Een ministerieels krisis zsn te verwachten zijn. De uitlevering van Wilhelm II. De belasting op de openbars Verleoninyen en Vermakelijkheden Rond het Parlement Een revolvergevecht te St-Trulden DGODELIJK MGTOCYGIE ONGELUK Het drama van Qosselies Eene aanhouding. Het gevaar der vuurwapens Verkoop van Duitsehe schepóa ia Amerika. De ministerieele krisis in Servië Nljverheldssesttcht door brand vernield, te Heel. De dubbele moord vaa Ocstakksr- Gpeoing dar Nationals Vergadering te Budapest Ministerie ran Nijverheid, Arbeid en Bevoorrading Ambtelijke normale prijzen De uitlsïsriuo der plichtigen UIT CONGO TERUG Eén gevaarlijk stieltje Stoutmoedige diefstal te KoekelLarg Arl. 1. 1 Alwie doorgaans of toe- vollig openbare vertooningen of vermakelijk heden inricht, is onderworpen aan eene bij- iondere laxe van vijftien ten honderd op het ruw bedrag der ontvangsten van welken aard ook, met inbegrip namelijk van de al- gehee^ opbrengst van den verkoop der con sumption. Enkel wordt gemelde laxe afgetrokken om het bedrag der belastbare ontvangsten vast ie stellen. 2. Wat betreft de vertooningen of vermakelijkheden met kinematographische voorstellingen, zelfs' als bijzaak, wordt hel bedrag der taxe onderscheidelijk tot 20 ver hoogd, indien de prijs van sommige plaatsen of van sommige consommaties een frank en lot 25 t. b. indien deze prijs twee franken overschrijdt. Hel wordt verhoogd tot 30 ten honderd in dc danshuizen en in de nachlrestauranis die er aan gehecht zijn of ervan afhangen. 3. Hel bedrag dezer taxe wordt be- paald op 25 t. h. van de gezamentlijke ont vangsten wat betreft de wedrennen van paar den en van honden. Art. 2. §1. Kwijtschelding of ver mindering der taxe wordt door den minister van financiën verleend, als de inrichter be wijst dat de opbrengst der ontvangst, onder aftrek enkel der normale onkosten, gestort werd aan menscldievende werken of werken hebbende een karakter van kunst, letterkun de, wetenschap of openbaar nul, ofwei dat de verlooning of uitvoering een blijkbaar kenmerk van kunstverbreiding of volksopvoe ding heeft, waarbij elk winstbejag is buiten gesloten. 2. De vertooningen of concerten, in gericht door de maatschappijen van liefheb bers, zijn vrijgesteld, wanneer elk winstbe jag daarbij is buitengesloten. §3.De vereischten tot kwijtschelding of vermindering van de taxe worden bij ko ninklijk besluit bepaald. Art. 3. 1. De inrichter van open bare verlooningen of vermakelijkheden moet den ontvanger der belastingen van 't gebied aangifte daarvan doen uiterlijk den voorlaat- 6ten dag wat de doorloopende verlooningen of vermakelijkheden betreft, mag die aan gifte tot herroeping geldig worden gemaakt. 2. Toegangsbewijzen, kaarten of bil jetten houdende aanwijzing der betaalde prijzen moeten voor elke soort van ontvang sten worden uitgereikt. Wal betreft de wedrennen van paarden of van houden, worden de wijze en de vormen van heffing der taxe op de weddenschappen bij den totalisator en bij den bookmaker bij koninklijk besluit bepaald. 3. - lederen dag boekt de inrichter in een register hel bedrag der ontvangsten, per soort, alsmede hot laatste nummer der toe gangsbewijzen, kaarten of biljetten voor elke reeks uitgereikt. 