17 Van Grootvader tot Kleinzoon BOKKESPRONfiEN Schrikkelijk ssigêM ts Waarschoot Snikerbedeelïng. Dinsdag Februarif 920 ProviRCleraad van Oost-Vlaanderen Ministerie van Oorlog Voor 6 000.800 frank Bestolen Drie toeristen op den Bernina Verongelukt. DE EX-KEIZER Notariaat. De Groot-Hertogin sn M- Polncaré Kristen Syndikaat der T. P- T. T. Z. XXVI' JAARGANG NUMMER 40 Kerkstraat, 9 en 22. Aalst. - Tel. U4-JDAQ-BX-.AH>- 7 CENTIEMEN - Uitgever: J. Van Npffel-De Gespt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot l.et AgentscLap üatai, 8, Martelaarplei», H. Faustinus I Zon op 7,67, onder 5,21 Nieuwe Maan den 19 Zooals de Libre Bdgique schreef, hebben wij verschillende soorten van suiker, bruine suiker, meelsuiker, enz., alsook onzichtbare suiker, dat is de suiker waarvan de socialis tische minister Wauters hel geheim bewaart. De iidundsche suiker is in België al met eens verdwenen. Verscheidene chocolade fabrieken in Antwerpen moeien hunne deu ren sluiten, omdat Minister Wauters de in- landsche suiker naar 't buitenland laat vliegen. Be socialistische ministers zorgen oprecht geed voor dc bevolking. En zoo komt het, dat vélen zich met een beteuterd gezicht staan aan te kijken en denken Wanneer komt het aardsch paradijs der roodjes Dit bokkespringen gaat ook op een ander terrein. De minislerrriendjes alleen krijgen toelatingen om handel mot Duitschland te drijven cn die toelating zelve wordt gegeven door een comileit van industrieölen Als nu een handelaar eene toelating tot handel met Duitschland verlangt, dan moet hij zijne zaken misschien aan een concurrent openbaren cn deze toont hem natuurlijk het gat van den timmerman Ininsschen mogen alle Engelschen vrij handel drijven met Duitschland, en wij arme sukkels van Beigen, wij zijn verplicht aan de bevoordeeligdcn of aan de Engelschen duit- schc waren af\te koopen en ze dubbel en dik te betalen. Zouden de Engelschen misschien doo: zekere middeltjes den handel tusschen Belgen en Duitschers belemmeren? of houden zeke- re personen liefst voor hen het monopoiium van den handel met Duitschland Intussc en doet het ministerie onze horlo ges e;n uur vooruitsteken, om de menschen wat rapper te doen inslapen en ze te doen pelooven dat bet nieuwe rijk door liet socia lisme ingohuldigd, toch maar een droombeeld is. De brave menschen moeten intusschen de kastanjes uit het vuur halen en lijk do Engel schen, de Franschen met de Duitschers de vuile lakens laten wasschen, en intusschen zelfde syrnpathiën en het geld der duitschers opstrijken, zoo moeten de i?kleine burgers en 't volk alle onhebbelijkheden verdragen cn als zondebokken de flaters van roode ministers uitboeten! Polis. hooger prijzen 't zij door te weigeren sui ker te verkoopen aan personen, dragers van kaarten, waaraan de bon voor de maand gehecht is, 't zij door menschen te verplich ten andere waren te koopen willen zij suiker krijgen. De burgemeesters zullen zorgen voor eene spoedige bedeeling der suikerkaarlen, die hen zullen toegezonden worden. De kaarteu moeten den stempel der gemeente dragen. Een obus ontploft. Twee slachtoffers Zaterdag middag werd de bevolking van de wijk Hoekje, te Waarschoot, door een verschrikkelijk ongeluk in ontroering ge bracht. Enkele minuten voor 12 ure werden de bewoners opgeschrikt ;door eene geweldige ontploffing. Iedereen snelde naar buiten ten huize van den kloefkapper Alois Martens bood zich een verschrikkelijk schouwspel aan. Daar vond men aan de achterdeur van dc woning eo tusschen het werkhuis, het ver minkt lijk van voornoemd persoon. Een been en een arm waren afgeslagen en geheel het bovenlijf verminkt. Verder vond men ook de vrouw Marlens, die zwaar aan het hoofd was gekwetst. Ce ontploffing Alois Martens, kloefkapper van beroep, hield in den laatsten tijd zich bezig met het ophoopen van obussen, die hij ontlaadde