naar LourdLes Een belangrijk (wicht EERSTE BEDEVAART IN DEN MINISTERRAAD Geheimzinnige zaak te Gosselies Dievenbende verrast té Kortriik DE DRAMAS DER ZEE OGod.üjk warkongp.Suk tsAnderleciil DAT IS VERKEERD, De toestand in Ëongarie De brand van Malonne Bandieten in eene hank EEN DRAMA DER ZINNELOOSHEID Zooals wij gislerénln onze- laatste berich ten mededeelden, had Maandag mprgend ten paleize tc Brussel, een ministerraad plaats onder voorzitterschap des konings. Een enkel punt stond aan de dagorde hel verdrag van 1839. Om yure begonnen, heeft de beraadsla ging geduurd tol l alf 1 en was op zekere ÖOgenblikten zeer bewogen. De regeering heeft aan hare gevolmach tigden de noodige onderrichtingen gegeven om met dc Ilollandsche regeering te onder handelen, op de vroeger vastgestelde basissen. Het betreft natuurlijk alleen de economi sche overeenkomst; van militair verdrag is teen sprake. Zondag avond was- in een koffiehuis te Qosselies, twist ontstaan tusschen verschei, dene verbruikers. Een deel dei- tegenstrevers vertrok, bedrei tjingen uitsprekende tegen degenen die in iet koffiehuis bleven. Een paar uren later vertrokken ome op kunne beurt. Wal er dan voorgevallen is, tveel uren niet, doch Maandag morgend vond aten op de baan haar Viesviile het lijk van ten manspersoon. Deze had eene gapende tvondc achter hel oor, waarschijnlijk" met een mes toegebracht. De polieie werd verwittigd en opende da delijk een onderzoek. Daaruit bleek, dat de vermoorde een inwoner van Viesviile is, de SOjarigc Jozef Culot. Van eene bandielerij kan hier geen spraak zijn, daar het slacht offer niet uitgeplunderd werd. Wellicht werd hij eojr een der twisters afgewacht cn onver- Jtoeds overvallen. Hel parket is verwittigd cn aanhoudingen worden verwacht. Eon gekwetste. De polieie van Korlrijk was le weet geko men, «Jat ceuige verdachte kerels sinds eeni- gen tijd bijeenkwamen in een buis van den Doornijkschen steenweg. De polieie legde zich in hinderlaag en Zaterdag nacht werden verscheidene personen bemerkt, die in de richting der St Denijsslraat trokken. Daar werd eene ladder gestolen ten nadeele van landbouwer Valeer Nys en de dieven gingen ermede naar de St Rochuslaan, waai de ladder legen gden afsluitingsmuur van winkelier HelRnck geplaatst werd. Een drietal dieven klommen over den muur, terwijl de agenten langs de voordeur binnengeraakten. Een gcvcclit ontstond tusschen dc agenten £n de dieven.. Een dezer, zekeren Kaïqiel Van Iloultc, een gevaarlijke en gevreesde kerel, dreigde niet eene ijzeren staaf, waarop ;en der agenten hem neerschoot. De andere schurken namen daarop de vlucht. Van Houttc moest in bedenkelijker! toe stand naar het gasthuis gevoerd worden. Het parket is verwittigd. De Uitleveringskwestie der oorlogsmisdadigers Havas heeft in de omgeving van M. Mille- rand de volgende, inlichtingen bekomen over de uitslavei\zijner zending le Londen. De eerste kwestie die voor de conferentie der regeeringshoofden werd gebracht was die van de uitlevering der schuldigen. Het akkoord kwam tot stand op eene nota, ondertekend door M. Loyd George, en die te Berlijn zal overhandigd worden door den Britschen zaakgelastigde, lord Kilmarnock. Het princiep van art. 228 blijft streng ge handhaafd, maar de modaliteiten van toepas sing. kunnen wijzigingen ondergaan. Indien, bij voorbeeld, Duitscbland zelf de schuldigen voor zijne eigen rechtbanken brengt, zullen de geallieerden over zijne goe de trouw kunnen oordeelen. Zij zullen dan kunnen nagaan of de ge velde straffen voldoende zijn en, zoo niet, zullen de geallieerden de bekrachtigingen onderzoeken, die het niet naleven dezer be palingen vergt. Het is dus overdreven van te zeggen dat eene bres is geslagen in het Verdrag, want het besluit is genomen bij algemecne over eenstemming. Wat Turkije aangaat, in deze zaak is de beslissing in denzin der