4. De modellen van de aansrifte, van hei register en van de toegangsbewijzen kaarten of biljetten worden door de minister van financiën goedgekeurd. Art. 4, 5, 6 en 7 betreffen de wijze waarop de taksen zullen geini worden en de boeten die degenan zullen treffen die bedrog in de aangifte plegen of de belasting pogen te ontduiken. Het art. over de straffen luidt als volgt - Bij bedrog of weglating, hetzij in het register of in de toegangsbewijzen, kaarten of biljeffen, bij artikel 3 bedoeld, hetzij in de voorgeschreven aangiften, wordt liet vijf voudig bedrag der ontdoken taxe gevorderd; desnoods wordt zij van ambtswege naar de vermoedelijke ontvangsten vastgesteld. In de bij dit artikel bedoelde gevallen kan de sluiting van de inrichting daarenboven wordpn uitgesproken voor eenen duur van 10 tot 30 dagen Art. 8.§1. Een tiende der laxe wordt toegekend aan de provincie en drie tienden aan de gemeente. Wat betreft de taxe op de paardenrenba nen en renbanen, in gemeenten van minder dan 10,000 inwoners gejegen, wordt het aan deel der gemeenten met één tiende vermin derd en wo.-dcn de twee overige tienden aan het bij/onder fonds der gemeente toegekend. Gemelde aandeelen zullen desvoorbomend worden gebruikt tot het toekennen van ver geldende toelagen aan de gemeenten, wier ontvangsten, voortvloeiende uit de toepassing der wet houdende vestiging van belastingen op de inkomsten, beneden hel laatste zuiver bedrasf der bij die wet opgeheven taxes zou den zijn. 2. Geen provincie- of gemeenieopcen- tiemen mogen op gemelde tax*"- worden ge vestigd, liet laatste artikel luidt Deze wet is uitvoerbaar van den 4,n der maand af. welke op hare bekendmaking door bet Siaatbiud volgt. SLECHT BEWAARDE SCHAT Een inwoner van Bilsen had onlangs eene koei en een varken verkocht en zulks was door bandieten der streek geweten- Terwijl hij met zijn gezin ter ruste was, drongen dieven langs een uitgenomen venster »n zijne woning Dc man had zijnen schat in eene vaas ver borgen, doch deze werd ai spoedig door de bandieten ontdekt en medegenomen. De zonderlinge geldkoffer hteld ongeluk kiglijk al de spaarpenningen van den land bouwer in, 't*ij meer dan 5000 frs. De gendarmerie opende een onderzoek, doch tot hiertoe werd nog tv** minste •poor der dieven gevonden. IN DE AFDEELING DER KAMC-R Woensdag namiddag vergaderden de af- deelingen der Kamer, om de begroetingen te onderzoeken. In de eerste afdeeling werd de begrootinfi aangenomen, nadat eenige leden den wensch uitgedrukt hadden besparingen te zien doen. In de tweede afdeeling werd de begroeting met algemeene stemmen aangenomen. M. Demblon hield er eene lange redevoering over de gewapende natie. In de derde afdeeling werd de begrooting aangenomen. M. Beltrand deed er opmerken dat het goud, afkomstig uit de mijnen van Kilo (Congo) naar Parijs gezonden werd en dat de Belgische goudsmeden het daar moe ten gaan koopen. Hij riep ook de aandacht op het feit, dat de Hollanders hier q; ze bak- steenen kwam opkoopen en ze dan in België terugverkoopen. In de vierde afdeeling werd met H stem men tegen zes besloten dat men geene beslis sing kon nemen voor wat de sekwester der Dnitsche goederen betreft, zoolang bet gou vernement, niet laat weten, hoeveel deze goederen bedragen. M. C. Huysmans stelde voor den minister van justicie te verzoeken, het lot der politieke gevangenen te verzachten. M. Buyl en meest alle andere leden dezer afdeeling, teekenden daartegen protest aan, daar het hier meest allen aktivisteu geldt en dat het voorstel de Vlaamsche rechtvaardige z3al; hatelijk zou maken. De afdeeling daarna begon het onderzoek der begrooting en zai deze Donderdag voort zetten. In de vijfde afdeeling werd de bcgrooting met algemeene stemmen aangenomen. Het