12 Is een vrede met sovjetisch Rusland wenscbelljk ANDRiES, DE SAVOYAARD Aan het Trampersoneel ±3 Maart Madera bijzonderliedan over het incident met prins Joachim Albert Vrijdag Maart 1920 Nieuwjaarsgiften voor Z. H. den Paus Betasting ep de oorlogswinsten. Binnenlandsche Belgische Leening XXVI* JAARGANG NUMMER 6' Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 3D A. C3r £S X-i A. 3D 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Vak Nüffel-De Gendt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarplein, te Bruesel8, Place de la Bourie, Parijs en 105, Cheapsiöe, Londen. H. Gregoriu Zon op6,25, onder 5,58 l.aatste kwartier den 12 De kwestie van de vredesonderhan delingen lusschen de Bondgenooten en Rusland komt meer en meer oj» den voorgrond. De Russische Sovjet-regeering doet gedurig pogingen om tot vredesonder handelingen te komen de Bond genooten zien meer en meer in, dat het sluiton van eone overeenkomst met Rusland, van langsom grooter ekonomisch belang wordt voor hot uitgeputte Europa. Daarbij, zoolang de omwenteling blijft voortwoeden in Rusland, blijft ook het gevaar bestaan dat het Bol- chivisme zich gemakkelijker over geheel Europa zal verspreiden. Het volgende komt er nog bij. Indien hot in Rusland niet rustig wordt, hot kan best gebeuren dat de Duitschers onderduims meeheulen mot de Russische omwentelaars, om aan do Bondgenooten meer en meer moei lijkheden te verwekken, Dezer dagen nog word gemeld, dat Duitsche officieren de Rooda troepen aanvoeren, Menzegtdat de Bolchevisten hopen, in de lente een leger te hebben van 600,000 man. Indien het eens den Duitschers in hot hoofd moest komen met die kerels samen te spannen 1 Het is niet t« voorzien dat zij zouden winnen, maar de Bondgenooten zou den genoodzaakt zijn tot oenen nieu- won oorlog en daarvoor schijnen ze weinig lust te gevoolen vooral nu dat Amerika niet geneigd schijnt nog eens bij te springen. Als men dat alles in overweging noemt, schijnt het geenszins onwaar-, scliijnlijk dat de Bondgenooten meer en meer neiging gevoelen voor eone toenadering met Rusland. Zooals we liet reeds vroeger hebben geschreven moet in aanmerking geno men worden dat Frankrijken Enge land veel geld te goed hebben op Rusland Frankrijk 12-13 miljard Engeland in de 20 miljard. Ook vele Belgen hebben in Rusland groote belangen te verdedigen. Zoolang er geene rust in Rusland keerscht wordt geen interest van die sommen betaald, on boe langer de onrust ''uurt lioo moeilijker Rusland zal kunnen betalen. Tol biertoe heeft Rusland enkel bepaalde voorstellen gedaan aan Tcheko-Slovakie, voor het grootste deel uit Oud-Hongariö bestaande. De Sovjets stemmen er in toe dat Finland, de Baltiscbe Staten en Oekranië van Rusland gescheiden blijven en onaf hankelijke Staten uitmaken, zooals bepaald wordt door don vrede van 6° VERVOLG. Raak niet aan den dool, hoort gij en draag zorg, d»t gij terug zijt, eer het te laat is vat gij, mijn jongen Ik verdiende dien ganschen morgend geen penning, en zocht tevergeefs naar mijn broe der. Toen ik bij den waterdrager teruggeko men was, weigerde ik beleefd mede te eted en gaf voor. dat Ik geen honger had. Morbleu ik sta er op, dat gij eten zult hongerig of niet gij moet eten Waar ik ik ik heb den eanschen morgen niets verdiend, zeide ik stotterend, terwijl ik langzaam naar de tafel ging. Op deze woorden sprong vader Bernard ap, lichtte mij van den grond, greep mij in tijne armen, ern-Wakte mij inetfn stoel, naast jen zijnen. Kleine domkop zeide bijen is dat de »enen, waarom gq niet eten wilt Is het dan uwe schuld, dat gij niets hebt te doen gekre gen, en moet gij intusschen niet blijven le ven Zoolang ik nog iets