De HollaMsche antwoordnoia aan M Entente. De moordaanslag op Miss Gavelf De dubbele verstikking te Antwerpen Eene misdaad te Nokere. Vervolging der oorlogsmisdadigers Moordpoging te Antwerpen. De Turkschs gruwelen ln Armenië Geheimzinnige zaak te Th méon Eens treinbafsiag ia den Eizas- In familie... M. Wilson's houding la het Aörlattsc!i8 vraagstuk De vsresnigda Staten en België De ellende der staatsgepenslonneerde Nog steeds 't gevaar der springstoffen Hogde rol van generaal von Zaubergzweig De Times gaat voort met het afkondigen der bijzonderste dokumenten der zaak Cavell welke klaar bewijzen met welke groote over haasting generaal von Zauberzweig de En- fdecke heldin deed veroordeclen en terecht- «tellen, om de vrouwen, welke in dienst der verbondenen waren schrik aan te jagen. Yan den anderen kant, heeft hij door zijn haastig optreden, alle hoop op eene tusschen komst van een of anderen staat bij den kei zer of bij den gouverneur generaal van België, onmogelijk gemaakt. Zooals men weet werd miss Edith Cavell aangehouden op 5 Oogst 1915. Drie dagen later word zij eene eerste maal ondervraagd, evenals hare vier en dertig mede betichten nllen waren belicht de ontsnapping van sol daten behaorende tot de Ententelpgers verge makkelijkt te hebben. Het proces had plaats te Brussel, den 7 Oktober. De krijgsraad was samengesteld door generaal von Zaubcrzweig. Twee dagen later werden Miss Edith Cavell, gravin de Belleville, mejuffer Thuliez en heeren Baucq en Se verin ter dood veroordeeld. Von Zanberzweig bekrachtigde reeds 's an derendaags deze doodvonnissen en op 11 Ok tober gaf hij formeel hevel tot de strafuit voering toen Dij schreef - Ik ben van oordeel dat de terechtstelling van Edith Cavell en Philippe Baucq onmidde- Jijk (dit woord was met rood potlood onder streept) moet plaats hebben in 't belang, van den Duitsehen Staat, en hierdoor geef ik de noodige bevelen. De strafuitvoering der andere veroordeelden mag uitgesteld worden, om een genadever/oek mogelijk te maken. Dank aan de tusschenkomst van den Pan en van den koning van Spanje werden de drie andere veroordeelden begenadigd. Generaal von Zauberzwcig heeft dus opzet, lelijk, door zijn overhaast optreden en zijn hardnekkige»! wil om miss Cavell en Baucq, te doen terechtstellen, daar zij sterven moesten in 't belang van Duitschland, de tusschen komst van den Paus en van den koning van Spanje, onmogelijk gemaakt. NADERE BIJZONDERHEDEN. Nopens helvreeselijk ongeluk, op den koer \an een huis der Moutignijstraat te Antwer pen voorgevallen en waarbij twee personen het leven lieten, vernemen wij nog, dat Pie- Icr De Ridder, die ook ia den beirput viel, toen hij poogde den ongelukkigcn tolbeambte ïe redden, een oud soldaat is, die ganscl» den veldtocht medemaakte. Hij was vereerd niet het militair kruis, de overwinnings medalie sn het oorlogskruis. De Koninklijke liefdadigheidsmaatschappij De Redders van Antwerpen heeft zich het lot der weduwe en weezen van den nede- rigen held aangetrokken, die na zijn vader-1 land moedig gediend te hebben, zijn leven gaf toen hij trachie dat van een cvenmensch te redden. Eene oude vrouw door bandieten vermoord Oiefstal is de drijfveer der misdaad Zondag morgend werd de rustige gemeen te Nokcre door de ontdekking eener gruwe lijke misdaad in opschudding gebracht. Dorpelingen die van de eerste mis kwamen waren zeer verwonderd, de vensterluiken van hel huis, bewoond door de 71 jarige weduwe Everaert nog gesloten tc vinden. De