wetsontwerp ter Vervlaamsching der Gentsche Hoogesehool werd verworpen met 9 stemmen te^en 5 en 2 onthoudingen In de zesde afdeeling werd de begrooling gestemd met algemeene stemmen, min 2 ont houdingen. Te St-Truiden had dezer dagen een drama plaats gehad, dat wel schijnt van een Ame- rikaanschen film afgekeken te zijn. Twee policieagenten waren gelast op de ijk Schuurhoven een paar kerels, verdacht van verscheidene bandielerijen en van weg looping van het leger, aan te houden. De kerels irokken schielijk hunnerevolvers en begonnen op de policieagenten te vuren. Deze verborgen zich zoo goed het ging in den insprong der deuren en schoten terug. Zoo werden een twintigtal schoten gelost, tot een der bandieten een hulpkreet slaakte en beide kerels op de vlucht gingen. Er was echter zooveel volk op het gerucht der losbrandingen toegesneld, dat de twee schurken in de algemeene verwarring konden ontkomen. Zij worden naarstig opgezocht. De Deutsche Zeitung meent dat de re geering opnieuw neen moet antwoorden op de Entente-nota. Het is, volgens het blad ónmogelijk, dal in tweede instantie de vonnis sen, die te Leipzig zouden worden geveld, zouden kunnen worden herzien. De meeste Duitsehe bladen drukken hunne verwondering uit dax Polen een lijst heeft in gediend, daar Duiischland en Polen op i Oktober 1919 een vérdi'ag van wederzijdsehe kwijtschelding sloten. Meest al de BerKjner bladen zijn van oor deel, dat de Europeeeche verzoeningspolitiek hier eene beslissende zegepraal behaald heeft. Wellicht geeft Frankrijk zijne plannen op het Rhynland niet prijs, doch het zal onmo gelijk de nict-naleving van het verdrag van Versailles kunnen inroepen, aangezien de verbondenen zelf overtuigd zijn, dat sommige artikelen niet uitvoerbaar zijn. der Zwarte Kindsheid aan het heil der inboor lingen te wijden. Het beschavingswerk door Belgiein zijne kolonie ondernomen is op goeden voet. TE ANTWERPEN Woensdag namiddag kwam de 21 jarige Jos. Fourneyke, woonachtig Zeilstraat 9. le Antwerpen op een motorrijwiel gezeten, van uit 't Park naar de Maria Theresialei opgere den. Óp den hoek dier lei en der Queilinslpat, wilde de motton ijdev een voorbijganger mij den, maar het rijwiel nam zulke plotse en geweldige zwenking, dat het het voetpad opreed en tegen een heen huis terecht kwain. De voerder werd door de schok over het motorrijwiel geslingerd en kwam met eenen ijselijken bons met het hoofd legen den muur terecht. Toen men hel slachtoffer ter hulp snelde was het geheele hoofd bebloed en een bijgeroepen geneesheer hestatigde dat de ongelukkige den schedel gebroken was. In eenen gevaarvollen toestand werd het slachtoffer naar het St-Eliaabethgasthuis ge voerd, doch was bij zijne aankomst reeds overleden. Zijn lijk werd naar het dooden- huis der Korte Dijksfraal gevoerd. Het parket van Charleroi is andermaal te Vresville afgestapt, om er een onderzoek te doen nopens de moord Zondag nacht op Joseph Gulot gepleegd. Verscheidene personen werden ondrvraagd cn dientengevolge werd zekeren Jean Du- monceau, een boezemvriend van hel slacht offer, aangehouden. Na ondervraging werd liet aanhoudingsmandaat tegen hem afgeleverd bekrachtigd, iiij is in het gevang van Ghar leroi opgesloten. M. Maladré Florent, ondernemer te Escau- pont, ontving gisteren het bezoek zijner twee schoonbroeders. Deze wetende dat hun schoonbroeder van ecri Engelsch soldaat een revolver ten geschenke hadgekregen, vroegen hem den revolver tégen een rijwiel te ver wisselen. De