44 Van Grootvader lot Kleinzoon Zaterdag |Februaril920 EENE WEERWRAAK De zaak der vaisehe bankbriefjes Nadere bijzonderheden* Een woord van eenen niet-galoovige Rond het Parlement. De Ekcnomische Kommissie Vaisehe policie-agenten Eens erge zaak rond BrusssI Het kolenschandaal. HET SPÖQRWEGMATERIEEL. De gsvolfjen van een twist Da volksstamming in Slaeswijk Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 T**> CS- XXVI» JAARGANG NUMMER 38 LAD - 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nbffel-De Gendt II. Valentines Zon op7,12, onder 5,16 Nieuwe Maan den 19 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, rich te wonden tot het AgeDtscbap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parij3 en 105, Cheapside, Londen. Onlangs is uit Amerika tijding gekomen, dat de Zuid-Amerikaansche staat Paraguay ■wan een konsortmni van Amerikaansche ban kiers een krediet van 5 miliioen dollars wilde iesnen, om 2000 Belgische landbouwers- familiën als kolonisten op te nemen. Wij weten niet of die tijding op vaste gegevens berust, doch in het vakblad L'Ex- porlateur Beige, schrijft DrAlbert Schoonjans er een artikel over, waaraan wij het volgende ontleenen 't Is, nu reeds meer dan een jaar, dat zekere bladen, hunne leiders volgende, ge durig op de landbouwers uitvallen. Onder voorwendsel, dat sommige land bouwers ziel» slecht gedroegen gedurende den oorlog, heeft men stelselmatig de open bare dunkwijze geheel misleid. Hier mag tusschen haakjes wel gcvraaw worden, in welke vereeniging, of in welke klas der samenleving geen schurftig schaap te vinden was. Zekere bladen hebben dag in, dag uit geschreven en 'gewreven om de gedachte indrang te doen vinden, dat 200 liet leven duur is, zulks alleen te wijten is aan den landbouwer; de wrekkige landbouwer is de schuld van alles Ten einde gebracht door vijf jaren ont betingen en teleurgesteld in zijne hooj spoedig mogelijk tot dc ekonomische waarden van vóór den oorlog terug te kee- ren, vroeg het meerendeel van het publick niets beter dan zich te laten overtuigen. Van zijnen kant kon de minister van be voorrading enkel met genoegen dezen haat legen de landbouwers begroeten. Men bood htm een reddende scherm aan, waarachter hjj zijne machteloosheid en het onrechtvaar dige zijner wilsbeschikkingen naar verlangen kon verbergen. Mogelijks zal de toekomst ons leeren, waarom hij dergelijke maatregelen nam, doch teker is het, dat de Belgen in het algemeen en nog veel min de landbouwers daar"betrek mede hebben. »t Geen dag gaat er voorbij, zonder dat de werklieden in de steden, ten rechte often onrechte misnoegd, hun toevlucht nemen tot de meeste afkeurenswaardige dwangmidde len om hunne eischen op te dringen. En tel kens bekomen zij voldoening. De werkman is de meester op dit oogenblik. De landbouwers, de ware bewerkers van de aarde, de voortbrengers bij uitnemend heid, zij klagen niet. Zij dragen in stilte hun deel van den last die op heel de wereld drukt - Maanden lang weid de landbouwer op alle manieren geschandvlekt. Hij zweeg en het begaan. Zijn akker zal hem thans wre ken Aangelokt door degroole Ioonen, zullen er geene armen genoeg zijn om hei land te bewerken; de akker zal zijne rijkdommen riet leveren en machteloos zullen wij den doodstrijd van onze landbouwnijverheid, de bloeicndste van al onze nationale nijverheden moeten bijwonen. Tegen die ramp zullen onze bevoorra1 dars allo soort van tarieven, rantsoeneering bhz. mogen invoeren, kommissiën benoemen, steeds meer en meer ambtenaars aan 't work stellen, 't zal er niots aan helpen. Eoq land als België, is rijp voor slaver nij of revolutie, wanneer het veld niets moer opbrengt. Ziedaar wat men aan de menigte, aan het volk zou moeten doen begrijpen, daar er zooveioo zijn, die thans de meesters zijn van het nationaal gespan, die ziende blind en hoorendc doof