Dg Verdragen van I839. Nos steads onvoorzlchtlgen. Aan hal Staats- an Trampersoneel. StoutmoediQS diefstal te Gent Het erg tramongelak te Charleroi Levensverzekeringen DE KAMER dan nog, dal de belangen des lands op hel spel zouden slaan, indien bij er nog een woord bij voegde. M. Schaper stelde dan een dagorde voor, waarin gezegd wordt, dal hel gouvernement rouw aan hel gegeven woord, alle maat regelen sal nemen, om le belenen, dat de gewezen keizer en de gewezen kroonprins «enigen invloed zouden uitoefenon op de politieke gebeurtenissen. Deze dagorde werd van verschillige zijden bestreden, waarop M. Schaper ze intrekt zeggende, dat het verwerpen der dagorde een pijnlijken indruk zou verwekken in het buitenland. Een oproep tol ét Berlijner bevolking LONDEN 17 Maart. Uii Berlijn wordt aan Daily News gemeld De onafhankelijke socialisten, de leiders der syndi kalen en de arbeidsraden, hebben volgende proklamatie gericht tot de bevolking van Berlijn. Iedere arbeider, ieder ambtenaar, mag op dit beslissend uur slechts «ene oplossing berkenen de algemeene werkstaking op heel de lijn. Arbeiders en Ambtenaars, btijfl vereenigd onder de vlag van het revolution- nair socialism. Gij kunt er enkel uwe ketens bij verliezen. Nog botsingen BERLIJN 17 Maart. Uit Brunswijck wordt gemeld dit tijdens botsingen lusschen be (oog e rs en de - Sicherbeiiswekr ver scheidene bctoogers gedood of gekwetst werden. BERLIJN 17 Maart. Te Eiber fold had eenc botsing plaats tussohen gewapende com- 'münisten en de troepen. De communisten weiden achteruit gedreven. Een duizendtal wareu verplicht naar liet bezette gebied te vluchten, alwaar zij door de troepen der Entente ontwapend werden. LONDEN, 17 Maart. Bij de botsingen welke te Duisburg plaats hadden tusschen werkstakers en soldaten, bleven 44 dooden e«i meer dan 200 gewonden ter plaats. LONDEN, 17 Maart- Uil Hagen, in Weetalen wordt gemeld De Arbeiders- en Soldatenraad meldt, dat de werkstakers eene ontmoeting hadden met de troepen. Deze laatsten werden tot den aftocht gedwongen, waarbij 32 rnachienge- weren en twee gepantserde aulos in handen der stakers vielen. Het telegram voegt er bij, dat de helft der troepen gevangen genomen werden. Het overige wordt achtervolgd. Het ontslag van von Kapp bevestigd, BERLIJN, 17 Maart. Volgens officieele verklaring werd heden afgekondigd. De kan- selicr von Kapp heeft zijn ontslag ingediend. Hij wil de iniandsche toestand herstellen. Generaal von Lultwilz heeft ook zijn ont slag gegeven om dezelfde redenen. De onder kanselier heeft in naam van president Eberl de omslagen aangenomen en generaal von Seeclit mei het bestuur gelast. LONDEN, 17 Maart. Uit Berlijn wordt gemeldEene mededeelmg der kanselarij betrekkelijk liet ontslag van Dr Kapp, tracht uil te. leggen, dal von Kapp er uit vaderlands lievende redenen van door trekt. Inderdaad, het gouvernement Bauer heeft besloten toe te geven aan de belangrijkste eischeb, welke eerst verworpen werden, doch de vorming van het kabinet ven Kapp ver oorzaakten. Nu er aan die eischen voldaan is, aanziet von Kapp zijne zending als ge ëindigd. Hij trekt zich dus terug, bet bewind over latend aan den militairen opperbevelhebber. Hij doet zulks met de overtuiging dat de noodwendigheden van kei vaderland eene sterk© eenheid legen het opkomend Bolsche- vismus vereischen. BERLIJN, 17 Maart. Men meldt dat D' von Kapp, lieden avond, rond 6 ure, in auto uit de kanselarij ontsnapt is. LONDEN, 17 Maart. Uit Berlijn wordt gemeld De omstandigheden in welke Dr von Kapp zijn ontslag gaf, blijven wat ge