ondernemer stemde toe en nam den revolver om aan zijne schoonbroeders de werking uit te legger». Eensklaps ving een schot af en de kogel trof Mev. Maladré in het voorhoofd. De ongelukkige viel als neergebliksemd ten gronde. Zij was óp den slag gedood ge worden. Het slachtoffer was 35 jaar oud. Het parket is ter plaats een onderzoek komen doen. Het Handelsblad van Antwerpen ontvangt volgend bericht van zijn medewerker uit Brussel Objectief moet ik ,u méedeelen dat er in de wandelgangen yap het Paleis der Notie dezen voormiddag, door meer dan één volks vertegenwoordiger óntevredenheid werd ge uit over de onderbrekingen van M. Delacroix, tijdens de interpellate van gister. Sommigen zijn. niet tevreden omdat M. Delacroix den schijn heeft willen wekken, dat de commissie vabuitenlandsche zaken ei» het parlement zich eenvoudig hebben neer te leggen bij -de beslissing van dc regeering in zake hel verdrag met Holland. n Men verwijt aan M. Delacroix, dafhij het verdrag wil ondergeschikt maken aan zijn wensch, om in Holland eene leening van twee of drie honderd millioen aan te gaan. En het is best mogelijk, zelfs waarschijn lijk, dat eene nieuwe interpellatie uit de on derbrekingen van M,. Delacroix zal volgen. Zulks is heelemaa! niet geschikt om den stand van het drieledig ministerie le bevesti gen en velen droegen gister uit de Kamer Jen indruk mee, dat de volgende weken wel het laatste zouden kurincn zien van het kabi- binet Delacroix. Of deze ministerieelc krisis echter iels zon bijbrengen lot den heropbouw van het land. of tot de bestrijding van het duur leven, valt grooielijks te betwijfelen. Holland in eens moeilijke posi'ie. De Daily News zesl dat er twee lezin gen mogelijk zijn Tan de krachtig gestelde nota, die de geallieerden aan Holland hebben gericht. Zij kan een openhartige poging zijn om de Hollandsche regeering te bewegen den keizer aan de geallieerden over te leveren, maar dan niet om te recht te «laan. Dit de bewoordingen van de nota val! dit laatste duidelijk op te maken. Men kon niet ont kennen, dat deze nieuwe eisch Bolland in een vrij moeilijke positie brengt. Aan den anderen kant zoo juist de zeer krachtige taal, die gebruikt wordt om een kleinen neutralen slaat te dwingen tol den hoogsten plicht, om den persoon van een een zamen, rampzaligen ouden man uit te leveren het vermoeden wettigen, dat het beroep in het geheel niet tot Holland gericht is. Het is veeleer een aanklacht met de wereld als rechter. Waarschijnlijk schuilt de eigenlijke strek king van de nota in het betoog,^ dat de aan wezigheid van den vroe.eren keizer zoo dicht bij Duiischland een bedreiging is voor den vrede, welke zijn verwijdering naar een ver aft-elegen Hollandsche kolome zou kunnen wegnemen. Dit zou ten slotte de minst ge vaarlijke oplossing van een raadsel zijn, dat men liever 'niet aan de orde had moeten stel len. De houding met Duitschland. De Buitschc bladen bespreken de niensve nota aan Holland. De Deutsche Ailg. Zlg. zegt dat men den keiter voor alles verantwoordelijk wil stellen en Duitschland verder als de eenige schuldige wil doen doorgaan. De - Börsen Kurier zegt dat in zake de interneering van den ex-keizer Duitschland slechts toeschouwer kan zijn. De Freiheit a zegt dat ondanks de scherpe woorden, waarmede' de nota eindigt, zij toch beteekent, dat de entente er van afziet Holland te dwingen den keizer uit le leveren. De Kreuzzlg.besluitEen interneering of een deportatie van den keizer zijn in te