en waarvan hij het koper afdeed en voortver- kocht. Het is bij het ontladen van een der obus sen in de opene lucht achter zijne wooing en tusschen het werkhuis dat een dezer moord tuigen ontplofte. De ongelukkige kreeg geheel de lading op hem, werd erg verminkt en was op den slag dood. Vrouw Marlens die daar dichtbij stond en bezig was met kloefen te verwen, werd door de stukken ijzer aan het hoofd getroffen, en zoo erg gekwetst dat men denkt dat zij hare wonden niet zal overleven. Van af hed6n een kilo per persoon en per maand. Het ministerie van bevoorrading deelt ons möe dat van heden af de suikerbedecling als volgt zal plaats Lebben Het rantsoen is 1 kilo per persoon en per maand cn kan in den frmittijd verhoogd worden. Men krijgt suikerkaarlen voor elk lid van het gezin ©n koopt in den winkel naar keuze. Het is verboden suiker of suikerbons te verkoopen, op straffe de kaart te zien intrek ken. De winkeliers trekken van de kaart de bons af, voor de maand voor dewelke het rantsoen wordt afgejeverd. Om de noodige hoeveelheid suiker voor de volgende maand te krijgen, leveren de winkeliers de bons in, per pakken van 100 aan een grossist naar keuze. Ziehier dc prijzen van den suiker Gecri-taliseerde witte suiker 1,80 fr. p.k.; gerafineerde id. id. 1,95 fr. per kilo keu kensuiker 1,80 fr. p. k. kandijsuiker, 2,20 fr. per kilo kandijcassonadc, 2.30. Dc winkeliers moeten de verkoopprijzen in hun winkel aanplakken. Het recht van suiker te verkoopen wordt onttrokken aan winkeliers die bedrog ple gen, 't zij door suiker te verkoopen aan Koninklijke besluiten Vernietigen der beslissing van den provin cieraad, waarbij de taks op de vrijbrieven, om jachtwapens te dragen, verhoogd wordt van 10 tot 2§ fr. Keuren de beslissing goed om het tarief reglement der taks op de rijwielen te wijn- gen. Keuren eveneens de leening van 12 mi! joen bij van de maatschappij van het gemeen te krediet goed En schrappen uit de begrooting het krediet van 15.000 fr., door den raad geetemd, om gesteld to worden ter beschikking van de tes'endige deputatie met het doel eene bijko mende tegemoetkoming toe te staan aan de provincieraadsleden die op meer dan 2 kilo meters afstand van den zetel van het provin ciebestuur wonen. Duitschland en de uitlevering zijner handelsvloot. In Duitschland wordt er op gewezen dat zoo de handelsschepen aan de Entente moeten uitgeleverd werden, de Duitóche tonnemaat minder groot zal zijn dan zij het was een halve eeuw geleden. De vergocdingscommissie heeftide Dutsche regeering de helft der visschers- en kust- schepen opgeëischt. Te Hamburg is meu zeer onder den indruk deze schepen te moeten missen, daar zij alleen nog de delfstoffen uit Zweden vervoerden. (49* vervolg.) VIJFTIENDE HOOFDSTUK. Het was een gejubbcl in Florence zooals het oor nog nimmer had gehoord een pracht tooals hel nog nooit had aanschouwd. De Ita- liaanschc hemel met zijn azuur blauw spreid de zich over de stad uit, het schoone hemel licht wierp zijn glans op de met bloemen kransen en linten prijkende menschenmassa op bet met groen en vlaggen versierde Dom plein, dat met een laag hek omheind was. om dc daarin besloten ruimte, welke be stemd was voor de voornaamslen der repu bliek en de genoocligde gasten, voor net gedrang van het volk te beschutten. De lang verwachte dag, op welken het volk van Florence den edelsien zijner mede burgers, ter viering van zijn geboortedag ;en schitterend feest had bereid, was aange broken. De burgers der republiek hadden Medici met eerbewijzen overladen, met de welver diende burgerkroon hadden zij zijn hoofd gesierd aan hetwelk zoovele edele en heil aanbrengende gedachten waren ontsproten en in triomf hadden zij hem en de zijnen tot het tournooispel geleid, dat met alle dankbare pracht op de groote plaats der stad plaats vond, en waarbij zelfs regeerende