Fransche zienswijze. Constanlinopel blijft aan de Turken, maar er komt een Internationaal controol over de zeeëngten. Wat het Adriatisch problema aangaat, dat is geheel in de war gestuurd door de lus- sehenkomst van president Wilson cn er is een gezamentlijk schrijven der mogendheden aan het Amerikaansehe Staatshoofd opge steld. M. Millerand zal op 23 Februari naar Lon den terugkeeren. o. a. voor het onderzoek der finaucieele aangelegenheden. De kwestie van den wissel zal aan eene in ternationale conferentie onderworpen- zijn. De groothertog van Hessen zou buiten zaak gesteld worden Volgens - Le Temps zouden de klachten neergelegd legen den groothertog van Hes sen ongegrond gebleken zijn en zou deze dus van de lijst der uit te leveren oorlogs misdadigers geschrabt worden. De Sjah te Rome. Heden morgtmd heeft in de tuinèii Van het kasteel San Angelo eene revue plaats gehad ter eere van den Sjah. De Koning, dc Perzische vorst, de minis ters en de grootw'aardigheidsbekleedérs wa ren tegenwoordig. Na de revue heeft de Sjah St-Pieterskerk en het Golyseum bezocht. Men beweert dat de Sajh den wensen heeft uiigebrukt ontvangen te worden door den Paus. Se schipbreuk van de Vij.'e d' Algei' Alle opzoekingen om den Franschen stoo- mcr Ville <l' Ahjce terug te vinden, zijn vruchteloos nebluven. Een ollicicele mededceling zegt alleen, dat de Ville d'Alger hebbende aan boord 91 passagiers on SOniairozen en scheepsofficieren op 1' Februari om S ure s' avonds, op 130 mijlen afsland van het eiland Réunion brand gcraaktwas. De Ville du Havre vertrok op 2 Februari om hulp le bieden en ontmoette dc Ville d' Alger op 5 Februari. Hel schip brandde nog steeds, doeti er «as niemand meer aan boord le zien. Alle reddingsbooten waren te water gelaten en hadden zich met de schip breukelingen verwijderd, doch de booten werden nergens gezien. De Ville du Harre gin? dan naar Tamatavc haven kolenvoor raad vernieuwen, terwijl de Amerikaansehe summers Bamassos en llV.i Tori de opioe- kingen voortzetten. De Ville d' Alger zelf was intusschen ook vetdwenen: Daar het wrak een groot gevaar oplevert, voor dc scheepvaart, heelt de gouverneur van Madagascar palroetjen uitgezonden om langs Je kust van Madrgascar, fiöunion, Mauritius sn Seychelles opzoekingen te doen. Men heeft einig hoop, dat behalve de sloep met 22 man «elke te Foulpomte aan land kwam nog andere schipbreukelingen aan de ramp zouden ontsnapt zijn. Maandag namiddag had in een werkhuis der Aastraat te Andeilecht eeo vreeselijk werkongrluk plaats. Een dr.:tal paswerkers waren er aan het plaatsen van een ophaalhak bezig. Een hun ner do J jarige Gamiile Fluyck nam in den ophaalhak plaats, toen het tegenwicht schie lijk mei gioo.c snelheid naar beneden kwam. Vader Fmyck, die op het bovenverdiep de werkzaamheden nazag, verloor het evenwicht toen l)ij zag dat zijn zoon ging verpletterd worden. Hij viel in de diepte en kwam op den ophaaibak terecht. De man bleef bewus teloos liggen. Naar het gasthuis overgebracht stelde een geneesheer er vast dat hij den schedel ge broken was. Zijn toestand is hopeloos. Ook es? yriep Ofschoon de naam van slaapziekte, waar van in het buitenland f.irh gevallen voordoen eenige verwarring kan slichten heeft de ziekte met de slaapziekte, die in Afrika voorkomt en daar in sommige streken de ne gers uitroeit, niets te maken. Van deze laatste ziekte zijn de veroorzakers bekend de try- panosomen, maar van de Europeesche slaap ziekte, de encephalitis lethargica niet. De eersten, de lijders aan deze ziekten hebben waargenomen en beschreven, zijn Economo in Weenen en Netter in Parijs. Economo heeft gewaarschuwd tegen Idem tiftceering van encephalitis lethargica en bepaalde vormen van griep. Netter evenwel wees erop, dat de ziekte herinnert aan de slaapziekte, die na het optreden der influenza in 1890 in verschil led de landen