HSi, de savoMT 19 De Staatsgreep in Duitschland Kerkstraat, 9 en 22, Aalst, Tel. 114 3D A. GJ- 33 T A. 33 7 CENTIEMEN Uitgever: J. Van Ndffel-Db Genm Vrijdag Maart 1920 St-Jozefsfeest- Hevige brand ta St-Jans-Molenbask Nieuwjaarsgiften voor L H. den Paus Ministerie m Landsverdediging Op de vluoht E VOLKSSTEM XXVI» JAARGANG NUMMER 67 Publiciteit bulten hel Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas, 8, Martelaarpl.il), te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cheapside, Londen. H. Jozef Zon op6,05, onder 6,09 Nieuwe Maan den 20 Wij vieren St-Jozefsdag. Hoe zou den we Item niet danken voor beko- mone gunsten, niet smeeken voor nog te verkrijgen weldaden, niet navolgen zijne deugden en zijn gewone, op bui tengewone manier gepleegde, goede werken. Wy dienen St-Jozefte eeren! Niet alleen moet do eer dÏ3 hem toe komt, op zijne feestdagen en inzon derheid op 19 Maart toegekend wor den, maar ook mag oen christen aan zoo verheven en machtig heilige iede re» dag dezer maand hulde brengen. Zelfs eiken woensdag' van 't jaar, toe gewijd aan den Patroon van Kerk en Vaderland, van huisgezin en christon loven, wordt voorbehouden om aan zijren eoredienst te schenken. Met de vreugden, droefheden on voorrechten van Jezus voedstervader te overwegen er. boekwerken of schrif ten ter zijner eer geschreven te lezen en mot ievor die godsvrucht te ver spreiden zullen wo ook moeverken tot de St-Jozofsvioring. Wij dienen St-Jozef te aanroepen, 's morgens en 's avonds moeten wij onzo geestelijke en stoffelijke belan gen aanbevelen, dikwijls zijn naam met eerbied en betrouwen uitspreken, Mis en H. Communie opdragen. Hem vragen voortgang te doen in een waarachtig godsdienstig leven. Ge denken dat de II. Thoresia ons leert Nooit aanriep ik Si-Jozef te vergeefs, altijd bezorgde hij mij wat ik verlang de. Wij dienen St-Jozef na te volgen Tevreden in onzen staat en stand leven Hochtveerdig zijn ten opzichte van God en de menschen. Door hem onze liefde aan Jezus en Maria te be tuigen. In dén woord, loven, werken, strijden, lijden, ons verblijden zooals St-Jozef het tot ons voorbeeld eu voor deel deed. Dan zal ook onze dood aan de zijne gelijken Ik zoude iedereen willen diep over tuigen, Sl-Jozef to eeren, te aanroe pen c.n na to volgen, zoo schrijft St1- Theresia... want voegt zij erbij O.- L. Hoor vindt er behagen in thans nog in don hemel bet verlangen van zijn Behoeder op aarde te volbrengen met ai zijn vragen te beantwoorden. Een schelmsohe trek, eene echte penneschetmerij In 'l fameuze papier, dal de rood© held ever eeuige dagen in Aalst rondstuurde om *éhoone systeem Wauters te verdedi gen. was de brave kerel zoo schelmscU, te durven schrijven, dal men, om te beko men dat het brood in prijs verminder© en aan den vroege ren prijs gesteld worde, moet be- ptiiicii met helgehi te nemen waar het is.... 't is tc zeggen, dat de Staat üe groote kapi ia!, i moei aanslaan I i d ea de brave held wilde spreken van de overgroot© kapitalen, die socialistische CO'peralieven weten hijeen te scharrelen uit tie zakken van de duizenden werklieden, die ais slaven zich luLcn uitbuiten door de slimme roede vogels, of van de groote kapitalen, die zooveel vieze apostels hebben weten bijeen tc schorten door allerlei konkelfoes met de 12* VERVOLG. F.er ik naar het hotel terugkeerde, begaf ik mij naar Bernard, omhein bericht te geven van mijne overhaaste reis. Ik had mij reeds voorbereid op de uitbarsting van Manette's smartmaar zij ontving het bericht mijner reis met veel grootere bedaardheid, dan ik had kunnen verwachten, en het scheen zelfs dat mijn vertrek uit het hotel haar veel ge noegen gaf. Gij moet den Heer Dermilly in 't geheel niet