weduwe Everaert woont alleen, daar hare eenige dochter gehuwd is en te Kruis- houtem woont en een jongeling der familie, die zij als kind aangenomen had, op dit «ogenblik in Frankrijk werkt. Zoo kregen de dorpelingen onmiddelijk vermoedens, dat er iets niet in den haak was. Langs de nevenstaande woning geraakte men op bel achterhof van de weduwe Eve raert, daar werd vastgesteld, dat eene ruit van het venster van de slaapkamer der vrouw uitgeslagen was. Door de opening zag men een akelig schouwspel. De oude vrouw lag dood op tiaar bed, bals en aangezicht zwart en blauw uit geslagen, wat scheen aan te duiden dat zij door verwvuging om het leven was gebracht. SetTena werden de andere geburen verwit tigd alsook de heer burgemeester van Noke re die zich onmiddelijk met den veldwachter ter plaats begaf. In de kamer van het slachtoffer vond men nevens het bed een dikke groene stok, die, aan de afschelferingen tc zien, moet gediend hebben om de ruit stuk te slaan en vervol gens om de oude vrouw die zicli op het ge rucht zal overeind gezet bobben, m«t slagen op het hoofd tc bedwelmen. De moordenaars hebben vervolgens hun slachtoffer door yer- wurging afgemaakt. De wekker ule nevens het bed der vrousv hing, lag op den vloeren was stilgevallen op kwart na middernacht, zoodat men veron derstelt dat de misdaad omstreeks dat uur moet gepleegd zijn. In bet huis was alles opengebroken en doorzocht, doch een spaarboekje alsook eene som vao 850 franken werden nog in eene i«s onaangeroerd gevonden. Of en hoeveel geld er gestolen is kan men niet met zeker heid zeggen, daar niemand op de hoogte was van den wezenlijken geldelijken toestand der weduwe Everaert tenzij haar aangenomen zoon die, zooals wij reeds hooger zegden, zich op dit oogenblik in Frankrijk bevindt. Het onderzoek door de policie van Nokere aangevangen werd door de gendarmen van Kruishouten), alsook door deze van Oudenaarde die met den luitenant ter plaats kwamen, voortgezet. Hel sleutelvingje van vrouw Vermeire met drie sleuteltjes werd op het achterhof terug g« vonden. Het parket van Oudenaarde is Maandag lef plaats geweest. Een persoon, ook in Frankrijk werkende, die teruggekeerd was om Zaterdag aan een bruiloftsfeest deel te nemen, werd langdurig ondervraagd. Hij werd verzocht zich ter be schikking van hei parket té houden, ook ver scheidene personen werden onderhoord. De Duitsche beschuldigingslijst wordt nog niet openbaar gemaakt. De minister van buitenlandsche zaken Mul ler verklaarde in de Nationale Vergadering dat de Duitsche regeering het voor het oogen blik niet raadzaam achtte, de Duitsche lijst van oorlogsschuldigen te publicecren, daar de coalitie van staten, waartegen Duitschland oorlog had gevoerd, nog bestaat, en de in diening dezer lijst er wellicht toe zou kunnen bijdragen, de bondgenoolen tot nauwere aansluiting te brengen. De regeering zal het juiste oogenblik af wachten om van de lijst gebruik te maken. Duitsche misdadigers die in Frankrijk terecht staan De Polilisch Parlementarische Ntfchrich- ten melden, dat Frankrijk 900 Duitsche krijgsgevangenen vasthoudt, totdat dc tegen hen aanhangig gemaakte processen geëin digd zullen zijn. GeluteKig Australië Een luilekkerland Australië was steeds een land van over vloed. Vroeger waren hel de konijnen en de hazen die er zoo tali gk waren dat zij den oogst groote schade deden thans heeft men overvloed aan vee en graan. VVilt gij weten lezers wat er 't een en 't ander kost. Een brood van drie pond zoo meld