51 Voor verstandelijke Werkers ANDRIES, DE SAVÜYAABD Na ds Staatsgreep in Duitschland Woensdag Maart 1920 Europa's schuld aan de Veresnigdff'StateG Terugelsohlngsn wegens Oorlogsschade Nieuwjaarsgiften voor Z. H. tien Paus De nieuwe bende Bonnot Nog een fiollandscben flater. Kerkstraat, 9 en 22, Aalst. Tel. 114 XXVI* JAARGANG NUMMER 77 DAGBLAD y CENTIEMEN Uitgever: J. Van Ncffel-De Genbt H. Cornelia Zon op5,40,tonder 6,27 Volle Maan den 3 Publiciteit buiten hêt Arrondissement Aalst, zich te wonden tol het Agentschap Hayas, 8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 105, Cbeapside, Londen. De maatschappij is ziek en iedereen vindt het hoogst noodig dat de maatschappelijke dokters zich bezig houden met haar te verzorgen. De moeilijkheid is echter dat ze niot weten langs welken kant beginnen. Le Journal de Bruxelles zegt De eerste en dringendste der her- opbeuringen is de verstandelijke heropbeuring, die orde zal stellen in de gedachten en in de gevoelens Inderdaad de gedachten zijn ook ziek en 't komt erop aan deze ook ge zond te maken. Maar om dat te doen is er een tal rijk keurkorps noodig. 't Was altijd de burgerij die dat keurkorps leverde, maar de burgerij lijdt geweldig ten gevolge van den oorlog 011 de socia listische politiek leidt, met of zonder opzet, tot baren ondergang. Lg Journal do Lióge schrijft daaromtrent De toestand der standen van do vrije beroepen en der verstandelijke is al- lei'kritiekst. Zij onderstaan niot alleen do gevol gen van bet duur leven, dat bon zoo wel treft als do andere klassen, maar moeten tezelverlijd voldoen aan de zelfde verplichtingen, aan dezelfde uit gaven van rang en stand met geld middelen wier klein bedrag hen tot bekrompenheid en ellende veroordeelt. La Flandro Libérale bemerkt Het verregaande interventionist», de buitensporige eischen der werklie- dénsyndikaten, de overtollige winsten der profiteurs werken mede tot den ondergang der burgerij. Le Journal de Liège meent dat de verstandelijken, het kapitaal en de werklieden moeien navolgen en zich vereehigèn en er aan denken eene macht to doen ontstaan met welke zal moeten afgerekend worden. Doch bet is een feit dal de verstan delijke werker niet gaarne zijne onaf hankelijkheid afstaat om zich aan de ijzeren tucht van eun syndikaatte on derwerpen. Zulke vereenigingen zouden echter, meent» La Flandro Libérale, eon grootenzedelijken invloed kunnen uit oefenen, de leiders en de massas kun non overtuigen dat bet werk geleverd door den geleerde, den kunstenaar, den geneesheer, den advokaat, den loeraar, den schrijver, den fabriokbe- stuurder, den ingenieur, ten minste zoo nultig is aan de samenleving ids hot werk van den mijnwerker, den straatveger en den ajusteur, en dat bij ten minste een gelijk loon verdient. Is bet niét anormaal metsers en dokwerkers beter betaald te zien dan de onderwijzers onzer kinderen. Het is nochtans hot tooneel dat we nu veel tijds bijwonen. Die toestand kan niet blijven duren Die toestand zal natuurlijk niet blij ven duren. 22" VERVOLG. Wanneer ik eenmaal te huis op mijn stel was, wilde ik mijne pénseelèn weder opvat ten, die ons altijd bet iioódige voor onze behoeften zouden verschaffen want wij woonden dan niet meer in de gróote stad en ik stelde mij niet voor, den heer uit te hangen. Vijfhonderd francs zijn in den tegen- woordigen lijd nauwelijks genoegzaam tot aankoop van de corbeille 6f sultan zelve, waarin de huwelijksgeschenken moeten ge plaatst worden maar ik behoefde hier dén grooten man niet te spelen, en had geenc cachemiren, diamanten of andere kostbaar heden te knopen. Een merinossen omslagdoek ren andere van andere ttof, een zijden en drie of vier kotoenen kleedjes, een sluier, oorknopjes en .eenige ringen, was bijna alles, wat ik Munette kon aanbieden. Doch nooit heeft dc schitterendste sultan grooter