Hsvigs brand 18 Antwerpen Opwinding te BMa-Pesth Hos ze 't (ff «ertee&en woten le lappen, Pe Rooda Kopstukken1 Vreeseüjk drama te Charleroi D3 reactionaire haweslng ia Portagaal. De kroonprins van Rumeniê opnlenw troonopvolger. De moordzaak te Lier. Be Koning van den dolk Ds Opperste Raad en Turkije CEëb aanslag op 't Am^rlkaanscli Gonsiilaat te Zurich De ootplofSing te Waarschoot. Engelands schuld aan Amerika Het Kristen Syndikaat van IJ. P. T. T. Z. en Openbare Diensten, in actie voor het Trampersoneel Op Woensdag den 3 Maart ten 15 ure werd Jict K. S. met eene afvaardiging van het Trampersoneel in verhoor oolvanhen door de Directie van de Rationale Maatschappij van Buurtspoorwegen. De afvaardiging bestond uii de IIJI. Burggraeve (Veufïi?) Goossens. (l\u pel monde) Rachels en Lemmens, Limburg Ou) was het onthaal, waarvoor dank aan Jd. Cauffriez, Algemeene Bestuurder en M. Jacobs. De afvaardiging betoogde den pijnlijken toestand, waarin bel personeel in zijn geheel -verkeert, drong aan op onmiddelijke verbe tering in't algemeen en voor Limburg in 't .bijzonder waar nog loonen van 5,50 fr. en tot 6 fr. betaald worden voor een arbeidsdag van 11 uren. De afvaardiging pleitte ten toordeele van eene bepaalde en blijvende oplossing, door het invoeren van eene Alge meene loonsalaiis naar het voorbeeld van den 'Slaat. Eene lans werd gebroken ten goede van de kindertoeslag. Onmeedoogend werden sommige beheeren van Uitbatende Maat schappijen onderhanden genomenrdie liard- vochting elke verbetering en bespreking •.weigeren en het Bolsjevisme voedsel geven. De Directie verklaart zich in princiep 't akkoord met de èenheidsbasis doch wees op groote moeilijkheden voor de toepassing. Zij beloofde handelend op te treden tot verbetering van den toestand van het perso neel, door haren invloed op de uitbatende maatschappijen en desnoods door zelf ingrij pen. Voor wat den uitzondeilijken toestand van Limburg betreft, werd bepaald toegezegd, dat onverwijld verbetering zou intreden. Mei een dank uit hel hert van wege de afvaardiging werd hel onderhoud gevoten. UITSLAG 1* Onze vrienden van Lim burg halen 'nen slag te huis. 2* Voqp eene algemeene oplossing slaan wc op den goeden weg. Het Kristen Syndikaat verrichte dus nog maals goed werk. Al meer en meer geniet hei dan ook hel vertrouwen van het perso neel. Een draadberichl uit Helsmgfors (Finland) deelt mede, dat de Bolschewikische dagbla - den in RUSLAND de werklieden verzoeken orn 12 (lees Iwaall) uren da3gs te arbeiden in de fabrieken. De Russische Krasnai Ga- zetia noemt de fabrieken op; waar de werk lieden rcectP. net iS-'öt'en-^Êyk hebben aan vaard en vraagt dal de andere fabrieken en werkhuizen ook zouden volgen Over weinige dagen werden de lederfabrie- ken in Rusland gemilitariseerd, en de arbei ders, die willekeurig heiwerk zouden durven laten staan, worden in 'l gevang geworpen!.. Intusscben kost het brood te Pelrograd {Sinl-Petersburg),' hoofdstad van Ruslund, 499 roebels de 400 {jammen, dat is 499 maal 2,(35 fr. of de «bagatelle van 1322,35 fr. ik zeg dertien honderd twee en twintig trank vijf en dertig centiemen voor een broodje van minder dan een pond en de boter staat aan 2500 roebels hel pond, dat is.de. klei nigheid van zooveel maal 2,65 fr. of het sommeken van 6025 frank. Leg.ze mij daar, vooreen pondeken boterenz. enz. De soéialisien, zegden onze verstandige roode kopstukken, moesten eens meester worden in Rusland. Ze zouden dal land ver anderd hebben