voor mijne dochter en mij zelve heb, zult gij er in deelen. Eet, eet, morbleu en lnat mij nooit iets meer van die malligheid hoortn, oi ik zal u een pak geven, dat den honger wel zal doen boven komen. En de brave man overlaadde mij met brood, soep en andere spijzen. Hij zou mij hebben doen stikken, indien ik niet ten laat ste geweigerd had zoo bang was hij, dat ik mijn honger niet zou voldoen. Brest-LUowsk tusschen Rusland en Ruitschland. Maar wat zal er geworden van de Russen die nu onder de bevelen van Denikine, de oude orde van zaken te gen de Bolchevisten verdedigen Zullen de Bondgenooten, generaal Denikine beschermen, en zuilen zij hem kunnen beschermen De republieken Estland en Litau- wen leven reeds in vrede met het Sov jet-Rusland, maar Polen en Roume nië niet, Zal men hen dwingen vrede te maken met Rusland zal men ze aan hun lot overlaten Vrede met Rusland is voor Europa in het algomeen hooget wenschelijk, dat is zeker, doch men ziet dat onder handelingen om lot den vrede te komen juist op geene wielekens zullen loopen. ZEVENTIENDE LIJST. Overdracht der vorige lijsten fr. 52.389. Mej. HL Hen- drickx, Turnhout, 100 Ter eere van Jesus, Maria en Jozef, 100 Reyntjens, 100 MM. Knein Lits, Brussel, 100 L. J. G., 5 E. U. pastoor, Denderwindeke, 45 Ter eere van 0. L. V. van Lourdes, uij dankbaarheid, Nylen, 100 Een gesyndikeerde huisvader uit het land van Charleroi, 5 Aan het Heilig Hart van Jesus voor mijne genezing, 1 Naamloos, Gent, 500 M. en Mev. S. Piers d-* Raverschoot, Oiseme, 100 M. en Mevr. Halleux, Gent, 100 Naamloos, ld., '50 Id., id ,50; P. Paré en Dr Masen, 130; Ridderen Mev. R. de tiheltinck d'Elseghem, Vaerne- wyek, 100 V. D. V., 100 M. Vercruysse de Solart, Gent, 400 Ter eere van de HH. Harten, 20; I. V, 5 Naamloos, Gent, 5 E. V. 5 A. J. Gent, 30 Mev. Carton de Wiari, Br urge, 50 M. en Mev. Jos. Rye- hndt, id., 25 Mevr. van der Meersch-van der Hofstade, id., 100 Anna Paraf, id. 100; Julia Meire, Gent, 5 Om eene zalige dood te bekomen, id., 5 Om den goddelijken ze gen voor ons huisgezin, id., 2 A. M. D. G. 5. Totaal fr. 54,412. Men kan inschrijven op het bureel vaa dit blad of hij M. Leon Mallia, Secretaris. 158, Beiliardstraat, Brussel. In een vorig artikel verklaarden we, dat het Nationaal Syndikaat in zijn hoofden in zijn wezen op en top socialistisch is en dat liet bovendien de stoffelijke belangen zijner leden aan zijne politieke inzichten opoffert. Hit werd in den laatsten tijd wel eens betwist terwijl velen ongeloovig het hoofd schudden. Wij houden ongeminderd de zware beschul diging slaande en bij betwisting of ontken ning verklaren wij ons bereid, eender waar in debat te komen, met verdedigers van bet Nationaal Syndicaat. Mannen van den tram, kristen in uw han del en wandel, die van geen socialistischen Staat wilt, naar het voorbeeld van Rusland en Oostenrijk, sluit u aan bij het Kristen Synd. van IJ. P. T. T. Z. en Openbare Dien sten. Daar worden ook uwe belangen beher- tigd. Drukke onderhandelingen worden ge voerd met het Bestuur van de Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen om voor u een bestaan te bekomen, op de zelfde basis als de staatsarbeiders. Propagandadienst van het Kristen Synd. Ik omhelsde den goeden Auvergnaat, die zoo vriendelijk tegen mij was. In zijne ar men gevoelde ik, dat ik mij in Parijs niet meer alleen bevond. Manette viel haren va der ook om den hals, en terwijl zij hem kuste lachte zij mij toe. Ik las in hare oogen, dal zij mii ook zou liefhebben ik zelf beschouwde haar reeds als mijne zuster. Die goede men- schen Hoe gelukkig was ik met hen bekend te zijn De waterdrager gaf mij al de onderrich tingen, die een Savoyaard in