meer verlaten, zeidezij hij is zoogoed en vriendelijk jegens u zeker, gij zoudt bij hem beter zijn, dan in da', groote hotel, welk eigenaar zelfs uw gezicht niet verdragen kan. Gij moet er niet aan denken, om, na uwe reis, bij hem terug te keeren. Wel, ik moet immers, ten minste voor ten© korte poos, Waarlijk, Andries, gij zbt nu een man, geworden, en, naar mij dunkt, een knap man als ik in uwe plaats was, zou ik niet langer in dat hotel willen blijven. Gij zoudt er u anders aan eene levenswijze gewennen die voor u veel te kostbaar is. Ik gevoelde dat Manette gelijk had, maar besefte tevens, dat ik verplicht was, mijne weldoenster te gehoorzamen, en hoe zon de ik mij ooit van Adolphinekunnen verwij deren Weinige dagen te voren bad ik Manette ook bezocht, Duitschers tijdens de Duitsche bezetting, dan zouden wij zwijgen, en zwijgen dat wij zweeten maar van die kapitalen wil hij voorzeker niet gewagen; wij kennen de roode volksvrienden zoo wonder- goed Hij bedoelt de kapitalen van men schen die hunne bezittingen rechtvaardig ge ërfd of gewonnen hebben, en daar kunnen wij niet tegen. Wacht u van stelen en onrechtvaardig le ven, is het zevende der tien geboden Gods. Die steelt is een dief; en wie dief is, mag geen aanspraak maken op den naam van eerlijk man; en daarom noemen wij zulk schrijven eene echte sckelmerij. Hoe komt het, dat er fabrieken en werk huizen zijn, die geldwinning en brood geven aan duizenden en duizenden werklieden 't Is omdat er kapitalen, groote kapitalen zijn, die toelaten zulke werkhuizen tot stand te brengen. Die kapitalen aanslaan Wel 1 in Rusland hebben de socialisten dat gedaan. En welk is het gevolg geweest Er is eene armoede en ellende onder de werkende klas gekomen, zooals er nog nooit geheerscht heeft in niet èór. land der wereld. Millioenen werkmenscbeu zijn er bezweken van honger en gebrek in hel onmeetbare land, dat vroeger jaarlijks voor millioenen en millioenen franken graan uitvoerde naar alle landen der wereld. Maar de Slaat zou dan die werkhuizen doen draaien antwoordt natuurlijk de eerlijke held, Ha. de SlaatWat kan de Staat Het fameus stelsel Wauters bewijst het ons ten klaarste de Staat mag en moet de eco nomische raderwerken steunen, doch ze zelf rechtstreeks in handen nemen, dat mag bij niet; dat kan hij met, of zoo verbrodt- en verwart hij alles. Dié er wil van overtuigd wezen, die zie naar 't ongelukkige Rusland, of die zie naar de droeve gevolgen van het economische systeem Wauters. Terecht besluiten wij dus, dat de rooda held van 't fameuze rondgezonden papier eene echte schelmerij en ezefarij beeft uitge kraamd. Op zijne manier heeft hij eens te meer bewezen, dat het socialism de gezonde princiepen niet beeft, die noodig zijn om een land te kunnen besturen lot welzijn van bel algemeen» en in 't bijzonder tot welzijn van de werkende klasse. Strivk. Woensdag namiddag, rond 5 ure, is een hevue brand ontslaan in het kasteel van Karreveld, te Molenbeek. Het kasteel van Karreveld is de eigendom van graaf de Vilie- -as. In het hoofdgebouw was eene melkerij ingericht door M. Kin.els, terwijl de andere afhankelijkheden verhuurd waren aan het intercommunale komiteit, dat cr eene boer derij had ingericht. In deze boerderij be vonden zich een veertigtal melkkoeien. Al de melk uit deze boerderij voortkomen de ging regelmatig naar de werken der Kindsheid te Brussel en voordeden. Het was in deze afdeelingdat het vuur uitbarstte. Werklieden waren er bezig het eten van het vee gereed te maken, toen zg uit het voe dermagazijn rook en weldra vuurgensters za en opstijgen. Spoedig werd alarm gegeven en terwijl men om de pompiers telefoneerde werden de koeien in dei* haast buiten ga- bracht