ineen waar luilekkerland,» een hemeUch paradijs 1 Ze zijn daar nu meester sedert welhaast drij volle jaren, en 'l is mij nu 't luilekkerland, 't is in ij 't pa rad ijs voor de ongelukkige werklieden.... Intusschen staat het niet veel beter in WEENEN, hoofdstad van Oostenrijk, waai de socialisten ook de klauwen weten te leg gen heeft on hel bestuur, 't Is ongehoord, hoe de menscben daar gebrek lijden alles ont breekt er, en alles is er schrikkelijk onge looflijk duur. Elk gezin kan er zich énkel zeven kilos kolen ter week aanschaffen, te gen de onmcnschelijkste prijzen... warmt u Jaaimeê Ook waren e»\ op den tijd van 8 dagen, namelijk van 6 tot 14 Februari laatst, 4032 sterfgevallen tegen 33 geboorten. Dal staat te lezen ui al de nieuwsbladen van Weenen Tw)8 (Sooden Vrijdag namiddag werd de volkrijke bnurl van Boucheterre, te Charleroi in opschud ding gebracht door een vreeselijk drama. De echtgenoote Repède, 25 jaar oud, moe der van eén kind, had er eenige «ogenblikken staan praten met eene buurvrouw, de cchtgc- noote Van Esse, 'l'ocn deze hare woning te rug bilnen trad, hoorde zij plotselings twee revolverschoten weerklinken. Dc vrouw sprong terug buiten en zag haren schoonbroeder Jan Van Esse met eon revolver in de hand naast het lijk van vrouw Tlephde staan. Van Esse bedreigde zijne «ohuonznster met zijn revolver en nam dan de vlucht. Hij liep zijne eigene woning in de zeilde sh'aal binnen, en joeg er zich een kogel door het hart. Hij'ook bleef opden slag dood. De oorzaak van hél drama is onbekend. Hel parket is ter plaats geweest. Wat gebeurt er eigenlijk Men is volkomen zonder nieuws over den juisten toestand in Porlugaal. Dc laatste reizigers die over de SpaanseÊc grens kwamen in automobielen, verzekeren dat hel gouver nement der Sovjets uitgeroepen werd te Lis sabon en te Oporto.. In iTCï Poriugeescb gezantschap^ te Madrid beweert men echter dat men er geen geloof mag aan hechten, daar er geregeld koeriers nog aankomen. Wat de Spaansche bladen mélden De Spaansche bladen zijn het eens om te melden, dal de toestand in Porlugaal zeer kiesehen geheimvol is, daar alle betrekkin gen en gemeenscbapswegen onderbroken zÜn* Volgens berichten, te Madrid ontvangen, zouden de Portugeesehe spoorwegbedienden op 29 Februari eene vergadering gehouden hebben, waarop bbsl'oten werd zonder voor bericht in staking te gaan. Het gouvernement nam dadelijk strengt maatregelen en zond troepen om de spoor banen en kunstwerken, zooals bruggen, tunnels, enz. te beschermen. Op 1 Maart brak de werkstaking uit dadelijk lag heel 't spoorwegverkeer stil. In de Portugeesche Kamer, waar men aan de bespreking der verhooging van de spoor wegtarieven bezig was> werd eene motie van vertrouwen in het gouvernement gestemd. De toestand verergerde .echter plotselings, daar de post en telegraafbedienden ook in staking gingen. Onder de laatste telegrammen welke ver zonden werden, was er een van den gouver neur van Pontevedra, meldende dat er botsingen hadden plaats gehad tusschen troepen en werkstakers. Een telegram uit Vigo meldt nog, dat een telegram uit Valenza naar Viana de Castello vertrokken, met geweerschoten en bommen aangevallen werd en ten slotte moest terug keeren, daar de oproerlingen de brur schen Camjnka en Viana hadden springen. lus- doen Een oneerlijke kassier Eenigen lijd geleden, was een jonge be diende een er bank der Koninklijke straat le Brussel verdwenen. De kassier der bank verklaarde, dat deze verdwijning samenviel