Patijs van nut kunnen zijn, en wenkte intusschen het kleine meisje, dat zich daarop achter het beschot naar bed begaf. Ik legde mij neder iu de kribbe, waarop eene matras voor mij ge- gespreid was eu daar ik den vorigen nacht op straat geslapen had, behoef ik niei te ïf>SSen. aangenaam ik mij in mijn nieuw verblijf bevond. Den volgenden morgen, terwijl ik mij kleedde, werd toevallig het portret, dat ik altoos om den hals droeg, en waarvan ik ver zuimd had tegen vader Bernard te spieken, zichtbaar. Hij scheen op het zien daarvan verbaasd en riep mij terstond bij zich, terwijl Monette, met een uitstrekten hals naar de beeltenis gluurde. Wat is dat mijn jongen? Waar hebt gij dat van daan Hoe Lang hebt gij dat stuk reeds gehad En waarom hebt gij er niets tegen mij van gesproken f Ik haastte mij den waterdrager de gansche geschiedenis van het portret mede te deelen. Nauwelijks was ik begonnen, of zijne gelaats. rekken hernamen hunne vorige minzaam M. Belacroix heeftop het bureel der Kamer een verslag neergelegd, betreffende d« uit voering van de wet op de oorlogswinsten. De minister bestatigt daarin dat de fiscus groote moeilijkheden heeft gehad in de samen stelling der takskomjnissieenin het bekomen van eerlijke verklaringen. Zelfs sommige notarissen hebben geaarzeld het beheer der financies in te lichten over de fortuin van hunne klièruen. Op 31 December 1919 hadden er 491 be lastingschuldigen eene som van 135 miljoen frank taks betaald. In Januari 1920 waren die getallen geklommen op 718 belasting schuldigen met 166 miljoen frank taks. Te Antwerpen is er één persoon, die 2 700 000 fr. taks heeft moeten betalen. Op 31 Decem ber 1919 waren er 50.752 verklaringen inge komen, die eene winst van 454 miljoen vast stelden. Op 31 Januari 1920 waren er 5*3.797 rerklaringen met 497 miljoen winst, 't zij eene winst van 10.000 fr. per persoon. Van die 53.797 verklaringen werden er 4.584 onderzocht einde 1919 cn 3.266 daarvan weiden |onvolledig bevonden. Deze werden van rechtswege getakseerd voor 211 miljoen hetgeen het gemiddeld winstcijfer per per soon brengt op 50.000 fr. Daar er in de opgiften veel bedrog ge pleegd wordt, heeft het beheer bevel,gegeven de taks met 25 p. h. te verhoogen, voor de personen die bedrog pleegden. De bekomen uitslag overtreft alle ver wachtingen. Vijftig percent der taksen zullen aan de gemeenten betaald worden. De terugvordering van den Bel gische veestape! in Duitschland De ontvangstkommiasiéu van den veesta pel zijn thans volop iu werking. Zij zijn thans beziet met het nazicht der schapen en geiten in de verschillige ontvangslcentrums, namelijk to Wiesbaden, Dortmund, Nurem berg en Keulen. De dieren, geleverd door het Duilsch gou vernement, worden in slachthuizen verzameld en na onderzoek per spoorweg naar Belgie verzonden. Al de treinen komen over de nieuwe statie van Montzen, aan de Belcische grens. Sinds Vrijdag 5 Maart, komen dagelijks een twee- lal treinen aan. De dieren worden goed ge voed, waarna de trein naar zijne Lestemming vertrekt en de schapen geilen aan de koo- pers afgeleverd worden. De eerste zendingen zijn voor Vlaanderen bestemd, alwaar schier alle vee door de Duitschers weggesleept werd. Deze zendingen zullen verscheidene maan den voortduren. Geheel de terugvorderingsdienst wordt te Wiesbaden bestuurd door veearts Mulliez. Tot hiertoe werden in het bezet gebied, in de Belgische streek, reeds 3 tot 3060 paarden teruggevonden, doch er blijven er nog dui zenden te ontvangen van den rechteroever van den Rhijn en uit de andere bezette ge bieden van den linkeroever. Ook de ontvangstkommissién voor de paarden hebben deze week hunne werkzaam heden aangevangen. Van 8 tot 10 Maart wa ren zij te Magdeburg en te Munchen van 12 tot 14 Maart is het te Hanover, van 15 tot 17 Maart te Keulen, van 16 tot 18 Maart te Bamberg, van 19 tot 21 Maart te Aken. De inschrijving op de 5 o/o met premie zal open zijn tot zaamheid en toen ik geëindigd had, kustte hij mij met de woorden Vergeef mij, mijn jongen 1 de zaak is, ziet gij, dat, toen ik het eerst dat kostbaar .