Fransche INCHES, DE SIV07AABD m Nijverheid en Arbeid. De Staatsgreep te Berlijn Zaterdag Maart 1920 DE CRISIS IN DE Brcevig ongeluk te Kortrijk. HERSTELLING der verantwoordelijkheid in zak® epoorweg vee-kees* r r De Vreese, de veroordeelde boeken... bewaarder. w- Tegen het duur leven Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 3D A_ C3r XXVI» JAARGANG NUMMER 6s£ BLAD - 7 CENTIEMEN - Uitgever: J. Van Noffel-Dk Qendt Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Hayas, 8, Marlelaarjtlein, te Browel 8, Place" d» la Bourse, Parije en 105, Cheapsido, Lenden. H. Joachim Zon op6,03, onder 6,11 Nieuwe Maan den 20 Indien er eene nijverheid is, die onder de crisis te lijden heeft, dan is het wel die dei- dagbladen, en dit hoofdzakelijk door het klimmen der prijzen van het papier en van alles wat tol de bewerktuiging eener dagblad onderneming behoort. Te oordeelen naar de inlichtingen die uit Parijs toekomen, schijnt het daarmee in Frankrijk zoo mogelijk'nog slechter te staan dan in België. Een geneesheer zegde nog dezer dagen, sprekende over de Fransche tijdschriften die zijn beroep aanbelangen, dat naar zijn weten, reeds ongeveer 40 Fransche geneeskundige tijdschriften er het bijitje bij neergelegd hadden. De Fransche dagbladpers doorworstelt haren kant dc ergste crisis van haar bestaan en het O/Jice National, dat tot nu toe er in gelukt was de moeilijkheden te beslechten die voortspruiten uit de duurte van het pa pierenden handenarbeid, is uiteengegaan liet Oflicc - had aan de regeering ge vraagd, de verhooging van den verkoopprijs van daibladen uit te vaardigen en aan zijn toezicht, den invoer van het papier en van de voor het dagbladbedrijf noodige grond stoffen te onderwerpen. Toen nu die maatregel was bekampt ge worden door eenige dagbladen mei zeer groote oplage, heeft dc regeering hem niet aan die pers durven opleggen, alhoewel vele dagbla deri er zich gunstig aan verklaarden. Het a Office heeft daarop niet langer de verantwoordelijkheid willen dragen van een toestand, die dreigt aan een groot aantal dagbladen den doodslag te geven, en het van liet tooneel verdwenen. Zoo slaan nu de Fransche dagbladen weer loos en onvereenigd, en ieder tracht zichzel- ven ie redden. De socialistische Humanilé beeft haren prijs reeds op 15 centiemen bracht en van 21 Maart komt de conserva tieve Action Fran guise aan 20 centiemen. Voor eene oplage van 100,000 nummers, berekent dit laatste blad, kostte 't papier per jaar circa 3o0,0C0 fr., in 1914; hedendaags 12,380,000 fr., zegge voor papier alleen twee millioen meer. Maar naast die ééne verhooging staan die van al de andere grondstoffen, die 2 k 300 p. h. duurder kosten dan vóór den oorlog Wat meer is, legen einde April moet men eene nieuwe verhooging in den papierprys voorzien, wat, voor 100,000 nummers daags, hei papier 2 1/2 millioen fr. meer zal doen kosten, dan in 1914. De Achon Frangaise besluit er uit, dat geen enkel Fransch dagblad in 't leven kan blijven als het zijn prijs per nummer niet op 20 centiemen brengt, en het vreest dat. zelfs aan dien prijs, veie dagbladen zullen bezwij ken. In alle geval, wie nu niet vast op zijn voeten staat, zoeke een leunstoel, want wie in den lijd valt, blijft gewoonlijk liggen om niet meer op tc staan. De duurte van het papier heeft, na dezen oorlog, een verschijnsel belet, dat men ge woon was na elke groote wereldgebeurtenis ie zien voorvallen, namelijk het ontstaan van een aantal nieuwe dagbladen. Het is waar dat die gewoonlijk slechts een kortstondig leven hadden en 't niet bijster lang uithielden maar in alle geval, zewaren toch een tijd lang uitgekomen. Nu zijn aan de onderneming van het dag bladbedrijf zooveel risicos verbonden, dat bet getal nieuwe dagbladen uitzonderlijk klein is geweest. Vele weekbladen die in ons land voor den oorlog verschenen hebben de bezetting niet overleefd en tijdschriften, na den wapenstil- sland ontstaan, zijn verdwenen. 