mei de verdwijning van eene belangrijke geldsom uit zijne kas. Een aanhoudingsmandaat werd tegen den longen bediende afgeleverd en deze is thans in bezet Duitschland aangehouden en naar Brussel overgebracht. Ondervraagd over de ontvreemde som, verklaarde hij, dat de som bijlange zoo groot niet was als deze door den kassier opgegeven en dat hij de som niet ge stolen bad, doch ze van den kassier kreeg. De kassier zou aldus gehandeld hebben, om zene reeks geldverduisterinken, door hem self gepleegd, te verbergen. De kassier is thans ook aangehouden. Een geheim opgeklaard De rechterlijke policie van Brussel is er in gelukt den geheimzinnigen kerel, die in een hotel der Hallepoortlei te Brussel, verschei dene bebloede kleediogstukken nagelaten had terug te vinden. Het is een jongeling, bchoorende tot eene zeer achtbare familie, doch die aan vervol gingswaanzin lijdt. De kleederen werden door zijne huisgeno ten herkend. Hij had ze thuis medegenomen. Uit het geneeskundig onderzoek vpu het bloed is gebleken, dat het bloed van een dier is, waarschijnlijk door den zinnelooze gedood. BESTOLEN DSEUEM Wij hebben gemeld, dat op 21 Februari laatstleden, dieven uit den gang eener bank der Naamsehe straat, te Brussel, eene kist stolen, inhoudende 2000 aandeelen der olie slagerijen van Sumatra. Deze aandeden waren niet genummerd en droegen geen bandteeken, zoodat zij waardeloos waren voor de dieven. De rechterlijke brigade is er na lange op zoekingen in gelukt dc daders te ontdekken in Vrijdag morgend werden zij op den Ant- werpschen steenweg, te Laken, aangehouden. Men vond op hen verscheidene aandeden, welke reeds valsche stempels, nummers en kandteekens droegen. Wellicht hadden de schurken gehoopt, jldus de gestolen titels aan den man te kunnen brengen. Een der aangehoudenen, zekeren Adriaan W... is reeds verscheidene malen veroordeeld geworden. Hij werd ter beschikking van den prokurcur des Konings opgesloten. De ande- je, Philippe B..., een deserteur, werd ter beschikking der krijgfioverheid gesteld. Ge ziet het, dierbare Menschen, het socia lism heefter 't handje van óm landen te be sturen 1 't Is eene zonderlinge, recht aar dige liefde, die 'l socialism koestert voor het volk, ze' gelijkt niet slecht op de liefde van de katten voor de vette muizen 1 En diens manier van besturen, die gelijkt niet slecht op de doenwijze, vaneen «wij zen landbouwer, die zich zou te slapen leggen, als de tijd van den' hooi oogst geko men is-; of op die van losbollen, die groo- ten handel zouden drijven of op die van kolenbranders, die fijn wit linnen zouden strijken .Alles verbrodden, alles in de war bren gen, dat is 't eenige, dat het socialism kan of ooit kunnen zal in 't bestuur van een land Ongelukkiglijk ondervinden wij bet ook al in ons eigen land, ons- zoo diep beproefde België. - r r - mXA' Poodelijk ongeluk te Brussel Gisteren namiddag was een zesjarig knaapje het zoontje der echigenooten Delignics, wo nende Plnimstraat, te Brussel, op een kamion geklommen. In de Bloemen maaksters- straal wilde de kleine afspringen, doch kwam ongelukkiglijk onder de wielen van den kamion terecht. Ooggeluigén brachten hel slachtoffer in eene naburige apotheek waar een geneesheer vruchteloos trachtte het tot het leven terug le roepen. De verzoening mei het Koninklijk Huis. De le Budapest verschijnende Epoca deelt volgens een radiobericht mede dal prins Carol van Humenië besloten heeft zijn mor ganatisch huwelijk, dat hij in 1918 met