heimzinnig. Men weet alleen, dat de onder- staalssek rata rissen gisteren in eene vergade ring vroegen Jat von Kapp en von Lultwilz bun ontslag zouden geven. von Luttwitz stemde eerst toe, doch liet zich naar het schijnt beïnvloeden en trok zijn ontslag in, terwijl von Kapp zijn ontslag gaf. De aanhouding van von Kapp en Cul* bevolen PARIJS, 18 Maart. Le Petit Paruien ontvangt uit Zurich, volgend bericht Het gouvernement Bauer heeft Woensdag avond de aanhoudingbevolen van von Kapp, von Luttwi'z en andere personen die deel namen aqn de staatsgreep van Berlijn, Noske is naar Berlijn vertrokken en hoopt vast binnen de vier dagen, de rust te her stellen. Generaal SeMer is gelast de troepen van von Luttwitz te ontwapenen. De toestand. PARIJS 18 Maart. Uit Zurich wordt aan Le Journal gemeld In de Republikeinsche gouvernements kringen te Stuttgart, bevestigt men dat von Kapp onvoorwaardelijk afgetreden is, na ge poogd te hebben, door bedrieglijke redenen, een coalitie kabinet te vormen met president Ebert, om den strijd tegen de Bolschewisten aan té gaan. In de parlementaire kringen te Stuttgart is men vast besloten, aan het grondwettelijk aouvernement de meest uitgebreide volmacht fe geven, om handelend op te treden tegen degenen die zich aan de Staatsgreep plichlig maakten en bijzonderlijk tegen de troepen Jie zouden weigeren Berlijn te ontruimen. In dat geval zouden bijzondere kontigenten gevormp worden bij middel van troepen uit Zuid-Duitschland, welke naar Berlijn zouden oprukken. De troepen van Wilbelinshaven hebben 400 hunner officieren aangehouden en opgesloten, omdat zij het nieuw gouver nement Kapp aankleefden. Hetzelfde gebeur- Je li Hamburg, alwaar df iroepeu, vroedend qmdat zij dooj- hunne officieren bedrogen wa ren, zich van verscheidene officieren meester maakten en ze zonder anderen vorm van proces neerschoten. De militaire toestand le Berlijn is nog on zeker, daar men vreest, dat eenige honderden soldaten uit de Ballische streken, in bet post- bureel verschanst hebben. Dinsdag namiddag is te Moorseele een treeselijk ongeluk gebeurd. Hond 4 ure was de genaamde Albert Vervaeke, 16 jaar, wo nende bij zijne ouders, Hozeslraat, in de keuken in de tegenwoordigheid van zijne zuster Sylvie, 18 jaar, en Odile Depuydt, van den zelfden ouderdom, bezig met een granaattop af te schroeven. Eensklaps had eene geweldige ontploffing plaats. De onvoorzichtige jongen werd tegen den muur geslingerd, ijselijk verminkt en op den gedood. Odile Depuydt werd erg aan de beenen en het hoofd gekwetst en de zuster Sylvin in het gelaal. Het lijk van den knaap werd naar het doodenhui's overgebracht. De toestand van dochter Depuydt is zeer bedenkelijk. De andere bewoners zijn er met den schrik van afgekomen. In de commissie van bultenlandsche zaken De commission van buitenlandsciie zaken van Kamer en Senaat vergaderden Woens dag voormiddag, onder voorzitterschap van MM. de Favereau en Brunei. M. Hyraans, minister van buitenlandsciie zaken, maakte een volledig historiek van de onderhandelingen, die te Parijs plaats gre pen voor dt herziening van dat gedeelte dor verdragen van 1839, dal betrek heeft op onzen politikken en territorialen status. De commissie der XIV, waarin naast de Hollandsche en Belgische afgevaardigden ook de groote mogendheden vertegenwoordigd waren, zal opnieuw vergaderen op Dinsdag te Parijs. Zij heeft een zeel kort verdrag opgesteld dat de gezamenlijke verdragen afschaft van April 1830, waardoor de mogendheden de onzijdigheid van België waarborgden. De minister van buitenlandsche