Belonging tegen 't Éurieven ANDHIES, DE SAVOYAARD Na de Staalsgresp in Duitsciiland Zendag 28 Maart Maandag 29 Maart j 1920 PALJV1ZÖMDAG DBltschs wapsndspats In Holland De groote Staatsleesieg volschreven Water In plaats van kolen. J ezuiëten Esae fabriek belegerd In Italia XXVI* JAARGANG NUMMER 75 Kerkstraat, 9 en gg. Aalst. Tal. HA jp AGBL AD -I O C ENTIEMEN Uitgever: J. Van Nuffel-De Gendt Publicll.lt buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tol Lal Agentschap Hayas,~8. Martelaarplein, I. Brussel- S, Plaee~de 1» Euan., Parys-en 1Q5, Cheapsido, Londen. Pa!men zondag Zon op 5,46, ouder 6,23 H. Jouas 9 Zon op 5,44, onder 6,24 j Voile Maan den 3 De eerste dag der Lijdensweek of groote- of goede- of heilige- week wordt Palmzondag genoemd. Immers voor de hoogmis wijdt de priester als dan palm- en olijftakken, die in pro cessie worden rondgedragen, ter hei'' ii.nering der roemvolle intrede van Jezus binnen Jerusalem, wanneer de juichende menigte Hem te gemoel trad met vreugdekreten in den mond en zegeteekonen in de hand Ten allen tijde werd de palm aan zien als het zinnebeeld van de over winning en do olijftwijg als het teelten der verzoening. Vermogende bodiede< nis door den smartoüjken kruisdood zegepraalde onze lieer en Meestor over don duivel en verzoende het mensch dom mot zijnen Hemelschen Vader Do palmen beteekenén nog de goede werken, met dewelke wij vóór den Heero verschijnen moeten, indien w Hem willen behagen. Desaangaande schreef oen kerkvoogd Wij dragen olijftakken, wanneer wij werken van hermherligheid, van vrede, van ver zoening en van zachtmoedigheid uit oefenen wij dragen palmen voor God, als wij iii de bekoringen de over winning behalen op de vijanden onzer zaligheid wij dragen groene lauwe roti, indien wij met christeno deugden opgoluisterd zijn. - Dat wij ons be vlijtigen om don Christus mot zulke geestelijke takken t-o gemoef te gaan is de innige wensch der H. Kerk, ge lijk gonoeg blijkt uit de gebeden welke bij do palmwijding uitgespro ken worden. De priester bidt God, om de huizen te zegenen van degenen, die deze palmtakkon bij zich bewaren, en ons Zijne genado te verleenen, om volgons do verbintenissen van onzen staat te leven hij smeekt den Heer dat Hij ons helpe, om, door het beoefenen der goede werken volmaakter te worden ton einde eens weerdig te wezen met Jezus het liemelsch Jerusalem zege pralend binnen te treden. Iedor chrislon mensch, moet doze dagen tot de II.H. Sacramenten nade ren om zijn paascliplicht te volbren gen. 't Is de eerste en beste zegepalm en veizoeningstwijg dat we Gode moeten aai.bieden. Niemand die bet wel meent, mag dit jaar dien te vervullen plicht daarlaten. Ouders leidt zelf uwe kleine kindo- ron, die onderscheid kunnen maken tusschen goed en kwaad, ter II. Tafel, en zorgt dat do oudore kinderen en uwe onderdanen aan het gebod der H. Kerk gehoorzamen. Een Hollaiidsch blad meldt De policic van Amsterdam heeft in een filapclhuis der stad twee honderd kisten ont dekt welke dcclen van machiengeweren bevatten. Deze machiengeweren waren van Duitsch fabrikaat en l et is meer dan waar schijnlijk, dal indien onze overheden zich de moeite wilden doen, een ernstig onderzoek te openen men nog meer zulke depots zou ont dekken. a Telegrammen, deze laatste dagen uit Londen en Parijs ontvangen, laten voor zien, dat de verbonden gouvernementen voetstappen zouden doen om een onderzoek te verkrijgen, nopens belangrijke wapenver zendingen door Duitsciiland gedaan 1 D£ socialisten zeilen ecne bctooging op touw tegen het duur leven. Dat is ten minste een doeltreffend middel Dat noemt men durven. De prijzen gaan onmiddeUjk dalen. Morgen levert ons minister Wautcrs, die toch geheel de bevoorrading van 't land in handen heeft, het brood aan 0,30, de