Mej. Lauibrino gesloten had te ontbinden. De prins heeft zich, volgens het blad, ipet den koning en de koningin verzoend en is weer in het bezit gekomen van zijne rechten op den troon. Het onderzoek Gisternamiddag is het parket van Meche- len vergezeld van wetsdokters, in het gasthuis efgestapt. Terwijl de wetsdokters hel lijk onderzoch ten, is het parket vergezeld van den policie- commissaris, naar de woning van het slacht offer gegaan, waar zij de vrouwen de dochter langdurig onderhoord hebben. lie hoeren dokters hebben het lijk ruim anderhalf uur, grondig onderzocht Er werd bevonden dat niet enkel de boenen, marr ook de armen gebonden waren met con koord vast tegen het lichaam. De dokters bemerkten dat het hart door boord was met een revolverkogel, die van dichtbij op het slachtoffer in den rug gelost moet zijn. De dood moet «ogenblikkelijk zijn ingetreden. Men veronderstelt dat de man vermoord is niet verre van de plaats waar het lijk ontdekt werd. Daar werd hem zijn brievenlesch met 300 frank uit den zak gehaald, het slachtoffer in een deken gewikkeld, tot aan den molen gesleept en het lijk bezwaard met een steen. Het onderzoek wordt voortgezet In twee dagen lijds, vond Mevr. L... Wierizslraat, te El6ene, in hare brievenbus twee briefjes, geleckend «DcKoning van den dolk» en waarin zij verzocht werd eene som van 50 fr. neer le leggen op eene bepaalde plaats, zooniet zou zij vermoord worden. Mevr. L.., verwittigde de policie. Een onderzoek werd geopend en daaruit bleek, dat de briefschrijver een jongo nictdeuf de buurt was cinemas, De Hippodroomschouwburg vernield Vrijdag niorgend rond 4 ure, zagen twee op ronde zijnd, jióhcieagcnten vlammen op slaan uit hel dak van den Hippodroom- schouwburg, te Antwerpen. Dadelijk werd de pompierspost van hel Muzeum, rechtover den Schouwburg verwit tigd en van daar telefoneerde men naar de hoofdkazerne. Weinige oogenblikken later waren de pom piers met al hun materiaal ter plaats, terwijl de pompiersboot Van JRyswyck,aan de Vlaamsche kaai kwam liggen en met zijoe machtige pompen een overvloed \an water verstrekte-. 1 - •••->' De schouwburg was vast gesloten en de pompiers moeste# niet bijjeji en koevoèteiï.de poort openbreken oju- binnen te geraken. Heel de zaal scheep dan een reusaohligen oven. Het vuur wei'd van,' verschiilige «ijden te gelijk aangevallene doch ondanks de stroo- men water, bleef het vernielend element voortwoeden. Het was slechts bij het krieken van den das, dat men hot vuur meester werd en om 7 1/2 ure was alle gevaar geweken. Van de zaal blijft nog slechts een puinhoop over. Het looneel is dank aan de ijzeren val scherm niet beschadigd. Ook de wandelgan- zijn ongedeerd gebleven. De oorzaak der ramp is onbekend- De huisbewaarder, die in een der omlig gende gebouwen woont, is volgens zijne be- weering rond een uuf no^ in de zaal geweest en heeftop zijne ronde niets ongewoons be merkt. Was het vuur toen reeds aan 't smeu len, veroorzaakt door het onachtzaam weg werpen van eon stekje of wat ook, of heeft er eene kortsluiting plaatsgehad. Men weet het niet, ol hel zal nooit geweten worden In alle geval de todneeizaal is geheel ver nield en 'izal weer héél wat duren vooraleer deze zal kunnen gebezigd worden. Het ergste van al is voor de velen die hunne broodwinning 'hadden gevonden en nu broodeloos gesteld zijh. Zonderling samentreffen Een zevental jaren geleden werd de Hip podroomsehouwburg van Antwerpen ook door brand vernield. Dit gebeurde in