13# VERVOLG. Mevrouw zeide ik met levendigheid ik ben dankbaar voor uwe goedheid maar, ik kan haar niet aannemen. Gij bedriegt u ten opzichte mijner gevoelens ik zal nooit de echtgenoot van Manette worden ik bemin baar niet anders, dan als eene zuster. Gij bemint Manette niet riep mijne weldoenster met verwondering uit. Ik gaf haar geen antwoord. Genoeg, And nes vervolgde «ij naar eene poos bet smart mij, dat ik mij vergist heb. ik meende dat Manette bestemd was, om eenmaal uwe vrouw te worden, en hield mij overtuigd, dat zij uw geluk zou hebben ver zekerd, Maar misschien zult gij toch nog wel van gedachten veranderen l Ach Mevrouw, neen veranderen zal ik nooitNooit zal ik liefde gevoelen voor iemand, dievoor welke.... voor.... Genoeg gij hebt vrijheid om ons le verlaten. Spoedig voegde zij er echter op een «achteren toon bij Vergeet niet, Andriet, dat Mij uwe jeugdige dagen onder mijn dak hebt doorgebracht dat ik u als een zoon be min, en dal uw geluk mij alzoo dierbaar zal zijn. De goedhartige Gravin drukte mij in hare armen. Adolphine stond op; een blik van hare moeder scheen haar terug te houden, In Holland en in Engeland, waar de nij verheid niet verwoest werd, staat het dag bladbedrijf, wat de hoeveelheid van het voor- radijje papier betreft, oneindig beter voor dan zulks in Frankrijk en Belgie het geval is. Ook op dit gebied betalen wij de gebroken potten. Hoogere raad van Ambachten en Neringen Do Hoogere Raad voor ambachten neringen heeft in zijn vergadering van den •46 Maart j. 1. het onderzoek van de herin richting van het leerlingwezen geëindigd. Tot nog toe berustte het leerlingwezen, evenals het beroepsonderwijs op de vrijwillig heid, wat de Raad betreurt en weuschte vervangen te zien door de verplichting. In afwachting van de verplichte aanleering van een beroep, zal het leerlingwezen op ernstige wijze worden aangemoedigd. De patroons, die leerlingen willen opleiden, kunnen voorlaan jaarlijks 100 fr. vergoeding bekomen en bovendien een premie van het zelfde bedrag, wanneer de leerling zijn examen aflegt. Daar de leertijd gewoonlijk drie jaar duurt, zoo kan de patroon 400 fr. hekomen. Elk leerling, die met welgelukken zijn examen onderstaat, bekomt van den Staat behalve een diploma een vergoeding van 125 tot 200 fr., volgens den graad van bekwaamheid bij het examen aan^den dag De met het onderzoek van den leerling belaste beoordoetingsraad bestaat uit een patroon en uit een werkman die beide een zitpenning van 20 fr. ontvangen, alsmede uit een ambtenaar, afgevaardigde van de Regeering. De leerovereenkomsten worden aangegaan door bemiddeling van zoogenaamde Leerse- cretariaten, die vrijelijk kunnen opgericht worden deze bestaan uit werkers op maat schappelijk gebied, onderwijzers, vertegen woordigers, zoowel "arbeiders als patroons, van de ambachten die in de streek worden uitgeoefend. Tefi einde de kosten van deze instellingen te dekken, wordt haar een vaste toelage van 250 frank 's jaars maximum toegekend bui tendien ontvangen zij 100 frank per aange gane leerovereenkomst. Het is wenschelijk dat op dit oogenblik, waarop het gebrek der bekwame arbeids kracht zoo nijpend is, er talrijke zulke leer secretariaten lot stand komen. Daartoe kan men alle noodige inlichtingen bekomen in het Ministerie van Nijverheid, Arbeid en Bevoorrading, bachlen en Neringen). (Ambt voor Am- Eene meid en (wee kinderen verstikt Donderdag morgend, rond 7 ure, stelde de heer de la Kethulle de Ryhove, substituut van den heer Prokureur des Konings te Kortrijk, wonende Broelkaai, 6, met ver wondering vast, dat de dienstmeid Adrienne Huys, geboren te Wattrelos den 23 Januari 1900, en bij hem inwonende, nog niet naar beneden gekomen