ASCHWOENSDAG Van Grootvader tol Kleinzoon In beslagneming der suiker Woensdag SFebruariI920 Nieuwjaarsgifien voor Z. H. den Paus De toestand 3u Ierland Afzetting van den Burgemeester XXVI» JAARGANG NUMMER 41 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 T~> Q. ~F? T J±_ T> 7 CENTIEMEN - Uitgever: J. Van Nüïfel-De Gendt H. Alcxjs Zon op7,06, onder 5,22 Nieuwe Maan den 19 Publiciteit bulten hel Arrondissement Aalst, ziek te wenden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londeo. Asehdag, eerste dag van den veer- tigdaagscken vasten, als naar bevel van S. Gregorius II het groote boet- veerdigheidstijdstip begint, te weten tot aan Paascbavond zonder de Zon dagen. Voor Gregorius tijd waren er maar zes en dertig dagen, de vier bij gevoegde heet de fransc.hman lepetil caréme, don kleinen veertiger. Op Aschwoensdag viert men de ver- oordeeling van Adam en van geheel het menschelijk geslacht als God toU Adam zei omdat gij gehoord hebt de stom van uw huisvrouw en goëten liebt van don boom van den welken ik u geboden badde dat gij daar niet af eten en zondt, (zou schrijft het won derschoon en eenvoudig Guido Gezelle) vervloekt zij de aarde in uw werk, in arbeid zult ge daar af eten, al de da gen uws levens, doornen en distels zal zij u voortbrengen en gij zult eten de Kruiden der aarde. In 't zweet uws aaiischijns zult gij uw brood eten tot dat gij wederkeert in do aarde, daar gij afgekomen zijt, want gij zijt stof der aarde cn zult wederom stof wor den, l)ie veroordeeling brengt de H. Kerk liaro kinderen te binnen, wan neer zij 's anderdaags van den heiden schen en onvlaamschen Carnaval en publieke volksfeesten, thans streng verboden en met roden ton ingaan van den christelijken on Ivorkelijkon peni- tentietijd, hare kinderen bijeenroept, asschen op hunne hoofden strboit en zegt i Weest indachtig menscb, dat gij slot en aardo zijt en in stof en aar- du zult vergaan. En wat bediot die asschen Do palmtakken die de christenen gedragen hebben op Palm Zondag die loekenew zijn van onsterfelijkheid, waarmede zij Christus verwelkomd hebben, roepende O Hossannah, filio David! Eere aan Davids Zoon die palmen heeft da H. Kerk bewaard en gebrand tot asschen van het tee- ken der onsterfelijko triomf en der eeuwige groeiende en bloeiende deugd heeft zij het teoken van de dood en de zonduitboeling gemaakt; Adam heeft zijn onsterflijk wezen verbeurd, de menscb heeft zijn Hosannah! in Tolle, TolleKruisig Hem Weg met Hem verandert en hij moet het boeten, duur betalen en zuur bekoopen dat leert hem do II. Kerk op Asschewoensdag mot woorden en met werken, met raad en daad. Eertijds werden op Asehdag de op enbare zondaars met assche bestrooid en de kerk ontzegd sedert dat de pu blieke penetentie afgeschaft is, is 'l As- schenopleggen algemeen geworden en 't geschiedt nog de Asschenwoensda In dien hoetegeest moeten wij als •ware vlaamsche christenen het aan- staande varstervingstijdvak doortrek ken. Vele deugd zullen wij er uittrek- (50" vervolg.) Met groen en bloemen was het geheele plein versierd, alsook de met lichtrood® zijde behangen tribunen, alwaar, eono scltoone vrouwenkrans prijkte, stralend in persoon lijke schoonheid, verhoogd door den rijkdom van hun gewaad. Hel middenpunt van dien kring maakte de weduwe van Duca Otsini uit. Een'zwart fluweel gewaad omhulde hare gestalte, een fonkelende diadeem kroonde haar hoofd maar haar schoonste kleinood was hare liefelijke dochter, gekieed in witte rijde met een krans van camelia's door haar donker blond haar gewerkt. Blozend door de algemeene, opmerkzaamheid, welke haar ten deel viel. zat zij met neergeslagen blik aan de zijde harer moeder. Op haar, viel Loren zo's eersten b ik, toen hij, evenals alle rui ters, voorhet plein van zijn paard afsteigende hei