den nacht van 31 Maart op 1 April 1913. Het geselschap Piet en Willem Janssens gaf er toen/ zijne opvoeringen en men speelde er Marie Antoinette. Nu waren het de bieren Condes en Neut- gens,'die den Schouwburg in huur hadden en men had voor den feestavond de Wilde Lea, opgevoerd. „Eene bijzonderheid nu voor de bij^eloovigc. In beide stukken wordt eene doodmarsch gespeeld De schade is zeer aanzienlijk, daar de be stuurders MM. Gondos en Neutgens groote kosten gedaan hadden voor eene revue welke toekoekomende week moest gespeeld worden. Gelukkiglijk is er verzekering. Stoutmoedige diefstal Donderdag avond bevonden zich Mevr. wed. Van deK.., met hare beide dochters, alsook de heer D. S in de keuken hunner woning, Warnefordstrnat. 58, terwijl de zoon de heer R. V. d. K... afwezig was. Niels ver dachts was hun opgevallen, toen McjufferS. V. d. K.., rond 8 1/2 ure, .op uimoodiging barer moeder, zich naar boven begaf om iels te gaan halen. Gekomen boven den trap op de eerste ver dieping, sprong eensklaps een manskerel, gewapend met een dolk voor het doodelijk ontstelde meisje. De bandiet sloeg haar het licht dat zij droeg uit de hand, en bracht haar tcrzelderlijd een hevige stamp toe op de borst, zoudat zij van schrik bedwelmend neerstortte, terwijl li ij het meisje ook nog toesnauwde: zoo gij roepen durft vooraleer wij bet venster uit zijn, stort ik u den dolk in het hart Daarop, na het meisje nog een zakdoek met vei'doovend vocht, op het aangezicht te hebben gedrukt, sprong de inbreker de ach terimmer binnen waar zijn medeplichtig' voorzeker aan 't werk was, of de wacht hield bij hel venster. De huisgenooten, ondei tusschen Mcjuffer S.v> niet ziende terugkceren van boven, rie pen haar toe waar zij zoolang vertoefde, en hoorden terzelfder tijd wat gerucht op het platform boven de keuken. Geen antwoord bekomende op hun roepen doch nog zonder kwaad vermoeden, gingen zij zien. Boven den trap vonden zij het meisje nog half bedwelmd li.gen al wat zij op het oogenblik zeggen kon, was dat een mans kerel haar had omvergeslampt. Seffens werden gebtfren verwittigd, die samen met den heer D. S. het huis doorzoch ten, doch van de stoutmoedige bandieten was er geen spoor meer te zien. Het venster der acliierboyenkamer langs waar de inbre- ers binnen gedrongen en ook gevlucht wa- en, stond wagenwijd open. Op de kamer lieer so hue de grootste wanorde. Alle kassen en laden waren opengebroken en doorzocht, en kleederen en andere voor werpen lagen op het bed en op den grond verspreid. Uit dc lade eener kas was eene aanzienlijke som geld, alsook gouden juwee- len verdwenen, öp de voorkamer waren de kassen en de Iaden ook open, doch niefls was er uitgeroofd. De schurken, verrast, hadden ook den tijd niet gehad alles wat naar hunne gading was op de achterkamer mede te ne men, en evenmin om lot de bovenverdieping ddbr te dringen. De stoutmoedige inbrekers, die voorzeker goede bekenden zijn, moeten langs hel achterbovenvenster on het platform der keu ken, zoo over den muur van het holje, langs hetTrampclke ontkomen zijn. Do lieer R. V. d. K..y bij zijne thuiskomst verwittigde aanstonds de policie, die onmid- d el ijk ter plaats een onderzoek instelde, dai Vrijdag morgend wèrd vooiigezet. UeVgeStole'n goudwerk werd op het plat form iorugfc'evóndeii. Die stoutmoedige en ongehoorde bandie- tensireek, midden in een volkrijke straat,zoo vroeg in den avond e.n bij klaarschijnend maanlicht, heelt eene begrijpelijke ontroering verwekt. Het