kilo, het suiker aan 0,30, de boter aan 3 fr. en het vervrozen vleesch dat hij uit Amerika doet komen, aan 2 fr. Hulde aan minister Wou ters, óle ons die schoone gunst gaat schen ken, dank aan de betooging der Socialisten. Het land is gered. De kapitalisten die de schuld zijn der hoogc prijzen van brood, boter, suiker, vleesch en andere waren, ofschoon ze slechts die waren krijgen uit handen van minister Wauters, gelijk de werklieden, moeten nu maar oppassen... zoo niet zullen zij voor- hunne straf de hooge prijzen blijven betalen. Waarom niet eenige dagen die betooging uitgesteld, slechts tot op 1* April. De prijs van den visch had dan ook kunnen afslaan. Doch ernstig gesproken De socialisten met een dergelijke betooging op touw te zet ten bewijzen dat ze zand moeten werpen in de oogen van de werklieden om ze te ver blinden en te beletten dat ze meer om meer de slechte uitwerksels van hunne politiek zouden inzien. Zij hebben geen ander doel en morgen zal de bevolking van Aalst den stoet van de vrij willige verblinden door de straten zien gaan. Mooi schouwspel Het duur leven heeft andere oorzaken dan degene xlie dc socialisten wel zouden willeu doen gclooven. De eerste oorzaak is de daling van onzen wisselkoers. Voor den oorlog was ons stuk van vijf frank min of meer een dollard (Ame- rikaansche munt) waard, thans nog slechts het derde van een dollard. Wanneer we in Amerika tarwe aankoopen moeten we dan vijftien tra tik geven voor eene waarde van een dollard, Hoe wil men dan beletten dat de prijzen niet ten minste verdrievoudigd wor den van al bet een we uit Amerika koopen. Hetzelfde geldt voor Engeland. Hetzelf de vooral de grondstoffen die we uit die lan den trekken. En zulks zal blijven duren zoolang onze wisselkoers slecht is'l is te zeggen zoolang dat we niet meer koopwaren uitvoere.i dan we invoeren. Zulks kan slechts bekomen worden door de vermeerdering der opbrengst. In de schaarste van de opbrengst is de weede oorzaak te vinden der hooge prijzen. Wanneer er koopwaren ontbreken om ieder een te bedienen slaan de prijzen op Niemand zal zulks beletten geen regeling kan daartegen op de regeling der prijzen heeft bijna voor noodzakelijk gevolg eene nieusve stijging We hebben het genoeg ondervonden en in dc Kamer heeft men treffende voorbeelden ingediend van de slechte uitwerksels van sommige hoogte prijzen van minister Wauters. Integendeel wanneer er overvloed is van oopwaren dalen de prijzen. Komt er con- curentie niemand ook kan die daling dan vermijden of tegenhouden dat hebben we ook genoeg vóór den oorlog ondervonden. Vermeerdering van .opbrengst is dus hier ook de ecnigsle redding Dat zou door de socialisten moeten gezegd en herhaald worden en kunnen ze zulks 20® VERVOLG. Rij stond als van den donder getroffen', en dro p in slilta af. Spoedig echter zag ik liem weder, in zijn eigen Savoyaardspak, en met zijn buidel op don rug. Andrieszeide tiij van liet oogenblik af dal ik een prooi heer - ewecst ben, 'heb ik mij aan mets dan dwaasheden schuldig gemaakt. Als ik zoo rijk en lui blijf voortleven, dan ■weet de Hemel, wat er nog van mij worden kan. fk keer dus lot mijne oude levenswijze lerng zoo lang ik een Loodschaplooper was, heil ik mij goed gedragen. Laat mij dus den buidel weer op vatten, en gij zult zien, dal gij nooit meer reden zult hebben, om 'over uw broeder toblozcn. Die arme jongen Ik kon mij niet langer bedwingen, maai' nam liem in mijne armen. l'ietcr drukte mij hartelijk do band en ver trok, met den buidel op zijn rug, onder bet neunen van hetzelfde deuntje, dat bij dat luj op dien avond zong,, toen hij mij het eerst in den gang tegenover het hotel aantrof. Ik ge voelde, dat ik mijn plicht gedaan bad, en dat ik nu. in Manettes gezelschap, bet ongenoe- ponverrcten