Het suikerschandaal te Brussel 25 ¥an Grootvader lot Kleinzoon Nieuwjaarsgiften vaor Z. H. den Paus L. AD Woensdag |Fel>ruaril920 BRUIN BROOD. Rsai'öaaisaiie vaa liet iegsr. BuitseManö vsrfcsrgt zijas kasonnon E VOLKSSTEM Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 Tt 3- XXVI* JAARGANG NUMMER 47 li. Walburgis j Zon op6,52, onder 5,34 "7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Nüffel-De Gendt i Eerste Kwartier den 26 Publiciteit buiten bet Arrondissement Aalst, zich te wenden tot hel Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Brussel- 8, Place de la Bour»e, Parijs en 105, Gheapside, Londen, Mot brood is dus opgestegen dat komt omdat da Belgische frank langsom meer naar omlaag gaat. Vole nionsoiien zullen wsinig tevro- don zijn over dit bruin brood, boewei do Minister verzekert dat bet zuiver zal zijn en geenszins zal gelijken op bet grijs brood dat wij tijdens de be zetting hebben ouder den tand gekre gen. Wat men er van zegge, bruin brood is veel gezonder, voedzamer en bi ter verteerbaar dan volkomen wit brood. Ziehier wat dokters en geleerden over wit en bruin brood zoggen Wit brood is af te keuren om drie redenen wetenschappelijke, gezond- öoidskuudige en geldelijke. liet wit brood bevat niet al de voe derde bestanddeelen welke in het graan voorhanden zijn, en maakt bet volledig i> voodsel niet uit, dat bet brood was door onze voorouders ge bakken. Het wit brood vermindert de kloek to van den enkeling en van het ras. Het bevordert de tering, de appon- diciot en eeno menigte ziekten van de organen der spijsvertering (ingewand.) Tengevolge van eene overdrevene butdeling, die er bet laatste gruisje uit verwijdert, maakt de witte bloem een onvolledig voedsel uit. Ziedaar wat do wotenschap zegt, do ondervinding leert hetzelfde aan alleman. Elkeen bewondert en benijdt de frisselie kloeke kleur der buitenlieden en.men schrijft die veelal toe aan de gezonde lucht in welke zij leven. Zij is echter evenveel toe te schrijven aan bet gezonde brood dat zij eten. Nochtans is dat brood zeer zelden fijn brood, maar meest grof brood dikwijls' brood van ongebuideld tarwe moei, zoogezegd «brood uit den zak» en ook boel dikwijls doodeenvoudig roggebrood. Hoeveion onder ons zijn er niet, die 40-50 jaren geleden den tijd gekend hebben dat zij ds week door niet an ders aten dan roggebrood on alleenlijk bruin tarwebrood, den Zondag Waren wij dan minder gezond dan ii u Do geleerde Montenius zegt Daar zijne onvolledigheid als min- neraalhoudèndon versterkend voedsel door zijn gebrek aan kalk en bet ge brek aan natuurlijke middelen om de ingewanden aan te wakkeren door bot misbruik van vleesch on kunstma tigo aanwakkeringsmiddelen, die er bet gevolg van is, bevordert het wit brood, vooral in de werkende klas. de tering, terwijl bet 't leven duurder maakt. Een geneesheer schrijft Terwijl do bloemmolens de laat- f56' vervoli;.) Gij wilt hem verlaten, om daV uw voet tfgru cenige steeoen stoot. Pietro liet liet hoofd op de borst zinken. God beproeft mij. zeide hij: maar in ge duld en lijdzaamheid wil ik zijn wil volgen, al voert hij mij ook door des lijdens donkeren nacht want dit is de welverdiende straf voor hen, die zich vermetel tot andere krach ten wenden, in plaats van met kinderlijke onderwerping naar zijne Alwijsheid te schik ken. Diotisalvi Neri, gij moet het weten ik twijfel, ik twijfel aan u en aan uwe weten schap en twijfel is voor eene ziel, als de mijne, vreselijker dan helsche plagen 1 Eene vlammende hliksemslraarsclioot uit Neri's oogen op den Medicccr doch de in ge peins verzonken Pietro merkte het niet op. Yvat heb ik gewonnen door uwe wijsheid, wat