was. Hij snelde dadelijk naar de kamer der meid, waar insgelijks zijne twee kinderen, die aan hare zorgen toevertrouwd waren, sliepen. Bij het openen der kamer werd deze heer aangegrepen door een verpestende gas- reuk. Hij liep verschrikt naar de bedsteden zijner kleinen en der meid en vond hen allen levenloos uitgestrekt liggen. Een gasbek, in het midden der kamer geplaatst, stond gansch open. Het zal moeilijk uit le maken zijn of er hier misdaad of onvoorzichtigheid in het spel is althans is een onderzoek geopend. De droefheid van den achtbaren magistraat die enkel deze twee kinderen b.ezat, grenst aan wanhoop. -r Het was gedaan Ik had het huis verlaten, waarin ik acht gelukkige jaren had doorge bracht. gelukkiger misschien, dan die mij thans te wachten stonden. De heer Dermilly verheugde zich over de terugkomst van zijn jongen vriend bij be loofde, dat hij mij nooit verlaten zou, eer hij zijne oogen sloot. Ik had mijne oude vrieuden geenszins ver geten en ging hen bezoeken. Zij bevonden zich nog altoos in dezelfde woning. Vader Bernard was nog steeds aan zijn zolder ge boeid, dien hij echter wel had kunnen verla ten want zijne werkzaamheid en die zijner dochter hadden hem boven de behoefte ver heven. Doch de waterdrager was alles be halve trotsch, en als Manette hem somtijds voorstelde eene verdieping lager te gaan wo nen, om zich minder te vermoeien, placht hij te antwoorden Kind 1 mijne beenen zijn gewoon mij hier naar toe te dragen, en mijne vrienden zijn gewoon mn hier op te zoeken. Ik kom bij u eteo, zeide ik. Watriep Manette gaat gij niet naar het hotel terug Neen, ik kom er niet weer ik heb het voor altoos veriatan, en woon thans bij den heer Dermilly. Vader Bernard vroeg mij naar dereden dezer verandering, en ik deelde hem alles mede. Terwijl ik met hem sprak, werd ik ge troffen door do vreugde, welke Manette niet doch zy reikte mij fare hand ik gevoelde!kon verbergen. dal zij bctfd», toen ilc ,e in de mijne drukte. I O. ruder, riep xjjhij nl niet langer in Een ministerieel besluit van 9 Januari 1919 bepaalde namelijk in zijn art. 3 dat, tot na der bericht, geen vergoeding verschuldigd was in volgende gevallen Bij vertraging in het vervoer of de bestel ling van reiziger, reisgoed, goedeien, geld waarden en andere kostbare voorwerpen, van gespannen, vervoer van lijken of levende dieren en zelf bij niet aankomst der bezen- dingen te hunner bestemming Bij schade aan de bezendingen of verlies dezer Bij weigering of vertraging in de aanne ming der aanvragen tot vervoer of in de levering van het materieel. Krachtens een nieuw besluit, door den H. Minister POULLET geteekend, zijn deze schikkingen ingetrokken. Hetzelfde besluit wijzigt als volgt den le- veringstijd, vastgesteld bij art. 16 der bepa lingen van de tarieven voor het binnenverkeer en gemengd verkeer. Tarieven 1, 4 en ijlgoedzenditigen tegen tarieven 5 en 6 48 uren beginnen met het uur der bestelling ten vervoer. Tarief 2 en vrachtgoed tegen tarief 6 4 dagen. Tarief 3 en vrachtgoed legen tarief 5 8 dagen. Voor de zendingen tegen tarieven 2, 3 en voor voor vrachtgoed tegen tarieven 5 en 6, vangt de termijn ban met het eerste uur van den dag na dien der aanneming ten vervoer. Voor diezelfde zendingen is de termijn nage komen. Voor ten huize te bestellen goederen, door qunne aanbieding ter woning van den be stemmeling. Voor ter statie af te halen goederen, door het bezorgen der kennisgeving van aankomst aan den bestemmeling, aan de post of de telegraaf. Voor het middaguur na den laatsten dag van den leveringstijd. De bij de bepalingen voorziene opschor- singen van termijnen worden behouden. De leveringstijd voorzien voor de interna tionale zendingen, bij de internationale over eenkomst van Bern, die terug in werking wordt gesteld door art. 366 van het Verdrag van