genspraak met het volkenrecht en met het princiep van het Hollandsche recht. Het lot van den keizer ligt in de handen van he Hollandsche volk. De Vorwarts schrijft dat de nota be wijst dal de entente niet meer aan hel keizer- proces denkt, maai' ondanks alles laat het slot van de nota duidelijk zien, dat de me sland voor Nederland buitengewoon ernstig is. De veiling der Duitsehe schepen in Ameri ka bracht Dinsdag morgen 32,1150,000 dollar op voor 21 schepen. De veilingsleider legde uit, dat de verkoop voorwaardelijk was en Dlaats had onder voorbehoud van goedkeu ring door zekere commissies van den Senaat en 'hel huis van afgevaardigden Later werd nog bekend gemaakt, dat aan het scheepvaartdepai lenient verzocht was de overdracht van de schepen uil te stellen, tot dat de Senaat een beslissing genomen heelt. BELGRADO, 18 Februari. Prins regen» Alexander heeft M. Vasnitcb, gezant van Servië te tPariis, behoorendc tot de oude ra- dikale partij, de samenstelling van het nieuw kabinet gelast. M. Vasnitcb beeft onmiddelijk de noodtge voetstappen begonnen, en bezocht achtereen volgens M. Davidoviteh, gewezen kabinels- overste, en M. Braga Pavlovilch, voorzitter van de Skouplcliina (Servische Kamer). -De Skouplchina zal heden om 4 ure eene vergadering houden, de eerste sinds vier maanden._r _rj~ j- Een hevige brand heeft gisteren avond de werkhuizen Vrancken, te Hooi, gedeeltelijk in aseh celegd. De schade is zeer belangrijk. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Doodelijke hoefslag Een soldaat van liet 4' regiment lansiers, zekeren Van H..., in garnizoen te Spa, kreeg van zijn paard een geweldigen hoefslag op het hoofd. De ongelukkige werd den schedel geklo ven en moest bij hoogdringendheid naar het krijgsgasthuis vanLuik overgebracht wordeD. Zijn toestand is hopeloos. AANHOUDINGEN VERWACHT Dit de lijkschouwing is gebleken dat De Man Ivo eene schedelbreuk bekwam eo daar aan bezweken is. De meid was door twee kogels getroffen, waarvan een dwars dooi de borst de dood moet «ogenblikkefijk bij haar ingetreden zijn. Het onderzoek wordt ieverig voortgezet, doch de gegevens, waarop het gerecht zich moet steunen, zijn gering, daar geen enkel der slachtoffers iets heeft kunnen aan het licht brengen. De lijkpleehtigheden der meid, Maria- j Louise Janssen», hadden Dflisdaginorgcnd plaats. Deze van De Man Ivo geschieden Woensdag. Men meldt uil zeer goede bron dat aan houdingen nakend zijn. TE GROOT BYGAARDEN Een vuurschot gelost op den E. H. Pastoer Dinsdag avond werd Groot-Bygaarden in opschudding gebracht, door een geheimzin- nigen aanslag gepleegd op den Ecrw. Hee-r Van B..., pastoor der gemeente. De pastoor stond voor ue pastorij met eenige dorpelingen te puien, toen eensklaps een vuurschot weerklonk. Een kogel vloog rakelings voorbij het boofd van den E. H. Van B... Onmiddelijk werd ae gendarmerie verwit tigd en kwam ter plaats een onderzoek doen. Woensdag morgend is het parket van Brus- Het toekomstprogram der regoering De Hongaarsche nationale vergadering Is Dinsdag geopend, nadat in de vergaderzaal een gropte godsdienstige plechtigheid had plaats gehad. De minister president Huszar begon zijn redevoering met eer. terugblik op de zooge naamde radenregeei'ing, die slechts een bon- de van samenzweerders geweest was. De millio.enen Hongaarsche arbeiders hebben daar geheel buiten geslaan. Tegenover dediklatuur der radenregeering vertegenwoordigt de nationale vergadering de gezonde democratie. De Rumeenscbe