de Petit Parisien betaald men er 0,82 fr., een pond boter 2,15 fr., honing 0,80 fr., en pruimenconfituur 1,25 fr. het pond. Het schapenvleesch kost 0,30 fr. en het rundvleesch 0,90 fr. het pond. Eieren koopt men er legen 1,80 fr. bet dozijn. Een eetmaal bestaande uit soep, vlcesch groenten, dessert en thee komt slechl6 te slaan op 1,50 fr. De kleederen verdubbelden wel in prijs maar zij kost' n minder dan te Londen. En dit belet de werkliè hooge loonen te verdienen een metselaar wint er 20 fr. per dag, een schrijnwerker 20 tot 22,50 tr. een stukadoor23,75fr., een landbouwer 12,50fr. Zondag avond na afloop eener cinemaver tooning, keerde de 23jarige Aug. Heylen woonachtig Limburgstraat, met zijne vriendin Leontina Janssens, huiswaarts. Nabij de woning van hei meisje gekomen, dewelke in de Kruishofstraat gelegen is, sprong eens klaps zekere Ben. J..., die zich verstoken i had te voorschijn en gewapend met eene bijl viel hij Heylen aan, terwijl hij allerhande doodsbedreigingen uitte, be jongen werd door vier bijlslagen op Jiet hoofd getroffen, maar gelukte toch in de worsteling die Igde, den kerel te ontwapenen, waarop deze de vlucht nam. Dc opgeloopen wonden zijn van geenen ergenaard en na verzorging door dokter Van Raemdonck, keerde liet slachtoffer huis waarts. Ben. J.., de aanvaller,een afgewezen minnaar van het meisje Janssens, werd Maandag morgend in zijne woning Boom sehcnstcenweg aangehouden en ter beschik king van het gerecht opgesloten. M. Lloyd George inde Engelsche Kamer eene ondervraging beantwoordende, ver klaarde, dat volgens dc laatste berichten bel aantal slachtoffers in Armenië vermoord, on geveer 15,000 bedraagt. Een afgevaardigde vrbeg, of daarin ook de vrouwenen kinderen begrepen waren, die van honger en koude bezweken zijn. M. Lloydd George antwoordde, dat velen getracht hebben aan hunne beulen te ont snappen, en zoo in de sneeuwtempeesten om gekomen zijn. Die ongelukkigen zijn in hel opgegeven cijfer begrepen. Hij voegde er bij, dat Frankrijk maatre gelen genomen had, om dringende sterke hulpstrydkraeblen te zenden aan generaal Gouraud, ten einde de orde te herstellen en nienwe aanslagen op de Armeniërs in Cilicie te beletten. Fransche oorlogsschepen zijn naar Mor- sina gezonden. Bijzondere onderrichtingen zijn gezonden aan de vertegenwoordigers der Entente, te Censtantinopel, doch het ware onvoorzichtig deze onderrichtingen thans openbaar te ma ken Een aftroggelaar Een viertal dagen geledei), had een beton werker uit eene provinciestad. M. C., in gevolge eener aankondiging in een dagblad gelezen, een zeer voordeelig kontrak! geslo ten met zekeren P.., verklarnnde te Brussel te wonen en gelast te zijn met zeer belangrij ke werken. Zaterdag moest C., zijn toekomstige!) pa troon te Brussel gaan vinden.. De twee mannen bezochten achtereenvolgens verschei dene magazijnen, alwaar P.., belangrijke bestellingen van allerhande waren deed. Rond den middag gingen zij in een hotel ontbijten en daar wist P.., onder voorwendsel geen geld genoeg op zak te hebben, van C. eene som van 400 fr. los te krijgen, Toen C.., zich Maandag morgend in de werkplaats welke hem aangeduid was, aan bood, vernam hij er, dat hij door een beheii- digen schurk beet genomen was. Qsstolen oorlogstrofeën. Toen eene afdeeling Fransche soldalen dezer dagen Ie Loudenburg, in de tweede strook van Schlenwig aankwam, om er de regelmatigheid der volksstemming te verze keren, vonden zij er vóór de Oostkazerne, naast het gedenkteeken