werd waar genomen (en ook in 1912 te Tubingen is voorgekomen). Trouwens ook in Holland viel bet toene men van het aantal gevallen samen met't weer opvlammen van de griep in 1918, terwijl men dit nu in het buitenland ook weer kan waarnemen. Op dit verband is reeds door velen gewe zen, zoodat sommige in «le encepbal. lethar., zien een bepaalden vorm van griep, waarbij het komt lot ontstekingen en kleine bloedin gen in de hersenen. Een celebrate vorm van de epidemische kinderverlamming zou hetzelfde beeld, ook wat de verschijnselen belieft kunnen geven, maar zij onderscheidt zich ervan door epide- mologischc en ook andere kenmerken. De voornaamste verschijnselen van de ziekte zijn de slaapzucht, waarnaar zij is ge noemd, en de verlamming van bersenzenu- wen ('t vaakst oogspierverlammingen). Verder treden minder typische verschijnse len als hoofdpijn, braken, diarrhee, bronchi tis op, terwijl de koorts nu eens hoog, dan weer afwezig kan zijn. De duur van de ziekte wisselt sterk, van eenige Jagen tot vele maanden. Maar ook in 't laatste geval kan ebeele genezing volgen. heeren van 't Gemeentecrediet Het Gemeentekrediet van België heeft den 1 Juli 1919 eene leening uitgegeven van 5 p. h. De inschrijvers hebben voorloopige bons ontvangen, zoitfler er aan bevestigde intrestkeepons; men verzekerde evenwel, dat rond 15 December 1919, dus vijftien daeên vóór den vervaldag van den 1 Januari 1920. de dragers van voorloopige obligatiën in hel bezit zouden gesteld worden van de bepaalde stuks, waardoor zij in staal zouden gesteld worden den 1 Januari 1920 hunne intresten te ontvangen. Nu, wij zijn reeds den 16 Februari en het zijn enkel de inschrijvers, die voor groote sommen hebben ingeleckend, die hunne defi nitieve bepaalde titels hebben ontvangen; de andere wachten altqd jen, in afwachting, ontvangen zij geenen intrest, aangezien zij, ter ontvangst, geene k'oepons kunnen aan bieden. Er dient hier opgemerkt dat het weeral de kleine spaarders zijn die, de uil van het spel aijn, 't is te zeggen die-enen die geene groote sommen ter beschikking hebben en gedwongen zijn zich to bepalen bij het stor ten van het weinige dat zij cent voor cent gespaard hebben. VAN DE BEWONERS DER DENDERSTREEK SEE>TBMBER 1920 onder het Eerevoorzitterschap van den Zeer Eerw. Heer Kanunnik Roelandts, Pastoor-Deken van Aalst. De dramas der gas. Maandag morrend werd een genaamde Henri D..., Iiandelsverlegenwoordiger, die van Lissabon kviam en in een hotel der wel- dadigheidstraat te Brussel afgestapt was, verslikt te bed gevonden. Dank aan de spoe dige zorgen, kon hij nog tol het leven terug geroepen «orden. Zijn toestand is evenwel zeer bedenkelijk. Uit het onderzoek bleek, dat M. D..., bij liet slapen gaan slecht het gaskraanlje had gesloten. *-• Een nieuwen oorlog met Roumenië De toestand in Hongarie verslecht voortdu rend. De re volutianaire bewegingen herne men meer dan ooit en alle pogingen door het gouvernement aangewend om den toestand te keer le gaan, leden tot hiertoe schipbreuk. Horthy schijnt erop uit te zijn, om door het wagen van eene staatsgreep zijne populariteit voor goed te bevestigen. In alle voorsteden van Buda-Pesth slaan ma» chieagcwereu en troepen opgesteld. Aarts hertog Jozef heeft de stad moeten verlaten, daar het gerucht liep, dat de revolutionairen hem op den troon wilden plaatsen. Andermaal Korthy beschikt over 30.000 ge weren. Naar het schijnt heeft hij reeds M. rriedrich doen opsluiten. Hij heeft ook militaire maatregelen genomen. Hij heeft al de weerbare mannen tot 32 jaar opgeroepen en staf werd thans aan het plan de /oon Fluyck werd erg gekwetst en moest van den veldtocht in de aanslaande lente aan Daar het gasthuis vervoerd worden. I legaan tegen de Itoumecen in de Carpathe Nadere bijzonderheden Een der studenten een ooggetuige dus deedt het volgend verhaal De brand is ontslaan