vorsten, als gasten van Medici, het niet versmaadden, met edele patriciërs eene lans te breken, minder krijjrsgaflig feest zou intusschen Aan de miliciens verrechtvaardigde rekwesten Talrijke miliciens, die zich den onmisberen steun hunner endei's beweren, sturen aan de burgerlijke overheid (Gouverneurs der pro vincie, Arrondissetaents-commissarissen) aanvragen ten einde naar hunne haardsteden te worden teruggezonden. Ten einde veel nutteloos geschrijf en ont goochelingen aan de miliciens te sparen, herinnert de minister van oorlog eraan dat de bevoegdheid welke hem toegestaan is door art 4 der wet van lo November 1919 slechts daar kan toegepast worden waar het recht op vrijstelling of verkorting van dienst onbe twistbaar blijkt en niet enkel op een eenvou dige opvatting berust. Behalve het geval van een overlijden of van eene ziekte eraan gelijk te stellen door hare familiegevolgen, voorgekomen na de aanduiding voor den dienst van den milicien en behalve 't geval waarbij de milicien onbe twistbaar recht heeft op vrijstelling, worden de Korpsoversten door den Minister van oor log verzocht de manschappen te berichten dat er geen gevolg zal gegeven worden op de aanvragen gericht hetzij tot de burgerlijke ©verheid, het zij tot het Departement van Oorlog. Bericht aan dsgedemobiliseerde militairen Ten einde, zooi spoedig mogelijk, de beta ling der hun als spaargeld verschuldigde sommen te kunnen regelen, wordan de gedemobiliseerde militairen welke tot hiertoe geen volledige voldpening verkregen, ver zocht zich zonder uitstel aan te biepen bij den Commandant der Gendarmerie hunner om schrijving, ten einde een vragenlijst- verkla ring in te vullen welke voornoemde Comman dant aan den heer Minister van Oorlog zal doen geworden. uit een militair magazijn in Frankrijk 400 aanhoudingen Uit een militair stapelhuis in Frankrijk, zijn de laatste maanden groote hoeveelheden goederen gestolen, Ier waarde van 6 millioen frank. De policie deed reeds meer dan 400 aan houdingen, waaronder van verscheidene leden van het personeel. In een spleet van een glatscher begraven. Drie heeren uit Zurich bestegen de Piz Bernina. Zij waren gewaarschuwd dat de. sneeuw ongunstig was en volgden het spoor van twee gidsen en een toerist. Toen deze wederkeerden hoorden zij uit een spleet van een gletscher gejammer op stijgen. Een touw van 40 meter en dan nog een van 100 meter werden pmlaag gelaten, maar zij werden niet gegrepen. Men heeft de toeristen niet kunnen redden. Verondersteld wordt dat zij over de spleet hebben willen springen, ofwel dat deze dicht besneeuwd zijnde, hun tot een valkuil heeft gediend. De nota aan Holland verzonden De opperste raad heeft het antwoord aan Nederland ter zake de uitlevering van den gewezen Duitschén keizer ontworpen. De tekst is goedgekeurd en zal volgens de Evening Standard, heden worden verzonden van uit Londen per bijzonderen koerier, daar de Nederlandsche minister ie Luntfen, thans in Amerika bij zijn zieken zoon vertoeft. In 'sGravenhage zal de nota gelijktijdig door de ministers van Engeland en Frankrijk aan den Nederlandschen minister van buiten- landsche zaken worden overhandigd. De ex-keizer naar Java De Evening Standard meent te weten, dat er in de nota aan Holland zal gewezen wor den op de gevaren voor Europa, indien bij in Holland zou verblijven. Hoewel de tekst van de nota aan de Neder landsche regeering niet bekend is, verluidt, dat zij ten minste de uilnoodiging aan Neder land inhoudt in overweging te nemen, in geval van niet uitlevering-, den gewezen kei zer naar een verwijderd deel der Nederland sche koloniën te zenden, bijvoorbeeld Java De nota is aldus opgesteld, dat Nederland zich met de geallieerden 't akkoord kan ver klaren. op hel Domplein plaats hebben. De grootste en meest gevierde meesters der zangkunst zouden daar voor het ver/.araelde