zijn. In ons nummer van gisteren meldden wij de aanhouding te Brussel van vijf vaisehe munters, die door een in Nederland geknip- len persoon werden verkhkt. In December 1918 werd voor de eerste tr.aa! in de hoofdstad de omloop vastgesteld van vaisehe bankbiljetten van duizend frank. Het parket stelde een onderzoek in en gaf; bevel tot de aanhouding over te gaan van' twee personen. De aangehoudenen, waaronder een Bros selsch wisselagent, werden een weinig later in vrijheid gesteld. De vaisehe munters kwamen bijeen in een door een Nederlander betrokken huis van het Zuid-Oostenlijk kwartier van de stad. Dc huurder sloeg op de vlucht, doch werd en kele dagen geleden in Nederland aangehou den. Een vierde persoon werd te Brussel gevat. Men vond op hem twee vaisehe bank briefjes van duizend frank. Enkele dagen later werden twee nieuwe aanhoudingen ge daan. De valschc-tnuntersbende, op een paar ledeii na, tit heden in de gevangenis. Woensdag werd het dossier van den heer onderzoeksrechter te Den Haag aan rechter Simon overhandigd. De heer DeMeulemees- tcr is overgegaan tot de ondervraging van de zes beklaagden, die allen te Vorst zijn opge sloten. Wij meldden gisteren dat een zestigtal vaisehe bankbiljetten van 1000 frank in de Nationale Bank in ontvangst werden geno men. Uit het onderzoek blijkt nu, dat zeven tig dier bankbriefjes in omloop zijn gebracht. De h. Van Hoegaerde zei dat Belgie, in 1913 27 miliioen ton noodig had thans ont breken ons nog miliioen die door hel land zelf of door het buitenland moeten verschaft worden. Zooniet zal de duurde blijven aan houden. ïn de volgende zitting zal de kwestie der kolenlevcring aan Frankrijk onderzocht wor den. Toen M. P. E. Janson het stokhouderschap der Brusselsche advocaten-orde neerlegde om minister van nationale verdediging te worden, herinnerde hij in afscheidsvergade- ring al de eer cn het geluk, die hem sedert den wapenstilstand le beurt vielen. Heel dikwijls zegde hij, heb ik spijt ge had geen christen te zijn en niet aan de Voor zienigheid le geloovenom Haar te kunnen bedanken. (47° vervolg.) Dp bejaarde dame maakte een diepen in- druk of ieder die in de ernstige, en toch liefelijke trekken staarde. Haar donker oog, straalde mild, om haren mond, welke voor een ieder een vriendelijk woord over had, had meer het lied dan, de lijd nauwelijks merkbare groeven nagelaten. Dn andere dame was haar jonger even beeld alleen de ernst had haar jeugdig ge laat nog niet beschaduwd en onbezorgd'en vol blijde hoop blikte haar donker oog dc wereld in. De ondlse dame wendde zich tol den too- ncelsnelleuden huishofmeester. Wij wen- schen fcignor Cosimo di Medici te spreken, zeide zij met welluidende stem cn zuiver Florentiaanschen dialckt. Zoo het hem op hel oogenblilc gelegen komt, wil hem dan melden, dat een dochter der republiek, na lange afwezigheid wedergekeerd, met haar kind, het eerst na haar terugkomst de verhe ven beschermer van haar vaderland wenschl te begroeten. Heeft Signer Cosimo echter belet, geef hem dan dezen brief over dan komen wij op een anderen tijd terug. Volstrekt niet, edele Signora, haastte Al- berlini zich te antwoorden. Zulk bezoek aan de deur af te wijzen, zou mijn doorluchtige gebieder mij boogah-kwaiijk nemen. Vergun, dal ik uw boodschap overbreng en pa zoo lang deze kamer binnen, toldal'ii; uILjSig- nor Cos t,to di Medici heb aangediend. De Kommissie der Gemeenteverkiezingen De kommissie lot onderzoek van het wets ontwerp op de herziening der gemeentelijke kieswetten vergaderde gisteren onder voor zitterschap van den h, Brunei. In een voorgaande zitting werd het vrou wenkiesrecht aangenomen. Gisteren werd hel voorstel van den h. Fischer besproken om de kiezers en de kiezeressen in 2 groepen te verdeelen. De h. Fischer trok dat voorstel in, maar de h. Devéze meldde dat hij het zou overnemen. De