-stuk bemerkte, ik... Doch hel is om'teven gij zijt mijn lieven, braven jongen. Bernard had slechts weinig hoop, dat de dame zou uitgevonden worden, onder de me nigte sehoone dames, die Parijs bewonen. Den volgenden dag had ik twee schoor- steenen te vegen, en ik bood de vruchten van mijn arbeid mijnen vriendelijken gastheer aan. Deze beloofde mij, dat hq, met heleinde van het jaar, al mijne spaarpenningen aan mijne moeder zou zenden. Ik geraakte langzamerhand in dat gedeelte der stad bekend, en behalve het schoorsteen vegen, verdiende ik ook nog geld met het overbrengen van brieven en boodschappen. Zoo ging de tijd voorbij, en behalve mijne droefheid over het verlies van Pieter, achtte ik mij in het gezelschap van Manette en ha ren' vader gelukkig. De kinderen der Sa- voyaards kunnen niet schrijven; maar zij vergeten daarom hanne ouders niet. Zij zen den hun gedurig vriendschappelijke bood schappen, teedere herinneringen, en ook de kleine sommen, die zij bespaard hebben, en welke overgebracht worden door hunne landslieden, die naar het gebergte lerugkee- ren. Het speet mij echter van tijd tot tijd, dat ik niets geleerd bad doch de goede Ber nard, die oven wjs was als ik, zeide, dal men zonder geleerdheid even goed voortkon ko men, en een mensch zich met zijne tong even gemakkelijk kon doen verstaan, als Voor de gemeentesekretarissen MM. Maenhaut en Poncelet voor de rech terzijde, Neujean en Jourez voor do liberalen en Troclet en Welckmans voor de socialisten, hebben zich 't akkoord gesteld om een wets ontwerp in te dienen ten voordeele eener verhooging van jaarwedde voor de gemeen tesekretarissen. De jaarwedde van den gemeenteontvanger wordt bepaald door den gemeenteraad, onder voorbehoud van goedkeuring door de Be stendige Deputatie van den provincieraad. De minimumjaarweddo is bepaald als volgt: I. Gemeenten van 300 of min inwoners, 1500 fr. 9. Gemeenten van 301 tot 500 inwoners, 2000 fr. 3. Gemeenten van 501 tot 1000 inwoners, 2500 fr. 4. Gemeenten van 1001 tot 1500 inwoners 3000 fr. 5. Gemeenten van 1501 tot 2000 iaw., 3500 fr. 6. Gemeenten van 2001 tot 2500 inw„ 4000 fr. 7. Gemeenten van 2501 tot 3000 inw., 5000 fr. 8. Gemeenten van 3001 tot 4000 inw., 6000 fr. 9. Gemoenten van 4001 tot 5000 inw,, 7000 fr. 10. Gemeenten van 5001 tot 6000 inw., 8000 fr. II. Gemeenten van 6001 tot 8000 inw., 9000 fr. 12. Gemeenten van 8001 tot 10.000 inw., 9.506 fr. 13. Gemeenten van 10.001 totl5.000 inw., 10.000 fr. 14.Gemeonten van 15.001 tot 25.000inw.. 11.000 fr. 15. Gemeenten van 25.001 inw.en meer, 12.000fr. De gemeentesekretaris heeft recht op eene jaarlijksche verhooging van zijne iiu-angs- jaarwedde, 't zij 5 in de gemeenten ge rangschikt onder de kategoricu 1 tot 11 eo van 3 °/0 in de andere. De jaarlijksche verhooging zal ophouden verplichtend te zijn, wanneer de gemeente sekretaris den ouderdom en hel aantal dienst jaren zal bereikt hebben om zijn pensioen te bekomen en in alle geval, zoodra hij den ouderdom van 65 jaar bereikt heeft. Hel voorstel bepaalt ook nog, dat de jaar wedde maandelijks betaald wordt, iedere begonnen maand, geheel verschuldigd zijnde. Eindelijk stellen de onderteekenaars van het wetsontwerp ook voor, dat in de gemeen ten van min dan 50Ö0 inwoners, de staat zou lusschen komen voor