en op eene naburige weide gedreven. Al de dieren konden gered worden. Toen de pompiers ter plaats kwamen, stonden al de stallingen in lichte laaie vlam. Daar was niets meer te redden en de pompiers beperk ten zich dan ook bij het vrijwaren van het kasteel zelf. Na twee uren werken was alle gevaar voor uitbreiding ,-eweken. De schade is zeer aanzienlijk. Manette zeide ik toen ik deel u alles mede, wat ik denk en verricht maar gij schijnt in mij hetzelfde vertrouwen niet te stellen. Manette hief hare vriendelijke oogen op, die echter thans zoo levendig niet stonden, als gewoonlijk, en zag-mij met verwondering aan. Wat bedoelt gij, Andries Dat gij mij uwe kleine geheimen niet mededeelt. Op uwe jaren, Manette, begint het hart te spreken. Manette bloosde en scheen verlegen ein delijk vroeg zij Wie heeft u dan gezegd, dat mijn hart ten voordeele van iemand gesproken heeft Niemand heeft het mij gezegd, Manette, maar ik veronderstel het, omdat Juffrouw Luoile zegt, dat gij op uw® jaren iemand beminnen moet. Uwe Juffrouw Lucile ia buiten twijfel heel verstandig ik maak er geene aanspraak op. zoo veel te weten als zij doch hel ver heugt mij, dat er ook geene zeer groote nood zakelijkheid toe bestai t 1 Toch ook niet, óm boos te worden. Het kan zeker geene misdaad zijn, een min naar te hebben, met eerlijke oogmerken, iemand, die naar uwe hand staal Neen, mijnbeer, ik heb er geen nooit wil ik een minnaar hebben NooitHoe kunt gij daarvoor instaan? Zeker, mijnheer, kan ik er voor in staan En ik begrijp niet, wat Juffrouw Lucile NEGENTIENDE LUST. Overdracht der vorige lijsten fr. 56,011. Voor het heil van België, 1,000 Naamloos, Antwerpen, 20 H. Vader zegen ons huisgezin en onze ondernemingen, Iseghem, 5 Naamloos, Biesmerée, 20 0. H. V. E. K., 2 Een oud- politieke gedeporteerde, Brussel, 100 Eene weduwe, voor het geluk barer naastbestaan- den# 4 Naamloos, Clavier, 10Een christen gesyndikeerde, Wamont, 2 José R. S. Paul, Dinant, 10 M. P., Oostende, 50 Schuld aan den H.Antonius, 5 Van eene klooster zuster, tot zielenlafenis, 50 V. D., Leuvea, 100 K. Raeymaeckers, Moll, 5 Graaf fln Gravin O. V., 50 Naamloos, Boom, 200 A. V. en zijne zuster, Antwerpen, 20 Onbfe- kend, 15 Pauca scd bona, 200 Katholieken geeft veel, 50 Voor eene bijzondere gunst, 25 E. A., 100 Naamloos, 10 Cb. C., 60 Voor de spoedige genezing van Mama, 20 A. B., 20 Naamloos 100 Dekenij van Couthuin, 15 H. D.f 80 A. F., Antwer pen, 5 H. Hart van Jezus, dat uw rijk kome, 2 Barones de Pitteurs de Bud inden, 100 Ncamloos, 50 Om eene groote gratie te be komen, 100 A. M. D. G., 10 Naamloos, Heusy, 10 ld., Verviers, lo Congregatie der kinderen van Maria, id., 133 M. H. id., 5 Sint-Rochus Voorwacht Andrimont, 5 Mevr. J. Baguette, Verviers, 20 Patronage van O. L. V. van Bermhertigheid, id., 6,30 M. Jules Ghys, 10 Naamloos, Ar Ion, 10; Mevr. Walens, 10 Mevr. Wed. Pietscbette- Walens, 10 De Konferencie van St-Vincen- tius Pauk), Freuville, 30 E. H. Rommes, 10 Mej. Reuter, 5 Naamloos, Ruwette, 15 De Meisjesschool van Bee», 14,15 Ter eere van het H. Hart van Jezus, 5. Totaalfr. 59,021-45. Men kan inschrijven op het bureel van dit blad of bij M. Leon M&lllé, Secretarie. 1&8, BcJliardotraat, Brussel. Aan de raserve-officieren van den gezondheidsdienst. De reserve-officieren van den gezondheids- dienst worden vriendelijk verzocht het Mini sterie van Landsverdediging, 6# Algemeen Beheer, Boduognaistraat, 21, te Brussel, eene kaart te laten geworden met de volgende inlichtingen 4. Naam. 2. Voornamen. 3. Geboren te 4. Burgerlijk stand. 5. Onder de wapens teruggeroepen. 6. Benoemingen bekomen sedert 1 Oogst 1914. 7. Eereleekens en vermeldingen verkregen sedert 1 Oogst 1914. 