Versailles, wordt, *p Belgisch spoor ver lengd met 2 dagen voor de zendingen ijlgoed en met 4 dagen voor de zendingen vrachtgoed. Ten aanzien tan de ontoereikenheid en den slechten staat van het materieel, kan de spoorweg de leveringstermijnen niet nakomen welke voorzien zijn bij art. 29 der wet van 25 Augustus 1891. Bij toepassing vai art.34 3 dezer laatste, levert hij het materieel bin nen de grenzen zijner beschikbaarheden. Mocht de afzender, bij gebrek van mate rieel io goeden staat en wel op zijne aanvraag w.igons in slechten staat benuttigen, dan moet hij, door eene drukkelijke verklaring, het Beheer uit dien hoofde ontslaan van afle verantwoordelijkheid. Dit besluit treedt in werking op 25 Maart 1920. Men leest in de Telegraaf Volgens hier ter stede uit Brussel ontvan gen berichten, is M. Or W. L. De Vreese, oud-bibliioibecaris van de ex-Vlaamsehe hoo- geschoo! te Gent en op 31 Juli 1919 benoemd tot bibliothecaris van de Rotterdamsche ge meentebibliotheek, door de rechtbank te Gent veroordeeld tot 34 maanden gevangenisstraf en 300 fr. boete wegens diefstal en verduis tering van kolen, manuscripten en toornen, Naar politieoverheden ons meedeelden bestaat de mogelijkheid, dat Dr De Vreese wordt uitgeleverd, indien de Belgische over heden daarom verzoeken. schaafden staat. Het ware dus hoogst wen~ schelijk voor het welzijn van het land dat de twee gouvernementen zich verstaan. De troepen hebben voor plicht, do orde en de rti6l te handhaven. De eendracht onder het volk en het leger is noodzakelijk voor ons bestaan. De gemeente zoetenaey 28 inwoners, ziet haren schepen, M. David gemachtigd ook het ambt van ontvanger uil te oefenen. Nu, do achtbare schepen kan er heel gemakkelijk dit ambt wel bij nemen zelfs als hij er 't secretariaat nog bij deed zou hij er nog niet onder bezwijken. Voor de lastenbetaleps. De minister van financies heeft de volgende verklaring afgelegd, die zeer belangrijk is voor de belastingbetalers. a Al de laslenbetalers mogen hunne taksen met afkortingen betalen, behalve de herber giere, die hunne lasten voor het einde van het 't jaar moeten afleggen, op straf van ver vallen verklaard te worden van hunne red ten voorzien door artikel 1 der wet van 29 Augus tus 1919. het hotel wonen Hoe verheugd, boe blijde ben ik Ach, Andries 'wat verheugt dit mijzal er nooit weer inkomen Nooit riep Bernard is dat de raad, die gij hem geeft, om de goedheid van Me vrouw de Gravin te beantwoorden O, neen, vader I ik weet wel, dat hij er van tijd tot tijd zal moeten heengaan maai bij zal toch niet meer slapen in dat groote huis, waar ik geen voet durfde zetten, en dat hem dingan in het hoofd zou hebben gehaald die.... Ik bracht den ganschen dag met mijne getrouwe vrienden door, en de tijd viel mij zeer kort, daar zij mij de treffendste blijken van vriendschap gaven mijn ganscbe hart was er van vervuld. Wanneer somtijds eene gedachte aan Adolphine mijn voorhoofd deed fronsen, of mij eenen zucht afperste, nam Manette, die al mqne gedachten scheen te kunnen raden, mij bij de hand, begon met mij van mijne moeder of mijn geboorteland te spreken, en vond altoos een middel, om mijne vroolijkheid weder op te wekken. Vader Bernard, die in jaren toenam en zoo hard niet meer werkte, zat aan de tafel, en klonk met mij op de gezondheid van allen, die mij dierbaar waren terwijl Manette mij meteen bekoorliikenglimlach toefluisterde: 0 Andries, welk een aangename dag heb - ben wij doorgebracht Waarlijk, het is lang zeer lang geleden, dat ik zoo gelukkig ge weest beu. Lucille bezocht mij van tijd tol lijd aan het huis van den heer Dermilly, en bracht De Algemeene Raad der Werkliedenpartij heeft beslist op 28 Maart eene betooging te gen het duur leven in te richten. Konden zq daarmee alles maar wat doen afslaan Maar een van de twee Ofwel de