binnenstevan de afgesloten ruimte betrad Puopcrrood overdekte het gelaat der jonk vrouw. en toch speelde er een lachje van ge luk om hare lippen een lachje dat als de echo van zoete dagen uit liet verleden, weer klank vond in dc ziel der moederen haar een vroolijken blik deed wisselen met Cosimo, wicn de beweging zijns kleinzoons eveneens mot was ontgaan. Nu hadden allen hunne plaats ingenomen. De vergaderden muntten uit door waardig heid. schoonheid en rijkdom. De rijk uitge- éosckle wapenherauten geboden stilte, en ken en goede gevolgen voor geest, hort, ziel en lichaam zal zulks in 't algemeen en bij iedereen van ons te wege brengen. Voor de onverstorvenen die tocb ook stervelingen zijnen 't lastiger zul len hebben om den grooten overgang naar de eeuwigheid te doen dan de wellevenden is üe Vasten oen bard woord. Docb de H. Kerk vraagt bitter weinig aan bare trouwe kinderen. Zij vergt onze gehoorzaamheid, onzo onderdanigboid, onze liefde. Onmoge lijk haar zulks te weigeren. Gehoor zaamheid door het onderhouden van Gods en hare geboden; onderdanig heid mot aan te nemen wat ze oplegt, en het vervullen onzer plichten nauw kourig na te komenliefde door de IIH. Sacramenten gedurende dt weken van zaligheid tneer te ontvan gen en hare raadgevingen gretig en aandachtig af te luisteren en in hel werk te stellen. Binst den veertigdaagschen vasten vermaant, berispt, spoort ons tot boetvaardigheid en tot berouw over onze zonden aan, die welmeenende on deugddoende bestierende kerk. Ver- geton wij dan niet de passiepreéken bij te wonen ELFDE LIJNT. Overdracht der vorige lijsten 35,045 ft'. St Michietskollegie, Ursulinnenstraat, Brussel, 100; M. Leo Ro- bevns, Uoei, '20; M. de Pontbière, oud-Ka merlid, 100; M. G. de Bavay, eere-raadshecr bij het Verbrekingshof, 100; Opdat onze fa milie zou gezegend worden, 5; Mevr. Ch. 't Serstevent, 100; Naamloos, Langdorp, 25; Mev. de Diesl, Avin, 100; Onbekend, 1000; M. C. Binard, notaris, Chalelet, 100; Naam loos, Louizaiaan, 50; Z. E. H. P.asneur, de keu van Chalclel, 20; A. J. L., Jamhes, 20 H. Antonius, aanhoor ten spoedigste mijn ;ebcd, 1; Mejuffers Van Nieuwenbove, Sot legem, 10; O. E. G. T. B., 1; M. llalllanls, burgemeester, Lubbeek, 50; De leeraars en de leorliniren van het Groot Seminarie, Mc chelen, 300; burggraaf de Franeau, 50; Ka nunnik De Brouwer, Brugse, 200; Voor de zaligverklaring van hel Zusterken Theresia [an Jesus, J. Ii. B., 5; E. II. Struyf, rustend pastoor, Diest, 25; E. 11. Van Hulle, onderp, Temscbe, 5; E. II. Van Campenbout, onderp, l/nkebeck, 5; E. II., Deurne, 10; E. H Bastyn, onderpastoor, Brugge, 25; Naaml. Slavele, 100; Mev. wed. Èlorent van Hal Turnhout, 100; Brussel Verjaringspark, Pr G. 5,60; Hendrik Segers, Leo en zijn zoon René, 50; G. en J., 29; Mejufters Bosleels, Ninove, 25; Dre Waulers de Beslerfeld en hare kinderen, Beigen, 20; Eene klooster gemeenle, 20; E. II. Pirard, La Guinetle, Nijvel, 20; Familie C. A., Tervueren, 10; Violette, Mont St Gnibert, 10; Naamloos, Thourout, 100; Broederschap der Zusters van het Derde Orde, Doornik, 25; H. Hart van Jesiis, verwezenlijk mijn ontwerp, 10; de Broeders der Christelijke Scholen en hun leerlingen, Doornik, 200; Ter nagedachtenis van ons eenig kind, gesneuveld voor het Va derland, 5; Naamloos, 10; M. Ludovic della Faille de Levergliem, Deurne, 100; Naam loos, '20; Mev. Ludovic Geelband, 100; On bekend, Arendonck, 25; Naamloos, 2. Totaal fr. 38,513 Men kan inschrijven op het buree! van dit blad of hij M. Leon Mallié, Secretaris. 