modi!, welk hel gedrag van I'i"ter mij bad aangedaan. Mandie wachtte mij met een ongeduld, dat ieder oogenblik toenam want zij gevoelde, jgoed koopen, waarop ik alles, wat de een- lit ik mij weder m Parijs bevond, en vrees-Jzaamheid kon veraangenamen, tan bijeen- aan liet werkvolk doen begrijpen dan zullen ze aan de redding van ons land en aan de daling der prijzen medegewerkt hebben. In een tand dal veramrd is, en een land dat te kort heeft aan alles, moet er doorge werkt worden, en is het eene misdaad te wil len beletten dat de werklieden thans meer dan acht uren werk zouden geven; vele werklieden hebben het reeds verslaan en zouden niet beter vragen, doch zij durven nietZij zou den wel hunne daghuren willen zien verhoo gen met een of twee uren meer te werken doch zij mogen niet. In de Walen namelijk is bet 't geval moesten de koolmijnen slechts eén uur meer per da» werken, we zouden in dc uitvoer der kolen ecne bron van inkomsten voov 't land vinden die weldra onzen wisselkoers zou ver beteren en onrniddelijk de duurte van hel leven doen dalen. Het acht-ure werk is goed, isaanteprij zen, doch kan slechts toegepast worden nadat den toostand van uns land wederom op zijii effen is gebracht. Aan die waarbeden zal de belooging der socialisten niets veranderen en daarom mogen we zeggen dat het oogenvcrblinding is. P. S. Zeifs de socialist Hubin heeft na de verklaring van onzen volksvertegcnwoordi ger Mr. P. Van Soi.uylenberg in de Kamer moet bekennen, dat meer werk den toestand zal verbeteren. Het geleerd tijdschrift .V/rrcit re van Parijs komt tot hetzelfde besluit. de buiten twijfel, dat ik tot den onden loop mijner gedachten mocht tcrugkeeren, dal de begeerte weder In mij opkomen, om de plaats te zien, waar ik zoo lang gelukkig was eeweest, en dat ik zelfs misschien Adol- phine mocht ontmeten. Zij sprak echter van dit alles «een woord tegen mij, maar ik las i et in hare oogen, die ik thans met het grootste genoegen aanstaarde. Wij spraken over mijn broeder. Die arme Pieler zeide Manetle, waarom hebt gij hem niet naar Savoye teruggezonden Ik hoop, dat hij er spoedig met mij naar toe zal gaan, antwoordde ik, met mijne oogen op Manettc gevestigd. Met u, Andries vroeg zij, zijt gij dan ook voornemens er heen te gaan Ja, en voor altoos. Manetle zuchtte. Ik zeide niets meer doch mijne plannen waren gemaakt. Ili wenschte mij nog meer in de schilderkunst oefenen,eer ik naar Savoye terugkeerde. En dit niet alleen maar hel was ook noodig, at Pieler de slechte gewoonten afleidde die ij van ziin vriend Rossigno! had aangeleerd. Daarna wilde ik vertrekken doch ik vleide mij, dat ik op de reis eene beminnelijke en zachtaardige gezellin zoo hebben, dié zich verder met liet geluk mijns levens wilde belasten. Met het vermogen dat ik nog bezat, kon ik in uiijn eigen land een aardig, klein Toestand. In Ierland Een magistraat in vallen dag vermoord te Oublyn. Tijdens de zitting der gemeentenkamer van Vrijdag laatst, verklaarde M. Bonar Lano, dal hij juist bericht1 kreeg uit Dublyn, dal aldaar een nieuwe aanslag gepleegd was. Vier gewapende mannen hielden een tram tegen, waarin zich een magistraat bevond die zich naar de rechtbank begaf. De mannen dwongen den magistraat af te stappen en schoten hem in volle straat neer. Duitsoha hulp aan do Sinn-feiners, Evening Standard deelt een ophefmakend artikel mede, waaruit blijkt, dst l.et gouver nemenl, dank aan inlichtingen door zijne speuragenlen bekomen, in eene haven van Noord-Engeland een- schip ontdekte, dat met éene lading bier van Munich overgekomen was. Lr waren we.kel^k eenige vaten bier by, doch liet grootste deel der vaten hovatteu enkel geweven, uiteengenomen mitrailjeuzen cn munitie. Zooals men weet, had een lid der Gemeen tenkamer, M. Edwarts, onlangs