genoe- noegen verschaft, dan mijne nederige cor beille. Mauelte spreidde al mijne geschenken over de tafel uit, beschouwde ze met het grootste genoegen, en vertoonde ze aan haren vader. I)e waardige man vertoonde zich verrukt bij iéder nietiW voorwerp, dat zij hem aanboodt. En dan zag Manelle mij vriendelijk aan, en drukte mijne hand, alsof zij zeggen wilde. Het zijn deze geschenken op zichzelve De jonge krachten welke beschik baar komen zullen natuurlijk eens rond kijken op welke manier zij aan bun brood zullen komen. Indien zij opmerken dat ze meer kunnen verdienen in een ambacht, timmeren, smeden, elektriekwerken, en honderd andere, waar zij gemak kelijk patroon kunnen worden indien zij iet of wat ontwikkeld zijn, zullen geon lust gevoelen om te gaan studee- ren voor onderwijzer, dokter, advo kaat, of ergens kommies te gaan spe len op een bureel. Dan zal er schaarscbheid komen in al die beroepen on bet gevolg zal zijn dat men diegenen die er min bekwaam voor zijn, meer zal aanbieden. Inlusschen zal men moeien voort doen met elementen van mindere be kwaamheid. Zulke vervormingen worden echter maar in langen tijd voltrokken, en zoo sukkelt de wereld voort Het betalen dor achterstallige intresten. Volgens een telegram uit Washington zou het ontwerp tot betaling der intresten dooi de geallieerde landen aan Amerikanen ver schuldig! als volgt luiden. Een dertigste der gelieele som zou te be talen zijn de eerste twee jaren vanaf April 1932; een vijftiende de twee volgende jaren en een achtste de acht jaren nadien. In 1935 zou aldus de heele achterstel effen zijn Alsdan zou een ontwerp worden opgemaak tot ui (delging der schuld zelf. Men hoopt dat dit ontwerp door het congres zal worden aangenomen. YVij vestigen de aandacht op het volgende bericht, afgekondigd in het Belgisch Staats blad. Het termijn vastgesteld voor het inbrengen op de Beeldbanken van Oorlogsschade van de terugeischingen wegens schade aan goederen, vervalt met 1 October 1920. Ten einde te vermijden van gebeurlijk ge troffen te worden door het verval voorzien in het art. 73, le alinea der wet van 10 Mei 1919, (Staatsblad van 5 Juni), zullen de personen die, uit hoofde van den oorlog, stoffelijke schade geleden hebben, welker schadeloosstelling niet op onbetwistbare wijze ónder de toepassing valt, hetzij dei- wet van 8-10 Juli 1891 (voorloopige maat regelen tot verweer), hetzij der wet van 14 üoyst 1877 of van het besluit-wet van 4 Oogst 1917 (militaire opeischingen en prestaties, schade berokkend door inkwartiering), en die te dier gëlegeuheid aan den minister van landverdediging, aanvragen tot vergoeding van schade gezonden hebben of voornemens zijn te zenden, wijs handelen met liet beloop dier schade te voegen bij hunne terugeisching ingezonden naar de Rechtbank voor Oorlogs schade. Dit zal alleen ter herinnering gedaan worden, en hierbij dient vermeld dat eene aanvraag gezonden werd met hetzelfde doel tot den minister van landverdediging. Het is wel te verstaan dat de melding ter herinnering alleen voor doel heeft ter ten niste brengen van de Rechtbank van Oorlogs schade dat eene aanvraag tot vergoeding van de beoogde schade ingediend werd bij den minister van landverdediging en dat deze laatste bevoegd is om een eerste besluit te nemen. De Rechtbank van Oorlogsschade zal alleen uitspraak doen wanneer het ministerie van landverdediging zich onbevoegd ver klaart. niet, die mij zoo gelukkig maken maar de gelegenheid, waarbij zé mij werden aange boden, en de persoon, van wie ik ze ont ving. Onder de ringen was er eeen, waarop bet woord, getrouwheid met mijn haar gevloch ten was. Deze ring behaagde ManeUe meer dan al het overige de doeken en kleedjes, hoe fraai ook. konden er niet tegen opwegen. Ma nette beminde mij zoo oprecht l Nog slechts een dag moest er verloopen, om ons geluk voltooid