158, Beltiardstrnat, Brussel. zelfs het volk, dat zich tot nu toe, als eene branding tegen de hekken had opgedrongen werd rustig. Hel was alsof een zoete engel over het ruime, door menschëngevulde plein, zweefde, die zijne witte vleugelen over dc hoofden uitspreidde, en de storm der opge wondenheid bedwoug. De Gonfaloniere der republiek gaf een tee lten en Balies minnezangers betraden de af gestolen ruimie. Pages in de kleuren der republiek gekleed, droegen de harpen een lang sleepend gewaad omhulde de gesialle van den gyijzeu, eerwaardigen meester der haliaansche zangkunst, in helderkleurige zijden kleederen, prijkten de jongere trouba- douren. Begeestering straalde in aller oogen, want zij hadden zich van eene schoone taak te kwijten zij moesten de grootheid van het vaderland en den roem van den bescher mer der Haliaansche kunst, de roem van Co. siino bezingen. Tegenover de tribune, waarop de plaatsen der voomaamsten van het feest en der edele dames zich verhieven, lieten de zangers zich op vergulden zeteis in een halve kring neder. In het midden bleef een enkelen zetel open, hij w-as bestemd voor den meester Edmondo, die nog eenigen tijd rust noodig had en la ter, zijner kunst waardig te verschijnen. Het zangersfeest begon. Hoe wedijverden de zangers in hei voordragen der lieflijke zangstukken. Hoe weerklonken geestverruk- kende harmonieën Hoe schoon deden zich de tonen der harpen ontlokken Geprezen werd het verbevenste, het edelste, wat Wij hebben het ministerieel besluit betref fende de ranlsoeneering van suiker en sui» kersiroop medegedeeld Ziehier het koninklijk besluit betreffende de in beslagneming, welke de ranlsoencering zal toelaten Art. 1. Alle ruwe suiker, gerafineerde wit cn kandijsuiker, gekristalliseerde, ver- geoise en meelsuiker alsmede de suikersi roopen, welke ook bunnen oorsprong zij, het binnenland op deri datum van het tegen woordig besluit bestaande, zijn aangeslagen, De eigenaars der bestaande hoeveelheden mogen zich er niet van ontdoen zelfs onder uitvoeringsvoorwciidsel van koopverdragen voorafgaandelijk aau het tegenwoordig be s-luit gesloten. Uilzondering nochtans wordt gemaakt voor de hoeveelheden suiker van minder dan 500 kilos welke in het bezit zijn van personen die de suiker voor hunne persoonlijke beroeps- nijverheid benuttigen, of in 't klein aan de verbruikers verkoopen, en alleenlijk voor zooveel gezegde hoeveelheden bestemd zijn voor de beroepsnijverheid van den bezitter of voor de recbtstreeksche Terkoop beneden de o kilos aan de verbruikers. De hoeveelheden suikersiroop beneden de 10,000 kilos worden insgelijks in de tegen woordige in beslagneming niet begrepen. Art. 2. Geen de minste hoeveelheid suiker of suikersiroop mag door de fabrieken, rafti- nerijen of slapelhuizen geleverd worden zon der bijzondere toelating van onze minister van nijferheid, arbeid en bevoorrading en deze van geldwezen, afgeleverd. Art. 3. Alle hoeveelheden suiker boven de 5U0 kilos en suikersiroopen boven de 10.000 kilos, welke ook de hoedanigheid van den bezitter er van weze, mouten aange geven worden onder den vorm en binnen iet termijn door onze minister van nijver heid, arbeid cn bevoorrading vast te stellen. Deze laatste behoudt zich bet recht de bestaande hoeveelheden bij welkdanige bezit ter op tc eischen. Art. 4. Onze minister van nijverheid, ar beid en bevoorrading is gelast de verdee- hngsmaatregelen der suiker, vergeoise cn meelsuiker alsmede de suikersiroopen, on der de bevolking en onder de suiker- en sui kersiroop nijverheden vast le stellen. Art. 5. De fabrieken welke suiker en sui kersiroop bewerken, zullen verplicht zijn hel benuttigen der hun toegekende voortbreng selen, te verrechtvaardigen voor wat het vc'r- bruik betreft op bet vrijstellingsbewijs aan geduid. Mochten zij suiker of suikersiroop van hunne bestemming omtrekken alle verdere vrijstdlingsbewijzen zouden bun ontzegd worden. Art. 6, Het gebruik van alle onder artikel 1 vermelde suiker, omzette suiker of suiker siroop wordt verboden in brouwerijen, glu- coosfabrieken, stokeiijen