aan hel gouvernement gevraagd, of hel waar was dat de Sinn-Feiners een opstand beraamden te gen 2' Paaschdag en dat de Duitschers hen wapens en schietvoorraad zouden bezorgen. Nadere bijzonderheden Over deze moord wordt nog gemold LONDEN, 26 Maart. De magistraat Bell, van Uubiijn, werd vermoord in om standigheden welke geiuigen van eene o.ngc hoorde stoutmoedigheid van wege de moor denaars. M. Bell was gelast met een onderzoek te doen nopens de herkomst der fondsen der Sinn-feiners, Hij had den trein genomen om zich naar de Rechtbank ie begeven. Aan eene tramhalte, nabij de school, werd M. Bell vastgegrepen door verscheidene kerels die zich in den tram bevonden. Ilij werd medegesleept op de straat. Daar voegden zich no» verscheidene andere perso nen bij de aanvallers. Eensklaps boorde men drie of vier revol verschoten cn M. Bell stortte levenloos ten gronde. Vooraleer de voorbijgangers konden tus- schenkomen, waren de moordenaars reeds in verschillijs richtingen ontkomen. brengen, en waarop ik mij geheel wilde overgeven aan mijnen smaak voor de fraaie kunsted, terwijl ik in Handle's liefde den boogsien zegen zou genieten. Naarmate de tijd verliep, nam Manette's tevredenheid toe. Mijn voorkomen had des- zelfs treurige uitdrukking verloren. De na men der bewoners van het hotel kwamen niet meer over mijne lippen. Ik ging het huis niet meer voorbijen in Parijs kan men le ven en sterven zonder ooit dengane te ont moeten, die men niet opzettelijk zoekt. Mandje was recht in haar schik, dat ik baar eiken dag kwam bezoeken meer scheen zij niet te verlangen, l'ietcr had, te gelijk met zijn buidel, zijne oude zucht tot werkzaam heid weder aangenomen, cn met d. zl'Ivc was zijne vorige levendigheid teruggekeerd. Op zekeren dag. terwijl ik mij naar Ber nard begaf, ontmoette ik Lucille, de kamer juffer der Gravin, en vernam van haar, dat de Graat overleden was, zijnde bij gestikt aan hel overmatig eten van kreeften èu dat de Markies, die zijne jonge vrouw altoos verwaarloosd had, tiaar nu geheel had verla ten. Hij waszelf in schulden gedompeld, en had buitendien zijne schoonmoeder geruï neerd. Deze leed thans zelve geldgebrek, en was verplicht geweest haar prachtig hotel te verwisselen met een paar goedkoope vertrek ken, in eene afgelegene 'buurt, welke zij nu niet hare ongelukkige dochter bewoonde. Met dit noodlottig nieuws vloog ik naar Ma- Wij kunnen thans bevestigen dat de Groote Leening, 5 percent met premie, van twee en half milliard, heelema.nl volschreven is. Het Bankkonsortium heeft daaraan natuur lijk een flinken doorslag gegeven. Het afdrukken der voorloopige bewijzen van inschrijving weid met bekwamen spoed doorgezet oa tegen 1 April a. s. kunnen de belanghebbenden hun titels aan de loketten der betrokken bankinstellingen afhalen legen betaling van 299 frank per titel. Van den das van volledige afbetaling tot 14 Mei 1920, zullen de dragers recht hebben op intrest van 5 per cent. der tram tarieven, stormenderhand verschei dene trams innamen. Een der rijtuigen werd omgeworpen. Dc bladen melden, dal nog in anderesteden incidenten plaats hadden. Zij voegen er bij, dat het gouvernement krachtige maatregelen nam, om een einde te stellen aan die on lusten. Men is thans bezig boringen te doen lus schen de brug van Sars en Roeulx, om te onderzoeken of de kolenlagen, welke daar gevonden werden, kunnen uitgebuit worden Op eene diepte van 37 meters gekomen schoot eensklaps eene sterke waterstraal op 100 kubieke meters water per uur gevende Deze hoeveelheid water zou toelaten eene be volking van -48.000 inwoners van 50 liters water per hoofd en per dag te voorzien. Stalen water zijn naar den ontleedkunde gen dienst vari Bergen gezonden om te zien of het drinkbaar water is. Indien de ontleding goede uitslahen