der overwinning twee boomstronken gansch door kogels en g ra i >ua tsche rven verspI i n lord Deze boo men waren door de Duitschers medegenomen uit de buurt der beruchte Mavarin hoeve, in Champagne en als oor- fbgslrofeën naar Loudenburg gevoerd. De Fransehen hebben die boomen wegge- nomen en ze naar Frankrijk teruggezonden De Duitsche bladen spuwen vuur en vlam over deze zoogezegde heiligschennis. *t Valt hier nu echter te weien ot de Duit schers die Orofeën betaald hebben. Zulks is heel onwaarschijnlijk en dan geldt het hier gestolen goed, en hebben de rechtmatige eigenaars groot gelijk hun eigendom terug te nemen. töillioenendiefstal in Amerika. Zeshonderd bankhuizen bestolen. Een Cfearing-Houss» voor ontvreemde waren te New-York. Een bende boosdoeners heeft het vorig jaar voor twaalf millioen dollar waarde aan acties in de Vcrcenigde Staten gestolen. De bende had vertegenwoordigers in bijna al de groote sleden van Europa. Hun grootste centrum bevond zich in Wall Street. Thans is het gebleken dat zeshonderd groote en kleine bankhuizen hel slachtoffer der ont vreemdingen zijn geworden. De bandieten hadden te New-York een Glaring House opgericht, waarde gestolen waarden werden uitgewisseld. De medewerker van Le Matin in Den Haag, verneemt uit goede bron, dat het antwoord van Holland op de tweede nota der Entente, betrekkelijk de uitlevering van den gewezen keizer, een herzien dokument is. De eerste opstel was veel droger en scher per. Deze tekst werd gewijzigd en in zachter bewoordingen opgesteld ten gevolge van een olïicieelen stap door de vertegenwoordigers der Entente bij hel Hollandsch gouvernement gedaan, en van den anderen kant, door de tusschenkomst van zekere Hollandsche poli tieke mannen, waaronder Mgr. Nolens, leider der katholieke partij, die door het Hollandsch gouvernement-geraadpleegd wer- deu, vooraleer de nota verzonden werd. Le Peltl Parisien meent le kunnen ver zekeren, dat de Entente geen schriftelijk wederantwoord meer zal zenden. De brand der Normaalschool te iVijvel Noodlottigen nasleep. UitNijvel wordt gemeld, dat M. Deprez bestuurder der normaalschool van Nijvel welke onlangs door een tragische brandramp vernield werd, is Zaterdag overleden. M. Deprez was zoodanig door de drama tische gebeurtenis aangedaan geworden, dat zijne gezondheid er door geknakt werd. Hij moest zich te bed lej/gen en ondanks alle moeite -welke men zich "gaf om hem op le beuren en moed in te spreken, is-hij thans overleden. Een meisje van Thiméon, de 22 jarige Jeanne P.., was sinds 1 Februari laatstleden verdwenen. <v Dien dag was zij uitgegaan in gezelschap niet haren verloofde, een jongeling van Fiéville, thans bij het leger ingelijfd. Men heeft thans haar lijk gevonden in een verlaten steengroef, op het grondgebied van Thiméon. Het parket van Charleroi is verwittigd geworden en kwam met wetsdoktors ter plaats. De uitslag nog ben vlootbetoog/ng voor Constantinopel. Prins Carol van Rumenië gehuldigd Prins Carol van Rumenië heeft de geal lieerde vloot van den Bosforusinoogenschouw r;enomen. Een Engelsch destroyer, onder Rumeensche vlag, is den prins te Constantza ;aan afhalen. De Britsche, Fransche, Amerikaansche, Italinansche en Grieksche oorlogsschepen lagen op twee linies. De eerste hiervan was door een Engzlsch eskader bezet, bestaande uit 7 kruisers en 8 destroyers. De muziek van ieder schip speelde bij het voorbijvaren van eert prins het Rumeenseh nationaal lied, waarna hij zich aan boord van bet Britsch