leeftijd, voor do kiezeressen, werd vast gesteld op 21 jaar en 16 maand verblijf. Do h. K. Huysmans werd, bij verkiezing met gesloten briefjes, tot sekretaris der kom missie benoemd. Donderdag vergaderde de Ekonomische kommissie minister Jispar gaf ophelderin gen nopens de Dutlsche steenkolen van de 7 miliioen ton ons door het Vredesverdrag toegezegd hebben wij slechts oen kleine boe veelheid ontvangen, ons afgestaan door Frankrijk dat in deze bevoorrecht is. De minister sprak ook over den kolendienst te Eisen, die ingericht is om de kwestie ii orde te brengen. Intusschen leverden de Duitschers volop kolen aan Nederland hun kwade wil is dus duidelijk. Met deze woorden opende hij eene deur en geleide de beide dames in ccn rijk gemeube- leerd vertrek van middelbare grootte, mei werken der schilderkunst gesierd. Nauwelijks cpn eeuw geleden had eerst dc olieverf de waterverf verdrongen en heerlijke proeven der zeiten, door meesterhand ver vaardigd, namelijk portretten der leden van het Medicieërshuis bineen in rijk gesneden donkere lijsten aan den wand. Vol bewonde ring beschouwden de oude dame en het jonge meisje de schilderstukken, voor het meeren deel door Giolti's meesterhand voortgebracht. Plotsling echter ontsnapte er onwillekeurig een luide kreel aan den mond der moeder, en als aan deu grond genareld bleef zij voor een der portretten staan. Het stelde een jon gen man voor, van ongeveer dertig jaar milde arnst lag op zijn gelaat, rijk bescha duwde het donker», krullende haar het edel gevormde voorhoofd. In witte zijde gekleed, met een groen fluweelen mantel om de schou ders en eene kleine harp in de hand, bood het portret den toeschouwer inderdaad een bekoorlijk schouwspel, en ook Lucrelia. de dochter der Signora, kon hare bewondering niet weerhouden. Zie eens lieve moeder, zeide zij, welk een heerlijk beeld. Zie, zoo goed, zoo mild van gelaat als dezen heer, stel ik mij Ed- mondo Bernardelli den beroemden toonkun stenaar voor, van wien pij mij zoo dikwijls hebt verteld en wiens liederen ik zoo gaarne bij mijne harp zirg. ZOMERUUR Wij ontvangen het volgende schrijven Dagblad De VSiksstem Aalst Mijnheer de Opsteller, Zijn zij zot in hel Ministerie te Brussel Elkeen ziet met vreugde, naden langen droe ven winter, dat de dagen wat zouden lengen, en daar kunnen zij dat nu niet verdragen, zij prutsen eraaD om ons's morgends weeral in den donkeren le steken. Hebben ze daar soms geen ander werk, dat nuttiger is, bijvoorbeeld medehelpcn om 't leven wat min duur te maken. Toe, schrijf dat zij met die zotte toeren ten minste wachten toll April, dan zijn de dagen toch wat langer en zullen zij de menschen den duivel zoo niet aandoen, 't Kan dienen als AprilviscbBeste groeten Wanne Verbauwe. Donderdag morgendbood een kerel, schij nende ongeveer 30 jaar oud. zich aan ten huize van M. T..., Hendrik WAffelaertstraat, le St Gillis. Deze was afwezig en de man verklaarde rechterlijk poiicieagent te zijn. Hij verzocht Mev. T.... hem naar het policie- bureel der Koolmarkt te volgen, voor eene zeer dringende zaak. Mev. T..., niet weiend wat men wilde volgde den beweerden agent. Deze stapte een bureel binnen en zegde tot Mev. T... eenige oogenblikken te wachten. Daar de kerel na oen half uur nog niet teruggekeerd was, ging Mev. T... op'hare beurt binnen om te vragen wat er gaande was. Alsdan vernam zij dat niemand diaar gevraagd had. Mev. T... kreeg onmiddelijk vermoedens en keerde ijlings naar hare woniug terug. Zij kwam echter reeds te laat. Korten tijd na haar vertrek, waren twee andere kerels gekomen, zich ook uitgevende voor rechterlijke agenten, en halden aan de meid gezegd, dat zij eene huiszoeking moes ten doen. Daar de meubelen gesloten waren, braken de kerels ze open. Uit' eene kas werd een ijzeren kofterken gestolen, inhoudende 3000 fr. in Belgische bankbriefkes, 50 brief- kes