bezetting was een gevolg van het optreden der Bolsjewiki geweest. Beide iebben aan het land meer schade toegebracht dan vier en een halfjaar oorlog. Ondanks het leed ziet bet volk met zelfbe wustzijn de toekomst te gemoct. (Gejuich). Huszar verklaart verder, dat Ilongarië volksstemming verlangt, in alle streken, die men het ontrukken wil. (Tuej.) liet gaal niet aan viernieuwe Elzas-Lolharingen's le schep pen cn aan Macedonië te maken tusschen Donau en Theiss. Huszar geeft dan de werkzaamheden aan, die de nationale vergadering te verrichten zal hebben. Daaronder wordt de organisatie van een nationaal leger met gejuich begroet. De minister president zegt, dat er geen klasse politiek gedreven moet worden, Hongariö zal het type worden van een landhouw-de mocratie, maar ook alle anderen worden tot medewerking opgeroepen. Een sterke hand blijft nog noodip om de revolutie, die smeult, te bedwingen. (Gej.) De regeering zal baar.bevoegdheid in han den geven van het te verkiezen voorloopi* staatshoofd en voor het tot nu toe gevoerde RAADGEVENDE KOMMISSIE. Tijdperk van 15 tot 29 Februari 1920. Ooóbederfbare koojiwaren. Vastgesteld door de raadgevends kommiseiz van den Minister van Nijverheid, Arbeid en Be voorrading, om de deskundigen van hot parket in de mogolijkhoid te stellen, het beeluit van 5 November 1918, 31 Maart 1919, op do woeker prijzen der koopwaren van eerste noodzakelijk heid toe te passen. leder handelaar is er toe gehouden navolgende lijst der artikels met naam en prijs aan leplakkeu. De fabrikanten handelaars en verbruikers zijn er toe gehouden deze prijzen niet te boven te gaan daar de overtredingen dezer besluiten waardoor ze insgelijks voor de fabrikanten en handelaars de sluiting van hun werkplaats ot handelshuis voor gevolg hebben, gelijk artikel 2 van de wet van den 11 October laatst het voor ziet. J De maxima prijzen moeten met verward wer den met de normale prijzen, die enkol voor doel hebben hei publiek in te lichten nopens den ge middelden prijs, die redelijker wijzo kan prae- tisch zijn op bet oogenbiik zeil' der bekendma king, de verkoopprijs kan dus met den nOrmale prijs verschil Ion om reden van nieuwe omstan digheden van de markt die zich zouden kunneu voordoen, of van do hoedanigheid der koopwa ren zonder den verhooper of den kooper aan vervolgingen bloot te stellen. MAXIMAPilIJZEN sel ook ter plaats geweest. Men verdiept zich in gissingen nopens de j bewind rekenschap geven aan de na drijfveer van dezen laffen aanslag. j vergadering. Verduurzaamde Vïsch. Portugeesche sardienen 1)4 22mjm Fr. 1,54 id. 1/4 club 30 m/m (do beste) 1,60 Roze zalm van'Alaska (hoogo doos) 1 pond 2,10 Verduurzaamd vteesch Corned Beef Beu rozen vleesch De schoonste stukken per kilo De overige naar verhouding. (Zie aanplakbiljet dor bevriezingsdionst). VerscFï vleesch Rundvleeseh (de echoonsie stukken) Yarbcnsvlecsch id. Schapenvlecseh id. Ghicsreï. Chicorei onverpakt (vorige oogst) por kilo gowaarhorgd zuiver iu poe Ier (iu pakjes) per 1)2 kilo in korrels Suiker. Geknsialiseerde suiker per k>!o J,oU Blonde vergeoise (bruine suiker iu poeder) 1,85 Broodsuiker 1.95 Kandijsuiker in brokjes en in preder 2,30 Koffie. De gebrande li ofllc allerbeste van bet Mm ïstc- rie van Bevoorrading, het pak van bOOgrammon netto fr. Ruwe koffie Santos beste per ailo 'i gewone goede n gowone Gebrande koffie Santos - beste 2,35 7,5(1 10,— IV,— 11,— MO i,4a 0,85 0,9(1 gew. goede gewone 8,50 7,50 7,00 10,00 9,05 8,50 Oe