Haffiibeke. Woensdag namiddag is er te llarelbeke weer een schrikkelijk ongeluk gebeurd. De genaamde Kamiel De Deurwaarder, wonende in de Beverstraat, tc llarelbeke, ging dage lijks in het omliggende houwitsers en grana ten zoeken, die hij dan naar huis bracht. Woensdag morgend bad hij en zijne vrouw aldus een stootkar houwitsers naar huis ge voerd, die in een achterkot zijner woning gelost werden. Rond 1 uur namiddag zat Dedeurwaarder in het achterkot bezig met houwitsers los te vijzen en er de koperen banden van af te kloppen Plots had er eene verschrikkelijke ontploffing plaats. Dedeurwaarder werd tegen den muur geslingerd en ijselijk verminkt. Hij bleef op den slag dood. Heel het kot stortte in een puinhoop en in het omliggende werden talrijke ruiten verbrijzeld. Dit schrikkelijk ongeluk heeft te llarel beke eene groole ontroering verwekt. Mocht het eene les wezen voor zooveel andere onvoor- zichtigen, die zich dagelijks aan dergelijk vréeselijk lot bloot stellen. raamten en andere metalen konetrnkties typografische produkten, alleenlijk het druk werk bestemd voor den tabaknijverheid. Dit besluit werd den 20 Februari aan staande van kracht. Het parket van Verviers zet ieverig hel onderzoek voort over de personen die handel hebben gedreven rfiet den vijand. Op bevel van het gerecht werden twee fabrikanten van Dison, de genaamden Hon vay en Mandor! aangehouden en opgesloten. Dinsdag was het de beurt der gebroeders Valengon. twee welgekende nijveraars die aan het hoofd staan eener groote spinnerij te Verviers. Slechts Jan Valengon kon worden aan. houden zijn broeder Leon is naar den vreemde gevlucht. Na onderhoor werd Jan Valengon in het gevang van Verviers opgesloten. De aanhouding heeft groot op zien gebaard men verwacht nog andere aanhoudingen. De uitvoervergunning is wedcringevoerd voor edelmetalen (goud, zilver, platina). Voorde produkten, welke vooralsnog niet zonder bewijs van oorsprong noch zonder een door den minister van Ekon. Zaken ver leende vergunning mochten ingevoerd wor den, is er tijdelijk geen bewijs van oorsprong noch invoervergunning meer noodig. Dit geldt evenwel niet voor Wapenen en losse onderdeelen automobiels (voertuigen) met inbegrip van losse onderdeelen prentbrief kaarten kleurstoffen met aniline tot grond stof koper (en koperlcgeeringen) wanneer het getrokken, geplet, gegoten is buizen, buisjes en koppelingen kopergaas ijzer en staal (gesmeed, getrokken of gewalst) draad, kabels, roeden buizen en buisjes behoudens, isoleerbuizen en verkoperde, ver nikkelde, vei'loodde, verzinkte of vertinde metalen buizen ongedrukte films voor ci- nemabeslden speelgoed allerlei machines benuttigd bij nijverheid en landbouw met in begrip van hun losse onderdeelen, met uit zondering van rollend spoorwegmaterieel, behoudens dit voor smalsporen motorrijwie len met inbegrip der losse onderdeelen munitie voor wapenen gevoelig gemaakt papier, dito bordpapier, dito platen en dito films voor lichtdruk bruggen,, metalen ge- toch had ik iets te maken Wie zou zich om mij bekommeren Telkens onder andere ver kleeding doorkruiste ik cga deel der wereld, om mijne weetgierigheid te voldoen doch steeds het doel van mijn streven voor oogen houdende. Het was mij bekend, dat Pietro machtig veel liefhebberij had voor al wal geheimvol, onverklaarbaar en raadselachtig was. Bij hem wilde ik mij opdringen, hij moest de vruchten van mqn studie genieten. Hij moest mij opnemen in huis en hart, en zie, het gelukte, mij onder den naam Dioli- salvi Neri, welken ik te Padua aangenomen had, alwaar ik mijne studiën