bereikt door uw raad vervolgde hij, na een oogenblik tevergeefs te hebben gewacht op het antwoord van den geleerde. Het is maar al le zeer bekend, liet volk is de Mcdicecr vijandig. Ondank en liaat valt mij ton deel, waar ik meende liefde gezaaid te hebben er vormen zich partijen om den val van mjjn huis le bewerken oorlog bc~ dreu-t de grenzen der republiek waar blijft de hulp der slerren Wat ik geloofde als een edel takje geplant te hebben, schiet tot on- krntdop, ja, het geluk van mijn eigen buis, se!iijnr met Cüsioio gestorven te z ste uitvindingen benuttigen om bot graanmeel te ontkalkon, door er de laatste pellekens gruis uit te verwijde ren, zijn wij verplicht de menschen meor te versterken met ze kalkzouten, glycerofosfaten en andere kostelijke grondstoffen toe te dienen. d Er zullon wel menschen zijn, die het bruin brood zullen moeilijk vinden om verteren, omdat bet «kloeker» is. r> Maar bet is juist die groote «kloakte» die wij hebben moeten! Omdat het kloeker is, zult ge er min der eten, en bet zal dus profijtiger zijn. Aan de menschen met gezond verstand begaafd zoggen wij Laat u niet afschrikken door 'tge dacht dat bruin brood moeilijker is om verteren gaat voort met er le eten, maar neem bet volgende in acht: n 1° Knabbel zorgvuldig uw brood dop het niet in koffie, melk of choco lade. Als bet doortrokken is mot vochtigheid, gaat er het speeksel niet gemakkelijk in, en 'tis bet speeksol dat do spijzen doet vertoren. Als bot voedsel dat mon ueemt droog is; wak- kort de droogle de speekselklieren aan, (ot bet leveren van speeksel terwijl er minder speeksol geleverd wordt alsdespijzen reeds vochtig zijn. 2° Eet vernacht brood. Versch brood, bruin of wit, is altijd moeilijk om te vorteron. Fijn, oud brood is niet eetbaar, 't is daarom dat wo bet versch begeeren. Bruin brood blijft verscheidene da gen goed. Er zijn vole buitenlieden die maar alle weken en soms maar alle 10, 12 of 11 dagen eens bakken en hun brood blijft altijd aangenaam van smaak en van geur. Bruin brood eten zal ons veel goed doen, onder lichamelijk oogpunt, om dat hot oen voedsel is dat ons past, en onder geldelijk oogpunt omdat het eene groote besparing zal bijbrengen in eenen tijd dat we niets mogen laten verloren gaan. n liet regent kommissies De minister van Landsverdediging heeft laten weien, dat hij nog deze week op het bureel van de kamer een voorstel zal neerleggen, betreffende het instellen van een nieuwe kommissie, welke de taalt zal worden toevertrouwd een alge meen verslag op te maken. Die besluiten zul len betrekking hebben op onze algeheele legerorganisalie, zooals diensttijd, kader, positie der officieren, kazerneering, voeding, enz. Die kommissie zal samengesteld worden uit 6 militairen en 6 parlementsleden. Wachten we voor ons oordeel uit te spre ken, tot die leden benoemd zijn en laat ons wenschen dat ze voor alle Belgen geen teleur stelling weze. Alle goede dingen bestaan uit drie Ook dat goed ding, hetwelk kommissie heet 1 Im mers reeds hebben we een parlementaire militaire kommissie, onslangs kregen wo een specifiek militaire kommissie en eindelijk krijgen we een gemengde parlementaire en militaire kommissie. Hopen we intusschen het beste DERTIENDE LIJST - Overdracht der vorige lijsten fr. 41,081 Graaf eu Gra vin Lodewijk d' Amsemburg100 Gazette van Diest 10 G. Bas, Diest, 2Een mijn werker, id., 1 lj. G. L.Blauwput, lO Naamloos, Mcclielen, 20; Woner Antoon,20; ïJh. v. f).