is waarlijk onontbeerlijk dat er dege lijke maatregelen worden genomen voorde veiligheid der rustige inwoners. „v* Bericht aan de gedemo biliseerde soldaten Dc gedemobiliseerde soldaten die nog de» vol I dei ge uitbetaling niet bekomen hebben ol slechts gedeeltelijk de sommen, op hun spaar boekje gestort, ontvangen hebben, worden uitgenodigd zich, zonder verwijl, bij den brigadecommandant der gendarmerie aan tsr bieden ten einde le antwoorden op eene vragenlijst-verklaring welke gezegde com mandant aan het Ministerie van Oorlog zal overmaken. Bezoek der grafsteden van Gesneuvelde soldaten. In 1919 verleende de heer Minister van Oorlog, voor eene enkele reis, aan de recht, hebbenden die het graf van een voor 't Vader land gestorven militair verlangen te be zoeken 1. kosleloosvervoer op de Belgische spoor- netten, zoowel voor de heen als voor dn terugreis. 2. Terugbetaling van de-hellt der vervoer kosten op de wreemde spoornetten. Dezellde voordeelen kunnen verleend worden ter gelegenheid eener reis welke in den loöp van 'tjaar 1920 zon gedaan worden en dit binnen de bij de vroeger ministerieels omzendbrieven vastgestelde perken. Doodelijke val te Sint Nicolaas liene dienstmeid, Leonie Heirwcg, afkom stig van Sl. Pauwels, sedert meer dan 34 jaar in dienst bij M. Booncheva, Coliegieslraal, te St. Nikolaas, was op het eerste verdiep bezig met ruiten te kuischen, toen zij eensklaps, door eene draaiing overvallen, uil hel ven- ster viel en op de slraatsleenen terechtkwam. De ongelukkige erg gekwetst over ganscb hel lichaam en bijzonder aan liet hooid, werd bewusteloos in het huis baars meesiers ge bracht, waar zij spoedig door geneesheeren werd verzorgd en-vervolgens naar het hospi taal overgebracht. Het slachtoffer bezweek enkele uren later Hevige brand ie Assche. Gisteren morgendis brand ontstaan in de stalling van M. Van Buggenhout, handelaar in kolen, nabij de statie van Assche. Hel alarm werd onmiddelijk gegeven en van alle kanten kwamen dorpelingen toegesneld, die moedig hel vuur aanvielen. Men kon er nog in gelukken de paarden te redden, doch de vlammen sloegen over tol de zolders waar groote hoeveelheden hooi en strooi opgesta peld waren. Slechts na een uur werkens kon het vuur uitgedoofd worden. De schade bedraagt ver scheidene duizenden franks. Uil Int onderzoek is gebleken, dal de brand aan eene bouwfeil der schouw zou te wijlen tij". De stad in slsat van De Entente zal optreden. De - Pall Mall Gazette meldt dat de Opperste Raad tot het besluit gekomen is krachtdadig in Turkije op te treden. De Raad wacht op de verslagen der gealli eerden te Con6iantinope! in zake de moorden op de Armeniërs. Ook Llojd George zégde in het Lagerhuis dat de toestand ginds ernstig en een actie dringend nooéig is. Een Engelseh bladfmeldt dat een millitaire expeditie voorzien wordt. Deze *ou boofdza een gewoon bezoeker vankeiijk uit Fransche*troepen bestaan. Ook j Eir^eLnd zou helpen. Het* HamburgerFremdenblatverneemt uil Budapest!], dal daar de staat van beleg is afgekondigd. De beweegreden roor dezen maatregel is te zoeken in de ernstige opwinding, welke eroorzaakl is door het onderzoek in zake de moord op den hoofdredacteur Somogyi. Voor de zitting van de Nationale Verga dering moesten veiligheidsmaatregelen wor den getroffen, en in verband daarmee waren afdeelingen soldaten uitgerukt, die met de policie samenwerkten. Bij een deel der algevaardigden heerscht de vrees voor een Putsch van de zijde der officieren. Een