eindigde, was het mij mogelijk, met Pietro Medici In aanra king te komen. Men maakte hem op mij op merkzaam, als een wonder van cabalislische geleerdheid. Het geheimvolle waarin ik mijn persoon en mijn wezen hulde, verhoogde in zijne oogen de bekoorlijkheid mijner kennis making cn hij was gelukki* en vervuld van warmen dank, toen ik mij bewegen liet, hem als vriend leeraar cn raadgever naar Florence tc begeleiden. Met mij haalde hij zijn ondergang in huis. Eu wat is uw plan voor de toekomst vroeg Savello. Gij moogt het weten. De borst ademt vrij, als men zijn hart eens kan uitstortten en het masker afwerpen, dat mij bijna doet slikken. Alle haat, alle wraakzucht voortdu rend opgezameld tot een gunstig oogenblik het is te veel voor een enkel inenschenhart. Gij kunt het mij helpen dragen. Reeds mort men onder het volk, over Pietro's handelin- De heer Bertrand, in de People van 9 de zer, zingt den lof van de Russische Coöpera tieven, welke zelfs aan het boljewistisch re giem weerstand geboden hebben. WAT IS HIER EIGENLIJK WAAR Een besluit uit Stockholm aan de Times meldt ons dat dc Russische verbruikscoope- ratieven onder het toezicht slaan van de Sovjetregeering. De heer Joffe, chef-afgevaardigde van de Sovjetregeering op de Conferentie te Dorfat, heeft luidens het Svenska Dagblad ver klaard dal een onafhankelijk handeldrijven mei de Russische coöperatieven uitgesloten is Praktisch bestaan die coöperatieven niet meer. Zij zijn vervangen door een Handels- commissariaat, dat werkt onder het toezicht van de Regeering. Dus, besloot hij, kun ncn wij een vrijhandel niet toeslaan. Uitvoer en invoer moeten onder het toezicht van dc Regeering slaan. Die lofspraak vap den heer Bertrand is dus als een slag in het ruim. De veelsoortige Duilsche centralen, hier tc lande, hebben eveneens een grooten bloei gekend. Het Nationaal Voedingskomitcit heeft ins gelijks den oorlog doorgemaakt. En de ge meentemagazijnen Nu, het coöperatief stelsel heeft veel goeds in en is uiterst geschikt ora den levenssian daard le doen dalen., De heer Bertrand heeft gelijk, waar hij beweert dat de Belgische arbeiders het nut en de noodzakelijkheid van de coöperatieven van verbruik tot nog toe niet schijnen ingezien le hebben. Maar hij had hieraan kunnen toevoegen dat onze coö peratieven van verbruik weinig of niets tot de vermindering van de levensduurte hebben bijgedragen. De prijzen der Belgische coö peratieven staan gelijk met de prijzen van den handel. Dat komt hierdoor dat de coöperatieven, inzonderheid dc socialistische, streven naar eene. winslvermeerdering, ten einde hunne politieke propaganda te steunen. Maar de heer Bertrand heeft ongelijk, waar hij de kleinhandelaars verwijt, ontzag lijke winsten op le strijken en bovendien slechte waren aan den man te brengen. En daaruit het besluit trékken dat dc kleinhan delaars op zijde moeten geschoven worden, is onlogisch, maar vloeit op logische wijze voort uil de socialistische poiiiliek. De kleinhandelaars zijn 't niet die de groot ste winsten opstrijken. Bovendien, de han deldrijvende middenstand, zoo hij tot het bewustzijn komt dat zijne kracht ligt in de verecniging en in een degelijke organisatie van coöperatieven van samenaankoop, is bij machte om op zijne beurt tot de vermindering van de levenskosten hij te dragen. Do handeldrijvende «n industriëele mid denstand is niet overbodig. Wij houden het steeds ervoor, dat meer goeds verricht kan worden door vrijen arbeid, noesten arbeid, eerlijken arbeid, ieder op zijn gebied. Mochten echter de klein-handelaars en de