zaken her innerde dan opnieuw aan de besluiten van 8 Maarten 4 Juni 1919, en zegde in welken geest onze afgevaardigden le Parijs de vraag stukken van de verdediging van de Schelde en van de Maas uiteenzetten, vraagstukken, waarover de militaire en zeevaai teiperten der mogendheden zich daarna hebben uitge sproken en waarover de Hollandsche afge vaardigden ten slotte bepaald stelling namen op 8 Oktober. De onderhandelingen werden dan voort gezet. Zij liepen uit op hel daarslellen van het scheepvaariverdrag en van bet gezamen lijk verdrag, ook politiek verdrag genoemd. Na een zeer belangrijke rede van M. Woeste over den polilieken toestand in Europa en over Belgies positie in de wereld werd de "zitting geheven. De oommissies kwamen opnieuw bijeen om half vijf. Nopéns de redevoering van M. Woeste, wordt nog gemeld M. Woeste onderzocht beurtelings al de punten van de uiteenzetting van M. Hymans en kwam tot dit besluit Belgie is niet meer onzijdig en zijne onzij digheid is door niets vervangen geworden, terwijl Duitschland nog steeds gevaar voor ons oploverd. Het politiek verdrag dat ons onderworpen wordt kan onze onrust niet wegnemen wij kunnen niet alleen staan tegenover Duitschland. Wij moeien zekere waarborgen krijgen en al onze verdedigings middelen te werk stellen. M. Hymans, die zichtbaar zeer getroffen was door de rede van M. Woeste, kon niet onuiiddelijk antwoorden. Hij deed dit in de nieuwe zitting die des avonds plaats greep. Maar dan nog schoteu zijne argumenten te kort tegenover de rede neeringen van M. Woeste. Wij zegden hierboven reeds, dat de rede voering van M. Woeste diepen indruk maakte. Ziehier het oordeel van een drietal leden dei kommissie. M. Raemdonck -M. Woeste was bewon derenswaardig. Een liberaal lid.: M. Woeste blijft een meester. M. Hubin Het logisch en onvermijdelijk besluit, uil de rede van M. Woeste le trek ken, is dat wij een militair verbond moeten sluiten met Frankrijk. Uit het verslag ons doorM. Hymans gedaan, blijkt, dat men ons voorsteld, ons geboorterecht te verwisselen tegen een schoon schotel lenzen. De lenzen zijn de kleine voordeelen welke ons het ekonomisch verdrag zou opbrengen. Het ge boorterecht zijn onze gewettigge eischen, aan welke wij door het politiek verdrag moeten vaarwel 2eggen. Belgie kan die verhandeling niet aannemen. Doodclijke val te Kortrijk Gisteren namiddag, rond 1 ure, toen de werklieden uit de fabriek van M. De Kiem, Nijverheidskaai, terug in de werkplaats kwa men. vonden zij een en j>ersoon badend in zijn bloed ten gronde liggende man bloedde overvloedig uil neus, mond en ooren. Na voorloopige verzorging van dokter De Brabanders, werd het slachtoffer, zekere Francois De Ryckere, 26 jaar oud, van Ha- relbehe. mar het gasthuis gebracht. Hij ver keert in stervensgevaar. Men veronderstelt dat degekwetst® tijdens de afwezigheid der werklieden in de fabriek aai willen dringen zijn Hij zal van het dak waarop hij geklommen was, zijn afgevallen. Wie twijfelt er nog aan het socialistisch zijn van het Nationaal Syndicaat f 't Ën zijn er niet velen meer, doch er zijn er nog. Om den blinddoek voor goed af te trekken, herhalen we hier de verklaring van Massart, de secretaris der Centrale opvoeding het N. S. In België zijn de (Syndicaten de socialistische partij. Met anderewoorden De Syndicaten zijn niet een deel der partij, zooals wij steeds beweerden, doch zij vormen de partij, zij zijn de partij zelf. Aan duidelijkheid laat bet niets te wenschen. Bovendien leert ons De Eendracht i van l*Nov. 19 in het verslag over hel congres, dat de