te zien. Manelte's kleerling en opschik waren gereed. Dat be koorlijke meisje Zij was het sieraad der kleederen, die haar tot sieraad hadden moe ten vertrekken. Vader Bernard had zich een nieuwen rok doen maken, en Pieter had, schoon hij niet geheel als een heer gekleed was, zijne dagelijksche plunje echter afgelegd Hoe kon ik zoo hersenloos zijn Bernard had eenige goede vrienden, Manette een paar jonge vriendinnen, en ik had er niet eens aan gedacht, hen op de bruiloft te noodigen Ik haastte mij om mijn verzuim te herstellen. Wij zouden slechts met ons twintigen zijn, maar alles des fe beter met elkander bekend en bevriend. Manette was eene liefhebster van dansen, en welk jong .meisje is dit niet Welnu, wij zouden dansen slechts éóne viool, zeker, maar die«ou ons meer vreugde aanbrengen, dan een geheel orchest. Manette zeide telkensMaak toch geene noodelooze onkosten, lieve Andries geene ijdele vertoo- TWEE-EN-TWINTIGSTE LIJST Overdracht der vorige lijsten fr. 63,905,75. l'rins on Prinses Karei de Croy. 150; M. J. Gillis, rustend notaris, Itter, 25 X., uit erken telijkheid, Weiteren, 5; L. V. te H., 105 Ter nagedachtonis van mynen dierbaren overledene, Gent, 100; P. J. A.f 5 E., om het H. Hart en den K. G. te bedanken, 20 V., om het H. Hart en den H. G. te smeeken de ondernemingen te zegenen 20; Voor onkosten 10; Uit dankbaar heid, Loffinghe, 5 M. Fr. Bodenstaff-Tillmans, Brée, 20 Tereere vau den H. Antonius, voor eene gunst, Niel, 5 Naamloos, Morialmé, 5 Opdat hot H. Hart mij de zegoning zou schen ken, Aerschot, 2 Konfercncia van St-Y'incentius Paulo, van Neder Orakel, 25,'; G., Diest, 100 M. Steven Groen, id., 20Eerw. Brs Alexianen, id., 50; Twee families, Baesrode, 10; D. S., Baardegem, 5 Voor eene bijzondere intentie, 2; Tot weltfelukken eener onderneming, St-Trui- den, 2; Ter eere van liet H. Hart, Tessendorloo, 1Tereere vaa den H. Jozef, 5 H. Hart ik heb betrouwen in U, 2 Z. D. H, Mgr Van Reckhom, bisschop van Kaz-pazië, 100; M. Meert-Fiévé, eere-rechter, St-Nikolaas-Waas, 50Pastoor en Onderpastoors van O. L. V., id., 40 De Broeders van Liefde, Gent, 200 M. en Mevr. Cuyper-Rembrjr, E vergom, 100 M. en Mevr. Hendrik de Kerchove d'Exaerde.Gent, 50; I. J., id., 100 Mej. Marie Taelman, Oostackec, 100 M. G. Van Steenkiste-Tiers'soone, Gent, 25 Naamloos, Denderleeuw, 25; V. E., Deynze, 100 M. en Mevr. F. V. G. en familie, 25 Naam loos, Gent, 5 Twee dienstmeiden, id., 3; Me- jonkvrouwen M. en M.-T. Moretus de Couchout, 400 burggravin de Ghellinck, Brussel, 100 De parochie van Tzel-aan-Semois, 65 Eene fa milie van Hornues, 50; J. T. Brussel, 50 De parochianen van Awagno-Lisogne, 47 Tor eere van hét H. Hart, Mem bach, 25 Mejuffera Ale- nus, Baelen-aan-Néthe, 20 A. J., 20 A. M. Ci- ney, 10 Jadot, Etalie, 10 Tot heil van Kerk en Paus, een priester, 10 Een handelaar, 10; Opdat mijne wenschen zouden verhoord worden, 5 God geweferdiga ons tc genezen en te ver lichten, E. en M., 5 Goede Jesus, bescherm België, 5 A. C., Reckrlval, (Tillet), 5,2G Voor de genezing van mijn zoon Frans, een werk man, 2 Totaal fr. 66,356,95. Men kan de inschrijvingen zenden aan het bureel van het blad of aan M. Leon Mallié, Secretaris van den Bond der Katholieke Dag bladschrijvers van België. 158, Belliardstraat Brussel. Haar man was echter intussen en terecht gesteld.. Zij zocht hem tevergeefs tusschen een massa lijken wreed vermoord, 't Bleeken Chineezcn lezijn die de ongelnkkigen geiïiar teld en verminkt hadden tot ze stierven. Prinses Ouroussoff vertoeft nu te, Hellopo lis. Zij verzorgt er als ziekenverpleegsters de gewonde Russische vluchtelingen. De gruwelen in de Bolsjewitsische gevangenissen HET VERHAAL EEKER ONTVLUCHTE RUSSISCHE PRINSES. De «New York Herald» verneemt van zijn correspondent uit Kairo het verhaal der ont vluchte Russische prinses Ouroussoff over het bezetten