van 1000 mark en eene kostbare partij juweelen. Een onderzoek is geopend. Eene brouwerij, gelegen in eene voorstad van Brussel, bad zich tijdens den oorlog vooral voor den bezetter aan 't werk gesteld. Onnoodig te zeggen dat er doorgedraaid werd. Na den wapenstilstand boden de agenten van den fiskus zich in de brouwerij aan, om de winsten gedurende den oorlog verwezent- lijkt, op te nemen, ten einde den laks vast te stellen. De brouwer toonde zijne boeben en bewees dat er slechts eene winst van 14,000 fr. verwezenlijkt was. Eenigen tijd later vernam het parket ech ter, dat de agenten van dengfiskus bedrogen geweest waren en dat de winst in werkelijk- beid verscheidene miljoenen bedroeg. Men voegde er zelfs bij, dat de boekhouding ver- valschl of liever, door oenc andere vervangen geworden was. De bladzijden, betrek heb bende op dc boekhouding van 1914 tot en met 1918 waren uitgescheurd en door andere vervangen, door een behendigen boekbinder, zoodat de agenten niets konden bemerken. Dezer dagen stapte het parket in de buree len van den brouwer af endeed er eene huis zoeking. A! de boeken, alsook de papieren welke men er vond, werden aangeslagen. Tusschen deze papieren vond men onder meer, een ontvangstbewijs eener som 10,000 fr., in Februari door den brouw aan een Duitscher geleend, om zijn advokaat te betalen, daar hij voor dc rechtbank moest verschijnen, onder betichting in de brouwe rijen van Brussel en omstreken, liet koper opgeêischt te hebben. De boekhouding werd door een expert on dcrzoclit eh uit dit onderzoek bleek, dat de verwezenlijkte winst inderdaad verscheidene miljoenen heeft bedragen. Daar de Staat 89 per honderd van die winst mag aanslaan, het dus eene belangrijke som, welke de brou wer aldus wilde verduisteren. Dc bedrieger is dan ook aangehouden opgesloten. Onderzoek te Liilo. Het was het parket ter oorc gekomen, dal van uit de verzendingstatie van Merxem (Ijskelder) aanzienlijke verzendingen kolen aankwamen,die zoogezegd naarLilio moesten verzonden worden. Naar 't schijnt werden verleden jaar alzoo 4000 ton kolen verzonden en steeds was de bestemmeling, het gemeen tebestuur van Lilio. Volgens het onderzoek worden echtee een deel der wagons niet, naar Lillo verzonden maar met eenen nieuwen vrachtbrief terug- naar <!e Kempische dok verzonden, om in een lichter te worden overgeladen. Het parket, bestaande uit MM. Van Stra turn, onderzoeksrechter, Van Huffel, substi tuut van den procureur des konings en Van Bouwel, griffier, is te Lillo afgestapt verj zeld van M. Willems, politieofficier van .Merxem. Ten gemeentehuize, alsook bij twee per sonen der gemeente heeft het parket bezoekt gebracht, en heeft daar allerlei brieven en papieren, betrek hebbende op de kolenkWestie aangeslagen. doen bedaren. Uwe voorstelling is niet valsch, lief kind.» zeide zij. Deze trekken wekken bij mij de herinnaring op aan den zoetsten tijd mijns levens, maar aan den herfst tevens want dit beeld is werkelijk het portret van Edmondo Bern^delli. Het openen der deur onderbrak het ge sprek tusschen moeder cn dochter. Van zijn kleinzoon Lorenzo vergezeld, kwam Cosimo liet vertrek binnen en trad de dames te ge- moet. De oudste wierp haren sluier naar achteren «Mag de dochter van den MarcheseTam- burinirvroeg zij, huldigend den grooten man harer vaderstad naderen, opdat hij ze genend de hand op het hoofd harer dochter legge. Lauretta TamburiniMedici's oogen schitterden van vreugde. Duizend maal welkom in Florence. En is dat uwe dochter sprekend gelijkt zij u in schoonheid en be valligheid. De jeugd begroette de jeugd Hier is Lorenzo, de toekomst van het huis Medici, mijn hoop hij heette de dochter van Duca Orsini, de edele kleindochter van Tamburini, welkom in Florence, welkom in het palcis der Mediceërs Met bescheiden vrijmoedigheid naderde de jongeling het jonge meisje, dat