de helft, in de jaarwed de en jaarlijksche verhooging der gemeente sekretarissen. TE BERLIJN De vechtpartij in het Hotel Adlon. Onder de gasten van it hotel Adlon broeide sinds lang eene vijandelijke stemming tegen de Fransche missieleden die in het hotel ver blijven. Deze stemming werd door den 42 jarigen prins Joachim Albrecbt van Pruisen aangewakkerd. Hij ook woonde sinds drij weken met zijne familie in het hotel. Dikwijls werd in het hotel Deutschland Uber alles gespeeld, waarbij zich de Duit sche gasten geregeld van bun stoel verhieven, doch de buitenlandsche gasten, Amerikanen, Engelschen, Franschen en ook neutralen, bleven zitten, zonder dat deze houding vroe ter tot ongeregeldheden aanleiding had ge geven. Zaterdag laatstleden zat, zooals wij reeds gemeld hebben, de prins in het restaurant. Drie Duitsche hoogere officieren met hunne vrouw waren ook aanwezig. Opstaan of er uit I Deutschland Uber alles werd weer ge speeld. De Duitschers en prins Joachim ston den recht. De Franschen bleven natuurlijk zitten. De prins riep toen de heeren barsch toe opstaan. Andere pasten riepen meeopstaan, of er uit. De Franschen bleven natuurlijk zitten. De prins nam toen eene vaas met bloemen en wierp deze naar de tafel der Franschen. Andere Duitschers gingen onmiddelijk mee doen. Ritmeester von Platen pooide met e»»n met eene pen. Volmaakt goed, vaderlief, hernam ik, als een mensch voornemens is, altoos schoorsteenveger of boodschaplooper te blijven maar als men zijn fortuin wil ma ken.... Ha. zou, heertje t Gij koestert eerzucht, Andries viel de oude man mij schertsend in de rede Gij zoudt wel gaarne een groot Sinjeur willen worden zoudt gij niet Neen, lieve vader maar ik zou gaarne rijk willen zijn, om mijne moeder en broe ders gelukkig te kunnen maken, en u, vader Bernard, en de lieve manette. Loop, jongen Wij zijn al wel, zoo als wij zijn wij moeten nimmer degenen, die boven ons zijn beugden. De waardige man kon recht wqsgeerig spreken, want hij was geen dronkaard, en met zeer weinig te vreden doek Manette zou toch wel zin gehad hebben in een fraai kleedje, en in lederen schoenen, in plaats van hare tegenwoordige klompjes. Welnu, ik nam stellig voor, haar dat alles en nog veel meer te geven, als ik ooit rijk mocht worden, Mijne lieve moeder had voorspeld, dal het portret mij geluk zou aanbrengen. Ik droeg het bestendtg bij mij maar ik kon nimmer dc personen uit vinden, waartoe het betrek king had. Eindelijk had dit echter plaats. Het was juist nadat ik echter in staat was, honderd en tienifranks aan mijne moeder te zenden, welke verbazende som Bernard voor mij bespaard had Nooit had ik kunnen den ken, dat ik reeds zooveel had verdiend maar ik wilde er volstrekt niels voor mijzei - ven van houden, schoon Manette meende. wijnglas. De prins volgde dit voorbeeld. De aanval werd daarop algemeen. De paar Fransche heeren wisten intusschen de vrouw van een hunner in veiligheid te brengen. De vechtpartij in de zaal duurde voort. Een zekere graaf MeUornich trachtte tot kalmte aan te sporen. Hij riep den aanvallers toe, dat de Fransche officieren volgens hun voorschriften niet mochten opstaan. Toen dit niet hielp zei de graaf tot prins Joachim Schaam u. Gij wilt een prins zijn. Gij en uw familie zijt het ongeluk van Duitschland geweest. Os prins zelf op straat gezet De Franschen verdedigden zich inmiddels zoo goed als zij konden. Flesschen tellooren en glazen gingen over den vloer. Toen wilde de prins zqn tegenstanders met een kandelaar te lijf, maar kelners pakten hem beet en brachten hein buiten de zaal. In de ball van bet hotel hield de prins nog een toespraak tot het aanwezige publiek. Hij werd er door