gelden van hel N. S. belegd worden in de soeialistisehe spaarkassen en dus aan gewend worden vóór en door socialistische inrichtingen. En meer noch Van de persoonlijke bij drage van ieder aangeslotene, wordt een deel gebruikt aan socialistische propaganda. Voegt daar nu ^ab toe, dat hel socialisme ongodsdienstig is, geloofshater en bekamper dal het er naar streeft om bel persoonlijk bezit om te zetten in staatsbezit naar zijne leer eigendom is diefstal er naar streeft om de maatschappij onderste boven te koe ren en daartoe den klassenhaat prikkelt en aanvuurt. In de steeds klimmende mislevre- denheid vinden de misdadige plannen voedsel. Daartegen dient een dam opgeworpen, willen we niet uitmeten als Rusland en Oostenrijk. De kristen maatsckapp ijleer verloochent wrok en haal, en stelt de klassenverzoening voorop. Dit is geene deemoedige onderwer ping aan de kapitaalbezitters, doch ook geen eisch om hun dood,. Wij eischen van ben ons recht, ons volle récht, dat is een mensch- waardig bestaan een loon om onbezorgd te leven, eene gezonde woning, een redelijke arbeidsdag en verzekering der toekomst. Wij bepleiten ons recht, en willen die hee- ren niet luisteren, dan gaan we er niet voor uit den weg, Den te dwingen door staking. Doch nooit is dit een blinde slag in 't wilde en steeds het laatst© middel. Houden we onze rechten on geminderd staande, we erkennen ook plichten. Een eefs-le plicht van eiken ar beider is de hem opgelegde taak gewetens vol volbrengen. Vrienden van Staat en Tram, opent de oogen levert om lotsverbetering Maakt u sterk door de VereenigingDoch iteunt geene vereeniping die de onrust in het land gaande houdt, die misdadige inzichten koestert. Treedt bij in het Kristen Syndicaat, dat in de verdediging uwer bedanken reeds zijne sporen verdiende. Zijn hoofdzetel is Fon- tainasplaals, 9 11, Brussel. Fropaganda-aldeeling van het N. S. Verleden nacht we»'d do landbouwer Eug. Marchand, OUergemschcn steenweg,te Gent. gewekt door het fcjafien van zijn hond en gerucht op het hof. Kui ten tijd nadien werd alles stil voor enkele oogenblikken waarna liet woedend geblaf van den hond hernam. De landbouwer dacht ook gerucht in den zwijnenstal te hoorön. Hij dierf echter niet buitengaan maar loste eenige vuurschoten. Dinsdag rnorgend stelde de landbouwer vast dat een buitenmuur was doorgebroken en dat er vier varkens waron gestolen, van een gewicht Tan 70 lot 80 kilos elk. De stoutmoedige dieven die voorzeker met verscheiden©» waren, en wellicht gansch het hof hadden afgezet, hebben de dieren ge slacht dicht bij de woning van Marchand en zijn met hunnen hftit in de richting van Zwijnaarde verdwenen. De policie heeft icen naarstig onderzoek ingesteld. Valache douaniers, of een vangst die teilen kan Een Havasbericht meldt ons dat de tolbe ambten van Vicux-Gondé, Dinsdag een goe den pak hebben gedaan. Rond 7 ure zagen zij een vracht-auto na deren, die vol tabak geladen was. Twee douaniers, die naast den geleider zaten, riepen de wachthebbende douaniers toe, dat zij eene goede vangst hadden gedaan, namelijk de auto in kwestie, eene lading tabak over de grenzen wilde smokkelen. Op dit oogenblik kwam het voertuig on klaar en de douaniers moesten afstappen. En nu zagen de anderen dat hunne collegas,. valsche douaniers waren, die van dit ambt niets hadden dan den kepi en een ouden ka- poot. De douaniers weiden met hanne goede vangst zelf gevangen. De chauffeur ook. De waarde der lading zou 100,000 frs. bedra gen. De identiteit van het slachtoffer dat Maan dag avond aan hare verwondingen overleed, rs