haren stad door de Bolchevisten Iedereen, werd—«4» jstraat aangehouden en. naar de rechtbank gesleurd om er zijn pa pieren te toonen. Werd men vérdacht vrien den in het vrijwilligersleger te hebben, dan werd men doodgeschoten. De huizen werden leeggeplunderd en de soldaten stelden er be hagen in al hetgene dat waarde had te ver nietigen. Vrouwen en mannen werden gevangen ge nomen en dezes kinderen aan hun lot over gelaten. In een huis werdeen lieele familie uitgeroeid vanaf den vader tot het jongste kind van 2 jaar. Het huis van prinses Oürousoff werd ook in beslag "genomen en zij cn liaar echtgenoot verborgen zich op een kamer in de stad. Zekeren dag vloog de deur open en vijf sol daten traden binnen Niemand mocht zich bewegen en al wat waarde had werd mee genomen. Daarop werden de prinses en haai man naar de rechtbank gevoerd en in een kamer opgesloten, gevuld met Bolchevistis sclie soldaten en zeëlien. Na* daar onder /raagd te zijn wérden ze in een cel achter slot gezet. De prinses moest er zes vertrekken schu ren. Haar man mopst de met bloed bevlekte cellen kuischen WAar terechtstellingen had den plaats gehad, 's Avonds tusschen 8 en uur moest iedereen naar zijn cel terug. Een lijst werd dan afgeroepen, was men er bij dan Werd men gefusilleerd. In bange af wachting werden aldus de nachten doorge bracht. Niemand was zeker van den dag van morgen. Zekeren werd de naam der prinses af ge roepen Omdat Zij van edele afkomst, was moest ze sterven. Zij mocht, haar man niet meer bezoeken en wist Ook niet' of hij nog leefde. Ze werd terug naar haar cel geleid dan terug naar de rechtbank gebracht en tot hare groote verbazing vrij gelaten. ning Wij hebben dat alles immers niet noo dig, om gelukkig te zijn Toen ik n:ij des avonds naar huis begaf, vond ik benen brief van Lucile, die mijne plannen geheel verhanderde. Nieuwe rampen hadden de Gravin en hare dochter getroffen, en de eerlooze echtgenoot der laatste had zich op eene ondeugende wijze meester weten te maken van het» geld, dat ik mijne wel doenster gezonden had, en er zijne schande lijke spilzucht mede voldaan. Ik staakte eens klaps al mijne vroolijke toebereidselen liet was mij niet langer geeorloofd mijn geld in feestviering te verteeren. Zoodra de dag aanbrak, begaf ik mij naar vader Bernard. Manette ontving mij met een glimlach het geluk, dat zich voorstelde, was duidelijk op haar gelaat te lezen. Ik wist nauwelijks hoe te begin ion, om haar het treurig nieuws bekend le maken. Zij bemerkte echter spoe dig, dal er eenig ongeval aan de hand was, en nu gaf ik Lucile's brief te lezen. Dat dierbare meisje I Het was licht te zien, hoeveel medelijden zij met het lot mijner vrienden gevoelde. Nauwelijks had zij den brief doorloopen of zij riep Geen feest, geens danspartij meer, lieve Andries Zij zijn ongelukkig zij heb ben uwen bijstand noodig. Hoe kunt gij uw geld beter besteden, dan met haar nuttig te zijn. Liefste Manette ik ben u reeds voor gekomen, maar ik durfde het u niet zeggen. Nog eene bloedige botsing tusschen gendarmen en bandieten. Zooals wij gisteren meldden, waren ver scheidene bandieten er in gelukt na de bot sing van Aubrais te ontvluchten, hun auto in plan latende. Na vruchtelooze opzoekingen waren de gen darmen naar Artenay teruggekeerd. De veldwachter van Macbelinville telefo neerde aan de gendarmen, dat hij twee ver dachte kerels eene herberg had zien binnen gaan. De gendarmen namen dadelijk plaats in den auto en deden zich naar de buurt der aangeduide herberg voeren. Eene vrouw werd naar de herberg gezon den, om te zién of de kerels er zich nog be vonden. Zij waren er inderdaad aan 't etèn. Schielijk werd alsdan de deur Opengewor pen en verscheidene gendarmen sprongen binnen, terwijl anderen de herberg omsin gelden, om de bandieten het vluchten te be letten. Op het geniep Handen