volk hunne liederen doen hooren. Met aT^emeene span ning verwachtte men den hooggeprezen Edmondo Bemardelli, van wiens lof ieders mond vol was. Zijn aankomst was vertraagd, en eerst gedurende hel tornooispel verspreid de zich het gerucht, dat de verwachtte verge zeld van twee leerlingen binnen de grenzen der slad war.. Door de leden der Signoria begroet, werd hij dadelijk naar de voor hen» bestemde verblijfplaats geleid, en vandaar begaf hij zich na korte rust naar het Domplein. Daarheen zette zich een schitterende optocht in beweging. Het tournooispel was geëin digd, en allen drongen naar het plein, waar het feest der zangers zou beginnen. Achter den optocht der patriciërs, stormde het volk, zoodat menig edel ros schuw werd en onder zijn ruiter steigerde. Hoe fladderden, door een lichten wind be wogen de vederen der helmen en baretten. Hoe waaiden de zijden, met goud doorwerkte vaandels Hoe fonkelde het van goud en kostbaar gesteente op klcedcren en schabrak ken De groote schaar trompetters die met schetterende fanfaren den optocht openden, de menigte herauten cn in scharlaken ge- kleede soldaten alles te samen bood een bont, kleurenrijk schouwspel, zoodot hetoo? niet wist, waarheen zich het eerst te wenden. Onder de ruiters wekte den kleinzoon van den grooten Medicieër, Lorenzo, ondanks zijne jeugd, het meeste de aandacht. Alge- brek aan kleeren en 't ergste is de brand* stofnood. De winter ts dit jaar uiterst streng, en er is niets om de huizen te verwarmen. De groote fabriuken staan stil, de scholen hebben moeten sluiten binnen twee maan den zal zelfs het gehcele spoorwegverkeer geslaakt moeten worden. Het volk is tot een staat van stomme be rusting vervallen. Het heeft alle hoop op be vrijding of hulp van buiten laten varen en kromt zich gelaten onder het bolsjewistischs juk. De communistische leiders maken handig gebruik van deze stemming om hun macht vergrooten en het roode leger sterker u maken. 't Is thans een goede toegeruste strijd macht geworden meteen ijzeren tucht waar mede men rekening moet houden. De kwestie der Notariszonen. De heer Devèze had in^de Kamer de vol gende vraag gesteld aan den heer Minister van Justitie De jongelingen, notariszonen, genieten het •echt, hunnen vader op te volgen, indien zij de noodige voorwaarden vercenigen om dit ambt uit te oefenen. Vindt de Minister niet dat dit voorrecht dient onttrokken aan dejongelingen, op mili tairen leeftijd', die tijdens den oorlog in Holland verbleven en verkozen hebben naar Belgie terug tckeeren en zich aan het Üuitsch meldeamt te onderwerpen- liever dan zich ter beschikking van hun land te stellen De heer Devèze bedoelde dus eeBe catego rie van plichtvergetencn in zijn antwoord heeft de lieer Vander Velde den regel yeralge- meend en gezegd De openbare ambten zijn niet erfelijk. De grondwet bij art. 6, huldigt in beginsel de toelating van alle Belgen tol de betrek kingen. Ook heb ik besloten af te zien van den regel tot in de laatste tijden gevolgd krach tens weikan de voorkeur gegeven werd aan den zoon van den ontslagnemendcn of over leden notaris, zoodra hij de voorwaarden van proeftijd en van zedelijkheid vereenigde. Voortaan, wanneer een plaats in het nota riaat open valt, onderzoek ik de titels der aanvragers zonder naar overerving te zien. Ik zal natuurlijk ekening houden met het gedra: der kandidaten tijdens den oorlog. De President der Fransche Republiek komt morgen Zondag naar Diedenhuven ter gele gendheid der overhandiging van het krui-s van 't Eerelegioen aan deze stad. M. Poin caré heeft Groot Hertog»» van Luxemburg op deze plechtigheid uitgenoodigd. De Fran sche regeering zal een bijzondere trein naar Luxemburg zenden die de Groot Hertogin en haai' gevolg naai Diedenhoven zal overuren gen waar zij officieel door den President der Republiek zullen ontvangen worden. Onder