op levert, zal de mogelijkhefd bestudeerd worden, deze waterbron te benuttigen voor de stad Roeulx en da omliggende gemeenten Thieu, Mauroge, Boussoit, Ville-sur-Hainecn Havré. -Donderdag laatst had in de Académie Francaise» de plechtige ontvangst plaats van den heer Cu rel, tooneelschrijver. Dc lieer Boutroux spinlc de welkomsgroet uit en zegde onder andere: Gij hebt uwe studiën gedaan in het col cigie der Jeauiien te Metz. Zij hebben u wel onderwegen... Zij hebben u eene uitrnun tende zedeiljke opvoeding gegeven sterk kiesch. Zij hebben u voorzekere de Vaderla.ndslief de ingeprint cn het vertrouwen in de macht van den wil ten dienste gesteld van den plicht. Want onder de leerlingen der Jezuïëten tref ik twee mannen aay. die heden in dien zin do eer van ons land zijn; generaal Mand' huy; de andere gerangschikt als een der grootste ouder de Fransclien, een der groot sten onder de mensrher Maarschalk Foch! De leerlingen der Jezuiëten wout en door sommigen uitgekreten voor domkoppen even als hunne leermeesters. In de Fransrlie Ahademie brengt men hun hulde. Nadere bijzonderheden Nopens dc erge incidenten welke wjj in een vorig nummer mededeelden wordt thans nog gemelc Het is in de werkhuizen Miani Siloestro te Napels, dal de erge incidenten plaats hadden. De werklieden hadden eene loonsverhoo- gmg van 200 gevraagd en eischten onmid- delijk voldoening, dreigende de fabriek met geweld te bezetten. Terwijl hunne afgevaar digden nog met den bestuurder onderhandel- den drong eene groep werkstakers in de bu- reelcn. De ingenieurs werden buiten gewor pen en de bestuurder gekwetst. De stakers waren dus spoedig meester, ver schansten zich in de gebouwen en plantten ecne roode vlag. De militaire overheid trad krachtdadig op. Zij deed de gebouwen omsingelen en richtten eenige kannonen van 75 mm. naar de fabriek. De stakers oordeclende dat allen tegen stand nutteloos was, gaven zich na een kort gevecht over. Vier hunner werden gekwetst. Tengevolge dezer incidenten werd" de alge- meene werkstaking uitgeroepen. Nog andere woelingen. Oit Florence wordt gemeld, dat arbeiders, om verzet aan te teekenen tegen de verlioogi ng nette. Mijn besluit was genomen, cn ik wi.->t zeker dat zij het zou goedkeuren. Manetle, luister naar mij dus begon ik. Ik heb door Lucile vernomen, dat mijne weldoenster en hare dochter haar geheel ver mogen verloi-en hebben, tengevolge van het wangedrag van den Markiesdat zij verplicht zijn geweest haar hotel te verlaten, en ergens een pnar kamers op de vierde verdieping te betrekken dat zij geene middelen var, be slaan meer hebben, dan in het verkoopen van haren opschik, kleederen en... Goede Hemel Al, wat ik bezit, heb ik aan den Heer Dermilly te danken. Hij was mijn weldoener, maar hij was niet minder dan de oprechte vriend van Mevrouw de Gravin. Als hij in leven gebleven ware, meent gij niet, dal bij dan alles, wat hij in de wereld had, opgeof ferd mu hebben, om het lot mijner ongeluki- ge vriondin te verzachten ja, zonder twijfel l Welnu dan, wat hij zou gedaan hebben, behoor ik te doen. Ik mag eijn vermogen iet behouden, zoolang xyne weldoenster gebrek lijdt. Ik bezit bekwaamheden, beb ecne goede op/ocding genoten, cn kan wer ken. Zij kan zulks nietzij behoort het niet te doen, zoolang ik in bet leven ben. Wan neer ik eenige smart gevoel bij bet verliezen van mijn rijkdom, dan is het, omdat ik (hans niets dan mijne hand kan aanbieden aan :iar, die ik met mij naar bavoye wonschtcde, DUITSCH VEE Deze week is de eerste trein met Duisch vee te Deinze aangekomen. Hij bevatte 416 koeien en vaarzen. De landbouwers waren zeer te vreden orcr de hoedanigheid der dieren. Deze zijn van het simcnlhalras, bekend als goede melkgeefsters. Ze zijn geol-bont. De vcrdeeling werd gedaan door