klein-nijveraars, door den strijdkreet van den heer Bertrand, die de strijdkreet der socia listen is, tot eendrachtig krachtig werken aangespoord, het weldra brengen tot een machtig georganiseerds en breedvertakte standsinrichling, tot heil van hun eigen stand en, ja, in het belang van eene harmonisch georganiseerde maatschappij. gen, zoodra hij een opdracht van den Slaat moet volbrengen. Nog geen enkele heeft hij gelukkig voleind want wat hem opgedragen werd, volbracht hij naar mijn wil, volgens mijn raad. Nu echler beschermt heiu nog dc liefde, voorden naam Medici, welke Cosimo heefi verworven. Doch zoodra des vaders oogen zich geslo ten hebben, wanneer niet meer naar den naam, maar naar de werken en de zorg voor het lief en leed der republiek op Pietro's schouderen rust, dan stort hij, door mijne hand geleid, blindelings in den afgrond ne der dan begaat hij dwaasheid op dwaas heid misgreep op misgreep dan neemt hij weldaden terug, welken zijn vader heeft ver spreid dan breekt hij wellen, welken Cosi. mo eerde en wanneer hij dan prijsgegeven is aan de woede van het verbitterde volk, verstooten door de meerderheid der patri- cieërs, aan wier hoofd de eerzuchtige Luca Pilti staat, de hand uitstrekt naar de roem der Medicieërs dan zal ik de moorddadige hand niet weeren, welke zich naar hem zal uitsteken dan werp ik liet jaren lang gedra gen masker af en geef don snikkendeu, ster venden Medici den vloek mede iu het graf, welke zoolang in het diepst mijner ziel is opgesloten geweest dan schreeuw ik hem aan het oor Zoo wreekt zich de broeder van uw slachtoffer Marietta. Eene heldere stem onderbrak de samen spraak. Haastig stond Savello op. Men roept Albcrtini, zcide hij de hand van zijn vriend drukkende, ik moei in mijn piichts- Aanhoudingen Zooals men weel werd in de maand De cember laatstleden eene zaak van valsche bankbriefjes ontdekt le Brussel. Do onderzoeksrechter Simons, met deze zaak gelast, vertrouwde de opsporingen toe aan den politieofficier Angerhausen. Deze wist al spoedig uit to vorschen. dat een wisselagent der stad een groot deel der valsche bankbriefjes in omloop gebracht had De man kon echler bewijzen dat hij zelf beet genomen w erd en ter goeder trouw ge handeld had. M. Angerhausen, zijne opzoekingen voort zettend, kwam tot de ontdekking, dat een Hollander het papier en den drukinkt bad bezorgd aan een graveerder en dat nog een ander persoon, de valsche briefjes num merde. De policieofficier begaf zich" naar Holland en zocht er den kerel op. Hij gelukte er in hem terug te vinden. Eerst loochende de kerel voor iels in de zaak betrokken tc zijn, doch daar zijne vingerindrukken volkomen overeenkwamen, met deze gevonden op voorwerpen in het huis van den graveerder aangeslagen, eindigde hij ten slotte met te bekennen. Hij duidde verder verscheidene personen in Belgie wonende, aan, als hebbende aan de uitgifte en in omloop brengen der valsche briefjes van 1000 fr. medegeholpen. Dientengevolge werden gisteren reeds een vijftal aanhoudingen gedaan. Ook deze aan gehoudenen loochenen iets van de zaak te weten. Zij werden niettemin ter beschikking van den onderzoeksrechter, opgesloten. Daar de Hollander niet kan uitgeleverd worden, zal hij in Holland zelf voor de rechtbank verschijnen. Het onderzoek wordt naarstig voortgezet. De echtgenoolen De Wever-Stevens wo nende laags den spoorweg van Ninove naar Edingen, waren's avonds in gezelschap van hun gebuur in dc keuken gezeten, toen zij eensklaps door een verdacht gerucht aan de voordeur in hun gesprek weiden gestoord De vader bevool aan zijne 1ö jarige