8. Frontstrepen. 9. Datum waarop het diploma van dokter in de medecijnea of'het diploma van apothe ker werd verworven. 10. Beoefende specialiteiten. 11. Huidig adres. 12. Overplaatsingen tijdem den oorlog ondergaan. Voor de oorlogsinvalieden. Hel National werk der Oorlogsinvalieden (Sectie der Plaatsing) richt een nieuwen en dringenden oproep tot de Openbare Besturen, Financie en Nijverheids-inrichtingen en tot alle personen die de Invalieden werk zouden kunnen verschatfen. Voor de invalieden die gehuwd en huis vader zijn is de heropvoeding bijna onmoge - lijk, uit oorzaak van de famiüelastcn ver zwaard door de levensduurte. De plaatsen van boodschapper, huiswachter zaal-bewaker, kiftman worden vooral ge vraagd. Wij hebben vernomen dat zekere meesters zich met mijne zaken te bemoeien heeft, en waarom zij u zulke malligheden in het hoofd praat Manette bedekte, bij deze woorden, hare oogen met baren voorschoot. Wat 1 liep ik gij schreit, Manette Wat kau ik met mogelijkheid gezegd hebben, om u te bedroeven Waarlijk, Mijnheer, het is heel verkeerd om van zulke dingen te spreken j dat ik een minnaar zou hebben hoe kan het moge lijk zijn Zou het u aangenaam vallen, te hooren dat ik een minnaar had Waarom niet, a.ls het een heerlijke, werkzame jongen was, die u gelukleig kon maken Manette gaf mg geen antwoord. Zij stond op, trok haren stoel terug, en poogde met haren zakdoek de tranen te verbergen, die uit hare oogen vloeiden. Wat kon ik dan toch gezegd hebben, dat haar zooveel droef heid veroorzaakte Ik begreep er niets van doch de komst van Bernard maakte een einde aan ons tète-ü-töte, en ik keerde kort daarop naar het hotel, en zonder de oorzaak van Manette's smart ontdekt te hebben. Wij smaakten het grootst genoegen op on ze reis door Zwitserland. Dikwijls verlangde ik echter te vernemen, wat er in Parijs om ging, en reikhalsde naar eenig bericht om trent Adolphine en haren neef. Manette en Lucille zonden ons brieven die van Manette werd niet het eerst gelezen hg zeide alles in weinige woorden Wees gelukkig en vergeet ons niet 1 bij het vaststellen van bet loon der invalieden het pensioen af rekenen dat aan de oorlogs gewonden uitgekeerd wordt. Het werk doei een 'oproep aan de Vaderlandsliefde en de góedhartigheid der Werkgevers opdat het loon der Invalieden die zij gebruiken, vast gesteld worde, wel te verslaan voor gelgke bekwaamheid, in dezelfde voorwaarden voor berekening en duur als deze waaronder ge woonlijk de niet-verminkie bedienden aange worven worden. De personen die eene bediefiing of werk zouden kunnen verschaffen aan de Oorlogsin valieden worden verzocht zich te bevragen bij Het Nationaal werk der Oorlogsinvalieden Sectie der Plaatsing 19, Kanselarijstraat te Brussel, De brJefWissollng gericht aan het Natio naal werk mag POSTVRIJ verzonden worden. Een aandenken De Minister van Landsverdediging heeft het inzicht aan afle militairen, gemilitari- seerden of gelijkgesteWen, die voor hunne deelname aan den grooten oorlog een eere- teeken verkregen, een kunstig diploma te schenken, al6 aandenken. Deze stukken zullen den rechthebbenden overhandigd worden door de Militaire Over heden. die de Overwinnings Medalie ver leend hebben. Ten einde de uitvoerirvgs-maatregelen zoo spoedig mogelijk te kunnen treffen, komt de Heer P. E. Janaon de betrokkene overheden te verzoeken hem tegen 15 April aanstaande, rechtstreeks te laten weten hoeveel exempla ren van bet diploma hun noodig zullen zijn. Een verwarde toestand. Da Entente tegen von Kapp. Nog woelingen. Wolff's agentschap geeft in één telegram de mededeelingen van de twee gouverne menten, Berlijn en Dresden, weer. Het gouvernement von Kapp verklaart, dat onderhandelingen