Algemeene Raad der socialisten kent het middel om het duur leven te doen afslaan ofwel hij kent het niet, Als hij het middel kent waarom het niet eenvoudig op een briefken gezet en dat aan dc Regeenng gezonden Als hij het middel niet kent, wat zal het baten eens door de staten te wandelen om er verzet tegen aan te teekenen Wat wilt ge? Alzoo gaat er ook een Zondag voorbij. von Kap en Cie zijn weg. Alles wordt wederom kalm te Berlijn MENTZ, 18 Maart. Uit Berlijn wordt gemeldDe zenuwachtigheid welke hier lieerschte, is schier geheel verdwenen, sinds men weet dat von Kapp zijn ontslag gegeven heeft en er van onder trok. Een aantal'valsche berichten waren hier verspreid geworden en droegen er natuurlijk veel toe bij, om de woelingen der voorgaande dagen nog te ver- grooten. De toestand mag thans alsvolgt samenge vat wordenDe arbeiders zijn niet geheel voldaan over den terugkeer van het oud gouvernement.Zij eischen vaster waarborgen, opdat de gebeurtenissen der laatste dagen zich niet «ouden kunnen herhalen. De Arbeiderscomraissie, aan wier hoofd zich de onafhankelijken bevinden, eischen, dat de militaire macht te Berlijn in handen gegeven worde van de arbeiders en soldaten en dat de onarhankelijken er het toezicht op kunnen houden. Daarenboven aanzien de arbeiders den terugkeer aan het bewind v£n Noske, als volstrekt onmogelijk. Zij aanzien hem als een verrader. Nog een ultimatum. MENTZ, 18 Maart. Uit Berlijn wordt gemeld De leiders der meerderheidspartijen hebden heden middag aan den bevelhebber der marine van Kiel, admiraal von Levetow een ultimatum gezonden, hem verzoekende onmiddelijk af te treden. Ook de policieover- sten moeten hun ontslag indienen. Von Levetow heeft geweigerd op het ulti matum le antwoorden. Een wcord van Hindenburg. HANOVER, 18 Maart. Maarschalk Hindenburg verklaarde Twee gouvernemen ten zijn onmogelqk in gelijk' welken be- Hoe von Kapp en Cui# er van doortrekken LONDEN 18 Maart. Uit Berlijn wordt gemeld, dat de klucht van von Kapp afgeloo- pen is. Het gouvernement der junkers is verdwe nen. Dr von Kapp, generaal von Luttwitz en hunne trawanten zijn op de vlucht. Gisteren avond, om 6 ure, is dokter von Kapp met eenige vrienden in een grijzen auto gestapt. Eene hoeveelheid reisgoed en doku- □n riten weiden ook in den auto gestapeld en zonder ceremoniën, schier ongemerkt ver dwenen zijn. Reeds zijn de sekretarissen van von Bauer le Berlijn aangekomen. Zij begazeu zich naar de kanselarij en troffen er eene weenende jonge vrouw aan. Het was de dochter van von Kapp, door dezen nu verlaten. Slechts eenige oogenblikken te voren had ook von Lutiwiizde vlucht genomen. In het paleis der kanselarij en in de bureelen van het gouvernement ligt alles onderst bover. geworpen. De vloer is letterlijk bedekt mei dokumenten, dossieren en allerhande papie ren. Alle hoop verloren De Staatsgreep heeft dus niets opgebracht dan het duidelijk en onomstootbaar bewijs^ dat het rijk der jonkers voor goed uit is. Hadden zij de minste mogelijkheid gezien, zich recht te houden, dan zouden zq zich voorzekere niet teruggetrokken hebben. Het was Ludendorff zelf, die hen het onmogelijke hunner daad deed inzien en hen den raad gaf er van door te trekken. Al hunne leiders, Helffericb, graaf Westcarp, enz., moesten Ludendorfi gelijk geven. Alle hoop was ver zwonden. Het rijk der junkers is uit. De Nationale Vergadering te Stuttgart. Do Nationale Vergadering is Donderdag namiddag, om 4 ure 15, te Stuttgart bijeen gekomen. De omtrek van het gebouw, waar de zitting gehouden werd, was met prikkel draad afgezet. De voorzitter, M. Fehrenbach opende do zitting en zegde: Nooit werd eene revolutie zoo lichtzinnig op touw gezet als deze van von Kapp en von Luttwitz. Het was een© misdaad jegens het Duitsche volk, nu vooral, dat de Verbondenen zich begonnen