Duitsehe pers over de Entente nota De Vossische Zellung zegt, dat deze oplossing van het uiileveringsvraagsluk nog geen reden geeft om luid te juichen. De - Krewzzeitung schrijft, dat wie in gedaan had in het gesticht voor tropicale ge- Men kondigt den terugkeer uit Congo aan, vande bijzondere zending, doorZ.M. Koning Albert er heen gestnurd om er de oorzaken der kindersterfte cn de middelen om deze te keer te gaan le besludéeren. Deze zending stond onder het bestuur van Aline de Lannoy en was .samengesteld uil Mejuffer Ghislena Parifienlièr, D1' Dessin een specialist der kinderziekten, die eerst studiën deze nota, die niet vaneen proces maar reeds van ec-n veroordeel in g spreekt, een tegemoet koming ziet, een politieke domkop is. De Lok al Anzeiger* zegt, dut de Entente haar hoofd uit den strop trekt door niet mede te werken aan het vonnissen van de beklaagden. Indien/zij aan de behandeling te Leipzig zou deelnemen, zou ze de vonnissen met haar naam dekken en dat zou elke her ziening van het proces onmogelijk maken. Nu houdt ze zich echter ter zijde en heeft bovendien nog een troef in de hand. Deze Iroef zouden de represaille-maatregelen zijn. neeskunde. M. Lucien Boucqueau vergezelde de zending. Dank aan de genegene medewer king der ambtenaars en der gcneeshecren der kolonie en bijzonderlijk van de zendelin gen, konden de reizigers ook de nog wilde stammen bezoeken op de hoogvlakten van Kassai en Tanganika bereiken. In deze streek vroeger zoo zeer door de slaapziekte geteis terd, neemt de bevolking thans weder toe. Overal konden de reizigers de kostbaarste inlichtingen inwinnen. Overal bewonderden zij de uitslagen door de zendelingen bekomen, die zicb evenals het werk ter Bescherming Gisteren avond werd een kerel verrast toen hij in de kerk der minimen, te Brussel, een offerblok openbrak. De dief wierp den koster omver en nam de vlucht. Hij werd evenwel door den koster en eenige andere personen achtervolgd en kon aangehouden worden. Hqj was een genaamde Jean Henry, gebo ren te Luxemburg. De kerel bekende dat hij niet aan zij proefstuk is en werd ter be schikking van den prokureur des Konings opgesloten. Dinsdag nacht hebben dieven een gal ge boord in den hofmuur der magazijnen van M. Van Ingelcn, handelaar, Besmesstraat, te Kcekelberg. Langs deze opening stolen zij talrijke balen geweefseis en andere koop- waren. eene belangrijke waarde vertegen woordigende. De dieyen konden met hun buit ongehin derd vertrekken. 2,50 het pak j er kilo 2,63 3,40 10,— Kindcrapijzen. Havervlokken in i akjos Onverpakt In pakjes van 1)4 kilo Kaas Canaueesche Chdtder, hoedanigheid volkomen zuiver per kilo Cauadcesche Chedder, 2« hoedanigheid 3,— B'cem (in 't groot) beste.nd omte b" Aken per 100 kilos grond P<*r kilo 0,85 Zout Geraffineerd zout voor boter per kilo 0,05 Geraffineerd /.out 0,30 lot ö,3F. Soda ;u brokken 0,5Ci Rijstameldonck per-1,2 kilo J,9t) Belgische Ihcuers (wit hout) het pak U.55 Voediïtgsdeeg Vermiceilc, noedels, gewonen voeding-Joeg (inlaudsch) per i/2 kilo 1,05 Macaroni (inlandsche) Buitenlandsche voedingsdeeg Gewone rijst Vei ert peketwaren Amerikaansch spek Hesp picnic met borax Reuzel zuiver (ingevoerd) Rundvet (volgens hoedanigheid) Margarincboter Altertei Petroleum Groeuo smeerzeep Olijfolie Groudnootohe (eta-oiie) Chocolade (wettelijk) F'«r kilo per kilo 1,3 J 4:20 2,25 per kilo 8,25 7,00 8,00 €',00 tot 7,UO tot den lier 1,0 0 per kilo 3,60 lol4,<K> den liter 9,5O

De Volksstem | 1920 | | pagina 2