aan gang zijn met het gou vernement Bauer, die den oproep tot alge- meene werkstaking zou ingetrokken hebben. Daarentegen beweert het gouvernement van Diesden, dat er geene onderhandelingen aan gang zijn.... De Entente weigert het gouvernement von Kapp te herkennon. Wolff's agentschap beeft een bericht mede gedeeld, ze-'gende dat de zendingen der Entente in onderhandeling getreden waren met het nieuw Duitsch gouvernement. Dat bericht is teeuemaal valsch. De zaakgelastig den der Entente hebben geweigerd zich in betrekking te stellen met het gouvernement von Kapp-Luttvritz.Zij hebben ook geweigerd als tusschenpersonen op te treden, voor de onderhandelingen tusschen de twee gouver nementen. De militaire zendingen der Entente hebben ook geweigerd akte te nemen van de mededeelingen hen door het nieuw gouver nement gedaan. Eene botsing te Vrijburg in Brlsgau. Verleden nacht poogde eene groep betoo- gers aangevoerd door communisten, de Karlt kazerne, alwaar een wapenarsenaal is inge licht, in te nemen, om zich van de wapens meester te maken. De politie, met de bescherming der kazerne gelast, werd op geweerschoten en bandgra naten onthaald. Een agent werd gedood en verscheidene anderen gekwetst. De politie trok zich dan naar de prefek- tuur terug. Het gebouw werd door handgra naten gedeelielijk vernield. De politieagen ten schoten in de menigte waarbij twee be- toogers gedood en vijftien zwaar gekwetst werden. Ook verscheidene agenten werden nog gekwetst. Wat mij betreft, geen tijd of afstand zal de gedachte aan u uit mijn hart verbannen. De staat der gezondheid van den heer Der milly werd erger, in plaats van beter, schoon hij niet vermoeid werd de romantische en verhevene natuurtooneelen van Zwitserland op te sporen en te beschouwen. Terwijl ik menigmaal dus aan zijne zijde stond, met het oog op dezelfde voorwerpen geslagen, voerde mijne jeugdige vei beelding mij terug naar Parijs, en naar het hotel, bij de Gravin, en de andere personen die het bewoonde. Lucile schreef raq telkens, dat zij zeer vroolijk wa ren, dat er bals gegeven werden, en dat Adolphine lacJte om den zotteklap van haren neef, die, hoe onbestendig hij ook zijn mocht, thans een groot gedeelte van zijn tijd bij haar doorbracht. Manette drong in haren brief aan, dat ik toch zorg zou dragen voor de gezondheid van mijn vriend eeue aanspo ring, die echzer overbodig was. Toen wij na een afzijn van negen maan den, Parijs terugzagen, herinnerde ik mij het gelukkig uur, waarop ik bet eerst, dan sende van vreugde, in de sroote stad geko men was doch hoe was alles sedert veran dert t Andrieszeide mijn vriend, toen wij van elkander scheidden gij keert nu naar het hotel terug maar ik denk niet, dat gij er lang blijven zult. Herinner u, dat gij hier bij mij te huis zijt, dat'ik u ais mijn zoon beschouw. Het duurde inderdaad niet lang, of ik maakte van dit liefderijk aanbod gebruik. De Men kondigt officiéél het entslag van von Kapp aan. Een telegram uit Berlijn, dagteekenende van 17 Maart,! ure namiddag, meldt officieel, dat von Kapp besloten heeft zijn ontslag te geven. J Uit Munster wordt aan a De Telegraaf geseind, dat von Kapp en von Lu Uw it z naar eene onbekende bestemming vertrokken zgn. Een Belgisch kommandant aanzocht da wapens neer te loggen. Tijdens eene manifestatie te Duisburg had er een samenscholing plaats van woelmakers, voor hel hotel der intergeallieerde scheep- vaartcommissie. De commandant van het Belgisch departe ment werd aanzocht de wapens neer te leg gen. Deze weigerde beslist en verzocht de manifestanten hun weg voort to zetten. Dit berd werd onmiddelijk uitgevoerd. Een Belgische auto-mitrailleuse is vertrok ken om de verbinding met het