admiraalschip begaf waar hij ontvangen werd. van de lijkschouwing iS niet gekend. Het onderzoek duurt voort. Straatsburg 8 Maart De expreslrein Oostende-Milanen is in de statie van Schle- stadlop een koopwarentrein gebotst. Niemand werd gekwetst, doch vijf wag gons van den koopwarentrein werden aan pi inters geslagen. Gisteren namiddag was twist ontslaan tusschen verscheidene leden der familie Ksto rez, Fort-Mahonstraat, te Jemappes. Uiltermale verwoed, greep FlorentinaEsto- rez, 22 jaar oud, eensklaps een schoenma kersmes en bracht er haren 25 jarigen broe der Joseph een geweldigen steek in den rug mede toe. Gelukkiglijk schampte het mes op eene rib af, zoodat het slachtoffer eene groo te doch niet gevaarlijke wonde bekwam. Floi'cnlina werd ontwapend en in handen der policie overgeleverd. Dc gekwetste wordt in het gasthuis verzorgd. DE DRAMAS DER ZEE Een reddingsboot gezonken. Stockholm 8 Maakt De reddingsboot Argo, loebeboorende aan eene Zweedsche maatschappij, is verleden week tijdens eed l:evig tempeest in de Baltiscbe zee vergaan Er zijn veertien slachtoffers. HET WAS GEEN DIEF Den handelaar van den steenweg van Haecht, te Schaerteek, M. C., werd verleden nacni, rond 2 ure, gewekt, door voetstappen op den trap. Meenende met een dief te doen te hebben, sprong iiij op en vond op den trap een kerel die poogde te ontvluchten. Deze werd vastgegrepen en met behulp van een toegesnelden politieagent naar het poli- ciebureel overgebracht. Daar kwam alles spoedig aan het licht. De kerel \va6 de min naar der meid van M. C., en bij wilde deze gaan bezoeken In zijn antwoord op de laatste nota's van MM. Lloyd George en Millerand weigert president Wilson het memorandum van den 9 December terug in te'trekken. Hij herhaal dat de Vereenigde Staten de ten uitvoerlegg g der voorwaarden van Londen niet kunnen goedkeuren tenzij het vaststaat dat het behoud van den vredes toestand in het Zuid-Oosten van Europa er niet door in gevaar wordt gebracht. Indien- Italië en Joego-Slavië verkiezen aan de oprichting van een buffetstaat te verzaken en de soevereinheid van Fiume aan den Volkerenbond willcn^evertrottwcn, zonder toezicht op de stad door Italië, noch Joego- Slavië, zouden de Vereenigde Staten er in toestemmen dat Italië en Joezo-Slavië ge meenschappelijk hunne grens vaststellen. EEN HOTELRAT Sinds eenigen tijd reeds regent het in de policiekommissanaten van Brussel en om streken, klachten, tegen een jonge kerel, die in een hotel eene kamer komt baspreken, deze betrekt en betaalt, doch s' anderendaags morgcnds spoorloos vetdwenen is, evenals het beddegoed van verscheidene kamers Zondag nacht heeft de behendige schurk nog een hotelhouder der Jollyslraal beet ge nomen. Ook daar heeft de schurk verschei dene kamers bezocht, de dekens e« beddela- kens medegenomen alsook kieederenen eene brieventesch, eene som van verscheidene honderden franks inhoudende. Het signalement van deze holelrat is in alle richtingen rondgestuurd geworden. Eene Belgische Tentoonstelling te New-York. De New York Herald meldt dat het comiteR voor Belgische tentoonstellingen in het buitenland voorbereidingen treft om le Mew-York een groote tentoonstelling van Belgische schilderijen en nijverheidskunst in je richten. Deze tentoonstelling zal in Mei geopend worden. Het groote geqouw der Fich Avenue wordt door Belgische kunstenaars in gereedheid gebracht. De tentoonstelling heeft tot dod de aan dacht der-geallieerde volkeren op de Belgi sche kunstnijverheid le