( Eecloo, 10; E. H. Halleux, pas toor ViUers le-Temple, 20 M. Burnotte Malurin, Bastenaken, 20 Voor 't welgeluk ken eener vraag, 5 Uit dankbaarheid, ter eerc van het II. Hart, 50 O. L. Vrouw van Zege, verhoor ons, 20 De Zusters Ursulin nen, Londerzeel, 50 M. de II., 2 M Mevr. Maurice Henry, 100 II. Hart van Maria, 5 B. de L., 5 Voor een verhoorden wcnsch, Geneviéve, 5Mejuffers Beyaert Kortrijk, 20 ;M. Dumoulin, advokaat,' Ve viers, 20 M. L. Creupelant, Wevclgkem 5 M. Fraeys, Brugge, 100 Mgr joselL deken van het kapittel, Luik, 100 L. P. N 20 dankbetuiging aan deH. Maagd, A. Vv. 2 Gielen Jehaes, 25 A. V. 20 Kannunik H. Ruttent40j De pastoor van Villers-St- Simèon, 25M. en Mev. Georges dePicrpont 100; Dat het rijk van 't II. llart kome, M. R 1Doktor Francotte, leeraar bij de Hooge school van Luik, 100 H. Hart van Jesus dat uw rijk kome 1 P. P., Jloci. 10 Smi dié, Vise, 100 Naamloos, Avc-Ainières, 5 Opdat de II. Vader bij O. L. V. van Lourdes ten beste zoiijpreken voor mijne genezing, 10 Eene kloostergemeente, ter cere der HH Harten, 100 Om eeno aan liet H. Hart ge vraagde genade te bekomen,20;Twee naam loozen, Brugge, 8 Eclitgenootc Emiel De Cand Gent. 5 M. A.'van Overbekc, id.. 10 M. Karei Lybaert, id., 10 M. Gustaat D Graeme id., i> M. Jan Kregersraan, id., 5 M. Hffnoié De lieege, id., li Notaris Jean mart, Namen, 100 M- Leo Jeanmart, advo kaal, id., 50 bet Groot-Seminarie van Namen, 110Kannunik Hoeba Habey la Neuve 50 Mc). Tombelle, Namen, 20 Naamloos, id., -12 SIcv. Meiot, Lonzée, 100; M. Leo Arnould, Salzinnes, 50a;"M. en Mvr. Leo de Lhoneuk, 100 Mejuffers L. en C. Thiebaut' 100 Naamloos, Namen, 100 W.A.C. id 20 Naamloos, La Piante, 20 Voor de be keering van een zondaar, Anveles, 10 Naamloos Saint-Sèrvais, 25 Kanunnik Jac ques, Namen, 20 M. en Mevr. Blanke, 50 ter cere van het tl. Hart, Gendron, 5C; Kaam- Eelatigrijke aanhouslirtfjen. Gaspart, bestuurdsr oan de inüandsche levensmiddelen aangehouden. loos, 10 EE. HH. Superior cn leeraars Kfein-Seminarie,- ftoesselaerc, 225; E.H. De Vos, pastoor, Heeslèrl, 20Voor de arme krijgsgevangenen, 4; Totaal fr.43,630. Men kan inschreven op het bureal ran di blad of bij M. Loon Malli®, Secretaris, li Belliardstraat, Brussel. Bene Belgische school te Aken Een Belgische ach ooi is ie Aken in wording. Er hebben zich 50 leerlingen aangemeld. De leergangen zullen in de lokalen van het hoofdkwartier gegeven worden. Drie onder officieren en drie Belgische dames zullen voorloopig de lessen geven. Zoo dc proef lukt zal de school ontwikkeld worden. COPENHAGEN, 22 Februari. Een tele gram uit Flensburg aan den Berlinshe Ti- tiende meldt dat de vlootkommissie tier ver bondenen, in hel eiland Silt twee eu veertig Duitsche kanonnen, alsook eene boeveelheid revolverkanonnen ontdekt heeft. De Duitsche officieren die met de bewaking dezer kanonnen gelast waren, droegen bur- gerskleeren en hadden al de noodige voor zorgen genomen, om te beletten, dat deze in handen der internationale policie vielen. Eene afdceling Engelsche troepen zal nu het eiland bezetten. Schade en verlies, niets anders melden ntij deze brieven. Ramp en onheil treft mij, om dat ik in de sterren zocht, wat ahcen te vin den isin het eigen hart, in bet hart van oprechte vrienden, en in de getrouwheid aan de H. Kerk Gods Neri stond op somber schitterde zijn blik. Ik heb u falen uitspreken, zeide hij op bitter verwijtenden toon, om te hooren boe ver uwe vermetelheid gaat. Wee u, de won deren des hemels openbaren zich aan a, als aan geen ander, en gij twijfelt? Ik moest het stof van «w huis van mij afschudden cn van bier gaan maar ik heb medelijden met u. Wilt gij weten, waarom het noodlot, uw pad nog steeds door donkere wolken verduis tert? Juist omdat gij vreest, omdat gij twijfeltnu aan deze, dan aan gene het oor leent. Het volk miskent u, wijl het zich in u