den heer baron della Faille, voorzitter »der ver- deelingskommissie, onder de aanvragers van het komice Deinze. De namen der aan vragers werd in eene beurs gestoken. De acht eerste uitgetrokkenen hadden de beesten van den eersten waggon de volgen de acht, van den tweedon waggon, enz. Alzoo ging de uilloting zeer goed en er waren geene klachten, alles door het lot aangeduid zijnde. Verleden week zijn ook dc 10 paarden uil Duitsciiland aangekomen en verdeeld. Alles was voorbereid De Xieutvr Rolterdumsche Courant ont. vangt van een medewerker uit Westfalen, volgend relaas over den opstand aldaar De Bolschewistische beweging in Westfalen was lang te voren tot in de kleinste bijzon derheden voorbereid geworden en moest op 1 Mei uitbreken. Door dc staatsgreep van von Kapp waren de leiders eebter van oordeel, dat de kansen dadelijk konden benuttigd worden. De inrichting van het roode leger werd toevertrouwd aan Russische officieren die ten getallc van honderd over heel de streelt verspreid werden. Zoodra de arbeiders over genoeg wapenen zouden beschikken, zou men eene omtrekkende beweging maken om Mun. sier, dat als militair middenpunt van West falen aanzien wordt af te sonderen. Dan zou de stad Wcsel aangevallen worden. Terzelfder tijd zou het offensief van het Bolscliewistisch Russisch leger in Polen be ginnen. Trotsky had verklaard, dat bijten laatste in Juli, met zijn leger in Berlijn zou zijn. Reeds was eene gansche reeks personen ais gijzelaars aangeduid. Men verzekert, dal bet plan nog niet opgegeven is en dat do huidige gebeurtenissen in Westfalen, slechts het voorspel zijn van ecne sterke Spartakistea opstand in geheel Duitschland. Geheel het kabinet ontslaggevend. Het ministerie Bauer beeft zijn ontslag ge geven. De Nationale Vergadering, welke Vrijdag moest samenkomen, is verdaagd geworden. Op zoek naar nieuwe ministers. President Ebert beeft Herman Muller met de samenstelling van bet nieuw kabinet ge last, dat vertegenwoordigers der drie meer derheidspartijen zon bevatten. De portefeuille vanBuitenlandscheZaken,zou aan M. Lands berg, gewezen minister van Justicie en thani Dnitsche zaakgelastigde te Brussel, aangebo den worden. Indien lig zou weigeren, zou men ze aan bieden aan graaf Brockdorff-Rantzau of aan graaf Bernsdorff, of aan M. Sumon, thans aesluurder in bet ministerie van Buitenland- sche Zaken. M. Cnno wordt minister van financenenM. Wirtli minister der schatkist; D' Gcssler zal de portefeuille van nationale verdediging overnemen. D' Ludwig Haas, nemen. Manette dierbaarste Manelte Wilt gij mijne vrouw worden, schoon mij niets tuecr overblijft Wat zegt gij' Goede Hemel ben ik het dan... is beide waarheid, Andries,, dal gij mij wensdht te trouwen O- zeg hét nog eens, Andries, gij bemint mij dan Of ik u beium, Manette 1 Heb ik u er dan nog niet van overtuigd. Ja, sis eene zustermaar dat ia da liefde niet, Andries, die gij voor eene vrouw die gij voor eene vrouw moet gevoelen O, wees gerust, beste hel is liefde. het is de tcederste liefde, die gij mij inboe zemt. Ik kan zonder u niet leven, Manette Ondengd 1 En dat moest gij verzwijgen 1 Hebt gij dan in mijn hart ook nooit gelezen Wist gij niet, dat liet altoos voor u alleen ee- klopt heeft Ik nam Manette in mijne armen en drukt* haar aan mijn hart. Tranen ontroiden aan hare oogen maar bet waren tranen van vreugde en van geluk ik deed geene poging om ze te weerhouden. En mijne weldoenster vroeg ik, na eenige oogenblikken. t— Mijn vriend gij moet mij alles gey*n, wat gij bezit, verkoop spoedig alles t Het schijnt dat gij mij nog dierbaarder wordt, nu gij ophoudt rijk te, zijn. Waartoe zoudt gij fortuin behaeven fiy bezit talenten, wij zul len werkeitj o, wij zullen zoogelukkig zijn. ('t Vervoigdj

De Volksstem | 1920 | | pagina 1