vereenigen ten einde aldus het land in zijnen heropbouw te helpen. Het zal de eerste tentoonstelling zijn die in Vereenigde Slaten na den oorlog door 't ia gelijk welke der geallieerde volkeren, ge houden wordt. Crisis in de Fransche pers Dc Fransche pers sterft uit, schrijft San- germe in de Paix Nationale en ik spreek niet alleen van de kleine bladen, ik bedoel de geheele drukpers. In 1914 werd een blad van 8 bladzijden 5 centiemen verkocht hel pa pier koste dan 22 en 22. centiiemen de kilo. Thans kost er een dagblad 10 centiemen, terwijl het papier tot 2.60 fr. de kilo gesle gen is en het zelfs moeilijk wordt er te vin den. Meer dan 200 bladen m Frankrijk zullen voorloopig ophouden te vérgchijnen en de kleine tijdschriften zullen weldra door de groote gevolgd worden. (Sangerme zou het zelfde kunnen schrijven over de Belgische pers. Red.) Een lekkers nachtwaker Verleden nacht werd aan de Anlwerpsche dokken, nabij hel depot van 't Amerikaanse!) leger, een nachtwaker in uniform aangehou den, toen hij zinnens was een groot pak in houdende kleederen en dekens, ten nadecle van hel Amerikaanse!) leger gestolen, weg te brengen. Eene huiszoeking ten zjjnent gedaan, deed nog eene heele partij gestolen voorwerpen ontdekken. Tegen dien lekkeren nachtwaker is proces verbaal oppemaakt. Ze willen mensch worden Het is ongelooflijk hoeveel vragen de Fransche regeering ontvangt van wege Duitschers, die zich lol Franschman willen laten naturaliseeren. De Duitschers, die eene Elsaaser vrouw huwden, hebben volgens het Vredeslractaat recht den titel van Fransch burger aan te vragen. Ze zijn talrijk de Duitschers die in dat geval verkeeren en die nu den wensch en het verlangen uitdrukken mensch te willen worden m plaats van barbaar te blijven. Onder de aanvragers tot het Fransch bur gerschap is ook de Duitsche generaal von Arnim, die vroeger gouverneur was van de versterkte plaats MeU. En dé man heeft het volle recht de aanvraag te doen, daar zijne cchtgenoote eene Elzas- serin is. 't Valt nu te zien of de Fransche regeertr.g die aauyragen zal in aanmerking nemen De Duitsche lasterveldtocht in het bezet gebied Te Trier is op hel bevel der Belgiseho legeroverheid een jongen Duitscher aange houden, die den arm in een verband droeg cn zich volgenc hatelijke stieltje had aange trokken. De kerel trad in de grootste magazijnen en kofliehuizen cn vertelde aan al die het hooron wilde, dal hij onlangs uit Fransche krijgsge vangenschap ontslagen was. Toen de trein door Belgie reed, hadden de Belgen., tusschen Leuven en Herbesthal, met machiengewercn up hen gescholen Verscheidene Duitschers werden gedood en hij zelf, zoo beweerde hij, werd door een kolfslag den arm gebroken en was slechts ala bij mirakel aan de moorderq ontsnapt Onnoodig te zeggen, dat zulk verhaal bij de toehoorders verontwaardiging verwekte en het slachtoffer van velen eene milde onder steuning kreeg. Aangehouden verklaarde de kerel Andreas Schmidt te zijn, 26 jaar oud, wonende te 'Keulen. Hij deed weldra volledige bekente nissen. Hij had nooit soldaat geweest en kon dus geen krijgsgevangene geweest zijn. Zon der bestaanmiddelen zijnde, had hij een kerel ontmoet, die hem 300 mark gegeven had, om het geschiedenisje uit te vinden en te verspreiden. De bedrieger is opgesloten. BEROEP OP DEN KONING De staatgepensionneerde hebben een ver gadering gehouden te Brussel. Het lot dier lieden is oprecht beklagens waardig. Het bedrag van hun pensioen is vastgesteld op den grondslag van