vergist. Een wankelende zuil kan geen huis tot steunpilaar wezen. Toon u als een man, MediciGij hebt het volk liefde geboden deze hebben zij echter versmaad treedt bet nu in mannelijke kracht tegemoet, zoodal bet verbaasd vraagt; Is bij dezelfde» Als vriend roiktel gij het de hand strek haar uit als gebieder 1 Wat eischt gij van mij riep Pietro driftig uit. Moet de zoon van Cosimo Medici de !y- ran.van zijn vaderstad worden Hij zal het niet worden al zou hij hot ook voor korten tijd schijnen 1 antwoordde Diotisalvi. Gezag gebiedt liefde. En hebt gij met het wel en wee der burgers in uwe hand? AA1, ui, icihic L/iuu)idiïi oe nana, vergeet oei z .ei rm>ecn huis m Florence, dat met op|wij, dat ik mij door moedeloosheid liet over- een of andere wijze verplichting heeft aan het geslacht der Medicieërs Onmetelijke sommen gij zelf hebt mij een blik in de boeken zien slaan zijn als leeningen in de handelsboeken aangeteekendals erfgeuaam hebt gij ieder oogenblik het recht tot op- eisching. Laat, als het zwaard varnjpamodes do bedreiging over de hoofden der Floren- lijnen zweven, cn de angst zal hen aan onderworpen maken verzamel nog dezen avond net volk op een der pleinen der stad en laat door heranten bekend maken, dat alle, door Cosimo di Medici geleende gel den, binnen twee maanden met behoorlijke teute, terug betaald moeien worden Het duizelde Piettro. voor de oogen. Het voorstel van zijn raadgever scheen hem zoo grootsch, zoo koen toe, dat hij het zijne be wondering niet onthouden kon. Neri die maar al te goed bet zwak van zijn patroon kende, had twee machtige krachten aange wend. De glans der duizenden goudstukken schemerden Pietro voorde oogen. had men hem liefde betoond, gaarne had hij daarvoor schatten willen ofleren maar als een zelf verwijt hinderde bet hem de ondankbaren in het bezit van zijn vermogen te laten. En nog iels was er wat hel voorstel zijns vriends zoo grootsch in zijne oogen maakteden zwak ken geest toch Is het een genot, vrees in te boezemen, en hoo meer de radeloosheid zich van hem meesier maakt, des te sterker wordt de begeerte, des goweldenaars te spelen. Hij reikte Diotisalvi de hand. Vergeef hel Vader en zoon Doyen verschenen Maandag morgend voorde Piaadskamer, Justiciepaleis; die het aanhoudingsmandaat bekrachtigen moest, afgeleverd door M. den onderzoeks rechter Van Damme. De beschuldiging luidde «accapareeringen omkoop van amb tenaai's. De magistraten hebben alleen de tweede beschuldiging behouden. Van de eerste werd afgezien omdat indien er ophoo ping van koopwaren in feite bestaat, deze niet in rechte vastgesteld is, daar de koop waar regelmatig en wettig geleverd werd door het Ministerie van bevoorrading, krach tens vergunningen, op geldige wijze door een daartoe gemachtigd ambtenaar afgeleverd. Daarbij, de Raadskamer heeft geoordeeld dat het omkoopen van een ambtenaar vol doende is om de belichten voorloopig gevan gen le houden zij heeft dan ook bet aanhou dingsmandaat bekrachtigd. De drie betichten. Ziehier nog eenige bijzonderheden over de drie betichten. MM. Doyen zijn de koopagenten eener groote suikerfabriek van Tkienen. Zij be schikken oyer een aantal bedienden en zon den deze bij de landbouwers ora hunnen bee- tenoogst op te Loopen. De koopkontrakten bevatten eene bijzondere bepaling. Op het oogenblik der ondertcekcning van het kon- Irakl ontving de landbouwer eene zeker hoe veelheid suiker, en bij de levering nog eene andere. Het was om deze verdeeling te kun nen doen dat bet huis Doyen verscheidene verdunningen ontving om zich suiker aan te schaffen, in de bedoelde raffineerderij van Thienen de laatste vergunning, voor de in beslagneming