thai* gekend. Het is Mev. Appolonia Ber- liaux, echtgenoote Oscar Rucy, 22 jaar oud, wonende te Machinne-Boohcrie. Haar echtgenoot soldaat zijnde, in garni zoen te Namen, had de vrouw licm tot aan de statie van Charleroi vergezeld. De familie verontrustte zich niet, toen zij Zondag avond niet terugkeerde, daar de vrouw reeds dikwijls haren man naar Namen vergezeld had. Het was slechts Dinsdag morgend, toen bet signalement der verongelukte vrouw in de plaatselijke bladen verscheen, dat men arg waan kreeg. De twee zusters van Oscar Rucy begaven ziek naar het gasthuis van Charleroi en herkenden dadelijk de kleederen en net lijk. De oom ken va a bet ongeluk blijven nog steeds onbekend. De aangehouden wattman is nog steeds opgesloten. Lijk opgtvischt te Brussel Werklieden 2ageu eon lijk drijven in het dok, rechtover de lokalen van den Reinig- heidsdienst te Brussel. Een schipper vaarde er meteen bootje heen,doch op het oogenblik dat hij bet lijk zou bereiken, zakte dit in de diepte. Opzoekingen werden gedaan en rond den raiddag werd bet li.k opgevischt. Het was een manspersoon, aha werkman gekleed en schijnende ongeveer 40-45 jaar oud. Er wer den geene identiteitspapieren op het lijk ge- vónden, doch in een der zakken stak een som van rond de 100 frank. Het lijk dat een vijftal dagen in het water schijnt verbleven te hebben, werd door de zorgen der policie naar hel doodenhuis over gebracht. Het Vredesverdrag ee de overeenkomsten feeMendo levensverzekeringen Een bepaling van het vredesverdrag zegt Elke verbondene/geassocieerde mogend- beid zal binnen de drie maanden, die op a hel in werking treden van onderhavig ver- drag zullen volge®, het recht hebben al de tusschen een Duitsche verzekeringsmaa- schappij en hare onderhoorigen loopende verzekeringscontracten le breken onder voorwaarden, de gezegde onderhoorigen van alle nadeel vrijwaren De toepassing der bepaling van het Vredes verdrag is van hoofdzakelijk belang voor ons, waar, vóór den oorlog, de verrichtingen der Duitsche verzekeringsmaatschappijen een groote uitbreiding hadden genomen. Wij geven daarom dc hoofdzaken uit het wetsontwerp, door de regeering ingediend, ter inlichting van de vele belanghebbenden Gebruik makende van het haar door het Vredesverdrag van Versailles verleende recht, verbreekt de Belgische regeering, van 10 April 1920, af, van a! de yan kracht zijn de levensverzekeringsovereenkomsten met eene Duitsche verzekeringsvennootschap door Belgische staatsaanhoorigen gesloten. De bedoelde overeenkomsten worden over genomen door de Belgische regeering die onder haar toezicht de uitvoering ervan toe vertrouwt aan een aan Bet ministerie van nijverheid, arbeid en bevoorrading verbonden «Ambt voor beneeren vereffening» Dit ambt zal onder bij koninklijk besluit vast te stellen voorwaarden, ingesteld worden. Het zal de rechtspersoonlijkheid genieten, met bet oog op en binnen de palen van bet uitvoeren zijner opdracht. V* Zitting van Woensdag 17 Maart De zitting word geopend om 1 3(4 ureonder voorzitterschap van M. Brunei Nieuwe Wetsvoorstellen In overwegingneming van a, het wets voorstel, waarbij een pensioen wordt verleend aan Meva. Romanic Ballocy, weduwe van den h. August Pi! b. het wetsvoorstel be treffende de jaarwedden der gemeen tesekre- ta rissen. Bedrag van den wettelijke» of bij overéén komst bepaalden intrest Dit wetsvoorstel wordt in tweede lezing besproken. M. BRANQUART. Wat bedoelt men in dit wetsvoorstel met duur van den oorlog M. WAUWERMANS, deelt mede, dat hij een amendement heeft ingediend, om dien duur