verschillende Duitschers scherp terecht gewezen. Niettemin eindigde hij zijn toespraak met den wensch, dat de Franschen weldra uit het hotel zouden verdwenen zijif. De Franschen, die in burger waren, wer den niet ernstig gewond, doch hadden allen lichte kwetsuren en builen opgeloopen, Es ist nicht wahr Wanneer de prins die zooals gemeld werd, aangehouden is, heeft hij beweerd, niet aan het incident te hebben deelgenomen. Tegen zijn beweringen echter getuigen de hotelbedienden en graaf Metternieh, die dicht bij zat en zegt dat de prins geroepen heeft Schiet die varkens neer waarna hij met voorwerpen naar de Franschen wierp. Eenige dagen geleden eischte de prins ook van een Hollander dat hij zou opstaan, wat deze weigerde. De opschudding te Berlijn In de regeeringskringen heeft het indident groote ontstemming verwekt. Te Berlijn is men algemeen verontwaardigd. Onder het publiek hoort men niets dan scherpe veroor deelingen. Vele bladen voeren ook een scher pen toon. De Vorwarts betittelt zijn arti kel Een dronken prins mishandelt fatsoen lijke menschen. Overigens verteld het blad nog de bijzonderheid, dat zekere prins Hehenlohe bij het gevecht een schoen zou hebben uitgetrokken, om daarmede de vijan den te lijf ie gaan. Alle in Berlijn aanwezige Entente-commis sies kwamen Zondag in bet hotel bijeen ter bespreking van de gebeurtenissen. De houding der Duitsche regeering Nu prins Joachim in hechtenis is genomen wordt de zaak verder door de policie en het gerecht behandeld. Het ministerie van buitenlandscb zaken heeft Maandag aan het hotel Adlon laten vra gen hoe het met de gekwetsten ging en hun zijn leedwezen over het gebeurde te kennen laten geven. Tegen den middag brachten de Fransche gezant en generaal Noliet nopens de aange legenheid een bezoek bij minister Muller. De minister gaf uiting aan het leedwezen der regeering en verklaarde dat reeds een ge streng onderzoek naar hel gebeurde was ingesteld en dat de schuldigen gestraft zou den worden. Minisier Müller is gisteren ook den Fran schen -gezant het leedwezen der regeering komen beluigen. Verontschuldigingen te Parijs PARIJS 10 Maart. Heden namiddag om 2 1/2 ure, is M. Mayer, zaakgelastigde van Duitschland, aan den voorzitter van het kabi net, M. Millerand, minister van Buitenland sche Zaken, officieel het leedwezen van het dat ik mij toch een fraai zondagspak moest koopen. Neen, neen, zeide ik,"mijne kleederen zijn nog zeer „*oed ik gevoel mij zoo gelukkig dat ik zulk eene groote som kan zenden. En behalve dat, ik ben nu op weg, om nog meer te verdienen. Het gezicht mijner spaarpenningen had mijnen ijver tot hat werk verdubbeld. Ik zal dagelijks vroeger opstaan, zeide ik, en later naar bed gaan. En u zeiven ziek maken vroeg Ma nette, met welke ik destijds de beste vrienden was. En waarlijk, Manetle was een recht goed meisje Zij was ook ijverig in het werk, en ofschoon pas negen jaren oud, hield zij het gansche opzicht over onze kleine huishouding Zij waren altoos vroolijk en luchthartig, en vertoonde zich steeds met een glimlach op hare lippen. Levendig vlug en werkzaam, was zij zes maal in een minuut den (rap af en op, als zq slechts iets kon doen, d?i haren vader aangenaam was. Nooit klaagde zijnooit was zq uit haar humeur. Bij onze terugkomst vonden wq haar altoos aan hel werk maar dan stond «ij op, en haastte zich om onzen kleinen maaltijd gereed te maken. Een kus van haren, vader beloonde haar voor al hare moeite, en deed haar de eenzaamheid van den gaoschen dag vergeten en waarlijk, opgesloten als zij was, op onze vliering, moeten dft dagen haar wel vreeselijk toegeschenen sijn. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1