doch ter eens te zien wat er gaande was. liet meisje trok hare sloffen aan en zeer behoedzaam trok zij de deur open, waarop schielijk twee bandieten de deur inbeukten en revolverschoten losten, gelukkiglijk zon der het meisje le treffen, doch door de ellen delingen die ook met dikke stokken waren gewapend, erg werd afgeslagen. Op het hulpgeroep van vader en moeder De Wever cn dc gebuur L. Thollembeek sloegen de twee ellendelingen op de vlucht, die gelukkiglijk door het meisje De Wever zijn herkend, De gendarmerie verwittigd heeft dadelijk een onderzoek ingesteld talrijke sporen der kogels werden gevonden in de muren der woning. De twee vermoedelijke bandieten zijn de gebroeders René cn Frans Van W., woon aehtig in de buurt van de echtgenoolen De Wever. Een telegram uit Berlijn meldt dat ten gevolge van de slechte valuta l«et onderhoud van eiken vreemden soldaat der Entente commissie, die in Dvitskhland vertoeft, doge- les 250 mark aan Duiischland kost. Élke onder-officier kost 225 mark, elke commissaris 800 en elke voorzitter 900 mark per dag. Dc officieren ontvangen bovendien een extra-vergoeding van 20.000 mark. vervulling zijn, en geen rede tot klagen ge ven. Spoedig zult gij meer van mij hooren, Francesco. Gij waart immer mijn lieveling, en niet tevergeefs zult gij mij niet gevonden hebben. Ik' had een spoor noodig, om mij aan to zeiten, tot het volbrengen mijner belofte, want in een goed leven en gemakkelijker, dienst, zou ik welhaast zijn verslapt en mijn mannelijke kracht zou bezweken zijn. Gij echter Francesco. Gij zult mij dit spoor zijn. Niet lang zult gij behoeven te wachten en smachtenr eer do vruchi rijp is, waarnaar gij zoo vurig verlangt. Savello baant u den weg; bereid u voorhij is spoediger gereed, dan gij denkt. Met deze woorden snelde hij weg, juist toen de deur zich opende cn, door Pietro Medici geleid. Luca Piti de hal betrad. Toen dc rijke Patricieër dan vernam, dat den geleerde Diotisalvi Neri. de bevelen des Medieiêrs in de hal afwachtte, had hij den wensch te kannen gegeven, den beroemden gunsteling van Pietro te lecren kennen, en met blijdschap had de argelooze Medicieër aan zijn wensch voldaan. Eerbiedig begroette Neri zijn liooge vriend en den rijkste der republiek, die hem groo ten lof toebracht, op eene wijze, welke deed denken dat beide wannen elkander volstrekt vreemd waren. Doch een eigenaardige blik orcr cn weer door Pietro onbemerkt, bewees het tegendeel en Luca Pitti's hoofd boog zich even op een vragend gebaar van Neri. Het was het teeken, dat Casimo von Medi ci de uiiuoodiAinü in het paleis Pitti aaage- Kristen Synd/kaat van Y.P. T. T.Z. en Openbare Diensten. Goed nieuws voor voorloopfge werklieden Eindelijk schijnt men het ernstig lemeenen om eene oplossing le geven aan hun onzeker bestaan. Wij bestatigen met innige voldoe ning dat aan het herhaald en aanhoudend klagen en aandringen van het Kristen Syn- dikaat gehoor gegeven wordt. Ten gevolge van eene beslissing van den Heer Minister Pouliet wordt eene kommissie aangesteld om den ellendigen toestand onzer vrienden ia zijn geheel te onderzoeken en eene oplossing voor te stellen. Voor het K. S. zetelen in die Kommissie onze algemeene voorzitter, M. Desmet en kameraad Huyge, piocheur te Meirelbeke, Iki der Gemengde Kommissie. Twijfelt er met aan, vrienden, uwe ver dediging zit in goede handen. Loonraad van 10-2-1920 (verslag) Er werden twee afgevaardigden van be- rocpsvereenigingen voor hunne' opmerkingen en vragen gehoord. Daarna werd de bespreking over de woonst vergoeding ingeleid. Een voorstel der