staatsgreep gevreesd De jongste gebeurtenissen le Budnpesth en vooral hel omsingelen van het parlements gebouw door militairen, heeft heel veel op schudding *ia de Hongaarsche hoofdstad gewekt. De meerderheid der afgevaardigden vreest dat in aristocratische en militaire kringen een staatsgreep voorbereid wordt, om de militaire dictatuur le herstellen. Een arbeiderscomiteit gevangen genomen De National Zeitung meldde dezer da gen dal de Hongaarseiie regeering de vrijheid van drukpers en van vergadering heeft op' geheven. Een arbeiderscomiteit dat een algemeene werkstaking wilde uitroepen, als protest te gen de verkiezing van Hortliy, is gevangen genomen. VVV Een goede loopjongen Drie dagen geleden nam een handelaar der Lombardenstraat een 15 jarige knaap, JeonN.., als loopjongen in dienst. De knaap had dc beste getuigschriften van goed gedrag enz. voorgelegd. De twee eerste dagen kweet hij zich zeer gewetensvol van de hem opgelegde bood schappen. Vnjdag namiddag gaf zijn patroon hem een briefje van 100 fr. om het in do buurt te gaan wisselen. De loopjongen... loopt nog en in het adres dat hij als woning zijner ouders opgegeven had is hij onbekend Een bom 'ontploft' In den naclit van Woensdag op Donderdag heeft" een aanslag op het Amerikaansch con sulaat, te Zyrich plaats gehad. Eien bom was neergelegd in bet voorportaal van het gebouw, waarvan de deur openstond. Belangrijke schade 'werd aangericht, duck niemand wérd gekwetst. De polidie doe» zorgvuldige opzoekingen en gelooft op he? spoor der daders te zijn. Noodlottige afloop. Onze lezers herinneren zich de moordda dige ontploffing, drie weken goleden, wsar.a» de echigenooten Mariens uit bet Hoekje ds slachlo'ffers waren. De man, A-lois Martens, werd bij bet ont- Udetvfvan oenen obus, op den slag gedood, en de vrouw, erg gekwetst, werd bij hoog dringendheid naar het heelkundig gesticht van Gcntbrugge overgebracht. Thans is d« ongelukkige, na zoovele dagen lijden, rnsge. lijks aan de gevolgen bezweken. De echige nooten Martens laten vijf minderjarige kin. deren achter. Zuilen de West-Indische eilanden verkocht worden 1 Volgens een bericht uil New York aan de «Times, wordt daar veel gesproken over de kwestie, dal Engeland zijn schuld aan Ame rika zou kunnen deigen door aan Amerika Britsche West-Indische eilanden le verkoo- pen. - De gewezen minister van financiën Mac Adoo vond, dat dit een gelukkige oplossing zou zijn voor Engelands finaneieele moeilijk heden en dat de verkoop der eilanden aan een bevriende mogendheid den gerechtvaardig- den trots van een sroot volk niet zou kren ken. Ér word een bedrag van 200 millioen p.st. genoemd, dat Amerika voor sommige van deze West-Indische eilanden zou kunnen betalen. De tocht Londen-Kaapsiad De Transvaalsche vliegers, luitenant kolo nel van Ryneveld en luitenant Brand, dicin vliegtuig van J.onden naar Kaapslad willen, zijn te i.evingslone aangekomen. Zij zijn no nog 2615 kim. van het einddoel hunner reis. Op 4 Februari uil Londen vertrokken, waren zij 's anderendaags te Rome en op 9 Februari in Cairo, na een zeer gevaarlijken tocht boven de Middeilandsche Zee, welke niet min dan elf uren duurde. In Egvpte viel Eïïn toestel te pletter doch zij ontkwamen het heelhuids en konden op 22 Februari met een ander toestel hunne reis voortzetten. Op 25' Februari waren zij ut Congo en het laatst ontvangen bericht meldt dat zij behouden te Livingstone, in Rhodeet» aangekomen zijn

De Volksstem | 1920 | | pagina 2