Belgisch troe pendetachement in het hotel te verzekeren. Het Belgisch detachement werd niet ver- ontrust. Op de brug van Duisburg, dat tegenover de Belgische zone ligt, is het verkeer stilge legd. De Spartakisten der streek van Duisburg hebben zich tegen het herstel der reaction - naire regeering uitgesproken. Een parlementair debat over het ver blijf van den gewezen keizer en den ex- kroonprins, in de Hollandsohe Kamer. M. Schaper heeft in de Hollandsche Twee de Kamer, het gouvernement geinterpelleerd over de positie van Willem II en zijn zoon, in de huidige omstandigheden. Hij vroeg welke maatregelen er genomen zijn, om hunne be waking effektief te maken en welke betrek kingen zij hadden met het buitenland. Spreker droog er bijzonder op aan, om te weten, welke maatregelen er genomen zijn om te beletten, dat z(j zich in betrekking zouden stellen met de leiders der oproerige beweging. De Voorzitter van den ministerraad, M. Ruysde Berenbrouck, verwees naar de ver klaring welke bij desaangaande in de Staten- Generatil gedaan had en voegde er bij, dat men er aan dacht, ook den gewezen keizer naar Wieringen te zenden. M. Schaper verklaarde daarop, dat dit ant woord hem niet kon bevredigen. M. Van Ravensteyn stelde vast, dat het gouvernement zich geen rekenschap geeft van het ernstig karakter dezer kwestie en een volkomen gemis aan vooruitzicht be toond heeft, door die personen op Hollandsch grondgebied toe te laten. Het verblijf van den gewezen keizer in Holland, is eene aanmoe diging ge weest voor de reaktionairen en voor hunne staatsgreep. Spreker klaagt ook dat de gewezen keizer over een auto beschikt, waarmede bet hera gemakkelijk zou zijn. over de grens te ko men. Indien zulks onwaar is, dan moet het gouvernement zulks logenstraffen. M. de Savornin-Lokman verklaart, dat het verblijf van den gewezen keizer in Holland zal afhangen van de omstandigheden. Wat de maatregelen betreft door het gou vernement genomen voor de bewaking <an den gewezen keizer, men zou deze voonekers doen mislukken, indien men deze openbaar maakte. M. Ruysde Berenbrouck zegde dan, dat de bewering van M. Van Ravensteyn, dat het gouvernement van te voren zou geweten hebben dat de keizer naar Holland zou ko. men valsch is. Tot hiertoe duidt niets aan, dat de gewe zen keizer of zijn zoon voor iets in de poli tieke aktie betrokken zijn. De voorzitter van den ministerraad zegde Graaf beteedigde mij op zekeren dag grove lijk, De gravin gaf mij, zonder veel moeite, vrijheid om te vertrekken, en ik verliet het hotel voor altoos. Uwe opvoeding, zeide mijne weldoen ster, ia thans voltooid, en het wordt tijd, dat gij eene meer nauwkeurige kennis krijgt van de wereld en de menschen, dan boeken u kunnen verschaffen. Gij kunt geen beteren Mentor kiezen, dan Dermilly. Hij bemint u evenzeer als ik en waarlijk. Andries, dat is veel gezegd. Eer gij gaat, vervolgde zij, wil ik u echter met mijne voornemens bekend maken. Ik heb een plan gevormd mijn vriend om u te vestigen, en u, naar uw genoegen, uit te huwelijken aan het meisje dat gij be mint. Dat ik bemin, Mevrouw viel ik haar snel in de redeen ik bemerkte, dat ook Adolphine oplettend toeluisterde, en een zij- delingscben blik op mij wierp. Ja, Andries, ik ben met uw hart be kend meent gij, dal ik hel niet reeds lang heb ontdekt Ik bloosde, en sloeg mijne oogen ter aarde. Mevrouw de Gravin vervolgde Maar ik weet, dat gij nog te jong zijt om te trouwen. Herinner u echter, Anuries, dat de bruidschat gereed lig», wanneer gij genegen mocht zijn, om Manette uwe hand aan te bieden. Manette I Zij dacht, dat ik Maneile beminde Adolphine dacht misschien het zelfde (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1