hunne vooroorlogsche jaarwedde. Het meerendeel dier menschen welke voor den oorlog een behoorlijk bestaan leidden bevinden zich thans in een deerniswekkenden toestand. De loonen en jaarwedden zijn verhoogd, aanzien lijk verhoogd maar de pensioenen zijn op hetzelfde peil gebleven. Verscheidene wetsvoorstellen zijn reeds ingediend. Afdoende beslissingen worden nief genomen. Al de klachten der belangheb bende sluiten af op den oftieieelen sieur. De weduwe van den Belgischen martelaar, den heer Parente die door de Duitschers door den kop geschoten werd, trekt een pensioen van fr. 495 's jaars. De brave man was meester gast op den telegraafdienst. Wat wilt gij dat de weduwe met dal karig sommetje aan van- De vergadering nam dan ook eene dagorde aan waarin de Regeering aanzocht werd het wetsontwerp van de interministerieele over le leggen en door de Kamers te doen stem men! Tevens werd gevraagd dat een voor schot of toelage op het te verljoogen pensioen aan de staatsgepensionneerden onmiddelijk uitbetaald zou worden in afwachting dal al de parlementaire formaliteiten zullen vervuld zijn. De voorzitter van de vergadering verklaar de dat - zoo binnen een veertiental dagen aan de. rechtmatige eisclien der gepensioen- neerden geen voldoening geschonken is, do gepensioenneerden zich rechtstreeks tot den Koning zullen wenden. X l»e genaamde Albert-Camille Christiaeus, weveh 40 jaar, wonende te Kortrijk, Moor- seelcstraat, was sedert eenige weken naar het front gaan wérken te Zonneke, Zaterdag morgend,'rond 10 ure, was hij aan het werk tóen hij al met eens met den voet op eene blikken doos, waarschijnlijk eene doos dyna miet, schupte. Eene geweldige oniploffing volgde en Chrisiiaens werd erg getroffen over gansch hel lichaam. Dadelijk kwamen er andere werklieden toegesneld die den ge kwetste in eenen automobiel van hel rood kruis naar het hospitaal van Poperingho voerden, waar hij, kort na zijne aankomst overleed. De begraving heeft Maandag na middag plaats gehad. Zondag voormiddag speelde de kleine Gevaert Roger, 9 1/2 jaar, wonende Park straat 7, in de ouderlijke woning met een soort ledig buisje. Wal de knaap nu aan ot in het buisje deed, is nog niet gekend, maar opeens had eene ontploffing plaats, waardoor de kleine Roger achterover ten gronde ge slingerd werd het linkerhand was erg ge kwetsten bloedde geweldig. De knaap werd terstond naar het gesticht Lauwers overgebracht, alwaar men vreest dat de vingeren van het linkerhand zullen moeten afgezet worden. Geen der andere kinderen die bij Roger speelden, bekwamen eenig letsel. VV Gevolgen der dronkenschap Maandag morgend kwam een dronkaard langs de Koninklijke straat, te Brussel, en viel er de voorbijgangers lastig. Een polteie- agent wilde hen tot kalmte aanzetten, doch bekwam een tegenovergestelde!! uilslag. De dronkaard greep hem vast, wierp hem ten gronde en overlaadde hem met voetstam pen en vuistslagen. Gelukkiglijk voor den agent sprongen êr twee voorbijgangers hem ter hulp. Nu kon de dronken woestaard overmee sterd en naar het poiiciebureel gesleept wor den. Het is een genaamde De Beer, wonende Godfried van Bouillonstraat, reeds versehil- ïige malen voor dergelijke feiten veroordeeld. Hij is opgesloten. Een hovenier van den Boendaalsehen steenweg, was verleden nacht in een kroegje der Zwaanstraat, te Brussel, blijven aitten drinken. Toen bij doordronken was en wilde betalen, was zijne hrieventesch en Jijn uuu- werk gaan vliegen.

De Volksstem | 1920 | | pagina 2