en in andere gis- tingsmjverbeden, zonder bijzondere toelating van onzen minister van geldwezen en dezen van nijverheid, arbeid en bevoorrading. Art 7. Dc opzichters en bijgevoegde opzichters der inlandsche levensmiddelen, de agenten van dienst der accijnzen, deze der rechterlijke en plaatselijke politie, zijn be voegd om de overtreding aan het tegenwoor dig besluit vast te stellen. Art. 8. Alté overtredingen aan de schik kingen van het tegenwoordig besluit, zal gestraft worden geüjkvormigiijk aan de ver orderingen der wet van 20 December 1897, op de beteugeling van den smokkelhandel bij in- uit- of doorvoer van verboden koop waar, en onderhevig zijn aan de straffen voorzien bij het besluit-wet van 5 November 1918, de wet van 11 October 1919 en bet koninklijk besluit van 19 December 1918. EEN EN ANDER. Verl. week zijn le Dortmund 115 per sonen aan de griep gestorFen. Dagelijks ster ven er 16 tot 18 personen van 30 tot 40 jaar. Bij ondervoeding sterven ook vele kinderen van 1 tot 10 jaar. Op 31 December 11. bedroegen de nog niet betaalde lasten voor de jaren 1914 tot 1918, de som van 101 raillioen frank. Dc burgerwachten die... zich in hel begin van den oorlog in den vuurstrijd on derscheiden hebben, zullen recht hebben op de overwinnings- en herinneringsmedalie. Er werd besloten tot de instelling eener gemengde kommissie, gelast met de herin richting van het leger, onder alle oogpunten: diensttijd, kaders, regiem der officieren, ka zernen, voeding. Het ontwerp is gereed en zal deze week ten bureele der Kamer neerge legd worden. Eerstdaags zal de lijst openbaar ge maakt worden der decoraties verleend aan de medewerkers van het Nationaal Comiteit, Die lijst zal 250 bladzijden, ieder van twee kolommen, bedragen Het bestuurlijk komiteit der knstene federatie, van den Middenstand vergaderde te Brussel. De sekrelaris kondigde aan dat er binnen kort kredietkassen zouden gesticht worden in een aantal gemeenten. In den loop derzelfde vergadering werd een samenwerkende maatschappij gesticht met het doel een weekblad te stichten alsook eene speciale drukkerij die alle dokuraenten zou uitgeven, betrek hebbende op de bewe ging van den middenstand. Uit Parijs wordt vernomen dat de dui venverzendingen in Frankrijk dit jaar zullen kunnen plaats hebben zooals voor den oorlog Zelfs wordt gemeld dat het terugzenden van ledige kevies gratis tot de Belgische grens zal geschieden en dat ze reeds Dinsdag terug op hun bestemmingsplaats zullen aankomen. Er is opnieuw beweging onder de Ita liaansche dagbladschrijvers, die zich steunen op de aanhoudende stijging der levensduurte om verhooging te vragen hunner bezoldigin gen. Er zijn officieuze onderhandelingen aan ang. Men denkt algemeen dat de dagblad- bestuurders aan de vragen hunner rcedewer kers zullen voldoening schenken, doch het is wel mogelijk dat de prjjs der dagbladen op 15 centiemen worde gebracht. Bij Konink. besluit wonlt de jacht met t geweer op de ringduif, die van 15Septemb. mag gedaan worden, tot den 3l Maart toege laten. Het is slechts toegelaten lot 31 Decemb. op de ringduif te jagen in het opco veld. In 1919 hebben de Belgische spoorwc- ;en meer dan 331 millioen frank ontvangen, liervan 192 millioen voor goederen, de rest voor reizigersver voer. De ontvangsten in 1913 beliepen 333 millioen frank. Commissie der oorlogsarchieven De commissie dei- oorlogsarchieven, door de regeering ingesteld ten einde de doku. inenten betrekkelijk den oorlog en de bezet ting op te nemen en op te schrijven (konink lijk besluit 15 November 1919) is thans sa mengesteld. Ten einde de documentatie van het glorie rijkste tijdvak van Belgic's geschiedenis te kunnen vereenigen, doet zij een dringenden oproep tot de bevolking, om door haar in bezit le komen van