le over tuigen, dat Duitschland wel het inzicht had, de verplichtingen van het vredesverdrag na te leven. Wee degenen, die verantwoordelijk zijn voor deze misdaad. Wee degenen, die de grondwet verkrachtten en hunne onderge schikten tot ongehoorzaamheid aangezet hebben. De voorzitter bedankte de troepen erj de mbtenaars die getrouw bleven aan het gou vernement. M. Blos, voorzitter van den Wurtemberg. schen staat; drukte de hoop uit dat de plich- tigen naar behooren zouden gestraft worden, von Luttwitz zou zich gezelfmoord hebben De Kolnische Zeitung meldt dat generaal Luttwitz zich zou gezelfmoord hebben. De woelingen Uit Keulen wordt gemeld, dat de toestand te Berlijn Donderdag avond zeer kritisch was, daar de onafhankelijken de staking niet eerder willen eindigen, dan nadat eenige hunner eischen ingevuld zijn, namelijk net terugtrekken der troepen uil Berlijn en hel opheffen van den staat van beleg. Uit Leipzig wordt gemeld, dat de gevech ten tusschen de troepen en de communisten voortduren. mi# berichten van het huisgezin des Graafs Eindelijk waagde ik het zelf, een bezoek aan het Hotel af te leggen doch ik werd niet bij Adolpbine toegelaten. Wanneer ik haren naam noemde, antwoordde de Gravin op een koelen toon, dat zij welvarend was. Zij zullen mij haar nooit meer laten zien! zuchtte ik bij raij7elven, en ik haastte mij om weder het hotel uit te komen. Het was mij nauwe lijks mogelijk mijne tranen te weerhouden, en ik verborg mij in den gang van een huis, waai' ik aan mijne droefheid den vrijen loop gaf, terwijl mijne oogen onwillekeurig op een der vensters gevestigd bleven, en ik bij mij zeiven uitriep Ik zal haar nooit weder zien, nooit meer tegen haar spreken Nooit zal ik hare zachte stem meer hooren, nooit hare bekoorlijke oogen meer op de mij ne gevestigd zien Deze gedachte verdub belde mijne smartdoch ik kon haar ten minste onbelemmerd lucht geven. Verplicht te zijn zoodanige kwellingen in zijn boezem le smoren, is inderdaad derzelver gewicht verdubbelen. Een jong mensch, bijna van mijne jaren, en op dezelfde wijze gekleed als ik, toen ik mij eerst bij Bernard bevond, trad vrooiijk zingende, den gang binnen, Hij wilde mij voorbijgaan en den trap opklimmen ik be gaf mg ter zijde, om hem plaats le maken. Zonder twijfel getroffen door het gexicht van een man, in mijne kleeding, die als een kind stond te schreien, bleef hij, can paar schre den van mij af, staan, en hield op met zingen. Maar hij scheen niet te weten, hoe hij mq zou aanspreken hij deed nog een paar slap pen en bleef toen weder staan. Eindelijk, niet langer in staat om zich le weerhouden, naderde hij mij geheel en sprak mij dus aan! Verschoon... vergeef mij, mijnheer maar gij ziet er uit, alsof u iets deerde. Gij zift immers niet van den trap gevallen Het is zeer donker, of misschien heeft een rijtuig op straat.,.. Het is inderdaad zeer gevaarlijk in - Parijs Het geschreeuw Pas op komt doorgaans te laat, of het gedruisch belet het te hooren. Kan ik ook iels voor u doen Ik ben volkomen tot uwen dienst. In mijnen toestand was het, alsof de dood op mij aanviel maar ik herkende de stem van een landgenoot. Dat de man, die tegen mij sprak, een Savoyaard was, hieraan be hoefde ik in 't minst niet te twijfelen, en ik keerde mij nu met meer belangstelling dan ik anders zou ondervonden hebben, naar hem toe, en zeide Ik dank u, mijQ vriend I ik heb niets noodig. De toon, waarop ik dit zeide, scheen hem echter niet te overtuigen want hij vroeg Weet gij het wel zeker, Mijnheer Ik kon niet nalaten te glimlachen, en zeide; Gij zijt zeker uit Savoye Ja, Mijnheer I maar hoe hebt gij dat kunnen bemerken O, ik herkende u aan uwen tongval. Ha, zou het mogelijk zijn, dat Mon seigneur ook een Savovaard ware Zekerik ben uw landsman. *4 (Vervolgt.)

De Volksstem | 1920 | | pagina 1