de uitnoodigingen worden genoemd M. Reuter, staatsminister; M. Altwies voor gers; M. Holisse burgemeester der stad Lux zitter der Kamer van volksvertegenwoordi gers. De aankomst der Groot Hertogin zal door 101 kanonschoten aangekondigd worden. Ten eel ontbijt aangeboden worden. Een zeker Stadhuize van Diedenhoven zal er een offici getal maatschappijen der stad Luxemburg, en van het land zullen deel nemen aan de ontvangst, te Diedenhoven. de De ellendige toestand in Sovjet Republiek Een beklagenswaardig vclk. Een medewerker, die in Sovjet-Rusland vertoeft, schrijft aan de Times dat de maatschappelijke toestanden in de communi slische republiek ten hemel schreien. Er is in de steden een tekort aan levens middelen, in het geheele land heerscht ge meen bouwde men in de republiek groote verwachtingan op bem algemeen prees men zijne goedhartigheid, zijne leerzaamheid en zijn energie. Elk mannenoog rustte met ach ting op hem, en met heimelijke bewondering elke vrouwenblik want al bezat Lorenzo di Medici volstrekt geen bijzondere schoonheid ja, ontbrak bem zelfs de aanvalligheid der jeugdde krachtige gestalte, het donkere levendige oog, dat getrouw het hart van den jongeling terugspiegelde, bood daarvoor ruimschoots vergoeding. Op de plaats, waar des Medicieërs kleinzoon reed, was het ge drang het sterkstmen had den grootvader toegejuichtmen wilde ook den kleinzoon niet vergeten. De grijsaard en de jongeling, zij alleen schenen alle ruimte in de harten der Florentijners ingenomen te hebben voor Pietro, had men weinig sympathie want al had zijne goedhartigheid hem bij het volk bemind gemaakt, zijne wankelmoedig heid lieten mistrouwen blijken voor de toe komst en zijn verklaarde raadsman Diotisaivi Neri was daarbij algemeen gehaat. Heil den doorluchtigen Medicispruit, weerklonk het om Lorenzo, die, met een vriendetijk lachje, bijna verlegen over zoo groote onderscheiding, naar alle kanten heen buigde lang leve Lorenzo Medici Heil Medici Een vi-oolijk meis(e, of schoon een typisch Italiaansch kind, toch blondbartig, drong zich door de menigte en wierp een bloemkrans over den kop van Lo renzo's paard, het was eene dochter uit het volk dat bewees hare kleederen maar hoe wel hare trekken en bewegingen, de leven digheid en onbeschroomdheid van hel zuiden teekenden, was hare gedraging in het minst niet onbeschaamd en ongevoegelijk. Dank Signorariep de jongeling met lui der stem, en een bloem uit de krans pluk kende en op zijne borst hechtende zeide hij U ter «ere l Maar op hetzelfde oogenblik sprong hij met bliksemsnelheid van het paard. Een al gemeene angstkreet weerklonk er. Onvoor zichtiger wijze was de jonge bloemenschen ker te zeer tusschen het gedrang der paarden geraakt, een daarvan was schuw geworden en bracht zich steil op de achterpooten ver heffende, het meisje in het grootste levensge vaar. Zij gaf een angstige schreeuw, doch reeds omvatte haar Lorenzo's krachtige arm en hief haar omhoog, terwijl zijne vrije hand met zulk een kracht den teugel greep van het meerspannige dier, dat het sidderend pal als een muur bleef staan. Jubelkreten voor den moed, en de kracht van den Medi cieër, vervulden het luchtruim. Een jonge van ongeveer twintig jaar baande zich met geweld eenen weg door de dichte menschenmassa hij was fier van ge stalte, bruin van gelaat, met fonkelende oogen, oogenschijnlijk fbereid, de hand aan den dolk te slaan, zoodra zijne eer of veilig heid bedreigd werd, maar met intelligentie en goedhartigheid in een open blik. Laat mij er door, menschen, laat mij er door 1 riep hij. Ik moet den redder mijner zuster danken. En doordringende tot Lorenzo, EN OPENBARE DIENSTEN bij Minister Poullet op 14 Februari 1920 Om 10 ure werd eene afgevaardiging van Let Trampersoneel aangesloten bij het Kl is ten Syndikaat van slaatsagenlen, ontvangen. Aan den heer