terwijl de leerlin gen van dc kostschool op de wandeling wa ren, en tengevolge eerier kortsluiting inde electrische geleiding gelegd voor eene kine- ma voorstel ling. - De bestuurder riep de hulp de, leerlin gen van de Normaalschool in, maar daar de brand uitbreiding nam, moest dc hulp der pompiers van Namen worden ingeroepen deze waren te 5 ure ite Malonne en vielen toen den brand krachtdadig aan. Een onbewoonde slaapzaal is geheel ver nield de voorraad der bakkerij is ook in de vlammen verteerd en dé machienen voor de levering van electrisch'licht zijn beschadigd. De leerlingen moesten in de duisternis eten en slapen gaan. Maandag morgen zijn de 800 kostschool gangers vermoedelijk voor eene week naar huis gezonden. Voor Antwerpen alleen waren zij ten getale van rond de 75. «Men heeft ge! ukkiglijk geen het minste ongeluk of ongeval té betreuren gehad. Ook kon al het vee uit de hoeve verwijderd worden, zoodat alles ziph bij stoffelijke schaë en bij eene gedwongen vacantie voor d leerlingen bepaalt li- De leerlingen der Normaalschool verdienen allen lof Zij hebben met de pomp van het pensionaal en met uitdoovers al gedaan wat zij konden en zeker bijgedragen lot de beper king van het vuur tot de pompiers van Na men kwamen. De ashtersfc&SSifse feeSastÏEsges? Op 31 December 11. bedroegen de achter stallige belastingen voor de jaren 1914 tot 1918 ongeveer 106 milliocn franken, erin begrepen de provincie en gemeentelasten. Eer aan de burgerwacht Met genoegen maken wij vermelding 1 het volgend koninklijk besluit De zege- en herinneringsmedaille van den oorlog zullen toegekend worden aan dc leden der burgerwacht, welke een werkzaam dee] hebben genomen aan de gevechten van 't be gin van den veldtocht en zich door hun flink gedrag in 'l vuur hebben onderecheiden. Het gouvernement 'zal aan de Kamer een krediet van 200.000 fr. vragen om al de burgerwachten, schadeloos te stellen, die ais krijgsgevangenen naar Duitscbland gevoerd zijn, alsook de weduwen en weezen van bur gerwachten, die overleden zijn aap de gevol gen eener ziekte, tijdens hun gevangenschap opgedaan. Ten einde de latere uitwisseling tegen banknoten der Nationale Bank, der biljetten, gedurende de bezettieg in omloop gebracht door het Departement van uit gifte der Société Générale de Belgique, in de hand te werken, worden de inschrijvers op de Binnenlandsche Lee:uei£ 5 t. h. met premie dringend ver zocht voor hunne stortingen, bij voorkeur, de briefjes der Société Générale te gebruiken, welke in hun bezit zouden zijn. te Koeyiaert Een der bandieten door een revolverschot gewond ên aangehouden. Verscheidene bandieten waren verleden nacht in eene bank gedrongen te Hoeylacrt. De schurken geraakten in de kelders en vie len er de brandkoffers aan. De poortier hoorde echter gerucht en «ing zien wat er gaande was. Hij loste verscheidene revolverschoten en kwetste een der bandieten zeer erg. Daarop namén de anderen de vlucht. De gekwetste is oeft gevaarlijke kerel, «üe door dc polieie opgezocht werd. Hij weigerde, zijne medeplichtigen aan te duiden. Na de onvergetelijke feesten van 8 Sep lember 1915, '16, '17 en 1918, ter eere van de Onbevlekte Moeder Maria, gevierd door plechtige Triduüms in onze prachtige Sint Marlinuakerk; na de grootsche procession die er plaats grepen, de aanroepingen en bet uitgalmen der Lourdeszangen door gansch het volk, hebben er velen den wensch uitge drukt, ja zelfs de belofte gedaan, naar de uitverkorene bedevaartplaats van L. Vr. van Lourdes te reizen. Wij willen hun de gelegenheid verschaffen, gevolg te geven aan hunne vrome wensehen. DOEL DER BEDEVAART. 