dagbladen, plakbrieven, brochuren, drukwerk van allen aard hetwelk tijdens de bezetting verscheen, alsook de briefwisseling en oorlogsdagboeken door partikulieren gehouden, cn, in't algemeen, alle gedrukte of geschreven dokumenten. beeldekens, photos, postkaarten, enz., be trekkelijk de bezetting. Verzoek de zendingen le doen geworden aan M. Henri Pirenne, voorzitter der commissie, Paleis der Akade- miên, Brussel. Een trein door de Sinn-feiners aangevallen Een twintigtal kerels hebben bij middel van geweerschoten en bommen een trein aan gevallen, waarmede geweren voor de oefe ningen van bet leger werden verzonden. Drie bommen vernielden den waggon, waarin de begeleidende soldalen hadden plaats genomen. Een korporaal werd erg ge kwetst. De soldaten maakten ook van hunne wapens gebruik en na een kwart uurs kon den de aanvallers verdreven worden. De trein zette dan zijne reis voort. Nieuwe aanslag op een policiopost. Maandag morgend werd in het graafschap Cork een policiepost door een twaalftal Sinn- feiners aangevallen. De policiemannen scho ten lerug. Verscheidene aanvallers werden gekwetst en een hunner werd aangehouden. De aanvallers werden ten slotte op de vlucht gejaagd en moesten bunne geweren en mu. nitic achterlaten. 's mensehen hart cn 's menschen tong be weegt. De eer, de rem, de lof van den Aller- hoogste wiens genade zich zichtbaar ver spreidt, werd door zangrijke stemmen bezongen. Nu uit eene enkele zangersborst, dan tot een machtig koor vereenigd, ruischte het omhoog ten blauwen hemel. Luide bij valskreten loonden de zangers, geurige bloemruikers werden er tusscheu hen ge strooid, als de welverdiende dank van me nige aanzienlijke jonkvrouw. Nu echter werd alles weder stil. De zan- gerwedgtrijd was ten einde, en aller oog richtte zich op de met fluweel behangen deur langs welke de eeregast van den dag. Ed mondo Bernardelli, de schepper van bet nieuwe muzikale l.even in Italië, binnen zou komen. Doch niet alleen als zoodanig was hij bij do Florentijnen bekend. Zijne gehecht heid aan Cosimo van Medici was men nog niel vergeten eo meer dan iets maakte deze hem op den feestdag van den Mcdiceër tot lieveling van het volk. Geen hart klopte zoo angstig en toch zoo vol verlangen naar den verwachte, als dal van Lauretta, de weduwe van Duea Orsini Met moeile bewaarde zij hare bedaardheid slechts haar bleek gelaat verried bare ge moedsgesteldheid, cn de fijne, witte hand, welke een met gouden aren doorwerkten lauwerkrans vasthield, sidderde merkbaar. Plotseling weergalmde een donderend ge jubel bet voorhangsel werd weggesclioven en Edmondo, de na zestien jaren vrijwillige balling, wedergekeerde, kwam binnen. Een mannelijke ernst lag op het nog altijd nulde gelaat, dat door een donkeren baard was omringd. Het donkere haar aan de pun ten gekruld, hing hem in den nek. Goedhar tig en ernstig blikte zijn oog. een uitdruk, king van zwaarmoedigheid teekendc zich in zijne trekken. Zijn kleeding was eerwaardig, maar eenvoudig hij droeg oen half lang kleed van bruin fluweel, dat door een gouden kunstrijk versierden gordel lo samen gebon den werd, en daarover een korten mantel van dezelfde slof, met paarlen omzet en aan Je schouders met gespen bevestigd. De hooggehakte schoenen waren van zacht wit leder en de hozen van lichtgele zijde. De meesier werd gevolgd door twee leerlingen, de besten van zijn kring, jongelingen van adellijk geslachl. Beiden waren blond en slank gebouwd, een derde ging voor ben uit met de gouden harp. Zulk eene ontvangst bad de wedergekeer de zoon van Florence zich niet gedroomd. Gejuich en gejubel klonken ter zijner eer, waarheen hij oogen oor ook wendde De Me- dicieër stond op en breidde zijne armen uil, als de vader van den verloren zoon. Jonge meisjes en dames bestrooiden zijn pad met bloemen