Rcgoering wilde de ge meenten beneden de 10.000 zielen in twee reeksen verdeelen a) Gemeenten beneden de 5.000 inwoners b) Gemeenten van 5.000 tot 10.000 inwoners. Door het Syndikaat werden aan dit voor stel de volgende veranderingen voorgesteld 1. Er mag slechts spraak zijn van ééna reeks 2. Als gemeente komt in aanmerking de plaats waar men werkt, ten ware de ver blijfplaats voor den belanghebbende voordee- liger is 3. De weduwnaars worden vergoed als gehuwden 4. Dit geldt ook voor dc on- gehuwden welke de steun zijn van ouders of familie 5. Een bijzondere regeling dient' getroffen voor Oostende en de verwoeste streken. Bepaalde beslissingen werden niet opgeno men. Opmerkingen van onze vrienden kun nen ons benuttigd worden. Het KRISTEN SIJNDIKAAT heeft aan het slot der ziiting zijn standpunt laten ken nen in zake KINDERTOESLAG. Dc cisch is EEN FRANK per dag en per kind. Voor het Algemeen Bestuur, I)e Vocnitier, L. DESMET P. S. De klachten cn grieven door de le den aan het hoofdbureel overgemaakt moe ten dooreen bestuurlid der nfdeeling te^en- geteekend zijn en moeten het nummer van het lidboekje vermei dan Antwoord zult gij steeds vinden in het vakblad onder Rubriek 5 Brievenbus. Woensdag avond had in een huis der Greusestraat te Schaarbeek, een dramatisch ongeluk plaats. Toen M. X..., die er het gelijkvloers be woont, rond 11 ure thuis kwam, werd hij onmiddelijk een hevigen gasreuk gewaar. Hij wachtte zich wel licht "te maken, doch riep de andere inwoners van hel huis en men drong langs achter in de slaapkamer. Men vond er vrouw X..., Maria T... genaamd, geboren to Hermont (Frankrijk) en haar zesjarig zoontje, geen teeken van leven mecc gevend, op den plankenvloer liggen. Beiden werden inderhaast naar het gast» huis overgebracht. Na lange pogingen kon vrouw X... tot het leven teruggeroepen wor den. Haar toestand is niettemin nog teer be denkelijk. Hetknaapje had reeds opgehouden te leven. Uit het onderzoek bleek, dal door de groote drukking der gas, dc eaoutchoucdarm van het gasvnur, waarvan het veiligheidskraantje was blijven openstaan, afgesprongen was. omen had. Deze uitnoodiging echter, zoo veel als de gedachte om, ter vermijding van alle verdenking, het standbeeld van den Mediceê.r in de feestzaal van zijn paleis op te stellen, was niet in het zwakke brein ontspro ten, ofschoon Pitii met trolsch zicbzelveu de- verdiensten van dit kloeke plan toeschreef cn Nerri tem gewillig in dien plan liethei was ontworpen door den gunsteling van den Mediceër die den ijdeien rijken man voor zich had weten te winnen, zonder dat hij zich den schijn gaf, als verraadde hij zijn vriend en beschermer. Toen Alberlini aldus zullen de wij Sa vello, den voormaligon spitsbroeder van Ro berto Albizzi, blijven noemen de hal ver liet, hield er een draagstoel voor het hoofd portaal van het Medicieenpaleis stil. Twee dames, in donker langsleepende zijden klee- deren stegen uit. De huishofmeester snelde de komenden tegemoetwant hij zag aan het wapen van den draagstoel en aaude rijke donkere livrei 'lpr dragers en vowlpopers, zoowel als aan het uiterlijk der dames /el ven, dat de bezoeksters van voornamen stand waren. Het gelaat van betdn vrouwen was bedekt met een dichten sluier van zilver floers desniettemin kon de huishofmeester toch onderscheiden dat zij van verschillenden leeftijd waren het kon moeder en dochten zijn. De eene, lang van gestalte, was oogen-. schijnlijk een eind in de dertig jaren, terwijl de jongste nauwelijks haai; vijftiende jaar [bereikt kon hebben. (Vervolgt.

De Volksstem | 1920 | | pagina 1