hoog ge hoorzaamden de bandiéten, doch zij hadden reeds revolvers gegrepen Welke zij op de knieën hielden en begonnen dadelijk te vuren Ook de gendarmen vuurden. De bandieten warén rechtgesprongen, hadden de tafel om geworpen en een verwoed gevecht ontstond nu. Een der bandieten door een kogel in het been getroffen, zakte op de knieën, doch bleef maar steeds doorschieten. Twee gendarmen konden hem omverwerpen, niettemin vuurde hij maar voort. Éindelijk werd hij door een kogel in de linkerzijde getroffen en bleef dood liggen. Intusschen had de tweede bandiet ook reeds verscheidene kogels in de beenea ge kregen. Men kon hem overmeesteren. Het lijk van den bandiet en de gekwetste werden in den auto geladen en naar Orleans over gebracht. De gekwetste was een genaamde Jan Rouchy, 25 jaar oud, geboren te Libourne. Het is een deserteur van het Fransche leger. Ook al de andere bandieten zouden deserteurs zijn. De gedoode bandiet had enkel gestolen papieren in zijn bezit. De medeplichtigen kenden hem enkel onder dén naam van Bonnot Te Orleans werd Rouchy door het parket ondervraagd. Ilij bekende dat de auto eenige dagen te voren, te Parijs gestolen was. Zij waren er reeds driemaal mede naar de statie van Aubrais gereden om er te stelen. Volgens Rouchy was Bonnot vast besloten zijn leven duur teverkoopen. Hij had steeds drie geladen revolvers in zijn bezit. Rouchy verklaarde ook nog, dat de bende medeplichtigen had te Orleans zelf. Dezen duidden de slagen aan welke te doen waren. Men is hen op het spoor. Een Zweedsch oorlogschip, in bestemming voor Antwerpentegengehouden. De Zweedsche gepantserde kruiser Fylgia, welke Maandag middag te Antwerpen ver wacht werd, is door de Hollandsche over heden aan de monding der Schelde, vóór Vlissingen, tegengehouden geworden, onder voorwendsel, dat zoowel in vredestijd als in oorlogstijd, geen enkel oorlogschip de Schelde mag opvaren, zonder toelating van de Hol landsche regeering. Deze toelating werd dadelijk gevraagd en de Fylgia is om 9 ure 's avonds te Antwerpen aangekomen. Aan boord bevind zich eene bemanning van 365 koppen. Het schip is gewapend met 8 kanonnen van 15 cm. en 14 van 57 mm. Het ultimatum van liet gouvernement aan de Spartakisten van het Roerbekken BERLIJN, 29 Maart. Het Rijks^ouver- némen t heeft aan de bolsjewistische troepen in de Ru: r-streek een ultimatum gericht, waarbij hun tijd wordt gegeven tot 30 Maart 12 ure, om de bepalingen der overeenkomst van Bielefeld uit te voeren. Voorts wordt geeischt 1. Onvoorwaardelijke erkenning van hel constitutioneel gezag van den Slaat 2. Wederaanstelling van de leden* der openbare besturen en der politie, die niet be trokken zijn in den Staatsgreep van Kapp en Luttwitz 3. Onverwijlde ontbinding van het roode leger 4. Volledige ontwapening van de bevol king, met inbegrip van de burgerwachten 5. Onmiddelijke invrijheidstelling van de gevangenen. Troepenzendingen Uit Beveren en Brandeburg zijn belang rijke troepen versterkingen naar het Roer bekken gezonden. 0e onafhankelijken tegen 't gouvernement De onafhankelijken hebben te Berlijn ne gen en twintig meetingen gehouden, alwaar hunne bijzonderste hoofdmannen het woord voeren. Allen verklaarden zich tegen bet gouvernement en weigerden aan een ministe rie mede te werken. De overeenkomst vail Bielefeld Volgens het Berliner Tageblall beeft de uitvoerende Raad van Essen het akkoord van Bulefeld goedgekeurd. Talrijke andere plaat sen zijn er echter tegen. Het brandpunt der Spartakische beweging is thans Mulneim, al waar het bestuur van het Roode leger ge vestigd is. De werkliedenpartijen van Hagen-Linden- scheid, enz., hebben ook het akkoord van Bulefeld aangenomen en zich tegen de dikta- tuur van Mulüeim verklaard. De algemeene werkstaking beslist te Berlijn Le Petit Parisian meldt dat Zondag te Berlijn verscheidene