toegestaan, betrof 25,000 kilos Het onderzoek zal uitwijzen of de steel wel zoo in de vork zit Voor den oorlog hadden MM. Doyen te Borgworm een handel in landbouwmachienen Daar deze handel noodzakelijk, tijdens den oorlog, stilviel, richtten zij te Haeren eene groote fabriek van gedroogde groenten in. Zij werden in liunae onderneming geholpen door M. Gaspart die hun vriend was van voorlange jaren, cn die hun ingenieur raad gever werd. M. Gaspart toen ambtenaar bij het .minis terie van Landbouw, bestuurde den groen- tenteelt, ingericht door de gemeentemagazij nen, en dezen van den Bond van het Hoekje Grond Het merkeüjksle deel van de voort- brengst der fabrieken Doyen werd door de gemeentemagazijnen opgekocht. De oorlog duurde niet lang genoeg om al de gedroogde groenten door MM. Doyen verkocht aan den man te brengen. De menschen eens den oor log voorbij, aten liever versche dan gedroog de groenten. Het gevolg was dat de Gemeen- temagazijnen met zeer belangrijke stocks van t goedje aan hun been bleven zitten en Haeren bezit er nog een overvloedMen poogde de gedroogde groenten nu in Frank rijk en in bezet Duilschland aan den man te brengen, en het waren MM. Doyen die zich met daze poging gelast hadden. Deze hielden zich ook bezig met de likwidatie van koop waar, voorwerpen of wagens van onze oor- logskomiteiten of van Duitsche huizen, onder sekwester gesteld. Zij hadden nog andere winstgevende snaren aan hunne boog. Het huis Doyen wist voor dat iemand er van verwittigd was, dat er vergunningen voor den aankoop van inlandsche produkten gin- gen verleent worden, en wanneer de gewone stervelingen zich aanboden om eene vergun ning te bekomen, was het ervan reeds in heerschen dank zeide bij. Gij hebt gelijk, als gij mij zwak en wankelend noemt. Uw verwijt heeft mijn ziel getroffen, als een pijl, welke recht op het doel afgeschoten wordt. Ik wil opnieuw uw vertrouwen verdienen, door uwe leiding te volgeu en naar uw raad te luisteren, want uit u spreekt hooge wijs heid. Nog dezen avond zullen de Florentijnen bijeengeroepen worden, op deplaatsSint Giovanni nabij het paleis van Luca Pitti. Dan kan de geheime vijand van ons geslacht van uit zijn kamer hooren, hoe ik de achting en de eerbied, die men mij verschuldigd is, weet af te dwingen. Neri kon een zegenvierenden blik niet ge heel weerhouden. Heil u, Pietro di Medici, zeide hij zachtnu eerst toont gij u der ster- en waardig, die uw pad verlichten eu be schermen. Plotseling zweeg hij want de deur van het vertrek werd geopend, en Lorenzo ver scheen op den drempel. Een vijandige blik werd lusschen den geleerde en den jonge ling gewisseld toch stond den gunsteling op, zooals zijn plicht hel hem gebood. Vergun mij, doorluchtigo gebieder, dat ik mij verwijder, zeide hij voor den zoon des huizes, wil de vreemdeling gaarne in ootmoed wijken. Ja, vader, sprak Lorenzo, zonder zich te gewaardigen hem een blik te wijden, ik vvensebte u te spreken, en als gij mij een oogenblik, zonder getuige, bet oor wildet leenen, zoudt gij mij een groot genoegen doen. breede mate voorzien. Het scheen wel dat zijn vriend Gaspart, overste van den dienst van inlandsche levensmiddelen, er goed voor gezorgd had Dat moet ook wel het gevoelen van het gerecht geweest zijn, vermits het dezen ambtenaar heeft doen aanhouden. Vader en zoon Doyen zijn eveneens ia hechtenis genomen en M. Gaspart in hof gevang van Vorst gaan vervoegen. Hoa de zaak aan het licht kwam Het is een werkman der firma Doyen, die na het aanslaan van den kaniion suiker, te Schaarbeek, aan dc policie aldaar heel d« zaak kwam uiteendoen. De man verklaarde dat reeds verscheidene dagen, groote hoeveelheden suiker bij ver- schillige personen, bijzonderen cn hande bars besteld werden. Dadelijk werd het ministerie van bevoor rading verwittigd. 