1° God en zijne Heilige Moeder bedanken, om ons bevrijd te hebben van de groote onheilen die ons, onze farailiën en onze lieve moederstad bedreigden, gedurende den ver schrikkelijke» oorlog welke wij doorstaan hebben; 2° om de voortdurende bescherming van de II. Moeder Maria af testneeketi; 3° om de bekeering der zondaren, gene zing der kranken en de eeuwige zielerust van de helden die hun leven offerden voor het Vadenand, maar bijzonderlijk voor degenen uit het Denderland, die sneuvelden op het veld van eer. SCHIKKINGEN VOOR DE ÏÏEIS. Vc-rtrek uil Aalst, langs Ninove en Gee- raardsb.ergen, om in die plaatsen de bede vaarders der Denderstreek op le nemen. ZIEKEN. Wij rekenen op de vrijge- gheid onzer medeburgers, om het grootst mogelijk getal noodlijdende zieken te kunnen vervoeren. Een Komiteit van Da men is in vorming, om als ziekenverpleegsters de bedevaart ie vergezellen en de verzorging der zieken te behartigen. De dubbsie moord te Oostakker Nadere bijzonderheden Hoe de misdaad ontdekt werd Het is een melkboer, die dagelijks bij Ivo De Man de melk komt koopen, die Zondag morgend de gruwelijke ontdekking deed Toen hij op het hof kwam stond bet hekken wijd open. De vensterblinden der slaapka mei' van De Man waren opengerukt en het vensterraam zelf verbrijzeld. In dc slaapkamer bemerkte bij dat alles overhoop lag, In huis was alios stil; op zijn herhaald geroep bekwam hij geen antwoord. De voordeur cn achterdeur waren gesloten alsook de stallingen, en nergens vond hij een spoor der bewoners. Vermoedende dat beiden warén vermoord, verwittigde hij de andere gebaren en den bevelhebber der gendarmerie van Oostakker die reeds rond 8 ure met zijne manschappen ter plaats kwam. Door het verbrijzeld venster drongen zij binnen en vonden alles in de grootste wanorde. Hunne opzoekingen voortzettende, stapten zij den gang der woning in, waar zich een vreeselijk schouwspel voor hunne oogen ver loonde. Aan de voordeur, die gesloten was gebleven, lag de meid dood, getroffen door revolverschoten. Aan den trap van de voutkamer, tegen de achterdeur, lag Ivo De Man, die met een kapmes of een ander zwaar voorwerp liet hoofd was ingeslagen en aan handen en voe ten gebonden !ag. De ongelukkige ouderling leefde nog, doch had het bewustzijn verloren. Doktor Claus onmiddelijk verwittigd was kort nadien ter plaatsen verzorgde De Man. De dienstmeid had een kogel boven het hart gekregen en moet denkelijk op den slag ge dood zijn. Het onderzoek Door de gendarmerie ingesteld deed vasl- tellen dat door de bandieten, die met ver scheidene moeten geweest zijn, talrijke revol verschoten werden gelost. In iiet slaapvertrek van Ivo De Man, zijn de sporen op de muren duidelijk men heeft in dc woning en op het hof een tiental afge schoten kogels gevonden. Men veronderstelt dat De Man, toen bij gerucht gehoord heeft aan het venster, zal opgesprongen zijn en naar de achterdeur is gevlucht. De meid die op de voorkamer sliep, moei in den gang zijn doodgeschoten, vooraleer zij. de gelegenheid heeft gehad de voordeur te openen. De dieven moeten geruimen tijd in huis erbleven hebben, want alles is er doorsnuf feld en op verscheidene plaatsen is dc vloer en zelfs de zoldering opesgekapt geworden. Waarschijnlijk hebben de bandieten ge hoopt aldus de hand tc leggen op den spaar pot van Ivo De Man. Men weet nog niet of er iets gestolen werd. Een der bandieten moet zich door glas scherven gekwetst hebben, want op de ven sterbank zijn bloedsporen en deze kwamen voorzeker niet van de slachtoffers. Eene bende. Alles doet veronderstellen, dat eene wel ingerichte bandietenbende zich inden omtrek schuil houdt. Verleden week werden in de buurt nog twee pogingen lot inbraak gepleegd. De bewoners waren er alsdan in gelukt de schelmen op de vlucht te dieven. Geestelijke leiding der Bedevaart. Twee geestelijke bestuurders zullen insge lijks de reis medemaken, de eene voor de vlaamschsprekende.deandcrc voor dc fransch- sprekende bedevaarders. VOORWAARDEN Onze reis naar Lourdes wordt toever trouwd aan de Agentie «Thos. Cook en Son», de zeer voordeeiig gekende Reis-Agenlie van Londen. 