blozend haren blik neder sloeg, en begroette haar op eerbiedige wijze. Hij zette zich aan hare zijde neder en weldra was er een vertrouwelijk DE DOODRIJDERS Een meisje door ean auto verpletterd te Antwerpen Donderdag avond heef] in de Lozanast-raat ter hoogte der Durlelslraat, een vreeseiijk ongeluk plaats gehad, verooizaakt door een dier doodrijders, zooals men er tegenwoordig zoovelen, in de grootste snelheid door de stralen ziet rennen. Een meisje rond dc 18 jaar oud schijnende werd door een auto, die in eene dolle rit door dc Lozanastraa-t reed, verrast en met alle ge weid legen destraatsteeneu geslingerd- In plaata van stil te houden en zich om zijn slachtoffer le bekommeren, reed de doodrijder in volle vlucht weg. Het slachtoffer werd door voorbijgangers opgenomen, doch het meisje gaf geen teeken van leven meer en moet op den sïag gedood zijn geweest. Het lijk is naar het doodenhuis der Korte Dijkstraat gevoerd. Eon jongeling omgeworpen te Brussel De 16 jarige bureelbediende Maurits Van H., wonende Lemonnucrlaan, werd op de Maxlaan door een auto omgeworpen. Ook dezes cnauffeur reed in volle vaart verderen liet zijn slachtoffer buiten kennis achter. De ongelukkige werd in eene naburige apotheek gebracht waar hij verzorgd werd Het slachtoffer was den schedel gebroken Zijn toestand is hopeloos. was er een gesprek aangeknoopt tusschen de jonge iié- n - ttea. wier vroolijkhetd, getemperd door de Do oudere dame legde de hand op het hart aanwezigheid der ouderen, doorklonk lot wilde z:j het hevig kloppen denzelven [Cosimo en Lauretta, die op eenigen afstand, opeen met fluweelbekleeden rustbauk plaats genomen hadden. In korte trekken verhaalde dc dochter van den Mardiese Tamburini den Medicieër hare lotgevallen van af het uur dat haar vader haar van de trappen der domkerk wegge voerd had, om haar voor de smaad te" be hoeden de bruid van een roovcr te heetcn. Nog denzelfden dag had hij met haar Flo rence verlaten, Nu hier dan daarheen had hij haar gevoerd, len einde alle navorsehingen te verijdelen en eindelijk na daler een jaar verstreken was, en het lijden van den zieke- 1 ij ken man, een vast verblijf noodzakelijk maakte, betrokken vader en dochter een eenzaam gelegen landhuis acn de zuidkust van Engeland. Daar was het, dat een toeval Duca Orsini met haar te samen voerde. Hij vernieuwde zijn aanbod om Lauretta's hand en andermaal moest de stem des harten zwijgen voor de gehoorzaamheid der doch ter. Want dc naam Edmondo duifde zij geen enkele maal meer noemen, sedert de veront waardigde vader alles, wat slechts in de verte met den naam Albizti in verband stond, eene onverzoenlijke haat toedroeg. Wel is waar was hare verbinding in zoo ver geluk kig le noemen, dat Duca Orsini een volkomen edelman genoemd kon worden cn zich hooge achting waardig maakte. Niet in hartelijke teederheid, maar in bewondering on eerbied naderde hij zijne bruid en toen de zegen der kerk Lauretta voor het leven met hem ver bonden had, liet hij nimmer de jeugdige gade gevoelen, hoe hij vermoedde, dat niet dc genegenheid des harten, doch alleen de Wij hebben onlangs gemeld dal het spoor- wegbestuur ijverige opzoekingen had voor geschreven wat betreft 735 wa.-ons van den Belgischen Siaat, welke naar Frankrijk wa ren gezonden bij 't begin van den oorlog, door den Franschen slaat in huur genomen en waarvan de terugkeer tot dus verre nief was aangestipt. Om dit bericht te volledigen, deelt het Spoorwegbestuur ons mede, dat het aantal Belgische wagons waarvan tijdens den oor log de aanwezigheid in Frankrijk werd vast gesteld, niet 735 maar 8170 bedroeg. De terugvordering van dit materieel werd ter hand genomen zoodra de betrekkingen met de Fransehe spoorwegen werden hersteld waren en, op voormeld cijfer zijn er thans ongeveer 7G00 teruggekeerd, zegge meer dan 93 per cent. Gestolen goed