Minister werd beloont den ellendige») en pijnlijken toestand van het tratnperjiieel. Onuiiddelijke verbetering dringt zicii op zoo werd gezegd of slaking zal ten allen kante uitbreken. De tusschenkomst van den heer minister werd ingeroepen. Er werd aangedrongen op eene volledige oplos sing. Daartoe is noodzakelijk, eenheid in het stelsel en de arbeidsvoorwaarden. De heer Minister aanvaard dat aan de maat schappijen toegestaan werd de tarieven met 100 o/O te veriioogen op -de vervoerprijzen van 1914dat dus de maatschappijen in staat gesteld werden de onmiddelijke verbe tering toe te kennen, waaraan de Heer Mi nister hoeden zal. Hij is volledig eens om eenheid te brengen in loonstelscl en arbeids voorwaarden zooals gebeurde voor de Slaats agenlen, doeh hij ziet niet m hoe zulks met een slag op dezen oogenblik zal kunnen ge schieden. Trapsgewijze kan en moet men er toekomen en Hij zal ons bij die poging krach. Ég steunen. De eerste stap in de goede baan voor onze mannen is gedaan, wij zullen de oplossing doordrijven, 't Krist. Synd. van Y.P.T.T.Z. Da Boodschappers in verhoor. De afgevaardigden van deze belangrijke kategorie werklieden aangesloten bij het K. S. irn ook in verhoor ontvangen door den heer Minister Poullet op 14 Februari 1920. Een afgevaardigde van hel K. S. ontwik kelde de volgende punten. 1. Afschaffing van niet betaalde werken zooals kuischen der statiën en lossen der treinen. 2. Samenstellen eenor kommissie gelast mèt het upöietlen Van ecu leglemcnt toepas selijk op alle boodschappers. Dit reglement zou bepalende arbeidsvoorwaarden, de aan neming vaststellen voor het getal agenten noodig voor het vak. Die jkomnnssie zou be staan uit afgevaardigden aangesteld door hel beheer en afgevaardigden van het Syndicaat. 3. Toekennen van dienstreiskaarten zooala aan de ogenlen dor spoorwegen. 4. Vergoeding voor onrechtstreekscha diensten bewezen aan het beheer. 5. Vergoeding voor herstel van den haard. 6. Herziening van het tarief der koersen. De heer Minister nam pnnt 2 aan. De afgevaardigden van Antwerpen, Brus- sel-Noord, Brussel-zuid, Oostende, em. heb ben de eigene plaatselijke toestanden uiteen gezet. Het onderhoud was zeer hartelijk en laat onuiiddelijke verbeteringen in den toe stand dezer verdienstelijke werklieden voor zien. 't Kristen Syndikaat van Y.P.T.T.Z. Fontenasplaats, 9-li, Brussel. die het sidderende meisje juist aan de zorg van hulpvaardige vrouwen had afgestaan, ging hij voort Ik ben maar een arme gezel, Signor, Medici, die slechts met moeite in het onder houd van zich zeiven en zijne zuster kan voorzien. Ik heet Filippo, naar mijnen rader die in de gevangenis gestorven is, wijl hij zijne herberg openstelde voor den handel van den roover Albizzi cn zijne spitsbroeders, die eens de veiligheid der republiek in ge- vaar brachten. Gij ziet dus, ik heb geen geld, noch hooge afkomst, maar een hart heli ik on een leven. Signor Medici, als gij een hart kunt gebruiken dat voor u klopt in liefde en trouw, als gij een leven noodig hebt, om voor u op te offeren zonder dat het vraagt, waarom, denk dan aan Filippo en gij zult hem vinden. Stil l zeide Lorenzo, vriendelijk dje hand van den jongen man drukkende men zou denken dat ik eene groote daad verricht had. Uw woord echter, brave Filippo zal ik gedenken, en gelijk gij mij uwe diensten aanbiedt, bied ik u ook de mijne aan 1 Lo renzo Medici's huis en hart zal ten allen lijdei voor Filippo open zijn Nogmaals groetende besteeg hij opnieuw zij» paard. Dc door dit geval opgehouden stoet, zette zich weder i» bewegingswaar hel Domplein, waar een nieu we menschenmassa hem wachtte. Had bij het tornooifeest zich een krijgshaftige luister tentoongespreid, op deze plaats heerschte all* pracht, alle bekoorlijkheid des vredes, in welke alleen de kunst kan bloeien. (Verv.) 1

De Volksstem | 1920 | | pagina 1