1* Voorliet ijzerenwegbiljct Aalst-Lour- desen terug betalen de inschrijvers i°klas Ir.400 2*klas fr.285 3«klas fr. 190 in 10 stortingen 28,50 19,50 in 30 idem 9,50 6,35 2° Voor bet ijzerenwegbiljct Aalst-Lour- des en terug en 6 dagen verblijfkosten te Lourdes l'klas IV.550 2*klas fr. 410 3eklasfr. 275 in 10 stortingen 41,00 27.50 in 30 idem 13,70 9,20 Voordo personen die enkel hunne inschrij ving betalen met 1 Oo*st 1920, zal cr een inschrijvingsrecht geheven worden van 20 fr. voor de 1* klas, 15 fr. voor de 2e klas en 10 fr. voor de 3e klas. Voor alle inlichtingen wende men zich lol de Heeren van het uitvoerend komiteit. HET UITVOEREND KOMITEIT: E. Heer Dc Witte, onderpastoor. St Martinus, MM. ModestCercclet, Leopoldstraat, 11. F. De Hert, burgemeester van Aalst F. De Loose, Botermarkt, 11. V. De Valkeneer, Esplanade. Eug. Moens de llaae, Keizerl. Plaats. Arlh. Van Ertveldc, Moorselbaan. Pol. Van Gyseghem, Dirk Martcnsstr. Jan Van Nuffel, Kerkstraat, 22 0«adeB*doms5ses8SiasBïe;s Een koninklijk besluit regelt als volgt de uitbetaling van achterstellen in zake ouder- domsuitkeering van 65 frs. aan erfgenamen van overleden rechthebbenden In geval de overledenen, wien de tot 40 f.. verminderde uitkeering moest ten goede ko men wegens de oorlogsgebeurtenissen in de onmogelijkheid mochten geweest zijn tijdens de jaren 1915 tot 1918 die uitkeering te in nen, dan zullen de in lid 3, C, der wet var 17 Junj[191.9 aangeduide personen do volle, uitkeering ontvangen. Voor in het buitenland Overleden recht hebbenden zullen do verzoekers persoonlijk moeten bewijzen dat die do laatste zes maand van hun leven mot hen hebben doorgebracht. De verzoekschriften, desgevallend niet bij voeging van de in het voorgaande lid ver melde bewijsstukken, mogen lot 1 Mei 192G ingediend worden. DE DOODRIJDERS Zondag avond kwam Mej. Fernande Mar- lairc, van Neuville en Condroz, van dc statie, toen zij omgeworpen werd door een automo biel die in vollp vaan kwam aangereden. De ongelukkige werd verpletterd en bloei op den slag dood. De chauffeur zette nog meer snelheid bij en was weldra uit hel zicht verdwenen. Eenige kilometers verder kwam hij met z tin auto opecne kar terecht. Hier ook trachtte hij zich uit de voelen te maken, doch de ge leider van het gespan sprong op den auto cn verplichtte den chauffeur hem naar het poli- ciebureel le volgen. Tc«en den doodrijder is een onderzoek geopend wegens manslag door onvoorzich tigheid. NA HET BA?- Een© moordpoging te Luik Maandag morgeud, rond 6 ure, kwamen dc genaamden Albert D., handelaar en Jules D., handelsreiziger, die den nacht in een bal hadden doorgebracht, samen huiswaarts. Aan de woning van Albert D. gekomen kregen zij twist. Albert D. trok eeu revolver te voorschijnen loste een schot op Jules D. Deze kreeg den kogel in het hoofd en moest in bedenkelijke toestand naar het gasthuis overgebracht worden De moordenaar is aangehouden. door eene mijn gedood Een ploegbaas dei steengroeven van Vil- lers-sire-Nieole, Uduul Flamand genaamd, was Maandag morgend bezig mijnen gereed te maken om de steenblokken te doen sprin gen. Eene der mijnen ontplofte onverwachts, met het gevolg dat de ploegbaas letterlijk in stukken gescheurd weid. Het slachtoffer was 42 jaar oud gehuwd en vader van verscheidene kinderen. TE BRUSSEL. Zondag avond, rond 10 ure, stond eene vrouw, schijnende rond de 40 jaar oud, en die niet wel bij dc zinnen bleek te zijn, aan eene tramhalte der Louizalaan te Brussel. Toen een tram, van het bosch komende op het punt was de tramhalte te verlaten wierp de vrouw zich eensklaps tusschen het eerste en het tweede rijtuig. Op hetzcltte oogenblik zette de tram zich in beweging en de arme vrouw werd het hoofd onder den sieenweerder verpletterd* Eenige oogenblikken later gaf tij den geest,

De Volksstem | 1920 | | pagina 2