en kransen, en het opgewonden volk, welks begeestering immer hooger steeg, hief een heil. root aan, dat uit duizende ke len weerklonk, en waaraan scheen geen ein de te komen. Wat ecliter was het, dat Edmondo's blik plotseling naar een puut Irok, dat hem deed rerbleeken en hoog rood kleuren in hetzelfde VAN LEERNES. Het Staatsblad van Zondag kondigt hel volgende koninklijk besluit af Aangezien M. Michel Rtiffin, burgemees ter van Leemes (provincie lienegouw) zich, in het uitoefenen van zijn ambt, heeft plichtig gemaakt aan diefstallen en verduisteringen welke tot verschillende veroordeelingen aan leiding gaven Aangezien d® belanghebbende, al is hij bevoordeeld geweest door de amnestiewet van 28 Augustus 1919, niettemin onwaardig is de bediening van eersten magistraat der gemeente waar tc nemen Aangezien hij nog beticht is van geld en juweelen aan de op 't slagveld gestorven sol daten ontvreemd le hebben Op voorstel van Onzen Minister van Bin- nenlandsche Zaken, Hebben wij besloten en besluiten M. Mi chel Buffin wordt uit zijne bediening van burgemeester van Leernes (provincie llene» gouw) ontzet. Onze Minister van Binnenlandsc.be Zakei is belast met de uitvoering van dit besluit. De Staking in de Nederlandsche Havens Het heel» havenbedrijf stop gezel. Door de besturen tan den Centralen Bond van Transportarbeiders en de Ned. Federatie van Transportarbeiders werd Zaterdag le Am sterdam en Rotterdam onder de havenarbei ders en zeelieden de volgende stakingspro- klamatie verspreid De voorzitter van den Loonraad heeft ook na de verzending van het ultimatum, de in williging der gestelde eischen met beslitheid afgewezen. De besturen van onze organisaties hebben thans besloten de staking te Amsterdam en Rotterdam uit te roepen, aangaande Zaterdag 14 Februari 1920, des middags 1 uur. De staking omvat de niet gemonsterde zee lieden, civiel personeel inbegrepen, bootwer kers, expeditie- en veemarbeiders, kontroleurs en wegers, vrijheden en assistenten, tech nisch personeel der machinale bedrijven, sleepers te Rotterdam, schuitenvoerders te Amsterdam, llasifieerders cn slijmploegers. Wij spreken de verwachting uil dat alle arbeiders, werkzaam in bovengenoemde be drijven, aan dezen oproep gevolg zullen ge ven en Zaterdag t ur. heiwerk zullen verlaten.. Aan dezen oproep werd overal en met na genoeg volkomen eensgezindheid gevolg gegeven, zoodat liet heele havenbedrijf, zoo wel te Rotterdam als te Amsterdam, volkomen stop is gezet. oogonblik! dat hem do hand op het hart deed leggen, als wilde hij beletten, dat liet bersten zou Zijn oog had de bleeke vrouw ontmoet, die als een marmeren beeld aan ds zijde van hel liefelijke kind nederzat de hand, die den krans vasthield, opgeheven, als wilde zij hem toewerpen. Lauretta 1 kwam het fluisterend van zijne lippen. Had de dame dezen klank vernomen Zacht knikte zij met hel hoofd met een zoeten glimlach groette zij den gevierden meester, en Edmondo begreep de beteokenis van dien glimlach. Hij moest zich echter beheerschen want nadat het gejubbel van het volk verstomd was stonden de zangers op, en onder ge cide der lieflijke harpmuziek hieven zij volslem- mig een welkomsgroet aan. voor den lenigj gekeerden zoon der republiek voor den hooggeschatte» meester. Diep geroerd ontving Bernardelli dit eer. bewijs, dan reikte, op zijn wenk, de leerling hem zijn kleine harp over en door de drie. jongelingen gevolgd trad hij in hel midden van den glansrijken kring. Machtige acceorden vervulden het lucht ruim en nooit gehoorde klanken van de mil de en (och krachtige mannen drongen in oor eu hart. Met ingehouden adem stond daar de op eengepakte menschamnassa. Heil, Gosimo 1 heil jubelden zangen eu volk in de hoogste gunslverrukking. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1