te bepalen op het tijdvak 1 Aug. 1914 tot 30 September 1919. Goedgekeurd. M. BUYL betreurt het dat de hypothecaire schuldenaars van die wel niet kunnen genie ten. Veel hotelhouders aan hel strand verkee .ren in dit geval. Zij weiden gedwongen tij dens de bezetting hun hotel te verlaten. Spreker hoopt dat de Senaat een amendement dat hier ten voordeele dezer eigenaars ver worpen werd, zal goedkeuren. De gewijzigde artikelen worden goedge keurd. Voor de abnormale kinderen M. VANDERVELDE, minister van rechts wezen, geeft eenige beschouwingen over het wetsontwerp, dat hn heeft ingediend tol betere hurp aan gebrekkige en abnormale kinderen, dan nu verstrekt wordt. Nu stuurt men ze naar wehiadigbeidsgestiehlen en velen van hen worden later de klanten van bedelaarskolonies. Hun verpleging, enz. moet beperkt worden. Er is een groot op- voodingsweik te verrichten, dal van 't meeste belang is vuor de abnormale kinderen. Men moet hun doen genieten van hel gemeen schappelijke fonds. Dit fonds werd in 1870 opgericht en wordt gevoed door de stor tingen van gemeenten, die daaruit de on kosten kunnen bestrijden voor de verpleging van zekere klassen behoeftigen en gebrekki- gen, en door provincie en staat. De gemeen ten betalen de helft, de provincie 1/8 en de staat 3/8. De minister legt er den nadruk op, dat men niet langer vle abnormale kinderen verwaarloozen mag. Er moet hier een werk van rechtvaardigheid geschieden. Er zal in elke provincie een kommissie van toezicht benoemd worden. Maatregelen zullen de opsluiting in huis voorkomen. Onko6len hiervan zullen door de openbare machten gedragen worden. Hoeveel abnormale kinderen werden wrakken, door de geheel verkeerde behandeling en de nala tigheid van ouders, voogden of besturen. De minisler scbetet een bezoek, dat hij onlangs bracht aan een inrichting van Cerexhe-Hey?- seux waar zuster Marie alle krachten inspant, om met bewonderenswaardig geduld en ver heven toewijding wal licht 1e brengen in ab normale hoofdjes. En zij gelukt daarin on smaakt na eenige maanden de vreugde baar pogingen met goeden uitslag bekroond te zien. Spieker brengt buide aan geleerden als Jan De Moor en Decroly, die al hun energie hebben gewijd aan de opvoeding van abnoc- male kindeven. (Alg. bijtreding). Na eenige aanmerkingen van MM. Co», sot, Branquart en de Liedokerke, worden de artikels van het wetsontwerp aangenomen. Pensioenen. Na MM. Max en Pepin gehoord te hebben, keurt de Kamer dc artikels goed, van het door den Senaat gewijzigd wetsontwerp dal, ten behoeve van de rechterlijke officiers en agênten schikkingen neemt om hen, met hel oog op hun ©igen pensioen en dat van hunne weduwen en weezen, het voordeel te doen. genieten van de diensten door de belang hebbenden bij de policie eener gemeente bewezen. Staatsburgersohap. De Kamer gaat over, bij naamafroeping en gesloten briefjes, tol de stemming over eene aanvraag tot bel bekomen van het Staats burgerschap van M. Olsen-Frederik Wulde- mar, van Zweedsche afkomst, luitenant kolonel van de openbare macht in Belgisch Congo. Hel duur leven en de bevoorrading M. DE VOORZITTER. Wij gaan over tol de stemming over de dagorde gisteren door MM. Bertrand, Troclet, du Bus de Warnaffe, Michel Levie, Mariee Lemonnier en F. Mas- son voorgesteld, als besluit der ondervraging over de bevoorrading en hel duur leven. De dagorde luidt als volgt De Kamer, akte nemend van de verkla ringen der Regeering en vertrouwende op de krachtdadigheid en de eenheid van hare werking om de levensduurte te bestrijden gaat over tot de dagorde. Eene