ontdekt Ruziemaken is altoos slecht cn wordt er soms het een en ander gezegd, dat doorgaans niet geweten is. Woensdag avond was een hoppel op de Verversrui te Antwerpen, aan 't ruzie maken, en zoo werd aan den man verweten dat hij zich ophield niet eene vrouw die met gestolen goed schacherde. De policie vernam dit cn nieuwsgierig zpoalsalle politiemannen, wilde dc adjunkt Morel daar het fijne van weten. Voorzien van de noodige bevelen lot huiszoeking, afgele verd door den onderzoeksrechter M. Barbe, begaf hij zich naar de woonst der vrouw, zekere D..., wonende Verwersrui. Een koe pon kleerstof werd gevonden die ze beweerde van eenen voerder van eene verzendingsfiruu der stad tc hebben gekregen. Dc voerder beweerde het van zijnen faktcur te bc-bben gekregen. Bij deze, wonende Schildstraat, te Borger- hout, werd een bezoek gebracht en daar wer den nog koepons en waskaarsen gevonden. De fakteur werd duchtig ondervraagd cn moest bekennen dat hij eene kas liet aflossen in de Stuyvenbergstalie en dat zijne geheele lamilic waren gekocht had. Zoo moesten zich schoonzusters en wat al meer, 12 in getal, zich verantwoorden allen brachten een deel van hei gestoleiie terug. De gestolen kist bevatte zes grooie koe- pons en had eene waarde van 30Ó0 fr. Noord-Sleeswijk voor Duitschland verloren «n keert tot Denemarken terug. De stemming in liet bevrijd gebied Ruim 90 pet. van de 110.000 stemgerech tigden schijnen aan den strijd te hebben deelgenomen. De Denen waren in de cersle zone zeker van de overwinning. De Decnsche winkelkasten prijkten met de portretten van de Deensche koninklijke fa milie, en de winkeliers hadden hun winkels 3 dagen gesloten gehouden om de «bevrij ding» van het land te kunnen vieren. Do propaganda was van beide 'kanten zoo volledig mogelijk gemaakt. Aulo's, vlaggen, muziek, studenten, padvinders, journalisten, niets ontbrak.,De Denen hebben zelfs taart met slagroom laten uitdeelen. Ook is er ieverig gewed op den uitslag van de volksstemming. In bet algemeen is de stemming rustig afgeloopen. In alle Deensche kerken zijn plechtige diensten gehouden, om den terugkeer tot bet Deensche vaderland te heidenkeu. Incidenten Te Sondorburg scheen het tot een botsing tusschen Duitsche betoogers en Fransehe soldaten te komen, die reeds hun muchien- geweren hadden opgesteld. kinderlijke gehoorzaamheid haar het jawoord in den mond gegeven had. En hij had daar toe ook nooit rede gehad want Lauretta was eene voorbeeldige echtgenoote. Zoe vervlogen voor beiden jaren van hui selijk geluk, vooral sedert de. geboorte van Lucrelia totdat eene kortstondige, doodelij- ke ziekte, Duca Orsini in den bloei zijn levens van hare zijde wegrukte. Op zijne wecnende gade, op zijne verlwijfende dochter sloeg hij den laatsten blik, en als zegenend zijne hand over hen uilstrekkende, ontsliep bij, door de genademiddelen der H. Kerk gestrekt lot bet eeuwig leven. In algcheele teruggetrokken heid brachten moeder en dochter, te midden van bet gewoel cn de drukte der hoofdstad van Frankrijk, waar het echtpaar zich geves tigd had, het eerste jaar der rouw door. Maar, ging Lauretta na eenige oogen- blikken van stilzwijgen voort, toen dit ver streken was, en de zomer opnieuw zijn schoon gewaad ovérland en Veld uitspreidde kon ik niet langer in Parijs verblijven. De glansrijke feesten aan hel hof, noch de schaar van cavaliers, die met leedwezen de schoone maagd zagen vertrekken, en mij baden en smeekten om te blijven, kon mij' eerbouden. Met onoverwinnelijk, geweld had liet 1 groot heimwee naar mijn dierbaar vaderland mij bevangen naar Italié, naar Florence werd ik heengetrokken, en ook het hart van mijn. kind, wellicht door mijne vertellingen verhit, word door hetzelfde gevoel aangegrepen en dikwjjls zuchtte zij ais smeekend het woord r. Italië. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1