'l Akkoord met liet parket werd een on derzoek gedaan bij verschillige personen, door den verklikker aangeduid cn de eerste persoon door dezen opgegeven was Gaspart. Men deed ook eene huiszoeking bij een pelsbandelaar cn daar vernam men in d$ boekhouding, dat Doyen en Gaspart de geld schieters waren. Zij hadden ook nog het gewezen Duitsche huis Norden, van de sekwesters gekocht. Gaspart was ia de zaken Doyen betrokken voor eene som van 50,000 fr. Gaspart doet bekentenissen Gaspart heeft niet lang gedraald om eenige bekentenissen te doen. Reeds voor den oorlog, was hij de techni sche raadgever van de Doyens, Met den oorlog was zijne positioer veel verbeterd en Doyen betaalde hem 15,000 fr. 's jaars. Hij bekende ook, dat hij eigenlijk geen geldschieter in den pclshandel is, daar het de Doyens zijn, die de 50,000 fr. gegeven hadden. Eene lijvige boekhouding en briefwisseling is in de woning cn in de burcelea der aauge- beudcoen aangeslagen. Het onderzoek Met onderzoek heeft reeds aan 't licht ge bracht, dat er r.iet alleen een suikerschan- daal, doch ook een aardappelen en kaas schandaal ten laste van Doyen en Gaspart is. Zoo had Doyen reeds eene vergunning voor den uitvoer van 250 waggons aardap pelen, vooraleer de minister begonnen yyojs de vergunningen te verleenen, Wanneer de andere handelaars dan kwa men om vergunningen te bekomen, kregen zij meestal voor antwoord,-dat de beschik bare boeveelheid aardappelen reeds uitgeput was. Doyen, dank aan de medeplichtigheid van Gaspart, kon echter de aardappelen verkoo* pen zonder zich om den duurteprijs te be kommeren. In de winkels waren doorgaans weinig of geene aardappelen te krijgen, doch indien men den gevrragden prijs wilde besteden, waren er aardappelen zooveel men wilde. Het is ook reeds vastgesteld, dat het Gas part is, die destijds de vergunning heeft bekomen voor den invoer der 100.000 kgr. Zwiisersche kaas, waarvan wij destijds spraken en waarvoor ook aanhoudingen gedaan werden. Het verleden van Gaspart Gaspart was om zoo te zeggen de rechta arm van M. Wauters, minister van bevoorra- Pietro reikte Neri de hand Zooals wij dan afgesproken hebben, mijn vriend maak de noodige voorbereidselen, ik geef u vol macht. Vaarwelbij het avondmaal hoop ik u weer te zien. Vergeef mij, edele Signor, als ik daar zal ontbreken, antwoordde Neri. Gewichtig werk in den dienst der wetenschap hotidl mij wel den geheelen nacht binnen de muren mijner kamer. Ik eer de wetenschap te zeer, als dat ik den trouwsten harer beoefenaars er ook maar een minuut van af zou houden, antwoordde Pietro. Doe wat gij kunt, gij weet, elk oogenblik beet ik u gaarne wel kom. Eene diepe buiging maakte Neri voor zijn beschermer, en eene bijna nog diepere voor diens jeugdigen zoon, daarna verliet bij lang zaam het vertrek. Lorenzo wierp zich om den hals zijns vaders Vader, vader, vertrouw hem uiet, dien valschen man Toen hij den blik op u richtte was het mij, alsof ik er een doodelijken haat in zag schitteren. Pietro maakte zich uit de omarming des jongeling los. Wat beduidt dat vroeg hij driftig. Oogenscbijnlijk speelde hij reeds de rol van den geweldenaar, die Neri hom zoo aanlokkelijk had afgeschilderd, ben ik een kind, dal men mij met bakersprookjes bang kan maken En zijt gij het zelf, gij, dio reeds verloofd zijt, en algemeen gezien wordt dooc uwe vroege ontwikkeling naar lichaam en. geestgij des grootvaders kleinzoons zooaU het volk u noemt l (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1