tweede dagorde is voorgesteld door M. Hubin zij luidt zooals de eerste, alleen met dit verschil dat de woorden ah te ne mend vervangen worden door de woorden de maatregelen goedkeurende. M. HUBIN verklaart zijne dagorde in te trekken. M. VAN DE V'YVERE, is voldaan over de verklaringen van de regeering in het alge meen, maar dit wil niet zeggen dat juist all© verklaringen tot in bijzonderheden de onver- deelbare goedkeuring wegdragen. Wij hebben met genoegen de stichting vernomen eener gemengde commissie voor de iniandsche levensmiddelen, evenals de be lofte van de regeering zoo spoedig mogelijk tot het normaal regiem op handelsgebied te rug te keeren. M. LEMONIER verklaart zich ook voldaan over de verklaring der regeering. Hij hoopt dat zij rekening zal houden met de voort- brengst en hij vertrouwt op de regeerieg om alle mistoestanden weg te nemen, ieder is voorstaander van reglementreering voor een ander en van vrijheid voor zichzelf. De re geering moet slechts de hoogst noodige regie-- m^nteering handhaven, in afwachting dal do handelsvrijheid geheel hersteld kunne wor den. M. DELACROIX, minister voorzitter. De stemming van de dagorde brengt niet mee dal juis'. alle bijzonderheden, die in dit' debat werden aangeraakt, door de Ka me» moeten worden bijgetreden. De toekomst blijft volledig voorbehouden. Het komt er slechts op aan eene onrecht vaardige ermpagne te laken en af te keuren, die, naar aanleiding van de bevoorradings- politiek, gevoerd werd tegen de regeering ert tegen sommige van hare leden. In dien zin neemt de regeering als voldoen de de gisteren overlegde dagorde aan. M. VAN BELLE vraagt aan de Kamer de regeeringsverklaring goed te keuren, formeel goed le keuren. Zooniet zal de arbeidersklas nog meer onrust kennen en, desnoods, hare vertegenwoordigers afkeuren. Indien er hier eene meerderheid gevonden wordt-om eene dubbelzinnigheid te bevesti gen, laat zij hel zeggen. fFoej. links). M. DELACROIX. Er is bier geen spraak van dubbelzinnigheid. Wij zijn overtuigd dat de gansche Kamer vertrouwen stelt in do regeering. Niets wordt veranderd aan da bevoorradingspolitiek, niets wordt veranderd aan de reglementen. Nog eens, de laster campagne moet gebrandmerkt worden. En daartoe volstaat de eerst voorgestelde dagorde. Een andere dagorde zou aanleiding kunnen geven tot verdeeldheid, die ten allen prijze moet vermeden worden. Wij hopen dal eene groote meerderheid met dc regeering den jaslerveldtocht zal afkeuren. De dagorde van vertrouwen wordt ten slotte aangenomen met 110 stemmen tegen 7 en 29 onthoudingen. Eenige leden leggen uil waarom zij zich onthouden hebben. Incident M. BUISSET. In eene vorige zitting heeft M. Van Cauwelaert mij beschuldigd bij maarschalk von der Gollz te hebben aange drongen op de afschaffing yan het Vlaamsch als officieeie taal k) Belgie. In de waarheid heb ik een smeekschrift gezonden aan gouverneur-generaal von Bis sing. om hem te vragen de Waalsche burger gevangenen in Duitschland van dezelfde voordeelen te laten genieten als deVlaamsche gevangenen. In dit smeekschrift legde ik nadruk op de éénheid, die in Belgie Walen en Vlamingen steeds moet vereenigen. M. VAN CAUWELAERT wii hel woord nemen, doch M. de voorzitter oordeelt bet incident gesloten. De groote naturalisatie De uilslag der stemming over het staats burgerschap of groote naturalisatie te ver' leenen aan luitenant kolonel Olsen wordt hekend gemaakt. D3ze naturalisatie wórdt .toegestaan met 144 stemmen op 14Ö aanwe zige leden. De zitting wordt om 5 are geheven.

De Volksstem | 1920 | | pagina 2