vergaderingen plaats hadden, alwaar besloten werd de algemeene werkstaking uit te roepen voor Donderdag aanstaande, lievige botsingen hadden plaats tusschen meerderheidssocialisten en onafhan kelijken. De vergaderingen werden door de Reichswehr uiteengedreven. Kolonnen betoo- gers, die trachten de wijk der ministerien te bereiken, werden door de policie uiteenge dreven. Zondag avond duurden de woelingen nog steeds voort. De toestand te Essen. De toestand in het Roerbekken blijft nog steeds zeer ernstig. De uit»oerende Raad van Essen had verleden nacht een wapenstilstand aangevraagd, doch het gouvernement wei gerde, zeggende dat eene overeenkomst alleen mogelijk was, indien de voorwaarden door het gouvernement gesteld aangenomen j werden. Er werd door den uitvoerende Raad beslist dat de arbeidèrs hunne wapens niet zouden afgeven en dat, zoo de gouverne- mentstroepen de nijverheidsstreek binnen drongen, de algemeene werkstaking zou uit- roepen worden over heel Duitschland. De vlucht van von Luttwitz De Vossische Zeitung bevestigt, dat von/ Luttwitz wel degelijk op'de vlucht is. Merw heeft alle spoor verloren. Een aanhoudings*? i mandaat is ten" zijnen laste afgeleverd ge-4" worden. Manette maakte ons ontbyt gereed, en ging toen uitzij had, zeide zij, nog eenige boodschappen te doen. Ik bleef bij vader Bernard, die niet meer aan het bruilofsfeest dacht. - Wij zullen wel onderons zelve dansen, zeide hij, en waarlijk, met geene mindere vroolijkheid dat verzeker ik u. Die waardige man Hij aarzelde nooit een oogenblik, als het er op aankwam liefdadig heid uit te oefenen. Gij hebt slechts uw plicht gedaan, vervolgde hij, door uwe dankbaar- ïeid aan uwe weldoenster te betoÖnen. Hoe jammer, dat zulke edelmoedige deugden slechts op eene vliering gevonden worden. Ma ette bleef lang uil, en het wérd intus schen laat. Ik kon mij thans met voegzaam heid voor de dames vertoonen maar ik ver langde Manette te zien eer ik uitging. Ein delijk kwam zij terug zij zag rood van ver moeidheid, en hijgde naar adem doch baar .gelaat drukte zulk een inwendige tevreden- leid uit, dat zij mij bekoorlijker voorkwam dan immer. Ik stond op, nam baar in mijne armen, en zeideTen twee ure zal ik terug zijn. Manette volgde mij op het portaal, sloot de deur achter zich aarzelde een oogenblik, en stak mij toen eenige goudstukken in de hand. Hee, lieve vriend zeide hij voeg dit bij het geld, dat gij eerst voor ons bruilofs- feest bestemd had bel is zeker niet te veel, maar het zal toch de soa vermeerderen. Hoe komt gij aan dit geld Manette Beste Andries ik weet zeker, dat gij, niet boos zult zijn maar al die fraai dingelyf welke gij mij gekocht hebt, waren volsirei® onnoodig waarom zou ik kostbare doekeij en zijden kleedjes dragen gij zeidet infmerig zelf, dat gij mij het liefst in mijn gewoon» gewoon gewaad zaagt Ik heb alles terug gebracht, beste vriend, behalve een eenvou dig kleedje, dat ik dezen nacht gereed heb gemaakt, en den ring, met uw haar en het dierbare woord getrouwheid. Gij zult het mij vergeven, niet waar, Andries dat ik zulks I zonder uwe toestemming gedaan heb t Haar vergeven 1 Ik kon geene woorden vinden, om mijne vreugde uit tc drukken. Ik nam haar in mijne armen, en kuste haar wel duizendmaal. Genoeg, genoeg riep het blozend® meisje, of gij mocht denken, Andries, dat ik het uit eigen belang gedaan had. Eindelijk maakte ik mij uit hare armen los, en liep naar de woning der Gravin. Ik zag thans Adolphine voor hot ..-arst na haai- huwelijk zij was bleek ziekelijk. Mijn medelijden werd in den hoogslen graad op gewekt doch mijn hart bleef kalm en be daard. Ik wierp mij voorde voeten der Gra vin neder, en smeekte haar, het weinige, waarover ik kon beschikken, aan le nemen het gelukte mij, schoon met moeite, haar over te halen. ('t Vervolgd).

De Volksstem | 1920 | | pagina 1